T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.373
|
čitano: 6.323.620
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ihush , speedport iz ove smart WiFi ponude HT-a je daleko kvalitetniji i hardverski jači od svega kaj je dosada nuđeno od strane operatera. Po karakteristikama je pandan jačim modelima u slobodnoj prodaji:

https://www.computerbild.de/artikel/cb-Tests-DSL-WLAN-Telekom-Speedport-Smart-3-Test-22170315.html


Jači procesor, brža memorija i veća memorija, 6 antena, bolji softver ( u odnosu na prošli speedport w724 ci plus ) ga diže par klasa. Meni doma pokriva dosta veliki objekt u dvije etaže, i sada i najudaljeniji uređaj ima full brzine iako imam obično između 10 i 20 uređaja konektirano , što rezultira i velikim prometima..

Frend ima taj ruter u birtiji i guta bez problema 50-tak konekcija. Prošli speedport se znao zamrznuti i restartati kod tolikog opterećenja, a ovaj to odradi ko od šale.
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
bunker kaže...

Ihush , speedport iz ove smart WiFi ponude HT-a je daleko kvalitetniji i hardverski jači od svega kaj je dosada nuđeno od strane operatera. Po karakteristikama je pandan jačim modelima u slobodnoj prodaji:

https://www.computerbild.de/artikel/cb-Tests-DSL-WLAN-Telekom-Speedport-Smart-3-Test-22170315.html


Jači procesor, brža memorija i veća memorija, 6 antena, bolji softver ( u odnosu na prošli speedport w724 ci plus ) ga diže par klasa. Meni doma pokriva dosta veliki objekt u dvije etaže, i sada i najudaljeniji uređaj ima full brzine iako imam obično između 10 i 20 uređaja konektirano , što rezultira i velikim prometima..

Frend ima taj ruter u birtiji i guta bez problema 50-tak konekcija. Prošli speedport se znao zamrznuti i restartati kod tolikog opterećenja, a ovaj to odradi ko od šale.

 

50 mobitela spojenih ne znači da je aktivno 50 konekcija.

Možeš sa jednim računalom potrošiti 5000 konekcija ako ti router to može.

 

Da, i meni je tehničar rekao da je to dobar router, njemački i sl. Ima dobre revieowe, ali firmware u njemačkoj nije isti kao i ovaj naš. Ono što sam na netu vidio screenshote izgleda bolje nego ovo kod nas.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2020 12:23 (Bitanga).
7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Bitanga, pogledaj mi količinu prometa. 900 GB ne naprave uređaji u mirovanju 😄.
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
bunker kaže...

Bitanga, pogledaj mi količinu prometa. 900 GB ne naprave uređaji u mirovanju 😄.

 

Opet kažem, to ništa ne znači. Broj konekcija je jedno, a promet nešto drugo.

 

Ma nemoj me krivo shvatiti, meni je router jako zanimljiv, i volio bih ga koristiti i plaćati 15kn/mj i dalje jer je svakako bolji nego defaultni. No imam te neke probleme preko kojih ne mogu prijeći.

Nije mi jednostavno prihvatljivo da resetiram router svaka 3-4 dana. Reset routera planiram duboko u noći da mi 24h promjena IP adrese ne utječe na gaming sessione.

 

Primjetio sam i bugove u sučelju, spojeni uređaji se na jednom ekranu prikazuju, na drugom ne. Laptop spojen na net, sve radi naočigled ok, ali nije prikazan u layoutu mreže uopće. Nije baš najbolji softver ako mene kao developera pitaš. Mogu čekati update firmwarea, ali tko zna koliko?

 

Dodatni je problem što nitko nema rješenje za moj problem, u komunikaciji sam sa tehničarima bio, ali nikakvog rješenja nema osim što mi svaki put kažu da u logovima vide jedino da imam IP collision iako sve generalno radi ok (što je nemoguće jer taj IP bude u DHCP rangeu koji kontrolira DHCP server od routera, ne nemam rogue DHCP server). I taj IP nema nikakve veze sa tim laptopom koji ima fiksnu IP adresu van DHCP rangea. Ma svašta sam probao u ova dva mjeseca koliko ga imam, puno puno više nego što bi običan internet korisnik isprobavao i znao. Već sam sam sebi glup, najgore što mi dođe da se pomirim da to mora tako :-) E pa neće :-)

 

Ako router treba restartati svaka 3-4 dana onda bi bilo korisno da u sebi ima auto-reboot opciju u zadano vrijeme :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2020 12:48 (Bitanga).
7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Bitanga , naravno da te kužim. Ja sam tebi zahvalan jer si mi dao informacije oko tog rutera i baš mi je žao da nisi našao dobitnu kombinaciju.

Kod mene je 5 smart TV-a, 6 mobaća, par mojih laptopa, ponekad imam i 10-tak laptopa na instalaciji/servisu pa istovremeno teku nadogradnje/instalacije , i taj novi speedport guta to sve bez problema.

Iz HT su mi potvrdili da je uobičajeno svijetljenje svih lampica pri restartu ( čovjek bio ok probao na tri komada i svi se isto ponašaju ) a pojačano grijanje je posljedica 6 antena i jačeg WiFi primopredajnika, no i to grijanje je zasada prihvatljivo, onako na dodir je toplo, nisam mjerio celzijuse....
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
bunker kaže...

Bitanga , naravno da te kužim. Ja sam tebi zahvalan jer si mi dao informacije oko tog rutera i baš mi je žao da nisi našao dobitnu kombinaciju.

Kod mene je 5 smart TV-a, 6 mobaća, par mojih laptopa, ponekad imam i 10-tak laptopa na instalaciji/servisu pa istovremeno teku nadogradnje/instalacije , i taj novi speedport guta to sve bez problema.

Iz HT su mi potvrdili da je uobičajeno svijetljenje svih lampica pri restartu ( čovjek bio ok probao na tri komada i svi se isto ponašaju ) a pojačano grijanje je posljedica 6 antena i jačeg WiFi primopredajnika, no i to grijanje je zasada prihvatljivo, onako na dodir je toplo, nisam mjerio celzijuse....

 

Probaj Fortnite :-)

Ne znam, i meni je taj moj problem bizaran. Al ga reboot routera riješi :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Bitanga, neigram se otkako odigrah stalkera ( 1,2 ), a ukućani su mi isto srećom cijepljeni na e-gaming ( od malih nogu ih forsiram na igre u prirodi, igrališta, bazene, ekipna takmičenja, i ta navika im ostala do danas... ) , tako da nemam problem koji tebe pati....

😉
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Bitanga kaže...
..

A što se tiče bridgea, htio bih izbjeći double NAT. Imam doma synology i plex servere kojima sam forwardao portove. Ne znam jel ima koja dodatna nuspojava double NATa osim da moram port forwarding raditi na dva mjesta? Vjerojatno je i neki mali ekstra delay.

- .. dodani uređaj u lancu je zanemariv za lag.

- na dva mjesta? misliš kao lanac, da.. no mreža/internet je beskonačan lanac pa karika manje-više nije bitna :) tj jedino je pitanje nudi li oprema mogućnost ili to radi operater, dok tvoja oprema ovisi što kupiš.

- kao kriterij ja to postavim obrnuto, tj kad posotji potreba za mrežom (poslovno) tad tražim router, dok kućni juzer može modem ili izbor.. pogotovo kad imaš nasove-računala-printere tj malo složeniju mrežu od kućne-surganje-gaming jer tad je sve važno, banalno npr rezerviranje ip po macu što ne mora nuditi modem ili se mreža resetira po želji operatera a tad problem specifičnih internih potreba kao kopirka-printer-share.. nešto neki soft, server itd. tj i gaming je sličan pa je to recimo meni potrebno-poželjno ili kad netko na vixi želi kamere itd.. jer postavke modema su nešto što nemaš kontrolu dok operater može resetirati.. to je već dovoljan razlog, dok je lag onak, 2ms ili manje :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
ihush kaže...
Bitanga kaže...
..

A što se tiče bridgea, htio bih izbjeći double NAT. Imam doma synology i plex servere kojima sam forwardao portove. Ne znam jel ima koja dodatna nuspojava double NATa osim da moram port forwarding raditi na dva mjesta? Vjerojatno je i neki mali ekstra delay.

- .. dodani uređaj u lancu je zanemariv za lag.

- na dva mjesta? misliš kao lanac, da.. no mreža/internet je beskonačan lanac pa karika manje-više nije bitna :) tj jedino je pitanje nudi li oprema mogućnost ili to radi operater, dok tvoja oprema ovisi što kupiš.

- kao kriterij ja to postavim obrnuto, tj kad posotji potreba za mrežom (poslovno) tad tražim router, dok kućni juzer može modem ili izbor.. pogotovo kad imaš nasove-računala-printere tj malo složeniju mrežu od kućne-surganje-gaming jer tad je sve važno, banalno npr rezerviranje ip po macu što ne mora nuditi modem ili se mreža resetira po želji operatera a tad problem specifičnih internih potreba kao kopirka-printer-share.. nešto neki soft, server itd. tj i gaming je sličan pa je to recimo meni potrebno-poželjno ili kad netko na vixi želi kamere itd.. jer postavke modema su nešto što nemaš kontrolu dok operater može resetirati.. to je već dovoljan razlog, dok je lag onak, 2ms ili manje :)

 

Teško mi je malo pratiti tvoj tok misli :-) Sve su to routeri. Modem je samo "dio" routera. S time da čak nije ni to više, ONT je modem (optika). Šta ćeš bez routera?

 

Al evo, prijavio sam smetnju maloprije i već za niti pola sata me zvao čovjek i uploada mi se nova verzija firmwarea. Nadam se da će riješiti problem, a ako ne riješi veli nek se javim opet :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2020 15:27 (Bitanga).
3 godine
online
Re: T-Com Internet
Dud kaže...
mislav88 kaže...

na žalost nema ni objave namjere gradnje za Kušanec, ali nazovi svejedno i tcom i a1 pa pitaj

 

http://bbzone.hakom.hr/hr-HR/SvjetlovodnaMreza

 Da, na hakomu nije označeno, ali je moja seka koja radi za goričke novine dobila službeno mail (stavit ću nekak excell koji je dobila od njih) da su i kušanec i moja ulica u tome, živi bili pa vidjeli. Nije da se žalim na ovaj hibrid box i brzine, jutros mi je 35 DL i 15 UL, a jučer navečer mi je bio 80 DL i 40 UL, e ali samo da nema tog glupog ograničenja od 100 potrošenih Gb.

 onda ce biti, vjerovatno do kraja ove druge faze 12/2021

 

vidim da je i kosnica u listi a nema ni nje na hakom karti

14 godina
offline
T-Com Internet

vi koji imate optiku 500 mbita, jel vam varira brzina cesto? jucer dok mi je spojeno bilo je bilo 500 mbita, a sad mjerim brzinu i vrti se oko 150-250 mbita, ne ide gore uopće, dok je upload konstantan na 260 mbita. jel to uobičajeno ili ne bi trebalo biti?

http://trakt.tv/user/MjezZza
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2020 23:03 (maxy0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
maxy0 kaže...

vi koji imate optiku 500 mbita, jel vam varira brzina cesto? jucer dok mi je spojeno bilo je bilo 500 mbita, a sad mjerim brzinu i vrti se oko 150-250 mbita, ne ide gore uopće, dok je upload konstantan na 260 mbita. jel to uobičajeno ili ne bi trebalo biti?

 

Ne bi trebalo biti uobičajeno. Meni je danas popodne pala do 380Mbps kad sam mjerio, inače mi je oko 480-510 kako kad... upload 260 Mbps kao i inače. Sad mjerim ok.

Ali me je zato diskonektalo oko 20:15, a nije trebao biti IP change.

Koliko mi je tehničar danas rekao imali su velike probleme neke od jutra s mrežom, pa provjeri kasnije opet.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
10 godina
offline
Re: T-Com Internet
ihush kaže...

-već par godina čekam mada su mi otički pod nogama.. a udaljensot da mogu blinkerom dobaciti (ili sam spojiti do centrale)..

-proljetne najave jesen 9.-10.mj kad kreću radovi po kvartovima.. i još ništa mada je bager otišao iz ulice dalje (u petak djelatnici spajali zadnji ulaz).

-čekaju... dok povuku novac iz fondova + ugovorne obveze tj dobit ćeš samo ako si njihov iduće 2god, ne da drugi dan odeš drugom operateru (jer ako je infrastruktura dostupna tad svim operaterima tcom mora omogućiti pristup po jednakim uvjetima .. onih prošlogodišnjih +20kn za fixnu je taj iznos, no to tcom želi za sebe, kao mamac.. ne za druge i zato tek kad oni sve poslože možeš dobiti neovisno o stanju žice-optike tj SZK samo čita ono što ima na papiru i nije za očekivati neki bolji odgovor od njih..

 Cek ako telekom provlaci optiku znaci a1 je moze koristit??Ili moram bit vezan dvije god ugovorm kod telekoma

15 godina
offline
Re: T-Com Internet

-svaki operater će ti nuditi uvjete-ugovore i npr ugovornu na 24mj. To nema veze s pravilom za monopol, odnose operatera-vlansika mreže, fixna telefonija (nacionalna mreža) itd.

-zbog zakona tržišta, konkurencije.. vlasnik mora svim operaterima osigurati pod jednakim uvjetima pristup .. tj korisnici-izbor..

-to je onih +20kn za fixnu tj najam tcomu koji je ugl vlasnik fixne (bivši vip je bio isključivo mobilna, bnet-kabelska-coax nije dio te mreže itd.).. tj sve počinje ulaskom vipa, a1.. tj imamo duopol, dva velika. Ništa posebno za korisnika dok je njima samo bitno da oni zarade koliko mogu, ne konkurent, dok je korisnik isti, recimo isti iznos itd.

-prije je vrijedio 'đentlmenski' sporazum, pa je po manjim mjestima bio izbor npr tcom-optima... tj kako se 'mafja' dogovori o podjeli kvarta..

no kako su sve pokupovali a1 im je ugurao +20kn koje sad tcomove firme jednako moraju prikazati kao trošak time manje dumpanje cijena za 20kn... tj rezultat, plaćamo +20kn dok je za nas nevažno dobije ih a1 ili tcom..

 

-optika je reklama-fičer.. za uvođenje uvjek ide ugovorna kao i produženje itd, tad tcom ne želi spojiti optiku bez ugovorne tj da je spojeno može zatražiti drugi operater pristup i zarađivati.. a to bi ljutilo tcom, tj on želi isto (legitimno) i neće piliti granu na kojoj sjedi .. + povlačenje novca iz eu fondova, mada su poslovi obavljeni prije osim posljednjih metara do kuće-zgrade.

-prvo ugovor pa imaš optiku, time je tcom eliminirao konkurenciju koja bi inače mogla jednako.. ovako će moći tek kad raskineš ugovor ili 24mj.. i to je logično, legitimno, ok. Dok je duopol realnost tj ne znači da ćemo plaćati manje, nego da ćemo plaćati koliko traže dok je prelazak s jednog na drugog nevažan.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
T-Com Internet

.......prolaze dani i jos su 8 dana ostali do isteka UO Fiber 2 od HT.

Nemam volje potpisivati novi ugovor.

Kakav scenario mogu ocekivati?

Ako ostaanem i dalje kod njih a ne potpisem novi UO. onda cijena vise nije 149.- (s popustom) nego mislim da je 189.- (normalna cijena).

To mi je, ajmo reci, u redu. Jer sam slobodan. Cekam bolju ponudu od drugog Operatera. Drigi duopolist.

S HT optikom nisam zadovoljan. 2 god. im govorim o vezi. Jednostavno ne obaziraju na problem. Neopisivo je mucno koristiti internet, u saznanju da je optika a tako vuce s pristupom stranicama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
online
T-Com Internet

Za one koji se pitaju moze li drugi operater na optiku koju je izgradio netko drugi, prva slika je dio iz ugovora, a druga je iz objave o namjeri gradnje mreze (primjer tcoma, kod a1 je pretpostavljam isto)

 

Dakle odgovor je da moze, e sad kakva je zainteresiranost i isplativost drugoj strani te kako to ide u praksi, ne znam

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2020 15:53 (mislav88).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pozdrav.

Ugovorio sam Tcomov Gigabox te uzeo Huawei B535-D235 router, jer su me tako savjetovali agenti s obzirom na to da sam dosad imao Maxnet mini koji ne ide više od 5Mbps. Međutim, ni 2km od centra Petrinje, kroz cijeli dan od 1.12. gotovo nikako ne mjerim brzine vece od 10Mbps preko Gigaboxa. Javim se agentima, resetiraju sim, ja resetiram ruter malo poboljšanje. Sinoc se ponovno javljam agentima jer sam navecer njerio oko 3Mbps, tokom noci noci resetiraju sim. Budim se i ujutro mjerim i preko 100Mbps, ali već do podne brzina pada ispod 10Mbps.

 

Postoji li nešto sto mogu napraviti kako bih imao brzinu koja ce se vrtjeti barem u blizini 50Mbps. Ima li tko kakva slična iskustva?

 

Hvala na odgovoru

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
T-Com Internet

kak mogu znati dali mi hibridni dio radi, posto mi brzina ista kakva je i bila preko zice a tamo di mi pise koliko sam potrosio stoji stalno da je dostupno 100gb

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
T-Com Internet

Bok, ekipa...

 

I tako vratih se ja na tcom i sredim si optiku sad kad sam se preselio sav sretanali postoji problem koji me živcira.

Dobio sam ruter Speedport w724 i brzine wifija(pr. 30mbps od max 100mbps) bez obzira di sam su ponizavajuće s tim više što sam na a1 u proslom stanu imao punu brzinu na wifiju a stan je bio puno veći(190 od 200).

I nravno tcom ne može sve dobro napraviti iz prve pa uključenje turbo opcije (500/250) čekam već tjedan dana iako je to bio jedini razlog uzimanja optike inače bi ostao na a1.


Ah tcom po starom tcomovskom običaju zna uvijek razočarati.

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.12.2020 11:51 (Camalus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
vuckovule kaže...

Pozdrav.

Ugovorio sam Tcomov Gigabox te uzeo Huawei B535-D235 router, jer su me tako savjetovali agenti s obzirom na to da sam dosad imao Maxnet mini koji ne ide više od 5Mbps. Međutim, ni 2km od centra Petrinje, kroz cijeli dan od 1.12. gotovo nikako ne mjerim brzine vece od 10Mbps preko Gigaboxa. Javim se agentima, resetiraju sim, ja resetiram ruter malo poboljšanje. Sinoc se ponovno javljam agentima jer sam navecer njerio oko 3Mbps, tokom noci noci resetiraju sim. Budim se i ujutro mjerim i preko 100Mbps, ali već do podne brzina pada ispod 10Mbps.

 

Postoji li nešto sto mogu napraviti kako bih imao brzinu koja ce se vrtjeti barem u blizini 50Mbps. Ima li tko kakva slična iskustva?

 

Hvala na odgovoru

 U ovoj TEMI imaš dosta toga što će ti trebati.

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Camalus kaže...

Bok, ekipa...

 

I tako vratih se ja na tcom i sredim si optiku sad kad sam se preselio sav sretanali postoji problem koji me živcira.

Dobio sam ruter Speedport w724 i brzine wifija(pr. 30mbps od max 100mbps) bez obzira di sam su ponizavajuće s tim više što sam na a1 u proslom stanu imao punu brzinu na wifiju a stan je bio puno veći(190 od 200).

I nravno tcom ne može sve dobro napraviti iz prve pa uključenje turbo opcije (500/250) čekam već tjedan dana iako je to bio jedini razlog uzimanja optike inače bi ostao na a1.


Ah tcom po starom tcomovskom običaju zna uvijek razočarati.

 A takav ti je zivot.

Imam Speedport Plus... brzina od 100/20. na tab je 90 (5Ghz) i 45 (2.4Ghz)

Wi-Fi je dobar po meni. ali brate mili ono drugo je uzasno...pristup web stranici.... kod svake nove adrese cirka 5 sec traje, stalno cekas.. A tablet u vrtu odmah dode...Ma Welcome to Croatia!

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Kod mene u Istri u pojedinim mjestima se kopa kanal za kanalizaciju u koji ide na dubinu od 2 m cjev za kanalizaciju, na oko metar dubine cjev za vodu. Što nisu ovi iz ht, a1 ili telci stavili i optički kabel u taj kanal kojim se ide do pred svaki portun i nije mali broj stanovnika. Drugi će dan opet ići raskopavati novi asfalt i umetati optiku. Treba ih za jajca objesiti. Ovaj prijedlog lako odbili, kao što će vama optika a košta ih samo kabel i niš više, korisnici bi sami dovukli kabel od portuna do DB u kući, ne neslaže se bagra jedna.
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Vuckovule
Imamo iskustva da treba pokušati dodati antenu iskra p56 a ako želiš veće brzine treba ti kvalitetniji ruter gdje imaš min 2-3CA, znači da ti radi na min 2-3 frekvencije onda bi brzina mogla skočiti i do 150-200 mbps, koju sam eto ja na svom ruteru na a1 jutros izmjerio:
www.speedtest.net/my-result/a/6796417233
14 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Htio bi uzeti T-Com optiku 100 Mbps.

 

Piše cijena 189 kn (uz Magentu1), 239 kn (bez Magente 1)

Što je Magenta1 i ako uzmem ovaj od 189 uz magentu, jel se više isplati nego bez?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Bitanga kaže...

 

Teško mi je malo pratiti tvoj tok misli :-) Sve su to routeri. Modem je samo "dio" routera. S time da čak nije ni to više, ONT je modem (optika). Šta ćeš bez routera?

 

Al evo, prijavio sam smetnju maloprije i već za niti pola sata me zvao čovjek i uploada mi se nova verzija firmwarea. Nadam se da će riješiti problem, a ako ne riješi veli nek se javim opet :-)

 

Još je možda prerano za reći, ali izgleda da je novi Smart 3 Mesh firmware popravio problem koji sam imao sa konekcijama.

PPTP i dalje ne radi što su rekli da će popraviti, ali već 5 dana mi se klinac bez problema spaja na Epic servere, što je prije bilo nemoguće da traje toliko vremena bez restarta :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
FeeDzOR kaže...

Htio bi uzeti T-Com optiku 100 Mbps.

 

Piše cijena 189 kn (uz Magentu1), 239 kn (bez Magente 1)

Što je Magenta1 i ako uzmem ovaj od 189 uz magentu, jel se više isplati nego bez?

 

Magenta1 je HT-ova "quad-play" usluga, spoj fiksne i mobilne.

Znači moraš imati barem jednu mobilnu tarifu u HTu da bi mogao aktivirati magentu, ti ili netko iz tvoje obitelji.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
FeeDzOR kaže...

Htio bi uzeti T-Com optiku 100 Mbps.

 

Piše cijena 189 kn (uz Magentu1), 239 kn (bez Magente 1)

Što je Magenta1 i ako uzmem ovaj od 189 uz magentu, jel se više isplati nego bez?

 Moje iskustvo....s Magentom...

Magenta je dodatak Mobil uz ostale pakete.. TV-Net-Tel i Mob.

Ako ukljucis Magentu,dobijes neke privilegije kod ostalih paketa. kao npr

...

Kod interneta se povisuje prag ponuda brzine. Kod optike je pocetna 100/20, sto znaci da uz Magentu dobijes stepenicu vise 200/100

Fix Tel ti je besplatan na fix i mob prema bilo kome u HR. Uz Magentu ti je ukljucen i Svijet 1 50 min. Primjera ....

Za TV ne  znam. Jer nisam/nemam interesa uzimati TV...

I Mobil ..... dobijes besplatnih minuta i sms plus GB interneta. Sad sam van toka  o ponudi, jer je meni bilo tocno prije 2 godine pa uskoro istjece.

Ako imas Vip. Tomato. Tele2 itd broj. mozes prebaciti u njihov. Ostaje broj i placas njima mobilne troskovve: Kad ti istiekne Magenta ili ne zelis vise koristiti  MAgentu. i dalje ti placas HT mobilne troskove.... normalno kao sto si radio kod maticne mu Mob operatera.

OPASKAS.........Mene je ZAJEBO predstavnik. Stosta je presutio. To vrijedi za mene koji nista o tome nista znao. o prebacivanju brojeva

Imam Vip Me broj od 2003 godine i medu starijim sam korisnik broja tog operatera. Ne znajuci nista o prebacivanju broja. Izgubio sam novac koji je bio unutra. jer sam koristio na bonove. I kao korisnik dugogodisnji s tim brojem sam izbrisan jer sam presao na HT...SRANJE......Npvac sam izgubio i taj status. O statusu je jedna druga i duga prica.

Nakon 3 mjeseca cekanja dovrsetka uvodneje FTTH, koriscenja hibrid internet 4Mps, Magenta paket. racun je bio toliko, kao 6 mjeseci normalni racun. Iskljucio Magentu i prebacio natrag Vip-u - i s tim brojem sam novi koreisnik kod njih.

Ako imas HT broj.. sve ovo sto sam napisao ZANEMARI.... Imat ces lagodniji zivot. inace.....

 

Sad je ovako... Fiber Max2. tel+net 100/20 149.-kn (uskoro istjece) i Vip Spikalica 600 min/sms + 2 GB za 39.-kn (300 min/sms i 1Gb, ali sto se ne potrosi prenese se sljedeci mjesec)

Tako se trudim sto manje trosak napraviti.

Svako ti dobro zelim.

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Bitanga kaže...
Bitanga kaže...

 

............

 

Još je možda prerano za reći, ali izgleda da je novi Smart 3 Mesh firmware popravio problem koji sam imao sa konekcijama................

..........

 Oprosti .... reci .... imas Optiku? Je lli taj Smart 3 od Speedporta Smart 3?

Taj Mesh je neki dodatak ili je samo u naziv dodan taj Mesh (mada ni ne razumijem sto je posebno)

Da li spada pod normalnom ponudom rutera ili si dokupio?

Pitam jer imam Speedport Plus. pa imam grdin iritirajucih smetnji na tom modelu. a Fritzbox  mi se cini, se placa. Pa pitam......

Hvala na odgovoru

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jebodiah kaže...
Bitanga kaže...
Bitanga kaže...

 

............

 

Još je možda prerano za reći, ali izgleda da je novi Smart 3 Mesh firmware popravio problem koji sam imao sa konekcijama................

..........

 Oprosti .... reci .... imas Optiku? Je lli taj Smart 3 od Speedporta Smart 3?

Taj Mesh je neki dodatak ili je samo u naziv dodan taj Mesh (mada ni ne razumijem sto je posebno)

Da li spada pod normalnom ponudom rutera ili si dokupio?

Pitam jer imam Speedport Plus. pa imam grdin iritirajucih smetnji na tom modelu. a Fritzbox  mi se cini, se placa. Pa pitam......

Hvala na odgovoru

 

Da, optiku 500/250. To je ona nova ponuda za 15kn/mj gdje dobiješ Speedport Smart 3 router i pripadajući Mesh repeater kako bi imao jedan WiFi SSID u cijelom prostoru kojeg pokrivaju (i za 2.4GHz i 5GHz range) i između kojih se WiFi uređaji automatski prebacuju u ovisnosti o kvaliteti signala.

Spominjali su mi na supportu i Fritzbox ako ću imati i dalje probleme sa tim Speedport Smart 3, ali kao trenutno ih nemaju nego su u dolasku i sl.

 

Vidjet ćemo kako će ovo sad dugoročno raditi. Uglavnom, ja sam ga uzeo više radi toga da si bolje i jednostavnije pokrijem cijeli stan sa WiFiem (mesh), a manje zbog dodatnih mogućnosti routera.

I to super radi, ali imao sam probleme s konekcijama i morao restartati router svaka 2-3 dana sve do nedavnog updatea firmwarea (i spajanje na vanjske PPTP VPN servere još uvijek ne radi, ali to me trenutno ne muči toliko).

Još jednom se pokazala ona stara - ako ti sve dobro radi, ne diraj :-) Sa prastarim Speedport routerom nisam znao za nikakve probleme tog tipa.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
offline
T-Com Internet

Moj Optik 100/20 i Speedport Plus (zaseban ONT Raisecom tako nekako) radi. Wi-Fi mi je dobar. LAN port je uzas. Kad bi objekt opisao bilo bi kao brojacnik (redoslijed soba)

            1 2 3

            4 5 6

 

123 prvi kat i tako sobe stoje. a 456 prizemlje. RUtert je u sredini gore (spba 2) i ... svugdje imam Wi.Fi Mislim da mi tu Mesh ne bi trebao sto raditi.. Vrt mi ima signal, mada sluzi vise kao sviranje u vrtu pa bloototh zvucnik dosta daleko ide zvuk.

 

OK.... Speedport Smart 3 Mesh .  je ruter koji ima u sebi Wi-FI plus dodatak Wlan, gdje ti po volji metnes da pokrije to podrucje i komunicira s mob uredajima u MESH sistrem... prati kvalitetu prijema za konstantan dobar prijem signaöa. Ako sam krivbo skontao . OK:.. pripisi da sam nepismen.

Vidio sam u DE da je itekako skup.. cirka 140  eura. pa i bas ne vidim racunicu Telekoma da ih ima u ponudi, ne znam. Kritike su vise pozitivne o ruteru.

Ne dirati ono sto dobro radi. Jest....

Hvala na pojasnjenju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice