A1 kućni internet - optika

poruka: 863
|
čitano: 478.538
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

Ili kupiš vlastiti router i imaš potpunu kontrolu nad istim. 

13 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Ima tko ovdje na podrucju sesveta a1 i kako ste zadovoljni s a1? Kazu da je kabelski internet dostupan, jel ovo oke ponuda? Ima i ona opcija 4g+homebox za nekih 180 kn ali nema ugovorne obveze i ne znam kako ce raditi, znam da svima variraju brzine no ne bi htio da pada cesto npr na 100 kb/s koliko je optereceno

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.9.2021 7:30 (domac5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

Kabelski internet je bolji od mobilnog interneta. Na kabelskom internetu ti operater može garantirati da ćeš uvijek imat bar minimalnu brzinu, na mobilnom ne može.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.9.2021 8:06 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

hmmm

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.9.2021 9:42 (bonzai).
13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Marko :D kaže...

Kabelski internet je bolji od mobilnog interneta. Na kabelskom internetu ti operater može garantirati da ćeš uvijek imat bar minimalnu brzinu, na mobilnom ne može.

 Onda ce bit kabelski, ionako je bez ugovorne obveze i tak mora bit jer je podstanarski stan u pitanju

14 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Dobar dan svima. Napokon optika dolazi i u moj kvart.

1) Da li krenu provlačit i prije zadanog roka ili kasnije? (Prema hakomu trebali bi početkom mjeseca počet provlačit, a piše tek krajem 2022 gotovi radovi??? )

2) Koliko im treba u prosjeku da provuku kroz cijeli kvart?

3) Nakon provlačenja koliko se čeka za spajanje na kuću i korištenje usluge?

4) Da li optički kabel ide skroz do routera? I da li bi imao gubitke na brzini jer bih trebao provući 20m ethernet kabela kroz dvije ethernet utičnice i tavan?

 

Hvala unaprijed.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.9.2021 19:21 (ivic55).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Anyone?
12 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

1) zanju krenut i prije, ali tu je to negdje +/- tjedan dana

2) u prosjeku do kraja prve faze (ima na hakomu kraj prve i druge faze)

3) ne znači nužno da se treba čekat kraj prve faze za spajanje, to bi mogli znat tehničari na terenu otprilike. Moje iskustvo s njima na dvije različite lokacije je pokazalo cca 3 mjeseca od početka prve faze

4) crni veliki kabel sa stupa do kuće, unutar kuće prespajaju na box i onda žuti optički kabel skroz do routera, buše i provlače gdje god želiš (meni su ostavili i viška tog kabla 10ak metara jer sam im rekao da bi možda selio router). Na 20m CAT6 nije problem jer ne gubi propusnost do 90ak metara

 

13 godina
offline
A1 kućni internet - optika

U mom kvartu s obiteljskim kućama su krenuli točno na vrijeme i završili u roku od tri tjedna. Nekolicina zgrada je došla zadnja na red jer ih spajaju podzemno.

Uglavnom, kada vidiš da instaliraju hardver u ormar, znači da je samo pitanje dana kad budu mrežu pokrenuli.

Zajebao me HT s odugovlačenjem prebacivanja broja pa se samo spajanje odužilo za nekih mjesec dana.

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Hvala na odgovorima, imate vopi

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
A1 kućni internet - optika

Znaci ovako uzela bih taj A1 1 g (700 do 1000 ), tv i fixni tel, ako bi mi netko ponudio z amanje od 300 kn :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

Takvo nešto možeš ispregovarati samo s trgovačkim putnikom, a takvih ovdje nema...

13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Marko :D kaže...

Takvo nešto možeš ispregovarati samo s trgovačkim putnikom, a takvih ovdje nema...

 ili čak sa samim tehničarom ako ga poznaješ ( ako A1 tehničar može dogovorit ponudu/cijenu isto kako HT tehničar može, naravno ne VI )

LP
4 godine
offline
Kaon KSTB4020 (Xplore TV) na A1 FTTH

Pozdrav forumašima !

 

Da li itko od vas koristi novu TV uslugu (oneTV) sa novim Kaonom KSTB4020 na FTTH/DSL? Bio sam nekad na kablu, a sad na optici jer u kvartu kojem živim je A1 napravio FTTH mrežu. Inače stavili su mi onaj Huawei ONT umjesto Ubeea i morali su mi zamjeniti postojeće Kaon VM-1200 prijemnike sa istim takvim, ali sa A1 logom. To je bilo malo prije nego šta su uveli novu TV uslugu uz Mozaik. Pročitao sam na A1 forumu da ih još ne daju korisnicima koji su na FTTH i DSL-u, ali sad će uskoro kraj godine pa msm da su sad počeli davati IPTV verzije tih novih prijemnika.

 

E sad, ako netko koristi novi Kaon na DSL-u, je li se spaja kao i postojeći Kaon VM-1200 (samo LAN iz routera u prijemnik, bez F connectora), ili se stavi neki adapter (optički prijemnik sa F-connectorima) i onda iz tog prijemnika coax u prijemnik?

 

Zasitio sam se ovih starih Kaona, jako buguju i smrzavaju se, pa ga moram isključiti sa napona; pričekati i tek ga ponovo uključiti. (za to znaju svi, i ja znam dok sam bio na kablu (bivši B.net))

 

 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Smece2 kaže...
Ukoliko imate potrebe za custom dns na Huawei HG8145V5, meni osbno su custom dns opcije na tom routeru zasivljene i ne mogu se mjenjati kroz gui.

Skinuti telnet client (Putty) i zatim:

Telent na router ip:

root/adminHW (adminHW je i dalje password, premda ste možda promijenili password u GUI-u)

Komanda:

dhcp server pool config index 1 dns dns1,dns2

U mom slučaju:

dhcp server pool config index 1 dns 192.168.1.70,1.1.1.1

dns-ovi će poslije toga biti vidljivi i u GUI-u (slika ispod)


 Veliko hvala!

Proslijedio na PCE, sharing is caring.

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
9 godina
online
A1 kućni internet - optika

 

ekipa došao mi je dan velike sreće, provučena je optika u moju ulicu (dosad je propusnost parice bila 10 mbit/s). Kroz idućih nekoliko dana/tjedana se sve pušta u pogon. Prijatelj mi je u A1 pa sam uzeo kod njih internet, a optiku je provukao Tcom, pa me sad čisto zanima jel imam ikakvog razloga za brigu pošto je jedan operater provukao a od drugog ću uzeti net, i općenito je li A1 optika fino funkcionira? Vjerujem da je sve ok i da će biti super, al reko čisto da provjerim kakva ljudi imaju iskustva

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Cansee kaže...

 

ekipa došao mi je dan velike sreće, provučena je optika u moju ulicu (dosad je propusnost parice bila 10 mbit/s). Kroz idućih nekoliko dana/tjedana se sve pušta u pogon. Prijatelj mi je u A1 pa sam uzeo kod njih internet, a optiku je provukao Tcom, pa me sad čisto zanima jel imam ikakvog razloga za brigu pošto je jedan operater provukao a od drugog ću uzeti net, i općenito je li A1 optika fino funkcionira? Vjerujem da je sve ok i da će biti super, al reko čisto da provjerim kakva ljudi imaju iskustva

Zašto bi T-com dao optičku infrastrukturu A1???

 

Prosvjetli me?

 

Kod mene je A1 prije 2-3 godine provukao optiku i toj optici nitko osim A1 nema pristup.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.10.2021 14:03 (R36).
14 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

Netko je ranije pisao da je dobio A1 internet preko T-Com-ove optike, ali nije bilo ništa detaljno.

9 godina
online
Re: A1 kućni internet - optika
R36 kaže...
Cansee kaže...

 

ekipa došao mi je dan velike sreće, provučena je optika u moju ulicu (dosad je propusnost parice bila 10 mbit/s). Kroz idućih nekoliko dana/tjedana se sve pušta u pogon. Prijatelj mi je u A1 pa sam uzeo kod njih internet, a optiku je provukao Tcom, pa me sad čisto zanima jel imam ikakvog razloga za brigu pošto je jedan operater provukao a od drugog ću uzeti net, i općenito je li A1 optika fino funkcionira? Vjerujem da je sve ok i da će biti super, al reko čisto da provjerim kakva ljudi imaju iskustva

Zašto bi T-com dao optičku infrastrukturu A1???

 

Prosvjetli me?

 

Kod mene je A1 prije 2-3 godine provukao optiku i toj optici nitko osim A1 nema pristup.

 

 

taj prijatelj koji mi je sve dogovorio je rekao da oni sada imaju te neke dogovore o iznajmljivanju optičke infrastrukture, tak nešto, nisam baš dobro sve zapamtio

13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
R36 kaže...
Cansee kaže...

 

ekipa došao mi je dan velike sreće, provučena je optika u moju ulicu (dosad je propusnost parice bila 10 mbit/s). Kroz idućih nekoliko dana/tjedana se sve pušta u pogon. Prijatelj mi je u A1 pa sam uzeo kod njih internet, a optiku je provukao Tcom, pa me sad čisto zanima jel imam ikakvog razloga za brigu pošto je jedan operater provukao a od drugog ću uzeti net, i općenito je li A1 optika fino funkcionira? Vjerujem da je sve ok i da će biti super, al reko čisto da provjerim kakva ljudi imaju iskustva

Zašto bi T-com dao optičku infrastrukturu A1???

 

Prosvjetli me?

 

Kod mene je A1 prije 2-3 godine provukao optiku i toj optici nitko osim A1 nema pristup.

 

Jednostavno, ima lokacija di HT već ima svoju mrežu pa se A1 ne isplati radit kompletnu novu infrastukturu uz postojeću od HT-a, manje ih izađe trošak da iznajme nit/port.  WIN-WIN situacija, HT zaradi na najmu a A1 na korisniku. 

LP
14 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

Ima li to negdje službeno?

13 godina
offline
A1 kućni internet - optika

HT-u HAKOM određuje cijenu najma optike jer su "operater sa značajnom tržišnom snagom", odnosno imaju više od 50% tržišta.

Zato im je cijena najma niska naspram A1/Telemach

Za ilustraciju:

http://mapiranje.hakom.hr/resources/pdf/Objava_namjere_gradnje_SDM_Zagreb_Botinec.pdf

http://mapiranje.hakom.hr/resources/pdf/Objava_namjere_gradnje_SDM_Trnje_D%C4%8C1_.pdf

http://mapiranje.hakom.hr/resources/pdf/Objava%20namjere%20Kajzerica_D%C4%8C16.pdf

 

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
A1 kućni internet - optika

Jel ima neko problema s a1 internetom jutros u Zg? Nije optika , običan kablovski. Kod mene malo radi malo ne radi. Ne znam dal je moj modem ili nešto drugo.

 
0 0 hvala 0
9 godina
online
A1 kućni internet - optika

Kolege sseennoonn Arienos Gam3r R36 oprostite što vas sad ovako tagam i gnjavim, malo sam prolazio postove ovdje i koliko vidim vi svi koristite A1 optiku.

 

Htio sam vas pitati kakva vam je situacija sa pingom, kaki je generalni prosjek i to? Jedan kolega na poslu mi je napričao neku priču kako zna neke ljude koji imaju optiku A1 i kak im bude ping iznad 40-50, malo mi je to čudno, i mislim da malo priča glupentarije, al bi volio provjeriti s ljudima koji imaju pravog iskustva. Unaprijed zahvaljujem

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Smece2 kaže...
Ukoliko imate potrebe za custom dns na Huawei HG8145V5, meni osbno su custom dns opcije na tom routeru zasivljene i ne mogu se mjenjati kroz gui.

Skinuti telnet client (Putty) i zatim:

Telent na router ip:

root/adminHW (adminHW je i dalje password, premda ste možda promijenili password u GUI-u)

Komanda:

dhcp server pool config index 1 dns dns1,dns2

U mom slučaju:

dhcp server pool config index 1 dns 192.168.1.70,1.1.1.1

dns-ovi će poslije toga biti vidljivi i u GUI-u (slika ispod)


 

Kad upišem pass adminHW javlja mi ovo

 

Password is default value, please modify it!
WAP>

14 godina
neaktivan
offline
Re: A1 kućni internet - optika

Nemoj mjenjat password... Poslije ovog upozorenja dobijes promt u koji ukucavas one komande.

 

8 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Cansee kaže...

Kolege sseennoonn Arienos Gam3r R36 oprostite što vas sad ovako tagam i gnjavim, malo sam prolazio postove ovdje i koliko vidim vi svi koristite A1 optiku.

 

Htio sam vas pitati kakva vam je situacija sa pingom, kaki je generalni prosjek i to? Jedan kolega na poslu mi je napričao neku priču kako zna neke ljude koji imaju optiku A1 i kak im bude ping iznad 40-50, malo mi je to čudno, i mislim da malo priča glupentarije, al bi volio provjeriti s ljudima koji imaju pravog iskustva. Unaprijed zahvaljujem

 

 Po speed testu kad  god opalim ping mi je  najcesce  2...preko moba  na wifiju od  4-8 max

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
9 godina
online
Re: A1 kućni internet - optika
sseennoonn kaže...
Cansee kaže...

Kolege sseennoonn Arienos Gam3r R36 oprostite što vas sad ovako tagam i gnjavim, malo sam prolazio postove ovdje i koliko vidim vi svi koristite A1 optiku.

 

Htio sam vas pitati kakva vam je situacija sa pingom, kaki je generalni prosjek i to? Jedan kolega na poslu mi je napričao neku priču kako zna neke ljude koji imaju optiku A1 i kak im bude ping iznad 40-50, malo mi je to čudno, i mislim da malo priča glupentarije, al bi volio provjeriti s ljudima koji imaju pravog iskustva. Unaprijed zahvaljujem

 

 Po speed testu kad  god opalim ping mi je  najcesce  2...preko moba  na wifiju od  4-8 max

 

brutalno, super, hvala kolega. Ja sam isto diklić što slušam ovog konja s posla.

14 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Smece2 kaže...

Nemoj mjenjat password... Poslije ovog upozorenja dobijes promt u koji ukucavas one komande.

 

 

Ne dobijem. Stoji mi ovo WAP> i linija zelena za pisanje pored toga i to je to.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.10.2021 22:20 (Thermal).
14 godina
neaktivan
offline
Re: A1 kućni internet - optika

To je promt...

U to upisujes komande...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice