T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.373
|
čitano: 6.312.935
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: T-Com Internet

I tako ja narucim vdsl u petak 5.6 turbo 30...kazu modem ce biti poslan unutar 7 dana ali u praksi stize za par dana reko ja super....vidim u pon 8.6 za nove brzine turbo+ 40 i 50..reko zatražit cu turbo+50 jel imam mogucnost...a  modem je vjerojatno poslan..pa ce samo promjenit brzina....modem nije stigao do danas i pitam ja modema nema a  prošlo 7 dana kaže ona meni stari zahtijev vam je storniran a turbo 50+ ukljucen od 10.6 znaci tek onda se broje dane za modem..ja reko pa jel nije modem isti bez njega se nemože uopce koristiti vdsl a šaljete ljudima koji uopce nemaju još mogucnost vdsla...uglavnom kaže ona meni modem ce doci do sljedeceg petka..zar u tom t-com-u nikad nemoze sve biti po spagi

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.6.2015 10:07 (galinjo24).
10 godina
offline
T-Com Internet

Optika povučena po zgradi, spojena i sad treba čekati da uđe u t-comov sustav. Mrzim čekati 

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Meni jučer dostavili taj novi ruter, Speedport W724V, danas utrostručili brzinu (10->30Mb), a nisam ih tražio ni jedno ni drugo.  

Jel još netko dobio? Ne znam jel kakva akcija ili šta

In any moment of decision, the best thing you can do is the right thing, the next best thing is the wrong thing, and the worst thing you can do is nothing. —Roosevelt
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Machiavelli kaže...

Meni jučer dostavili taj novi ruter, Speedport W724V, danas utrostručili brzinu (10->30Mb), a nisam ih tražio ni jedno ni drugo.  

Jel još netko dobio? Ne znam jel kakva akcija ili šta

 Šta se više nedobiva Zte za vdsl?Pa vjerojatno su ti digli jel ista je cijena sad 10mb i 30mb....eto ti koji nisi ništa tražio dobio si modem prije mene koji sam narucio  prije 7 dana hehe

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.6.2015 15:05 (galinjo24).
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
galinjo24 kaže...
Machiavelli kaže...

Meni jučer dostavili taj novi ruter, Speedport W724V, danas utrostručili brzinu (10->30Mb), a nisam ih tražio ni jedno ni drugo.  

Jel još netko dobio? Ne znam jel kakva akcija ili šta

 Šta se više nedobiva Zte za vdsl?Pa vjerojatno su ti digli jel ista je cijena sad 10mb i 30mb....eto ti koji nisi ništa tražio dobio si modem prije mene koji sam narucio  prije 7 dana hehe

Ma joj nikad im nemoj davati da ti rade drugi posao dok jos prvi nisu rijesili... Jer su toliko lose organizirani da je to strasno, samo ti zajebat stvar mogu (i zajebali su).

11 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Napokon dolazi "golden age" interneta u ljepoj našoj!

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Machiavelli kaže...

Meni jučer dostavili taj novi ruter, Speedport W724V, danas utrostručili brzinu (10->30Mb), a nisam ih tražio ni jedno ni drugo.  

Jel još netko dobio? Ne znam jel kakva akcija ili šta

 gledam po slikama sa njemackog t-com ima jako cudne prikljucke za telefon je tako i kod tvoga ili je normalna uticnica

Samsung NOTE 4 910F
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
pasko kaže...
Machiavelli kaže...

Meni jučer dostavili taj novi ruter, Speedport W724V, danas utrostručili brzinu (10->30Mb), a nisam ih tražio ni jedno ni drugo.  

Jel još netko dobio? Ne znam jel kakva akcija ili šta

 gledam po slikama sa njemackog t-com ima jako cudne prikljucke za telefon je tako i kod tvoga ili je normalna uticnica

Baš sam otišao pogledat na telekom.de, nije takav nego ima normalne priključke za tel1/tel2/dsl odmah uz LAN,

samo sam prekopčao kablove iz starog i sve radi.

In any moment of decision, the best thing you can do is the right thing, the next best thing is the wrong thing, and the worst thing you can do is nothing. —Roosevelt
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.6.2015 17:51 (Machiavelli).
8 godina
offline
T-Com Internet

Ja sam se umorio od cekanja VDSL-a. Prolaze mjeseci a oni se ne pomicu. Mozda odem na Vip vidjet sto oni nude.

 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
galinjo24 kaže...
Machiavelli kaže...

Meni jučer dostavili taj novi ruter, Speedport W724V, danas utrostručili brzinu (10->30Mb), a nisam ih tražio ni jedno ni drugo.  

Jel još netko dobio? Ne znam jel kakva akcija ili šta

 Šta se više nedobiva Zte za vdsl?Pa vjerojatno su ti digli jel ista je cijena sad 10mb i 30mb....eto ti koji nisi ništa tražio dobio si modem prije mene koji sam narucio  prije 7 dana hehe

 Upadam ovdje kao padobranac, pa nisam upoznat, znači prema tome svi koji imamo normalnu brzinu od 10/0.64 možemo sad dobit 30 za istu cijenu?

http://wotlabs.net/sig_cust/FFFFFF/af7a8eb923d0d8eee911e7119f75b64e/eu/unimatrix_2411/signature.png
13 godina
online
T-Com Internet

Da,cijena turbo30 bez UO ti je 10kn,turbo 40/50 je 30.

Ako ti je 10Mbit pod UO,onda plaćaš penale.

LP

EUNE: 321Zdravko
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
pandza94 kaže...

Da,cijena turbo30 bez UO ti je 10kn,turbo 40/50 je 30.

Ako ti je 10Mbit pod UO,onda plaćaš penale.

LP

 Trenutno sam na 10 i bez ugovora, nisam ništa još produživao, čekao sam da se isplati.

http://wotlabs.net/sig_cust/FFFFFF/af7a8eb923d0d8eee911e7119f75b64e/eu/unimatrix_2411/signature.png
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Entry Point kaže...

Optika povučena po zgradi, spojena i sad treba čekati da uđe u t-comov sustav. Mrzim čekati 

Meni provukli prije dvije - tri godine, još nije u sustavu. Odustao i prešao na Amisovu optiku.

14 godina
offline
T-Com Internet

Nakon povučene instalacije u zgradi čeka se tehnički pregled Ericssona a onda se čeka i pregled Coma pa onda spajanje na centralu, taj proces može trajati mjesecima

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Wontay kaže...

Nakon povučene instalacije u zgradi čeka se tehnički pregled Ericssona a onda se čeka i pregled Coma pa onda spajanje na centralu, taj proces može trajati mjesecima

 Ja sam osobno ceko 2 i pol mj nakon kaj sam vec imo od prije optiku spojenu na zgradu!

11 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Optika u Rijeci imam ju vec 5 godina provucenu u zgradi , U to vrijeme radio za t.com te si ju sam provukao u stan . Ultra paket pred 2 godine uzeo . 

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet

moja brzina je 50/20, isto ultra paket, susjedna centrala.

A lie does not become truth wrong does not become right and evil does not become good just because it is accepted by a majority
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2015 13:03 (glagoljica).
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
glagoljica kaže...
koja je brzina?

 100/20 je brzina 

10 godina
offline
T-Com Internet

Nabavio novi wireless stick 150mbps sa antenom, sad mi je down oko 25 a upload nemoze preci 3mbit, dok sa starim stickom je bilo upload uvijek 5 ali download nije mogao vise od 18mbit. I sada sam usporedio postavke u routeru sa onima od proslog tjedna i ocita je razlika ali neznam sto je problem.

Prije Prije
Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
D3lBoy kaže...

Nabavio novi wireless stick 150mbps sa antenom, sad mi je down oko 25 a upload nemoze preci 3mbit, dok sa starim stickom je bilo upload uvijek 5 ali download nije mogao vise od 18mbit. I sada sam usporedio postavke u routeru sa onima od proslog tjedna i ocita je razlika ali neznam sto je problem.

 mislim da ti ni neide više

nemam za potpis
10 godina
offline
Re: T-Com Internet

Sa starim stickom je upload bio preko 5 skroz, sad je 3 vec 2 dana bez obzira na resete i sve

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
offline
T-Com Internet

zovi t-com i prijavi da imas nizu brzinu od deklarirane posto se na slici jasno vidi da se router sinhronizirao sa nizom brzinom nego prije

 
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: T-Com Internet

Zvao, resetirali liniju, napravili hard reset modema i dalje isto, download ubija na 28, ali upload ravno 3.2 kako i pise u postavkama modema 3247kbps upload, znaci nije losa konekcija on ga full tjera na 3.2 i isao bi preko ali kao da su mi stavili granicu na 3.2mbit, dok prvi tjedan je u ruteru pisalo 7088kbps up i cijelo vrijeme je bio 5mbit up, nekad i preko. Baš pojma nemam

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2015 17:54 (D3lBoy).
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
D3lBoy kaže...

Zvao, resetirali liniju, napravili hard reset modema i dalje isto, download ubija na 28, ali upload ravno 3.2 kako i pise u postavkama modema 3247kbps upload, znaci nije losa konekcija on ga full tjera na 3.2 i isao bi preko ali kao da su mi stavili granicu na 3.2mbit, dok prvi tjedan je u ruteru pisalo 7088kbps up i cijelo vrijeme je bio 5mbit up, nekad i preko. Baš pojma nemam

 da, treba ti upload ići do 5 bar, probaj im biti dosadan dok ti ne puste tu brzinu

nemam za potpis
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
D3lBoy kaže...

Zvao, resetirali liniju, napravili hard reset modema i dalje isto, download ubija na 28, ali upload ravno 3.2 kako i pise u postavkama modema 3247kbps upload, znaci nije losa konekcija on ga full tjera na 3.2 i isao bi preko ali kao da su mi stavili granicu na 3.2mbit, dok prvi tjedan je u ruteru pisalo 7088kbps up i cijelo vrijeme je bio 5mbit up, nekad i preko. Baš pojma nemam

 Pa nemoze ti bit vise nego se modem sincao :P Sad, zasto ti je pusten upload 3.2 je pitanje, ali nemozes ti to rjesit, niti wireless stickovi imaju veze s tim. To ti moraju oni namjestit i dok to ne naprave nemoj ih prestat gnjavit. Naravno, ako veza moze toliko, a posto nisi stavio ostatak parametara ovaj dio je za pogadjanje.

10 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ma imao sam upload skroz 5mbit, ali download mi je bio oko 16 tu i tamo jedva 20, pa sam im poslao mail VJEROJATNO su onda mislili da je problem u zatrpanoj vezi pa smanjili upload, ali prije tog sam ja nabavio novi stick koji je davao 5mbit up i 27 down, onda su resetirali liniju i ko zna sta sve ne od onda down 27 up 3,2 i u ruteru i na testu dok je prije bilo 7mbit u ruteru za upload. Zvao sam ih par puta probali smo sve od reseta linije do tvornickih i nista, sad mi je drugi rekao da on tu nemoze nista mjenjati jer je za Turbo 30 obecan up izmedju 2,5 i 5 tako da nemoze nista, kuzim ja to i nije to problem, nego je problem sto je zakucano na 3,2mbit po novom i nece bit vise sve dok nekako ne nagovorim tehnicare da mi puste normalan profil, a nece mi pustit jer ce rec da je normalno da varira izmedju 2,5 i 5mbit *Tcom Struggle*...

 

Koje parametre da gledam za kvalitetu veze i ostalo ?

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2015 18:57 (D3lBoy).
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ti miješaš kruške i jabuke.

Kakve veze ima tvoj stick sa ičim?

Ovo što vidiš u routeru pod actual rate je ono što dobivaš, neovisno o načinu povezivanja (wi-fi usb stick ili lan-om itd).

Postavljen ti je niži profil za UL.

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com ,Banggood kuponi za -10$ na PP
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ag008 kaže...

Ti miješaš kruške i jabuke.

Kakve veze ima tvoj stick sa ičim?

Ovo što vidiš u routeru pod actual rate je ono što dobivaš, neovisno o načinu povezivanja (wi-fi usb stick ili lan-om itd).

Postavljen ti je niži profil za UL.

 Al ti ne možeš shvatit kaj ti lik govori, imao je wlan stick 802.11 g do 54mbps i nije mu davalo punu brzinu jer Limit 802.11g je negdje oko 20-25 Mbit. I onda je kupio novi stick vjerojatno sa n profilom a tad su mu ovi iz T-com-a prčkali po brzini i smanjili jer su mislili da ne dobiva punu brzinu jer je zagušenje. A zapravo je bio problem u njegovom sticku.

http://valid.canardpc.com/2gp8dx
10 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ivanjino96 kaže...
Ag008 kaže...

Ti miješaš kruške i jabuke.

Kakve veze ima tvoj stick sa ičim?

Ovo što vidiš u routeru pod actual rate je ono što dobivaš, neovisno o načinu povezivanja (wi-fi usb stick ili lan-om itd).

Postavljen ti je niži profil za UL.

 Al ti ne možeš shvatit kaj ti lik govori, imao je wlan stick 802.11 g do 54mbps i nije mu davalo punu brzinu jer Limit 802.11g je negdje oko 20-25 Mbit. I onda je kupio novi stick vjerojatno sa n profilom a tad su mu ovi iz T-com-a prčkali po brzini i smanjili jer su mislili da ne dobiva punu brzinu jer je zagušenje. A zapravo je bio problem u njegovom sticku.

Tocno to , znam da nema veze spori upload sa novim stickom, vec ja sam na tehnicku podrsku poslao mail kako mi je upload skroz 5mbit a download oko 15 (a minimum je 21 u turbo30), pa sam nasao na bugu da taj 54mbps nemoze preko 20 i nesto download, iako se cesto mucio i sa obicnih 20, nabavio novi stick download odma skocio na odlicnih 27 i upload je bio 5 - znaci ono sto sam trazio. Dan dva poslije mi oni posalju da su resetirali liniju ako bude problema sa downloadom da prijavim kvar, i od onda imam 3247kbs up u routeru i max. upload na speed testu mi je 3.24mbit. znaci neko ga je zakuco na tu brzinu. A prije par h mi je rekao ovaj iz sluzbe za korisnike da nemogu prijavit kvar jer je normalno da turbo30 ima smetnje koje rusaju upload do 2,5mbit.

 

Koliki minimalni Line Attenuation i Noise Margin preporucate za Turbo30 ?

EDIT: Pod minimalni mislim "worst case scenario" da Turbo 30 funkcionira

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2015 20:13 (D3lBoy).
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
D3lBoy kaže...
Ivanjino96 kaže...
Ag008 kaže...

Ti miješaš kruške i jabuke.

Kakve veze ima tvoj stick sa ičim?

Ovo što vidiš u routeru pod actual rate je ono što dobivaš, neovisno o načinu povezivanja (wi-fi usb stick ili lan-om itd).

Postavljen ti je niži profil za UL.

 Al ti ne možeš shvatit kaj ti lik govori, imao je wlan stick 802.11 g do 54mbps i nije mu davalo punu brzinu jer Limit 802.11g je negdje oko 20-25 Mbit. I onda je kupio novi stick vjerojatno sa n profilom a tad su mu ovi iz T-com-a prčkali po brzini i smanjili jer su mislili da ne dobiva punu brzinu jer je zagušenje. A zapravo je bio problem u njegovom sticku.

Tocno to , znam da nema veze spori upload sa novim stickom, vec ja sam na tehnicku podrsku poslao mail kako mi je upload skroz 5mbit a download oko 15 (a minimum je 21 u turbo30), pa sam nasao na bugu da taj 54mbps nemoze preko 20 i nesto download, iako se cesto mucio i sa obicnih 20, nabavio novi stick download odma skocio na odlicnih 27 i upload je bio 5 - znaci ono sto sam trazio. Dan dva poslije mi oni posalju da su resetirali liniju ako bude problema sa downloadom da prijavim kvar, i od onda imam 3247kbs up u routeru i max. upload na speed testu mi je 3.24mbit. znaci neko ga je zakuco na tu brzinu. A prije par h mi je rekao ovaj iz sluzbe za korisnike da nemogu prijavit kvar jer je normalno da turbo30 ima smetnje koje rusaju upload do 2,5mbit.

 

Koliki minimalni Line Attenuation i Noise Margin preporucate za Turbo30 ?

 Pa lupi SS da vidimo koliki je. Nema tu neke preporuke jer ne možeš ti to namještati. 

http://valid.canardpc.com/2gp8dx
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice