RUNE Rural Network

poruka: 358
|
čitano: 255.480
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: RUNE Rural Network

Evo, replayam sam sebi :D

 

Do čega nas dovode ovi iz RUNE...

 

Status update: Dobio GPON danas, sada čekam da mi iz Fibera dofuraju što treba.

3 godine
offline
Re: RUNE Rural Network
SL1974 kaže...

Evo, replayam sam sebi :D

 

Do čega nas dovode ovi iz RUNE...

 

Status update: Dobio GPON danas, sada čekam da mi iz Fibera dofuraju što treba.

 Ako itko zaslužuje to si ti... Koliko si čekao, nemam što drugo za reći.

8 godina
neaktivan
offline
Re: RUNE Rural Network
Rusty1281 kaže...
SL1974 kaže...

Evo, replayam sam sebi :D

 

Do čega nas dovode ovi iz RUNE...

 

Status update: Dobio GPON danas, sada čekam da mi iz Fibera dofuraju što treba.

 Ako itko zaslužuje to si ti... Koliko si čekao, nemam što drugo za reći.

 Kakvo je stanje kod tebe poslje one objave da su "aktivirali centralu u matuljima"?

3 godine
offline
Re: RUNE Rural Network

Nikakvo. Zvao sam ih danas na 0800. Moja adresa koja je valjda 5 kuća udaljena od centrale, pitam ja kada možemo očekivati spajanje? Molimo pričekajte....... Evo za cca 2-3 mj bi trebali biti spojeni. 

 

Dakle to je to, sjedni i plači. 

 

Vidim na LinkedInu i FBu da su danas u 15h napravili objavu za Mošcenice. U prilogu. 

11 godina
offline
Re: RUNE Rural Network

Kod mene danas na Rubešima/Kastvu 'ničim izazvan' posjet dva tehničara RUNE odnosno Roaming Networks.

 

Prije mjesec dana su položili narančasti bužir na trasi od cca. 400/500m, a danas kroz njega upuhali optički label, pretpostavljam da su pokrili istu distancu. Navodno nastavljaju dalje po trasi u naselje, ali ovaj korak su trebali odraditi već prije mjesec dana - toliko o kašnjenjima.

Potvrđeno je da je to sekundar za obližnju zonu (oko 300 potencijalnih priključaka) koji se nalazi jako blizu moje lokacije. Spajaju u sekcijama od po 500-700m, ovisno koliko vremena mogu posvetiti u radom danu (ovo recimo izvodi tim od 5 ljudi u istom timu).  Ja nemam nikakvog direktnog benefita od ovih radova jer su mi rekli da 'signal' budem dobio od drugog smjera, ali ovo je znakovito s obzirom da sada očito na Matuljima i Kastvu primjenjuju drugačiju taktiku nego na Liburniji - neće početi sa spajanjem zadnje milje prije nego što završe kompletan sekundar, na e samo tamo gdje znaju da imaju pretplatnike s predanom dokumentacijom. 

 

 

 

 

8 godina
neaktivan
offline
RUNE Rural Network

Dada Roaming Networks baš ih ljudi skoro svaki dan vidjaju to je mislim ekipa iz Srbije. Pa meni su uvijek iz RUNE govorili kako rade optiku po naselju tako i spajaju netreba se kao čekat da pokriju cijelo naselje pa onda krenu spajanja nego kako stavljaju sekundar i spitting kutije na stupove tako i spajaju. Meni je najveća briga da nepovuću glavni sekundarni kabel do 5 mjeseca,  jer kad krene sezona bojim se da sam onda u kurcu. Njima je za moje područje u Rijeci kako su mi rekli tehničari najveći problem iskopat jedan dio DTK da povuću glavni sekundarni kabel od centrale do prvog stupa u naselju i onda dalje nije problem. Povukli su taj glavni primarni kabel po cijelom naselju nekih 3km za manje od 2/3 tjedna tako da ono sad samo čekaju taj sekundar i onda laganica. Poslali su 100% zahtjev da se to iskopa i zatvori cesta a kad će im to ovi iz grada potpisat pitaj boga. Kazu mi po nekom planu njihovom 3 do 6 mjeseca kad računaju svakodnevne probleme sa kojima se susreću, ali zato kazu možda bude sve gotovo za manje od 2 mjeseca sve ovisi o tim dozvolama za kopanje i zatvaranje ceste itd.

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
RUNE Rural Network

Evo Workbench je danas dobio neke informacije za Kastav i Matulje. Ukratko prva spajanja nakon sekundara je unutar 30 dana. Navodno da imaju još 20tak dana za sekundare i nakon toga kreću spajanja. Workbench i ja bi trebali biti u isto vrijeme spojeni. Nadajmo se da će tako i biti. 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
RUNE Rural Network

Pojavio se neki novi operater čini mi se iz Pule na stranicama RUNE. 


 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: RUNE Rural Network
RokyFrane kaže...

Pojavio se neki novi operater čini mi se iz Pule na stranicama RUNE. 


 Upravo sam to vidio... malo su skupi

 

https://tehnoline-telekom.hr/rune-optika/

 

300/20 za 349kn

13 godina
offline
Re: RUNE Rural Network

ne razumijem uopće ove nove operatere. pa tko bi normalan prešao na tu egzotiku po ovim cijenama.

 

8 godina
neaktivan
offline
RUNE Rural Network

Doslovno neznam ni ja, pogotovo zato šta sigurno stariji ljudi neće uzimat RUNE Optiku pa na neki trik operatera odlučit se naprimjer za ove koji imaju nerealne cijene. Neznam zašto toliko treba da se ubaci A1, toliko nas sa foruma je već slalo emailove i pitalo na twitteru i facebooku A1 za RUNE Optiku i svi nam kazu da će moći jer su im to rekli nadležni ljudi, ali i dalje nikakvih novih vijesti.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: RUNE Rural Network

Ovaj zadnji telekom iz Pule, dosad su isključivo radili za firme, građanstvo im nije bilo u fokusu (recimo, kao nekad Metronet). Tek su krenuli, moguće je da će prvo provjeriti kakva je potražnja, frekvencija i suština upita u bliskoj budućnosti. Svjesni su da ova njihova trenutna ponuda u odnosu na Fibernet nije konkurentna, pogotovo ako se uzme u obzir da ne nude ni blizu iste pakete/brzine. Treba im dat prostora, ako po upitima zaključe da ljudima nije interesantno ovo što je sad nude, možda pripreme i bolju ponudu.

Teško da mogu biti gori od Terrakom-a koji se po pitanju svojih ponuda, nisu makli za milimetar u zadnje 2 godine.

 

A1 - nema vijesti jer su:

a) potpisali ugovor pa ih NDA (non-disclosure agreement) prevenira u otkrivanju detalja, termina itd ili

b) ugovor o suradnji nije finaliziran, negdje je gadno zapelo.

 

Inače, prije par tjedana smo ovdje imali jedan post o optici na Rešetarima - danas sam saznao da se u tom dijelu pojavio upravo A1, ali ne sa FTTH implementacijom nego FTTC - optika do portuna zgrada a onda po vertikalama prema stranovima sa coax-om.

 

 

 

14 godina
offline
RUNE Rural Network

Bnet odnosno a1 sad imaju optiku preko coaxa na resetarima vec par godina, neznam da li po svim zgradama ali na gornjim resetarima imaju.

Od nedavno optiku nude i tcom i iskon,  pogledaj po njihovim stranicama po adresi.

Neznam sad dali je to ftth, c ili nesto trece 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: RUNE Rural Network
Workbench kaže...

Ovaj zadnji telekom iz Pule, dosad su isključivo radili za firme, građanstvo im nije bilo u fokusu (recimo, kao nekad Metronet). Tek su krenuli, moguće je da će prvo provjeriti kakva je potražnja, frekvencija i suština upita u bliskoj budućnosti. Svjesni su da ova njihova trenutna ponuda u odnosu na Fibernet nije konkurentna, pogotovo ako se uzme u obzir da ne nude ni blizu iste pakete/brzine. Treba im dat prostora, ako po upitima zaključe da ljudima nije interesantno ovo što je sad nude, možda pripreme i bolju ponudu.

Teško da mogu biti gori od Terrakom-a koji se po pitanju svojih ponuda, nisu makli za milimetar u zadnje 2 godine.

 

A1 - nema vijesti jer su:

a) potpisali ugovor pa ih NDA (non-disclosure agreement) prevenira u otkrivanju detalja, termina itd ili

b) ugovor o suradnji nije finaliziran, negdje je gadno zapelo.

 

Inače, prije par tjedana smo ovdje imali jedan post o optici na Rešetarima - danas sam saznao da se u tom dijelu pojavio upravo A1, ali ne sa FTTH implementacijom nego FTTC - optika do portuna zgrada a onda po vertikalama prema stranovima sa coax-om.

 

 

 

 Dada vrlo je moguće da je NDA dobro si me podsjetio na to. Jer stvarno je čudno kako nam svaki agent kojeg pitamo za konkretno optiku preko RUNE infrastrukture a ne njihove kaže kako ćemo moći nakon šta su pitali nadležne kolege.

3 godine
neaktivan
offline
Re: RUNE Rural Network
SL1974 kaže...

Evo, replayam sam sebi :D

 

Do čega nas dovode ovi iz RUNE...

 

Status update: Dobio GPON danas, sada čekam da mi iz Fibera dofuraju što treba.

 Od ponedjeljka 22.2 spojen. Brzina i latencija super, iznad očekivanja.

 

Sa Fenice-om sve glatko i sukladno dogovoru.

3 godine
neaktivan
offline
Re: RUNE Rural Network
Striko2009 kaže...

Bnet odnosno a1 sad imaju optiku preko coaxa na resetarima vec par godina, neznam da li po svim zgradama ali na gornjim resetarima imaju.

Od nedavno optiku nude i tcom i iskon,  pogledaj po njihovim stranicama po adresi.

Neznam sad dali je to ftth, c ili nesto trece 

 A1 cesto za coax govori optika ,no to ustvari nije prava optika pod prava korisnici misle FTTH, a ovo na coaxu bivsi Bnet je HFC- hybrid fiber coax. Brzine u zadnjih par godina nisu lose ,ali uvijek je najbolje FTTH jer optika ide skroz u kucu/stan i samim time brzine ce uvijek biti najvece...

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.2.2021 23:05 (Lineman).
12 godina
offline
RUNE Rural Network

Fenice je unazad 2 tjedna potpisao ugovor o članstvu u cix-u što znači da će potencijalno peerat sa operaterima koji su članovi cix-a. To za nas korisnike znači nižu latenciju i stabilniju vezu prema operaterima sa kojima je Fenice sklopio ugovor a to još nije poznato (bit će navedeno u peering matrici). Također još nije navedeno kojom brzinom se spajaju na cix ali i to će uskoro biti navedeno na portalu. Treba napomenuti da brzina koja je navedena na cix manageru je samo fizički spoj u cix-u a ne i ugovorena brzina kojom će Fenice kroz cix peerat sa npr. HT-om ili A1 (taj dio koliko ja znam nije javno naveden).

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RUNE Rural Network

Radi kome fibernet sad? Meni već pola sata ne radi net, njihova stranica je down a naravno na telefon nemozes dobit nikog...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: RUNE Rural Network

Evo javili mi se iz fiberneta na faceu, prekid kabela u Opatiji. 

evo linka od Rune https://www.facebook.com/106005574267938/posts/282982779903549/ 

8 godina
neaktivan
offline
RUNE Rural Network

Dada sjebala javna služba, baš me zanima koliko će im trebat da fixaju. Pozitivno sam se iznenadio kako su odmah izašli na teren u ovaj sat.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: RUNE Rural Network

Pa evo do kad sam išao spavat oko 22:30 već je net bio u redu tako da svaka čast na brzini rješavanja. Malo me iživcirao fibernet šta se nisu javljali ni na jedan broj, nego sam ih tek na faceu dobio. Ajde tamo su se javili u roku od 5min pa ok.

10 godina
offline
RUNE Rural Network

Novi operator kod Rune. Ma gdje ih samo nalaze. Em skupo i smiješne brzine uploada. lp.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.3.2021 11:33 (Grobnik300).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
RUNE Rural Network

https://www.ruralnetwork.eu/sl/novice/strosek-za-izgradnjo-prikljucka-vam-lahko-krije-ponudnik-storitev/

 

Koliko vidim danas 30.03 došao update na Slovenskom RUNE kako će Telekom, A1, Telemach snošiti trošak od 150€ za priključak. Nadam se da će i tako A1 preuzeti trošak da mi netrebamo ako naravno odaberemo njihovu uslugu.

Slovenci već imaju 3 najveća operatera koja mogu uzet kod RUNE + netrebaju plaćat priključak dok mi moramo plaćat priključat i nemamo baš nikog od velikih operatera za odabrat..

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
RUNE Rural Network

Navodno je tcom vec pri kraju s pregovorima sa rune... vrijeme ce pokazati 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: RUNE Rural Network
RokyFrane kaže...

https://www.ruralnetwork.eu/sl/novice/strosek-za-izgradnjo-prikljucka-vam-lahko-krije-ponudnik-storitev/

 

Koliko vidim danas 30.03 došao update na Slovenskom RUNE kako će Telekom, A1, Telemach snošiti trošak od 150€ za priključak. Nadam se da će i tako A1 preuzeti trošak da mi netrebamo ako naravno odaberemo njihovu uslugu.

Slovenci već imaju 3 najveća operatera koja mogu uzet kod RUNE + netrebaju plaćat priključak dok mi moramo plaćat priključat i nemamo baš nikog od velikih operatera za odabrat..

 Kod nas jedino za sada Fibernet solidna ponuda za internet. Jedino im televizija malo šteka s programima a to je u mom kućanstvu dosta bitno. I ja se nadam da će veći igrači ući u igru. Dok mene spoje proći će još pola godine ako ne i više. Valjda do onda ????.Lp.

11 godina
offline
Re: RUNE Rural Network
Striko2009 kaže...

Navodno je tcom vec pri kraju s pregovorima sa rune... vrijeme ce pokazati 

 

Morat ću te razočarati, ali barem da ti se kava ne ohladi...

 

Ne vjerujem da bi imao neki dobar razlog da me prevesla, ali prema prilično pouzdanom partneru iz HT podrške imam potvrdu da su šanse da HT ponudi svoje pakete na tuđoj optici ravne nuli.

HT i Rune surađuju, ali ne tamo gdje bismo mi to željeli vidjeti - Rune iznajmljuje dio njihovih trasa ispod asfalta (u to sam se osobno uvjerio u Kastvu).

Iz istih izvora bih trebao povjerovati da je A1 ipak otišao u dobrom smjeru te da trenutno ugovor sa Rune ili čak možda budući paketi stoje 'on-hold' kod HAKOM-a, razlog nepoznat.

 

12 godina
offline
RUNE Rural Network

Vi koji ste na fibernetu da li ste dobili početkom travnja fiksni blok IPv6 adresa kako je navedeno u njihovom faq (9. stavka)? Za test se poslužite sa primjerice https://ipv6-test.com/

Koliko čitam i matuljski satcom će se pridružiti izboru operatera na rune infrastrukturi (osim ako njihov "optički internet" zapravo znači korištenje 60 GHz wirelessa koji nudi optiče brzine jer su oni primarno wisp).

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
RUNE Rural Network

Na pitanje za Kastav/Matulji (prije 2 tjedna) danas je stigla poruka:

 

"Poštovani, radovi na primarnom dijelu mreže na području Matulja i Kastva su u finalnoj fazi. Očekujemo otvaranje u travnju i odmah za tim spajanja prvih korisnika na tom području. Zahvaljujemo na pitanju i na strpljenju. Za dodatna pitanja slobodno nas kontaktirajte na 0800 RUNE (7863)."

 

Dakle i dalje se radi na primarnim dijelovima... 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
RUNE Rural Network

evo sta se tice Kršana malo mjesto pokraj Labina u Istri..radovi su gotovi na primarnoj fazi te se ocekuje rad na sekundarnoj tako da se nadam za sljedeca2-3mjeseca dobit optiku..Nisam mogao ni sanjat da ce doc optika u moje mjesto..Bilo je dostuono dsl al brzina je bila katastrofalna skidalo mi 500-600kbps..prebacio se na mobilni internet..al ping je u banani i varira brzina od 8-40mbps tako da jedva cekam optiku.Vjerovatno cu uzet fibernet paket 200/100 .Zivi bili pa vidili

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
RUNE Rural Network

Vidim neke oznake vani na cesti. Malo provjerim jel' bi to mogao biti Rune, kad ono... Lijepo iznenađenje. Eto, da nije samo sve veliki gradovi.

 

Stiže Rune i na Vinež . Dakle Labin i okolica se polako dižu.

https://www.ruralnetwork.eu/hr/novosti/ultrabrzi-internet-u-labinu/

Inače, trenutno koristim A1 Flatbox koji radi dosta dobro, ali optika će biti još bolja. Dostupna parica je očajna, 1+ km daleko od centrale cca 15 Mbps DL, UL neka mizerija.

 

 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice