ADSL u BiH izdvojena tema

poruka: 2.539
|
čitano: 858.720
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
ADSL u BiH

Hoce li mi netko ukratko opisati situaciju u HT Mostaru (imam onaj paket ADSL Junior).

 

Hoce li uvoditi Free Zonu, hoce li ubrzo povecavati dozvoljeni download?

a.k.a dr. House, ali to je ime bilo zauzeto....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

nikad

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: ADSL u BiH

Koliko vidim mtel ima najbolju ponudu u BiH. Kako je to tuzno.

:)
13 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

LJudi mene zanima kakva je razlika između HT MOSTARA I BHT ADSL-a

 

ja imam paket 10gb,brzinu ''4mgb'' i download 400kb/s

 

al u stvarnosti brzina mi je najveca bila 2mgb i jako sam zadovoljan kad je tako,al naj cesce brzina je 0,40mgb-0,80mgb  p mislim to je sramota.

A najveci download je 100kb/s

 

mene zanima kako je u BHT,a mislim da nemoze biti gore od ovoga.

 

ja radim preko tjedna,a vikend sam tu i rijetko kad mogu preko vikenda otvoriti google,a da ne pomisljam nesto drugo,sto znaci da preko vikenda brzina bude 0,08 i sl.

to je nevjerovatno.

 

Ljudi pomagajte.............!!!!!!!!!!!

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: ADSL u BiH

prijatelju oni u ht-u samo na papiru uvijek nesto povecavaju.

 

a u stvarnosti katastrofa,u mene je bio bolji onaj dosadasnji modemski net,nego ova sranja sada

14 godina
protjeran
offline
RE: ADSL u BiH
bollle kaže...

prijatelju oni u ht-u samo na papiru uvijek nesto povecavaju.

 

a u stvarnosti katastrofa,u mene je bio bolji onaj dosadasnji modemski net,nego ova sranja sada

 

Kako? Ja sam imao bezicni Art Company.

 

Kako sam se prebacio na HT Mostar ADSL samo rijeci hvale, jos da imam Free zonu.

a.k.a dr. House, ali to je ime bilo zauzeto....
16 godina
offline
RE: ADSL u BiH
Mentalist kaže...

 

Kako sam se prebacio na HT Mostar ADSL samo rijeci hvale, jos da imam Free zonu.

Ti si jedini čovjek na svijetu koji za HT::ADSL ima riječi hvale! Namigiva

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
14 godina
offline
RE: ADSL u BiH
bollle kaže...

LJudi mene zanima kakva je razlika između HT MOSTARA I BHT ADSL-a

 

ja imam paket 10gb,brzinu ''4mgb'' i download 400kb/s

 

al u stvarnosti brzina mi je najveca bila 2mgb i jako sam zadovoljan kad je tako,al naj cesce brzina je 0,40mgb-0,80mgb  p mislim to je sramota.

A najveci download je 100kb/s

 

mene zanima kako je u BHT,a mislim da nemoze biti gore od ovoga.

 

ja radim preko tjedna,a vikend sam tu i rijetko kad mogu preko vikenda otvoriti google,a da ne pomisljam nesto drugo,sto znaci da preko vikenda brzina bude 0,08 i sl.

to je nevjerovatno.

 

Ljudi pomagajte.............!!!!!!!!!!!

 BHT ADSL ti je u vlasništvu BiH telecoma. Brzina 4mbit/s(a ne mbg) ti znači da ti je download 4 megabita u sekundi(1Mb =8mbit) jer ti se brzina mjeri u megabitima i kilobitima, a ne u megabajtima. Kad tu brzinu protupravila pretvoriš u megabajte i kilobajte u sekundi to ti ispadne 500kb/s a ne 400. Usput brzina downloada ovisi o mjestu odakle skidaš i pingu. Neznam kako je u BiH telecomu. Inače ja imao adsl Maxi sa brzinom od 8Mbit/s i 20Gb prometa i potuno sam zadovoljan. Na torrentu brzina je oko 800 kb/s zahvaljujući. Ali isto nerijetko dođe maksimuma sa 1Mb/S(Točnije 8Mbit/s)

cro_blue kaže...
Mentalist kaže...

 

Kako sam se prebacio na HT Mostar ADSL samo rijeci hvale, jos da imam Free zonu.

Ti si jedini čovjek na svijetu koji za HT::ADSL ima riječi hvale! Namigiva

 Zašto bi bio jedini. Ja imam Adsl Maxi i potpuno sam zadovoljan uslugom. Nemoraš nikakvu pristojbu za priključenje plaćati(za razliku od MONET-a) i dobiješ ono što si tražio.

Ako slučajno pomognem molimo pritisnite gumb hvala.
16 godina
neaktivan
offline
RE: ADSL u BiH
captain_soap_McTawish kaže...
bollle kaže...

LJudi mene zanima kakva je razlika između HT MOSTARA I BHT ADSL-a

 

ja imam paket 10gb,brzinu ''4mgb'' i download 400kb/s

 

al u stvarnosti brzina mi je najveca bila 2mgb i jako sam zadovoljan kad je tako,al naj cesce brzina je 0,40mgb-0,80mgb  p mislim to je sramota.

A najveci download je 100kb/s

 

mene zanima kako je u BHT,a mislim da nemoze biti gore od ovoga.

 

ja radim preko tjedna,a vikend sam tu i rijetko kad mogu preko vikenda otvoriti google,a da ne pomisljam nesto drugo,sto znaci da preko vikenda brzina bude 0,08 i sl.

to je nevjerovatno.

 

Ljudi pomagajte.............!!!!!!!!!!!

 BHT ADSL ti je u vlasništvu BiH telecoma. Brzina 4mbit/s(a ne mbg) ti znači da ti je download 4 megabita u sekundi(1Mb =8mbit) jer ti se brzina mjeri u megabitima i kilobitima, a ne u megabajtima. Kad tu brzinu protupravila pretvoriš u megabajte i kilobajte u sekundi to ti ispadne 500kb/s a ne 400. Usput brzina downloada ovisi o mjestu odakle skidaš i pingu. Neznam kako je u BiH telecomu. Inače ja imao adsl Maxi sa brzinom od 8Mbit/s i 20Gb prometa i potuno sam zadovoljan. Na torrentu brzina je oko 800 kb/s zahvaljujući. Ali isto nerijetko dođe maksimuma sa 1Mb/S(Točnije 8Mbit/s)

cro_blue kaže...
Mentalist kaže...

 

Kako sam se prebacio na HT Mostar ADSL samo rijeci hvale, jos da imam Free zonu.

Ti si jedini čovjek na svijetu koji za HT::ADSL ima riječi hvale! Namigiva

 Zašto bi bio jedini. Ja imam Adsl Maxi i potpuno sam zadovoljan uslugom. Nemoraš nikakvu pristojbu za priključenje plaćati(za razliku od MONET-a) i dobiješ ono što si tražio.

malo ti racunica odstupa. prefiks mega se pise velikim slovom. bajt se pise velikim slovom a bit malim slovom. 4 megabita se pise 4Mb. 1 megabit ima 1024 kilobita tako da je 4*1024 jednako 4096 kb/s kad se to podijeli na 8 jer je bajt jednako 8 bita dobije se 4096 kb/8=512 kB/s. Nikad neces imati ovoliko. Nekad ce ti pokazivati vise radi kompresije na serverskoj strani pa ce stvarna kolicina podataka biti veca od nominalne a nekad ce ti biti manje radi principa rada TCP/IP protokola.  Pripazi na ove oznake jer si napisao da je 1Mb=8Mb sto naravno ne moze biti tacno. Ovo naravno vrijedi ako se uzme definicija da je u prefiks mega u binarnom brojnom sistemu jednako 2na10 tj. 1024 sto naravno nije tacno al je uobicajeno u praksi. 

:)
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.6.2010 19:37 (logic).
16 godina
offline
RE: ADSL u BiH
captain_soap_McTawish kaže...

  Zašto bi bio jedini. Ja imam Adsl Maxi i potpuno sam zadovoljan uslugom. Nemoraš nikakvu pristojbu za priključenje plaćati(za razliku od MONET-a) i dobiješ ono što si tražio.

Ni u čemu se ne slažem s tobom! ...pogotovo u onom dijelu o priključnoj pristojbi.

 

Premda ona na papiru stvarno ne postoji, korisnici HT::ADSL-a dobro znaju da se ona itekako naplaćuje. Sjeti se samo prvog računa (onog u kojem je uračunata naknada za prvi mjesec korištenja u visini jedne mjesečne pretplate) pa ćeš znati o čemu govorim.

 

Ti trenutno plaćaš gotovo 60 maraka za 20GB prometa. U isto vrijeme ja plaćam 35 maraka za 30GB prometa. Tebi HT isporučuje nekih 75-80% obećane brzine, a meni moj ISP daje 110%... Dalje neću nabrajati!


Ako si ti zbog toga super zadovoljan, neka si! Super tebi, super i meni!

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
14 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

Cro_blue na kojem si ti operateru

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: ADSL u BiH
spartak17 kaže...

Cro_blue na kojem si ti operateru

Na OVOM!

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
14 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

Jel možda znaš dali dolazi u livno taj operater

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: ADSL u BiH
spartak17 kaže...

Jel možda znaš dali dolazi u livno taj operater

Dobili su lokacijsku dozvolu za postavljanje opreme na brdima pored Livna, ali im se nešto iskompliciralo oko vlasničkih odnosa lokacije na koju su htjeli postaviti odašiljače.

 

Da je to sve bilo kako su planirali, mogli su pustiti internet u Livno još ovog ljeta. Ovako vjerojatno prije jeseni neće biti ništa. Također, neslužbeno se priča kako će pokriti i Tomislavgrad.

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
15 godina
offline
ADSL u BiH

Eto kad već diskutirate da se uključim malo. Probao sam i vidio wireless na 5 Ghz Proximi i te điđe. Sve 5 i odlično, ali žica je ipak bolja u samo jednoj stvari. Ping u igrama je manji i manje lagga, sve ostalo je na nivou žice bar koliko sam ja vidio. Sad zasad ostao sam još na HT Mostar na godinu dana pa ćemo viditi.

Radio, ne radio, svira radio!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: ADSL u BiH

Sto se tice zice demantovat cu te. Imao sam wireless od Blic-a u Banja Luci i ping mi je bio oko 50. Prezadovoljan sa vezom. Jako rijetko pucala i sl. Presao na adsl ping oko 500 i isto tako stabilna veza.

:)
16 godina
offline
RE: ADSL u BiH
logic kaže...

Sto se tice zice demantovat cu te. Imao sam wireless od Blic-a u Banja Luci i ping mi je bio oko 50. Prezadovoljan sa vezom. Jako rijetko pucala i sl. Presao na adsl ping oko 500 i isto tako stabilna veza.

Evo moj ping na 5GHz izmjeren prije per renutaka.

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
15 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

Ja ću nažalost zbog svoje lokacije uvjek biti HT-ov korisnik.

EDIT:Evo moj ping,molim koment.

Pobrisa sliku,ping je 12ms,a jitter 4ms.

 

Koja http://www.18plusnightclubs.com/homepage/bostonssexiestbartenders_1.jpg Warhammer 40k Colonel Miles Quaritch is my hero
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.6.2010 0:06 (I.Kk).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: ADSL u BiH
I.Kk kaže...

Ja ću nažalost zbog svoje lokacije uvjek biti HT-ov korisnik.

Otkuda si ti? 

 

Znaš onu izreku... Nikad ne reci nikad!

 

EDIT: Dobar ping! 

 

Baj d vej... Sakrij IP adresu!

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.6.2010 0:04 (cro_blue).
15 godina
neaktivan
offline
RE: ADSL u BiH
cro_blue kaže...
I.Kk kaže...

Ja ću nažalost zbog svoje lokacije uvjek biti HT-ov korisnik.

Otkuda si ti? 

 

Znaš onu izreku... Nikad ne reci nikad!

Grude(živim u selu,u općini),a ping.

Koja http://www.18plusnightclubs.com/homepage/bostonssexiestbartenders_1.jpg Warhammer 40k Colonel Miles Quaritch is my hero
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.6.2010 0:05 (I.Kk).
15 godina
neaktivan
offline
RE: ADSL u BiH
cro_blue kaže...
I.Kk kaže...

Ja ću nažalost zbog svoje lokacije uvjek biti HT-ov korisnik.

Otkuda si ti? 

 

Znaš onu izreku... Nikad ne reci nikad!

 

EDIT: Dobar ping! 

 

Baj d vej... Sakrij IP adresu!

Uh,inače sam oprezan,ali kao obično ruke su mi brže od mozga.

Koja http://www.18plusnightclubs.com/homepage/bostonssexiestbartenders_1.jpg Warhammer 40k Colonel Miles Quaritch is my hero
15 godina
offline
RE: ADSL u BiH
logic kaže...

Sto se tice zice demantovat cu te. Imao sam wireless od Blic-a u Banja Luci i ping mi je bio oko 50. Prezadovoljan sa vezom. Jako rijetko pucala i sl. Presao na adsl ping oko 500 i isto tako stabilna veza.

cro_blue kaže...
logic kaže...

Sto se tice zice demantovat cu te. Imao sam wireless od Blic-a u Banja Luci i ping mi je bio oko 50. Prezadovoljan sa vezom. Jako rijetko pucala i sl. Presao na adsl ping oko 500 i isto tako stabilna veza.

Evo moj ping na 5GHz izmjeren prije per renutaka.

Izgleda da je sasvim različito od korisnika do korisnika, ali uspoređivajući 5GHz Wireless 4Mb/384 VS ADSL 4Mbit/256  sa iste lokacije ping preko ADSL-a na istom serveru je bio 50, lagg u normali, dok je wireless imao ping na istom serveru sa iste lokacije od 80-100, a lagg duplo veći. Što se tiče pinga mjerenog preko speedtesta bio je isti uspoređujući ADSL i Wireless (adsl je imao manji jitter), no kada se upogoni CoD2 sa iste lokacije na istom serveru onda je već druga priča. Također je isprobano na još par servera i situacija je bila ista.

Radio, ne radio, svira radio!
14 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

Pitanje za logica,jesu ti postavili opremu za IP TV?

 

I koji si paket uzimao,da znam koja će biti realna brzina na onom triu (3mb bi trebala) ?

 

Obično speedtest uzmjeri 2.7mb

Ljudska glupost i svemir su beskonačni, ali za ovo drugo nisam baš siguran siguran.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: ADSL u BiH

Dobio sam u petak i kad uhvatim vremena napisem mali review. NEcu stici danas. Mozda veceras i bice poseban thread jer je to ovdje offtopic. Inace da ti odmah kazem zadovoljan sam a ja sam poprilicno zakeralo pogotovo prema mtelu koji je na dnu mojih omiljenih firmi ;)

:)
13 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

Izgleda da od tog povecanja sipak hahahah.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
ADSL u BiH

Dopisivali smo se ja i jedan tip iz HT Mostara.

a.k.a dr. House, ali to je ime bilo zauzeto....
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: ADSL u BiH

Evo sad imam vremena pa cu napisati prve utiske o IPTV od mtela u Republici srpskoj. Stay tuned ;)

 

EDIT. Evo napisah par redova pa ako ima pitanaj vrlo rado cu odgovoriti. Sorry na offtopicu

 

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/iptv-mtel-prvi-utisci/59687.aspx

:)
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.6.2010 18:21 (logic).
13 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

http://www.elta-kabel.com/index.php?module=vesti&event=prikaz&id=46

Elta spusta cijene pojedinih paketa te najavljuje nove cijene za august mjesec.

Ocito da su informacije o povecanju brzina na mtelu bile cista laz :).

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
ADSL u BiH

Evo moje brzine - HT START paket (10 GB limit)

 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
RE: ADSL u BiH
captain_soap_McTawish kaže...

Inače ja imao adsl Maxi sa brzinom od 8Mbit/s i 20Gb prometa i potuno sam zadovoljan. Na torrentu brzina je oko 800 kb/s zahvaljujući. Ali isto nerijetko dođe maksimuma sa 1Mb/S(Točnije 8Mbit/s)

 

Ja imam Adsl Maxi i potpuno sam zadovoljan uslugom. Nemoraš nikakvu pristojbu za priključenje plaćati(za razliku od MONET-a) i dobiješ ono što si tražio.

 

Zadovoljan s tim?

Ne znam kako moze netko biti zadovoljan sa 20 gb prometa? pogotovo ako imas veliku brzinu. Ja sam davno rekao radije mala brzina i flat.

 

Ja koristim pincom 2/0,25 i trenutno sam zadovoljan, vjerovatno cu za mjesec dana uzeti veci paket, ovaj placm 30km i imam flat.

I zivota ti kazes da koristis torrent, pa sta mozes skinuti? skines 3 filma i par pjesaman pogledas na jubitu i oni ti ukradu koji gb i to je to.

 

Okanite se vi HT-a.

 

Vidio sam ih neki dan ispred novog trznog u mostaru, reklamiraju neki novi paket, nije mi se dalo ici do njih, ali mislio sam ih pitati kako to da kod njih flat sa brzinom 3/0,5 dode 150km, a u pincomu sve isto dode 45. Ne moze mi nikako biti jasno, jest da ovde imas pocetno ulaganje u antenu od nekih 100-150 km, ali isplati je na duze vrijeme.

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice