Iskon "iskustvo"! izdvojena tema

poruka: 3.293
|
čitano: 1.161.368
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Da uhvatio se parice, tehničar se penje po banderama i miksa parice..

Promijene ti profil, stave te sa onog na kojem si bio na neki nestabilniji, ne treba se nitko penjat na bandere i odlazit u centralu.

Dva klika i riješeno.

Nije samo moje iskustvo, pisali su i drugi ljudi jednako ponašanje operatera na nekim područjima.

 

Ali ovdje vidi se ima opasnih poznavatelja stanja pa im treba vjerovat  lol

grohotom smiješno

 

 

 
0 3 hvala 0
2 godine
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Uhvatio se parice jer si sam spomenuo parice.

Što se profila tiče, čak i da su te stavili na neki "nestabilni" profil (opet presmiješno, profil je profil, nema stabilnih niti nestabilnih) i da ti je to bio uzrok pucanja veze - znači da su te stavili na viši profil, a ne niži. Najčešći uzrok u zadnje vrijeme - otvoreni profili.

Pod dva; opet to ne rade ni kada ti ugovor istekne. Ubiti ne rade ti to nikada sve dok ne prijaviš smetnju (ili ako te ne prebacuju na otvoreni profil), jer nemaju razloga. Trebam li ponovno ulaziti u to koliko korisnika operateri imaju? Nema nitko vremena da tebi mijenja profil bez razloga - ta "dva klika" se pretvore vrlo lako u sate i sate posla sa većim brojem korisnika.

 

Ovakve neosnovane teorije zavjere su mi nešto u rangu flat-Earth teorija, barem istraži kako stvari funkcioniraju, provjeri sa operaterom situaciju, prijavi smetnju, ne skači odmah na "prebacuju me na lošu paricu i mijenjaju profil". Na kraju krajeva promijeni operatera, da li te itko sili da ostaneš na istom?

 

Što se tiče "opasnog poznavanja" - baci oko na Tcom temu malo, nebitno ako nisi na tom operateru, jer i tamo imaš dosta informacija, pogotovo o otvorenim profilima i prebacivanjima na njih.

10 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Jest izbora koliko hoćeš, možeš mijenjat operatera, kao kad dođeš u Konzum pa biraš čokoladu puna polica raznih operatera.

Očito si zaposlenik navedenih pa braniš neobranjivo. nisi prvi takav koji se pojavio na ovim temama.

 

Postoji tcom i nažalost ništa više, nisu svi u zagrebu, ostatak hrvatske je na bakru.

Kod A1 mi nude do 20Mbps dakle još manju brzinu po još skupljoj cijeni naravno preko tcom infrastrukture, recimo..Toliko o ponudi i promjeni operatera.

 

Žalost.

 

 

 

 
0 5 hvala 0
10 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
srcipesak kaže...

Eh, pitanje da li ste se razumijeli - naime, Iskon je dosta rano (pred par god) uveo one 20-50 pakete, pa ide kolko ide boli njih briga. Po tom pitanju, svi su otvoreni profili. Ti si ih vjerojatno pitao za ove 50-200 brzine koje idu prebacivanjem profila u 17a i 35a il b koji vec ide. Možda bi se dalo nažicati prebacivanje u 17a, ali nisam vidio da se Iskon korisnici uopće hvale brzinama preko 50mbit...

 Nekako sam preskočio tvoj post prije..

 

Ide koliko ide i baš njih briga, u pravu si.

Kod mene attainable rate je 55-56 down, pustili 30..Toliko o njihovim otvorenim profilima i puštanju maximalno koliko može kad uzimaš ugovor i obećavaju brda i doline.

Da ne može ne bi ja riječ rekao..

2 godine
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
boatenga kaže...

Jest izbora koliko hoćeš, možeš mijenjat operatera, kao kad dođeš u Konzum pa biraš čokoladu puna polica raznih operatera.

Očito si zaposlenik navedenih pa braniš neobranjivo. nisi prvi takav koji se pojavio na ovim temama.

 

Postoji tcom i nažalost ništa više, nisu svi u zagrebu, ostatak hrvatske je na bakru.

Kod A1 mi nude do 20Mbps dakle još manju brzinu po još skupljoj cijeni naravno preko tcom infrastrukture, recimo..Toliko o ponudi i promjeni operatera.

 

Žalost.

 

 

 

 "Branim" ono što znam kako funkcionira, te "branim" DSL općenito što se tiče parica i profila jer ti si očito umislio nešto totalno deseto o tome kako išta funkcionira nego ono što je. Ako ćeš to odbaciti samo zato što je netko "očito zaposlenik", te bi i od takvih osoba dobio stvarno i realno stanje i informacije, onda više ne znam što da ti kažem - radi i dalje svoje teorije jer ti onda nema pomoći.

Da si ikad bacio oko na poruke koje pišem po forumu, znao bi da samo dajem aktualne informacije, te kritiziram ono što treba kritizirati. Ali čak je i to previše za pogledati, no?

Nisam niti ja iz Zagreba, te sam i ja na bakru, da ne govorim da sam još sa lošijom brzinom, pa što sad? Opet, da si bacio oko na moje postove, i to bi znao.

 

Mislim da ću se prestati truditi pokušavati tebe educirati o realnim situacijama, stvaraj si sam svoje zablude jer očito nema tu pomoći.

Žalost.

10 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
boatenga kaže...

 Nekako sam preskočio tvoj post prije..

 

Ide koliko ide i baš njih briga, u pravu si.

Kod mene attainable rate je 55-56 down, pustili 30..Toliko o njihovim otvorenim profilima i puštanju maximalno koliko može kad uzimaš ugovor i obećavaju brda i doline.

Da ne može ne bi ja riječ rekao..

 Probaj im pisati na pomoc@iskon.hr , prilozi statistike parice i objasni te zamoli da probaju pustiti 50 ili koliko je maksimum moguć. Prekopao mailove i vidim da sam na pomoc slao takve "helpdesk" zahtjeve :D Možeš i zamoliti da prebace na 17a profil ak već nisi na njemu.

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
2 godine
online
Re: Iskon "iskustvo"!
boatenga kaže...

Ide koliko ide i baš njih briga, u pravu si.

Kod mene attainable rate je 55-56 down, pustili 30..Toliko o njihovim otvorenim profilima i puštanju maximalno koliko može kad uzimaš ugovor i obećavaju brda i doline.

Da ne može ne bi ja riječ rekao..

 

 imaš ovdje nekakvo objašnjenje zašto je to tako, meni nejasno jer nisam stručan

shvatio sam da attainable rate u tvom routeru ne znači puno.

 

https://community.plus.net/t5/ADSL-Broadband/Attainable-rate-and-actual-rate/td-p/1430309

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.9.2021 9:56 (Zaporožac).
2 godine
online
Iskon "iskustvo"!

Što se tiče forumaša Tremmert , čovjek nam puno pomaže i objašnjava na T-com temi.

Tako da za njega ide čista desetica. 

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
 
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Zaporožac kaže...

shvatio sam da attainable rate u tvom routeru ne znači puno.

 Attainable rate je u biti prilicno dobar pokazatelj sto mozes ocekivati. Post koji si poslao je vezan za ADSL, tu je problem radi veceg overheada u odnosu na vdsl, tako da je attainable prikazivao jedno, a profil koji ti je s tim attainable bio moguc je bio dosta manji. Profil su "svi parametri po liniji" tako to nekako mozes shvatit. Na vdslu je druga prica, vdsl prikazuje attainable po postavljenoj target margini, te "teoretski" s tom marginom mozes maksimalno toliko dobiti. Ostaje samo pitanje hoce li ti margina drzat ili ne, te moze li nize ili ne.

10 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Tremmert kaže...

 

Mislim da ću se prestati truditi pokušavati tebe educirati o realnim situacijama, stvaraj si sam svoje zablude jer očito nema tu pomoći.

Žalost.

 O hvala. Onda.

Za ovo edukacije do sada.

Još jednom Hvala.

 

Mogu mislit kako izgleda kad ravnozemljaše izvodiš na pravi put.

lol

11 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Ekipa,

 

ističe mi ugovor s HTom za optiku 100Mbps, i sad gledam koje su mi opcije za dalje:

-HT nudi novi za 239kn/mj, 24mj ugovorna

-A1 nudi optiku na HTovoj infrastrukturi za 209kn/mj 0.7Mbps do 1Gbps, 24mj ugovorna

-Iskon nudi 200Mbps za 179kn/mj, bez ugovorne obaveze

 

Ovako na prvu mi se Iskon cini kao no-brainer. Pretpostavljam da ostaju na HTovoj infrastrukturi, znaci ne bi se nista moralo dodatno montirati/razvlaciti/busiti.

 

E sad - optika bi trebala biti iznimno stabilna cija god. Meni je to dosta vazno s obzirom da radim od doma (cofcallovi, video callovi, bla bla).

 

Ukratko - kakva su vam iskustva sa Iskon optikom 200Mbps - da li je preporuka da predjem ili da ipak ostanem zaglavljen na HTu?


Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Ja sam na iskonu, vec godinu dana na 200/100 i za sada imam samo pohvale, veza stabilna, ping dobar
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Uzeo nedavno Iskon Play.TV uslugu za 50kn mj bez UO, moram priznati da sam za sad zadovoljan, čudim se čak da i radi odlično gledajući da ga koristim preko wifi-a, 

LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Ja sam na A 1 al otici cu jer su bezobrazno skupi, trazim iskon, oni mi nude tzv optiku 100 mb, ne znam ima li 200, tv i flat tel za 214 kn , isto bez ug obaveze za tel i tv, kakva su vam iskusta s Iskonom, za tv ima android box..hmm..jos lik mislio da ja ne znam sta je to ..dakle dal to funkcionira, jer 280 kn ne dam a1

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Maddog_HR kaže...
.........
-A1 nudi optiku na HTovoj infrastrukturi za 209kn/mj 0.7Mbps do 1Gbps, 24mj ugovorna bla bla).

 

 

 Ozbiljno velid, da A1 nudi fiber usluge preko tudih fiber infrastruktura?

Ta informacija mi je nova. Upravo sad provjerio. imam HT optiku, ne mislim produzivati UO. cekam  priliku promjeniti Operatera. Trenutno A1 na moju adresu nudi HomeBox i preko parice. Tako da mi je cudno tvoje. A1 fiber usluga preko tude fiber infrastrukture. Uzimam u obzit da negdje moze, vjerojatno.

13 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Jebodiah kaže...
Maddog_HR kaže...
.........
-A1 nudi optiku na HTovoj infrastrukturi za 209kn/mj 0.7Mbps do 1Gbps, 24mj ugovorna bla bla).

 

 

 Ozbiljno velid, da A1 nudi fiber usluge preko tudih fiber infrastruktura?

Ta informacija mi je nova. Upravo sad provjerio. imam HT optiku, ne mislim produzivati UO. cekam  priliku promjeniti Operatera. Trenutno A1 na moju adresu nudi HomeBox i preko parice. Tako da mi je cudno tvoje. A1 fiber usluga preko tude fiber infrastrukture. Uzimam u obzit da negdje moze, vjerojatno.

 To ni meni baš nimalo ne drži vodu. Jedini operateri za koje znam da koriste HT optičku infrastukturu su Iskon i Optima. Ovo je i meni skroz nova informacija mada sumnjam da je istinita. 

 

A1 koliko znam ima modeme ( Huawei nekakav ako se ne varam, mislim da će i Telemach čak iste koristiti ili već koristi ) di se direkt spaja optički pathcord u njih bez da ide prvo ONT pa mrežnim kablom do modema. 

LP
11 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Zvao sam ih danas, tako su mi rekli. Dakle na mojoj adresi nema njihove optike, no postoji mogucnost da oni rentaju HT optiku (koju vec imam). Ostaje kabel, samo mi salju novi router.

Kaze da mozemo telefonski sve rijesiti, oni salju zahtjev prema HTu i sve rijesavaju. Mozemo cak i datum prelaska dogovoriti.

Cijena 209kn, 10kn popusta ako uzmem ugovornu obavezu na 24mj.

Mene je isto iznenadilo, no eto tako su mi rekli.

Meni se Iskon cini najbolja opcija - ista infrastruktura, 200 Mbps, najniza cijena. I jos bez ugovorne obaveze - racunam da ce prije ili kasnije Telemach razvuci svoju Gbps mrezu, pa da predjem kod njih.
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.9.2021 19:35 (Maddog_HR).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
zabbax21 kaže...
Jebodiah kaže...
Maddog_HR kaže...
.........
-A1 nudi optiku na HTovoj infrastrukturi za 209kn/mj 0.7Mbps do 1Gbps, 24mj ugovorna bla bla).

 

 

 ..............

 To ni meni baš nimalo ne drži vodu. Jedini operateri za koje znam da koriste HT optičku infrastukturu su Iskon i Optima. Ovo je i meni skroz nova informacija mada sumnjam da je istinita. 

 

A1 koliko znam ima modeme ( Huawei nekakav ako se ne varam, mislim da će i Telemach čak iste koristiti ili već koristi ) di se direkt spaja optički pathcord u njih bez da ide prvo ONT pa mrežnim kablom do modema. 

 

Tako je. A1 ima Huawei.. komplet ruter-ONT. Citajuci po netu. kazu nesto slabiji WI-Fi signal. pa sad..  gdje korisnici zive, kuca ili stan itd...

Telemach, koliko sam zasad saznao. koristi Nokia G2425A.

.
Svjestan sam, da smo sad u doba novih mogucnosti. Teleoperateri vec nam nude 1Gb pa i vise. dok nam oprema bilo mrezna ili racunalo. koji se spajaju zicno, malo kasne.  Niti su nam ruteri adekvatno pripremljeni za te brzine. Zasto ne daju vise te rutere s podrskom vecih brzin? Ako odgovorite u sebi, jer nam nisu jos potrebni, da u pravu ste.

Ali zaboravljamo da u ovom trenutku svaki PC (govorim za zicno spajanje) ima 10/100/1000 Mb brzine standarda dosta dugo. Imam jos PC od 2008 god. a ISP operater je, u to vrijeme,  nudio brzine ADSL+2 do nekih 24Mbps (teoretski govorim) a sto je s rupom do 1000 Mbps? Naravno da su namijenjeni za komunikaciju izmedu racunala. Ali isti taj komad koristi se i za pristup interneta.

Zasad znam da RJ45 ima jos neko vrijeme zivota. Vidio sam nekoliko MBO s 2.5, 5 ali sad ne znam za 10 Gb Lanport, pisem ne znam jer nisam zapamtio je li to Rack MBO skuplji su, za radne stanice  (workstation PC)

 

Sad je tako. Tesko je razluciti sto je istina a sto ne. Na koji nacin nam prodaju Telekom pakete.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.9.2021 10:02 (Jebodiah).
10 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Ogovor porukom na mob, na sve upite o povećanju brzine eventualnim Otvorenim profilima glasi:

Poštovani,

provjerama je utvrđeno kako je uzrok prijavljenje poteškoće otklonjen.

Provjerite rad usluge.

U slučaju poteškoća nazovite 0800 6320

Vaš Iskon.

 

Blago meni sa mojim Iskonom. lol

Eto tako to izgleda.

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Iskon "iskustvo"!

Najnoviji biser Iskona!

Koristim njihovu NET uslugu 6+ godina na FTTB infrastrukturi, a zadnji ugovor mi je istekao 2019. godine od kada sam korisnik bez ugovorne obveze jer po upitu o cijeni za novo ugovorno razdoblje bi cijena s popustom bila, pazi sad, veća nego li ona po kojoj plaćam uslugu "bez povlastica s ugovorom"! Naravno da mi nije padalo na pamet ići na novu ugovornu obavezu i plaćati više, pogotovo što je Digitalni grad najavio uvođenje optike, FTTH, u moju zgradu čime bi mi se otvorile daleko veće mogućnosti izbora. Kasnije se ispostavilo da je neki uhljeb krivo označio zgrade i ništa od optike Digitalnog grada.

 

A sad show! Na računu za 6 mj svijetlo sivim slovima napisali: "Zbog gašenja paketa usluga kojeg koristite, od 01. kolovoza 2021. prijeći ćete na najsličniji paket interneta. Umjesto dosadašnje naknade od 145,99 kn/mj, nova mjesečna naknada iznosit će 159,90 kn/mj." - neš me extra 14 kn više, jer ionako sam krenuo sa 109,00 kn i svake 2 godine dizali cijenu pa reko neka im i to.

I onda dobijam super ponudu od A1, NET (200) + TV (filmski) za 154,00 kn prvih 12 mj, a za narednih 12 mjeseci 224,00 kn + poklon bon 500,00 kn. Bio bi luda da to ne uzmem, ali ISKON kaže ne može. Jerbo kad smo vas sami prebacili na novi paket, ne vašom krivnjom ili zahtjevom, aktivirana vam je ugovorna obveza na 24 mj o čemu smo vas obavijestili na stražnjoj stranici računa i imali ste pravo u roku 30 dana otkazati uslugu. WHAT!?!?!?

 

Ne samo da su prekršili Zakon o zaštiti potrošača nego očito i Zakon o telekomunikacija jerbo nikog se ne može prisilno stavit u ugovornu obavezu bez njegove isključive dane suglasnosti. Zakon kaže da prešutno odobrenje se ne smatra suglasnošću!

 

Evo pripazite svi koji ste van ugovorne obaveze, ili barem mislite da jeste, jerbo bi vas ISKON bez vašeg znanja ako ne čitate stražnje strane računa, mogao ugurat u istu. :D 

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Postali su bezobrazni i bahati. Ja još uvijek čekam odgovor na moj prigovor upućen na Iskon Povjerenstvo.

Kako god, ne odstupam od prigovora jer su argumenti totalno na mojoj strani, napravili su niz pogrešaka meni na štetu, čak su i sami priznali.

Imam i pisanu korespondenciju pa ćemo se tjerati, ako treba i do sudnjeg dana.

 

On the Internet you can be anything you want. It is strange that so many people choose to be stupid.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
zabbax21 kaže...
Jebodiah kaže...
Maddog_HR kaže...
.........
-A1 nudi optiku na HTovoj infrastrukturi za 209kn/mj 0.7Mbps do 1Gbps, 24mj ugovorna bla bla).

 

 

 Ozbiljno velid, da A1 nudi fiber usluge preko tudih fiber infrastruktura?

Ta informacija mi je nova. Upravo sad provjerio. imam HT optiku, ne mislim produzivati UO. cekam  priliku promjeniti Operatera. Trenutno A1 na moju adresu nudi HomeBox i preko parice. Tako da mi je cudno tvoje. A1 fiber usluga preko tude fiber infrastrukture. Uzimam u obzit da negdje moze, vjerojatno.

 To ni meni baš nimalo ne drži vodu. Jedini operateri za koje znam da koriste HT optičku infrastukturu su Iskon i Optima. Ovo je i meni skroz nova informacija mada sumnjam da je istinita. 

 

A1 koliko znam ima modeme ( Huawei nekakav ako se ne varam, mislim da će i Telemach čak iste koristiti ili već koristi ) di se direkt spaja optički pathcord u njih bez da ide prvo ONT pa mrežnim kablom do modema. 

 Ipak A1 renta HT optičku infrastukturu na nekim lokacijama. 

LP
5 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Uzeo Iskon u Klenovici. Brzina na HT je bila oko 20 a na Iskonu je 50

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Zanima me ima li itko IPv6 na optici? Prije dosta vremena sam bio na VDSL-u i crni ZyXEL je dobivao IPv6 i dobro je radio. Sad na optici ne mogu nikako natjerati Innbox V80 da dobije IPv6, pa me zanima jesu odustali od toga ili je samo Innbox glup?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Radi obavijesti, vezano uz postove koje sam prije pisao, evo su mi napokon digli brzinu na najvišu moguću..

Ni sam ne mogu vjerovati kako se to dogodilo.

Izgleda da sam im ipak dosadio pa je netko upućeniji u tehničkoj pogledao stvar.

Dakle treba biti uporan, ne prihvaćati njihove odgovore nego ustrajati na zahtjevu!

 

E sad možda opet uzmem ugovor sa obveznim trajanjem 24.

Pa 49-50 down mi je dosta, što je tu je..Glavno da mogu gledat utakmice na Kodiju kako valja.

iskon iskon
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Ima neko da je aktivirao vecu brzinu u zadnje vrijeme. Sad poslalo mail da citiram "Rok realizacije po Općim uvijetima za promjenu paketa je 30dana, u praksi 2-3tjedna." Jel to mene neko hebe ili sto?! Koje su to fore? Kod bilo koga se to u roku par dana realizira osim ocito kod iskona. Povecavam brzinu samo da imam veci minimum jer zadnjih tjedan dana jedva jedvice se brzina vrti oko minimuma sto moraju kao dostavit. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Trebao bih reklamirati mobilni uređaj kupljen u Iskonu, da li netko zna gdje ga moram odnijeti (ZG)?

 

EDIT: Da odgovorim sam sebi, moram ga nositi u Tech Doctor servis

 

EDIT2: Iz Tech Doctora me poslali u Agram servis

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.11.2021 9:44 (It'sMe932).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Koliko je ovo od jedan do katastrofa ? 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Hrca24 kaže...

Koliko je ovo od jedan do katastrofa ? 

 Ima grešaka ful.. valjalo bi smetnju prijaviti da se vanjska mreža po ispita možda i lokalna. 

LP
13 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

A to je kao "popravljenja" verzija. Znaci RIP.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice