Da li me operator laze?

poruka: 32
|
čitano: 8.123
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Da li me operater laze?

Naime, ja sam prije skoro mj dana presao na iskonov net 30. Cura rekla linija super sve 5, poslat ce ruter novi a do tad cu imat svoj stari carnet(8/0.5). I tako poslali oni novi ruter(overseas je kasnio skoro tj dana i da ih nisam zvao 5 puta dnevno jos uvijek bi cekao) ja ga evo 30.12 ukopcam navecer kad sam dosao s posla(oko 10) ali nema interneta. Zovem njihovu sluzbu, kazu da ce prvi sljedeci radni dan aktivirati uslugu.Ok maknem zyxela stavim stari ruter i zujim tako na netu do pola 12. Drugi dan(31.12.) stize mi u 8 poruka da je aktivirano,rekoh super.

 

Dolazim doma oko 8 navecer, spajam opet novi ruter,kad ono opet nema interneta. Svijetle samo power i wifi lampice.Zovem njih,najprije mi  "tehnicar" baca krafne u oci sa jesam li spojio ruter sa novim kablovima,praznjenje kondenzatora i master resetom da bi ustanovio(sad postaje zanimljivo) da ruter ne prima dsl(vdsl) signal. Kaze da vidi puknuce veze dan prije oko pola 10(30.12.-ono kad sam ih zvao prvi put). Na to mu odgovaram da sam onda ja ocito sanjao da sam bio na internetu(starom-carnet) do pola 12.I sad on mijenja pricu i kaze da je puknula veza izmedju 11 i 12 i da ce drugi tehnicari napravit neka ocitavanja 2.1.. Ja u šoku. Pola 9, dolaze mi frendovi za novu za 2h ja neam internet. Dobro evo 2 dana kasnije i 200kn u dzepu manje(mobilni internet, jel) zovim ih ja opet da vidim dali su kaj rijesili, kaze mi da ce mi se tehicari javit prije nego kaj dodju do mene doma u pon/utorak.

 

Sad sam vec jako kratkih zivaca i zanima me sad tko je tu lud? Kako je moguce da je veza pukla bas onda kad su me prebacili sa adsl na vdsl.Zasto je onaj 2. frajer ocito lagao(ili nezna mozda citat) i promijenio pricu kad sam mu rekao da je stari internet radio. Dali je itko imao slicno iskustvo s njima? Stvarno neam vremena ni zivaca s njima se svadjat sljedecih mj dana, dok oni "otkrivaju" u cemu je problem.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2016 11:31 (nadimak14).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Da li me operator laze?

Reci da ćeš ih dati u novine.

 
1 2 hvala 0
8 godina
offline
Re: Da li me operator laze?
Tehnički ti ništa krivo nije rekao. Puknuće veze ne mora biti trajno, a bitno ti je da vdsl ruter spojiš sa novim kabelom (onim od 1.5m) jer ti u suprotnom ruter neće primati signal. Sad, ako baš nisi spojio s tim kabelom ili to odbijaš, a sve ostale provjere ne pale, normalno da će ti poslati tehničare, a problemi se, naravno, uvijek mogu dogoditi.

Je li odvrtio test za prekid veze od DSLAM-a dok ste razgovarali? Ak je i ak tamo javlja da je veza ok, onda su najvjerojatnije ili kablovi ili ruter.
U svakom slučaju, nadam se da bu sve bilo brzo riješeno :)
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Da li me operater laze?
nadimak14 kaže...

Naime, ja sam prije skoro mj dana presao na iskonov net 30. Cura rekla linija super sve 5, poslat ce ruter novi a do tad cu imat svoj stari carnet(8/0.5). I tako poslali oni novi ruter(overseas je kasnio skoro tj dana i da ih nisam zvao 5 puta dnevno jos uvijek bi cekao) ja ga evo 30.12 ukopcam navecer kad sam dosao s posla(oko 10) ali nema interneta. Zovem njihovu sluzbu, kazu da ce prvi sljedeci radni dan aktivirati uslugu.Ok maknem zyxela stavim stari ruter i zujim tako na netu do pola 12. Drugi dan(31.12.) stize mi u 8 poruka da je aktivirano,rekoh super.

 

Dolazim doma oko 8 navecer, spajam opet novi ruter,kad ono opet nema interneta. Svijetle samo power i wifi lampice.Zovem njih,najprije mi  "tehnicar" baca krafne u oci sa jesam li spojio ruter sa novim kablovima,praznjenje kondenzatora i master resetom da bi ustanovio(sad postaje zanimljivo) da ruter ne prima dsl(vdsl) signal. Kaze da vidi puknuce veze dan prije oko pola 10(30.12.-ono kad sam ih zvao prvi put). Na to mu odgovaram da sam onda ja ocito sanjao da sam bio na internetu(starom-carnet) do pola 12.I sad on mijenja pricu i kaze da je puknula veza izmedju 11 i 12 i da ce drugi tehnicari napravit neka ocitavanja 2.1.. Ja u šoku. Pola 9, dolaze mi frendovi za novu za 2h ja neam internet. Dobro evo 2 dana kasnije i 200kn u dzepu manje(mobilni internet, jel) zovim ih ja opet da vidim dali su kaj rijesili, kaze mi da ce mi se tehicari javit prije nego kaj dodju do mene doma u pon/utorak.

 

Sad sam vec jako kratkih zivaca i zanima me sad tko je tu lud? Kako je moguce da je veza pukla bas onda kad su me prebacili sa adsl na vdsl.Zasto je onaj 2. frajer ocito lagao(ili nezna mozda citat) i promijenio pricu kad sam mu rekao da je stari internet radio. Dali je itko imao slicno iskustvo s njima? Stvarno neam vremena ni zivaca s njima se svadjat sljedecih mj dana, dok oni "otkrivaju" u cemu je problem.

Inace,problem je van mojih mogucnosti da ti pomognem,ali mi je boldano EPIC!

Dok se svi za novu napijaju,plesu,luduju...vi svi na mobitelima?

No net-no life!

14 godina
offline
Re: Da li me operater laze?

Zaboravljaš da se muzika sluša preko youtuba

11 godina
offline
Da li me operator laze?

Milka30

 

Pa nema čojk youtube, odakle mjuzu puštat, prvo se nalit u stanu pa onda van se ide, mslm nisi vljda toliko ostario da ne znaš današnje šeme.

 

Što se tiče problema, budi dosadan i svakih pol sata zovi, moraju pronać problem i riješit će ga ako je do njih i u njihovoj moći.

 
2 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Da li me operator laze?
Antoniio22 kaže...
Tehnički ti ništa krivo nije rekao. Puknuće veze ne mora biti trajno, a bitno ti je da vdsl ruter spojiš sa novim kabelom (onim od 1.5m) jer ti u suprotnom ruter neće primati signal. Sad, ako baš nisi spojio s tim kabelom ili to odbijaš, a sve ostale provjere ne pale, normalno da će ti poslati tehničare, a problemi se, naravno, uvijek mogu dogoditi.

Odakle si tu glupost izvukao?

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
8 godina
offline
Re: Da li me operator laze?
Sum_of_all_fears kaže...
Antoniio22 kaže...
Tehnički ti ništa krivo nije rekao. Puknuće veze ne mora biti trajno, a bitno ti je da vdsl ruter spojiš sa novim kabelom (onim od 1.5m) jer ti u suprotnom ruter neće primati signal. Sad, ako baš nisi spojio s tim kabelom ili to odbijaš, a sve ostale provjere ne pale, normalno da će ti poslati tehničare, a problemi se, naravno, uvijek mogu dogoditi.

Odakle si tu glupost izvukao?

 

Nije glupost nego je tako. I sam operater to kaže.

Dva sam ta zyxela spajao bio, jednog kod sestre, drugog kod staraca, i sa starim (rj11) kabelom kod sestre uopće nije primao signal, a kod staraca je prekidalo. Spojeno je sa tim novim (rj45, 1.5m) i sve je radilo kako treba.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Da li me operator laze?
Antoniio22 kaže...

 

Nije glupost nego je tako. I sam operater to kaže.

Dva sam ta zyxela spajao bio, jednog kod sestre, drugog kod staraca, i sa starim (rj11) kabelom kod sestre uopće nije primao signal, a kod staraca je prekidalo. Spojeno je sa tim novim (rj45, 1.5m) i sve je radilo kako treba.

Mogu oni pričat što hoće. Taj kabel nije po ničemu poseban niti drugačiji. Neko vrijeme sam imao spojen VDSL jednim kabelom drito sa 8. kata u izvod, kasnije je dodano još 4-5 metara žice (selio sam modem) i bila je samo "ufrkana" na postojeću i zamisli čuda, radilo je (na drugom kraju je bio RJ45, čist zato jer nisam imao RJ11 pri ruci).

 

Radio sam kao TK tehničar pa znam što pričam. To je obična glupost. "Posebni kabel", yea right.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2016 12:44 (Sum_of_all_fears).
8 godina
offline
Re: Da li me operator laze?
Sum_of_all_fears kaže...
Antoniio22 kaže...

 

Nije glupost nego je tako. I sam operater to kaže.

Dva sam ta zyxela spajao bio, jednog kod sestre, drugog kod staraca, i sa starim (rj11) kabelom kod sestre uopće nije primao signal, a kod staraca je prekidalo. Spojeno je sa tim novim (rj45, 1.5m) i sve je radilo kako treba.

Mogu oni pričat što hoće. Taj kabel nije po ničemu poseban niti drugačiji. Neko vrijeme sam imao spojen VDSL jednim kabelom drito sa 8. kata u izvod, kasnije je dodano još 4-5 metara žice (selio sam modem) i bila je samo "ufrkana" na postojeću i zamisli čuda, radilo je (na drugom kraju je bio RJ45, čist zato jer nisam imao RJ11 pri ruci).

 

Radio sam kao TK tehničar pa znam što pričam. To je obična glupost. "Posebni kabel", yea right.

 

Ne pričaju oni što hoće nego što je stvar proizvođača. Ruter ne radi kako treba kad je spojen sa rj11 kabelom.

Što se tiće kabela, jedan kraj je rj11 i ide u utičnicu, a drugi je rj45 i ide u ruter. zato sam ga i spomenuo.

Ako mu ne odgovara taj mali od 1.5m neka mu skrimpaju duži, mislim da ih krimpaju do 5m.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Da li me operator laze?

Radi. Razlika je u veličini konektora, raspored parica je isti. Nema razloga da RJ11 ne radi.

Vidiš da su uvijek zelena i crvena na sredini? Te žice se zovu "ring" i "tip" i totalno je svejedno kako su okrenute, bitno je da su na sredini konektora jer na uređaju (modem) su obično samo te dvije i povučene, jer ti za ADSL/VDSL ne trebaju više od 2 žice. Kako ostatak nije spojen, kako može imati ikakve veze je li RJ11 ili RJ45? Druga stvar da se koriste 4 žice ali opet bi mogao napraviti RJ11 sa odgovarajućim rasporedom.

 

U teoriji, mogao bi iščupati konektor sa ploče i zalemiti paricu direktno i sve bi radilo.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
8 godina
offline
Re: Da li me operator laze?
Sum_of_all_fears kaže...

Radi. Razlika je u veličini konektora, raspored parica je isti. Nema razloga da RJ11 ne radi.

Vidiš da su uvijek zelena i crvena na sredini? Te žice se zovu "ring" i "tip" i totalno je svejedno kako su okrenute, bitno je da su na sredini konektora jer na uređaju (modem) su obično samo te dvije i povučene, jer ti za ADSL/VDSL ne trebaju više od 2 žice. Kako ostatak nije spojen, kako može imati ikakve veze je li RJ11 ili RJ45? Druga stvar da se koriste 4 žice ali opet bi mogao napraviti RJ11 sa odgovarajućim rasporedom.

 

U teoriji, mogao bi iščupati konektor sa ploče i zalemiti paricu direktno i sve bi radilo.

 

Sve to znam, ali iz nekog razloga signal na ruter neće dolazit, ili će dolazit isprekidano preko rj11. Problem je tu u ruteru, a ne u kabelu koji je spojen, ali je rješenje spajanje preko rj45.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Da li me operator laze?

Nema razloga da ne dolazi. Tebi nije radilo jer je taj RJ11 sa kojim si probao bio u banani.

Magični kabel.
I RJ11 zaboden u modem.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2016 13:57 (Sum_of_all_fears).
8 godina
offline
Re: Da li me operator laze?
Onda su 3 različita kabla u banani (2 nova) kod mene. Kao i kod svih ostalih korisnika. Ti si prvi za kog znam da tako radi i da nema smetnje. Samo bih volio da ostaviš sa rj11 spojeno par dana pa da javiš doživljaje.
12 godina
odjavljen
offline
Da li me operator laze?

I ja sam imao prije tako spojeni i to mi je spojio sam tehničar iz t-coma (r11 u r45 utičnici) i sve je radilo normalno bez problema. Samo ne smiješ micati žice i ruter jer se može izgubiti signal, ali ga onda malo pomakneš i sve dalje radi normalno. Tebi su tako rekli jer su te se htijeli riješiti.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2016 16:03 (formula1live).
 
2 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Da li me operator laze?

Ja sam presao sa ADSL ma VDS u MTEL banja luka i svi kablovi ostali isti i radi uredno. Kabel ko kabel. Radi ili ne...

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Da li me operator laze?
Antoniio22 kaže...
Tehnički ti ništa krivo nije rekao. Puknuće veze ne mora biti trajno, a bitno ti je da vdsl ruter spojiš sa novim kabelom (onim od 1.5m) jer ti u suprotnom ruter neće primati signal. Sad, ako baš nisi spojio s tim kabelom ili to odbijaš, a sve ostale provjere ne pale, normalno da će ti poslati tehničare, a problemi se, naravno, uvijek mogu dogoditi.

Je li odvrtio test za prekid veze od DSLAM-a dok ste razgovarali? Ak je i ak tamo javlja da je veza ok, onda su najvjerojatnije ili kablovi ili ruter.
U svakom slučaju, nadam se da bu sve bilo brzo riješeno :)

 Poanta je bila da je promijenio pricu kad sam mu rekao da sam bio uredno na netu kad ga navodno nije trebalo bit. Rekao je da uopce ne vidi ruter te sam mu izrecitirao serijski broj.Nakon jos nekih 5 min cekanja rekao je da vidi prekid veze na istoj udaljenosti(kaj god da to znacilo). Posto se podosta razumijem u tehniku(barem racunala,posao)nema sanse da je greska s moje strane. Probao sam vise puta sa starim kabelom(ne original,rj11 od 5m), novim, te originalnim rj11 od starog rutera).

 

I normalno da mi treba internet na cemu cu vrtit muziku ak ne na spotifyu/yt?

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2016 22:13 (nadimak14).
8 godina
offline
Re: Da li me operator laze?
Ja kažem kak je kod iskona i kak je s tim ruterom. Nisam spominjao ni t-com ni ostale rutere. Ako nekom radi sa rj11, super, iako dosad nisam čuo da nekom tako radi bez problema.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Da li me operator laze?

Kabel je kod mene nužno bilo promijeniti (RJ11-RJ11)

 

Ja sam isto prešao na 30Mbit vezu...no nikako postići zadanu brzinu. Pitali su me jesam li promijenio kabel, rekao sam da nisam jer mi je postojeći kabel bio postavljen u kanalici

ispod kutnika parketa...

 

Promijenio kabel RJ11-RJ45 evo radi 1 godinu bez greške punom brzinom

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Da li me operator laze?
ja kad sam se spajal na vdsl rekli su mi da izricito moram koristit taj rj 45 kabel jbg ni mi isto bilo bas svejedno moral sam ic o svom trosku skrimpat 10 m kabla jer tolko mi udaljena telefonska uticnica al da pokucam u drvo sve radi otprve i nikad nije problema bilo otkad su me ukopcali barem do sad ....
Samobor je lepa varoš
15 godina
protjeran
offline
Da li me operator laze?

Di sad ima za kupit taj dsl kabel s jednim krajem na rj45? U Chipoteke ga prije nije bilo, pa su mi iz Iskona slali onaj od 5m i sva sreća bilo je na knap uz par prečica.

If it can't be my design, this is my line.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Da li me operator laze?

Prije tri godine uselio sam u novoizgradenu kucu u novome naselju.

Drugi susjed do mene ima adsl,dok cjela ulica nema uopce telefonsku liniju.

Odmah pri useljenju zatrazio sam od T-coma telefonsku liniju i time odmah i adsl.

Morao sam potpisati zahtjev za prikljucenje i time su krenuli problemi...

Tehnicar je ustvrdio da nema mogucnosti (parica) da se spojim na mrezu i time stornirao ugovor!

Prvi mjesec sam dobio racun za telefon i internet,pa tako i drugi,treci...

Uzalud su bili moji pokusaji da objasnim T-scumu da necu placati nesto sto nemam,niti sam ikada dobio od njih...citavih 5 mjeseci patnje,opomena,ovrha je proslo,dok nisam uspio to skinuti sa kuhca!

 

  Nakon 3 godine,nazvao sam Optimu telekom,da provjerim jel mozda oni imaju mogucnost da mi omoguce telefon+internet!

Na moje cudenje,moze!Telefonski sam sklopio ugovor za prikljucenje(cime sam detaljno objasnio teti sa telefona,ovu pricu gore),cjelo vrijeme sam bio skeptican,jer napominjem:Cjela ulica nema telefonsku žicu(osim drugoga susjeda,koji je inace radio u opcini i preko veze si sredio telefon i net),tada je na adresu stigao ugovor,pa nakon toga i zakljucak da mi je telefon(ima i moj tel.broj)+internet odobren!

Eh sada sta mene mući:

Sve je to sklapano za vrijeme praznika,proci ce mjesec dana od sklapanja ugovora,dobio sam samo broj i odobrenje,praznici su zavrsili,sada je snjeg zapadao(a ja sam na brdu,sto znaci nema nitko gore),nitko me ne zove(serviser),ovi sa supporta kazu da je sve u redu!

Prije Optime sam zvao sve operatere,svi su mi rekli da nema sanse za net.

Dali me Optima laze,hocu li sa njima opet imati patnju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Da li me operator laze?

Isto to što si ti prošao s t-com kretenima sam ja prošao s optimom prije cca godinu dana.

 

Optima podatke o dostupnosti vuče od t-coma, bez ikakve provjere da li je to stvarno tako ili nije i uglavnom na sve zahtjeve odgovaraju pozitivno, sve dok ne nastane problem...a onda natezanje mjesecima s njima...

 

Tako da...pripremi se...

With the first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Da li me operator laze?
Lazarus Ledd kaže...

Di sad ima za kupit taj dsl kabel s jednim krajem na rj45? U Chipoteke ga prije nije bilo, pa su mi iz Iskona slali onaj od 5m i sva sreća bilo je na knap uz par prečica.

To je običan tel kabel koji na jednom kraju ima nakrimpani RJ11 a na drugom RJ45... To ti u chipoteki naprave u kojoj god hoćeš dužini.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
16 godina
offline
Re: Da li me operator laze?
Sum_of_all_fears kaže...

To je običan tel kabel koji na jednom kraju ima nakrimpani RJ11 a na drugom RJ45... To ti u chipoteki naprave u kojoj god hoćeš dužini.

 Ili nek uzme RJ11-RJ45 adapter

8 godina
neaktivan
offline
Da li me operator laze?

I evo danas se budim u 6 ujutro,spremam se na posao, prolazim pored rutera u hodniku kad ono sve lampice upaljene. Kvar se magicno sam otklonio negdje izmedju 12 i 6 ujutro sa subote na nedjelju. Brzina je bila mozda max 0.5mbita al sam ih nazvao i pustili su mi normalan profil. Jedino je sad problem sto ide samo 20/2 ali to investigiraju. Ja stvarno ne kuzim kaj se tu vise desava al ajde barem sad radi iako ne kako bi trebalo....

 
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Da li me operator laze?
nadimak14 kaže...

I evo danas se budim u 6 ujutro,spremam se na posao, prolazim pored rutera u hodniku kad ono sve lampice upaljene. Kvar se magicno sam otklonio negdje izmedju 12 i 6 ujutro sa subote na nedjelju. Brzina je bila mozda max 0.5mbita al sam ih nazvao i pustili su mi normalan profil. Jedino je sad problem sto ide samo 20/2 ali to investigiraju. Ja stvarno ne kuzim kaj se tu vise desava al ajde barem sad radi iako ne kako bi trebalo....

 Tehnicar dobija pare po nalogu i zajeba*e. Moja pretpostavka.

15 godina
offline
Re: Da li me operator laze?
Sum_of_all_fears kaže...

..

 

U teoriji, mogao bi iščupati konektor sa ploče i zalemiti paricu direktno i sve bi radilo.

- točno .. (ali, nebi ni tipkao da ne postoji..) ''ali''. Mora se znati raspored pinova, tad je lako..

 

- bilo je prije cca desetak godina, telefoni doneseni iz dojča (koriste F-konektor, tel-isdn-adsl..) i na tim telefonima je bilo potrebno zamijeniti (crossover) raspored, ne 1-na-1, nego vanjski-unutarnji i to radilo samo na jednu stranu (u suprotnom nema spoja).

- nebi bilo neobično da su ove stvari upravo tako povezane, jer većina opreme nam stiže iz dojč-au skladišta (s par godina kašnjenja).

- realnije objašnjenje je da jednostavno postojeći kabel nije bio ispravan.. dok je sam tip konektora nevažan (pa da je i cinch-scart-LPT..) dok je kvaliteta žice, spoja, samo moguć izvor smetnji ili gubitka sinkronizacije i sl. Čak najčešće, nije ni aktivirana linja dok korisnik ne nazove (netko zaboravi) ili (daleko gore) netko drugi je zgrabio slobodnu paricu u prebacivanju (meni se desilo) ... dok korisnikova ostane 'visiti', pa dok operater A, nazove operatera (ne B nego HT..) a ovaj to radi idući dan popodne.. odu tri dana, a sad i blagdani.. (u temi). Veselo. :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2016 13:41 (ihush).
12 godina
offline
Re: Da li me operator laze?
Milka30 kaže...

Prije tri godine uselio sam u novoizgradenu kucu u novome naselju.

Drugi susjed do mene ima adsl,dok cjela ulica nema uopce telefonsku liniju.

Odmah pri useljenju zatrazio sam od T-coma telefonsku liniju i time odmah i adsl.

Morao sam potpisati zahtjev za prikljucenje i time su krenuli problemi...

Tehnicar je ustvrdio da nema mogucnosti (parica) da se spojim na mrezu i time stornirao ugovor!

Prvi mjesec sam dobio racun za telefon i internet,pa tako i drugi,treci...

Uzalud su bili moji pokusaji da objasnim T-scumu da necu placati nesto sto nemam,niti sam ikada dobio od njih...citavih 5 mjeseci patnje,opomena,ovrha je proslo,dok nisam uspio to skinuti sa kuhca!

 

  Nakon 3 godine,nazvao sam Optimu telekom,da provjerim jel mozda oni imaju mogucnost da mi omoguce telefon+internet!

Na moje cudenje,moze!Telefonski sam sklopio ugovor za prikljucenje(cime sam detaljno objasnio teti sa telefona,ovu pricu gore),cjelo vrijeme sam bio skeptican,jer napominjem:Cjela ulica nema telefonsku žicu(osim drugoga susjeda,koji je inace radio u opcini i preko veze si sredio telefon i net),tada je na adresu stigao ugovor,pa nakon toga i zakljucak da mi je telefon(ima i moj tel.broj)+internet odobren!

Eh sada sta mene mući:

Sve je to sklapano za vrijeme praznika,proci ce mjesec dana od sklapanja ugovora,dobio sam samo broj i odobrenje,praznici su zavrsili,sada je snjeg zapadao(a ja sam na brdu,sto znaci nema nitko gore),nitko me ne zove(serviser),ovi sa supporta kazu da je sve u redu!

Prije Optime sam zvao sve operatere,svi su mi rekli da nema sanse za net.

Dali me Optima laze,hocu li sa njima opet imati patnju?

 Update.

Internet,niti telefon još nisam dobio!

Zvao sam puno puta i svaki puta su mi rekli da ce stici za koji dan,pa prode i taj dan,pa jos jedan i tako do danas!

Zadnji puta kada sam zvao,na "blef" sam rekao da mi odgovore jasno,hoce li se sta u skorom roku rijesiti,moram znati jel "kao" imam ponudu od drugoga operatera.Odmah se situacija promjenila i teta na telefonu me je prespojila tamo nekome,koji je otkrio da su me iz telekoma prvo odbili,pa su oni opet podneli zahtjev,pa su mi odobrili liniju!

Rekao mi je pouzdano da ce mi signal biti pušten u Ponedeljak 18.1.2016 u 12:00h

 

Eh sada me zanima sljedeće:

 

Šta tocno znaci da ce mi signal pustiti?

Sutra je Subota,sumnjam da ce itko iz telekoma raditi,trebaju razvući po banderama oko 140 m kabla za moju liniju,Nedelja nece sigurno...

Jel moguce da ce oni sve to ostaviti za zadnji dan i uspjeti to napraviti?

Ima li itko slicna iskustva?

 

12 godina
offline
Da li me operator laze?

....Ponedeljak je prošao,nista mi iz Optime nisu javili.Opet sam ih nazvao i ovaj puta su mi rekli da sljedeci Ponedeljak ce mi pustiti signal,uz veliku ispriku i zamoljenje da se strpim!

Prosla su dva dana i opet sam ih nazvao!Ovaj puta mi je rekla da je linija aktivna i da ja imam net.

Opet sam joj objasnio i ona ja "kao" ugasila net i rekla da cekam servisera iz telekoma!

 

  22.1.2016 u 19:30 T-comov kombi mi se parkira ispred kuće,napokon je dosao serviser,totalna euforija svih mojih ukucana!

Izlazim van i covjek i odmah kaze da nema sanse za net+tel,jer bi on trebao vuci 1500 m kabla,a to mu se ne da!

No odmah mi nudi 3G modem od T-coma uz ponudu:telefon+net,flat,ugovor na 2 g 200KN.Odmah je izvadio tablet i izmjerio jacinu signala,te mi pokazao da ima full 3G signal!

Isto tako je rekao da ce mi se,ako se odlucim za to opciju,javiti neki njegov prijatelj!

 

  Nazvao sam Optimu i rekao im sto mi je serviser rekao i ona opet govori kako ce ona nesta srediti,ja cekam opet,kaze ona RJESENO!Imate internet i telefon!

Ja se okrecem po kući i gledam,da mi slucajno nije nesta promaklo,no ona veli kako je ona rjesila!Ja opet,pitam kako?

Ona veli kako je pustila signal.A žica,pitam je?Ona kaze kako nije problem kupiti par metara kabla i da se sam spojim na net!

Nije mi se dalo sa njom objasnjavati,nego sam istoga trena prekinio ugovor!

 

  Jos jedna pouka,da nas operateri varaju,zao mi je jedino sto nisam sve snimio pa da vam pustim.Pada mi ideja da nazovem Novu tv i ekipu provjereno,da odglume i snime indeticnu situaciju kao moju,bilo bi zanimljivo pogledati koliko tu pohlepe,korupcije i varanja ima!Počevši od studenta iz Optime supporta,koji sve nude i sve prihvacaju,sklapaju ugovore samo da sklope,pa do T-coma koji i dalje drzi lobij u odlucivanju tkome ce "uvesti žicu",pa do servisera koji prima proviziju nudeci/sklapajuci nove ugovore za T-com...

Gotovo sam siguran da T-comov serviser moze i mora mojoj kući uvesti "žicu",ali govoreci ljudima "da nemaju tehnickih mogucnosti",tjeraju ih u kut i nude im svoje opcije/ugovore!

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice