Optimin Tilgin Vood 452w, port foward, uTorrent...

poruka: 8
|
čitano: 6.117
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Optimin Tilgin Vood 452w, port foward, uTorrent...
pitanje

Zna li itko kako to iskemijati, stari T-Comov router mi nije toliko davio promet, pa se nisam niti podrobnije bavio time (a i 1GB paket me stajao skuplje od Optiminog Flata tako da nisam imao mogućnosti više ga nagaziti). Tražio sam na portfoward.com, no upute su i više nego nerazumljive. Vatrozid na računalu nije sigurno, tako da odmah u početku to srežemo. Pa, ako netko ima praktičnog iskustva, bio bih zahvalan na savjetu...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Optimin Tilgin Vood 452w, port foward, uTorren

Jesi radio po ovim uputstvima?

http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/Vood/322/Utorrent.htm

 

Znaci pokrenes uTorrent, odes options->preferences->connection

Tamo ti je vec upisan neki port koji mozes proizvoljno promijenit, ali slobodno mozes ostavit kako je.

Ako je kvacica stavljena na randomize port each start onda je makni.

 

Sad, sta je u biti port forwarding?

Znaci, kad imas vise racunala u mrezi spojena na isti router, svi ti kompjuteri se izvana vide pod istim ip-em, jer tvoj router radi NAT.

 

Znaci ako ti imas 3 kompjutera i oni imaju adrese 192.168.1.10, 192.168.1.11, 192.168.1.12, sva ta 3 kompjutera ce imat isti vanjski IP tipa 78.124.53.215.

Sad uzmimo da ti je port za uTorrent 50000.

Ti u biti kazes, aha, kada mi stigne zahtjev za vanjski IP na portu 50000, preusmjeri ga na moj kompjuter jer je to port na kojem vrtim uTorrent i zelim bit vidljiv drugim peerovima.

 

Sad ne znam napamet kako to izgleda kod tvog routera, ali ces negdje vec imati popis predefiniranih igara aplikacija. Tamo samo stvoris pravilo za novu aplikaciju pod imenom npr uTorrent i napravis slijedece:

pod protocol odaberes TCP, pod port range stavis 50000, a pod translate to stavis isto 50000.

 

Onda pod port forwarding(imas upute na onom linku) samo tu aplikaciju pridijelis svom IP-u (lokalnom u mrezi).

 

Nadam se da sam bio dovoljno jasan :)

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.10.2008 0:34 (Mithrandir).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Optimin Tilgin Vood 452w, port foward, uTorren
autorov komentar

Što će reći da je ovo sve beskorisno budući je trenutno samo jedno računalo umreženo.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Optimin Tilgin Vood 452w, port foward, uTorren
Elk Cloner kaže...

Što će reći da je ovo sve beskorisno budući je trenutno samo jedno računalo umreženo.

 Nebitno ako imas router. I ako imas 1 racunalo opet moras port forwarding napravit.
Jesi barem probao napravit ovo sto sam ti napisao?
Ako nisi, onda nisi ni zasluzio da ti se pomogne.
16 godina
offline
RE: Optimin Tilgin Vood 452w, port foward, uTorren
Elk Cloner kaže...

Što će reći da je ovo sve beskorisno budući je trenutno samo jedno računalo umreženo.

Nije poanta u tome da li je jedno računalo ili više njih, nego u tome da je računalo (ili više njih) spojeno na router i zato ROUTER mora raditi prosljeđivanje (port forwarding). Čovjek se potrudio objasniti ti, a ti tako... c-c-c
Pazi, gledam te!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Optimin Tilgin Vood 452w, port foward, uTorren
autorov komentar
Mithrandir kaže...
Jesi barem probao napravit ovo sto sam ti napisao?
 Nisam. Pokušao sam OVO, budući je točno po modelu routera (iako postoji opcija kao i kod onih uputa).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Optimin Tilgin Vood 452w, port foward, uTorren
autorov komentar
Veliki Brat kaže...
Nije poanta u tome da li je jedno računalo ili više njih, nego u tome da je računalo (ili više njih) spojeno na router i zato ROUTER mora raditi prosljeđivanje (port forwarding). Čovjek se potrudio objasniti ti, a ti tako... c-c-c
 I napisao je da port fowarding služi da bi router preusmjerio promet na tvoje računalo jer se više umreženih računala vide pod jednim IP-om.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Optimin Tilgin Vood 452w, port foward, uTorren
prihvaćeno rješenje
Elk Cloner kaže...
 I napisao je da port fowarding služi da bi router preusmjerio promet na tvoje računalo jer se više umreženih računala vide pod jednim IP-om.
 OK, onda da ti preciznije objasnim. Port forwarding se radi jer ti router radi NAT (Network Adress Translation. Spojio ti 1 ili 4 kompjutera, on ti uvijek radi NAT.
Nece ti radit NAT jedino ako napravis bridge connectiona sa mreznom karticom, u tom slucaju ce ti radit kao modem (ne znam jel tu opciju uopce routeri imaju, ali na tom principu modemi rade).

Btw. konfiguracije su iste za oba routera, sta ti mislis da oni rade kompletno novi firmware i GUI za svaki novi proizvod iz linije? Samo dodaju nove opcije.

Prema zadnjoj slici iz tvog linka:

Pretpostavimo da si u uTorrentu namjestio port na 50000.
Rule Name : uTorrent
Protocol: TCP
Port Start: 50000
Port End: 50000
Port Map: 50000

Taj rule pridijelis svom lokalnom IP-u i to je to.
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.10.2008 14:13 (Mithrandir).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice