A1 - Flatbox DUO 1TB

poruka: 1.802
|
čitano: 564.037
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
sad i meni radi normalno test na netflixu....ali zadnjih 5 dana su throttlali, mozda budu za sat sta ja znam, nema pravila, samo kazem svoja iskustva, nemam razloga lagat
battletag:MasnaKrvavic#2275
8 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Nitko nije rekao da ti lazes kolega, nego da meni radi bez problema. Pa forum i sluzi za rjesavanje problema, postavljanje pitanja i iznosenje misljenja/cinjenica. ;)
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
15 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

evo upravo, testiram netflix, i testiram speedtest i vidite razliku

NETFLIX NETFLIX
SPEEDTEST SPEEDTEST
battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2020 22:21 (dado16).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Spojeno 5 mobitela , 2 tv-a i 2 pc-a . Zna po 160 Mbps/s ici, inače kad nitko nije doma . 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2020 22:52 (Rucipe).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

pa i tebi throttla kad imas 30 a inace 160....a ja imam u prosjeku 40 i onda mi ga na netflixu spusti na 4

 

pretpostavljam imas 5CA ili slicno, dok ja imam 2CA, i to igra ulogu

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2020 22:44 (dado16).
11 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
dado16 kaže...

pa i tebi throttla kad imas 30 a inace 160....a ja imam u prosjeku 40 i onda mi ga na netflixu spusti na 4

 

pretpostavljam imas 5CA ili slicno, dok ja imam 2CA, i to igra ulogu

 Kartica je u Huawei b525-23a . Ne znam koliko je to CA . Odašiljač je oko 600 m udaljen . 

9 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Evo nakon pet,šest dana korištenja zte routera u flatbox duo tarifi od vip-a mogu reći da sam se nagledao bufferinga koliko u zadnje dvije godine na iskonovu bakru.🤭🥴

U Rudešu-Zg,za ne povjerovati...Kao nema nigdje blizu bazne stanice.Ne bi da sam na Palagruži

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2020 22:56 (minix neo).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Rucipe kaže...
dado16 kaže...

pa i tebi throttla kad imas 30 a inace 160....a ja imam u prosjeku 40 i onda mi ga na netflixu spusti na 4

 

pretpostavljam imas 5CA ili slicno, dok ja imam 2CA, i to igra ulogu

 Kartica je u Huawei b525-23a . Ne znam koliko je to CA . Odašiljač je oko 600 m udaljen . 

 Isto je 2CA, ocito je manje zakrcen onda...ja sam isto cca 500 600 metara udaljen

battletag:MasnaKrvavic#2275
13 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ovo ću kopirati na 2 druga mjesta isto, to je ono što sam ja napravio. Znam da mnogi neće i da će mnogi reći kako je to glupost / skupo ili što ja znam.

 

Jednostavno imam ugovor (kao i mnogi) na Tele2. Otkazao sam ga i riješio se tog problema.

 

Kako ću do interneta? Možda skuplje i komplicirano, ali je neograničeno i najbrže je što postoji trenutno.

 

Doma imam na mobitelu uvijek 400/300 brzinu, ok, zna pasti na 200mbps, ako hodam po doma znam uhvatiti signal i preko 350 mb.

Tethering s kablom na desktop ili laptop, a ostali uređaji (tv, ps) se spajaju wifi na 5ghz dijeljenja.

Brzina je bomba! Skida se neograničeno, da ne pokazujem nešto "ne baš legalno" jučer 400gb riješeno. Ovaj mjesec preko 1,1TB već.

 

Živim u okolici Siska, zapravo tele2 mi je davao 40mbps pokucnog, a tcom preko žice cca 20 mbps i optika nije dostupna.

 

Koliko me to košta? Dan interneta je 9kn, 30x 9 kn za 30 dana, da skupo, ali nikad nije ispod 200/100 brzina i zaista je FLAT.

Kako spojit? Moj mobitel radi 2 dana ako samo stoji doma da ga ne diram i da 48h besprekidno dijeli tu mrežu, inače i 3+ dana može radit, ali dijeljenje neta malo brže troši bateriju.

Mobitel je 4G i nije mi potreban uz mene jer mi je to drugi mob.

 

Za ovu foru sam čuo od frenda, a i skužio da mnogi na netu već o tome pričaju da su znali uzimat zbog "skidanja" te dan interneta fore.

 

Kod mene radi od 27.10.2020 i od 1. do danas 5.11 je preko 1TB skinuto.

 

Nisam naišao na nikakvu foru da bi to bila loša ideja osim ako nemaš drugi mob ili ti je problem platiti 9 kn dan.

 

 

NE UZIMATI TJEDAN ZA 70KN, u tom slučaju je 75mbps ogranicena brzina. Ako uzmes 1 dan onda je brzina full.

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
9 kn je sam kod pretplatnika, dok na bonovima je 10 kn zar ne....i dan interneta se ne produzuje samo kao internet tjedan nego moras svaki,dan slat rucno poruke
battletag:MasnaKrvavic#2275
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
crocro23 kaže...

Ovo ću kopirati na 2 druga mjesta isto, to je ono što sam ja napravio. Znam da mnogi neće i da će mnogi reći kako je to glupost / skupo ili što ja znam.

 

Jednostavno imam ugovor (kao i mnogi) na Tele2. Otkazao sam ga i riješio se tog problema.

 

Kako ću do interneta? Možda skuplje i komplicirano, ali je neograničeno i najbrže je što postoji trenutno.

 

Doma imam na mobitelu uvijek 400/300 brzinu, ok, zna pasti na 200mbps, ako hodam po doma znam uhvatiti signal i preko 350 mb.

Tethering s kablom na desktop ili laptop, a ostali uređaji (tv, ps) se spajaju wifi na 5ghz dijeljenja.

Brzina je bomba! Skida se neograničeno, da ne pokazujem nešto "ne baš legalno" jučer 400gb riješeno. Ovaj mjesec preko 1,1TB već.

 

Živim u okolici Siska, zapravo tele2 mi je davao 40mbps pokucnog, a tcom preko žice cca 20 mbps i optika nije dostupna.

 

Koliko me to košta? Dan interneta je 9kn, 30x 9 kn za 30 dana, da skupo, ali nikad nije ispod 200/100 brzina i zaista je FLAT.

Kako spojit? Moj mobitel radi 2 dana ako samo stoji doma da ga ne diram i da 48h besprekidno dijeli tu mrežu, inače i 3+ dana može radit, ali dijeljenje neta malo brže troši bateriju.

Mobitel je 4G i nije mi potreban uz mene jer mi je to drugi mob.

 

Za ovu foru sam čuo od frenda, a i skužio da mnogi na netu već o tome pričaju da su znali uzimat zbog "skidanja" te dan interneta fore.

 

Kod mene radi od 27.10.2020 i od 1. do danas 5.11 je preko 1TB skinuto.

 

Nisam naišao na nikakvu foru da bi to bila loša ideja osim ako nemaš drugi mob ili ti je problem platiti 9 kn dan.

 

 

NE UZIMATI TJEDAN ZA 70KN, u tom slučaju je 75mbps ogranicena brzina. Ako uzmes 1 dan onda je brzina full.

Nije da si otkrio toplu vodu jer tako internet neki koriste već godinama, ali prešutio si dva važna detalja. Dakle, Internet dan opcija je 9 kn za pretplatnike, dok je za korisnike bonova 10 kn; znači 30 kn skuplje tu prolaze korisnici bonova i s ograničenom brzinom interneta.

Također što nisi spomenuo je da ti tih 270 kn (opcija na 30 dana) ide dodatno na već postojeći račun za mobitel, pa ako plaćaš pretplatu za mobitel 190 kn mjesečno, onda te sve na kraju ispada 460 kn mjesečno.

 

Znači, ne samo da je neisplativo nego je i ne praktično jer se svaki dan mora slati SMS poruka za aktivaciju, te se internetska veza prekida kada opcija istekne. A1 je ovdje za prosječnog korisnika najbolje rješenje jer ne skidaju svi internet na dnevnoj bazi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2020 10:45 (Marko :D).
4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
dado16 kaže...

pa i tebi throttla kad imas 30 a inace 160....a ja imam u prosjeku 40 i onda mi ga na netflixu spusti na 4

 

pretpostavljam imas 5CA ili slicno, dok ja imam 2CA, i to igra ulogu

 S 2CA ide i preko 200 Mbps. Isprobao svojim mobitelom na A1 koji je samo 2CA.

4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
crocro23 kaže...

 

 

Doma imam na mobitelu uvijek 400/300 brzinu, ok, zna pasti na 200mbps, ako hodam po doma znam uhvatiti signal i preko 350 mb.

 

 

 Svjestan si da si super sretan jer očito kod tebe trenutno nema previše korisnika na baznim stanicama koje koristiš? 

4 godine
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
.
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2020 10:59 (zelenapaprika).
16 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Što ne uzmeš  Huawei B535? Na njuški se novi(ji) nađu za relativno ok lovu, a super su. Malo proguglaj.

 

Za ovaj ne znam kakav je, osim da mi je to skupo hehe!

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
zelenapaprika kaže...
crocro23 kaže...

 

 

Doma imam na mobitelu uvijek 400/300 brzinu, ok, zna pasti na 200mbps, ako hodam po doma znam uhvatiti signal i preko 350 mb.

 

 

 Svjestan si da si super sretan jer očito kod tebe trenutno nema previše korisnika na baznim stanicama koje koristiš? 

 Očito, mislim nisam, ima puno, ali je stanica cca 300m od moje kuće, barem su mi tako rekli dečki koji rade u t-comu. Nije da živim u mjestu koje nema populacije, ima nas puno u stanbenim zgradama, ali nije u centru, to sam želio reći, znači kvart ima cca 1000 ljudi, a ne 10 000 kao kod nekih drugih. Nema nebodera i nema industrijske zone na 10km.

13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Marko :D kaže...
crocro23 kaže...

Ovo ću kopirati na 2 druga mjesta isto, to je ono što sam ja napravio. Znam da mnogi neće i da će mnogi reći kako je to glupost / skupo ili što ja znam.

 

Jednostavno imam ugovor (kao i mnogi) na Tele2. Otkazao sam ga i riješio se tog problema.

 

Kako ću do interneta? Možda skuplje i komplicirano, ali je neograničeno i najbrže je što postoji trenutno.

 

Doma imam na mobitelu uvijek 400/300 brzinu, ok, zna pasti na 200mbps, ako hodam po doma znam uhvatiti signal i preko 350 mb.

Tethering s kablom na desktop ili laptop, a ostali uređaji (tv, ps) se spajaju wifi na 5ghz dijeljenja.

Brzina je bomba! Skida se neograničeno, da ne pokazujem nešto "ne baš legalno" jučer 400gb riješeno. Ovaj mjesec preko 1,1TB već.

 

Živim u okolici Siska, zapravo tele2 mi je davao 40mbps pokucnog, a tcom preko žice cca 20 mbps i optika nije dostupna.

 

Koliko me to košta? Dan interneta je 9kn, 30x 9 kn za 30 dana, da skupo, ali nikad nije ispod 200/100 brzina i zaista je FLAT.

Kako spojit? Moj mobitel radi 2 dana ako samo stoji doma da ga ne diram i da 48h besprekidno dijeli tu mrežu, inače i 3+ dana može radit, ali dijeljenje neta malo brže troši bateriju.

Mobitel je 4G i nije mi potreban uz mene jer mi je to drugi mob.

 

Za ovu foru sam čuo od frenda, a i skužio da mnogi na netu već o tome pričaju da su znali uzimat zbog "skidanja" te dan interneta fore.

 

Kod mene radi od 27.10.2020 i od 1. do danas 5.11 je preko 1TB skinuto.

 

Nisam naišao na nikakvu foru da bi to bila loša ideja osim ako nemaš drugi mob ili ti je problem platiti 9 kn dan.

 

 

NE UZIMATI TJEDAN ZA 70KN, u tom slučaju je 75mbps ogranicena brzina. Ako uzmes 1 dan onda je brzina full.

Nije da si otkrio toplu vodu jer tako internet neki koriste već godinama, ali prešutio si dva važna detalja. Dakle, Internet dan opcija je 9 kn za pretplatnike, dok je za korisnike bonova 10 kn; znači 30 kn skuplje tu prolaze korisnici bonova i s ograničenom brzinom interneta.

Također što nisi spomenuo je da ti tih 270 kn (opcija na 30 dana) ide dodatno na već postojeći račun za mobitel, pa ako plaćaš pretplatu za mobitel 190 kn mjesečno, onda te sve na kraju ispada 460 kn mjesečno.

 

Znači, ne samo da je neisplativo nego je i ne praktično jer se svaki dan mora slati SMS poruka za aktivaciju, te se internetska veza prekida kada opcija istekne. A1 je ovdje za prosječnog korisnika najbolje rješenje jer ne skidaju svi internet na dnevnoj bazi.

 

Mislio sam da nisam prešutio, ali eto, ispričavam se. Ja imam 2 broja poslovna, 1 nosim, a drugi je na firmu i ne koristim pa ću ga tako riješit, a pretplatu ionako ne platim ja de facto. Ja ću platiti ovih 9kn kao što sam rekao. Ako budem morao sms slati svaki dan, nije prevelik problem. Bitno je meni da kad ja poželim da mogu skinut 4k film ili 100gb igru s ps5 i to s velikom 4G brzinom.

 

Što se pretplate tiče, pa ako se netko želi riješiti tele2 onda bi imao doplate cca 140 kn više, ali i 5x veću brzinu i nema ograničenja. Naravno, ne znam ja kolika je brzina drugima po ostalim gradovima, ali u Sisku (pogledaj na gmaps) od Viktorovca, kod Placa na trgu ili Zeleni Brijeg, na sve tri lokacije kod mene i kod prijatelja imamo 300+ brzinu na tcom mobitelu koji je 4G/5G, probao sam i na 5G, ali je brzina ista jer ovdje nema 5G još. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2020 14:49 (crocro23).
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
crocro23 kaže...

Ovo ću kopirati na 2 druga mjesta isto, to je ono što sam ja napravio. Znam da mnogi neće i da će mnogi reći kako je to glupost / skupo ili što ja znam.

 

Jednostavno imam ugovor (kao i mnogi) na Tele2. Otkazao sam ga i riješio se tog problema.

 

Kako ću do interneta? Možda skuplje i komplicirano, ali je neograničeno i najbrže je što postoji trenutno.

 

Doma imam na mobitelu uvijek 400/300 brzinu, ok, zna pasti na 200mbps, ako hodam po doma znam uhvatiti signal i preko 350 mb.

Tethering s kablom na desktop ili laptop, a ostali uređaji (tv, ps) se spajaju wifi na 5ghz dijeljenja.

Brzina je bomba! Skida se neograničeno, da ne pokazujem nešto "ne baš legalno" jučer 400gb riješeno. Ovaj mjesec preko 1,1TB već.

 

Živim u okolici Siska, zapravo tele2 mi je davao 40mbps pokucnog, a tcom preko žice cca 20 mbps i optika nije dostupna.

 

Koliko me to košta? Dan interneta je 9kn, 30x 9 kn za 30 dana, da skupo, ali nikad nije ispod 200/100 brzina i zaista je FLAT.

Kako spojit? Moj mobitel radi 2 dana ako samo stoji doma da ga ne diram i da 48h besprekidno dijeli tu mrežu, inače i 3+ dana može radit, ali dijeljenje neta malo brže troši bateriju.

Mobitel je 4G i nije mi potreban uz mene jer mi je to drugi mob.

 

Za ovu foru sam čuo od frenda, a i skužio da mnogi na netu već o tome pričaju da su znali uzimat zbog "skidanja" te dan interneta fore.

 

Kod mene radi od 27.10.2020 i od 1. do danas 5.11 je preko 1TB skinuto.

 

Nisam naišao na nikakvu foru da bi to bila loša ideja osim ako nemaš drugi mob ili ti je problem platiti 9 kn dan.

 

 

NE UZIMATI TJEDAN ZA 70KN, u tom slučaju je 75mbps ogranicena brzina. Ako uzmes 1 dan onda je brzina full.

 

400/300  znači DL400Mbps a UL300Mbps? 400DL ok ali 300UL u hr na 4G zasad nemoguća misija. Ajd jedan speed test možda griješim. I kojim mobitelom to postižeš?

Internet dan pretplata 9kn to je točno max dostupna brzina samo je limit 20GB 24h. Objasni kako si mogao skinuti 1TB u 5 dana s time da internet dan ne možeš aktivirati više puta u 24h na istom broju.

Simpa internet dan 10kn DL 75Mbps i UL 25Mbps i s time si mogao preći 1TB za 5 dana.

Ne moraš pisati na dugačko kratko i jasno.

15 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Zvao SZK rekao da imam koronu i da sam doma ležim i od firme gledam kamere te da imam problema i da mi ukinu cgn.

Danas me zvali da resetiram ruter i da su namjestili trebalo im dva dana i sada sve radi ok.

Šta sam primjetio da na torrenthr nisam bio spojiv te da su mi veći fajlovi koje sam uploadao na server znali pući a s vpn su prolazili s nekih hostova mi nije dozvoljavao skidanje kao i pristup nekim stranicama.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Normalno da si bio nespojiv, port forward i upnp ne rade iza CGNATa.

15 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Jesi ga iskljucili svima koji ste trazili? Mene to muči radi torrenta najviše.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
R4zOR229 kaže...

Jesi ga iskljucili svima koji ste trazili? Mene to muči radi torrenta najviše.

 Jel to pitaš za A1 flatbox? Ako da, onda je i odgovor da. Ja sam nazvao, (tehnička podrška, nemoj slučajno da prodaju odabereš  :)

 

Samo sam rekao da ne vidim svoju javnu IP adresu, da mi to ne odgovara iz privatnih razloga i da molim da me maknu iz tih "šeranih gejtveja"   :))))

 

Ljubazni dečko je rekao u redu, da samo ugasim i upalim router, i stvarno je tak i bilo. Rješeno s njima za minutu!

 

LP

15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

A tema je flatbox...hvala. Vec sam mislio da cu morati smisljati razloge da se spajam na komp doma prek remote i tak to :D

4 godine
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Jel ima ko ljubazan pa da mi objasni sto je taj CGNAT sto svi zivkate da vam ukinu? I ja imam A1 homebox pa me zanima moram li takodjer zvati il ne. Hvala!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

poludit sa ovim a1, evo danas jedva 5 mbps imam, jitter je 300, koju god frenkvenciju i kombinaciju isprobam.

 

 

edit: izvadim karticu iz b535 i stavim u xiaomi mi9tpro brzina uredno 70 mbps...vratim opet u router resetiram ga na tvornicke i opet jede govna... pa koja materina

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2020 21:30 (dado16).
9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Kurvenrojber kaže...

Jel ima ko ljubazan pa da mi objasni sto je taj CGNAT sto svi zivkate da vam ukinu? I ja imam A1 homebox pa me zanima moram li takodjer zvati il ne. Hvala!

 U nedostatku IPv4 adresa neki operatori postave više korisnika iza jedne javne IP adrese. Npr. 100 korisnika ima istu javnu IP adresu (vidljivu na internetu), a svatko ima svoju privatnu internu koja je maskirana unutar te javne. Nuspojave su nemogućnost hostanja bilo kakve vrste servera (a da ga vidiš izvana), ne radi port forwarding, otvoriš prvi put neki site, a tvoj IP je već banan itd.

8 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Kurvenrojber kaže...

Jel ima ko ljubazan pa da mi objasni sto je taj CGNAT sto svi zivkate da vam ukinu? I ja imam A1 homebox pa me zanima moram li takodjer zvati il ne. Hvala!

CGNAT ti je NAT iza NATa, doslovce još jedan "sloj" između tebe i interneta. Normalni NAT je recimo (pojednostavljeno) tvoja vanjska ip je 213.147.25.53 i kad paket sa nekog servera ide prema tebi, on se javlja na tvoju IP a tvoj router pretvori zahtjev za 213.147.... direktno u 192.168.1.x, adresu PCja za kojeg je paket. Kad imaš CGNAT, u priči se pojavljuje još jedna IP adresa između vanjske 213.147... i unutarnje 192.168... Obično bude iz private rangea, 10.x...

 

U 99% slučajeva, CGNAT ne smeta. Problem je ako trebaš port forward tj da nešto iz tvoje mreže (videonadzor, neki server, remote desktop...) bude dostupno izvana. To je sa CGNAT nemoguće. Zna raditi probleme torrentima, VPNovima, online igrama...

 

Zašto CGNAT uopće postoji? Previše uređaja na internetu a nedovoljno IP adresa. Sa običnim NATom se problem djelomično riješio jer si efektivno iza jedne vanjske IP "sakrio" x uređaja - zamisli da ti doma svaki mobitel, tablet i PC mora imati svoju vanjsku IP - pa potrošili bi sve raspoložive IP adrese u roku odmah. Da bi riješili i taj problem, izmišljen je CGNAT (carrier grade NAT) koji je NAT za NAT - iza jedne javne si skrio hrpu svojih internih adresa routera na razini providera a iza njih su routeri od krajnjih korisnika. Više nije jedna vanjska = jedan router i 4-5 mobitela/PCja nego jedna vanjska = stotine providerovih privatnih adresa = tisuće i tisuće korisničkih routera i iza njih deseci tisuća uređaja.

 

tl;dr - ako ti ne treba port forward i niti ne znaš što je to, CGNAT ti ne smeta. Nećeš magično dobiti veću brzinu neta ako ga se ugasi.

4 godine
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Hvala na objasnjenju. No zanima me sada da li je dobro to, i ima li potrebe za otkljucavanjem toga normalan korisnik koji samo gleda filmove, YT, novine, IPTV i ostali casual stuff? Za sad nisam ni ja jednoj stranici imao neki problem btw. 

 

Edit: tokom pisanja ovog pitanja kolega iznad mi je vec objasnio sve ko profesor (hvala na opsirnoj info) pa zanemarite ovaj post. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2020 21:53 (Kurvenrojber).
8 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Za normalno surfanje ne smeta, radi milisekundu - dvije overheada i put je duži za jedan hop. Kompletno nebitno.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice