Iskon "iskustvo"! izdvojena tema

poruka: 3.293
|
čitano: 1.156.834
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

da li netko zna kakvi su ovi novi wifi mesh uređaji?

 

https://www.iskon.hr/Wi-Fi-MESHtar/Innbox-M60-Tehnicke-karakteristike

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Dobri su, malo bolji domet nego AirTies, po brzini su tu negdje, odnosno, ako imaš brzinu 200, mjerit ćeš 200.
14 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Da li netko ima na iskonu 2 receivera ali u setupu da je jedan spojen preko struje na router (npr preko d-link dhp-p601av ili slicnog)?

Neznam kako u praksi funkcionira taj setup i koliku propusnost daje?

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Ističe mi ugovora za mjesec dana i jučer me zvali za produljenje ugovora. Ne nude ništa osim što bi poskupili trenutne opcije za cca 50kn. Baš krasno. I još nude neke glupe mobilne tarife.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

dobio sam optiku nedavno. Preko zice radi na 199mbps DL, ali kad surfam preko mobitela spojen na wifi (bilo 2,4 ili 5mhz) osjeti se lag, otvaram bilo koju stranicu i stoji par sekundi i onda krene. 

Ima li netko slicno iskustvo ili zna rijesenje problema? 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
online
Re: Iskon "iskustvo"!

Na HT mreži je svojedobno bio problem sa IPv6 DNSom, rješenje je bilo upisivanje nekog javnog IPv6 DNS servera u router, ali to je rješeno prije dosta vremena.

Sad sam pogledao u svoj router i tamo više ne postoji mogućnost upisivanja toga.

10 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Na Iskonu sam preko 5 god. i od prvog dana na Zxel (crni) sam isključio IPv6 kao i u postavkama LAN adaptera u Windovsima , a nemam nikakve slične probleme.

Ima li neki razlog da bi to uključivao ?

4 godine
online
Re: Iskon "iskustvo"!

Na mobitelu najvjerovatnije nema kontrolu nad time

14 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Danas sam skuzio i da preko kompa slicna stvar, a komp je spojen s lan kabelom...

I believe Wi can Fi...
13 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

prije isteka zvali me da mi ponude paket koji kosta 10kn vise do sad i daje manje, rekao sam da ne prihvacam i da me nazove netko nadredeni i ponudi nesto bolje. i tako dobio sam osnovni prosireni + hbo hd + sportski + filmski + snimalica + net 50mbit flat za 1kn manje nego do sad

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

prije isteka zvali me da mi ponude paket koji kosta 10kn vise do sad i daje manje, rekao sam da ne prihvacam i da me nazove netko nadredeni i ponudi nesto bolje. i tako dobio sam osnovni prosireni + hbo hd + sportski + filmski + snimalica + net 50mbit flat za 1kn manje nego do sad

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Koja je cifra u pitanju? Mogao si do sada placati 450kn za tako nesto :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

229kn umjesto prijasnjih 230 (a imao sam od svega dodatnog samo hbo)

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Da to je odlicna cijena.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Živim na Bukovcu u Zagrebu. Koristim 30/3.5 internet i telefon od Iskona. Plaćam 195 kn mjesečno, bez ugovora. Danas me zvao agent da mi nudi optiku 200 Mbit/s + telefon, za 20 kn manju cijenu nego što sad plaćam, uz ugovornu obvezu. Dok na njihovoj web stranici radim provjeru dostupnosti usluga dostupnih na mojoj adresi, nudi mi samo adsl.

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
BoTiA kaže...

da li netko zna kakvi su ovi novi wifi mesh uređaji?

 

https://www.iskon.hr/Wi-Fi-MESHtar/Innbox-M60-Tehnicke-karakteristike

 

 

naknadno su mi  kazali da su lošiji od AirTies uređaja, to mi je kazao njihov tehničar koji je navodno testirao i jedne i druge.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.4.2021 14:25 (BoTiA).
9 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Ima li netko ovdje tko je u zadnje vrijeme produžio ugovornu obavezu s Iskonom.Za sada sam zadovoljan i ne bi ništa mijenjao.Zvao sam ih kako bi saznao mogu li dobiti neke pogodnosti i ostao sam lagano šokiran kad mi za istu uslugu (net i tel) koju sam do sada plaćao 109 kn nude za 169 kn.

Imaju li oni,poput nekad VIP-a neku službu za zadržavanje korisnika?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

otišlo sa 119 na 159 kn, vele da ni lipe manje ne može

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Ako imate školarce ili khm aai account možete se probat prebaciti na iskon carnet pakete. Išlo je po 140kn bez UO za net+tel. +tv je 210kn ako se ne varam. Na webu su se linkovi "slučajno potrgali" pred godinu dvije i bole ih genitalije za to, ali 99% sam siguran da se još to može uzet.

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
srcipesak kaže...

Ako imate školarce ili khm aai account možete se probat prebaciti na iskon carnet pakete. Išlo je po 140kn bez UO za net+tel. +tv je 210kn ako se ne varam. Na webu su se linkovi "slučajno potrgali" pred godinu dvije i bole ih genitalije za to, ali 99% sam siguran da se još to može uzet.

 Išao sam baš pogledati preko googla i naišao na iskon cjenik iz 2021. godine. U tom cjeniku je naveden i Iskoc carnet duo i trio (oko 42. i 43. str.) i cijena je za duo 159,99, a za trio mislim oko 229 kn.

 

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=iskon+carnet+cijena

14 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Meni nedavno uveli 200/100 optiku. Optika ko optika je ok, ali su dosta neorganizirani... majstori dolazili 4 puta... nemaju sve potrebne informacije kao npr. moj broj da se mogu najavit, ili podatke o tome koju uslugu/opremu trenutno imam i sl., pa onda opet moraju dolazit... uglavnom ko da su firma od jučer.

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Ico2005 kaže...

otišlo sa 119 na 159 kn, vele da ni lipe manje ne može

 Evo i meni ubrzo ističe ugovorna obveza za optiku 100Mbps koju sam plaćao 169 kuna za 24 mj. Usluga je bila korektna i sad su mi se javili da moram ponovo ugovorit na 24 mj ako želim istu cijenu. Vidim da se ovdje spominje 159 kuna pa ne znam jel to samo za nove korisnike.

Isto su mi rekli da ako ne produzim da će mi cijena bit veća. Odgovorio sam da je nekad u prošlosti postojeći korisnik bio više cijenjen a da im je sad politika sasvim drukčija jer dobro žive i sa jednim korisnikom plus i minus. Naravno oni se izvlače na HAKOM kao regulator tržišta a ovaj je u stvari stvorio skoro uravnilovku jer gdje da odeš sve je to slično a opet novi operater nova instalacija provlačenje žica i tako dalje.

Na iskonovim stranicama vidim neku ponudu za flat internet od 159 kn nakon popusta od 30% i to samo za prijave on line bez ugovorne obveze. Da li netko zna da li to mogu koristiti i postojeći korisnici ili ne?

10 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

A što je Iskon i otvorenim profilima, 35b i tako to.

Ni glasa od njih.

Jedino su digli cijenu za duplo, istekao ugovor jel..

 

Ima li tko kakvih iskustava neka povećanja brzine na bakru i slično

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Ja imam takvo iskustvo sa Iskonom, ono baš svježe, da sam sam sebi *ebao majku i onaj dan kad sam s njima krenuo imati posla.

 

 

Još uvijek sam u procesu riješavanja problema, jednom kad se ta saga raspetlja, onda ću vam tu opširno napisati sve.

 

Za sad bih vam preporučio, ako baš ne morate onda bjež' što dalje od njih.

 

 

Ja sam nažalost osuđen na suradnju s njima ako želim imati Internet.

 

No, suradnja je uglavnom jednosmjerna, ja surađujem... a oni samo ispostavljaju račune.

 

Račun može, uslugu baš i ne.

 

Ubacit ću kroz koji dan edit u ovaj post, da ne spamam temu.

On the Internet you can be anything you want. It is strange that so many people choose to be stupid.
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
fromcelltohell kaže...

Ja imam takvo iskustvo sa Iskonom, ono baš svježe, da sam sam sebi *ebao majku i onaj dan kad sam s njima krenuo imati posla.

 

 

Još uvijek sam u procesu riješavanja problema, jednom kad se ta saga raspetlja, onda ću vam tu opširno napisati sve.

 

Za sad bih vam preporučio, ako baš ne morate onda bjež' što dalje od njih.

 

 

Ja sam nažalost osuđen na suradnju s njima ako želim imati Internet.

 

No, suradnja je uglavnom jednosmjerna, ja surađujem... a oni samo ispostavljaju račune.

 

Račun može, uslugu baš i ne.

 

Ubacit ću kroz koji dan edit u ovaj post, da ne spamam temu.

 

Uff kužim te i žao mi te je.

Ja sam imao sa njima isto jebeno iskustvo al sam pobjego ipak. U majčinsku tvrtku,skuplja usluga i to dosta al usluga a ne zajebavanje sa studentarijom(ništa protiv njih). Oni ko da su jučer počeli raditi kao firma.

Ove šeme sa podizanjem cijene usluge a narušavanjem vrijednosti paketa nakon isteka ugovora vidim često prakticiraju,kolega s posla ih je isto odjebo zbog toga.

A ja sam se natezao jako dugo s njima(preveć živaca sam imao valjda),dakle od 12 mj prošle godine sam pokušavao dobit "optiku" preko bakrene parice kao dostupno vam je. No ispalo je da ipak nije dostupno,kad zovu me u 3 mj "e sad vam je dostupno" ja sav sretan što ću se napokon riješit ultrabrzog adsl-a (10/0,75 sam imao). Koji zajeb.

Od kraja 3 mj sam imao jedno 6 pokretanja postupaka za realizacijom usluge(ispunjavanje obrazaca što mailom što telefonom) i svaki put se njima "stornira ili nestane" radni nalog iz sustava i nitko te ne jebe pol posto,nema poziva informacije,ništa a ti čekaš ko neki mulac i misliš sad će ....

Polovicom 7 mj popizdim i odluči poslat upit sa svom navedenom kronologijom neuspjele realizacije usluge kada istu mogu isporučiti,mada sam već bio i odlučio ih odjebat al rekoh ajde još to. Dao sam si neki rok da moraju odgovorit u roku 3 dana(mail je bio u pitanju),kad ono očekivana tišina u eteru. Javljaju se oni sa "poštovanjem" (nabijem vas na to poštovanje) nakon 14 dana da se ispričavaju,kao pokrenut će hitni postupak aktivacije usluge. Normalno da je prošlo još 3 tjedna(pitam se kaj je onda redovni postupak).I onda kad sam već bio na ht-u me triput zovu da imaju otvorene naloge. Kakav smijeh od firme.

Treći dan nakon što sam poslao mail sa svojim zadnjim upitom iskonu,javio se majčinskoj tvrtci,u roku 10 dana sam već bio na 500/200 netu.

Nije mi jasno da kod njih vlada tolika kurcobolja za korisnicima nemrem to shvatit da me 3 crnca prče.

 

Čisto da otvorim oči možebitnim korisnicima njihovih usluga.

15 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Ma, ovo što se meni događalo je u istom tom smjeru nekako, ali prvo da to riješim a onda ide iscrpno izvješće o svemu što se dogodilo.

Evo, za sad ću samo reći da su neozbiljni kao tvrtka, neorganizirani i još k tome su mi ispostavili račune za uslugu koju nisam ni koristio.

24 dana do realizacije usluge (a, navodno su pisane požurnice), brdo mailova, mojih poziva njima, čekanja po 15-ak minuta da netko odgovori, uz "milozvučnu" glazbu koju nisu 10 godina promjenili,

pa prekidanje svakih 20-25 sekundi automatskom porukom nasnimljenim glasom nekakve ženske koja zavlači u toj mjeri da mi je bilo iritantno.

Ono, nazoveš i dok čekaš da ti se smiluje netko javiti ispališ na živce, a već si živčan kaj ih uopće moraš zvati.

Pa onda ti se javi danas jedan, sutra drugi, iako svaki put slušaš "ova poruka može biti snimana u svrhu unaprijeđenja kvalitete usluge" nitko ništa ne bilježi, niti te snimke sluša.

Pa ajd' svaki put iz početka. Onda te svi slažu da će te netko povratno kontaktirati. Pa ti veli, "koliko ja vidim u sustavu, vama je usluga aktivna"

a tehničar od T-Coma nije ni zvao ni bio na adresi da propusti uslugu kroz paricu i da isporuči potrebnu opremu.

 

I onda dobiješ na kraju mjeseca račun sa stavkama za uslugu koju si koristio na staroj adresi, ali već su ti počeli naplaćivati i novu uslugu na novoj adresi.

A, uslugu koju si koristio na staroj adresi ne koristiš od 10.08. I još si istu zamrznuo, što košta 50 Kn, ali to nikoga ne jebe pol %.

 

I u mailu zamolim da mi ažuriraju u sustavu, između ostalog i broj telefona, jer sam stari ugasio.

Tu dobijem odgovor putem maila da je to riješeno.

Onda mi 03.09. konačno dođe T-Comov tehničar, taj dečko je bio sasvim pristojan i ok,

ali mi veli da je on preuzeo nalog od kolege koji je 11 puta zvao mene na mobitel (100% na taj neaktivni broj)

i bio osobno na adresi 3x a nitko mu, jadnom...nije otvorio vrata.

 

Taj se pak zlagao k'o pas, jer je kod mene doma doslovno nas 3 penzića u svakom trenutku kod kuće, ako i nismo svi onda je barem jedan.

Nemoguće da mu 3x nitko nije htio otvoriti a 24 dana smo čekali da nam se smiluju i uopće dođu na adresu.

 

I ponovo moram sutra pisati prigovore, na kompletnu zajebanciju koju su mi priuštili.

Točno mi dođe da ih utužim za sve to što su mi priredili, jbt, PTSP mi proradio,

skoro sam počeo gristi ukućane za svaku sitnicu.

Znaš ono, kad te netko tako uhvati u mašinu i jebe te u mozak i grinda ti isti k'o meso za sarmu.

Smatraju me valjda dežurnom budalom.

 

Evo, opet sam sad popizdio dok ovo pišem, ma bolje da ne pišem ništa više za sad.

Ali ću napisati kad riješim sve, točno kako je išlo, imam ja i mailove i sve.

Neću navoditi imena, ali ću pokazati sve da vidite koji su to likovi.

Dosta mi je za sad, ne da mi se više. LP :)

 

Edit: Korekcija texta, viška slova bilo u nekim riječima ;)

 

On the Internet you can be anything you want. It is strange that so many people choose to be stupid.
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.9.2021 11:29 (fromcelltohell).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Ma dva dana nakon što mi je istekao ugovor sa obveznim trajanjem 24 mjeseca počelo je štekanje linije, čitaj prekidi..Vjerojatno me prebacili na drugi dslam paricu na centrali..Ne znam nagađam.

Pa sam zvao pa se za par dana ustalilo..A puna kuća ljudi, internet malo radi ne radi.

Ali to svi rade..

Jednako mi je bilo i na tcom, dok istekne ugovor prebace te na goru paricu

 

A što možeš

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Pitao Iskon za Otvorene profile.

Evo odgovora: slika

 

odgovor odgovor
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Eh, pitanje da li ste se razumijeli - naime, Iskon je dosta rano (pred par god) uveo one 20-50 pakete, pa ide kolko ide boli njih briga. Po tom pitanju, svi su otvoreni profili. Ti si ih vjerojatno pitao za ove 50-200 brzine koje idu prebacivanjem profila u 17a i 35a il b koji vec ide. Možda bi se dalo nažicati prebacivanje u 17a, ali nisam vidio da se Iskon korisnici uopće hvale brzinama preko 50mbit...

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
2 godine
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
boatenga kaže...

dok istekne ugovor prebace te na goru paricu

 

 Ovo mi je presmiješno, samo zamišljam kako gledaju korisnicima, kojih ima par stotina tisuća, kada će im isteći ugovor da ih "prebace na goru paricu" - proces koji je vremenski zahtjevan, koliko god se na papiru činio jednostavan.

Ne samo da se treba ažurirati baza podataka parica gdje bi onda samo jednom korisniku trebali prvo i osnovno izbrisati staru paricu iz sustava, tek onda upisati novu paricu, pritom ažurirati listu parica na izvodu sa novim podatkom (te naravno izbrisati staru paricu iz te liste na izvodu), i tek onda još poslati tehničara (kojih ni ovako ni onako nema puno) samo da bi zamijenili paricu na neku "goru" da bi baš tebi zapaprili malo situaciju.

Da to rade, pa ni jedan tehničar ne bi izlazio na smetnje, cijela smjena bi im bila puna prebacivanjem parica. A da ne govorim o toj ludoj logici - pazi, istekao ugovor, i umjesto da držiš korisniku stabilnu liniju, prebacit ćeš ga na goru paricu da korisnik poludi i promijeni operatera?

 

I stvarno se pitam, od kud im toliki broj parica da konstantno nonšalantno prebacuju korisnike? Znam da parica ima puno, ali ti očito ne shvaćaš koliko korisnika operateri imaju, čak i sa tolikom zalihom parica bi ostali bez parica da tako apsurdno prebacuju korisnike na druge, "gore" parice.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice