A1 kabelski internet

poruka: 550
|
čitano: 297.122
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
A1 kabelski internet

Zvao čovjek s broja 091 i nudi usluge A1.

 

Da skratim, velim mu, od 15.9. do 15.10. nudili ste na mojoj adresi gigabitni internet, a sada ga ne nudite.


Veli on, ma nudimo, ali je to maknuto sa stranica.


Elem, gigabitni internet + telefon = 199 kuna mjesečno, s tim da je prvih 6 mjeseci cijena 1 kuna, a preostalih 18 mjeseci 199 kuna (10 kuna manje nego na Webu A1). Ugovorna obaveza na 24 mjeseca.

 

Nisam uzeo jer me ne zanimaju ugovorne obaveze. Radije ću dati 10 kuna više, pa biti slobodan raskinuti ugovor kada ja to poželim.

 

 

 
0 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: A1 kabelski internet

gocc01  rješenje problema za tvoj TV je:

Ja sam kupio ovo: https://www.hgspot.hr/mrezni-adapter-tp-link-ue300c-usb-3-0-type-c-gigabit-ethernet-adapter i radi mi uredno na Sony A90J, trebalo bi uredno raditi i na tvom LG CX.

 

Ja sam uzeo adapter jer Sony daje besplatno gledanje filmova na svom stream servisu u kvaliteti od 80Mbps (a za što je potrebno imati minimum 115Mbps).

A sve može naravno i bez adaptera, preko wi-fi ... al` nekako, žica je žica.

 

P.S. Gigabitna brzina ti neće popraviti sliku na Netflix-u jer su smanjili bandwidth za EU, pa maksimalnu kvalitetu slike koju nude imaš i sa svojih 70Mbps.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.11.2021 13:36 (cobra66).
14 godina
neaktivan
offline
A1 kabelski internet

Jeli dobra ponuda za Black Friday za novi priključak za Internet 140-200mbit  plus TV za 179 kuna prvih 12 mjeseci plus 1000 kuna poklon bon u konzuma? 

11 Da!
0 Ne!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
hrci24 kaže...

Jeli dobra ponuda za Black Friday za novi priključak za Internet 140-200mbit  plus TV za 179 kuna prvih 12 mjeseci plus 1000 kuna poklon bon u konzuma? 

 -ne. Zašto? koliko je drugih 12mj? recimo dvostruko.. tad nisi dobio nikakav poklon bon nego si ga platio, klasična navlakuša-privid + u slučaju prijevremenog raskida plaćaš sve dobivene poklone koji su mamac za ugovornu.

-bez navedene cijene za drugih 12mj pretpostavimo duplo (jer se obično takva ponuda nudi s 50% iznosa u prvom dijelu.. što će reći, normalan iznos je dvostruko viši).. je ovo loša ponuda, tj dobra je samo za prvi period, dok u drugom sve platiš s 'kamatom'. Možda je popust 30%.. možda su u šumici, ali ako je 50% tad je puni iznos 360kn pa 'du-d-math'.. u odnosu na prosječne korisnike platit ćeš tih dobivenih 1000kn više, kao da sam sebe kreditiraš + zatezna kamata + nakon tog ostaješ dužan tj u slučaju raskida plaćaš taj iznos penala tj vraćaš poklonjeno.. mada je to realno kredit s odgodom naplate i nisi ništa dobio đabe..

 

-zanimljivo kako juzeri naivno najsedaju na šarene ponude-reklame.. koje stvara marketing-prodaja tj profesionalci koji znaju svoj posao i kao bonuse na kraju godine dobiju pravi poklon.. dok juzer dobije ovrhu i čudi se tko je kriv a samo je trebao čitati, izračunati, misliti.. tj biz će uvjek nuditi po onim uvjetima koji njemu odgovaraju, dok rasprodaja u stilu crnog petka za ovaj tip robe-usluge ne može postojati, tj nije to nešto što je kao modne krpice ostalo od prošle sezone pa se zato rasprodaje.. čak vjerojatno da smo u pravnoj državi gdje se kažnjavaju prevare, bilo bi i to kažnjivo, kao što su banke-švicarci itd.. tj isti kalup-shema, mamac..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Re: A1 kabelski internet
ihush kaže...
hrci24 kaže...

Jeli dobra ponuda za Black Friday za novi priključak za Internet 140-200mbit  plus TV za 179 kuna prvih 12 mjeseci plus 1000 kuna poklon bon u konzuma? 

 -ne. Zašto? koliko je drugih 12mj? recimo dvostruko.. tad nisi dobio nikakav poklon bon nego si ga platio, klasična navlakuša-privid + u slučaju prijevremenog raskida plaćaš sve dobivene poklone koji su mamac za ugovornu.

-bez navedene cijene za drugih 12mj pretpostavimo duplo (jer se obično takva ponuda nudi s 50% iznosa u prvom dijelu.. što će reći, normalan iznos je dvostruko viši).. je ovo loša ponuda, tj dobra je samo za prvi period, dok u drugom sve platiš s 'kamatom'. Možda je popust 30%.. možda su u šumici, ali ako je 50% tad je puni iznos 360kn pa 'du-d-math'.. u odnosu na prosječne korisnike platit ćeš tih dobivenih 1000kn više, kao da sam sebe kreditiraš + zatezna kamata + nakon tog ostaješ dužan tj u slučaju raskida plaćaš taj iznos penala tj vraćaš poklonjeno.. mada je to realno kredit s odgodom naplate i nisi ništa dobio đabe..

 

-zanimljivo kako juzeri naivno najsedaju na šarene ponude-reklame.. koje stvara marketing-prodaja tj profesionalci koji znaju svoj posao i kao bonuse na kraju godine dobiju pravi poklon.. dok juzer dobije ovrhu i čudi se tko je kriv a samo je trebao čitati, izračunati, misliti.. tj biz će uvjek nuditi po onim uvjetima koji njemu odgovaraju, dok rasprodaja u stilu crnog petka za ovaj tip robe-usluge ne može postojati, tj nije to nešto što je kao modne krpice ostalo od prošle sezone pa se zato rasprodaje.. čak vjerojatno da smo u pravnoj državi gdje se kažnjavaju prevare, bilo bi i to kažnjivo, kao što su banke-švicarci itd.. tj isti kalup-shema, mamac..

 To je točno. 269 kuna je ostalih 12 mjeseci plus 1000 kuna poklon bon. 

No kada se gleda da je da za istu lokaciju Tcom nudi brzinu od 20mbit i tv za 279 kuna, što to onda nije dobra ponuda? 

8 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
hrci24 kaže...
ihush kaže...
hrci24 kaže...

Jeli dobra ponuda za Black Friday za novi priključak za Internet 140-200mbit  plus TV za 179 kuna prvih 12 mjeseci plus 1000 kuna poklon bon u konzuma? 

 -ne. Zašto? koliko je drugih 12mj? recimo dvostruko.. tad nisi dobio nikakav poklon bon nego si ga platio, klasična navlakuša-privid + u slučaju prijevremenog raskida plaćaš sve dobivene poklone koji su mamac za ugovornu.

-bez navedene cijene za drugih 12mj pretpostavimo duplo (jer se obično takva ponuda nudi s 50% iznosa u prvom dijelu.. što će reći, normalan iznos je dvostruko viši).. je ovo loša ponuda, tj dobra je samo za prvi period, dok u drugom sve platiš s 'kamatom'. Možda je popust 30%.. možda su u šumici, ali ako je 50% tad je puni iznos 360kn pa 'du-d-math'.. u odnosu na prosječne korisnike platit ćeš tih dobivenih 1000kn više, kao da sam sebe kreditiraš + zatezna kamata + nakon tog ostaješ dužan tj u slučaju raskida plaćaš taj iznos penala tj vraćaš poklonjeno.. mada je to realno kredit s odgodom naplate i nisi ništa dobio đabe..

 

-zanimljivo kako juzeri naivno najsedaju na šarene ponude-reklame.. koje stvara marketing-prodaja tj profesionalci koji znaju svoj posao i kao bonuse na kraju godine dobiju pravi poklon.. dok juzer dobije ovrhu i čudi se tko je kriv a samo je trebao čitati, izračunati, misliti.. tj biz će uvjek nuditi po onim uvjetima koji njemu odgovaraju, dok rasprodaja u stilu crnog petka za ovaj tip robe-usluge ne može postojati, tj nije to nešto što je kao modne krpice ostalo od prošle sezone pa se zato rasprodaje.. čak vjerojatno da smo u pravnoj državi gdje se kažnjavaju prevare, bilo bi i to kažnjivo, kao što su banke-švicarci itd.. tj isti kalup-shema, mamac..

 To je točno. 269 kuna je ostalih 12 mjeseci plus 1000 kuna poklon bon. 

No kada se gleda da je da za istu lokaciju Tcom nudi brzinu od 20mbit i tv za 279 kuna, što to onda nije dobra ponuda? 

 hrci24 mošeš ih još tražiti 25 kuna popusta putem kuponske promocije (prolazi zasad ako si novi korisnik). 10 kuna za internet i 15 jer uzimaš TV. Pa će te ispasti 154, odnosno 254 mjesečno: https://ssc.a1.hr/documents/10307706/1403380482/Uvjeti+kori%C5%A1tenja+Kupon+promocija_fiksna.pdf/e520af18-a6d3-520a-b16a-239ded2c88de?t=1598198745078

 

Pozivaj se na te uvjete. Imaš i ostale dokumente ovdje: https://www.a1.hr/hr/uvjeti-koristenja/fiksne-usluge/a1-privatni-korisnici

14 godina
neaktivan
offline
Re: A1 kabelski internet
mata94 kaže...
hrci24 kaže...
ihush kaže...
hrci24 kaže...

Jeli dobra ponuda za Black Friday za novi priključak za Internet 140-200mbit  plus TV za 179 kuna prvih 12 mjeseci plus 1000 kuna poklon bon u konzuma? 

 -ne. Zašto? koliko je drugih 12mj? recimo dvostruko.. tad nisi dobio nikakav poklon bon nego si ga platio, klasična navlakuša-privid + u slučaju prijevremenog raskida plaćaš sve dobivene poklone koji su mamac za ugovornu.

-bez navedene cijene za drugih 12mj pretpostavimo duplo (jer se obično takva ponuda nudi s 50% iznosa u prvom dijelu.. što će reći, normalan iznos je dvostruko viši).. je ovo loša ponuda, tj dobra je samo za prvi period, dok u drugom sve platiš s 'kamatom'. Možda je popust 30%.. možda su u šumici, ali ako je 50% tad je puni iznos 360kn pa 'du-d-math'.. u odnosu na prosječne korisnike platit ćeš tih dobivenih 1000kn više, kao da sam sebe kreditiraš + zatezna kamata + nakon tog ostaješ dužan tj u slučaju raskida plaćaš taj iznos penala tj vraćaš poklonjeno.. mada je to realno kredit s odgodom naplate i nisi ništa dobio đabe..

 

-zanimljivo kako juzeri naivno najsedaju na šarene ponude-reklame.. koje stvara marketing-prodaja tj profesionalci koji znaju svoj posao i kao bonuse na kraju godine dobiju pravi poklon.. dok juzer dobije ovrhu i čudi se tko je kriv a samo je trebao čitati, izračunati, misliti.. tj biz će uvjek nuditi po onim uvjetima koji njemu odgovaraju, dok rasprodaja u stilu crnog petka za ovaj tip robe-usluge ne može postojati, tj nije to nešto što je kao modne krpice ostalo od prošle sezone pa se zato rasprodaje.. čak vjerojatno da smo u pravnoj državi gdje se kažnjavaju prevare, bilo bi i to kažnjivo, kao što su banke-švicarci itd.. tj isti kalup-shema, mamac..

 To je točno. 269 kuna je ostalih 12 mjeseci plus 1000 kuna poklon bon. 

No kada se gleda da je da za istu lokaciju Tcom nudi brzinu od 20mbit i tv za 279 kuna, što to onda nije dobra ponuda? 

 hrci24 mošeš ih još tražiti 25 kuna popusta putem kuponske promocije (prolazi zasad ako si novi korisnik). 10 kuna za internet i 15 jer uzimaš TV. Pa će te ispasti 154, odnosno 254 mjesečno: https://ssc.a1.hr/documents/10307706/1403380482/Uvjeti+kori%C5%A1tenja+Kupon+promocija_fiksna.pdf/e520af18-a6d3-520a-b16a-239ded2c88de?t=1598198745078

 

Pozivaj se na te uvjete. Imaš i ostale dokumente ovdje: https://www.a1.hr/hr/uvjeti-koristenja/fiksne-usluge/a1-privatni-korisnici

Hvala na savjetu. Kako da to napravim budući je ova gore ponuda samo na webshopu ako možda znaš?

 

15 godina
offline
Re: A1 kabelski internet

-ovisi.. tj kao mamac postoje razni paketi, cijene.. i možeš se cjenkati, tražiti, dobiti.. pa paket koji navedeš za 279kn, netko drugi dobije za recimo 20kn manje ili dobije mobitel ili dobije nešto treće-dodatno za isti iznos.. to je tako, biz-tržište i slobodno formiranje cijene, kao i paketa-ponuda + mamaca.

-npr ako u nekom iznosu od recimo 1000kn, dobijem recimo gorivo za auto, tad mi je to ok.. jer bi ga morao kupiti, tj korisno mi je.. ako dobijem set noževa, tad ih mogu baciti, mada je možda vrijednost ista, kao i mobitel ako mi (ne)treba u tom trenutku... poklon je poklon, cijena je cijena, vrijednost je ako tebi to treba, .. inače beskorisno kao da imaš siku picassa.. tj možeš je prodati, no upotrebno ti je beskorisna.

 

znaš li koliko sličnu uslugu (ako dobro gledam internet+tv +dodatni tv..) plaćaju ostali? npr ja? .. dodatni tv-prijemnik je cca +30/40kn kod svih operatera ako to nude.. tad bi plaćao cca 220kn odnosno 50kn ti ostaje čiste razlike (ofrlje zaokružujem..) što će reći da korz 20mj usluge sam sebi paltiš 1000kn uz problem da to nije 1000kn u džepu i ne možeš kuptiti recimo gorivo, nego samo robu u konzumu..

-trgovac ne poklanja, du-d-math.. pametne navlakuše. + razlika, važna, ako ti je čista pretplata tad u slučaju prijevremenog raskida plaćaš postojeće penale.. ako si nešto dobio kao poklon tad to moraš vratiti-nadoknaditi, tj pravna glupost, jer ako si mi nešto poklonio, tad je to moje, tad ti ne vraćam.. (ko klinci u svađi) no ugovori to navode i to je tad pravno tako. To znači da ti nisu ništa poklonili nego si to ostvario tek istekom ugovora (do tad bi morao vratiti-nadoknaditi dobiveno).. a već matematikom na prste vidiš da nisi ništa uštedio dok si tad nepotrebno pod ugovornom-vezan za operatera, tj on ima korist jer zna da ćeš biti korisnik taj period, dok ti nemaš baš ništa, tj nisi ništa uštedio.

 

-ugovorna.. čak preporučljiva za korisnika, naravno kad nešto 'dobije', tj popust-cijena u odnosu na bez-ugvorne.. pa tako, ako je cijena niža recimo 10-20% ima smisla i tad ti se isplati kao korisniku a operater to 'daje' jer je tad siguran za korisnika-potrošača-zaradu.

-dok su cijene padale (razvoj interneta, adsl..) tad je ugovorna bila problem za korisnika jer se u pravilu pojavilo nešto bolje-povoljnije-brže.. s više paketa, kanala, opcija.. i tad je korisnik želio promjenu pa i plaćanjem penala ako se isplati. Već duže cijene ne padaju, stabilno, tj osnovni paketi oko 200kn, full oko 300.. npr telefon je sad sporedan i prosječno oko 10kn linija. .. dok se kod svih recimo hbo-cinema paketi plaćaju dodatno cca 30-40kn..

-pazi sad.. ako recimo želiš hbo, ako bi ga plaćao, tad ti se više isplati žicati-dobiti hbo u toj cijeni nego 1000kn bon u konzumu.. tj isto je ili ovisi što želiš, ti biraš, za sebe, ne ja za tebe i nisu nam isti kriteriji-želje-potrebe..

-pravilo, kad nešto želiš (jako) tad si u lošijoj pregovaračkoj poziciji, druga strana to korisit i naplati više.. kad ti nije važno tad je obrnuto, agent nudi sve-svašta.. pa i poklone a tad izračunaš i ako ti se isplati uzmeš.

-ponude ovakve usluge, operateri-internet .. nemaju veze s rasprodajom klasične robe, koriste hype.. potrošačku gorznicu i naivnost, čitaj mala slova tj ako sad nude nešto za 279kn nudit će i za par dana, i nakon nove godine, tj to nije stara roba s istekom valjanosti-jamstva itd. niti je lager kojeg moraju čuvati i stvara trošak, niti je nešto što će nestati.. naprosto operater ti može sad pokloniti recimo za 200kn pretplatu flat-max brzinu, 2-tv prijemnika, sve tv kanale.. može ako želi, jer njemu je trošak isti, gledao ti samo osnovni paket tv-a ili sve, njemu je isti trošak i ako ti ne proda veći paket ista mu je zarada pa može kao recimo promo-reklamu dati-dijeliti svima .. kao što je to recimo evotv prošli mjesec sivm korisnicima pustio sve kanale (bez pretplate-bona.. đabe) i mogao si mjesec dana gledati sve-đabe.. no nije to altruizam nego navlakuša tj reklama koja je bolja i jeftinija od klasične reklame i sigurno je dio korisnika uzeo neki tv paket samo zbog tog besplatnog mjeseca dok pri tome evotv nije imao baš nikakav trošak tj jedan 'klik' mišem.. odnosno teoretski gubitak bi bio samo onaj korisnik koji bi taj mjesec uzeo pretplatu-bon-paket a ovako to nije jer je bio đabe.. no neki su možda uzeli jer nisu to znali i nisu pretražili kanale na prijemniku.. tako da je realan trošak-gubitak nula, đabe..

-operater to može, dok tebi to vrijedi ovisno što želiš, .. nekima je tv nezanimljiv, ne gledaju filmove i sl. i tad im je to nevažno tj nula-cijena, dio ima recimo netflix. itd. tako da mada je ista stvar nisu isti korisnici-kriteriji-želje i time se već razlikuje što je kome isplativo ili povoljno.

 

- Realno je samo ono što bi 'morao' kupiti-platiti i tad razlika u iznosu s-bez ugovorne u tom periodu od 24mj.. sve ostalo može nekome biti ok, nekome nepotrebno.

-trik, npr spomenuti bon konzuma.. jasno ti je da konzum time ima korist?.. jasno ti je da operater ima dodatnu korist, tj dio kolača konzum mora dati operateru.. tj operater u takvom slučaju zarađuje dio koji ide konzumu, zato će to promovirati, jer zarađuje više, tj da nema razlike tad ne bi ni nudili takvu kombinaciju.. a to znači da se možeš više cjenkati-dobiti, tj s većim paketima je uvjek lakše nego s minimalnim-početnim gdje agent više nema toliko lufta.

-traži, cjenkaj se.. i izračunaj sve za 1-2god, izračunaj-pitaj koliko plaćaš penale ako raskidaš prije i razmisli što želiš, što trebaš, npr dodatni prijemnik ili brzinu interneta .. ili možda neki treći dodatak kao netflix koji nema direktne veze s tv-programom tj baš zato, što ti je važnije, na dva tva gledati isto-tv.. ili imati dvije različite usluge tv na jednom netflix na drugom-neovisno, itd. uz napomenu da svi neki početni paket počinju od recimo 70kn mjesec.. na netflixu je lako dodati uređaje, jeftino, problem je samo imaš li dovoljno dobar internet.. može i evotv pa ne uzimaš dio brzine ako je to usko grlo (ne na coaxu.. a1 je mix svega, žica-bakar, optika, coax, mobilna..) .. tj sad kreću reklame gdje se netflix ne računa u internet promet (kao i ostali servisi, yt, spoty..) pa je to recimo možda zanimljivo na mobitelu itd..

 

-uspoređuješ 'kruške i jabuke'.. tj tvoja lokacija je tvoja, moja nema veze s tvojom.. pa je meni dostupno oboje na svim žicama, coax-optika i mogu se cjenkati upravo zato jer imam dovoljno 'rezerve' (više svega, ne ovisim o jednoj liniji..). .. i običnim čekanjem sam dobio povoljniju ponudu nego da sam prvi dan izabrao paket.

-to što je neki paket tcoma skuplji je 'normalno' tj tcom je u pravilu najskuplji u ponudi istog-sličnog paketa, a1 je divlji zapad.. tj kad ima coax (bivši bnet-kabelska) tad nema recimo troška 20kn za liniju koji se unazad 2god obračunava za fixnu.. može za 20kn spustiti cijenu, ali naravno neće.. zašto bi, tj može i kafić prodavati kavu umjesto za 10kn za 8kn.. može, uz razliku, operater nema nikakav dodatni trošak, to je usluga, nije materijalna roba kao kava koja ovisi o cijeni materijala, količini.. tj može ti operater pokloniti brzinu umjesto osnovne recimo 20, na 100-200, ali prvo će ti to pokušati prodati-naplatiti.. a ako dođe do cjenkanja tad će te možda time nagovoriti. Imam 200mbps.. povoljno, uvodim i optiku tcoma.. za cca isti iznos, imam i evo i netflix.. ono što imam plaćam, no zašto bi plaćao više i nakupi se.. tj u 24mj je to recimo pristojan novi mobitel i sl. tj sve što možeš u tim paketima uštedjeti je između 20-50kn mjesečno.. što više uzmeš lakše, s manje ni agent nema lufta kao doljnja granica na koju ima ovlaštenje sklopiti ugovor.

 

+ ali sad je možda dobro vrijeme, jer svi trgovci u ovo vrijeme žele veću prodaju, šef tjera agente, obečava povišice i prijeti otkazima.. agent tad forsira, nudi.. i možda dobiješ nešto povoljno, ali moraš razmišljati ukupno, iznos za period, ne pojedini mjesec koji je možda mamac kao i ovih 1000kn.. recimo amis je od nekadašnjih bio najpošteniji i ako nisi izabrao neki paket-poklon, tad si dobio 500kn umanjenje-popust.. ovdje to ne dobiješ nego platiš na rate + u slučaju raskida plaćaš. Po meni neisplativo tj postoje i bolje kombinacije, ali sve ovisi o tebi, ne o meni kao i o tvojoj lokaciji-dostupnosti itd.

 

edit..

Hvala na savjetu. Kako da to napravim budući je ova gore ponuda samo na webshopu ako možda znaš?

-nazoveš i pitaš.. kao raspituješ se i ako ostaviš podatke, nazivat će te, nuditi.. kad tražiš tad je teže cjenkati se, kad nude tad je lakše..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.11.2021 14:14 (ihush).
7 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
ihush kaže...
hrci24 kaže...

Jeli dobra ponuda za Black Friday za novi priključak za Internet 140-200mbit  plus TV za 179 kuna prvih 12 mjeseci plus 1000 kuna poklon bon u konzuma? 

 -ne. Zašto? koliko je drugih 12mj? recimo dvostruko.. tad nisi dobio nikakav poklon bon nego si ga platio, klasična navlakuša-privid + u slučaju prijevremenog raskida plaćaš sve dobivene poklone koji su mamac za ugovornu.

-bez navedene cijene za drugih 12mj pretpostavimo duplo (jer se obično takva ponuda nudi s 50% iznosa u prvom dijelu.. što će reći, normalan iznos je dvostruko viši).. je ovo loša ponuda, tj dobra je samo za prvi period, dok u drugom sve platiš s 'kamatom'. Možda je popust 30%.. možda su u šumici, ali ako je 50% tad je puni iznos 360kn pa 'du-d-math'.. u odnosu na prosječne korisnike platit ćeš tih dobivenih 1000kn više, kao da sam sebe kreditiraš + zatezna kamata + nakon tog ostaješ dužan tj u slučaju raskida plaćaš taj iznos penala tj vraćaš poklonjeno.. mada je to realno kredit s odgodom naplate i nisi ništa dobio đabe..

 

-zanimljivo kako juzeri naivno najsedaju na šarene ponude-reklame.. koje stvara marketing-prodaja tj profesionalci koji znaju svoj posao i kao bonuse na kraju godine dobiju pravi poklon.. dok juzer dobije ovrhu i čudi se tko je kriv a samo je trebao čitati, izračunati, misliti.. tj biz će uvjek nuditi po onim uvjetima koji njemu odgovaraju, dok rasprodaja u stilu crnog petka za ovaj tip robe-usluge ne može postojati, tj nije to nešto što je kao modne krpice ostalo od prošle sezone pa se zato rasprodaje.. čak vjerojatno da smo u pravnoj državi gdje se kažnjavaju prevare, bilo bi i to kažnjivo, kao što su banke-švicarci itd.. tj isti kalup-shema, mamac..

 Ne znam jeli to dobra ponuda ali teško da ćeš išta povoljnije od drugog providera. Pogotovu kad je ta brzina interneta u pitanju.

15 godina
offline
Re: A1 kabelski internet

-trebaš dokaz?

-tj 179kn mjesečno je ono što dobar dio korisnika plaća.. uz to imam 200mbps, prije flat međunarodne zbog +20kn itd..

-za dodati prijemnik bi plaćao +40kn.. tj 219kn.. do 279kn ti je razlika 50kn, x24 izračunaj razliku + dodaj drugu godinu +100kn mjesečno i bit će ti jasno kako je to loša ponuda-navlakuša u odnosu na postojeće prmjere koje možeš pronaći po temi i sličnoj.. ali svaki korisnik i lokacija je slučaj za sebe pa ništa nije jednostavno usporediti.

-tcom mi to isto daje za optika, tako da je ovo skuplje od konkurencije tj tih 1000kn i lov u mutnom (šoping groznica) su zaračunati + malo više..

-na žici bakar-optika ako je vlasnik tcom operater plaća najam-korištenje, tad mora dići +20kn.. tj to sad moraju svi nakon tužbi-presuda kao i kazne za iskon .. + moraju prodati optimu .. tako se svi za te linije sad vrte od 230-250kn naviše tj samo na coaxu a1 može biti za tih 20kn jeftiniji uz istu poslovnu računicu, jer tad ne plaća najam-korištenje po cjeniku kojeg svi moraju prikazati-koristiti pa i tcom jer se pravila odnose na sve + kažnjivo je dumpanje cijene ili nejednaki uvjeti operaterima na tržištu pri čemu je tcom nacionalni operater koji to mora omogućiti svima.. pod istim uvjetima, tj drugi mogu i dumpati cijene, tcom bi za to mogao platiti kaznu hakomu..

-a1 ima povezivanje u mozaik.. svaki uređaj-račun koji povežeš -10kn.. time možeš uštedjeti dio itd. tcom ima magenta i ostale pakete ima iskon koji mu služi za cjenkanje.. ne da je neki bolji-lošiji, isti su, s razlikom da je a1 mix raznih linija i bivši vip-mobilna (homebox) i realno nesuporediv s ostalim operaterima na žici-optici već zbog kabelske-coax mreže koja ne spada pod fix-telefoniju (nacionalno) a sve ovisi o konkretnoj lokaciji-adresi korisnika pa neki imaju sve, neki ništa.. kad imaš izbor tad je lako, povoljnije, + naravno ako se želiš i znaš cjenkati, ako pristaneš na prvu ponudu to je to do isteka.. a to je obično lošije nego druga-treća.. ponuda.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
hrci24 kaže...
mata94 kaže...
hrci24 kaže...
ihush kaže...
hrci24 kaže...

Jeli dobra ponuda za Black Friday za novi priključak za Internet 140-200mbit  plus TV za 179 kuna prvih 12 mjeseci plus 1000 kuna poklon bon u konzuma? 

 -ne. Zašto? koliko je drugih 12mj? recimo dvostruko.. tad nisi dobio nikakav poklon bon nego si ga platio, klasična navlakuša-privid + u slučaju prijevremenog raskida plaćaš sve dobivene poklone koji su mamac za ugovornu.

-bez navedene cijene za drugih 12mj pretpostavimo duplo (jer se obično takva ponuda nudi s 50% iznosa u prvom dijelu.. što će reći, normalan iznos je dvostruko viši).. je ovo loša ponuda, tj dobra je samo za prvi period, dok u drugom sve platiš s 'kamatom'. Možda je popust 30%.. možda su u šumici, ali ako je 50% tad je puni iznos 360kn pa 'du-d-math'.. u odnosu na prosječne korisnike platit ćeš tih dobivenih 1000kn više, kao da sam sebe kreditiraš + zatezna kamata + nakon tog ostaješ dužan tj u slučaju raskida plaćaš taj iznos penala tj vraćaš poklonjeno.. mada je to realno kredit s odgodom naplate i nisi ništa dobio đabe..

 

-zanimljivo kako juzeri naivno najsedaju na šarene ponude-reklame.. koje stvara marketing-prodaja tj profesionalci koji znaju svoj posao i kao bonuse na kraju godine dobiju pravi poklon.. dok juzer dobije ovrhu i čudi se tko je kriv a samo je trebao čitati, izračunati, misliti.. tj biz će uvjek nuditi po onim uvjetima koji njemu odgovaraju, dok rasprodaja u stilu crnog petka za ovaj tip robe-usluge ne može postojati, tj nije to nešto što je kao modne krpice ostalo od prošle sezone pa se zato rasprodaje.. čak vjerojatno da smo u pravnoj državi gdje se kažnjavaju prevare, bilo bi i to kažnjivo, kao što su banke-švicarci itd.. tj isti kalup-shema, mamac..

 To je točno. 269 kuna je ostalih 12 mjeseci plus 1000 kuna poklon bon. 

No kada se gleda da je da za istu lokaciju Tcom nudi brzinu od 20mbit i tv za 279 kuna, što to onda nije dobra ponuda? 

 hrci24 mošeš ih još tražiti 25 kuna popusta putem kuponske promocije (prolazi zasad ako si novi korisnik). 10 kuna za internet i 15 jer uzimaš TV. Pa će te ispasti 154, odnosno 254 mjesečno: https://ssc.a1.hr/documents/10307706/1403380482/Uvjeti+kori%C5%A1tenja+Kupon+promocija_fiksna.pdf/e520af18-a6d3-520a-b16a-239ded2c88de?t=1598198745078

 

Pozivaj se na te uvjete. Imaš i ostale dokumente ovdje: https://www.a1.hr/hr/uvjeti-koristenja/fiksne-usluge/a1-privatni-korisnici

Hvala na savjetu. Kako da to napravim budući je ova gore ponuda samo na webshopu ako možda znaš?

 

Kao što ti je kolega napisao - nazoveš i popričaš s njima. Čuješ se telefonski s agentima i vidiš koju ti najbolju ponudu mogu dati. Meni su nudili u startu samo "obične" webshop black friday cijene (179 kuna i skoro pa da nisu spomenuli Konzum poklon bon). Ali kad sam spomenuo stvari iz onih dokumenata s uvjetima, vidjeli su da sam upoznat s time što je sve moguće pa su mi dali dosta dobru ponudu. Zanimao me isključivo internet - ponudili su 10 kuna kuponskog popusta (znači 169 umjesto 179) kombinaciji s još nekim dosta dobrim pogodnostima iz onih uvjeta tak da je konačna comba dosta dobra. :) 

Sve ovisi i na kakvog agenta ćeš naletjeti, ali prvo će ti probati najskuplje opcije uvaliti bez popusta.

Tebi bi trebali dati za internet 10 kuna popusta i dodatno 15 kuna za TV kao što sam ti napisao (pogotovo ako si novi korisnik s ugovornom obvezom). Ako imaš pretplatu ili nešto kod njih, još u to možeš ubaciti i Mozaik popuste. Prouči linkove koje sam stavio. Sretno :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.11.2021 15:14 (mata94).
13 godina
offline
A1 kabelski internet

Jel zna tko kad ce optika na Savicu (Zagreb) ?

 

 

To Each His Own.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
A1 kabelski internet

Imam čudan problem.

 

Došao tehničar, zamijenio router za Fritz 6490. Sve postavio, super, sve radi. Pitam ga koji je password za control panel routera. Kaže lik da piše u uputstvima. Dobro.

U uputstvima je password, no router ga ne prihvaća. Gledam s donje strane routera, no na routeru passworda nema. Probao sam i s "admin".

Ne znam kaj smijem stavit javno, kaj ne, pa sam sve ove brojeve zblurao. Ali nema "kennwort" ili "password". U uputstvima ima. Taj password iz uputstva ne valja.

 

  

Zvao sam i tehničku službu. Lik na daljinu ne vidi password, a i čudno mu je kak to piše na poleđini routera. Kao, probat će doznat.

 

Je li tko imao sličan problem?

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.12.2021 13:37 (p3r02d3r0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: A1 kabelski internet

To ti je MAC bez pocetnih 0 (nula).

 

 

11 godina
offline
Re: A1 kabelski internet

Nije. Na kraju sam nazvao lika koji je donio router. Kaže da probam s admin1234. Upalilo

7 godina
offline
A1 kabelski internet

Da li tko zna koliko je potrebno proci vremena od prekidanja postojece pretplate, do mogucnosti da se uzme nova po ovim boljim opcijama?

 

Imam internet kod njih bez ugovorne obveze i uporno mi odbijaju dati ikakvu povoljniju ponudu. Htio sam uzeti tv uz net (cak bi uzeo i ovu turbo opciju koja je skuplja, ako bi mi je dali posto je nedostupna), ali oni eto se prave ludi i nude samo sto pise vec na netu. Uz to sam cak htio otvoriti i mozaik i prebaciti prvo zenin mob posto nema ugovor, a nagodinu bi i svoj prebacio, ali eto, uporni su u sikaniranju postojecih pretplatnika ocito.

Cak sam u zadnjem razgovoru se pozivao na uvjete koristenja, gdje eto opet nemam nikakva prava jer sam vec postojeci korisnik, a agent odbija reci koliko je potrebno vremena od raskidanja pretplate do sklapanja nove. Hvala unaprijed ako tko zna

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.12.2021 19:11 (Josiip).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: A1 kabelski internet

Prije je bilo da 3 mj prije možeš produžiti ugovoronu obavezu, ja sam je produžio cca mjesec dana prije isteka roka.

13 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
Josiip kaže...

Da li tko zna koliko je potrebno proci vremena od prekidanja postojece pretplate, do mogucnosti da se uzme nova po ovim boljim opcijama?

 

Imam internet kod njih bez ugovorne obveze i uporno mi odbijaju dati ikakvu povoljniju ponudu. Htio sam uzeti tv uz net (cak bi uzeo i ovu turbo opciju koja je skuplja, ako bi mi je dali posto je nedostupna), ali oni eto se prave ludi i nude samo sto pise vec na netu. Uz to sam cak htio otvoriti i mozaik i prebaciti prvo zenin mob posto nema ugovor, a nagodinu bi i svoj prebacio, ali eto, uporni su u sikaniranju postojecih pretplatnika ocito.

Cak sam u zadnjem razgovoru se pozivao na uvjete koristenja, gdje eto opet nemam nikakva prava jer sam vec postojeci korisnik, a agent odbija reci koliko je potrebno vremena od raskidanja pretplate do sklapanja nove. Hvala unaprijed ako tko zna

Ako nemaš ugovornu obvezu, ugovor možeš raskinuti odmah bez penala. Ako ti je ugovorna obveza aktivna, isti možeš raskinut u bilo kojem trenutku, ali onda plaćaš penale (za izračun se moraš javit njima).

 

I pročitaj malo što se piše po forumima; popusta u A1 više nema, pa čak i nakon isteka ugovorne obveze. Prije su imali nekakve ponude za nove korisnike, ali i to je otišlo. Sada se usluga jedino može ugovoriti po redovnoj cijeni (ono što im je na webu) ili čak po skupljoj (da, i to nude preko telefona ako nisi dobro informiran).

 

Teoretski, jedini način da dobiješ popust je da odeš kod drugog operatera i napraviš zahtjev za sklapanje usluge. Onda bi te, teoretski, A1 trebao zvati da bi te htjeli zadržati i ponuditi ti popust. Ili pak kompletan prijelaz na drugog operatera i onda vraćanje kad bude akcija za nove korisnike. Previše posla za malo toga za uzvrat.

Blackcastle kaže...

Prije je bilo da 3 mj prije možeš produžiti ugovoronu obavezu, ja sam je produžio cca mjesec dana prije isteka roka.

I još uvijek je tako—90 dana prije isteka.

7 godina
offline
A1 kabelski internet

Nemam ugovor kod njih, nego samo pretplatu bez ugovorne obveze. Imaju trenutno povoljniju ponudu online uz koju se dobije kupon za konzum (ne zanima me taj kupon, radije bi da ubace 6 mjeseci po kunu kao sto mnogima nude, no dobro necemo cjepidlaciti :)). Na zalost ispada da je ta ponuda samo za nove pretplatnike (ja to ocito nisam jer imam postojecu pretplatu bez ugovorne obveze). Znaci moram raskinuti pretplatu koju imam (bez ugovorne obveze) i uzeti ispocetka "liniju" cijelu valjda, ali ne znam koliko vremena je potrebno od gasenja do mogucnosti uspostavljanja nove, a agent naravno ne zeli reci. 

Na zalost jos nemam telemach u zgradi, onda bi se i a1 potrudio ponuditi nesto. No polako, doci ce i oni, a onda je a1 izgubio korisnika zbog svoje gluposti doslovno jer ih ocito briga za postojece korisnike (cak i kada taj isti korisnik zeli potpisati ugovor doslovno). Kontaktirao sam i HT, iako sumnjam da oni imaju sto pametno za ponuditi

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
Josiip kaže...

Nemam ugovor kod njih, nego samo pretplatu bez ugovorne obveze. Imaju trenutno povoljniju ponudu online uz koju se dobije kupon za konzum (ne zanima me taj kupon, radije bi da ubace 6 mjeseci po kunu kao sto mnogima nude, no dobro necemo cjepidlaciti :)). Na zalost ispada da je ta ponuda samo za nove pretplatnike (ja to ocito nisam jer imam postojecu pretplatu bez ugovorne obveze). Znaci moram raskinuti pretplatu koju imam (bez ugovorne obveze) i uzeti ispocetka "liniju" cijelu valjda, ali ne znam koliko vremena je potrebno od gasenja do mogucnosti uspostavljanja nove, a agent naravno ne zeli reci. 

Na zalost jos nemam telemach u zgradi, onda bi se i a1 potrudio ponuditi nesto. No polako, doci ce i oni, a onda je a1 izgubio korisnika zbog svoje gluposti doslovno jer ih ocito briga za postojece korisnike (cak i kada taj isti korisnik zeli potpisati ugovor doslovno). Kontaktirao sam i HT, iako sumnjam da oni imaju sto pametno za ponuditi

U tom slučaju, jedini način da ostvariš popust je da se prebaciš na drugog operatera i onda potom vratiš na A1 pa da te tretiraju kao novog korisnika. Ta procedura traje sigurno nekoliko tjedana i ne znam koliko ti se to isplati radi usluge po punoj cijeni i bona za Konzum. Kažem previše posla, za doslovno ništa.

 

I ne, A1 se ne bi potrudio dolaskom konkurencije. Meni je dostupna optika HT-a i Iskona, A1 je očito svejedno jer nikakav popust nisam dobio prilikom ugovaranja usluge. Također čekam Telemach pa prelazim na njih; to sam službi za korisnike otvoreno rekao prilikom ugovaranja usluge. Mene su kao korisnika izgubili sigurno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.12.2021 12:45 (Marko :D).
4 godine
offline
Re: A1 kabelski internet
Marko :D kaže...
. Meni je dostupna optika HT-a i Iskona, A1 je očito svejedno jer nikakav popust nisam dobio prilikom ugovaranja usluge. Također čekam Telemach pa prelazim na njih; to sam službi za korisnike otvoreno rekao prilikom ugovaranja usluge. Mene su kao korisnika izgubili sigurno.

 

Niti jednog providera nije baš jako briga za postojećeg korisnika, sve dok uredno plaća račune i ne traži ništa. Kada se pojavi prvi stvarni problem, tek onda vidiš koliko vrijedi pojedini provider.

 

A1: mulja i dalje s dostupnosti gigabitnog interneta. Mjesec dana je bio dostupan na mojoj adresi (kabelski internet) - točnije od 15.9.-15.10., sada ga već dva mjeseca nema i nudi se do 200 megabita. 

 

 

7 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
Marko :D kaže...
Josiip kaže...

Nemam ugovor kod njih, nego samo pretplatu bez ugovorne obveze. Imaju trenutno povoljniju ponudu online uz koju se dobije kupon za konzum (ne zanima me taj kupon, radije bi da ubace 6 mjeseci po kunu kao sto mnogima nude, no dobro necemo cjepidlaciti :)). Na zalost ispada da je ta ponuda samo za nove pretplatnike (ja to ocito nisam jer imam postojecu pretplatu bez ugovorne obveze). Znaci moram raskinuti pretplatu koju imam (bez ugovorne obveze) i uzeti ispocetka "liniju" cijelu valjda, ali ne znam koliko vremena je potrebno od gasenja do mogucnosti uspostavljanja nove, a agent naravno ne zeli reci. 

Na zalost jos nemam telemach u zgradi, onda bi se i a1 potrudio ponuditi nesto. No polako, doci ce i oni, a onda je a1 izgubio korisnika zbog svoje gluposti doslovno jer ih ocito briga za postojece korisnike (cak i kada taj isti korisnik zeli potpisati ugovor doslovno). Kontaktirao sam i HT, iako sumnjam da oni imaju sto pametno za ponuditi

U tom slučaju, jedini način da ostvariš popust je da se prebaciš na drugog operatera i onda potom vratiš na A1 pa da te tretiraju kao novog korisnika. Ta procedura traje sigurno nekoliko tjedana i ne znam koliko ti se to isplati radi usluge po punoj cijeni i bona za Konzum. Kažem previše posla, za doslovno ništa.

 

I ne, A1 se ne bi potrudio dolaskom konkurencije. Meni je dostupna optika HT-a i Iskona, A1 je očito svejedno jer nikakav popust nisam dobio prilikom ugovaranja usluge. Također čekam Telemach pa prelazim na njih; to sam službi za korisnike otvoreno rekao prilikom ugovaranja usluge. Mene su kao korisnika izgubili sigurno.

 Imas pravo, ostaviti cu i ja tako kako je za sada, pa jednostavno uzeti optiku od telemacha kad dodju. Tv uvijek mogu preko nekog iptv uzeti i po povoljnijoj cijeni od njihove "povoljne". 

Eto, ako im ne znaci puno 500njak i nesto kuna za fiksne i mobilne usluge, to je ok, mozda drugi bude cijenio vise 

14 godina
offline
A1 kabelski internet

Nekih 3 mjeseca na A1 gigabitnom netu, nema problema zasad, da pokucam o drvo.

 

 

[URL=https://www.speedtest.net/result/12321352167][IMG]https://www.speedtest.net/result/12321352167.png[/IMG][/URL]
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
zelenapaprika kaže...

A1: mulja i dalje s dostupnosti gigabitnog interneta. Mjesec dana je bio dostupan na mojoj adresi (kabelski internet) - točnije od 15.9.-15.10., sada ga već dva mjeseca nema i nudi se do 200 megabita. 

Ako si zainteresiran za gigabitni internet, zovi ih. Ekipa na PC Ekspert forumu ih je nazvala iako je s provjere dostupnosti nestala gigabitna opcija i uredno su je dali. Pretpostavljam da je još uvijek u eksperimentalnoj fazi i da zbog toga ta opcija više nije vidljiva na webu.

10 godina
offline
A1 kabelski internet
Marko :D kaže...

A1 inače ne daje nikakav popust, pa čak i ako si bio dvije godine vezan ugovornom obvezom.

Ne znam zašto ste se raspisali u Telemach temi vezano za A1 

 

Popusti kod A1 mogu dobiti i postojeći pretplatnici kod produljenja.
Nisu ni meni nudili ništa, dapače još skuplje za produljenje usluge fiksnog neta.


Zato sam uzeo vremena i prošao njihov cjenik i tražio aktualne pogodnosti i uvjete korištenja tih posebnih ponuda.
I našao da nude popuste, nižu cijenu postojećim korisnicima na temelju vremena provedeno u pretplatničkom odnosu, broj mjeseci prije isteka ugovora, bez opomena itd...
Sve sam te navode citirao/naveo iz uvjeta korištenja, složio email i za koji dan su se javili s nižom cijenom.

 

Tražio sam i još nižu cijenu, možda za osobe s invaliditetom, umirovljenike, ali nudili su samo preko mozaika još dodatno ako povežeš u bilo kojem trenutku.

Zato recimo dva ili tri mjeseca prije isteka ugovora pratiš ko sokol cjenik i novitete što ubace i može se dobiti neki popust na koji se pozoveš 

 

 

mzopg kaže...

 eventualno ako netko ima više njihovih usluga preko Mozaika ih može povezati i ostvariti popust do 30kn po usluzi, max. 4 usluge = 120kn mjesečno popusta.

 Tako je. Isto jedna od mogućnosti.

mzopg Marko :D 

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
kiki_b kaže...
Marko :D kaže...

A1 inače ne daje nikakav popust, pa čak i ako si bio dvije godine vezan ugovornom obvezom.

Ne znam zašto ste se raspisali u Telemach temi vezano za A1 

 

Popusti kod A1 mogu dobiti i postojeći pretplatnici kod produljenja.
Nisu ni meni nudili ništa, dapače još skuplje za produljenje usluge fiksnog neta.


Zato sam uzeo vremena i prošao njihov cjenik i tražio aktualne pogodnosti i uvjete korištenja tih posebnih ponuda.
I našao da nude popuste, nižu cijenu postojećim korisnicima na temelju vremena provedeno u pretplatničkom odnosu, broj mjeseci prije isteka ugovora, bez opomena itd...
Sve sam te navode citirao/naveo iz uvjeta korištenja, složio email i za koji dan su se javili s nižom cijenom.

 

Tražio sam i još nižu cijenu, možda za osobe s invaliditetom, umirovljenike, ali nudili su samo preko mozaika još dodatno ako povežeš u bilo kojem trenutku.

Zato recimo dva ili tri mjeseca prije isteka ugovora pratiš ko sokol cjenik i novitete što ubace i može se dobiti neki popust na koji se pozoveš 

Evo, da ne bi bilo da pričamo gluposti. Promotivne ponude iz najnovijeg cjenika;

 
 

Kao što se vidi na slikama, sve promotivne ponude su za nove korisnike.

 

 

Nadalje, ovo je iz uvjeta korištenja svih tih promocija;

 
 
 

Kao što se vidi na ovim slikama, ni jednu od tih promocija ne mogu ostvariti postojeći korisnici. Pa čak ni oni koji prelaze s drugih tehnologija na optiku/kabel.

 

 

Jedina promotivna ponuda koju mogu ostvariti postojeći korisnici jest običan MOZAIK što je opet, bar meni, neisplativo.

 

kiki_b kaže...
mzopg kaže...

 eventualno ako netko ima više njihovih usluga preko Mozaika ih može povezati i ostvariti popust do 30kn po usluzi, max. 4 usluge = 120kn mjesečno popusta.

 Tako je. Isto jedna od mogućnosti.

mzopg Marko :D 

Morali bi mi ponuditi stvarno dobru ponudu da prebacim mobitele kod njih. Jer i kada bih prenio sve brojeve u A1, na kraju bi me izašlo skuplje nego kod Telemacha, a još dobijem manje.

 

Baš sad računam;

  • A1 — internet (1000/500) + telefon + 3x Dobra + 1 Mala = 645 kn/mj.
  • Telemach — internet (1000/500) + telefon + 3x Top + 1x Start = 570 kn/mj.

 

Kod ovog valja napomenuti i to da;

  • Top tarifa u Telemachu sadrži 20 GB podatkovnog prometa, a Dobra u A1 10 GB
  • Telemach u svim tarifama nudi 5G, tarife Dobra i Mala u A1 ne uključuju pristup 5G
  • Čak i ako uzmem EON (televizijska usluga od Telemacha), usluge bi me ukupno došle 639 kn; 6 kn manje nego A1 usluge bez televizije.

 

Dakle, kompletnim prijelazom na A1 dobio bi 30 GB podatkovnog prometa manje, ne bih dobio pristup 5G mreži, a račun bi bio 75 kn/mj. veći nego kod Telemacha. To je 1.800 kn u dvije godine—lijep iznos.

 

Dodamo li televiziju u računicu, račun od A1 je povećava za 90 kn (ukupno 735 kn/mj.), a račun od Telemacha za 69 kn (ukupno 639 kn/mj.). Iskreno, kasno je i ne da mi se sada tražit broj kanala i koje sve funkcije nudi A1 TV za 90 kn (pretpostavljam neki osnovni paket), ali EON nudi 150 kanala (70+ HD), mogućnost gledanja 7 dana unatrag na svim kanalima, te video klub (6.000+ naslova) u srednjem paketu koji je 69 kn/mj. za postojeće korisnike. U ovom slučaju razlika je 96 kn/mj. iliti 2.304 kn na dvije godine. Mislim da je računica jasna i da brojke govore za sebe.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.1.2022 0:36 (Marko :D).
4 godine
offline
Re: A1 kabelski internet
Marko :D kaže...

 Kako si ti zaljubljen u taj Tele2/Telemach, to nije normalno. :-)

 

Bio sam njihov korisnik otkako su došli u Hrvatsku i to kao pretplatnik. Kasnije sam raskinuo pretplatnički ugovor i prešao na bonove. Tako da sam upoznat s razvoje mreže doslovno od prvog dana postojanja. I uvijek su bili inferiorni HT-u i VIPnetu. Tek na nekim lokacijama su bili bolja od veće i starije dvije mreže. U prosincu (prije mjesec dana) konačno sam bacio njihovu SIM karticu u smeće. Jer sam imao brzinu od 10/2. Zar da takvoj mreži dajem novac, kada na jednoj strani stana na HT-u (Bonbon) imam 80/50, a na drugoj 170/50? I ta razlika između Tele2, sada Telemacha i A1 i HT je konstantna. S fiksnom mrežom je još gore jer su ju ponudili prvo u Novom Zagrebu, gdje su prva providera ionako pokupila vrhnje, dok neke optikom nepokrivene kvartove niti ne gledaju. Pa ne znam po čemu je tebi taj Telemach (u temi o A1) toliko dobar da ga toliko hvališ? Ističem da cijena nije jedini kriterij!

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.1.2022 11:12 (zelenapaprika).
13 godina
offline
Re: A1 kabelski internet
zelenapaprika kaže...
Marko :D kaže...

 Kako si ti zaljubljen u taj Tele2/Telemach, to nije normalno. :-)

 

Bio sam njihov korisnik otkako su došli u Hrvatsku i to kao pretplatnik. Kasnije sam raskinuo pretplatnički ugovor i prešao na bonove. Tako da sam upoznat s razvoje mreže doslovno od prvog dana postojanja. I uvijek su bili inferiorni HT-u i VIPnetu. Tek na nekim lokacijama su bili bolja od veće i starije dvije mreže. U prosincu (prije mjesec dana) konačno sam bacio njihovu SIM karticu u smeće. Jer sam imao brzinu od 10/2. Zar da takvoj mreži dajem novac, kada na jednoj strani stana na HT-u (Bonbon) imam 80/50, a na drugoj 170/50? I ta razlika između Tele2, sada Telemacha i A1 i HT je konstantna. S fiksnom mrežom je još gore jer su ju ponudili prvo u Novom Zagrebu, gdje su prva providera ionako pokupila vrhnje, dok neke optikom nepokrivene kvartove niti ne gledaju. Pa ne znam po čemu je tebi taj Telemach (u temi o A1) toliko dobar da ga toliko hvališ? Ističem da cijena nije jedini kriterij!

Nisam zaljubljen u Telemach nego su jednostavno moj prvi izbor od svih mreža. Ne samo zato što su uvjerljivo najjeftiniji nego i zbog samog odnosa prema novim i postojećim korisnicima gdje su visoko iznad A1, negdje u blizini bivšeg Amisa. Vip/A1 me nikada nisu nazvali da mi ističe ugovorna obveza i ponudili nešto, ne. Da je istekla ugovorna obveza saznali bi tek kada bi došao poveći račun za usluge. Tele2/Telemach su nas zvali svaki put, da nas podsjete (iako cijena usluge po isteku ugovorne obveze ostaje ista) i da nam ponude nešto bolje. Čak nas je HT u više navrata nazvao i ponudio jeftiniju uslugu, ali uz Vip/A1 to nikada nisam doživio. Sjećam se da su jednom iz A1 poslali neku ponudu na kućnu adresu, kao 3u1 za 170 kn na kojem je pisalo da ako još pritom uzmemo mobitele da popust više raste. Naravno, pozivom na broj prodaje, rekli su kako MORAMO prebaciti i mobitele iako to nigdje nije pisalo u ponudi. Tri puta smo zvali, različiti agenti rekli isto, pa smo odustali i bacili ponudu u smeće.

 

S druge strane, moji su prošli mjesec kupovali mobitele u Telemachu. Sami su ponudili popust i na jednom broju, koji je prije imao ugovornu obvezu, odbili cifru uređaja koju je trebao platiti odmah.

Uz sve to, nitko od mojih se ne žali na usluge i svi su zadovoljni s mrežom, kao i ja sam. I zbog tih svih pozitivnih iskustava logično je da ću prije uzeti Telemachove usluge nego A1 i da ću ih preporučiti nekome drugome.

 

Eto, nedavno smo dobili ogroman račun kod Telemacha; došlo je do neke greške pa je na računu bilo pronađeno dugovanje koje ne postoji. Otišao sam do njihove poslovnice gdje je zaposlenica provjerila dugovanje. Na kraju je prekrižila iznos računa, rekla da je greška i da platim onoliko koliko ona vidi u sustavu. Ta se cijena naravno poklapala s onom koju sam ja vidio u aplikaciji. Nikakvi prigovori, ništa. Platili toliko koliko nam je rekla i sve 5. Sad gledam račun za prošli mjesec i sve štima u lipu.

 

A1 mi je jednom poslao dva računa, da bi se to riješilo, trebao sam pisati prigovor i čekati tjedan dana da bi mi na kraju rekli kako mi prelaskom na novu infrastrukturu nije isključena stara usluga i da platim samo jedan račun. Također mi je bila prešućena činjenica da mi nakon prelaska telefonska usluga neće biti u funkciji neko vrijeme. Račun za Moj A1 mi je mijenjan dva puta iz nekog razloga, pa sam taj mjesec imao više telefonskih razgovora s njima nego s Tele2/Telemachom otkad koristim njihove usluge. 

 

Ako se biti zadovoljan uslugama zove biti zaljubljen, onda zovimo to tako.

 

I da, usluge preko optičke infrastrukture mi nudi HT, A1 i Iskon. Telemach još ne, ali vidim da se u susjedstvu naveliko kopa. HT otpada jer su usluge jako skupe, Iskon nema gigabitni internet u ponudi, a na A1 sam sad. Tako da bi dolazak Telemacha mogao biti pravo osvježenje i iskreno, jedva čekam. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.1.2022 12:19 (Marko :D).
4 godine
offline
Re: A1 kabelski internet
Marko :D kaže...
zelenapaprika kaže...
Marko :D kaže...

 Kako si ti zaljubljen u taj Tele2/Telemach, to nije normalno. :-)

 

Bio sam njihov korisnik otkako su došli u Hrvatsku i to kao pretplatnik. Kasnije sam raskinuo pretplatnički ugovor i prešao na bonove. Tako da sam upoznat s razvoje mreže doslovno od prvog dana postojanja. I uvijek su bili inferiorni HT-u i VIPnetu. Tek na nekim lokacijama su bili bolja od veće i starije dvije mreže. U prosincu (prije mjesec dana) konačno sam bacio njihovu SIM karticu u smeće. Jer sam imao brzinu od 10/2. Zar da takvoj mreži dajem novac, kada na jednoj strani stana na HT-u (Bonbon) imam 80/50, a na drugoj 170/50? I ta razlika između Tele2, sada Telemacha i A1 i HT je konstantna. S fiksnom mrežom je još gore jer su ju ponudili prvo u Novom Zagrebu, gdje su prva providera ionako pokupila vrhnje, dok neke optikom nepokrivene kvartove niti ne gledaju. Pa ne znam po čemu je tebi taj Telemach (u temi o A1) toliko dobar da ga toliko hvališ? Ističem da cijena nije jedini kriterij!

Nisam zaljubljen u Telemach nego su jednostavno moj prvi izbor od svih mreža. Ne samo zato što su uvjerljivo najjeftiniji nego i zbog samog odnosa prema novim i postojećim korisnicima gdje su visoko iznad A1, negdje u blizini bivšeg Amisa. Vip/A1 me nikada nisu nazvali da mi ističe ugovorna obveza i ponudili nešto, ne. Da je istekla ugovorna obveza saznali bi tek kada bi došao poveći račun za usluge. Tele2/Telemach su nas zvali svaki put, da nas podsjete (iako cijena usluge po isteku ugovorne obveze ostaje ista) i da nam ponude nešto bolje. Čak nas je HT u više navrata nazvao i ponudio jeftiniju uslugu, ali uz Vip/A1 to nikada nisam doživio. Sjećam se da su jednom iz A1 poslali neku ponudu na kućnu adresu, kao 3u1 za 170 kn na kojem je pisalo da ako još pritom uzmemo mobitele da popust više raste. Naravno, pozivom na broj prodaje, rekli su kako MORAMO prebaciti i mobitele iako to nigdje nije pisalo u ponudi. Tri puta smo zvali, različiti agenti rekli isto, pa smo odustali i bacili ponudu u smeće.

 

S druge strane, moji su prošli mjesec kupovali mobitele u Telemachu. Sami su ponudili popust i na jednom broju, koji je prije imao ugovornu obvezu, odbili cifru uređaja koju je trebao platiti odmah.

Uz sve to, nitko od mojih se ne žali na usluge i svi su zadovoljni s mrežom, kao i ja sam. I zbog tih svih pozitivnih iskustava logično je da ću prije uzeti Telemachove usluge nego A1 i da ću ih preporučiti nekome drugome.

 

Eto, nedavno smo dobili ogroman račun kod Telemacha; došlo je do neke greške pa je na računu bilo pronađeno dugovanje koje ne postoji. Otišao sam do njihove poslovnice gdje je zaposlenica provjerila dugovanje. Na kraju je prekrižila iznos računa, rekla da je greška i da platim onoliko koliko ona vidi u sustavu. Ta se cijena naravno poklapala s onom koju sam ja vidio u aplikaciji. Nikakvi prigovori, ništa. Platili toliko koliko nam je rekla i sve 5. Sad gledam račun za prošli mjesec i sve štima u lipu.

 

A1 mi je jednom poslao dva računa, da bi se to riješilo, trebao sam pisati prigovor i čekati tjedan dana da bi mi na kraju rekli kako mi prelaskom na novu infrastrukturu nije isključena stara usluga i da platim samo jedan račun. Također mi je bila prešućena činjenica da mi nakon prelaska telefonska usluga neće biti u funkciji neko vrijeme. Račun za Moj A1 mi je mijenjan dva puta iz nekog razloga, pa sam taj mjesec imao više telefonskih razgovora s njima nego s Tele2/Telemachom otkad koristim njihove usluge. 

 

Ako se biti zadovoljan uslugama zove biti zaljubljen, onda zovimo to tako.

 

I da, usluge preko optičke infrastrukture mi nudi HT, A1 i Iskon. Telemach još ne, ali vidim da se u susjedstvu naveliko kopa. HT otpada jer su usluge jako skupe, Iskon nema gigabitni internet u ponudi, a na A1 sam sad. Tako da bi dolazak Telemacha mogao biti pravo osvježenje i iskreno, jedva čekam. 

 Ti si kao onaj panzer koji na forumu hvali BUG za dobro jutro umjesto očenaša. :-) Tako ti hvališ Tele2/Telemach kao da sve daju besplatno i da su savršeni. Niti jedan operater nije savršen. Dovoljno je pročitati javne žalbe ljudi na profilima providera na Facebooku. Kod svakog možeš pročitati priče koje su nekada doslovno nevjerojatne.


No, da završimo više s time, jer je ovo tema o A1 kabelskom internetu.

 

Ni njegova cijena u 2022. nije bogzna kako povoljna. 

 

 

13 godina
offline
Re: A1 kabelski internet

Toliko daleko još nisam dogurao. Već sam kritizirao Telemach u nekoj od tema. Svatko bira za sebe, ja kao što rekoh, moj izbor je Telemach jer sam s njima imao daleko najmanje problema. S njihovom službom za korisnike, uz Amis, imao sam najmanje kontakta.

 

Tko zna, možda mi jednog dana izbor bude HT, ali Telemach se stvarno mora jako potruditi da mi HT postane prvi izbor. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.1.2022 13:10 (Marko :D).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice