T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.362
|
čitano: 6.301.181
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Ekipa, imam problem sa spajanjem na konfiguraciju rutera Speedport W724V.

 

Simptomi:

Sa moba se mogu spojiti na http://192.168.1.1

Sa desktopa (mrežni kabel) se ne mogu logirati (vrti loader). Win 10

Sa novog laptopa konfiguriranog prije 3 dana ne mogu. Win 10

Sa starog laptopa putem wifi - ne mogu. Win 10

 

Probao sam sve browsere, isključio bitdefender.

U t-comu vele da je novi firmware, a danas sam napravio i tvornički reset.

 

Ima li tko kakvo rješenje?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
DGS kaže...

Ekipa, imam problem sa spajanjem na konfiguraciju rutera Speedport W724V.

 

Simptomi:

Sa moba se mogu spojiti na http://192.168.1.1

Sa desktopa (mrežni kabel) se ne mogu logirati (vrti loader). Win 10

Sa novog laptopa konfiguriranog prije 3 dana ne mogu. Win 10

Sa starog laptopa putem wifi - ne mogu. Win 10

 

Probao sam sve browsere, isključio bitdefender.

U t-comu vele da je novi firmware, a danas sam napravio i tvornički reset.

 

Ima li tko kakvo rješenje?

 zadaj statičku ip routera na lan ili Wifi i mora ići očito ti ne može win naći IP routera. DHCP ti mora biti uključen na routeru

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.4.2019 15:31 (DDavorin).
6 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Vi koji ste na optici,

 

koliko je sigurno ovo aktivirati?

 

 

 

 

brzina 200/100 0kn/mj

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.4.2019 14:12 (get).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav, da li mi može netko objasniti ovo 60 gb interneta za 49 kn, da li to može raditi najnormalnije u telefonu (ako imamo dual sim mobitel) ili baš mora biti ruter ili tablet? Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
hrčak kaže...

Pozdrav, da li mi može netko objasniti ovo 60 gb interneta za 49 kn, da li to može raditi najnormalnije u telefonu (ako imamo dual sim mobitel) ili baš mora biti ruter ili tablet? Hvala

 Mora bit mobilni router (onaj što se ušteka u struju ili na baterije prijenosni) ili tablet. Nije je moguće u mobitelima koristit i nitko to nije uspio "napravit" da funkcionira.

Napad je najbolja obrana :)
5 godina
offline
T-Com Internet

Seki001,govori gluposti.Tri mj.sam koristio uslugu,sim karticu sam stavio u mob.S8+,koji sam koristio kao osobni hot spot.Potrošnja se prati preko moj Tportal.

 
0 1 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Papasjuk kaže...

Seki001,govori gluposti.Tri mj.sam koristio uslugu,sim karticu sam stavio u mob.S8+,koji sam koristio kao osobni hot spot.Potrošnja se prati preko moj Tportal.

 Da sokole naš pametni ali nisi mogao tad koristit mobitel i njegove druge funkcije dok ti je on glumio samo hot-spot preko kao i neki mobilni routeri.Znači da zaključim koristio si ga samo kao mobilni router i niš drugo ako i to!

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.4.2019 17:03 (Seki001).
5 godina
offline
T-Com Internet

Pa naravno da sam ga koristio kao router,kao i za razgovor preko Vibera,Whatsupa,mail itd.Što nije jasno!?

 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
T-Com Internet

Sve je meni sokole jasno nisam ja vesla sisao nego cice. Znači nemože se koristit u mobilnim uređajima i quit jedino kao router i tome slično ali nemoš imat i mobitel i ovo u funkciji nikako.

 

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
T-Com Internet

Kristio sam uslugu internet po svuda tako da je simica bila u mobitelu!Vidim da su ti na Chatu napisali kako je to nemoguće.Onda vjeruj njima,kao što će ti reći da ne postoji Tmobile tarifa(ne opcija)koja ima flat internet.

 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
T-Com Internet

Pa prosvijetli nas ti koja je to flat tarifa mobilna ja znam za onu za turiste 80kn di dobiješ flat mobilni net neograničeno za tjedan dana bez ikakvih ograničenja.Za drugu nijednu u T-comu koja ima flat mobilni net nije nitko čuo pa bi bilo red da nam ti ovdje na BUG forumu pomogneš i kažeš kako gdje i šta. Mislim red bi bilo da se pomažemo ovdje.

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Isto koristim mobitel najnormalnije s dve sim jedna za pozive poruke druga je internet posvuda namjestena samo za internet i radi
Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
Alen_NA kaže...
Isto koristim mobitel najnormalnije s dve sim jedna za pozive poruke druga je internet posvuda namjestena samo za internet i radi

 Tako da, to i ja znam da može u duo sim to nisam ni tvrdio da nemože tako da ova u t-com baba onda serucka da nemože. Iako je neko i prije mene tvrdio ovdje u temi da se zbog nekakvih postavki nemože ali i ja mislim u onim duo mobitelima da bi to trebalo fino radit samo prebaciš i koristiš kao hot-spot to da.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.4.2019 17:29 (Seki001).
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Seki001 kaže...

Pa prosvijetli nas ti koja je to flat tarifa mobilna ja znam za onu za turiste 80kn di dobiješ flat mobilni net neograničeno za tjedan dana bez ikakvih ograničenja.Za drugu nijednu u T-comu koja ima flat mobilni net nije nitko čuo pa bi bilo red da nam ti ovdje na BUG forumu pomogneš i kažeš kako gdje i šta. Mislim red bi bilo da se pomažemo ovdje.

 gigabox bezbroj GB nakon 100gb brzina se smanji na 4Mbps DL  1Mbps UL mogućnost dokupa još 100gb po punoj brzini za 30Kn

7 godina
online
T-Com Internet

Dali je na ruterima koje trenutno daju moguce mjenjati MTU, Nat type, ili nema nista kao na starom thomspon tg782 kojeg jos uvijek imam.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet - INTERNET POSVUDA
viking.software kaže...

pozdrav sivma!

 

prije nekog vremena se jedan forumaš javio kako ima problema sa adnimistracijom usluge "internet posvuda" na t-portalu. 

 

iako je usluga aktivna, portal ju prikazuje kao neaktivnu i nudi "aktivirajte ponovo", no pritisak na aktivaciju ne donosi nikakvu promjenu.

 

 

pa me interesira, ako forumaš ovo pročita, je li riješeno, I KAKO, odn. ima li još netko taj problem. a problem je kod mene nastao (barem tako mislim) kada se obnavljao ugovor za nove dvije godine fiksni telefon+internet, a internet posvuda je u tom periodu bio aktivan.

 

skoro pola godine razmjenjujem mailove i pozive sa SZK, ali nitko ništa ne zna kako riješiti a još manje što je uzrok. hm, kao da bi me to trebalo čuditi kod našeg telekoma.

 

 

svako iskustvo, ako ih ima, dobrodošlo!

 

hvala unaprijed!

 

 

ps. na t-portalu to izgleda ovako kao na slici.

 

probao sam danas i i nije se nista promjenilo. od produženja ugovora ne prikazuje vise potrošnju ni na stranici ni na aplikaciji.

prije sam ih zvao dosta puta pa nisu nista rjesili tako da ih nema smisla više zvati

 

cudno mi je da je prije radilo a sad vise ne. tako da je moguce da je namjerno napravljeno jer im se vise isplati da ljudi uzmi dodatni paket.

ovako kad znas potrosnju malo ko ce uzet dodatni paket jer ce malo prikočit kad su mb pri kraju i izgurat do kraja mjeseca

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.4.2019 15:06 (vlado051).
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet - INTERNET POSVUDA
vlado051 kaže...
viking.software kaže...

pozdrav sivma!

 

prije nekog vremena se jedan forumaš javio kako ima problema sa adnimistracijom usluge "internet posvuda" na t-portalu. 

 

iako je usluga aktivna, portal ju prikazuje kao neaktivnu i nudi "aktivirajte ponovo", no pritisak na aktivaciju ne donosi nikakvu promjenu.

 

 

pa me interesira, ako forumaš ovo pročita, je li riješeno, I KAKO, odn. ima li još netko taj problem. a problem je kod mene nastao (barem tako mislim) kada se obnavljao ugovor za nove dvije godine fiksni telefon+internet, a internet posvuda je u tom periodu bio aktivan.

 

skoro pola godine razmjenjujem mailove i pozive sa SZK, ali nitko ništa ne zna kako riješiti a još manje što je uzrok. hm, kao da bi me to trebalo čuditi kod našeg telekoma.

 

 

svako iskustvo, ako ih ima, dobrodošlo!

 

hvala unaprijed!

 

 

ps. na t-portalu to izgleda ovako kao na slici.

 

probao sam danas i i nije se nista promjenilo. od produženja ugovora ne prikazuje vise potrošnju ni na stranici ni na aplikaciji.

prije sam ih zvao dosta puta pa nisu nista rjesili tako da ih nema smisla više zvati

 

cudno mi je da je prije radilo a sad vise ne. tako da je moguce da je namjerno napravljeno jer im se vise isplati da ljudi uzmi dodatni paket.

ovako kad znas potrosnju malo ko ce uzet dodatni paket jer ce malo prikočit kad su mb pri kraju i izgurat do kraja mjeseca

 

 znači, i dalje nisam sam kojem se to pobrkalo. prvo sam mislio kako je zbrka nastala nakon što su sa 30gb povećali za stalno na 60gb. ali očito nije. tako da je jedini razlog novi 2godišnji ugovor. još sam im nekoliko puta rekao neka slobodno na dan-dva ugase uslugu, nek' se sve resetira i neka ju nanovo upale. jok. kažem kasnije - isključite uslugu. ne, da se još malo strpim, rade na rješavanju. naravno - opet ništa. danas došao mail sa trideset i dvije isprike u 12 rečenica, znaju oni da ja nisam zadovoljan, da su digli problem na "viši nivo". mislim si, samo ste mi digli živce. ništa drugo.

jedina dobra stvar je da kada se (ako se) potroši 60gb da će net jednostavno stati. a ruter nije kod mene, nemam nikakvu mogućnost provjere, pa da korisnike upozorim ako su pri kraju količine podataka.

tako da ću još malo pokušavati sa zvanjem i mailanjem, ali po svemu sudeći - za badava.

 

hvala na infu, barem se drugi put mogu pozvati kako nisam jedini korisnik sa istim problemom.

Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet - INTERNET POSVUDA
viking.software kaže...

 znači, i dalje nisam sam kojem se to pobrkalo. prvo sam mislio kako je zbrka nastala nakon što su sa 30gb povećali za stalno na 60gb. ali očito nije. tako da je jedini razlog novi 2godišnji ugovor. još sam im nekoliko puta rekao neka slobodno na dan-dva ugase uslugu, nek' se sve resetira i neka ju nanovo upale. jok. kažem kasnije - isključite uslugu. ne, da se još malo strpim, rade na rješavanju. naravno - opet ništa. danas došao mail sa trideset i dvije isprike u 12 rečenica, znaju oni da ja nisam zadovoljan, da su digli problem na "viši nivo". mislim si, samo ste mi digli živce. ništa drugo.

jedina dobra stvar je da kada se (ako se) potroši 60gb da će net jednostavno stati. a ruter nije kod mene, nemam nikakvu mogućnost provjere, pa da korisnike upozorim ako su pri kraju količine podataka.

tako da ću još malo pokušavati sa zvanjem i mailanjem, ali po svemu sudeći - za badava.

 

hvala na infu, barem se drugi put mogu pozvati kako nisam jedini korisnik sa istim problemom.

da, najbitnija stvar je da net stane ako se potrosi 60gb, tako da nema dodatnih troskova.

 

inace ja sam podesio na ruteru da mi mjeri svaki ciklus od 1. do kraja mjeseca pa vidim na njemu potrosnju.

problem je sto se ruter zna zablesirat pa mi resetira mjerenje na 0 tako da to nije pouzdano.

 

jedini nacin na koji mogu mjeriti je da zapisem ukupnu potrosnju na pocetku i na kraju mjerenja i onda oduzmem jednu od druge.

 

na tabletu se istu daju podesiti ciklusi mjerenja pa se tako moze vidit potrosnja, dok tkom ne riješ problem na višoj razini :)

 

 

 

 

 

16 godina
offline
Re: T-Com Internet - INTERNET POSVUDA

Ima i u Windows 10 opcija koja moze pomoci ali to je samo promet sa tog PC-a, na to treba dodati i mobilni promet (također ima aplikacija i za mob) ako se mob spaja na taj ruter + ostale potrosace.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet - INTERNET POSVUDA
vlado051 kaže...
viking.software kaže...

 znači, i dalje nisam sam kojem se to pobrkalo. prvo sam mislio kako je zbrka nastala nakon što su sa 30gb povećali za stalno na 60gb. ali očito nije. tako da je jedini razlog novi 2godišnji ugovor. još sam im nekoliko puta rekao neka slobodno na dan-dva ugase uslugu, nek' se sve resetira i neka ju nanovo upale. jok. kažem kasnije - isključite uslugu. ne, da se još malo strpim, rade na rješavanju. naravno - opet ništa. danas došao mail sa trideset i dvije isprike u 12 rečenica, znaju oni da ja nisam zadovoljan, da su digli problem na "viši nivo". mislim si, samo ste mi digli živce. ništa drugo.

jedina dobra stvar je da kada se (ako se) potroši 60gb da će net jednostavno stati. a ruter nije kod mene, nemam nikakvu mogućnost provjere, pa da korisnike upozorim ako su pri kraju količine podataka.

tako da ću još malo pokušavati sa zvanjem i mailanjem, ali po svemu sudeći - za badava.

 

hvala na infu, barem se drugi put mogu pozvati kako nisam jedini korisnik sa istim problemom.

da, najbitnija stvar je da net stane ako se potrosi 60gb, tako da nema dodatnih troskova.

 

inace ja sam podesio na ruteru da mi mjeri svaki ciklus od 1. do kraja mjeseca pa vidim na njemu potrosnju.

problem je sto se ruter zna zablesirat pa mi resetira mjerenje na 0 tako da to nije pouzdano.

 

jedini nacin na koji mogu mjeriti je da zapisem ukupnu potrosnju na pocetku i na kraju mjerenja i onda oduzmem jednu od druge.

 

na tabletu se istu daju podesiti ciklusi mjerenja pa se tako moze vidit potrosnja, dok tkom ne riješ problem na višoj razini :)

 

 

 

 

 

 ma ruter nije kod mene. tako da taj način mjerenja ne dolazi u obzir. što se tiče tableta i njegove potrošnje, to sam i namjestio da tako radi. ali, najbitnije je da se nakon 60gb net prekida,pa nema dodatnih troškova.

po do sada viđenom, "viša razina" očito nije dovoljno visoka. ;)

Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Možda sam nejasno napisao - dobijem login stranicu routera na tom IP-u, ali kad upišem podatke i kliknem na login - onda loader vrti. Na mobu sa istim podacima radi normalno. 

12 godina
offline
Re: T-Com Internet
DGS kaže...

Možda sam nejasno napisao - dobijem login stranicu routera na tom IP-u, ali kad upišem podatke i kliknem na login - onda loader vrti. Na mobu sa istim podacima radi normalno. 

 probaj sa drugim preglednikom se spajati na router

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

I to sam isprobao, drugi preglednik (chrome, ff, edge), drugi komp. Odnedavno mi se ni kamera za nadzor ne zeli spojiti, a ponekad izbacuje wrong wifi password iako je ok, pa nakon reseta radi ali pristup ne. 

12 godina
offline
T-Com Internet

ne znam još jedina opcija reset na tvorničke postavke routera ako to već nisi probao i ponovo ga konfigurirati

Moj PC  
0 0 hvala 1
4 godine
online
Re: T-Com Internet

Ja sam imao isti problem sa Bitdefenderom i njegovim Online Threat Preventionom. Ako imas isti problem, stavi IP adresu routera u exception

11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Proradilo! Ali najgore je kaj sam u par navraata ISKLJUČIO bitdefender kako bi provjerio jel u tome stvar i nije radilo. Kad sam dodao exception - radi.

13 godina
offline
T-Com Internet

jel ima netko info za koliko bi isla najjeftnijia optika? sa weba je 239kn najniza cijena. tnx 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet

Pozdrav,jucer mi zamjenili ruter i stavili novi speedport plus jel je stari otisao...problem je da na mobitelima uzima dosta baterije u standbay kad su spojeni na wifi....prijavio sam..stavili najnoviji firmware i opet..jel se tko susreo s tim i jel kako rjesio?hvala

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.5.2019 21:24 (galinjo24).
5 godina
offline
T-Com Internet
Meni je taj novi router bio gori nego stari.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Ekipa bok,

 

ne znam dal postavim tu pitanje ili pod "Kvaliteta DSL parice". Uglavnom, mene muči već skoro mjesec dana net, prije sam imal stabilnih 10 Mbit-a (na starom ZTE ruteru mi je pokazivalo Attainable rate oko 15.5 mbit). Ono kaj mi se dogodilo je to da je prije cca mjesec dana bilo neko nevrijeme i pukla mi je veza skroz i par dana je bilo tak da mi je internet kroz dan radil normalno (5mbit) i negdje na večer oko 6-7 mi je puklo i nije radilo do idućeg jutra do 6-7 i tak stalno. Nakon kaj su došli tehničari nekaj su uspjeli fixat i bilo je ok nekih 2 i  pol tjedna i sad mi je opet krepalo u utorak i evo već sam 5. dan tak da mi kroz dan radi kolko tolko ok, a oko 8 na večer se gasi i telefon i net ne funkcioniraju do jutra. Sad bi mi ove dane trebali postaviti jedan stup, pa bi me spojili direkt da više ne ide kroz tavane od suseda jer jedini ja imam internet.(Kao problem je na 70m od mene, vjerojatno nekaj na tavanu od suseda, al njega nikad nema).  Tehničari ne znaju više kaj bi napravili i di bi mogel biti problem, a fascinantno je to kak se disconnecta i connecta svaki dan u isto vrijeme, oko 8 na večer se gasi i onda 12h se nemre connectat, samo je DSL sync failed. Jel možda netko imal slične probleme?

Hvala.

ZTE ZTE
Speedport Speedport
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice