Magic NET Telekom

poruka: 175
|
čitano: 122.909
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
srcipesak kaže...

https://bgp.he.net/AS44377#_graph4

 

Ugrubo prevedeno, Cogent je pipa/upstream/izlaz na net kojeg Magic telekom koristi. Svaki "nacionalni" isp mora koristiti "globalni" provider za internet povezanost. Neki od njih koji se koriste kod nasih providera su Level3, Cogent, HE, Telia. Može se koristiti jedan za sve destinacije, ili više njih za razne destinacije ili redundanciju...

Hvala!

Ovo bi značilo da su dobili nove IP adrese koje još nisu prijavljene na na Magic pa ih se defaultno prikazuje ko Cogent?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
Re: Magic NET Telekom

Moguće. Pošalji ip za kojeg ti pokazuje cogent u inbox pa provjerim.

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
12 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
Tida kaže...

ok, javi tu ako dobiš kakvu informaciju...

 Kolega je sve točno rekao.

Upoznati su sa time, već se radi na ispravljanju.

Uglavnom, sve je OK, samo je trenutno prikaz providera pogrešan.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Magic NET Telekom

Da li netko ima iskustva s njihovom Wireless uslugom? Tati su trebali dofurati optiku, ali nisu dobili dozvolu da kopaju cestu jer je kabl s druge strane :(

Zanima me stabilnost veze, i kad jednom dobiješ uslugu recimo 70/20 hoće li brzina jako varirati?

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.9.2021 14:52 (guslac).
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Magic NET Telekom

Bok,

razmisljam se prebaciti na optiku kod magica pa me zanimaju dojmovi. 

 

Cuo sam neke price da nije bas internet najstabilniji i da se povremeno desi da net padne kroz dan pa me zanima je li to istina. Prosao sam malo kroz temu pa vidim da se ljudi bas i ne zale oko toga. 

Takoder, rade li probleme oko torrenta bez vpn-a i slicnih stvari? 

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
martin999 kaže...

Bok,

razmisljam se prebaciti na optiku kod magica pa me zanimaju dojmovi. 

 

Cuo sam neke price da nije bas internet najstabilniji i da se povremeno desi da net padne kroz dan pa me zanima je li to istina. Prosao sam malo kroz temu pa vidim da se ljudi bas i ne zale oko toga. 

Takoder, rade li probleme oko torrenta bez vpn-a i slicnih stvari? 

 

 

 Od kad sam na njima 1 ili dva ispada, i to je bilo više nešto na državnoj razini nego samo kod njih. Možda imaju više servera koji pokrivaju druge dijelove županije, pa možda netko ima drugačijih iskustva. (Ili se ispadi događaju kad sam na poslu)

I drugo, jašem po Torrentima ko nikad do sad, još mi se nisu javili :D jedino što sam dobio je dva podizanja brzine, a po istoj cijeni :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
martin999 kaže...

Bok,

razmisljam se prebaciti na optiku kod magica pa me zanimaju dojmovi. 

 

Cuo sam neke price da nije bas internet najstabilniji i da se povremeno desi da net padne kroz dan pa me zanima je li to istina. Prosao sam malo kroz temu pa vidim da se ljudi bas i ne zale oko toga. 

Takoder, rade li probleme oko torrenta bez vpn-a i slicnih stvari? 

 

 

 Jedini ispad je bio kad su bageri zaorali optički kaber prilikom iskopa za gradnju rotora kod groblja 😂

Zapravo, bio je još jedan kad je gotovo u cijelom gradu nestalo struje, i nakon što je došla, sustav nije dodjeljivao IP adrese i nisam mogao na internet. Nešto im je crklo sa serverom, ali brzo su tehničari to složili.

Uglavnom, ne brini, radi optika i više nego odlično.

10 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
CyberDemonVZ kaže... 

 Od kad sam na njima 1 ili dva ispada, i to je bilo više nešto na državnoj razini nego samo kod njih. Možda imaju više servera koji pokrivaju druge dijelove županije, pa možda netko ima drugačijih iskustva. (Ili se ispadi događaju kad sam na poslu)

I drugo, jašem po Torrentima ko nikad do sad, još mi se nisu javili :D jedino što sam dobio je dva podizanja brzine, a po istoj cijeni :)

 

guslac kaže... 

 Jedini ispad je bio kad su bageri zaorali optički kaber prilikom iskopa za gradnju rotora kod groblja 😂

Zapravo, bio je još jedan kad je gotovo u cijelom gradu nestalo struje, i nakon što je došla, sustav nije dodjeljivao IP adrese i nisam mogao na internet. Nešto im je crklo sa serverom, ali brzo su tehničari to složili.

Uglavnom, ne brini, radi optika i više nego odlično.

 

Super, tocno to sam htio cuti  Hvala na informacijama 

6 godina
offline
Magic NET Telekom

i mene su zainteresirali, cijene su im super i ponuda

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Magic NET Telekom

sad mi izbacilo njihovu ponudu. pošto sam na iskonu od 189kn mjesečno sve ispod bi mi bilo super.

 

dojmovi su vidim pozitivni?

 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
fila2208 kaže...

sad mi izbacilo njihovu ponudu. pošto sam na iskonu od 189kn mjesečno sve ispod bi mi bilo super.

 

dojmovi su vidim pozitivni?

 

 Osobno, ultra zadovoljan!

Ali provjeri dostupnost. Samo vž i okolica :(

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Magic NET Telekom

Nedavno sam pitao za wifi uslugu Magića, a u međuvremenu je otac počeo koristiti tu uslugu, pa da napišem par dojmova.

Ovo je brzina koju ostvaruje na paketu 50/10. Ona nešto malo oscilira, ali više u uploadu nego downloadu koji je redovito oko 50 mbps.

Tata ima 2 tel. linije, i dva kompa uštekana na router mrežu. U početku je bilo nekih problema - telefon nije bio podešen kako spada pa su radili samo dolazni pozivi, a router se čudno ponašao u smislu da preko lan portova nije išla brzina veća od 14mbps. Nikako nije htio upariti 1 gigabitnu mrežu s kompom, nego samo 100mbps. Ipak, i na toj brzini je trebao raditi 50mbps, no nikako. Također, wireless je na 5ghz radio ok, ali na 2.4ghz isto nije išao download preko 14 i upload preko 5.

Došli su dečki odmah dan nakon poziva, posložili to i sve je ok proradilo. S vremenom sam samo još primjetio da upload ide tek do 5mbps, no jedan tel. poziv SZK i odmah drugi dan su i to na daljinu posložili.

Uglavnom, sad radi super, iako ping i jitter nisu idealni ali još uvijek je to po meni prihvatljivo. Ping ide od 15 pa do 35, ali ovo je neki prosjek.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.1.2022 19:58 (guslac).
 
0 0 hvala 3
13 godina
offline
Magic NET Telekom

Bok ljudovi, imali itko problema u zadnje vrijeme sa optikom?

 

Jedno godinu dana od kad imam od njih optiku nikad problema ali unatrag par dana ping mi je uzasan u igrama; WoW 110 pinga inače bio 30-40, u CSGO inače 20-30 pinga sad sve iznad 80 itd.

 

Odradih ping i tracert na neke servere/ip koje sam koristil inačae za test i svugdje puno veci ping nego inače..

 

 

twice the pride double the fall
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Magic NET Telekom

Nemam s pingom, ali eto prvi puta se desilo da se router smrznuo, ništa ne reagira. Nestalo neta, totalni blackout. Ugasio ga i upalio, sve radi ok dalje, ali takvih problema do sada nije bilo. Ne testiram puno ping, no kad god pokrenem speedtest.net, ping bude 3ms. A evo ga sad i 1ms :)

13 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
guslac kaže...

Nemam s pingom, ali eto prvi puta se desilo da se router smrznuo, ništa ne reagira. Nestalo neta, totalni blackout. Ugasio ga i upalio, sve radi ok dalje, ali takvih problema do sada nije bilo. Ne testiram puno ping, no kad god pokrenem speedtest.net, ping bude 3ms. A evo ga sad i 1ms :)

 

Na speedtestu je i meni sve ok to nije relevatno, ali ping u igrama koma pogotovo navečer od 70-120 u wowu skocio na 220 neki dan.

twice the pride double the fall
12 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
dad0r kaže...
guslac kaže...

Nemam s pingom, ali eto prvi puta se desilo da se router smrznuo, ništa ne reagira. Nestalo neta, totalni blackout. Ugasio ga i upalio, sve radi ok dalje, ali takvih problema do sada nije bilo. Ne testiram puno ping, no kad god pokrenem speedtest.net, ping bude 3ms. A evo ga sad i 1ms :)

 

Na speedtestu je i meni sve ok to nije relevatno, ali ping u igrama koma pogotovo navečer od 70-120 u wowu skocio na 220 neki dan.

 Kontakt s tehničkom službom.

Javiti s kojim serverima imaš problema, pogotovo ako znaš ip. Vjerojatno dečki mogu to srediti

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
CyberDemonVZ kaže...
dad0r kaže...
guslac kaže...

Nemam s pingom, ali eto prvi puta se desilo da se router smrznuo, ništa ne reagira. Nestalo neta, totalni blackout. Ugasio ga i upalio, sve radi ok dalje, ali takvih problema do sada nije bilo. Ne testiram puno ping, no kad god pokrenem speedtest.net, ping bude 3ms. A evo ga sad i 1ms :)

 

Na speedtestu je i meni sve ok to nije relevatno, ali ping u igrama koma pogotovo navečer od 70-120 u wowu skocio na 220 neki dan.

 Kontakt s tehničkom službom.

Javiti s kojim serverima imaš problema, pogotovo ako znaš ip. Vjerojatno dečki mogu to srediti

 Jesam, vec se natežem par dana. Dobio sam prvi odgovor kad su pingali jedan IP sve je u redu ono no shit.

 

Sad navečer uglavnom stalno problemi na serverima di je inace ping 15-40 max bio.

twice the pride double the fall
14 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
Planiram se smjestiti u selu nedaleko od Vž (20km) u kojem je trenutno ograničen pristup internetu zbog slabijeg signala i sl., ugl stalno neki problemi s internetom, MaxTV-om itd.
Kod sebe u Vž imam magicevu optiku i prezadovoljan sam. Zanima me kako odnosno otkud se vuče optika? Dal od repetitora ili neke centrale?
Jer je u selu dosta zainteresiranih za bolji internet + firma (100+ ljudi) i svima bi koristilo, a repetitor je ispod sela pa me zanima dal uopće razmišljati o nekom projektu provođenja optike u selo ili nikaj od toga..bilo kakav info je dobrodošao, hvala!

EDIT:
Evo zanimljiv članak o Magiću

https://menadzer.hr/vijesti/prica-o-magic-netu-kada-su-poceli-s-optickim-internetom-hit-je-bila-nokia-3310-2345/
WHITE STONES VARAŽDIN
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.5.2022 9:40 (Tincha).
Moj PC  
0 0 hvala 0
19 mjeseci
offline
Magic NET Telekom

stigle nam nove (vece) cijene od jucer. naravno, prigodno zaokruzene za dolazak eura. osnovni optika paket 19.99€. zanimljivo kako su prije par mjeseci slali dopise da nece povecavati cijenu. gdje su plakali da grad radi protiv njih i gdje mole ljude da se obrate gradu u njihovo ime. naravno, sve komentare nezadovoljnih korisnika na fejsu brisu

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
kifolev865 kaže...

stigle nam nove (vece) cijene od jucer. naravno, prigodno zaokruzene za dolazak eura. osnovni optika paket 19.99€. zanimljivo kako su prije par mjeseci slali dopise da nece povecavati cijenu. gdje su plakali da grad radi protiv njih i gdje mole ljude da se obrate gradu u njihovo ime. naravno, sve komentare nezadovoljnih korisnika na fejsu brisu

 Vidi stvarno, 150 kn najjeftiniji... :(

 

EDIT: Je, čekaj! Ali paket je pojačan s 300Mbit na 500 Mbita!!

Tako da nije tako loše kak mi je izgledalo!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.9.2022 21:40 (CyberDemonVZ).
19 mjeseci
offline
Re: Magic NET Telekom
CyberDemonVZ kaže...

 Vidi stvarno, 150 kn najjeftiniji... :(

 

EDIT: Je, čekaj! Ali paket je pojačan s 300Mbit na 500 Mbita!!

Tako da nije tako loše kak mi je izgledalo!

 

ako se dobro sjecam, kroz godine svako povecanje brzine do sad nije pratilo i povecanje cijene. tako da mislim da su iskoristili priliku zbog uvodenja eura (jos jedni u nizu koji koriste priliku). samo mi je malo licemjerno da su prije par mjeseci slali dopise da nece povecavati cijenu, i to sto brisu komentare nezadovoljnih korisnika po drustvenim mrezama

 

sto se tice usluge, nekako mi je dojam da je svaki mjesec sve gora situacija. cesto u vecernjem terminu imam velika usporavanja, vjerojatno zbog preopterecenja mreze. ne ide im u prilog ni to sto blokiraju neke stranice (ovdje ne mislim na strane kladionice) i sto jedino preko VPN-a mogu pristupiti tim stranicama. javio sam im se sa upitom vezano za blokiranje stranica i zasto to rade, ali su me hladno ignorirali. tako da im se kvaliteta usluge jako srozala u zadnje vrijeme

14 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
kifolev865 kaže...

stigle nam nove (vece) cijene od jucer. naravno, prigodno zaokruzene za dolazak eura. osnovni optika paket 19.99€. zanimljivo kako su prije par mjeseci slali dopise da nece povecavati cijenu. gdje su plakali da grad radi protiv njih i gdje mole ljude da se obrate gradu u njihovo ime. naravno, sve komentare nezadovoljnih korisnika na fejsu brisu

Haha ovo mi zvuči jako poznato, samo kaj nisu išli javno sa tom spikom kad su planirali graditi u Krapini i oko Krapine već je sve propalo praktički u tajnosti. Dogovorili su jednu cijenu sufinanciranja po kućanstvu, odobren je i proračun grada, bilo je naslikavanja, članaka, planova i svega da bi na kraju sve stalo. Navodno su htjeli dosta više od dogovorenog nakon kaj su vidli slabiji interes od očekivanog, grad nije htjel dati više i tu je priča više manje završila. Isto su kod svakog kontakta tražili da se javimo gradu, pokažemo interes i slično. Svašta.

What doesn't kill you only makes you stronger.
12 godina
offline
Magic NET Telekom

E, provjerio sam u korisničkoj službi, nove cijene i brzine se ne odnose na stare korisnike. I dalje su valjani paketi i cijene dogovorene kod aktivacije ili promjene paketa.

Pa da vidimo kako dugo.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Magic NET Telekom

Ima netko problema sa velikim lagom, praktički cijeli dan? online gejmanje je praktički nemoguće...

optika 500/500,Varaždin

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2023 22:25 (Tida).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
Tida kaže...

Ima netko problema sa velikim lagom, praktički cijeli dan? online gejmanje je praktički nemoguće...

optika 500/500,Varaždin

 Samo jučer? Jučer baš nisam igrao ništa, al sad me strah :/

Probam danas pa javim ako se sjetim teme...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
Tida kaže...

Ima netko problema sa velikim lagom, praktički cijeli dan? online gejmanje je praktički nemoguće...

optika 500/500,Varaždin

 

Ja sam imao problema i grozan ping u igrama tj. jako nestabilan skako mi je do 400msa ovisno o igri. ( Varaždin skoro pa centar grada )

 

Slao sam im rute i sve zivo i nakon 3 mjeseca natezanja reko gonite se i krajem ljeta prošle godine sam prošao na T-com i nemam problema.

 

 

Njihov customer support je najgori u povjesti ti ljudi neznaju ništa o mrežama i internetu, koda sam razgovarao s djetetom u vrtiću.

 

Dok ti za sve navedene probleme daju odgovor je gospodine pa puno se ljudi spaja na server odmah ti je sve jasno, a kad im spomeneš rute koda ste počeli pričati o kvantnoj fizici.

 

Imaju jednoga liki tamo koji jedini razumije nešto ali ako njega nema ništa ne možeš riješiti.

twice the pride double the fall
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.1.2023 11:51 (dad0r).
12 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
CyberDemonVZ kaže...
Tida kaže...

Ima netko problema sa velikim lagom, praktički cijeli dan? online gejmanje je praktički nemoguće...

optika 500/500,Varaždin

 Samo jučer? Jučer baš nisam igrao ništa, al sad me strah :/

Probam danas pa javim ako se sjetim teme...

 Odigrao nekoliko rundi BFa, sve savršeno..

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
Pa gle, ja ponekad igram wow, i konkretno stignem uhvatit vremena malo. Ali, igral sam par dana oko podneva, lag divlja. Igral navečer oko 21:00, lag skače gore-dolje.
Odem na speedtest, mjeri ping 830.
Do sad nisam imal nikakvih problema, ali i to malo vremena kad stignem odigrat, nemogu.
Ujutro nisam isprobaval, niti u 2 u noći.

Hvala na odgovorima.
P.s.
Pisal prek mobitela, pa sad vidim da nisam qvotal, tak da sorry.
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.1.2023 12:29 (Tida).
12 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
Tida kaže...
Pa gle, ja ponekad igram wow, i konkretno stignem uhvatit vremena malo. Ali, igral sam par dana oko podneva, lag divlja. Igral navečer oko 21:00, lag skače gore-dolje.
Odem na speedtest, mjeri ping 830.
Do sad nisam imal nikakvih problema, ali i to malo vremena kad stignem odigrat, nemogu.
Ujutro nisam isprobaval, niti u 2 u noći.

Hvala na odgovorima.
P.s.
Pisal prek mobitela, pa sad vidim da nisam qvotal, tak da sorry.

 Kakvo je sad stanje? Koji kvart?

Kod mene sve u u redu. VŽ Zagrebačka oko Turista.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Magic NET Telekom
Nisam nažalost imal vremena provjeriti. Nadam se sa za vikend budem imal više vremena, pa provjerim.
Kvart je bronx, Stjepana Vukovića.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice