Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.396.235
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
8 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Maa mistype ..Razmisljao o  Kef R3  i napisem kef umjesto  Klipsch my bad 🙈

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
10 godina
offline
Vaš audio kutak

Mozda je najbolje ovde postavit pitanje.

 

Ima li smisla gledat filmove 5.1 ili 7.1 na obicnom tvu povezanom na 2.0 zvucnike.

 

Uglavnom kad god skidam filmove navedeno je "1080p.DTS-HD.MA.7.1" "DDP 5.1 Atmos H.264" "1080p.BluRay.H264.AAC" ova zadnja dva u opisu im stoji 5.1,a ovaj prvi normalno kao sto pise 7.1.

 

Znam da se moze gledati i to ide na 2.0 ali sta se tu gubi? Kad pogledam opis nema nigdje da stoji 2.0 ili 2.1 vecinom je 5.1. Predpostavljam da ili tonovi se ne reproduciraju svi ili se neki tonovi smanje jer se prebace na lijevi i desni pa onda to nije to?

Nekako bi rekao da glasovi glumaca znaju biti tisi dosta u odnosu na efekte kao pucanje,eksplozije,prevrtanje auta ili slicno.

Origin_Steam: hrka11
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
hrka11 kaže...

Mozda je najbolje ovde postavit pitanje.

 

Ima li smisla gledat filmove 5.1 ili 7.1 na obicnom tvu povezanom na 2.0 zvucnike.

 

Uglavnom kad god skidam filmove navedeno je "1080p.DTS-HD.MA.7.1" "DDP 5.1 Atmos H.264" "1080p.BluRay.H264.AAC" ova zadnja dva u opisu im stoji 5.1,a ovaj prvi normalno kao sto pise 7.1.

 

Znam da se moze gledati i to ide na 2.0 ali sta se tu gubi? Kad pogledam opis nema nigdje da stoji 2.0 ili 2.1 vecinom je 5.1. Predpostavljam da ili tonovi se ne reproduciraju svi ili se neki tonovi smanje jer se prebace na lijevi i desni pa onda to nije to?

Nekako bi rekao da glasovi glumaca znaju biti tisi dosta u odnosu na efekte kao pucanje,eksplozije,prevrtanje auta ili slicno.

 Zar ne bi trebala biti opcija i stereo zvuka? Ako ćemo realno, većina ljudi nema kućno kino, nego jednostavno zvučnike ugrađene u TV, i gledaju normalno filmove... Da, zvuk neće biti kako je zamišljeno, ali mislim da ne bi trebalo biti većih problema...

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.1.2023 10:00 (lllnuclearlll).
10 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Sad da sam gledao na tvu mogu li prebacit na stereo nisam,nego mi bezveze palo na pamet jer sam skidao nesto pa da upitam.

Problema sa reprodukcijom nece bit sigurno,reproducira se on umjesto 5.1 ide 2.0 ili sta vec imas.

Mislim da razlike neke mora bit jer nije isto 5.1 i 2.0 mora se negdje nesto kompezirat.Kao sto sam vec rekao primjetim da mi u filmu budu efekti glasniji,glas tisi ili takve situacije.Onda prebacim na tv obicni program druga prica,sve je pojacanije i glas pogotovo.

Kad bi gledao isti film sa audio 5.1 i 2.0 nebi vjerovatno isti rezultat bio na 2.0 zvucnicima.

Nisam bas imao volje guglat detaljno sad vezi toga.

Origin_Steam: hrka11
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
hrka11 kaže...

Sad da sam gledao na tvu mogu li prebacit na stereo nisam,nego mi bezveze palo na pamet jer sam skidao nesto pa da upitam.

Problema sa reprodukcijom nece bit sigurno,reproducira se on umjesto 5.1 ide 2.0 ili sta vec imas.

Mislim da razlike neke mora bit jer nije isto 5.1 i 2.0 mora se negdje nesto kompezirat.Kao sto sam vec rekao primjetim da mi u filmu budu efekti glasniji,glas tisi ili takve situacije.Onda prebacim na tv obicni program druga prica,sve je pojacanije i glas pogotovo.

Kad bi gledao isti film sa audio 5.1 i 2.0 nebi vjerovatno isti rezultat bio na 2.0 zvucnicima.

Nisam bas imao volje guglat detaljno sad vezi toga.

Zato što govor ide na centralni (vokal) kanal koji je u 5.1 sustavu poseban zvučnik... 

 

Inače imam istu stvar, pojačalo spojeno na TV, i TV program mi radi uredno, ali nisam probao još pogledati neki film preko laptopa/kompa... Javim dojmove kad probam...

 

Probao sam netflix dokumentarce i to radi pristojno. Nemam ni mjesta, a ni potrebu za 5.1 sustavom doma, i mislim da će kvalitetan stereo setup biti sasvim solidan za pogledati film kod kuće...

 

Ako mi je do surrounda otići ću u kino.

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.1.2023 11:41 (lllnuclearlll).
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Kućno kino ima smisla (5.1; 7.2; Atmos i sl.) ako je to upareno s kvalitetnim AV receiverom, dobrim Front i Centralnim zvučnikom, subom i dobro smještenim Surround zvučnicima.
A to košta.

Isto kao što će koštati ako se to želi dobiti sa Soundbar sustavom.
Oni Soundbari za 100 ili nešto sitno više € tu ne spadaju.

 

Dobar zvuk se može dobiti i sa solidnim vanjskim Front zvučnicima (2.0 sustav), kada zvuk sa TV-a (ili Media playera ili sl.) ide na vanjski DAC (ili pojačalo s SPDIF ulazom).
To može biti kvalitetniji dvokanalni zvuk nego onaj iz jeftinih Soundbara.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Mislim da su svi filmovi, tj zvuk kodirani u stereo 2.0, neki kao npr koje skidas uz stereo imaju mogucnost reprodukcije 5.1, 7.1 itd

Prema tome nikakvih problema neces imati sa reprodukcijom na tv-u...

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Striko2009 kaže...

Mislim da su svi filmovi, tj zvuk kodirani u stereo 2.0, neki kao npr koje skidas uz stereo imaju mogucnost reprodukcije 5.1, 7.1 itd

Prema tome nikakvih problema neces imati sa reprodukcijom na tv-u...

Ma ne,nisam ni mislio da ce bit nekih problema.

Origin_Steam: hrka11
12 godina
offline
Vaš audio kutak

Ekipa ako kome treba dobar bi-wire zvucnicki kabel nek se javi na PM!

AUDIOFIL
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Vaš audio kutak

Smjesteno i  ceka na slusanje poslije posla  u vecernjim satima ! 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
12 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Kupljeno ili samo na probi?
Javi dojmove i usporedbu sa MA.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
8 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Uzeo za probu al nekako mi se čini 90% šanse da su i kupljeni hahah.. Ma ne može se mjerit MA s ovim. Ovo je jednostavno klase iznad .Sviraju samo tako...A i izgledaju. Od balansa srednjih visokih i basa.. Do boljeg srednjeg podrucja. Svakako pozitivni dojam i jednostavno svira 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Super. Bitno je da si zadovoljan.  Jel dobiješ kakav popust?

8 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Znamo se privatno pa onda jel  smo se našli na nekoj cijeni , s obzirom  i da mi to nije prva ni  zadnja kupovina od iste osobe 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Imam onaj mali EMI tester (link), mjerim tokom dana na nekoliko uticnica po kuci, zanimljiva saznanja:

- raspon smetnji, od cca 100mV do 1300mV! 100mV kasno navecer, preko 1000mV tokom dana. Nekako se poklapa sa iskustvnom da mi hifa uvijek puno bolje zvuci navecer. Mozda je placebo, mozda je subjektivni doman, mozda su mali zeleni, a mozda su i te EMI smetnje!

- grijanje (dizalica topline, bojler, radioatori) je daleko najveci zagadjivac struje, dodaje 600-800mV smetnji kada radi

- TV dodaje oko 200mV.

- mali "conditioner" koji bi kao trebao procistiti struju ustvari dodaje +200mV smetnji (https://www.mcru.co.uk/product/tacima-sc5723-mains-conditioner/?v=d2cb7bbc0d23). Imao sam 2 jer su mi rekli da sto vise to bolje:) 

- ganjam AQ Niagara 1200 po hifisharku, mozda ubodem neki za male pare pa testiram. Ako je i dalje isto "smece" u struji, AQ se uvijek lako proda... Mozda iFi Powerstation, izgleda dobro napravljen i ima dobre reviewove, neznam dali se isplati dati gotovo 50% vise za AQ, al taj AQ svi hvale (neki kazu da im nije nis donio jer valjda vec imaju dobru struju sa malo smetnji...)

 

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
hudo kaže...

Imam onaj mali EMI tester (link), mjerim tokom dana na nekoliko uticnica po kuci, zanimljiva saznanja:

- raspon smetnji, od cca 100mV do 1300mV! 100mV kasno navecer, preko 1000mV tokom dana. Nekako se poklapa sa iskustvnom da mi hifa uvijek puno bolje zvuci navecer. Mozda je placebo, mozda je subjektivni doman, mozda su mali zeleni, a mozda su i te EMI smetnje!

- grijanje (dizalica topline, bojler, radioatori) je daleko najveci zagadjivac struje, dodaje 600-800mV smetnji kada radi

- TV dodaje oko 200mV.

- mali "conditioner" koji bi kao trebao procistiti struju ustvari dodaje +200mV smetnji (https://www.mcru.co.uk/product/tacima-sc5723-mains-conditioner/?v=d2cb7bbc0d23). Imao sam 2 jer su mi rekli da sto vise to bolje:) 

- ganjam AQ Niagara 1200 po hifisharku, mozda ubodem neki za male pare pa testiram. Ako je i dalje isto "smece" u struji, AQ se uvijek lako proda... Mozda iFi Powerstation, izgleda dobro napravljen i ima dobre reviewove, neznam dali se isplati dati gotovo 50% vise za AQ, al taj AQ svi hvale (neki kazu da im nije nis donio jer valjda vec imaju dobru struju sa malo smetnji...)

 

 Ja svoje probleme riješio tako da sam komp u hodnik uštekao,Marantz mi je jeko osijetljiv i svo smeće je vuko iz utičnice.....

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Ja imam poseban kabel za hifi povucen iz razvodne kutije!
E i da nekako navecer uvik bolje zvuci..
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Vaš audio kutak

Jeste za to da se uz ovu temu nadoveže tema sa preporukama  albuma/pjesama  koje slušate/ testirate zvučnike  ? 

7 Da
2 Ne
Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Hoću li dobiti bolji zvuk ako uzmem Wiim Mini streamer koji isporučuje do 192kHz/24bit?

 

Trenutno puštam glazbu preko Bluetootha koji je 16bit standardni codec... Dakle nije aptx i sl., nego najosnovnije... 

 

Glazba ide sa Tidal-a koji ima HiFi kvalitetu, dakle moglo bi bolje.

 

Mislite da bih primjetio razliku?

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2023 11:12 (lllnuclearlll).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Vaš audio kutak

 

Planar ribbon headphone driver 

 

https://www.youtube.com/shorts/pzMfxGfs6aQ

 

Zanimljivo kako radi....

 

 

[SOUND DEMO] Audeze LCD5

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2023 12:55 (lmutak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
lllnuclearlll kaže...

Hoću li dobiti bolji zvuk ako uzmem Wiim Mini streamer koji isporučuje do 192kHz/24bit?

 

Trenutno puštam glazbu preko Bluetootha koji je 16bit standardni codec... Dakle nije aptx i sl., nego najosnovnije... 

 

Glazba ide sa Tidal-a koji ima HiFi kvalitetu, dakle moglo bi bolje.

 

Mislite da bih primjetio razliku?

 

Mislim da hoces.

Pogotovo jer je BT u pitanju.

Kasnije uvijek mozes taj streamer spojiti na bolji DAC.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
lllnuclearlll kaže...

Hoću li dobiti bolji zvuk ako uzmem Wiim Mini streamer koji isporučuje do 192kHz/24bit?

 

Trenutno puštam glazbu preko Bluetootha koji je 16bit standardni codec... Dakle nije aptx i sl., nego najosnovnije... 

 

Glazba ide sa Tidal-a koji ima HiFi kvalitetu, dakle moglo bi bolje.

 

Mislite da bih primjetio razliku?

 

Mislim da hoces.

Pogotovo jer je BT u pitanju.

Kasnije uvijek mozes taj streamer spojiti na bolji DAC.

 Mislim da je DAC u Denonu čisto pristojan, barem po recenzijama. Uzet ću Wiim Mini i spojiti optički na pojačalo.

4 godine
offline
Vaš audio kutak

U Denonu je integrirani DAC, solidan za tu vrstu uređaja.
Međutim većina externhi od 100 € pa na više (neki Topping npr.) će biti čujno bolji.
Svakako razmsliti o tome !

 
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Vaš audio kutak

Postoji li streamer sa nativnom podrškom za Soundcloud a da nije Cromecast ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Kakav je DAC u Cambidge Audio AXR100?

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.2.2023 20:14 (Strm).
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

DAC 200-300 € za B sustav ?

Topping E30 II

Topping D50S

 

Ak ti treba bluetooth D50S je super, koristim ih dva komada od kako postoje i to radi besprijekorno. Ako hoćeš balansirani onda E50. Svi su ionak debelo transparentni pa biraj fićere.

Deckard
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Bluetooth i amp za slušalice mi uopće ne trebaju u ext. DAC-u.
Bitno je da ima DSD i MQA (za Tidal).

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Bluetooth i amp za slušalice mi uopće ne trebaju u ext. DAC-u.
Bitno je da ima DSD i MQA (za Tidal).

Onda uzmi E50.

Deckard
21 mjesec
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
bik kaže...

Postoji li streamer sa nativnom podrškom za Soundcloud a da nije Cromecast ?

 Možda ovaj:

 

https://wiimhome.com/WiiMPro/Overview

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice