Bnet - iskustva općenito ? izdvojena tema

poruka: 4.148
|
čitano: 1.656.463
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Kako zeznuti A1 tehničara za CI modul u dnevnoj so

Pozdrav forumašima !

 

Planiram uzeti novi TV za baku, dijagonala 50" max, koji mora imati DVB-C tuner i CI+ utor (pošto će se tamo uvesti A1 kablovska).

 

Čitao sam da za prvi TV obavezan prijemnik (nikako ne CI modul), a za druge televizore može ili prijemnik ili CI modul. E sad ja hoću da zeznem tehničara da je drugi TV (trenutno je u dnevnoj, pa kada donesem joj novi, prenijeti ću ga u drugu sobu) glavni, tj. da tamo mora ići samo prijemnik, jer taj TV ima CI+ utor, ali ima samo DVB-T MPEG-2 tuner.

 

Zašto to hoću napraviti jer da se rijemšim još jednog daljinca i da dobijem kvalitetnu sliku, budući da tamo živi stara osoba koja gleda TV preko zemaljske antene i vanjskog DVB-T2 prijemnika, i trenutno sa pati sa još jednim daljincem, pa da joj ne uvale A1 prijemnik da se još više pati.

 

Pozdrav !

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.11.2021 11:50 (Vavoom).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ima li A1 posebne cijenike kao Tcom za nove priključka za Internet solo ili u kombinaciji sa tv-om? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Neki su dobivali  solo internet  za 139kn na 24 mjeseca s time da  su dobili  prvih 6 mjeseci za 1 kunu  a tu se radi o novim korisnicima gdje je A1  tek dosao u njihovu zgradu pa im je nudio  te pogodnosti a na stranici im je sluzbeno 169kn internet s time da dobijes 1000kn bon u konzumu.. Pa probaj ispregovarat nesto umjesto bona za nizu cijenu..  

Kod T-coma ide solo cini mi se 150kn na 24 mjeseca..

Po meni ti je najbolja kombinacija solo internet plus eon tv..

کτγℓع
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.12.2021 11:18 (Duje2).
16 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

.....ako sam na pogresnom mjestu, ispricavam se.

Vec 2 mjeseca sam korisnik A1 fiber i ruter mi je Huawei neki 8145 tako nekako...

2 Pc su preko LAN spojena

2 mobitela Wt-Fi (novi Xiaomi Redmi Note 11 Pro +)  (7 god stari Huawei G7)

1 Tablet Wi-Fi (Apple iPad Air 2 2016)

 

Htio sam probati staviti kvacicu na HIDE NETWORK, mislio sam, cim ja spojim svoje uredaje na moj ruter, da se ime Wi-Fi-a ne vidi vise u raznim search network u drugim uredajima.

Medutim, tablet i novi mobitel ne funcaju vise,,,, dok stari mobitel (koji nema SIM karticu, ali ima svoje VB, SG, TG Sky i jos komukacijskih apllikacija koji uredno rade u Wi-Fi vezi)

 

Da li je i vama tako?

Zvao SZK i nista,,, moram vratiti prvobitno stanje, maknti kvacicu s Hide Network.
Ko ima problem,,, moji Tablet i Xiaomi, dok stari Huawei s androidom 5 ide bez problema,,

 

Svako dobro

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Kad se uključi opcija "Hiden Network", router prestane "oglašavati" svoju mrežu (odašiljati svoj ssid i sl.).
To vjerojatno znaš i sam, zato si i pokušao uključiti tu opciju zbog povećane sigurnosti.

Međutim, dok router radi na taj način uređaji se ne mogu automatski spojiti na njega, jer ga "ne vide".

Moraš se ručno spojiti (barem prvi puta, nakon toga bi uređaj trebao zapamtiti info od mreže).

Odeš na WiFi postavke na mobu (recimo) i odabereš Dodaj mrežu (Add network).
Zatim ručno upišeš sve podatke od mreže (točan naziv - ssid, sigurnost tj. tip enkripcije, password).
I stisni Spoji se.

Trebalo bi raditi. 😁

E sad, zašto se stari mob i dalje spaja bez problema - nemam pojma.

Možda zato što je konstantno doma (pretpostavljam, jer kažeš da nema sim), pa se spojio na router dok je bio "vidljiv" pa sad ne pušta. 😁
Ili možda činjenica da je i mob i router Huawei ima neke (tajne? ) veze. 😁

Ne znam.
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.9.2022 9:28 (Gokage).
16 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Hvala na odgovoru....

 

Sve sam razumio i s svima se slazem

Nakon A1 SZK i Apple Support, nista nego malo testirati.

Sad sam opet ukljucio postavku Hide Network i vrsio mali test o vezi, test je prosao s vezom..

Nesto drugo,, ugasio sam tablet i novi handy, i ponovo upalio,,, isto su izvrsili test uspjesno.

 

Mozda je bila neka pocetna greskica, vidjet cu sad... dokle ovo dura.

Oba handy nosim.. nazalost jedan pomaze da vidim drugo.. problem s vidom je u pitanju.

 

Huawei tajna... jbg ... jos imam i Monitor Huawei.. pa da slucajno i taj  komunicira preko rutera mimo moga znanja ????... em im misa kineskoga

 

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.9.2022 17:40 (Jebodiah).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
A1 - produljenje Ugovora

Uskoro mi istječe Ugovor koji imam sa A1 (TV + Internet + telefon).

Vi koji ste nedavno produžili Ugovor, koju najnižu cijenu ste uspjeli dogovoriti za paket (bivši 3D od Bnet-a)?

Jeste morali kao i do sada raskinuti Ugovor i onda razgovarati sa službom za zadržavanje korisnika?

Trenutno plaćam 25,10 € / 189,12 kn, pa bih želio po približno istoj cijeni produljiti Ugovor.

Ili ako je neznatno skuplje, da onda dobijem nešto "gratis" recimo CI modul za drugi TV

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 - produljenje Ugovora
Matozan kaže...

Uskoro mi istječe Ugovor koji imam sa A1 (TV + Internet + telefon).

Vi koji ste nedavno produžili Ugovor, koju najnižu cijenu ste uspjeli dogovoriti za paket (bivši 3D od Bnet-a)?

Jeste morali kao i do sada raskinuti Ugovor i onda razgovarati sa službom za zadržavanje korisnika?

Trenutno plaćam 25,10 € / 189,12 kn, pa bih želio po približno istoj cijeni produljiti Ugovor.

Ili ako je neznatno skuplje, da onda dobijem nešto "gratis" recimo CI modul za drugi TV  

Zašto oživljavati staru temu?
bnet već neko vrijeme ne postoji, a ima odvojena A1 tema.

 

Kad sam ja (kao i većina kad je A1<->bnet akvizicija provođena), zadržao sam sve isto kao što sam imao od bneta.

Čak i account podaci za prijavu na portal su mi još uvijek od bneta.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice