A1 kućni internet - optika

poruka: 864
|
čitano: 482.996
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
Vipnet kućni internet - optika

Vip je nedavno ispred kuće postavio famoznu kutiju za optiku i postoji objava namjere gradnje (Objava namjere gradnje SDM - Vrbovec 2) koja bi trebala biti gotova u 12. mjesecu.

Zvao sam njihovu korisničku službu i kažu mi da mi optiku za ovu godinu ne mogu ponuditi, a za iduću ne znaju.

Sad me zanima ako ima tko iskustva, kada bi u praksi mogao očekivati da će mi optika biti dostupna? Koji je najbolji način za saznati od Vipa i kome se obratiti jer korisnička služba na chatu je skoro pa beskorisna.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.9.2018 5:47 (Profesor Jakov).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika
Profesor Jakov kaže...

Vip je nedavno ispred kuće postavio famoznu kutiju za optiku i postoji objava namjere gradnje (Objava namjere gradnje SDM - Vrbovec 2) koja bi trebala biti gotova u 12. mjesecu.

Zvao sam njihovu korisničku službu i kažu mi da mi optiku za ovu godinu ne mogu ponuditi, a za iduću ne znaju.

Sad me zanima ako ima tko iskustva, kada bi u praksi mogao očekivati da će mi optika biti dostupna? Koji je najbolji način za saznati od Vipa i kome se obratiti jer korisnička služba na chatu je skoro pa beskorisna.

 

 

 To što su ti postavili kutiju ne znači da je dostupno, treba još sve kutije spojiti na centralu i onda kreće spajanje kutija na kuće. To će potrajati.

Lijepo ti piše da je OKVIRNI rok 12mj a ti bi htio ODMA :)

Strpi se do proljeća, možda ti laste donesu optiku.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika
Antropofob kaže...
Profesor Jakov kaže...

Vip je nedavno ispred kuće postavio famoznu kutiju za optiku i postoji objava namjere gradnje (Objava namjere gradnje SDM - Vrbovec 2) koja bi trebala biti gotova u 12. mjesecu.

Zvao sam njihovu korisničku službu i kažu mi da mi optiku za ovu godinu ne mogu ponuditi, a za iduću ne znaju.

Sad me zanima ako ima tko iskustva, kada bi u praksi mogao očekivati da će mi optika biti dostupna? Koji je najbolji način za saznati od Vipa i kome se obratiti jer korisnička služba na chatu je skoro pa beskorisna.

 

 

 To što su ti postavili kutiju ne znači da je dostupno, treba još sve kutije spojiti na centralu i onda kreće spajanje kutija na kuće. To će potrajati.

Lijepo ti piše da je OKVIRNI rok 12mj a ti bi htio ODMA :)

Strpi se do proljeća, možda ti laste donesu optiku.

 Naravno, dosta mi je 18 D/ 0.8 U za 200ak kuna plaćanja Iskonu/Tcomu i kome već. :)

15 godina
neaktivan
offline
Vipnet kućni internet - optika
Pozz svima.Od danas sam uključen na Vip-ov kablovski internet i dok na žici dobijem urednih i dogovorenih 150mb downloada po ugovoru,na wi fi je situacije totalno drugačija..Ne ide preko 55 mb nikako..Ni na mobitelima.
Inače dobio sam Ubee EVW32C ruter.Išao sam na njegove postavke ali niš pametno nisam napravio.I dalje isto
Inače na kompu je TP Link-ov TL-WN722N Wireless USB Adapter koji radi na 2.4 GHz.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika

Koliko sam skužio, to je normalno. To se događa zbog toga što ruteri koje daju operateri imaju zastarjeli Wi-Fi odnosno, koriste zastarjeli Wi-Fi standard. Kod mene je ista stvar, preko žice 100/100, preko Wi-Fija maksimalno 50/50.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.10.2018 20:13 (Marko :D).
12 godina
offline
Vipnet kućni internet - optika

Društvo jel tko radio migraciju s Hombox Duo VIP na VIP optiku tj sad A1.

Ja imam već godinu dana homebox i zadovoljan sam i sad mi je došla optika.Posalo sam upit A1 da li mi mogu napravit migraciju i koji su uvijete.

Nema smisla da imam optiku i homebox.,tako da čekam odgovor.

 

Vidim da kolega priča o njihovim zastarjelim ruterima.Jel možemo mi sebi kupit ruter koji hoćemo pa da ne koristim njihov.,bez obzira što će ga oni dati??

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.10.2018 20:24 (R36).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika
čistač kaže...
Pozz svima.Od danas sam uključen na Vip-ov kablovski internet i dok na žici dobijem urednih i dogovorenih 150mb downloada po ugovoru,na wi fi je situacije totalno drugačija..Ne ide preko 55 mb nikako..Ni na mobitelima.
Inače dobio sam Ubee EVW32C ruter.Išao sam na njegove postavke ali niš pametno nisam napravio.I dalje isto
Inače na kompu je TP Link-ov TL-WN722N Wireless USB Adapter koji radi na 2.4 GHz.

 Normalno da nemože više jer taj TL-WN722 je sa "n150" modom , dakle modulacija je 150Mbps a praktična brzina 50-70Mbps ako nisi predaleko i ako nema puno smetnji na kanalu.

10 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika
Marko :D kaže...

Koliko sam skužio, to je normalno. To se događa zbog toga što ruteri koje daju operateri imaju zastarjeli Wi-Fi odnosno, koriste zastarjeli Wi-Fi standard. Kod mene je ista stvar, preko žice 100/100, preko Wi-Fija maksimalno 50/50.

 Evo dio iz spacifikacija ....pa se čini da nije loš taj Ubee ni za WiFi

 

"Supports multiple SSIDs per radio, with dual band concurrent ra
dios.
5GHz band = 802.11a/b/g/n/ac compliant with link speeds up to
1300 Mbps, 3
Tx and 3 Rx antennas
2.4GHz-band = 802.11a/b/g/n compliant with link speeds up to
300Mbps, 2 Tx
and 2 Rx antennas
802.11ac Beam Forming focuses the signal toward each client, co
ntracting the
transmission so more data reaches targeted device"

13 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika

S tim bi trebao bez problema dobiti bar 100 Mb/s, samo se treba malo poigrati s postavkama. 🙂

15 godina
neaktivan
offline
Vipnet kućni internet - optika

Tnx ljudi na pomoći..Ma bit će da je kao što kaže AF 139 do ovog mog TP Link-ov TL-WN722N Wireless USB adaptera koji ne može raditi sa brzinama većim od 50-70 Mbs bez obzira što je navedeno da radi i na brzinama do 150 Mbs..
Mislim da je ruter OK ,radi i na 2.4 i 5 G..
Mobiteli mi nisu od pomoći jer ni jedan ne podržava 5g,kao ni laptop HP Probook 4730 s,a koji ima Atheros 9285G wirless karticu koja isto tako bi trebala prenositi do 150 MBs a u stvarnosti kad sam testirao dobijem kao na PC-u 55 Mbs..
A izgled da ću morati u nabavku kartice koja rad na 5G..

 

Btw Ubee router je udaljen od PC 2m i nema nikakvih prepreka među njima..

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.10.2018 9:10 (čistač).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika
čistač kaže...

Tnx ljudi na pomoći..Ma bit će da je kao što kaže AF 139 do ovog mog TP Link-ov TL-WN722N Wireless USB adaptera koji ne može raditi sa brzinama većim od 50-70 Mbs bez obzira što je navedeno da radi i na brzinama do 150 Mbs..
Mislim da je ruter OK ,radi i na 2.4 i 5 G..
Mobiteli mi nisu od pomoći jer ni jedan ne podržava 5g,kao ni laptop HP Probook 4730 s,a koji ima Atheros 9285G wirless karticu koja isto tako bi trebala prenositi do 150 MBs a u stvarnosti kad sam testirao dobijem kao na PC-u 55 Mbs..
A izgled da ću morati u nabavku kartice koja rad na 5G..

 

Btw Ubee router je udaljen od PC 2m i nema nikakvih prepreka među njima..

 Sasvim normalno, na 2.4ghz ja max maxova 80ak mbps, mjereno na galaxy s8 s technicolor 7200 routerom, na istoj lokaciji par sek poslije na galaxy a5 brzina ne ide preko 50mbps . 
Na 5ghz će to ić vjv full brzinom , samo postavi na ubeeu sirinu kanala na 40 mhz za 5ghz wifi. 

10 godina
neaktivan
offline
A1 kućni internet - optika

Na kojem linku se mogu pronaći informacije vezano uz namjeru izgradnje optičke infrastrukture?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Jano Polić kaže...

Na kojem linku se mogu pronaći informacije vezano uz namjeru izgradnje optičke infrastrukture?

http://bbzone.hakom.hr/hr-HR/SvjetlovodnaMreza

10 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

Badava namjere, predprošle godine ovdje bila namjera i zbilja provukli optiku kroz cjevovod u roku po planu, čak i kanalice u ulazu do stanova ali iz šahti do ulaza ništa već godinu dana.... a kad pitaš dostupnost ništa optika, ništa bakar (koji već imamo u zgradi) već samo Homebox :(

 

Možda misle da su T-com ... za koje su moji na selu kopali kanale (bakar) i dali samodoprinos za objekat , i za opremu a oni normalno naplaćivali punom cjenom priključke i sve je sad na papiru njihovo.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.10.2018 20:14 (AF139).
14 godina
odjavljen
offline
A1 kućni internet - optika

Samo da se javim povratno, pocetko 10. mjeseca je optika pocela biti dostupna, 10ak dana sam na 500/125 i prezadovoljan sam sa svime.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.11.2018 10:32 (Profesor Jakov).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
A1 kućni internet - optika

Čitam postove i nikako da skužim da li je na kraju A1 optika flat ili ima fair usage?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Za to i ne gledaš postove nego odeš na stranicu od A1 i pronađeš kodeks ponašanja na internetu.
Tamo piše da postoji fair use i primjenjuje se od 1.10.2018.
8 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Iako mislim da se to više odnosi na coax infrastrukturu, a ne na optiku.
9 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika

Samo da se kratko nadovežem..prešao i ja u vip iliti a1 i uzmem si povećanje brzine do 150 da vidim do koliko mi može potegnuti..i mogu imati maksimalnih 150..što je odlično i bio presretan prvih mjesec dana. a sada nikako da ide preko 50. stalno pada brzina..jučer mjerio bila je 8..pa onda reset routera i i nikako neće preko 50-60 nakon resetiranja. spojen žicom..nema ni 2 m od routera. nikako da veza bude stabilna, a brzini ni blizu kao kad sam počeo koristiti.

jel može ikako biti do inernet kabela? mislio njega ići promjeniti.

origin id: guzda2 / steam id: guzda22 /
7 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika

Radi se o optici ili kabelu? Nazovi službu za korisnike da pogledaju o čemu se radi. Ako je optika, ne bi trebalo biti problema.

8 godina
offline
A1 kućni internet - optika

zar apsolutno nitko iz vipa ne moze dati konkretnu informaciju po pitanju spajanja optike ? Znači kroz ulicu su mi provukli sve  po stupovima od HEPa  ,ormaric je gotov . Po stupovima su svi kablovi i oni mali "ruteri" ili ormarici koji je na svakom stupu i eto to tako vec stoji koji tjedan nitko ništa. Na info od vipa nitko ne zna nit ima pojma o dostupnosti... A nakon mene su provlacili i kroz ulicu od frenda  i njemu su evo prekjucer spojili i ima 500/120 ..ujedno vec kad i pisem on ima problem nece mu vuc vise od 17mb/s na torrentima ....na internet pregledniku mislim da je rekao oko 30-40 ..jedino mu je zasad na originu vuklo blizu 60... Dal postoji konkretan broj da se ikoga nazove i pita i da moze dati informaciju kada ce eto kroz moju ulicu biti moguce spajanje ?

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika

Od trenutka kada vidiš te kabele po stupovima nekih mjesec - dva dana, tako je barem bilo u dva područja koje sam ja pratio, tako da je to jako brzo s obzirom da HT svoju optiku radi u dvije faze, svaka po godinu dana razlike (primjer za njihovu zadnju objavu: Faza 1: 31.3.2019.; Faza 2: 31.12.2020).

 

Zna se dogoditi da A1 pušta dio po dio unutar jednog područja. Za projekt Žuti Brijeg u Dubravi, ako je slučajno taj, to ide u pogon do kraja godine, tako su meni odgovorili (isto ih čekam kao 15. u mjesecu). Ovo za brzinu ne znam, možda je do torrenta možda je zbog toga što je tek spojio, treba maltretirati ove na szk.

8 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Za brzinu nek provjeri preko kabela.
Ako ruter ima mogućnost 5GHz brzine neka i nju uključi pa se spoji na nju i neka onda izmjeri brzinu.
9 godina
neaktivan
offline
Re: A1 kućni internet - optika

Ovo za brzine uopće nije relevantno. Ako na sajtovima poput speedtesta ne ide preko 500 tek onda to ne valja, ali razni downloadi po netu i torrenti pogotovo nisu uopće neka mjera. Za torrente prvo možeš loše postavke imat, a drugo nekad ni 50/0 peerovi nisu naznaka da ćeš imat ful brzinu jer tih 50 seedera može imat upload 1 Mbps što i je najčešći slučaj na public trackerima.

 

Imam od 2. mjeseca A1 optiku i nikad ispod 500/120 nije palo (a ni nema šta padat optika) niti je bilo problema ikakvih s internetom, apsolutno usluga iznad očekivanja za odličnu cijenu, valjda prvi put u životu da sam nekog operatera pohvalio 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2018 22:59 (akantic).
16 godina
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Orwandill kaže...

Od trenutka kada vidiš te kabele po stupovima nekih mjesec - dva dana, tako je barem bilo u dva područja koje sam ja pratio, tako da je to jako brzo s obzirom da HT svoju optiku radi u dvije faze, svaka po godinu dana razlike (primjer za njihovu zadnju objavu: Faza 1: 31.3.2019.; Faza 2: 31.12.2020).

 

Zna se dogoditi da A1 pušta dio po dio unutar jednog područja. Za projekt Žuti Brijeg u Dubravi, ako je slučajno taj, to ide u pogon do kraja godine, tako su meni odgovorili (isto ih čekam kao 15. u mjesecu). Ovo za brzinu ne znam, možda je do torrenta možda je zbog toga što je tek spojio, treba maltretirati ove na szk.

 To je istina jedino kod mene  nakon postavljanja kabela po stupovima trajalo duže oko 3 mjeseca činimi se znam da je bilo ljeti kad su stavljali a danas mi došao agent  kao prvom u ulici :)

akantic kaže...

Ovo za brzine uopće nije relevantno. Ako na sajtovima poput speedtesta ne ide preko 500 tek onda to ne valja, ali razni downloadi po netu i torrenti pogotovo nisu uopće neka mjera. Za torrente prvo možeš loše postavke imat, a drugo nekad ni 50/0 peerovi nisu naznaka da ćeš imat ful brzinu jer tih 50 seedera može imat upload 1 Mbps što i je najčešći slučaj na public trackerima.

 

Imam od 2. mjeseca A1 optiku i nikad ispod 500/120 nije palo (a ni nema šta padat optika) niti je bilo problema ikakvih s internetom, apsolutno usluga iznad očekivanja za odličnu cijenu, valjda prvi put u životu da sam nekog operatera pohvalio 

 Preko optike ne bi trebalo biti oscilacija i ja mislim, konačno i kod mene provukli i danas potpisao ugovor kaže u tjedan dana dolaze priključit držim palčeve he he

13 godina
neaktivan
offline
A1 kućni internet - optika

Znam da sam malo fulao temu, ali trenutno tražim novog operatera i na stranici od A1 mi obzirom na moju lokaciju izbacio kabelske pakete. Što to točno znači? Da li u tom slučaju koriste infrastrukturu od HT-a ili što, jer sam siguran da je do moje kuće provedena samo bakrena parica?

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
A1 kućni internet - optika

Postavili su optiku u Donjoj Dubravi, te je došao predstavnik. Čitava stvar dobro zvuči, vele da rade otkup obaveza. buše i vode kabel do rutera po kući, za 1 kunu.

Da li se sve to isplati? Ima li skrivenih troškova u čitavoj toj priči (tipa dignu lovu za X% nakon 6 mjeseci)? Vele da je telefon flat i da nema uspostave poziva

prema drugim fiksnim i mobilnim unutar RH. Kakvu su iskustva?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika
guzda22 kaže...

Samo da se kratko nadovežem..prešao i ja u vip iliti a1 i uzmem si povećanje brzine do 150 da vidim do koliko mi može potegnuti..i mogu imati maksimalnih 150..što je odlično i bio presretan prvih mjesec dana. a sada nikako da ide preko 50. stalno pada brzina..jučer mjerio bila je 8..pa onda reset routera i i nikako neće preko 50-60 nakon resetiranja. spojen žicom..nema ni 2 m od routera. nikako da veza bude stabilna, a brzini ni blizu kao kad sam počeo koristiti.

jel može ikako biti do inernet kabela? mislio njega ići promjeniti.

 Koji router imaš??

Ubee??

9 godina
offline
Re: Vipnet kućni internet - optika
čistač kaže...
guzda22 kaže...

Samo da se kratko nadovežem..prešao i ja u vip iliti a1 i uzmem si povećanje brzine do 150 da vidim do koliko mi može potegnuti..i mogu imati maksimalnih 150..što je odlično i bio presretan prvih mjesec dana. a sada nikako da ide preko 50. stalno pada brzina..jučer mjerio bila je 8..pa onda reset routera i i nikako neće preko 50-60 nakon resetiranja. spojen žicom..nema ni 2 m od routera. nikako da veza bude stabilna, a brzini ni blizu kao kad sam počeo koristiti.

jel može ikako biti do inernet kabela? mislio njega ići promjeniti.

 Koji router imaš??

Ubee??

 ma daj..taj ubee neki..al sad mi je oke..unazad par tjedana..brzina je oke..nema problema

origin id: guzda2 / steam id: guzda22 /
12 godina
neaktivan
offline
Re: A1 kućni internet - optika
Jel se nekome desilo da se tehnicar uopce ne pojavi u dogovorenom terminu ni ne nazove? Trebali su mi jucer spojiti net i ni traga ni glasa od njih.
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice