Internet bilo gdje u Hrvatskoj?

poruka: 16
|
čitano: 3.950
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Internet bilo gdje u Hrvatskoj?

Budući da mi sestra odlazi u faks u Zagreb, a potreban joj je internet, zanima me dali postoji naćin da se spaja na moj acc, tj. da troši moj promet. Ako je izvedivo, što mi treba i gdje se može kupiti?


Hvala na pomoći. Pozdrav.

Pametan covjek zamjecuje sve. Glupi na sve ima neku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Internet bilo gdje u Hrvatskoj?

da, mogu ce je.

Ti prepostavljam imas dsl, e ako je tako onda kod kuce imas i router (modem) preko kojeg se spajas na internet.

Istu stvar treba i ona na svom racunalu/laptopu u ZG-u.

 

Konekciju podesi preko windowsa (dial-up) a ne preko routera.

Tj. zelim rec da ne podesis router da ti bude stalno online, nego da preko windowsa osvarujes i prekidas konekciju.

 

Isti acc. moze koristit samo jedan korisnik. Tako da cete morati dogovoriti vrijeme kada ce tko surfati.

Pobrkao sam svoje namjere sa svojim mogućnostima.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Internet bilo gdje u Hrvatskoj?

Ako će živjeti u studentskom domu, imat će besplatan internet.

Za ovo dalje nisam 100% siguran.

Ako će živjeti u stanu i želi koristiti tvoj acc, mislim da se u taj stan najprije mora uvesti ADSL od iste firme od koje je i tvoj account, naravno i plaćati pretplata.

Onda se može spajati koristeći tvoj username i password. Tako da će onda plaćati pretplatu za ADSL u stanu u kojem živi, a ostvareni promet će se tebi naplaćivati.

Opet kažem, ne znam pouzdano.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Internet bilo gdje u Hrvatskoj?
klimama kaže...

Ako će živjeti u stanu i želi koristiti tvoj acc, mislim da se u taj stan najprije mora uvesti ADSL od iste firme od koje je i tvoj account, naravno i plaćati pretplata.

 

jep, to mi je promaklo. Ne moze koristit dsl dok on nije 'instaliran' na preplatnicki broj na kojem se nalazi. A posto ce vec placati obaveznu preplatu za njega mislim da joj se ne isplati previse.

Ovo moje s istim acc-om bi radilo samo u slucaju wireles interneta, no to je sad vec nategnuta prica.
Pobrkao sam svoje namjere sa svojim mogućnostima.
16 godina
neaktivan
offline
Internet bilo gdje u Hrvatskoj?

osnovni paket košta 99 kn. da sam na tvom mjestu ja bi joj to mjesešno plačao samo da mi se ne desi da kad ona bude na netu da je meni baš tad hitno. uostalom mslim da češ svakako morati trgovati s t-com-om osim ako se ne odlučiš za drugog

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Internet bilo gdje u Hrvatskoj?

Ima od Carneta mobilni internet preko Vipa, za surfanje ko zmaj, a skidanje gluposti sa neta joj ne treba jer ce ekipa na faksu imati vec sve sta ce joj pasti na pamet!

16 godina
neaktivan
offline
RE: Internet bilo gdje u Hrvatskoj?
klimama kaže...

Ako će živjeti u studentskom domu, imat će besplatan internet.

Za ovo dalje nisam 100% siguran.

Ako će živjeti u stanu i želi koristiti tvoj acc, mislim da se u taj stan najprije mora uvesti ADSL od iste firme od koje je i tvoj account, naravno i plaćati pretplata.

Onda se može spajati koristeći tvoj username i password. Tako da će onda plaćati pretplatu za ADSL u stanu u kojem živi, a ostvareni promet će se tebi naplaćivati.

Opet kažem, ne znam pouzdano.

 Aha. Znači kao, ona plaća brzinu, a ja (odnosno starci) paket? Dobro, još ću pitat kod T-coma dal to može tak funkcionirat. Jer mi je isplativije imati flat pa da ga i ona i mi koristimo, nego da svatko ima paket od gige.

Hvala svima koji su odgovorili, puno ste mi pomogli. Ak još netko ima kakvo rješenje, slobodno nek kaže.


Pametan covjek zamjecuje sve. Glupi na sve ima neku zamjerku.
16 godina
neaktivan
offline
Internet bilo gdje u Hrvatskoj?

Koliko ja znam na faxu ima internet, to jest Wireless-om se spajaš. Dok sluša predavanje može i surfati netom.

Nema pitanja na koje ne postoji odgovor.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Internet bilo gdje u Hrvatskoj?

ako želi koristiti tvoj account mora uvesti dsl. samim tim če dobiti novi account i tu tvoji problemi nestaju

16 godina
neaktivan
offline
RE: Internet bilo gdje u Hrvatskoj?
MRK 22 kaže...

ako želi koristiti tvoj account mora uvesti dsl. samim tim če dobiti novi account i tu tvoji problemi nestaju

 Samo kaj su to dodatni troškovi. Ma, nekaj ćemo sredit s T-comom...
Pametan covjek zamjecuje sve. Glupi na sve ima neku zamjerku.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Internet bilo gdje u Hrvatskoj?

a sve su ti to dodatni troškovi osim ako se nekom ne nakačiš na wireless

15 godina
neaktivan
offline
Internet bilo gdje u Hrvatskoj?

Može spajati preko tvog usera za dsl, ali tamo gdje će biti mora će uvesti dsl liniju, znači plaćat će 79kn, ako govorimo o 2mbita brzine, fiksno svaki mjesec. Dobiti će novi user, ali ona ga ne mora korisiti i neće joj ići račun za user koji će dobiti, ali taj user mora biti za 1gb prometa, tako ako se ne spaja račun za to joj neće dolaziti.. Sada ne znam koliko ti je isplativo da koristi tvoj user, jer kada ona bude na netu, ti se ne možeš spojiti, pa je možda bolje da se spaja sa novim, a račun za user možeš preusmjeriti na svoju adresu a i potrošnju možeš nadgledati na korisničkim stranicama. Postoje naravno T-Mobile i VIP-ove wireless kartice, ali to je dosta skuplje i ovisi koliko će to njoj trebati, jer stvarno nema faxa, a da nema svoju wireless mrežu. Ako joj treba za mail samo i čitanje obavijesti sa faxa, a onda je možda najbolje uzeti dial-up pristup, otvoriti samo user i s time se spajati, kažem ovisi sve o vrsri potrebe..

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Internet bilo gdje u Hrvatskoj?
Sale_BJ kaže...

Može spajati preko tvog usera za dsl, ali tamo gdje će biti mora će uvesti dsl liniju, znači plaćat će 79kn, ako govorimo o 2mbita brzine, fiksno svaki mjesec. Dobiti će novi user, ali ona ga ne mora korisiti i neće joj ići račun za user koji će dobiti, ali taj user mora biti za 1gb prometa, tako ako se ne spaja račun za to joj neće dolaziti.. Sada ne znam koliko ti je isplativo da koristi tvoj user, jer kada ona bude na netu, ti se ne možeš spojiti, pa je možda bolje da se spaja sa novim, a račun za user možeš preusmjeriti na svoju adresu a i potrošnju možeš nadgledati na korisničkim stranicama. Postoje naravno T-Mobile i VIP-ove wireless kartice, ali to je dosta skuplje i ovisi koliko će to njoj trebati, jer stvarno nema faxa, a da nema svoju wireless mrežu. Ako joj treba za mail samo i čitanje obavijesti sa faxa, a onda je možda najbolje uzeti dial-up pristup, otvoriti samo user i s time se spajati, kažem ovisi sve o vrsri potrebe..

 Kolko koštaju te wireless kartice otprilike? Isto bi se spajala na moj račun? Ovo s wireless mrežom na faksu isto nije loše. Vidjet ću dal ima tam di ona planira.
Pametan covjek zamjecuje sve. Glupi na sve ima neku zamjerku.
15 godina
neaktivan
offline
Internet bilo gdje u Hrvatskoj?

Evo:

 

http://www.t-mobile.hr/2/20-10-08-90-00.asp

 

http://www.vipnet.hr/cw/show?idc=9450070&idnews=643188

 

Pogledaj si malo tu, vjerujem da ćeš naći nešto za wireless spajanje..

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Internet bilo gdje u Hrvatskoj?

Imaš carnetov mobile internet koji podržava sve veze od GPRS do HSDPA. Tarifa od 512mb mjesečno ti košta 45kn od 1gb 100kn, aod 3gb 150kn. To ti je jako povoljno jer pretpostavljam da ona neće skidati torrente od 10-ak gb.

Hacking isn't just Computers & Exploits. It's a Philosophy
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Internet bilo gdje u Hrvatskoj?

Ovdje možeš dobiti više incormacija 0800227638(carnetova služba za korisnike)

Hacking isn't just Computers & Exploits. It's a Philosophy
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice