T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.374
|
čitano: 6.325.537
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Bitanga kaže...
Jebodiah kaže...
.........

Vjerojatno su ti aktivirali besplatnu promo opciju 3 mjeseca 200/100.

Kad isteknu 3mj deaktivirat će ti se samo i neće naplaćivati.

Ne brini i uživaj.

 Tek sam sad dobio SMS.... poklonili su mi duple brzien bez naknada iducih 3 mjeseca. Pogodio si....

Ne bih naceo tematiku, ja itekako moram paziti koliki ce mi racun biti. Ko me zna ovdje, zna. Ko nezna. nacudit ce se jos dobrano. Nista novo.
Iskustva ovdje su mi takva. Moram paziti.

Nije neka razlika u brzini pristupa stranicama, sto sam ocekivao. Ali posto je novi firmware, isto je.

Hvala HT, ipak cu te zvrcnuti.

10 godina
offline
T-Com Internet

 Ah zivot na selu je fin idemo naprijed izgleda   

Nisam vjerovao, dok nisam vidio, a kad sam vidio, nisam mogao vjerovati!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: T-Com Internet
LordNIbbler kaže...

 Ah zivot na selu je fin idemo naprijed izgleda   

 To je jos i dobro, ja sam zaglavio na 10mbps sigurno nekih 7-8 godina. A i to radi ko k. Nezz jel smijesno ili zalosno. Bitno da su im cijene nabijene u nebesa...

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.3.2021 14:57 (Li0nHeart).
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
LordNIbbler kaže...

 Ah zivot na selu je fin idemo naprijed izgleda   

 6. godinu imam VDSL 30/5. Prilikom uvođenja sam se preporodio jer sam imao 4/0,5 i to je bilo gotovo neupotrebljivo. Međutim, nakon 6 godina i dalje koristim istu tehnologiju, a očekivao sam bolje i brže na fiksnoj infrastrukturi. A ništa od toga. Mobilni internet na 4G+ strahovito varira, tarife su ekstra loše i skupe. Baš se nekako osjećam jadno. Nikako naprijed.

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.3.2021 15:14 (zelenapaprika).
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Bitanga kaže...
Jebodiah kaže...

Et`mene.....

 

da ne duljim.....

imam 100/20 istekao UO davno..

Ruter stao... zvao SZK i sredili su problem...

Sad imam na Speedportu Plusu novi firmware :09022001.00.032T2

prije je bio 030HT.....

Nakon intervencije imam 210/150..... fijuuuu

Sutra zovem, da ne bude zabune, nisam trazio povecanje nego da osposobe ruter. Ja vise nemam zivaca oko rutera. Neka tehniicari to odrade.

Eto kratko i jasno....

Novi firmware i opet belaj...... dokle ?

 

Vjerojatno su ti aktivirali besplatnu promo opciju 3 mjeseca 200/100.

Kad isteknu 3mj deaktivirat će ti se samo i neće naplaćivati.

Ne brini i uživaj.

 Koja je to fora sa tim 3 mjeseca gratis ne kuzim?

 Znaci ja sam sad na ADSL i zelim stavit optiku.

Prva 3 mjeseca ne placam (sta?) a nakon ta 3 mjeseca placam (sta i koliko?) ili kako to ide?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
djigibao kaže...

 Koja je to fora sa tim 3 mjeseca gratis ne kuzim?

 Znaci ja sam sad na ADSL i zelim stavit optiku.

Prva 3 mjeseca ne placam (sta?) a nakon ta 3 mjeseca placam (sta i koliko?) ili kako to ide?

 Ne možeš imati optiku ako ona nije provedena do tebe.

 

Ovu veću brzinu ti daju da te navuku da ju platiš i nakon ta 3 mjeseca. Ako ne zagrizeš imaš onih 100/50 ili koliko već. Ljudi su to već napisali ovdje.

13 godina
offline
T-Com Internet

Jad i bijeda, 300kn mj za 100mbits.

LP
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
LordNIbbler kaže...

 Ah zivot na selu je fin idemo naprijed izgleda   

 Što više korisnika, veći crosstalk. Što veći crosstalk, to manji SNR. Što manji SNR, to manje brzine.

Vectoring bude donekle popravio taj problem.

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
16 godina
offline
T-Com Internet

Od centrale sam cca 350m udaljenosti (tehničari kažu cca 750 metara kabela), od nedavno u ulici vidim jedan ormarić koji je vjerojatno za skraćivanje petlje, nekih 200 metara od mene zrakom a cirka 550m od centrale. Dali se mogu nadati da će me spojiti na bliži ormarić i porastu brzina neta?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...

Od centrale sam cca 350m udaljenosti (tehničari kažu cca 750 metara kabela), od nedavno u ulici vidim jedan ormarić koji je vjerojatno za skraćivanje petlje, nekih 200 metara od mene zrakom a cirka 550m od centrale. Dali se mogu nadati da će me spojiti na bliži ormarić i porastu brzina neta?

 Slikaj ormarić da vidimo jel vdsl kabinet il nešto deseto, u više slučajeva lako te prebace ak ćeš zatražit

LP
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
djigibao kaže...
Bitanga kaže...
Jebodiah kaže...

Et`mene.....

 

...........

Vjerojatno su ti aktivirali besplatnu promo opciju 3 mjeseca 200/100.

Kad isteknu 3mj deaktivirat će ti se samo i neće naplaćivati.

Ne brini i uživaj.

 Koja je to fora sa tim 3 mjeseca gratis ne kuzim?

 Znaci ja sam sad na ADSL i zelim stavit optiku.

Prva 3 mjeseca ne placam (sta?) a nakon ta 3 mjeseca placam (sta i koliko?) ili kako to ide?

 A svasta ti je to....

Iskreno.... meni je OK 100/20.

Testirao sam download izmedu mojeg 100/20 i sad poklonjeno duplo 210/150, u skidanju ISO Windows 10 velicine 5GB skida za 7-8 minuta.... nema razlike !!! Tako da meni nista ne igra ulogu duplo. Osim torent... to sad nisam dugo pa ne znam.  Upload je ogroman,ali zasad jos nisam probao preko JustBeamIt... da vidim ide li bas tako brzo. Naravno onaj s druge strane mora imati brzi downaload nego moj upload... ma vidjet cu to ja

Mom frendu, njegovom bratu koji ima A1 optika, ima 500Mbps brzinu, trio paket. Sad im istjece ugovor i OK... produzili su. nemaju neke sportske kanale  (ne gleda ih bas). dali su 1Gbps internet i 30.-kn manju pretplatu. + novi ruter.

Isplatilo im se to.... svim korisnicima A1 koji imaju 500 Mbps (bilo UO ili dodatnom opcijom), kod produzenja UO... ne mogu im ponuditi 200 Mbps nego vecu varijantu, a to je 1Gbps.... 500 Mbps vise nemaju u ponudi. MILINA.... naravno kome treba takva brzina.

Kaj da velim.!?

11 godina
offline
Re: T-Com Internet
zabbax21 kaže...

Jad i bijeda, 300kn mj za 100mbits.

 

ja vec trecu godinu placam 150kn/mj za Max2 paket (200Mbit optika + neograncena IP telefonija) - tu cijenu sam dogovorio s nekim vanjskim prodajnim predstavnikom, nesto su se bunili u t-comu ali su na kraju ispostovali to (cak i prilikom obnove ugovora nakon 2g)

 

btw zvao me t-com tehnicar neki dan da kaze da ima nalog za promjenom routera, jer kako ce sada dizati minimalne brzine optike sa 100mbit na 200mbit pa treba novi router za to

 

na t-com stranicama ne vidim nista da ce dizati osnovne brzine. ima netko vise info?

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Fanu kaže...
zabbax21 kaže...

Jad i bijeda, 300kn mj za 100mbits.

 

ja vec trecu godinu placam 150kn/mj za Max2 paket (200Mbit optika + neograncena IP telefonija) - tu cijenu sam dogovorio s nekim vanjskim prodajnim predstavnikom, nesto su se bunili u t-comu ali su na kraju ispostovali to (cak i prilikom obnove ugovora nakon 2g)

 

btw zvao me t-com tehnicar neki dan da kaze da ima nalog za promjenom routera, jer kako ce sada dizati minimalne brzine optike sa 100mbit na 200mbit pa treba novi router za to

 

na t-com stranicama ne vidim nista da ce dizati osnovne brzine. ima netko vise info?

 nemoj da je to neka fora, da ti dignu cijenu, pripazi.....

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Gale92 kaže...
Fanu kaže...
zabbax21 kaže...

Jad i bijeda, 300kn mj za 100mbits.

 

ja vec trecu godinu placam 150kn/mj za Max2 paket (200Mbit optika + neograncena IP telefonija) - tu cijenu sam dogovorio s nekim vanjskim prodajnim predstavnikom, nesto su se bunili u t-comu ali su na kraju ispostovali to (cak i prilikom obnove ugovora nakon 2g)

 

btw zvao me t-com tehnicar neki dan da kaze da ima nalog za promjenom routera, jer kako ce sada dizati minimalne brzine optike sa 100mbit na 200mbit pa treba novi router za to

 

na t-com stranicama ne vidim nista da ce dizati osnovne brzine. ima netko vise info?

 nemoj da je to neka fora, da ti dignu cijenu, pripazi.....

 A ma nemam ja optiku, samo komentiram cijenik hahaha šta je kolegla prije mene objavio. Al fakat mislim da previše traže za 100mbits, frend mi ima od A1 optiku u stanu pa plaća svega oko 200kn za 400mbits, pa ono.  

LP
14 godina
offline
T-Com Internet

Nakon godina i godina navlačenja sa 4/0.5, 10/0.6 te 20/2...

Došlo je i moje vrijeme... a selim se za nekih 3 mjeseca, haha živote moj...

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Vkm996 kaže...

Nakon godina i godina navlačenja sa 4/0.5, 10/0.6 te 20/2...

Došlo je i moje vrijeme... a selim se za nekih 3 mjeseca, haha živote moj...

 

Ja da se igdje selim prvi i jedini uvjet bi mi bio da ima optiku. Sve drugo je manje bitno.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
offline
T-Com Internet

  Jel' je to ormar?

 

Edit: Bug i dalje ne podržava slike s mobitela.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.4.2021 21:18 (191x7).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Bitanga kaže...
Vkm996 kaže...

Nakon godina i godina navlačenja sa 4/0.5, 10/0.6 te 20/2...

Došlo je i moje vrijeme... a selim se za nekih 3 mjeseca, haha živote moj...

 

Ja da se igdje selim prvi i jedini uvjet bi mi bio da ima optiku. Sve drugo je manje bitno.

 Malo je problem s obzirom da me budžet osuđuje na kućicu u Zagrebačkoj županiji a ne Grad Zagreb. A ljubitelj stanova nisam. Nešto će morat bit kompromitirano.

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
zabbax21 kaže...
191x7 kaže...

Od centrale sam cca 350m udaljenosti (tehničari kažu cca 750 metara kabela), od nedavno u ulici vidim jedan ormarić koji je vjerojatno za skraćivanje petlje, nekih 200 metara od mene zrakom a cirka 550m od centrale. Dali se mogu nadati da će me spojiti na bliži ormarić i porastu brzina neta?

 Slikaj ormarić da vidimo jel vdsl kabinet il nešto deseto, u više slučajeva lako te prebace ak ćeš zatražit

 

 
 

Jel' je?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...
zabbax21 kaže...
191x7 kaže...

Od centrale sam cca 350m udaljenosti (tehničari kažu cca 750 metara kabela), od nedavno u ulici vidim jedan ormarić koji je vjerojatno za skraćivanje petlje, nekih 200 metara od mene zrakom a cirka 550m od centrale. Dali se mogu nadati da će me spojiti na bliži ormarić i porastu brzina neta?

 Slikaj ormarić da vidimo jel vdsl kabinet il nešto deseto, u više slučajeva lako te prebace ak ćeš zatražit

   

Jel' je?

 Pa nije međed da ga moraš izdaleka slikat. 

Ne grize ormar, približi mu se bez straha :)

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
9 godina
offline
T-Com Internet

I to jos sa dashcamom slika. Odi proseci slobodno do njega i slikaj mobitelom.  

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Antropofob kaže...
 Pa nije međed da ga moraš izdaleka slikat. Ne grize ormar, približi mu se bez straha :)

 Skoro sam pao sa stolca. :-)

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Antropofob kaže...

 Pa nije međed da ga moraš izdaleka slikat. 

Ne grize ormar, približi mu se bez straha :)

 To je točno što bi rekao međed koji se skriva u ormaru i čeka nekog naivca. Nije kolega od jučer. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
12 godina
offline
T-Com Internet

Sada je u ovom ciber prostoru najslađe kada nekoga podcijenjuješ.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Zanima me o kojem se routeru radi ako se uzme od Tmobilea MAX2 ADSL paket internet +telefon posto nemogu dobiti optiku,hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Misliš na Tcom ili Tmobile??
Tcom dijeli Speedport Plus na bakrenoj parici. Možeš tražiti i bolji ali plaćaš mjesečno dodatak na račun za bolji router.
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Ma mislim na hrvatski telekom jednu jedinu opciju max2 paketa sto imaju u ponudi za 189 kn
https://www.hrvatskitelekom.hr/internet/maxadsl
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Prije dva mjeseca prešao na HT. Bakrena infrastruktura. VDSL. Donijeli mi Speedport plus. Ako hoćeš bolji model, i ako ga ima na stanju, trebaš mjesečno plaćati dodatno.
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Dobro, a da li se moze zamjeniti router od hrvatskog telekoma Speedsport Plus ili koji vec dolazi , sa recimo nekim Xiaomi ili Asusom sa vise antena,da imam bolji wifi po kuci i to mislim da se zamjeni sa nekim routerom koji ima Wifi 6 po mogucnosti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Jel razmisljam o ovome routeru, e sad da li bi u tom slucaju asus samo trebao spojiti preko lan kabla na njihom modem ili
https://www.instar-informatika.hr/router-asus-rt-ax55-wireless/0431597/product/
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice