Kvaliteta DSL parice? izdvojena tema

poruka: 6.135
|
čitano: 1.524.479
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pisao sam ovdje prije par mjeseci. Brzina je bila 33/5 tako nešto, a kako me nije bilo kod kuće nešto je naglo pala, i normalno da starci nisu imali pojma. Dođe tehničar i sredi. Prije par dana Iskon TV štekao nenormalno, resetiram router kad brzina skoči na 42/7. A prije znalo bit Attainable Rate 48/25 a DSL Current Data Rate 33/7 i slično. Sad sam zadovoljan brzinom, ali ako bi ikako moglo još gore, što mislite?

 

 

SNR Margin(0.1 dB):  87  99


Attenuation(0.1 dB):  144  44


Output Power(0.1 dBm):  101  54


Attainable Rate(Kbps): 47417  8538


Total HEC Errors: 0  0


Total FEC Errors: 2233  2230977660


Total CRC Errors: 49  1


DSL Current Data Rate(Path 0):42677  7694


DSL Current Data Rate(Path 1): 0  0

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Prosli put ti je maksimala bila 30. Sad 47. Prosli put ti je margina bila 22, sad 8. Prosli put ti je upload bio 25, sad 8. Nesto ti debelo ne stima s tom linijom i dok se to ne podesi da ti netko pregleda radi cega ovakve fluktuacije imat ces tih problema. Znaci negdje po svoj prilici neki spoj je prosvirao, i kad se on sanira, ako je prosla slika bila tocna trebao bi preko 50 imati. Ako ne saniras, tako ce ti non stop skakati, ovisno o vremenskim prilikama. Kazes iskon, vjerojatno radi toga ti ne saniraju. Pretpostavljam da si na HT da bi ti to rjesili do sada. Ili ti sam nadji tehnicara kad bude setao i reci mu o cemu se radi ako ti moze pogledat. Mozda ga malo ponutkaj kojom stoticom. Sve ovisi koliko ti je bitno.

 
0 1 hvala 0
6 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

jedno pitanje ne razumijem se bas u ove stvari pa me zanima nesto.

 

da li netko od vas zna sto je mCAN? nesto sam citao da je to nesto u podrumu i do njega ide FTTB ( Fiber to the basement ) a od njega pa do stana gore bakar. 

 

e sad zanima me da li netko moze reci koja je max brzina toga? i da li je bolje koristiti DSL ili ici na Coaxial ? 

 

jer ovdje u CH Coaxial moze dati cca 800/100 navodno 1Gbit mada sumnjam. 

 

trenutno sam u stanu u kojem imam Fiber i sve to stima, ali ovaj operator u drugom stanu u koji se selim mi moze dati svega 375/80 te mi je lik rekao da u toj zgradi postoji taj neki mCAN i da je internet solidno brz. 

 

naime kao sto rekoh kod operatera na stranici kad uradim check na toj adresi pokaze 375/80 da li bi to onda bio max ili da sacekam s ovim operator pa tek onda vidim dal da mjenjam ... 

 

isprike ako sam nabubao svasta ovdje ... 

Mount Everest ain’t got shit on me ‘cus I’m on top of the world.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
_itsmoriarty kaže...

 

jer ovdje u CH Coaxial moze dati cca 800/100 navodno 1Gbit mada sumnjam. 

 I ovdje u Hrvatskoj A1 nudi 0.7 - 1 gigabit u downloadu i 70-100 megabita u uploadu preko koaksijalnog kabla. Tako da to ide.

 

DSL parica je slabija, barem kod mene. Ljudi ti mogu napisati koji maksimum imaju na DSL-u, kao usporedbu.

 

Tko god dobiva novu vrstu veze od mojih prijatelja, poznanika i kolega, svi idu na optiku. I ovisi kome što treba tj. koja brzina im treba. Tako da ne idu na 1 gigabit i slično nego su skromniji, 100-200 megabita u downloadu i 30-100 megabita u uploadu. To je cjenovno povoljno, ovisno o provideru, a više im ne treba.

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.2.2022 19:32 (zelenapaprika).
13 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Jel se može iz ovih podataka što zaključiti o kvaliteti linije/parice?
Iskon tvrdi da ne mogu isporučiti veću brzinu downloada od navedene..

https://i.postimg.cc/ZnhC5Ksb/iskon.png

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.3.2022 22:07 (Ico_Zg).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Dupli

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.3.2022 22:13 (Ico_Zg).
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Ico_Zg kaže...

Jel se može iz ovih podataka što zaključiti o kvaliteti linije/parice?
Iskon tvrdi da ne mogu isporučiti veću brzinu downloada od navedene..

https://i.postimg.cc/ZnhC5Ksb/iskon.png

 Ti si jos na adslu. Nek te stave na vdsl pa ce bit bolje. Na adslu vjerojatno ne moze.

8 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Ima li tko iskustva sa ovim:

Prije mi je parica imala propusnost 68000/25000 i dsl se sinhronizirao na 67000/24000 cca.

Sad se situacija unazad 10-ak dana dosta popravila, pa je propusnost 92000/43000 ali modem sinhronizira samo na 67000/42000 s/n je 13/6.5 a linija jako čista, minimalno fec-ova.

Neće da download sinhronizira na veći brzinu, samo jednom prilikom restarta modema je sinhronizirao na 79000/39000, slijedeći restart se vratio na 67000/42000.

 

E sad, jel to DLM odrađuje svoje, da ga ostavim na miru i čekam, ili zvati da resetiraju? Ali bojim se da ovi u szk pojma nemaju o tome...

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
jbc0smith kaže...

Ima li tko iskustva sa ovim:

Prije mi je parica imala propusnost 68000/25000 i dsl se sinhronizirao na 67000/24000 cca.

Sad se situacija unazad 10-ak dana dosta popravila, pa je propusnost 92000/43000 ali modem sinhronizira samo na 67000/42000 s/n je 13/6.5 a linija jako čista, minimalno fec-ova.

Neće da download sinhronizira na veći brzinu, samo jednom prilikom restarta modema je sinhronizirao na 79000/39000, slijedeći restart se vratio na 67000/42000.

 

E sad, jel to DLM odrađuje svoje, da ga ostavim na miru i čekam, ili zvati da resetiraju? Ali bojim se da ovi u szk pojma nemaju o tome...

 SZK nema pojma o tome jer to nije njihov posao. To ti može reći tehničar, ako dođeš do njega. Ali vjerojatno ne može bolje od ovoga na čemu već jesi na toj žici.

14 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pozdrav,

 

zna li netko zašto je upload uvijek na maksimalnoj vrijednosti, a po margini izgleda da ima prostora za više?

 

[
{
"vartype":"value",
"varid":"dsl_downstream",
"varvalue":"39891"
},
{
"vartype":"value",
"varid":"dsl_upstream",
"varvalue":"6066"
},
{
"vartype":"value",
"varid":"dsl_max_downstream",
"varvalue":"48992"
},
{
"vartype":"value",
"varid":"dsl_max_upstream",
"varvalue":"6066"
}
]

dsl-stanje dsl-stanje
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Zato što je minimalna downstream SNR margina očito definirana kao 10 dB, dakle downstream ti je ograničavajući faktor ovdje.

14 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Ima smisla onda, ako gledamo tu logiku ispada da je stavljena na 8 jer je sad ovakvo stanje

9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Trawis kaže...

Pozdrav,

 

zna li netko zašto je upload uvijek na maksimalnoj vrijednosti, a po margini izgleda da ima prostora za više?

Trawis kaže...

Ima smisla onda, ako gledamo tu logiku ispada da je stavljena na 8 jer je sad ovakvo stanje

 Pa nema smisla, jer da je tako upload bi se povecao. Nije se povecao jer ocito ne ide dalje i vec je na maksimali. Takodjer, prikazane vrijednosti treba uzet s malom dozom rezerve, u uploadu jos i vise. Brzina te stavlja na nekih 750-800m od centrale.

Takodjer, margine ne moraju bit postavljene na isti target. Target marginu ne vidis.

zstef kaže...

Zato što je minimalna downstream SNR margina očito definirana kao 10 dB, dakle downstream ti je ograničavajući faktor ovdje.

 Mislim da je pitanje bilo zasto upload nije veci ako moze vise, obzirom na 15db u uploadu i 10 u downloadu, te 10 kao target. Download nije ogranicavajuci faktor uploada...

 

16 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Trawis kaže...

Ima smisla onda, ako gledamo tu logiku ispada da je stavljena na 8 jer je sad ovakvo stanje

 Dali ti vidiš da ti se u 10 dana skupilo preko 1.350.000 CRC grešaka? To te ne smeta?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.5.2022 7:08 (191x7).
14 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Već neko vrijeme imam problem sa netom. Mislim da je do instalacije u zidu. Tri različita router imaju iste greške. Prekid veze svaki par minuta. Brzine padnu na 1 pa se vrate na 250, al većinu vremena nije upotrebljivo jer prekida svaki par minuta. Šta je meni činiti?! Imao termin za tehničara dva puta, oba se puta nisu pojavili. Mreža Vodafone.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...
Trawis kaže...

Pozdrav,

 

zna li netko zašto je upload uvijek na maksimalnoj vrijednosti, a po margini izgleda da ima prostora za više?

Trawis kaže...

Ima smisla onda, ako gledamo tu logiku ispada da je stavljena na 8 jer je sad ovakvo stanje

 Pa nema smisla, jer da je tako upload bi se povecao. Nije se povecao jer ocito ne ide dalje i vec je na maksimali. Takodjer, prikazane vrijednosti treba uzet s malom dozom rezerve, u uploadu jos i vise. Brzina te stavlja na nekih 750-800m od centrale.

Takodjer, margine ne moraju bit postavljene na isti target. Target marginu ne vidis.

zstef kaže...

Zato što je minimalna downstream SNR margina očito definirana kao 10 dB, dakle downstream ti je ograničavajući faktor ovdje.

 Mislim da je pitanje bilo zasto upload nije veci ako moze vise, obzirom na 15db u uploadu i 10 u downloadu, te 10 kao target. Download nije ogranicavajuci faktor uploada...

 

 S obzirom da su bila česta pucanja veze i prevelike oscilacije u brzini promijenili su ormarić na izvodu i sredili spojeve. Eh sad, izvod je na nekih 50-ak metara od mene, 5-6 kuća dalje i tamo mjeri 48-49 down maksimala i 15 upload maksimala, dok dođe do mene upload se i više nego prepolovi. To su rješavali još prije koji tjedan i svaki tehničar drukčije kaže, no kužim da tu zapravo i nema neke pomoći niti im se da puno zezat s tim, a bome ni meni više.

Jučer je pala brzina sa 44 na 32 u downu, up ostao isti.

 

191x7 kaže...
Trawis kaže...

Ima smisla onda, ako gledamo tu logiku ispada da je stavljena na 8 jer je sad ovakvo stanje

 Dali ti vidiš da ti se u 10 dana skupilo preko 1.350.000 CRC grešaka? To te ne smeta?

 Vidim da, a što da radim realno, oduvijek je bilo tako. I kad sam bio na starom izvodu i otkad su me premjestili na novi.

16 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Trawis kaže...

 S obzirom da su bila česta pucanja veze i prevelike oscilacije u brzini promijenili su ormarić na izvodu i sredili spojeve. Eh sad, izvod je na nekih 50-ak metara od mene, 5-6 kuća dalje i tamo mjeri 48-49 down maksimala i 15 upload maksimala, dok dođe do mene upload se i više nego prepolovi. To su rješavali još prije koji tjedan i svaki tehničar drukčije kaže, no kužim da tu zapravo i nema neke pomoći niti im se da puno zezat s tim, a bome ni meni više.

Jučer je pala brzina sa 44 na 32 u downu, up ostao isti.

 

 Vidim da, a što da radim realno, oduvijek je bilo tako. I kad sam bio na starom izvodu i otkad su me premjestili na novi.

Provjeri kućnu instalaciju i spoj T-Comove na tvoju mrežu (tavan?), najbolje da ti jedan kabel (npr mrežni od kojeg bi se koristile dvije žice jedne parice) ide drito od njihovog dovoda pa do routera.

Nakon što se uvjeriš da je kućna instalacija OK, onda prijavljuj smetnju sve dok ne promijene trule kabele i ne pofrču kabele po tavanima, poprave spojeve itd. To će ti smanjiti najveći broj grešaka.

Kada to sve bude gotovo, onda ih zamoli da ti postave 17a profil (ako već nije) uz marginu 10. Biti će nešto manje brzine, ali zato broj grešaka relativno mali u prosječnim uvjetima.

Ovo kako imaš je katastrofa za gaming, gledanje streamova, korištenje videokonferencijskog softvera i slično. Ako samo otvaraš web stranice i čitaš vijesti, ne radi ništa.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
14 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
191x7 kaže...
Trawis kaže...

 S obzirom da su bila česta pucanja veze i prevelike oscilacije u brzini promijenili su ormarić na izvodu i sredili spojeve. Eh sad, izvod je na nekih 50-ak metara od mene, 5-6 kuća dalje i tamo mjeri 48-49 down maksimala i 15 upload maksimala, dok dođe do mene upload se i više nego prepolovi. To su rješavali još prije koji tjedan i svaki tehničar drukčije kaže, no kužim da tu zapravo i nema neke pomoći niti im se da puno zezat s tim, a bome ni meni više.

Jučer je pala brzina sa 44 na 32 u downu, up ostao isti.

 

 Vidim da, a što da radim realno, oduvijek je bilo tako. I kad sam bio na starom izvodu i otkad su me premjestili na novi.

Provjeri kućnu instalaciju i spoj T-Comove na tvoju mrežu (tavan?), najbolje da ti jedan kabel (npr mrežni od kojeg bi se koristile dvije žice jedne parice) ide drito od njihovog dovoda pa do routera.

Nakon što se uvjeriš da je kućna instalacija OK, onda prijavljuj smetnju sve dok ne promijene trule kabele i ne pofrču kabele po tavanima, poprave spojeve itd. To će ti smanjiti najveći broj grešaka.

Kada to sve bude gotovo, onda ih zamoli da ti postave 17a profil (ako već nije) uz marginu 10. Biti će nešto manje brzine, ali zato broj grešaka relativno mali u prosječnim uvjetima.

Ovo kako imaš je katastrofa za gaming, gledanje streamova, korištenje videokonferencijskog softvera i slično. Ako samo otvaraš web stranice i čitaš vijesti, ne radi ništa.

 Spojevi kod mene su ok, pregledano već od strane njih, a i zamijeneni su kablovi prije par god. S obzirom da sam zadnja kuća na tom izvodu maknuli su mi tzv. regletu i parica mi je doslovno u sobi tako da imam 0,5m svog kabela.

Budem ih probao još malo cimnut, iako oni gledaju samo pucanje veze. Hvala

9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Trawis kaže...

S obzirom da su bila česta pucanja veze i prevelike oscilacije u brzini promijenili su ormarić na izvodu i sredili spojeve. Eh sad, izvod je na nekih 50-ak metara od mene, 5-6 kuća dalje i tamo mjeri 48-49 down maksimala i 15 upload maksimala, dok dođe do mene upload se i više nego prepolovi. To su rješavali još prije koji tjedan i svaki tehničar drukčije kaže, no kužim da tu zapravo i nema neke pomoći niti im se da puno zezat s tim, a bome ni meni više.

Jučer je pala brzina sa 44 na 32 u downu, up ostao isti.

 Ako imas takve oscilacije onda ocito negdje nije sredjeno. Kazes "5-6 kuca dalje" dal to znaci da od tamo do tebe ide preko tih kuca? Ako da, onda moguce bilo gdje na tom putu da je neko s*anje. Sto vise spojeva, pogotovo takvih kad prespajaju po tavanima to veci problemi.

14 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...
Trawis kaže...

S obzirom da su bila česta pucanja veze i prevelike oscilacije u brzini promijenili su ormarić na izvodu i sredili spojeve. Eh sad, izvod je na nekih 50-ak metara od mene, 5-6 kuća dalje i tamo mjeri 48-49 down maksimala i 15 upload maksimala, dok dođe do mene upload se i više nego prepolovi. To su rješavali još prije koji tjedan i svaki tehničar drukčije kaže, no kužim da tu zapravo i nema neke pomoći niti im se da puno zezat s tim, a bome ni meni više.

Jučer je pala brzina sa 44 na 32 u downu, up ostao isti.

 Ako imas takve oscilacije onda ocito negdje nije sredjeno. Kazes "5-6 kuca dalje" dal to znaci da od tamo do tebe ide preko tih kuca? Ako da, onda moguce bilo gdje na tom putu da je neko s*anje. Sto vise spojeva, pogotovo takvih kad prespajaju po tavanima to veci problemi.

 Da, kabeli su nadzemni tj. idu od kuće do kuće preko tavana. Ne ide u prilog što su neke kuće već dugo vremena zapuštene i možda bez vlasnika blizu pa se unutra ni ne može i dodatak je što se prva kuća do izvoda gradi i već su dvaput zeznuli kabel tako da sam bio 2x bez neta dan-dva.

Pratim sad stanje par dana pa ću onda opet u akciju prema njima, ovaj put s dokazima jer "oni ne vide pad brzine".

16 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Trawis kaže...

 Da, kabeli su nadzemni tj. idu od kuće do kuće preko tavana. Ne ide u prilog što su neke kuće već dugo vremena zapuštene i možda bez vlasnika blizu pa se unutra ni ne može i dodatak je što se prva kuća do izvoda gradi i već su dvaput zeznuli kabel tako da sam bio 2x bez neta dan-dva.

Pratim sad stanje par dana pa ću onda opet u akciju prema njima, ovaj put s dokazima jer "oni ne vide pad brzine".

 Možda ti i kolega Tremmert može pomoći. Pokušaj ga kontaktirati privatnom porukom. Meni je pomogao, doveli smo liniju do relativno malog broja grešaka i samo povremenog pucanja najčešće oko 5 popodne.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
191x7 kaže...
Trawis kaže...

 Da, kabeli su nadzemni tj. idu od kuće do kuće preko tavana. Ne ide u prilog što su neke kuće već dugo vremena zapuštene i možda bez vlasnika blizu pa se unutra ni ne može i dodatak je što se prva kuća do izvoda gradi i već su dvaput zeznuli kabel tako da sam bio 2x bez neta dan-dva.

Pratim sad stanje par dana pa ću onda opet u akciju prema njima, ovaj put s dokazima jer "oni ne vide pad brzine".

 Možda ti i kolega Tremmert može pomoći. Pokušaj ga kontaktirati privatnom porukom. Meni je pomogao, doveli smo liniju do relativno malog broja grešaka i samo povremenog pucanja najčešće oko 5 popodne.

 Tremmert vise nije u HT-u. 

 

Ja sam podnesao zahtjev za Premium smart modemom i nazove mene čovjek sa 08009622 kao da se dogovorimo da donese novi modem i uzme stari, pita on kad sam doma, reko petak. A kao može subota? Reko radim prijepodne, tek sam doma poslije 16. Dobro dobro ok. Naravno nit je došao u petak niti u subotu. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.5.2022 10:23 (froxie24).
16 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
froxie24 kaže...

 Tremmert vise nije u HT-u. 

 

Ja sam podnesao zahtjev za Premium smart modemom i nazove mene čovjek sa 08009622 kao da se dogovorimo da donese novi modem i uzme stari, pita on kad sam doma, reko petak. A kao može subota? Reko radim prijepodne, tek sam doma poslije 16. Dobro dobro ok. Naravno nit je došao u petak niti u subotu. 

 Ovo prvo nisam znao.

 

Možda onda dado16 ?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Trawis kaže...
sandokan111 kaže...
Trawis kaže...

S obzirom da su bila česta pucanja veze i prevelike oscilacije u brzini promijenili su ormarić na izvodu i sredili spojeve. Eh sad, izvod je na nekih 50-ak metara od mene, 5-6 kuća dalje i tamo mjeri 48-49 down maksimala i 15 upload maksimala, dok dođe do mene upload se i više nego prepolovi. To su rješavali još prije koji tjedan i svaki tehničar drukčije kaže, no kužim da tu zapravo i nema neke pomoći niti im se da puno zezat s tim, a bome ni meni više.

Jučer je pala brzina sa 44 na 32 u downu, up ostao isti.

 Ako imas takve oscilacije onda ocito negdje nije sredjeno. Kazes "5-6 kuca dalje" dal to znaci da od tamo do tebe ide preko tih kuca? Ako da, onda moguce bilo gdje na tom putu da je neko s*anje. Sto vise spojeva, pogotovo takvih kad prespajaju po tavanima to veci problemi.

 Da, kabeli su nadzemni tj. idu od kuće do kuće preko tavana. Ne ide u prilog što su neke kuće već dugo vremena zapuštene i možda bez vlasnika blizu pa se unutra ni ne može i dodatak je što se prva kuća do izvoda gradi i već su dvaput zeznuli kabel tako da sam bio 2x bez neta dan-dva.

Pratim sad stanje par dana pa ću onda opet u akciju prema njima, ovaj put s dokazima jer "oni ne vide pad brzine".

 A pa onda je dobro da imas interneta :)

15 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
191x7 kaže...
froxie24 kaže...

 Tremmert vise nije u HT-u. 

 

Ja sam podnesao zahtjev za Premium smart modemom i nazove mene čovjek sa 08009622 kao da se dogovorimo da donese novi modem i uzme stari, pita on kad sam doma, reko petak. A kao može subota? Reko radim prijepodne, tek sam doma poslije 16. Dobro dobro ok. Naravno nit je došao u petak niti u subotu. 

 Ovo prvo nisam znao.

 

Možda onda dado16 ?

 Sta ne valja sa linijom 

 

Po onoj slici gore je cist ok

battletag:MasnaKrvavic#2275
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
dado16 kaže...
191x7 kaže...
froxie24 kaže...

 Tremmert vise nije u HT-u. 

 

Ja sam podnesao zahtjev za Premium smart modemom i nazove mene čovjek sa 08009622 kao da se dogovorimo da donese novi modem i uzme stari, pita on kad sam doma, reko petak. A kao može subota? Reko radim prijepodne, tek sam doma poslije 16. Dobro dobro ok. Naravno nit je došao u petak niti u subotu. 

 Ovo prvo nisam znao.

 

Možda onda dado16 ?

 Sta ne valja sa linijom 

 

Po onoj slici gore je cist ok

 Ma imao sam Soeedport Plus i puno uređaja nakačeno pa je znao se blesirat i pucat link. Sad sam uzeo smart mesh i terenac mi je rekao da je u procesu na mojoj lokaciji nadogradnja svih plocica u kabinetu na supervectoring. A nesto mi je spominjao da je i optika u razmatranju jer je prethodnih godina bila obustavljena. 

15 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Nadajmo se da bude optika...ovaj supervectoring koliko je dobar toliko je i loš....rijetko kad savršeno radi
battletag:MasnaKrvavic#2275
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
dado16 kaže...
Nadajmo se da bude optika...ovaj supervectoring koliko je dobar toliko je i loš....rijetko kad savršeno radi

 Dobar je koliko i instalacije u stanu. Iskreno mi je rekao da je to sve bespotrebno bacanje novaca jer dosta bakrenih instalacija kaže su loše i bolje da se uloži u optiku nego u fttc. 

Al zanimljivo gle čuda, stari speedport plus bi već do sad bacio 1000 crc grešaka. Ovaj smat 3 nema još ni jednu grešku detektiranu. 

 

Evo i trenutnog stanja linije:

max rate 32842 kbps / 61402 kbps
current rate 32841 kbps / 60904 kbps
attenuation 23.6 dB / 19.9 dB
line attenuation 23.8 dB / 19.9 dB
noise margin 5.8 dB / 6.1 dB
power 10.1 dBmV / 10.2 dBmV
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.5.2022 13:22 (froxie24).
14 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Jel moguće ograničiti brzinu koju router prima iz zida? Prekidao mi net svaki par minuta, spojim stari router koji može primit brzinu do 150 mbps i 5h niti jednom nije prekinulo. Ako se može kako ograničio bi na nekih 220/230 mbps. Možda bi tad radilo kako spada. Router je Fritzbox 7590.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
10 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Ne znam jel za ovu temu, ali provukli su kabele po stupovima od struje elektre i stavili neke bijele kutije gdje vidim neke utore (uz dosta kabela smotanog isto na stupu).

E sad jel to optika koji operater ne znam. jel A1 ili tcom..

Sve napravljeno prije više od mjesec i od tad nikakvih informacija tko što (nije mi se dalo pitat kad su postavljali za koga rade)..inače sam na bakru parica postavljenom još početkom osamdesetih telefon.

Stup mi je u dvorištu. Nešto se radi ipak ;)

pretrgli se

 

 

 
0 1 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice