T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.371
|
čitano: 6.309.509
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pozdrav, dali zna tko dali nudi T com mozda koji novac  za potpisivanje ugovora?  Spominjalo se u temi da su neki dobivali 800kn i slicno  Bnet nudi 500 kn novim korisnicima na stranici dok za T-com se nemoze nista naci osim pojedinih iskustva od strane forumasa da su dobili nesto sa potpisivanjem ugovora.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Belick1 kaže...

Pozdrav, dali zna tko dali nudi T com mozda koji novac  za potpisivanje ugovora?  Spominjalo se u temi da su neki dobivali 800kn i slicno  Bnet nudi 500 kn novim korisnicima na stranici dok za T-com se nemoze nista naci osim pojedinih iskustva od strane forumasa da su dobili nesto sa potpisivanjem ugovora.

 To ti ovisi od agenta do agenta ( tj. koliko imas sreće da na takvog naletis )  koji prodaje uslugu, neki će ti i novi mob ponudit + novac, dok neki ( tj. većina ) ništa......

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
13 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

 kakva je usluga na tcomu ? preporuke moze netko postat neke traceourtove / mtr na velike stranice, gaming i takve stvari. LP , znam da je pregeneralno , ali eto nemam na sta se drugo oslonit. xD

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
DzigiBau kaže...

Bok ekipa. Tražim neko dobro rješenje za internet u drugom stanu. Imam magentu i brdo fiksnih i mobilnih usluga već aktiviranih. Sad sam ih zvao i nude mi kao onaj gigabox (400GB po max brzini + na poziv još 200GB) za 149kn/mj, ali sam sumnjičav kako će taj gigabox raditi pod pritiskom više spojenih uređaja. Npr. 2 mobitela, laptop i smart tv. Hoće li biti dovoljno pouzdan stream preko netflix-a, iptv-a i slično? Ako netko ima iskustva, molim za savjet. 

 

Nude mi i optički internet, ali to mi djeluje skupo, a i brzina je samo 100 mbps za 189 kn/mj. Od te opcije me odbija to što ne mogu internet ponijeti sa sobom ako idem iz ovog stana.

 

Nitko ne zna koliko kvalitetno me gigabox može poslužiti? Baš sam guglao i nisam pronašao previše korisnih informacija

12 godina
offline
Re: T-Com Internet
DzigiBau kaže...
DzigiBau kaže...

Bok ekipa. Tražim neko dobro rješenje za internet u drugom stanu. Imam magentu i brdo fiksnih i mobilnih usluga već aktiviranih. Sad sam ih zvao i nude mi kao onaj gigabox (400GB po max brzini + na poziv još 200GB) za 149kn/mj, ali sam sumnjičav kako će taj gigabox raditi pod pritiskom više spojenih uređaja. Npr. 2 mobitela, laptop i smart tv. Hoće li biti dovoljno pouzdan stream preko netflix-a, iptv-a i slično? Ako netko ima iskustva, molim za savjet. 

 

Nude mi i optički internet, ali to mi djeluje skupo, a i brzina je samo 100 mbps za 189 kn/mj. Od te opcije me odbija to što ne mogu internet ponijeti sa sobom ako idem iz ovog stana.

 

Nitko ne zna koliko kvalitetno me gigabox može poslužiti? Baš sam guglao i nisam pronašao previše korisnih informacija

 Ako ti je dovoljno mjesečno 400GB nakon toga se brzina spušta na 4Mbps, a brzine ovise koliko je frekvencija uključeno na tvojoj lokaciji, opremi koju koristiš, kvaliteti signala i opterečenosto bazne stanice. Ovako je kod mene tri frekvencije uključene još samo fali 2600Mhz zasad imam 4CA i brzina je iznad 400Mbps

13 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
DDavorin kaže...
DzigiBau kaže...
DzigiBau kaže...

Bok ekipa. Tražim neko dobro rješenje za internet u drugom stanu. Imam magentu i brdo fiksnih i mobilnih usluga već aktiviranih. Sad sam ih zvao i nude mi kao onaj gigabox (400GB po max brzini + na poziv još 200GB) za 149kn/mj, ali sam sumnjičav kako će taj gigabox raditi pod pritiskom više spojenih uređaja. Npr. 2 mobitela, laptop i smart tv. Hoće li biti dovoljno pouzdan stream preko netflix-a, iptv-a i slično? Ako netko ima iskustva, molim za savjet. 

 

Nude mi i optički internet, ali to mi djeluje skupo, a i brzina je samo 100 mbps za 189 kn/mj. Od te opcije me odbija to što ne mogu internet ponijeti sa sobom ako idem iz ovog stana.

 

Nitko ne zna koliko kvalitetno me gigabox može poslužiti? Baš sam guglao i nisam pronašao previše korisnih informacija

 Ako ti je dovoljno mjesečno 400GB nakon toga se brzina spušta na 4Mbps, a brzine ovise koliko je frekvencija uključeno na tvojoj lokaciji, opremi koju koristiš, kvaliteti signala i opterečenosto bazne stanice. Ovako je kod mene tri frekvencije uključene još samo fali 2600Mhz zasad imam 4CA i brzina je iznad 400Mbps

 

 

Koristio bih ga u širem centru Zagreba. Neki dan sam mjerio brzinu 4G preko onog standarnog speedtest by ookla i brzina je bila uglavnom 70-100 MBps, a tolika mi je brzina i na standardnom njihovom "optičkom" internetu. Zanima me samo mogu li u slučaju iste brzine očekivati i istu pouzdanost/kvalitetu usluge onda kada je spojeno nekoliko uređaja u isto vrijeme?

 

U svakom slučaju mislim uzet pa probati tjedan-dva, ako mi se ne svidi mogu vratiti

12 godina
offline
T-Com Internet

Ako su svi parametri gore napisani zadovoljeni imaš to što ti treba. Testiraj pa ćeš vidjeti

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
T-Com Internet

Imam problem sa packet loss vec duze vrijeme u peak satima, pa ako netko ima savjet sta napraviti.. Slao sam email na tehnicku podrsku sa slikama i opisom problema.. Jedino sto su napravili je da su povecali upstream noise ratio sa 8 na 24 sto mi je samo smanjilo brzinu od ionako drljavih 10mbps. Odgovor je da je sad sve stabilno iako im nigdje nisam spominjao nestabilnost ili pucanje veze nego packet loss u peak satima, i brzina je uvijek bila na stabilnih 10mbps s tim postavkama bez pucanja, dropanja itd. Evo ako netko ima savjet jel mogu jos sta napraviti ili jedino mogu odjaviti njihove usluge jer ovo vise nemam namjeru placati.

ovo je stanje u peak satima ovo je stanje u peak satima
ping google.com ping google.com
ovo je ostavljeno preko noci i veci dio dana kad je sve kako treba biti ovo je ostavljeno preko noci i veci dio dana kad je sve kako treba biti
ping rutera ping rutera
parametri iz rutera (huawei ha35) parametri iz rutera (huawei ha35)
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet

Probaj MTU promijeniti.
https://www.softpedia.com/get/Network-Tools/Network-Information/MTU-Test.shtml

BTW, respect zbog Ultime :)

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.2.2020 9:45 (Antropofob).
7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Pokusavao sam vec i sa MTU, ali nista ne pomaze. Uvijek izmedu nekih 18h do 23:30 isti problem, kasnije bude ok. Samo je racunalo na lanu sve ostalo je preusmjereno na 4g jer je to onaj hibrid ruter.

15 godina
offline
Re: T-Com Internet

-tvoj problem nije stvar tvog operatera/linije/opreme, tj host-server na koji se spajaš.. ne možeš otkloniti problem čačkanjem tu po nečemu što je tamo.

-koristi lokalni speedtest, za reklamacijo hakomov, to je jedino relevantno (ne razni serveri i njihovo trenutno stanje).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Zar nije prvih 6 hopova sve t-com? Takodjer se vidi i na ping google packet loss da ne bude da je samo tamo..

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Li0nHeart kaže...

Zar nije prvih 6 hopova sve t-com? Takodjer se vidi i na ping google packet loss da ne bude da je samo tamo..

 Žalio si im se, oni su na svojoj strani napravili što su mogli i to je to. Očito je da do tvoje lokacije postoje žičani problemi i da ih ti kao korisnik ne možeš riješiti. Kada pogledam u router CRC, FEC i HEC, sve vrvi pogreškama. Ako nešto zapne, loadam ponovno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.2.2020 13:19 (zelenapaprika).
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Li0nHeart kaže...

Imam problem sa packet loss vec duze vrijeme u peak satima, pa ako netko ima savjet sta napraviti..

Meni se isto desavalo. Problem je bio u routeru kod mene. Zamjena je rjesila to.

Napravi jos i tracert is prompta.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.2.2020 14:47 (sandokan111).
7 godina
offline
Re: T-Com Internet
zelenapaprika kaže...
Li0nHeart kaže...

Zar nije prvih 6 hopova sve t-com? Takodjer se vidi i na ping google packet loss da ne bude da je samo tamo..

 Žalio si im se, oni su na svojoj strani napravili što su mogli i to je to. Očito je da do tvoje lokacije postoje žičani problemi i da ih ti kao korisnik ne možeš riješiti. Kada pogledam u router CRC, FEC i HEC, sve vrvi pogreškama. Ako nešto zapne, loadam ponovno.

 Ma nisu oni nista napravili osim sto su mi s**bali ionako jadnu brzinu bez potrebe...

sandokan111 kaže...
Li0nHeart kaže...

Imam problem sa packet loss vec duze vrijeme u peak satima, pa ako netko ima savjet sta napraviti..

Meni se isto desavalo. Problem je bio u routeru kod mene. Zamjena je rjesila to.

Napravi jos i tracert is prompta.

 Ok probat cu, mislim da imam jedan stari ruter.. Ali je malo komplicirano zato sto sad imam taj hibrid, ali za probu bi trebalo radit..

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Li0nHeart kaže...
zelenapaprika kaže...
Li0nHeart kaže...

Zar nije prvih 6 hopova sve t-com? Takodjer se vidi i na ping google packet loss da ne bude da je samo tamo..

 Žalio si im se, oni su na svojoj strani napravili što su mogli i to je to. Očito je da do tvoje lokacije postoje žičani problemi i da ih ti kao korisnik ne možeš riješiti. Kada pogledam u router CRC, FEC i HEC, sve vrvi pogreškama. Ako nešto zapne, loadam ponovno.

 Ma nisu oni nista napravili osim sto su mi s**bali ionako jadnu brzinu bez potrebe...

 Sredili su ti utoliko da su promijenili parametre veze. Mogu ti i doći i pokušati testirati vezu s drugim routerom. To su radili kod mene ali su na kraju ipak shvatili da problem nije na mojoj stranie, pa su me kod sebe prebacili na neki drugi port centrale. Veza je non stop pucala, telefon nije radio kako treba... Svega sam se nauživao tijekom godina.

9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Stari nauživao sam se na smetnjama kod H35ica, to đubre je bilo toliko puta krpano da ni oni ne znaju di što i kako! 

Općenito svaki modem u HT-u ima svoje mušice ( največi razlog je FW za HT).

Taj "bonding" je čudo isusovo, to tako fino radi da sam ja čupao ljudima SIM kartice iz routera i rekao čekaj bolje vrime... 

 

Usluga je zapravo lipo zamišljena,nego izbačena je na teren ko da je ispala sa kamiona i normalno počeli su ih đabe dijelit okolo da bi se mogli kurč*ti ostatku svita da su oni podigli prosjek brzine u HR. 

Samim time što su ih počeli diliti đabe toga se nakotilo koliko oćeš! 

Svi korisnici koji imaju brzinu do 20 mbit/s imaju pravo na to! 

To je rezultiralo da su se mobilne čelije lipo popunile a hibridi su na dnu hranidbenog lanca što rezultira kad treba koga "gazit" zbog brzine jadni hibridi na*ebu.

Npr dan danas oni nisu riješili situaciju kada korisnik ima evo kao i u ovom slučaju 10mbit/s putem bakra i on legenda prebaci uređaj/korisnika na 4g kao na veču brzinu, a mobilna puna, puca po šavovima i korisnik na mobilnoj ima 2mbit/a u down-u i 5mbit/a u up-u i korisnik ostane raditi na mobilnoj i to po manjoj brzini nego što ima fiksnu!!! 

 

No dobro dosta o mom rantu za hibride. 

 

 

Npr. da podjelim jednu situaciju što je rezultiralo zamjenom nekakvog switcha negdje pitaj boga di.

Koji je bio problem i koja nelogična glupost je riješila problem: 

 

Korisnik na VDSL2+ ima Voip+10mbit/s + 2x IPTV

Problem: šteka internet

Simptomi: Linija i parametri odlični, nikakvih CRC,FEC,HEC i ostalih popratnih sadržaja.

PPPOE konekcija uredna traje 24h bla bla bla... 

Oprema odlična.

Sve usluge rade internet šteka, ping google = 50% loss-a

Zamjena opreme, Dslam pozicije, parice , svega ( čisto da se to sve eliminira jer bilo je svega i svačega u povjesti).

I dalje isto, PAZI SAD! 

Zamjena DHCP pool-a = inače je po defaultu u HT-u 192.168.1.1/24 modem a pool ide od 192.168.1.2-192.168.1.254/24.

Zamjena na bilo što drugo riješava problem , ping google= 0% loss-a sve radi uredno... 

I ajde sad ti meni reci o nekoj logici?

Problem bio u nekakvom switchu negdje nemam pojma više se ne mogu sjetiti, zamjenili switch sve ok. 

 

Tako da ljudi moji ima svega i svačega, za početak trebalo bi tu vidit što se događa sa linijom kao što sam poslao u PM-u.

 

 

 

 

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
crostriker kaže...

I dalje isto, PAZI SAD! 

Zamjena DHCP pool-a = inače je po defaultu u HT-u 192.168.1.1/24 modem a pool ide od 192.168.1.2-192.168.1.254/24.

Zamjena na bilo što drugo riješava problem , ping google= 0% loss-a sve radi uredno... 

Za razliku od ovih privatnih adresa, kod mene doma nije bilo svejedno na kojem si rasponu javnih adresa. Jesi li na 93.* ili 78.* ili nekom starijem. Znao sam ja resetirati router kada sam skužio da sam na nekim starim adresama poput 195.* koje danas više niti ne vidim.

9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Bilo je takvih slučajeva di su bili prosljeđeni dalje ekipi koja se zabavlja s tim stvarima unutar firme ( povratni info nikad dobio, problemi kod korisnika prestali). 

 

Ovo s privatnim adresama je bilo jako interesantno...

 

Reći ču jednu stvar:

Do ti jedan komad opreme od HT-a sam isprobao kod sebe doma ( različite hardverske inačice, različiti FW-ovi na njima) i došao sam do idučeg zaključka! 

Da NEMA od toga ništa nego moj miki vozi u bridge mode i amen!

Uzeo mikrotika i završio probleme s glupostima! 

 

Ja kao tehničar na terenu ( još mjesec dana) kad imam problem s kabelima/paricom/nečim opipljivim to je meni odmor za glavu a uostalom to je dan danas i rijetkost! 

Od 10 smetnji imaš ih 7 što oprema filozfira - loš build quality, FW filozofije, brickanje, blokavanje i još milijun malih popratnih sadržaja! 

Do nedavno je bilo ljudi još na Siemens DSLAM-ima sa SX763/TG782i kod njih, jadan modem požutio više od godina koliko kuha - Nikad problema stari , nisu prijavili smetnju bar 5 godina...

 

Što novije to gore!  

5 godina
protjeran
offline
T-Com Internet

Baš gledam ping, na HT serveru u speedtestu mi je oko 20 ms, malo previsoko?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
20 ms je sasvim uredu
battletag:MasnaKrvavic#2275
5 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
dado16 kaže...
20 ms je sasvim uredu

 Prije mi je bilo do 10 ms, možda su nešto čačkali oko profila?

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
crostriker kaže...

Od 10 smetnji imaš ih 7 što oprema filozfira - loš build quality, FW filozofije, brickanje, blokavanje i još milijun malih popratnih sadržaja! 

Do nedavno je bilo ljudi još na Siemens DSLAM-ima sa SX763/TG782i kod njih, jadan modem požutio više od godina koliko kuha - Nikad problema stari , nisu prijavili smetnju bar 5 godina...

 

Što novije to gore!  

 Kada se gleda na to da oprema za korisnika bude što jeftinija.

 

Prvo sam imao onog jednostavnog Siemensa C-010-I, pa zatim Thomsona 782 i sada za VDSL ZTE 931/VII. Prva dva su bila sasvim ok. Uz Siemensa i Thomsona imao sam svoj vlastiti AP. Thomson se malo mučio jer je hardverski bio na granici svojih mogućnosti kada je radio WLAN, pa se jako grijao, ali je radio. Ovaj ZTE šuti i radi.

5 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Pozdrav svima, jedno pitanjce ako moze. Doselio sam se u novi stan,te mislim da cu tu ostat oprilike godinu dana. Gledam opcije za internet te sto bi mi se najvise isplatilo..mislim da ulica ima opticke kablove,no ne znam kolika je komplikacija sa uvodenjem istih u stan.prije nego ih nazovem, zanima me ako je netko uzimao u zadnje vrijeme samo flat internet opciju u ht-u, kolike cijene i brzine nude? Ovo na webu sto nude je preskupo samo za internet.. Hvala
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Savjet:

 

Ako misliš uzimat internet u HT-u ( nebitno bakar ili optika) uzmi MAX2 paket, znači telefon i internet ( iako ti telefon ne treba) jer ispast če te jeftinije da imaš uslugu telefona puštenu a da je jednostavno ne koristiš!

Isto tako ako misliš ostati godinu dana na lokaciji predložio bi tražiti nešto možda mobilno i to bez ugovorne obveze! 

5 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Hvala na savjetu. Pod mobilno mislis na pokucni internet? Nemam iskustva s tim, istrazit cu tarife i pogodnosti. Nisam predodreden za HT ,i drugi dolaze u obzir
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Da sam na tvome mistu gledao bi nešto tipa pokučni internet od Tele2 bez UO ili gigabox od T-com-a! 

Meni osobno bi bilo najvažnije da kad bi odlazio sa te lokacije ( što vi govorite da če te biti godinu dana) da nemam nikakvih ugovornih obveza i da odlazim ko slobodan čovik ili u slučaju selidbe samo strpam pokučni u torbu i upalim ga di mi treba. 

To je po meni najbezbolnije riješenje za nekoga tko se seli... 

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
crostriker kaže...

 

Ja kao tehničar na terenu ( još mjesec dana) kad imam problem s kabelima/paricom/nečim opipljivim to je meni odmor za glavu a uostalom to je dan danas i rijetkost! 

Od 10 smetnji imaš ih 7 što oprema filozfira - loš build quality, FW filozofije, brickanje, blokavanje i još milijun malih popratnih sadržaja! 

Do nedavno je bilo ljudi još na Siemens DSLAM-ima sa SX763/TG782i kod njih, jadan modem požutio više od godina koliko kuha - Nikad problema stari , nisu prijavili smetnju bar 5 godina...

 

Što novije to gore!  

 Ma treba pozitivno gledati na stvari.

Da je Tcom prije deset godina krenuo u masovnu Fiberlandizaciju sad bi svi bili na optici i tisuće tehničara bi postali "tehnološki višak".

 

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
5 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Odlucio sam se ipak za optiku. Medutim imam nejasnoca ako netko moze pomoc, ovaj trenutni stan nema uopce telefonsku uticnicu, vjerojatno nije provedena unutra ili sta vec? Opticki kabel mi dolazi do ispred vrata. Sad me zanima dali je za instalaciju optike potrebna telefonska uticnica, ili se ruter direktno spaja na optiku i to je to? I dali je potrebno mnogo busenja za provest optiku unutar stana?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Probuše ti, provedu kabel do kud ti odgovara i to je to. Telefonska utičnica ti ne treba u ovom slučaju.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice