T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.367
|
čitano: 6.302.590
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
T-Com Internet

Pozzz

 

Koji optički kabel koriste Tcom djelatnici kad Vam dođu u stan provuć optiku? U fazi sam renovacije stana, bio sam u Tcom centru i pitao sam ih koji kabel koriste, nisu mi znali reć osim da se on kao "ne može nabavit". Čisto sumnjam da se baš ne može nabavit. Meni je u interesu provući ga kroz bužir za vrijeme renovacije i ostaviti dovoljno viška kabela da kad dođe ovaj spojit samo prebrika na glavni vod i na kraju za ulaz u router. Koliko god da je tanak i nevidljiv optički kabel nije mi ga namjera lijepit po rubu stropa i zida.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
merceg100 kaže...

Pozzz

 

Koji optički kabel koriste Tcom djelatnici kad Vam dođu u stan provuć optiku? U fazi sam renovacije stana, bio sam u Tcom centru i pitao sam ih koji kabel koriste, nisu mi znali reć osim da se on kao "ne može nabavit". Čisto sumnjam da se baš ne može nabavit. Meni je u interesu provući ga kroz bužir za vrijeme renovacije i ostaviti dovoljno viška kabela da kad dođe ovaj spojit samo prebrika na glavni vod i na kraju za ulaz u router. Koliko god da je tanak i nevidljiv optički kabel nije mi ga namjera lijepit po rubu stropa i zida.

 Ne radi se tu o "kabelu" već o optičkoj niti u izolaciji a sve skupa je otprilike 2 mm promjer. Glavni problem je međusobno spajanje (produživanje), a to zahtjeva posebne spojeve i zato ti to bez T-coma neće proći.

Ako već ne želiš čekati provuci cijev sam i na ključnim mjestima postavi kutije (kao za struju) i to je to.

battlelog pukycro
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jedna od poanti bužira je upravo to da možeš naknadno vući što hoćeš kroz njega, sad neznam dali bi el.kabel radio kakve smetnje na optici ali ako ne samo provučeš kroz bužir za struju optički do kud ti treba te na kraju uz el.šteker namontiraj izlaz za pc, drito konektor na opriku...kako već
ČVARCI = ČIPS OD SVINJE
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
merceg100 kaže...

Pozzz

 

Koji optički kabel koriste Tcom djelatnici kad Vam dođu u stan provuć optiku? U fazi sam renovacije stana, bio sam u Tcom centru i pitao sam ih koji kabel koriste, nisu mi znali reć osim da se on kao "ne može nabavit". Čisto sumnjam da se baš ne može nabavit. Meni je u interesu provući ga kroz bužir za vrijeme renovacije i ostaviti dovoljno viška kabela da kad dođe ovaj spojit samo prebrika na glavni vod i na kraju za ulaz u router. Koliko god da je tanak i nevidljiv optički kabel nije mi ga namjera lijepit po rubu stropa i zida.

 Ti samo proštemaj i stavi jedno barem 16, ako ne i 20mm bužir ako nema drugih koji smetaju, pazi samo da nisu kutevi pod 90 nego malo zaobli to tako da nigdje nije ništa naglo već postepeno. Optički kabel nije niti baš pretjerano tanak, a bome nije niti nevidljiv jer su u 80% slučajeva kričavo žute boje i 2mm.

 

Kod ulaza negdje možda stavit čak plitku kutiju uz sam zid ulaza tako da kad se bude s stubišta bušili u stan da je minimalno kanaliće za vidjeti. Tamo gdje ti treba biti modem imat ćeš minimalno dva adaptera za uštekati u utičnice plus još ako ti nešto štekaš pa računaj na to i postavi da nemaš milijun adaptera i produžnih.

 

Kad već renoviraš razmisli malo jel trebaš u druge sobe internet ili možda u daljnjoj budućnosti pa provuci bužire do tih soba tako da možeš imati normalan CAT kabel, a ne neke kerefeke s PowerLineovima i bežičnim sranjima.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
12 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Trebao bih malu pomoć. Pokušavam složiti t-com mail adresu u Outlook-u na androidu, ali mi ne uspijeva. Da li je netko uspio, pa da mi pošalje screen-ove točnih postavki. Hvala.

 
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: T-Com Internet
Kukec kaže...

Trebao bih malu pomoć. Pokušavam složiti t-com mail adresu u Outlook-u na androidu, ali mi ne uspijeva. Da li je netko uspio, pa da mi pošalje screen-ove točnih postavki. Hvala.

 Sto ti javlja tocno, odnosno, sto ti ne ide?

pop.ht.hr port 110

mail.ht.hr port 25

Koristis korisnicko ime koje si dobio od ispa za logiranje, a mail adresa ti je ista ta koju si dobio od tcoma.

To je u biti to. Jedini problem koji sam ja imao na win10 je da port nisam mogao nigdje upisati pa sam morao koristit pop.ht.hr:110 formulaciju, jer nije drugacije radilo.

12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
Kukec kaže...

Trebao bih malu pomoć. Pokušavam složiti t-com mail adresu u Outlook-u na androidu, ali mi ne uspijeva. Da li je netko uspio, pa da mi pošalje screen-ove točnih postavki. Hvala.

 Sto ti javlja tocno, odnosno, sto ti ne ide?

pop.ht.hr port 110

mail.ht.hr port 25

Koristis korisnicko ime koje si dobio od ispa za logiranje, a mail adresa ti je ista ta koju si dobio od tcoma.

To je u biti to. Jedini problem koji sam ja imao na win10 je da port nisam mogao nigdje upisati pa sam morao koristit pop.ht.hr:110 formulaciju, jer nije drugacije radilo.

 Na slici su vidljive postavke. Upišem:
mail adresu,

naziv računa,

imap server stavim u formatu pop.ht.hr:110 + korisničko ime + lozinka,

smtp server stavim u formatu mail.ht.hr:25 + korisničko ime + lozinka.

 

Dobivam grešku: Certifikat poslužitelja pošte nije valjan.

16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Trebas promijenit u postavkama IMAP/SMTP u POP/SMTP.

 
Pogledaj malo ovaj link:

https://www.makeuseof.com/tag/pop-email-account-outlook-mobile/

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.4.2019 19:30 (djigibao).
9 godina
online
Re: T-Com Internet
Kukec kaže...
Dobivam grešku: Certifikat poslužitelja pošte nije valjan.

 Cije ti servere i postu koristis? Na slici su neki tvoji. Kakve veze to ima s tcomom? Il koristis tcomove servere, ili koristis te neke svoje, ako koristis svoje onda moras vidjet kako ti je podeseno na njima.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.4.2019 22:06 (sandokan111).
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
Kukec kaže...
Dobivam grešku: Certifikat poslužitelja pošte nije valjan.

 Cije ti servere i postu koristis? Na slici su neki tvoji. Kakve veze to ima s tcomom? Il koristis tcomove servere, ili koristis te neke svoje, ako koristis svoje onda moras vidjet kako ti je podeseno na njima.

 To sam samo informativno stavio sliku da se vidi kako izgledaju postavke. Koristim servere kao što sam već napisao 

mail adresu,

naziv računa,

imap server stavim u formatu pop.ht.hr:110 + korisničko ime + lozinka,

smtp server stavim u formatu mail.ht.hr:25 + korisničko ime + lozinka,

 

ali ne prolazi mi prijava.

12 godina
offline
T-Com Internet

Incoming Mail Server (POP3): pop.ht.hr port 110 (ako ne radi onda 995 i uključi SSL)
Outgoing Mail Server (SMTP): smtp.ht.hr port 465 uključi SSL

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.4.2019 21:31 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
DDavorin kaže...

Incoming Mail Server (POP3): pop.ht.hr port 110 (ako ne radi onda 995 i uključi SSL)
Outgoing Mail Server (SMTP): smtp.ht.hr port 465 uključi SSL

 Riječ je o android-u, nigdje ne postoji opcija za uključivanje SSL-a, kao na windows-u. Ne mogu se ni portovi upisati, već ih upisujem u formatu pop.ht.hr:110, nema zasebno kao na windows-u. Zbog toga sam postao i sliku da se vidi koje opcije postoje. 

9 godina
online
Re: T-Com Internet
Kukec kaže...

To sam samo informativno stavio sliku da se vidi kako izgledaju postavke. Koristim servere kao što sam već napisao 

mail adresu,

naziv računa,

imap server stavim u formatu pop.ht.hr:110 + korisničko ime + lozinka,

smtp server stavim u formatu mail.ht.hr:25 + korisničko ime + lozinka,

 

ali ne prolazi mi prijava.

 Promjeni onda jos samo ovaj pop s imapa, al to ti je to. Nesto nisi dobro napravio onda. Ta greska upucuje da ti certifikat neki stvara problem, al to bi bilo ako ti je ukljucen nekakav ssl ili nesto, al rekao si da to nemas na androidu, pogledaj ima li gdje kvacica, jer na ovaj pop 110 port ide bez enkripcije.

14 godina
offline
T-Com Internet

promjeni pop.ht.hr u pop.t-com.hr

kao i mail.ht.hr u mail.t-com.hr

 

i nemaš problema sa certifikatima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet - INTERNET POSVUDA

pozdrav sivma!

 

prije nekog vremena se jedan forumaš javio kako ima problema sa adnimistracijom usluge "internet posvuda" na t-portalu. 

 

iako je usluga aktivna, portal ju prikazuje kao neaktivnu i nudi "aktivirajte ponovo", no pritisak na aktivaciju ne donosi nikakvu promjenu.

 

 

pa me interesira, ako forumaš ovo pročita, je li riješeno, I KAKO, odn. ima li još netko taj problem. a problem je kod mene nastao (barem tako mislim) kada se obnavljao ugovor za nove dvije godine fiksni telefon+internet, a internet posvuda je u tom periodu bio aktivan.

 

skoro pola godine razmjenjujem mailove i pozive sa SZK, ali nitko ništa ne zna kako riješiti a još manje što je uzrok. hm, kao da bi me to trebalo čuditi kod našeg telekoma.

 

 

svako iskustvo, ako ih ima, dobrodošlo!

 

hvala unaprijed!

 

 

ps. na t-portalu to izgleda ovako kao na slici.

Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
T-Com Internet

Evo kako izgledaju ogromni radovi i postavljanje  razvlačenje svjetlovoda-optike FTTH na području tj. potezu od Ivanićgradske preko Volovčice pa Borongajskom cestom sve prema Borongaju.

Ovo je uslikano na Borongajskoj cesti kod trgovačkog centra Spara pa prema Borongaju jer se izvode velika raskopavnja i postavljanja kablova.

Izvođač radova je Ericsson Nikola Tesla servisi  a projektant Hrvatski Telekom.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.4.2019 12:12 (Seki001).
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
T-Com Internet

Ekipica imam ajmo reći "čudno iskustvo sa SUK našeg T-Coma.

 

Naime pred nekih 2 tjedna dobivam poziv kako mi ističe ugovorna obveza (u 9mj, no to naravno znam i sam). Zovem mena neka teta i govori kako ako sada se odlučim za produživanje mogu sve to nastaviti koristiti po cijeni od 340kn. (Imam magentu, 3o paketi, premium max tv sa svim kanalima i bla bla). Ugl ja joj govorim kako za sada nemam vremena te ću se ja njima javiti kroz nekoliko dana.

 

Zovem ja tako u prošli četvrtak te  gospođi objašnjavam kako su me pred nekoliko dana zvali ali nisam imao vremena, te se ja sada njima javljam i da mi je ta gospođa nudila produženje ugovora već sada za 340kn. Ova sa kojom sada govorim dakle u Četvrtak nakon moga monologa navodi kako je sve zapisala te kako će mi se sutra (što je trebalo bit u petak) javiti odnosno zvati me. Govorim im kako radi do 16 te da me zovu oko 17 na što se gospođa i složi.

 

Čekam ja u Petak 17, nema poziva, 17 i 30 nema poziva, 18 ništa. Neda meni vrag mira te ja njih nazovem. Ponovno se javi neka zenskica te joj sve podrobno objasnim kao i sada Vama tu i ona meni kaže ali mi gospodine nemamo niti jedan poziv prije cca 2tj da smo mi Vas zvali. Na to ostajem ja začuđen te joj kažem kako mi je ta gospođa prvi puta navela sve pakete koje imam i cijenu koja bi mi bila ako tada produžim.

 

Ova meni sada govori kako po toj cijeni ne mogu dobiti odnosno ako se sada odlučim produžiti to što za sada imam kako mi je cijena 499kn. Na moje negodovanje i zbunjenost ona me prebacuje kod kolege koji ima "veće ovlasti" te mi tip govori kako mora sa kolegama vidjet što se tu da napravit te kako će mi se netko javiti za 7 dana.

 

 

Sada ja vas drage kolege forumaši pitam, što mi je raditi odnosno dali se kome od Vas desilo nekada ovako nešto slično.

Ja inače imam magentu (Max tv, net, telefon, te u Max tv premium paket sa svim HBO, sportskim itd). Te sam imao promo period cijenu od 370kn a od sada se popela na 500kn jer je isteknuo taj promo period. I oni su me tada prvi puta nazvali.....

 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
T-Com Internet

500kn traže !? Aj to tih 340kn šta si plaćao sve i imao sve kanale otvorene to je neka "normalna" i prihvatljiva cijena ali 500 eeeej

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Seki001 kaže...

500kn traže !? Aj to tih 340kn šta si plaćao sve i imao sve kanale otvorene to je neka "normalna" i prihvatljiva cijena ali 500 eeeej

 doduše na to sam pristao pred 2 godine, jer je to kao promo period koji traje cca god i 7mj i onda ide full cijena.

 

Nekako ću to ajde do 9mj izdržati ali ovo što sada kažu kada bi produžio da bi cijena bila i dalje takva to neznam...

12 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ja ti kao privatna osoba imam u A1 svog lika kojeg uvijek zovem...i kad mi se netko drugi javi, ja tražim njega i on mi sve sredi.
Preko njega sam ugovorio optiku kod sebe i kod punca.

Prije tjedan dana sam ugovorio pretplatu preko T-Com chata...i sve je prošlo ok.Onda mi je dao frend svoje podatke i onda su me opet preko chata ubacili kod frenda u Mangentu

 

Pošto sam punca prebacio u A1...njemu su u T-comu nudili sve full za oko 300kn...tako da mi je tvojih 500kn znanstvena fantastika. Neko te dobro hoće navući...

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.4.2019 15:45 (R36).
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
R36 kaže...

Ja ti kao privatna osoba imam u A1 svog lika kojeg uvijek zovem...i kad mi se netko drugi javi, ja tražim njega i on mi sve sredi.
Preko njega sam ugovorio optiku kod sebe i kod punca.

Prije tjedan dana sam ugovorio pretplatu preko T-Com chata...i sve je prošlo ok.Onda mi je dao frend svoje podatke i onda su me opet preko chata ubacili kod frenda u Mangentu

 

Pošto sam punca prebacio u A1...njemu su u T-comu nudili sve full za oko 300kn...tako da mi je tvojih 500kn znanstvena fantastika. Neko te dobro hoće navući...

 Ako imaš kojeg frenda u T-com slobodno mi se javi u PM..... jer meni je ovo na prvu smješno... prvo me zovu nudimo Vam sve za 320kn a onda druga dva kažu NE MOŽE!!!! U najgorem ću slučaju u rujnu prijeći na konkurenciju...

10 godina
offline
T-Com Internet

Ljudi daj pomagajte ja stvarno vise ne znam sta napraviti...

Predam 27.2 zahtjev za raskid max tva znaci sa max3 na max2 da mi ostane net i telefon samo

Predam prvi put zahtjev skoro dva tjedna poslije nitko nista,javim se sluzbi za korisnike kazu mi ne vidimo nikakav zahtjev,odite u tcentar i probajte ponovno....dodem u tcentar kaze mi lik dajte mi papir od zahtjeva ja gledam,pa reko kolega vas mi nista nije dao,ok sad on posalje zahtjev,cekam opet jedno vrijeme nitko nista,zovem sluzbu za korisnike kazu dobili su zahtjev,ali ovi u tcentru nisu prebacili sa max3 na max2 molim vas lijepo da odete kod njih HAHAHA.

OK otisao danas u tcentar kaze mi lik da ja poslao ovima u zg valjda da imaju smetnje,kaze oni mi mogu a i ne moraju odgovoriti.....ja slusam i ne vjerujem sta mi lik govori...ajde mi molim vas recite jel netko imao isti slican slucaj?!?! Znaci hebu me ko malog majmuna vrte me u krug i ja ne mogu nista uciniti!!!!   HELP!!! da li se mogu prebaciti kod drugoga operatera pa ne se oni zahebavaju sa time?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
toma20 kaže...

...ajde mi molim vas recite jel netko imao isti slican slucaj?!?! Znaci hebu me ko malog majmuna vrte me u krug i ja ne mogu nista uciniti!!!!   HELP!!! da li se mogu prebaciti kod drugoga operatera pa ne se oni zahebavaju sa time?

 Mene zajeb** u sličnoj situaciji ali sutra im je krajnji rok što su rekli da će me kontaktirat pa ako me ne nazovu ja ću njih svakako nazvati

10 godina
offline
Re: T-Com Internet
Gale92 kaže...
toma20 kaže...

...ajde mi molim vas recite jel netko imao isti slican slucaj?!?! Znaci hebu me ko malog majmuna vrte me u krug i ja ne mogu nista uciniti!!!!   HELP!!! da li se mogu prebaciti kod drugoga operatera pa ne se oni zahebavaju sa time?

 Mene zajeb** u sličnoj situaciji ali sutra im je krajnji rok što su rekli da će me kontaktirat pa ako me ne nazovu ja ću njih svakako nazvati

 ja ne razumijem sta da vise napravim,kao sta sam i rekao samo me vrte u krug...jedino mi mozda preostaje novi operater pa nek sami izmedu sebe rijesavaju,ako se tako moze 

14 godina
offline
T-Com Internet

Vi što pokusavate raskinut ugovore probajte nazvati ovaj broj 0800303307 to je szk koja je navodno samo za te raskide, dok sam i sam pokušavao raskinut ugovor likovi na 08009000 su bili nesposobni, čak mi je jedan rekao da nema broja za raskid a ovaj gore broj mi je stigao na mail kad su kao navodno zaprimili zahtjev za raskid pa probajte preko tog broja 

don't look at me!
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
To je broj od one famozne službe za savjetovanje korisnika.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav! Ako netko zna, ako sam imao ugovornu obvezu na HT-u koja je istekla i pređem kod drugog operatera, da li sam im dužan vratiti router ili se to smatra otplaćenim kroz ugovornu obvezu koju sam imao i ostaje meni?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
display name ivo kaže...

Pozdrav! Ako netko zna, ako sam imao ugovornu obvezu na HT-u koja je istekla i pređem kod drugog operatera, da li sam im dužan vratiti router ili se to smatra otplaćenim kroz ugovornu obvezu koju sam imao i ostaje meni?

 Ja sam im morao vratiti router kad su mi poslali ovaj hibridni, to mi nije nitko ni rekao da moram već je samo poštar došao na vrata i tražio da mu dam router 

don't look at me!
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
display name ivo kaže...

Pozdrav! Ako netko zna, ako sam imao ugovornu obvezu na HT-u koja je istekla i pređem kod drugog operatera, da li sam im dužan vratiti router ili se to smatra otplaćenim kroz ugovornu obvezu koju sam imao i ostaje meni?

 Da moras vratit inace uplatnica stize 690kn. Tako je nama bilo sa optike t coma presli na A1.

9 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav, može li netko kratko pojasniti upute za razdvajanje brzine na dvije wifi mreže preko speedporta?

 

Želim kreirati dvije mreže i podijeliti brzinu na način kako mi odgovara. Koji je user name za speedport?

 

To sam radio na Iskonovom zyxelu pa mi je ovo sad malo neobično.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice