Podignite brzinu interneta - Google besplatan DNS

poruka: 50
|
čitano: 61.550
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Podignite brzinu interneta - Google besplatan DNS

Dakle, koristenjem Google-ove usluge Google Public DNS podizete brzinu interneta i poboljsavate sigurnost na internetu. Necu puno filozofirati, dalje o usluzi procitajte na sluzbenim stranicama. Temu otvaram povodom dana kada je ova usluga postala najveci DNS servis na svijetu!

 

NAPOMENA: Zapisujte na papir stare vrijednosti u slucaju da nesto podje po zlu!

 

Koraci za Win7:

1. Control Panel -> Network and Internet -> Network and Sharing Center -> Change adapter settings

2. Desni klik na konekciju na kojoj zelite primjeniti ovo -> Properties

3. Odite u Networking tab i u listi odaberite Internet Protocol Version 6 (TCP/IPv6). Ukoliko nemate tu opciju preskocite na korak 7.

  • Kliknite na properties.

4. U otvorenom prozoru kliknite na Advanced. Odaberite DNS tab.

  • Ukoliko se unutar liste nalaze neke vrijednosti, prepisite ih na papir te ih obrisite. Zatvorite taj prozor.
  • Ukoliko nema nicega, samo zatvorite najnoviji prozor.

5. U trenutno otvorenom prozoru premjestite radio box na: Use the following DNS server addresses.

  • Ukoliko su vec upisane vrijednosti u poljima ispod, prepisite ih na papir te izbrisite. Zatim upisite iduce vrijednosti:
  • Preferred DNS server: 2001:4860:4860::8888
  • Alternate DNS server: 2001:4860:4860::8844

6. Stisnite ok na prozoru.

7. U listi odaberite Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4).

  • Kliknite na properties.

8. U otvorenom prozoru kliknite na Advanced. Odaberite DNS tab.

  • Ukoliko se unutar liste nalaze neke vrijednosti, prepisite ih na papir te ih obrisite. Zatvorite taj prozor.
  • Ukoliko nema nicega, samo zatvorite najnoviji prozor.

9. U trenutno otvorenom prozoru premjestite radio box na: Use the following DNS server addresses.

  • Ukoliko su vec upisane vrijednosti u poljima ispod, prepisite ih na papir te izbrisite. Zatim upisite iduce vrijednosti:
  • Preferred DNS server: 8.8.8.8
  • Alternate DNS server: 8.8.4.4

10. Restartajte konekciju i uzivajte. 

 

 

Dakle, ovo vam ne ubrzava opcenito download/upload, vec samo brzinu ucitavanja stranica (efikasnije kod vecih stranica, nezamjetno kod 'laksih' web stranica). Provjerite raspravu ispod (Sum_of_all_fears-ov post). Ispricavam se na dezinformaciji.

Brzo. Jeftino. Kvalitetno. Izaberi dva! ;)
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.2.2012 13:54 (dario111cro).
 
1 5 hvala 0
14 godina
offline
Re: Podignite brzinu interneta - Google besplatan

Ista brzina ko i prije... {#}

Zagorje u srcu
15 godina
offline
Re: Podignite brzinu interneta - Google besplatan
dario111cro kaže...

.. 

Ovom metodom mi se izmjerena brzina na bandwidthplace.com povecala s vrijednosti ispod 1Mbps na vise od 2,5Mbps. Dakle, vise od duplo. ;)

 

 -početak (naslov) i kraj.. bla-bla, bla! . - beskorisno / izmišljotina.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Podignite brzinu interneta - Google besplatan DNS

Ja sam isprobao mali milijun ovakvih tutoriala i nikad ništa. Brzina je takva kakva je i nema se tu šta napraviti

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Podignite brzinu interneta - Google besplatan DNS

Moguce da meni radi jer koristim shitty internet konekciju, no radi. Nemam nikakav interes u laganju ovdje, pa ne reklamiram svoj proizvod!

Brzo. Jeftino. Kvalitetno. Izaberi dva! ;)
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Podignite brzinu interneta - Google besplatan
dario111cro kaže...

Moguce da meni radi jer koristim shitty internet konekciju, no radi. Nemam nikakav interes u laganju ovdje, pa ne reklamiram svoj proizvod!

Ma nitko ni ne misli da ti lažeš, nego samo kažem da nema tu pomoći. Ti si samo naišao na to negdje na netu i podijelio to s nama. Takvih gluposti možeš naći po netu koliko god hoćeš

15 godina
odjavljen
offline
Podignite brzinu interneta - Google besplatan DNS

DNS serveri nemaju veze sa brzinom interneta. Jedino što je t-comov DNS malo sporiji u updateanju pa nekad stranice znaju biti nedostupne a ustvari su ok.

 

Jedino što sam ja primjetio je da kad sam stavio googletove DNS servere je da YT ne zaebava - brže resolva imena servera nego T-comovi. Možda bi isti efekt bio da sam napravio ipconfig /flushdns.

 

Osim toga, plus je što se lako pamte za ručni config IP postavki...

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2012 22:48 (Sum_of_all_fears).
Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Podignite brzinu interneta - Google besplatan DNS

Zanemarite sve, ne treba ovo ni pokušavati.

 

Veća brzina = plaćajte dodatno!

ZOTAC: It's Time to Play.
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Podignite brzinu interneta - Google besplatan DNS

ja placam brzinu od 10mb/512kb 90kn a sad sam mjerio i dobio ovo http://www.speedtest.net/result/1773414887.png

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Podignite brzinu interneta - Google besplatan
Jarun_FTW kaže...

ja placam brzinu od 10mb/512kb 90kn a sad sam mjerio i dobio ovo http://www.speedtest.net/result/1773414887.png

Odvrti mjerenje ponovno. Al ovaj put upali MaxTV (ako ga imaš).

http://nighthawk-software.blogspot.com/
13 godina
offline
Re: Podignite brzinu interneta - Google besplatan
Jarun_FTW kaže...

ja placam brzinu od 10mb/512kb 90kn a sad sam mjerio i dobio ovo http://www.speedtest.net/result/1773414887.png

Očito neka greška, ajde pokušaj opet

14 godina
offline
Re: Podignite brzinu interneta - Google besplatan
dario111cro kaže...

Ovom metodom mi se izmjerena brzina na bandwidthplace.com povecala s vrijednosti ispod 1Mbps na vise od 2,5Mbps. Dakle, vise od duplo. ;)

 

Konzistentno nakon više pokušaja ili na blef jednom sa starim postavkama, jednom s novim?

Nego, pošto na toj stranici ne vidiš prema kojem serveru testiraš vezu, lako je moguće da si promjenom DNS-a dobio neki bliži/manje opterećen, itd...

 

Koji paket imaš i od kojeg providera?

 

I za kraj, oprosti ali tko još puši fore o ubrzanju interneta... Kolko ti provider da, tolko imaš.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2012 23:07 (Alkaline).
16 godina
offline
Podignite brzinu interneta - Google besplatan DNS

Probao sam ovo i sad mi upload radi puno bolje...

a mozda i nisam... ali svejedno upload radi bolje nego ikad... {#}

http://www.speedtest.net/result/1773424523.png

 

speedtest speedtest
Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2012 23:04 (SupremeCommander).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Podignite brzinu interneta - Google besplatan DNS

Ljudi, dosta cudnih i netocnih stvari ste napisali. Brzina interneta ovisi o mali milijon stvari, jedna od njih su DNS serveri. Ja imam metroCarnet internet - najveci (jedini) paket, pa ogranicenje koje imam nije ono koje je Carnet postavio, vec brdo ostalih stvari.

 

Ukoliko mi provider ne namece neki svoj limit, tada limit u brzini je tehnoloske prirode. Logicki se moze zakljuciti kako je ta tehnoloska ogranicenja moguce podici - u ovom slucaju je to koristenjem Googleovih DNS servera, umjesto nekih wanna-be od strane hrvatskih providera.

 

Izmedju ostalog, servis ne nudi bilotko, vec google:

http://code.google.com/speed/public-dns/

Ukoliko oni napisu recenicu: "By using Google Public DNS you can:

  • Speed up your browsing experience.
  • Improve your security.
  • Get the results you expect with absolutely no redirection."

Vjerujem da onda i stoje iza nje.

Gornji testovi su uzeti otprilike nakon vise testova (nisam isao izracunavati aritmeticku sredinu, ali tu negdje). Bez Googleovog DNS-a sam samo jednom dobio brzinu iznad 1Mbps, dok s njime mi brzina ne ide ispod 2Mbps. Ne vjerujem da je slucajnost. Mogu sutra napraviti testove na vise razlicitih servisa (predlozite neki gdje mogu birati server).

 

 

 

 

Google: "Why does DNS matter?

The DNS protocol is an important part of the web's infrastructure, serving as the Internet's phone book: every time you visit a website, your computer performs a DNS lookup. Complex pages often require multiple DNS lookups before they start loading, so your computer may be performing hundreds of lookups a day."

Wikipedia: http://en.wikipedia.org/wiki/Domain_name_system

Ne radi se o nekim magijskim tehnikama...{#}

Brzo. Jeftino. Kvalitetno. Izaberi dva! ;)
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.2.2012 0:57 (dario111cro).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Podignite brzinu interneta - Google besplatan DNS

Pa dobro, nesto istine sigurno ima u tome.... pa eto, bacam se i ja na test.

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Podignite brzinu interneta - Google besplatan DNS

Here's the breakdown of what is and isn't collected:

Your IP address: yes. But only temporarily. That data, Google says, is never stored for more than 24 to 48 hours, and it's collected solely to identify technical problems and help protect from attacks."

Your location: yes. Google says it permanently stores "metro-level" info on your whereabouts for the purpose of debugging and improving the Google Public DNS experience. Most of this information is held for two weeks, Google says, though a "small subset" is sampled for permanent storage. The company promises that it never ties the location data to any other information collected from your session. 

The Web sites you look up: yes. But again, Google says that information is not stored along with any data that would identify who you are.

Lots of technical details: yes. Google Public DNS permanently logs technical items such as your request type, transport protocol, and the length of time it takes the system to complete your requests

 

Now, with that being said, some people still have their doubts. OpenDNS's Ulevitch, for example, believes a deeper motive may exist.

"You have to remember they are also the largest advertising and redirection company on the Internet," he says. "To think that Google's DNS service is for the benefit of the Internet would be naive. They know there is value in controlling more of your Internet experience, and I would expect them to explore that fully."

 

http://pcworld.about.net/od/web/Google-Public-DNS-What-It-Mea.htm

 

Google DNS? Ne hvala... {#}

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Podignite brzinu interneta - Google besplatan

Jedna jedina stvar koju DNS server može ubrzati je lookup IP adrese - dakle pretvaranje bug.hr u 213.202.123.24

 

Dakle, jedino što možemo mjeriti kod različitih DNS servera je brzina lookupa u ms. Pokušajmo. U cmd napisati:

 

prompt $t (ova komanda mjeri vrijeme potrebno za izvršavanje bilo koje naredbe)

 

nslookup www.bug.hr ip.dns.servera

 

Pritisnemo enter. Razlika u milisekundama je vrijeme potrebno za slanje upita, resolvanje i prikaz rezultata. Evo nekih rezultata. Naravno, prije svakog nslookupa DNS cache je očišćen sa ipconfig /flushdns

 

Google DNS - ~ 13ms

 

T-Com default DNS - ~ 51ms

 

OpenDNS - ~ 31ms

 

Tih 20-30ms razlike ne čine ama baš nikakvu razliku u brzini interneta - sigurno ne u megabitima. Kod DNSa je bitna ažurnost - DNS server je bolji ako se brže apdejta i ne dobivamo 404 error iako znamo da stranica 100% postoji. T-com je osobito spor u updateanju IP adresa.

Razlike u brzini su neznatne Razlike u brzini su neznatne
http://nighthawk-software.blogspot.com/
15 godina
offline
Re: Podignite brzinu interneta - Google besplatan
dario111cro kaže...

.. 

Izmedju ostalog, servis ne nudi bilotko, vec google:

http://code.google.com/speed/public-dns/

Ukoliko oni napisu recenicu: "By using Google Public DNS you can:

  • Speed up your browsing experience.
  • Improve your security.
  • Get the results you expect with absolutely no redirection."

Vjerujem da onda i stoje iza nje.

...

 - reklamiraju sami sebe, imaju razlog, uzmi s rezervom...

-google je jak (velik), njihovi serveri su jaki, DNS resolving im je odličan. ... to međutim, nema baš nikakve veze s bandwithtom (downloadom).

''-you can'' znači možeš, ali i ne moraš. reklama, zavaravanje naivnih, itd. jednako kao zgoditak na casinu, umrlom stricu iz južne afrike..

-browsing expirience, ? prevedi si pa nađi gjde je tu download.

-improve security? .. LOL.

-result .. no redirectin? - LOL2

 

Iza ovih (ovakvih) tvrdnji stoje znanstvenici Ariela i Colgatea, kad se javljaju iz tajnog Swiss laboratorija... ili PR.

DNS resolving je stvar milisekundi, pingaj...

 

jednako tako, nema nikakvog razloga za ne korištenje googleovih DNS servisa, dobri su (univerzalni), ali kad si na svom provideru sporedni.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Podignite brzinu interneta - Google besplatan DNS

Meni se brzina povećala. Malo, ali se ipak povećala.

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Podignite brzinu interneta - Google besplatan
ihush kaže...
dario111cro kaže...

.. 

Izmedju ostalog, servis ne nudi bilotko, vec google:

http://code.google.com/speed/public-dns/

Ukoliko oni napisu recenicu: "By using Google Public DNS you can:

  • Speed up your browsing experience.
  • Improve your security.
  • Get the results you expect with absolutely no redirection."

Vjerujem da onda i stoje iza nje.

...

 - reklamiraju sami sebe, imaju razlog, uzmi s rezervom...

-google je jak (velik), njihovi serveri su jaki, DNS resolving im je odličan. ... to međutim, nema baš nikakve veze s bandwithtom (downloadom).

''-you can'' znači možeš, ali i ne moraš. reklama, zavaravanje naivnih, itd. jednako kao zgoditak na casinu, umrlom stricu iz južne afrike..

-browsing expirience, ? prevedi si pa nađi gjde je tu download.

-improve security? .. LOL.

-result .. no redirectin? - LOL2

 

Iza ovih (ovakvih) tvrdnji stoje znanstvenici Ariela i Colgatea, kad se javljaju iz tajnog Swiss laboratorija... ili PR.

DNS resolving je stvar milisekundi, pingaj...

 

jednako tako, nema nikakvog razloga za ne korištenje googleovih DNS servisa, dobri su (univerzalni), ali kad si na svom provideru sporedni.

 

Ne znam. Kazem da nisam lazirao rezultate. Mene takodjer zanima, pa danas navecer ocekujte detaljnu analizu brzina (koristeci vise servisa).

Brzo. Jeftino. Kvalitetno. Izaberi dva! ;)
15 godina
odjavljen
offline
Re: Podignite brzinu interneta - Google besplatan
dario111cro kaže...

Ne znam. Kazem da nisam lazirao rezultate. Mene takodjer zanima, pa danas navecer ocekujte detaljnu analizu brzina (koristeci vise servisa).

Jasno je to nama - nisi lažirao rezultate. Ali poboljšanje koje vidiš sigurno nije rezultat promjene DNSa. Vrijeme resolvinga adrese je u milisekundama. kao što su ti rekli.

 

Zašto to nema utjecaj na brzinu dowloada? Recimo, želiš downloadati fajl sa www.test.org/download/testfile.zip. Jedini zadatak DNSa je je pretvoriti www.test.org u IP adresu - nakon što je to obavljeno, tvoj browser ne šalje više nikakve zahtjeve na DNS. IP je poznata, klijent počinje download - dalje je sve stvar raspoloživog bandwidtha.

 

Zašto je tebi došlo do povećanja brzine? Nekom greškom, splet okolnosti... Izmjeri par puta sa različitim DNSovima. Moraš dobiti iste rezultate u varijacijama statističke greške.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Podignite brzinu interneta - Google besplatan

7,64 / 0,49

 

Nema nikakve razlike .. al na oko baca da brze loada web stranice

12 godina
protjeran
offline
Re: Podignite brzinu interneta - Google besplatan
Sum_of_all_fears kaže...
Jarun_FTW kaže...

ja placam brzinu od 10mb/512kb 90kn a sad sam mjerio i dobio ovo http://www.speedtest.net/result/1773414887.png

Odvrti mjerenje ponovno. Al ovaj put upali MaxTV (ako ga imaš).

nemam max tv samo adsl 10mb/512kb  eo sad sam mjerio na optima serveru ne vip.hr ovo sam dobio http://www.speedtest.net/result/1775674011.png

13 godina
offline
Re: Podignite brzinu interneta - Google besplatan
dario111cro kaže...

Ljudi, dosta cudnih i netocnih stvari ste napisali. Brzina interneta ovisi o mali milijon stvari, jedna od njih su DNS serveri. Ja imam metroCarnet internet - najveci (jedini) paket, pa ogranicenje koje imam nije ono koje je Carnet postavio, vec brdo ostalih stvari.

 

 

Pod brzina interneta mislis na propusnost linka izmedju tebe i ISPa? DNS serveri nemaju veze sa time, jedino sto mozes dobiti je brzi resolving adresa (tome, izmedju ostalog, i sluze DNS serveri). Sve ostalo je, kako ihush kaze, Ariel reklama.

 

U praksi - ako surfas i klikces po 10 novih linkova u sekundi, mozes primjetiti malo bolji odaziv. Nista vrijedno zamaranja (da ne spominjemo googleov TOS/privacy :) ).

 

Sto se tice brzine interneta, ona ti varira nevezano uz DNS servere. Trenutno koristim dva razlicita ISPa, i brzine variraju od 4-10Mbps. Ako bas zelis testirati, skini neku fajlu (http://www.thinkbroadband.com/download.html), mjeri brzinu, promjeni DNS pa mjeri opet.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.2.2012 1:03 (mcf).
15 godina
offline
Podignite brzinu interneta - Google besplatan DNS

DNS i ping. Tko želi isprobavati-uspoređivati, evo jedne univerzalne-generičke metode.

 

-ping zbog 'gužve' ne internetu nije jednak-konstantan. Može se pokrenuti beskonačni pod win ''ping -t (adresa)'' i gledati razlike ili na linuxu bez switcha (prekid CTRL+C).

-logično je za očekivati da uz korištenje googleovog DNSa smanji vrijeme za resolving svoje adrese, tj da se smanji ping. Ništa više. Google ima jake servere, dobar DNS (da se ne pomisli suprotno) ali to je sporedno. Brzina ovisi o vašem ISPu, kvaliteti linija itd. Najmanje o DNSu.

 

-u primjeru je vidljiv bugov ping, bug ima pristojan server i (važnije) mada je googleov veči-jači, ovaj je bliže i nije opterećen, pa su pingovi brži. To pak ima veze i s operaterom (ISPom) i hostom. Drugi korisnici (na drugom ISPu) mogu imati drugačije rezultate, kao što i korištenje google-DNSa može promijeniti redosljed.

google.hr i google.com nisu iste brzine. Čudo? .. ne, to je DNS i pozicija servera-noda.

 

:: Copy-Paste pingalice ::::

Microsoft Windows XP [Version 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

D:\Documents and Settings\Hush>ping bug.hr

Pinging bug.hr [213.202.123.24] with 32 bytes of data:

Reply from 213.202.123.24: bytes=32 time=15ms TTL=121
Reply from 213.202.123.24: bytes=32 time=18ms TTL=121
Reply from 213.202.123.24: bytes=32 time=18ms TTL=121
Reply from 213.202.123.24: bytes=32 time=17ms TTL=121

Ping statistics for 213.202.123.24:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 15ms, Maximum = 18ms, Average = 17ms

 

D:\Documents and Settings\Hush>ping google.hr

Pinging google.hr [173.194.69.94] with 32 bytes of data:

Reply from 173.194.69.94: bytes=32 time=44ms TTL=48
Reply from 173.194.69.94: bytes=32 time=48ms TTL=48
Reply from 173.194.69.94: bytes=32 time=47ms TTL=48
Reply from 173.194.69.94: bytes=32 time=49ms TTL=48

Ping statistics for 173.194.69.94:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 44ms, Maximum = 49ms, Average = 47ms

 

D:\Documents and Settings\Hush>ping google.com

Pinging google.com [173.194.70.139] with 32 bytes of data:

Reply from 173.194.70.139: bytes=32 time=33ms TTL=50
Reply from 173.194.70.139: bytes=32 time=30ms TTL=50
Reply from 173.194.70.139: bytes=32 time=29ms TTL=50
Reply from 173.194.70.139: bytes=32 time=31ms TTL=50

Ping statistics for 173.194.70.139:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 29ms, Maximum = 33ms, Average = 30ms

D:\Documents and Settings\Hush>

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Podignite brzinu interneta - Google besplatan

Sranje ! 
Danas mi se iz cista mira smanjila brzina i upload. Ovim tutorialom nisam nista poboljsao. Sta da radim ?  

PRIJE PRIJE
POSLIJE ! POSLIJE !
ⓑⓤⓖ░░▒▓███✰✰►◕‿◕◄✰✰███▓▒░░ⓑⓤⓖ
15 godina
odjavljen
offline
Re: Podignite brzinu interneta - Google besplatan

Ovaj ti tutorial nebi ni pomogao. Već je objašnjeno zašto nebi.

 

Možda je privremeni problem. Pokušaj za koji sat ili sutra.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
15 godina
offline
Re: Podignite brzinu interneta - Google besplatan
tony THE Noob kaže...

Sranje ! 
Danas mi se iz cista mira smanjila brzina i upload. Ovim tutorialom nisam nista poboljsao. Sta da radim ?  

što ako mi ostane ovako mala upload brzina ? Download je bio puno veci od onog kojeg placam (Download je sad 16046 kbps, a uplad 124kbps)

Usluga O2CARnet nudi mogućnost spajanja na CARNet mrežu korištenjem ADSL2+ tehnologije posredstvom OptiDSL usluge Optima Telekoma brzinom do 3072/384 kbps bez naplate prometa.  

ⓑⓤⓖ░░▒▓███✰✰►◕‿◕◄✰✰███▓▒░░ⓑⓤⓖ
15 godina
offline
Podignite brzinu interneta - Google besplatan DNS

Ja sam isto primjetio brže otvaranje stranica. Brzina je ostala ista.

Only the brave
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Podignite brzinu interneta - Google besplatan DNS

Malo sam istrazio. Doista, pogrijesio sam i rekao krive stvari. No takodjer ste i vi. DNS vam nece utjecati niti na download niti na upload brzinu, vec na samo otvaranje stranica. Oni rezultati su mi se igrom slucaja potrefili.

 

Probajte i sami s npr. firebug-om izmjeriti brzinu ucitavanja svih komponenti kod neke web stranice. Ponekad cak i 50% sporosti ucitavanja web stranice je uzrokovano upravo zbog DNS-a. No, nazalost, torrent i ostatak interneta ce ostati pri istoj brzini.

 

Ukoliko netko ima problema s koristenjem servisa, u tutorijalu sam rekao da zapisujete vrijednosti. Jednostavno sada zapisane vrijednosti upisite nazad u postavke.

Brzo. Jeftino. Kvalitetno. Izaberi dva! ;)
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.2.2012 0:09 (dario111cro).
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice