Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.400.387
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
3 godine
offline
 
0 0 hvala 0
4 godine
online
Vaš audio kutak

Kao što sam najavio, jučer smo kod kolege isprobali moj cijevni preamp Audio Note M2 Phono.

 

http://www.forum.hr/showpost.php?p=87436441&postcount=9051

 

Nakon ovog slušanca i druženja će kolega ipak lakše potražiti neki solidan preamp za svoj sustav.

Mada mu i ovako isti zvuči odlično.

U razdoblju manjem od godinu dana je zamijenio amplifikaciju (integrirac ampom i preampom), zvučnički kabel i dva para interkonekta...)

 

Ništa bez probe; papiri i specifikacije  su jedno, a stvarna proba u vlastitom sustavu ipak nešto drugo.....

 

 
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...

On ti je iz Splita, a ovo nije njegova soba. A i nisu njegove Opere. Mislim da ima Seconde.

 Znam Gorana s drugog foruma, a znam i da su me ove Opere na wish listi :).

 
1 0 hvala 0
4 godine
online
Vaš audio kutak

Moram pisati Osvrte samo o kabelima.

Onda ima barem nekih komentara.........

 

Veli kolega da je jučer slušao sustav, al da mu sad fali zvuk cijevnog preampa s probe.

Dobro pozna zvuk cijevi jer je imao Unison i Graaf cjevaše.

Kod ovog drugog mu je samo (pre)mekani bas bio problematičan...sve ostalo je kaže, bilo super.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Moram pisati Osvrte samo o kabelima.

Onda ima barem nekih komentara.........

 

 

 

 Piši samo, ja sam "preboljel" tu vašu bolest, več me ne dira ni pol posto.

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Just Outlaw kaže...
Dead kaže...

On ti je iz Splita, a ovo nije njegova soba. A i nisu njegove Opere. Mislim da ima Seconde.

 Znam Gorana s drugog foruma, a znam i da su me ove Opere na wish listi :).

 Ovu su stare Opere Grand Callas i poprilicno prevelike za moju slusaonu/dnevnu sobu..na odstrelu su mi Opera Callas Diva..ali ovo je vrlo dobra cijena za nekog tko ima mjesta i amplifikaciju za upogonit ove divove!

AUDIOFIL
5 godina
offline
Vaš audio kutak

Rasprava o sustavu

 

Evo malo rasprave o bratovom sustavu...

Live long and prosper.
Moj PC  
4 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...

Rasprava o sustavu

 

Evo malo rasprave o bratovom sustavu...

 Pravo fin sistem.

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Just Outlaw kaže...
Filox kaže...

Rasprava o sustavu

 

Evo malo rasprave o bratovom sustavu...

 Pravo fin sistem.

 Stvarno je, trebaš čut kako sve to zvuči, u toj prostoriji, to je nevjerojatno. Ono što je fascinantno je cijena pojedinih uređaja, taj famozni Hitachi HMA 6500 je bio samo 1500 kuna na Njuškalu. Mislim da je drugog (za rezervu) našao za 1000. Presmiješne cijene. Sony je bio jedan 3000, drugi 6000, opet je jedan za rezervu. S obzirom na kvalitetu i zvuk Sony preampa, cijena je opet smiješna, čak i ova od 6000. CD playeri su malo skuplji bili, ali Sony i Hitachi su srce sistema, a najjeftinije su komponente. Kod refresha se u Hitachi uložilo još oko 2000-3000 kuna, ali to je zato što je brat htio najbolje i najskuplje VBT konektore, nije trebao toliko koštat refresh.   

 

Ja sam uvijek govorio da ima vrhunskih, a nepoznatih i jeftinih vintage komponenti i da osoba s malo istraživanja može imat vrhunski sustav za relativno malo para. Cijeli bratov sustav košta nešto manje nego zvučnici od ovog tipa koji je u postu gore na linku pisao osvrt. Kako sam nedavno pisao, Sony TA-E86 je toliko dobar uređaj, da nakon 44 godine rada na njemu se još ništa ne treba mijenjat i sve radi savršeno, unutar svih specifikacija. Čovjek ga je otvorio, pregledao i zatvorio, te vratio nazad bez da je išta na njemu dirao. Rekao da bi bilo šteta išta dirat, sve još radi savršeno.

 

Na mom Hitachi-u HMA 8500 je crkla desna zelena dioda koja mi obasjava desni VU-metar. Nakon 37 godina rada. Kupio ga za 3000 kuna prije 7-8 godina... Radit će dok ja ne umrem vjerojatno.

Live long and prosper.
4 godine
online
Vaš audio kutak

Ma daj.....Vintage pa da dobro radi.......

 

Šalim se naravno......

 

Dobar uređaj je dobar uređaj, ako je ispravan (i refrešan ako treba) nebitnoje (uglavnom) iz kojeg je doba.

 

Šteta što Sony, Pioneer, Onkyo...više ne proizvode "bezkompromisni" Hifi.

A nema više ni Kenwooda, Hitachi, Revox, Sansui, Kyocera....

Marantz i Yamaha tu i tam nešto stidljivo probaju, ali nije to kao nekada....

 

A danas sve takve kvalitetne stvari (pa i kada uključimo inflaciju) koštaju puno više....

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Vaš audio kutak

Pitanje za Tidalovce. Šta sve trebam u Windowsima 10 namjestit da mi sve bude podešeno kako treba? Uzeo sam tidal Hi-fi pretplatu, iako sam se opirao tome, klasične postavke u windowsima su postavljene na 24-bita i 192 kbs, svi efekti su ugašeni i sad ne znam ima li još nešto za podesit? ASIO, Wasapi, to ne treba ništa ili? 

 

P.S.

 

Uzeo sam Tidal kad sam vidio da imaju sve od Šo!Mazgoon, jer to znači da će imat sve što mi padne na pamet. Ako netko od vas ne zna za ovaj najbolji hrvatski bend, sramite se, odmah na yubito i poslušat Otoče.

 

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.7.2021 21:14 (Filox).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Ne znam da li slusas preko web-a ili imas aplikaciju ali si provjeri da ti je podeseno stremanje na Hi-fi

 Mislim da nemas sta drugo podesavat

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
3 godine
offline
Vaš audio kutak

Analogni visi ovo, tvoj brand

 
0 0 hvala 0
4 godine
online
Vaš audio kutak

Da, zanimljiv prijedlog.

To je desetak km od mene....možda pogledam....hvala.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Da, zanimljiv prijedlog.

To je desetak km od mene....možda pogledam....hvala.

 I mene zanima :) 

Javi u kakvom je stanju ako odlučiš ići pogledat .

16 godina
offline
Vaš audio kutak

AMEN!

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
3 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak


Radit će ali mislim da ti majstor kada je otvorio nije premjerio elektrolite, kapacitet i unutarnji otpor, također treba i prekidače i potove očistit a i svaki taj uređaj se da potwekat te stavit folijske kondove tako da da da radit će ali može raditi daleko bolje.

Inače imam Tae88 u kolekciji preampa... :))
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...

Pitanje za Tidalovce. Šta sve trebam u Windowsima 10 namjestit da mi sve bude podešeno kako treba? Uzeo sam tidal Hi-fi pretplatu, iako sam se opirao tome, klasične postavke u windowsima su postavljene na 24-bita i 192 kbs, svi efekti su ugašeni i sad ne znam ima li još nešto za podesit? ASIO, Wasapi, to ne treba ništa ili? 

 

 

Ovo je najbitnine, osim postavke Hifi ili Master kvalitete, time se zaobilazi Windows mixer, i koristi direktno WASAPI Exclusive mod, nalik ASIO, znaci bit-perfect playback.

I provjeri da ti je Loudness Normalisation na Off.

 

 

~~ sound sommelier ~~
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2021 13:22 (hudo).
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Evo Sv.Ilije…🤦🤦..sto dosel si ode malo potpirit vatru,nemos vise na audiofil.netu 😅

Ti i Tajo ste zaminili ekipe,on tamo ti ovdje 😂
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2021 13:55 (volegradele).
Moj PC  
2 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Sveti Ilija kaže...


Radit će ali mislim da ti majstor kada je otvorio nije premjerio elektrolite, kapacitet i unutarnji otpor, također treba i prekidače i potove očistit a i svaki taj uređaj se da potwekat te stavit folijske kondove tako da da da radit će ali može raditi daleko bolje.

Inače imam Tae88 u kolekciji preampa... :))

 

Nisi najbolje procitao. Covjek je vrhnski strucnjak za pocetak, nijeneki bezveze lik. Sve je provjerio, nista nije mije jao, samo je malo  pocistio. Kaze da bi bilo steta ista mijenat, sve je jos originalno i radi besprijekorno. Mijenjat ce se jedno kad se istrosi i kad za tim bude potrebe.

 

Nisam ja rekao da uredjaj radi, nego da radi savrseno, po svim tvornickim specifikacijama. Takav uredjaj je šteta dirati, bolje da i dalje stoji originalan. Pitali smo servisera da li je bolje sad promijenit neke djelove, kad je vec u njega, onako preventivno, on je savjetovao da bolje ne, original je original. Nema smisla mijenjat elektrolite ako i dalje daju savrsene rezultate po svim specifikacijama.

 

Reklo bi se: trust me, i know what im doing!

Live long and prosper.
4 godine
online
Re: Vaš audio kutak
hudo kaže...

 

 

Ovo je najbitnine, osim postavke Hifi ili Master kvalitete, time se zaobilazi Windows mixer, i koristi direktno WASAPI Exclusive mod, nalik ASIO, znaci bit-perfect playback.

I provjeri da ti je Loudness Normalisation na Off.

 

 

Dobro sa si me podsjetio ovim postom da malo provjerim svoje postavke zvuka u Windozama !

 

Naime, unatrag nekoliko mjeseci ove godine sam primjetio da mi je desni zvučnik malo glasniji, a to nje baš bilo česta pojava ni u prijašnjim setupovima. Nikad nisam trebao gumb balansa i sl.

Kako je gumb balansa na preampu namjerno isključen (bolji put signala), podesio sam to na zvučnicima koji imaju iza štelanje do (±) 3dB.

 

 

Kako se vidi na slici, lijevi kanal je bio samo na 87 %. Kad je tko to poprčkao, nemam pojma.

Uglavnom, sad je sve na 100%.

Naravoučenije je da ponekad treba pogledati i osnovne postavke Windoza....vrag nigdar ne spava......

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2021 15:46 (analogni).
2 godine
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak

Pošto mi je Ilizimn susjed a svaki dan nešto kemijamo, ne znam kako je to moguće da nakon 45 godina kondovi ostanu u tvorničkim specifikacijama ali ok.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
Evo Sv.Ilije…🤦🤦..sto dosel si ode malo potpirit vatru,nemos vise na audiofil.netu 😅

Ti i Tajo ste zaminili ekipe,on tamo ti ovdje 😂

 Ako si pratio audiofil tj jesi sigurno, ne znam koji ti je nick vidio si da par njih tamo vode forum i u dogovoru sa vlasnikom foruma izbacuju i rade što hoće ukoliko za neke loše uređaje napišeš da su loši a prodavač ima tamo banner ili ne hvališ srebrne kablove ili za vintage napišeš da radi odlično pa im usput i ponudiš da poslušaju bilo što iz moje kolekcije a dobiješ samo niske udarce pa te  izbace bez ikakvog smislenog razloga ali to je tamo normalno, moraš isto mislit što njih tri uber slušača muzike misle inače  bolje da nisi tamo.

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Sveti Ilija kaže...

Pošto mi je Ilizimn susjed a svaki dan nešto kemijamo, ne znam kako je to moguće da nakon 45 godina kondovi ostanu u tvorničkim specifikacijama ali ok.

 Njegovo objašnjenje je bilo da nisu uvijek svi kondezatori na istom mjestu, odnosno ne rade uvijek isti posao, odnosno ne troše se uvijek jednako, ovisno gdje su stavljeni, na kojem segmentu uređaja. Ovo nije pojačalo snage, nego pretpojačalo. Ja nisam stručnjak, ja sam nosio uređaj stručnoj osobi koja je napravila svoj posao. Siguran sam da bi on promijenio da je išta trebalo mijenjat, još smo i ja i brat pitali da on preventivno promijeni, jer ako ne treba sad, trebat će uskoro. Rečeno je da je bolje za sada ne dirati, original je ipak original. 

 

Kondezatori su ostali u jako dobrom stanju jer se uređaj očito nije pretjerano koristio prvih 30-ak godina, sami kondezatori se nalaze na mjestu gdje se ne troše previše (unutar uređaja, kako je konstruiran), a i govorimo o legendarnoj pre-Esprit seriji uređaja i vremenu kad su firme kao Sony pokazivale mišiće i što su sve sposobni proizvest. Sad se vidi da nije sve tako kako su nas učili, da kad se želi napravit extremno dugotrajan i kvalitetan uređaj da je to moguće, samo to onda košta. Neka malo drugačija filozofija se slijedila u Japanu u sedamdesetima kod proizvodnj uređaja, to danas ne postoji više nigdje.

 

Ako misliš da me osoba pokušala zajebat i naplatit mi nerad, promisli ponovno. Prvo, nikakve pare nisu bile u pitanju, a da je radio refresh, onda bi bio plaćen. Znači, čovjek je odbio uzeti pare za rad koji smo mi tražili, jer kaže da taj rad nije potreban, pa tako ni naše trošenje para. Meni je ovo dobra potvrda.

 

Mislim da si i ti trebao prvo provjerit stanje kondezatora i ostalih komponenti, prije nego si raskopao i refreshao TA-E88. Pretpostavljam da imaš refreshan uređaj, kad si ga gore spomenuo.

 

Sony je tenk, a tenkovi ne umiru tako lako.

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
hudo kaže...
Filox kaže...

Pitanje za Tidalovce. Šta sve trebam u Windowsima 10 namjestit da mi sve bude podešeno kako treba? Uzeo sam tidal Hi-fi pretplatu, iako sam se opirao tome, klasične postavke u windowsima su postavljene na 24-bita i 192 kbs, svi efekti su ugašeni i sad ne znam ima li još nešto za podesit? ASIO, Wasapi, to ne treba ništa ili? 

 

 

Ovo je najbitnine, osim postavke Hifi ili Master kvalitete, time se zaobilazi Windows mixer, i koristi direktno WASAPI Exclusive mod, nalik ASIO, znaci bit-perfect playback.

I provjeri da ti je Loudness Normalisation na Off.

 

 

 Hvala ti na slici, ali za bogaisusa ja ne mogu nać te postavke. Ovaj Tidal je smeće teško od programa, svaka čast na kvalitetnoj muzici, ali je užasan interface. Zašto ne može bit jednostavan kao Winamp?

 

Molim te nacrtaj mi ko debilu di su te postavke, jer sam ja očito nesposoban. Hvala.

 

 

E da, i još jedno pitanje. Kako držite postavke u Windowsima? Deafult format za shared mode, da li držite na studio quality, 24-bit, 192 KHz ili na manjim ili je to nebitno?

 

Loudness normalization je na off. E sad, da znam na mobitelu nać gdje je ta postavka, tu bi uključio, a na PC-u bi ostavio isključeno. Ali nemam pojma...   

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2021 19:04 (Filox).
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
hudo kaže...
Filox kaže...

Pitanje za Tidalovce. Šta sve trebam u Windowsima 10 namjestit da mi sve bude podešeno kako treba? Uzeo sam tidal Hi-fi pretplatu, iako sam se opirao tome, klasične postavke u windowsima su postavljene na 24-bita i 192 kbs, svi efekti su ugašeni i sad ne znam ima li još nešto za podesit? ASIO, Wasapi, to ne treba ništa ili? 

 

 

Ovo je najbitnine, osim postavke Hifi ili Master kvalitete, time se zaobilazi Windows mixer, i koristi direktno WASAPI Exclusive mod, nalik ASIO, znaci bit-perfect playback.

I provjeri da ti je Loudness Normalisation na Off.

 

 

 ...mene isto interesira gdje su te postavke?

 Ja koristim preko browsera, mozda je ovo u aplikaciji koju je potrebno skinut i instalirat (pretpostavljam sa Microsoft Store-a) ili...?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
2 godine
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
Sveti Ilija kaže...

Pošto mi je Ilizimn susjed a svaki dan nešto kemijamo, ne znam kako je to moguće da nakon 45 godina kondovi ostanu u tvorničkim specifikacijama ali ok.

 Njegovo objašnjenje je bilo da nisu uvijek svi kondezatori na istom mjestu, odnosno ne rade uvijek isti posao, odnosno ne troše se uvijek jednako, ovisno gdje su stavljeni, na kojem segmentu uređaja. Ovo nije pojačalo snage, nego pretpojačalo. Ja nisam stručnjak, ja sam nosio uređaj stručnoj osobi koja je napravila svoj posao. Siguran sam da bi on promijenio da je išta trebalo mijenjat, još smo i ja i brat pitali da on preventivno promijeni, jer ako ne treba sad, trebat će uskoro. Rečeno je da je bolje za sada ne dirati, original je ipak original. 

 

Kondezatori su ostali u jako dobrom stanju jer se uređaj očito nije pretjerano koristio prvih 30-ak godina, sami kondezatori se nalaze na mjestu gdje se ne troše previše (unutar uređaja, kako je konstruiran), a i govorimo o legendarnoj pre-Esprit seriji uređaja i vremenu kad su firme kao Sony pokazivale mišiće i što su sve sposobni proizvest. Sad se vidi da nije sve tako kako su nas učili, da kad se želi napravit extremno dugotrajan i kvalitetan uređaj da je to moguće, samo to onda košta. Neka malo drugačija filozofija se slijedila u Japanu u sedamdesetima kod proizvodnj uređaja, to danas ne postoji više nigdje.

 

Ako misliš da me osoba pokušala zajebat i naplatit mi nerad, promisli ponovno. Prvo, nikakve pare nisu bile u pitanju, a da je radio refresh, onda bi bio plaćen. Znači, čovjek je odbio uzeti pare za rad koji smo mi tražili, jer kaže da taj rad nije potreban, pa tako ni naše trošenje para. Meni je ovo dobra potvrda.

 

Mislim da si i ti trebao prvo provjerit stanje kondezatora i ostalih komponenti, prije nego si raskopao i refreshao TA-E88. Pretpostavljam da imaš refreshan uređaj, kad si ga gore spomenuo.

 

Sony je tenk, a tenkovi ne umiru tako lako.

 Nisam ja ništa mislio da te netko zeznuo, ne razmišljam tako ali pošto imam kolekciju TOTL uređaja od Sony Tan7, Yamahe B1 i B2, Sony tan77, raznih Kenwoda (zadnji je baš njihov top preamp L07 C2) i da ne nabrajam znam kakva je situacija sa starijim uređajima. Inače imam doma refreshani i nerefreshani Tae88 i još jednu kompletnu ploču sa originalnim alps zlatnim potom.

Mislim možeš pogledti i slike na jednom drugom forumu, Vintage TOTL uređaji ako su refrehani i nisu mesareni su nedostižni današnjim mass produkcijskim uređajima kako god da se zvala firma e sad isto tako kad pogledaš cijene tih uređaja tada pa uračunaš inflaciju i vrijednost za novac što si tada mogao kupit za 200 , 300 tisuća jena  ili više dolaziš na to da je to tada bila cijena auta tj  i danas cijena auta.
Imam jednu krasnu sliku sa Tan7, B2, Kenwood supreme 700M i Pioneer M22, stavit ću kasnije.

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Sveti Ilija kaže...

 Nisam ja ništa mislio da te netko zeznuo, ne razmišljam tako ali pošto imam kolekciju TOTL uređaja od Sony Tan7, Yamahe B1 i B2, Sony tan77, raznih Kenwoda (zadnji je baš njihov top preamp L07 C2) i da ne nabrajam znam kakva je situacija sa starijim uređajima. Inače imam doma refreshani i nerefreshani Tae88 i još jednu kompletnu ploču sa originalnim alps zlatnim potom.

Mislim možeš pogledti i slike na jednom drugom forumu, Vintage TOTL uređaji ako su refrehani i nisu mesareni su nedostižni današnjim mass produkcijskim uređajima kako god da se zvala firma e sad isto tako kad pogledaš cijene tih uređaja tada pa uračunaš inflaciju i vrijednost za novac što si tada mogao kupit za 200 , 300 tisuća jena  ili više dolaziš na to da je to tada bila cijena auta tj  i danas cijena auta.
Imam jednu krasnu sliku sa Tan7, B2, Kenwood supreme 700M i Pioneer M22, stavit ću kasnije.

 Eto, ako imaš nerefreshani tae88, onda ga možeš provjerit i vidit u kakvom stanju su pojedini djelovi. Pretpostavljam da normalno radi? Ako normalno radi, onda je sve jasno.  

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...

 ...mene isto interesira gdje su te postavke?

 Ja koristim preko browsera, mozda je ovo u aplikaciji koju je potrebno skinut i instalirat (pretpostavljam sa Microsoft Store-a) ili...?

 Ja sam skinio Tidal aplikaciju za Windowse, nemam pojma odakle, valjda s Tidal stranice. Uđem u settings i ne vidim te postavke.

Live long and prosper.
2 godine
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
Sveti Ilija kaže...

 Nisam ja ništa mislio da te netko zeznuo, ne razmišljam tako ali pošto imam kolekciju TOTL uređaja od Sony Tan7, Yamahe B1 i B2, Sony tan77, raznih Kenwoda (zadnji je baš njihov top preamp L07 C2) i da ne nabrajam znam kakva je situacija sa starijim uređajima. Inače imam doma refreshani i nerefreshani Tae88 i još jednu kompletnu ploču sa originalnim alps zlatnim potom.

Mislim možeš pogledti i slike na jednom drugom forumu, Vintage TOTL uređaji ako su refrehani i nisu mesareni su nedostižni današnjim mass produkcijskim uređajima kako god da se zvala firma e sad isto tako kad pogledaš cijene tih uređaja tada pa uračunaš inflaciju i vrijednost za novac što si tada mogao kupit za 200 , 300 tisuća jena  ili više dolaziš na to da je to tada bila cijena auta tj  i danas cijena auta.
Imam jednu krasnu sliku sa Tan7, B2, Kenwood supreme 700M i Pioneer M22, stavit ću kasnije.

 Eto, ako imaš nerefreshani tae88, onda ga možeš provjerit i vidit u kakvom stanju su pojedini djelovi. Pretpostavljam da normalno radi? Ako normalno radi, onda je sve jasno.  

 Naravno da normalno radi ali nitko od nas nije čuo krajem sedamdesetih prošlog stoljeća taj uređaj kad je bio nov i ne zna kako je radio kada je izašao iz tvornice. I naravno da refreshan bolje radi, sa boljim fokusom, rezolucijom i ostalim.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice