Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.402.217
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
5 godina
offline
Vaš audio kutak

KEF LS50 Wireless II prije kupnje treba poslusati i dobro odvagati ispalti li se dati toliko love za njih. Ima dosta razocaranih korisnika koji kazu da apk zeza, daljinac takodjer, pucanje veze izmedju zvucnika a bome i onih koji su postali fotke izoblicenih zvucnika na osrednjim glasnocama.

Po meni su oni jos uvijek dobra ideja sa losom realizacijom za puno love uz dobar marketing.

Osobno mi smeta sto su izbacili usb i ostavili samo coax i toslink.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2021 17:10 (john142).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Vaš audio kutak

Upravo je u tome i ključ, šta kome treba. Streaming mi ne treba sad i vjerojatno neće dokle god se bude moglo slušati na druge načine. Sve te usporedbe su generalno  nespretne, vjerojatno i nepotrebne, pogotovo kad se o cijeni radi. Svoje LS50 sam kupio nove, ali taman prije izlaska Meta pa sam dobio takav popust da je bilo stvarno nepotrebno kupovati SH. Pojačala koja imam su sva SH kao i većina opreme što imam. E sad, vjeruj mi ili ne ono što mi treba mi radi vrlo dobro i usporedba je išla u tom smjeru: Pojačalo + zvučnici jer mi je ostalo što dođe u paketu nepotrebno i ne trebaš dobit osip zbog toga :).

 

Ja dobijem osip kad vidim pojačalo s HDMI, USB, Streming... :) (no rekoh, to sam samo ja).

 
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Vaš audio kutak

Zovi to staromodnim, ali pojačalo je pojačalo.

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Just Outlaw kaže...

Zovi to staromodnim, ali pojačalo je pojačalo.

 Trebaš vidit moje spartanske uređaje. Mene nervira šta imam "balance" na pretpojačalu. Kome treba ljevo/desno podešavat? Višak!   

 

Bože sačuvaj imat te digitalne gluposti na ne-digitalnim uređajima.

 

Live long and prosper.
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
Just Outlaw kaže...

Zovi to staromodnim, ali pojačalo je pojačalo.

 Slažem se u potpunosti...pa neka sam staromodan.

 a pojačalo tvojih snova krell to sve ima,naravno uz masnu nadoplatu

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Vaš audio kutak

Pozdrav svima,

evo da pokušam otvoriti jednu ( nadam se konstruktivnu ) temu:

Opera Quinta SE zvučnici i možda neka usporedba sa SF - ima ili slično te veličine i klase. Soba je velika.

Ako netko ima neposredna iskustva...

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
john142 kaže...

KEF LS50 Wireless II prije kupnje treba poslusati i dobro odvagati ispalti li se dati toliko love za njih. Ima dosta razocaranih korisnika koji kazu da apk zeza, daljinac takodjer, pucanje veze izmedju zvucnika a bome i onih koji su postali fotke izoblicenih zvucnika na osrednjim glasnocama.

Po meni su oni jos uvijek dobra ideja sa losom realizacijom za puno love uz dobar marketing.

Osobno mi smeta sto su izbacili usb i ostavili samo coax i toslink.

 

 

 Za verziju mk1 znam da ima problema s integracijom aplikacija i da se voli zablesirat, ali su po svemu sudeci sto sam ja vidio na netu, uspili sredit sa novom aplikacijom i da je sada stabilna za razliku od prve verzije, e sad nije puno proslo zapravo od izlasna mk2 verzije pa da vidimo kako su se pokazali pouzdani u dugorocnom koristenju... po meni su zapravo jako dobra kupnja ako rade tako kako su ih nahvalili, jer ako rade dobro i pasivna i aktivna verzija, onda su zapravo top odabir...

Just Outlaw kaže...

Upravo je u tome i ključ, šta kome treba. Streaming mi ne treba sad i vjerojatno neće dokle god se bude moglo slušati na druge načine. Sve te usporedbe su generalno  nespretne, vjerojatno i nepotrebne, pogotovo kad se o cijeni radi. Svoje LS50 sam kupio nove, ali taman prije izlaska Meta pa sam dobio takav popust da je bilo stvarno nepotrebno kupovati SH. Pojačala koja imam su sva SH kao i većina opreme što imam. E sad, vjeruj mi ili ne ono što mi treba mi radi vrlo dobro i usporedba je išla u tom smjeru: Pojačalo + zvučnici jer mi je ostalo što dođe u paketu nepotrebno i ne trebaš dobit osip zbog toga :).

 

Ja dobijem osip kad vidim pojačalo s HDMI, USB, Streming... :) (no rekoh, to sam samo ja).

 Razumijem, ne daj boze da se nesto digitalno nalazi u tom lancu, jos ako ima Dsp onda sigurno dobijes vodene kozice

 

Svatko nesto voli i preferira, kroji si sustav kako on zamislja, ali moja je generalna preporuka bila da ako decko hoce all in one sustav koji iz kutije radi savrseno, u kojem je sve podeseno da radi najbolje kako moze i da si se s tom kupnjom rijesio daljnih muka...to mu je definitivno kupnja s kojom nece pogrijesiti, ali najveca i jedina mana tog sustava je sto nema daljnjeg napretka sto se tice izmjene sustava, ali kontam da ako netko kupuje ls50 pasivnu verziju, nece uzeti puno skuplje pojacalo od vrijednosti samih zvucnika...

tajo1960 kaže...
Just Outlaw kaže...

Upravo je u tome i ključ, šta kome treba. Streaming mi ne treba sad i vjerojatno neće dokle god se bude moglo slušati na druge načine. Sve te usporedbe su generalno  nespretne, vjerojatno i nepotrebne, pogotovo kad se o cijeni radi. Svoje LS50 sam kupio nove, ali taman prije izlaska Meta pa sam dobio takav popust da je bilo stvarno nepotrebno kupovati SH. Pojačala koja imam su sva SH kao i većina opreme što imam. E sad, vjeruj mi ili ne ono što mi treba mi radi vrlo dobro i usporedba je išla u tom smjeru: Pojačalo + zvučnici jer mi je ostalo što dođe u paketu nepotrebno i ne trebaš dobit osip zbog toga :).

 

Ja dobijem osip kad vidim pojačalo s HDMI, USB, Streming... :) (no rekoh, to sam samo ja).

"Ja dobijem osip kad vidim pojačalo s HDMI, USB, Streming... :)"

 

A baš kažu da od viška glava ne boli...  

 E tajo tebe sam najvise cekao da se ukljucis u temu, ali nikako da se raspises...nije valjda da su edifieri dobili nogu?

15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Uh!

morrisoN
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Vaš audio kutak

Trebao bi preporuku za aktivne stereo bookshelfe koje bi koristio spojene na TV i komp. Trebaju imati podršku za BT aptx, a nije na odmet ni da imaju aplikaciju te spotify connect.

Čuo Edifier 3000pro, no izuzetno su direkcionalni i čim sam se ustao iz optimalne pozicije zvuk se raspao. Želim energičan, živ i prostran zvuk, što bliže full rangeu moguće. Za tvrdi metal i tvrdu elektroniku.

Do 10 000 kn.

Šteta što ne postoji neka jednostavna opcija za spojit Sonos Five gen3 na telku i komp, već baš forsaju isključivo tu smart wireless briju.

 

Tnx ljudstvo

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...

Trebao bi preporuku za aktivne stereo bookshelfe koje bi koristio spojene na TV i komp. Trebaju imati podršku za BT aptx, a nije na odmet ni da imaju aplikaciju te spotify connect.

Čuo Edifier 3000pro, no izuzetno su direkcionalni i čim sam se ustao iz optimalne pozicije zvuk se raspao. Želim energičan, živ i prostran zvuk, što bliže full rangeu moguće. Za tvrdi metal i tvrdu elektroniku.

Do 10 000 kn.

Šteta što ne postoji neka jednostavna opcija za spojit Sonos Five gen3 na telku i komp, već baš forsaju isključivo tu smart wireless briju.

 

Tnx ljudstvo

 

Ovako nesto: Elipson Prestige Facet 14BT HD

 

Elipson je najavio suradnju s Google-om i najavio Cromecast opciju u svojim bežičnim aktivnim zvučnicima samostojećim Prestige Facet 14BT. Pojačanje je riješeno u D klasi, snage 2 x 150 W u 14BT. Osim aktivnih bežičnih zvučnika, Cromecast je opcija i u novom Music Centre BT HD prelijepom univerzalnom risiveru.

Za pokretanje, aktivni zvučnik potrebno je uključiti u utičnicu, pasivni zvučnik priključiti kabelom, Bluetooth-om povezati s pametnim telefonom, tabletom i laptopom ili priključiti Cromecast dongl.

Signal se prima s izvora preko Wi-Fi mreže i ostaje vam samo uživati u glazbi.

APTX HD Bluetooth risiver procesira 24bit/48kHz visokorazlučive zapise, dok Google Cromecast dongl osigurava 24bit/96kHz.

Cromecast funkcija omogućuje postavljanje kompatibilni zvučnika u više prostorija (multi-room) korištenjem aplikacije.

Dodatno bežilnom povezivanju, zvučnici su opremljeni i za priključivanje kabelima i to RCA linijskim i fono ulazom, optičkim i 3.5 mm ulazima, kao i izlazom za subwoofer.

Znači, na ove zvučnike možete priključiti gotovo sve uređaje za zabavu – gramofon, CD reproduktor, TV, Blu-ray reproduktor itd.

 

Prestige Facet 14F BT  karakteristike:

 

  • Konstrukcija: 2,5 stazni, samostojeći, aktivni, bas refleks zvučnik
  • Pojačalo: ugrađeno 2 x 150 W
  • Niskotonska jedinica: 170 mm
  • Srednjo/niskotonska jedinica: 170 mm
  • Visokotonska jedinica: 25 mm
  • Frekventni odziv: (±3 dB) 38 Hz – 25 kHz
  • Osjetljivost: 92 dB/1W/1m
  • Impedanca: 6 Oma
  • Ulazi: 3,5 mm mini, RCA linijski, RCA fono, optički
  • S/PDIF, Bluetooth aptX
  • Izlaz: Subwoofer (20-220 Hz at ± 3dB)
  • Pručuvni (stand-by) mod: nakon 60 min
  • Daljinski upravljač uključen
  • Izrada: lakirana prednja ploča, MDF kutija prekrivena PVC folijom
  • Bije: crna, bijela, crna/orah
  • Dimenzije : 238 x 1026 x 351 mm (ŠVD)
  • Masa: 20,5 kg (pasivni) / 22 kg (aktivni)

 

Video za poslusat (cisto informativno), staviti na 2:35min

 

 

Meni ovo zvuci dosta dobro...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.1.2021 10:15 (djigibao).
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...

Trebao bi preporuku za aktivne stereo bookshelfe koje bi koristio spojene na TV i komp. Trebaju imati podršku za BT aptx, a nije na odmet ni da imaju aplikaciju te spotify connect.

Čuo Edifier 3000pro, no izuzetno su direkcionalni i čim sam se ustao iz optimalne pozicije zvuk se raspao. Želim energičan, živ i prostran zvuk, što bliže full rangeu moguće. Za tvrdi metal i tvrdu elektroniku.

Do 10 000 kn.

Šteta što ne postoji neka jednostavna opcija za spojit Sonos Five gen3 na telku i komp, već baš forsaju isključivo tu smart wireless briju.

 

Tnx ljudstvo

 Djigi ti je preporucio best buy...

 

Evo dat cu si za pravo pa cu ti nesto preporuciti:

 

https://www.bojezvuka.hr/proizvod/dali-zensor-5-ax/

 

https://www.bojezvuka.hr/proizvod/klipsch-the-fives/

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Evo nesto malo na temu dspa, digitalije, aktivnih zvucnika....

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...

 Ovo se čini bogme impresivno, još su i na akciji...

Pitat ću Audiocinema jel se to može čut ko njih.

Jedino bi sad trebao nekako izmisliti prostor za samostoječe :-/

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...
djigibao kaže...

 Ovo se čini bogme impresivno, još su i na akciji...

Pitat ću Audiocinema jel se to može čut ko njih.

Jedino bi sad trebao nekako izmisliti prostor za samostoječe :-/

 A mislim stvarno, kad pogledam ovo da se na 12 rata može uzet i da je mjesečno to ispod 500 kuna, a zvučnici izgledaju impresivno (iako nemam pojma kako zvuče), te imaju sve potrebne moderne điđe već ugrađene. Za ovu cijenu, izgleda ludilo i povoljno. Samo je pitanje kako to zvuči...

 

Ako dobro zvuče, izmisli prostor za njih. Baci stol u smeće, šta će ti to.

Live long and prosper.
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
MewCore kaže...
djigibao kaže...

 Ovo se čini bogme impresivno, još su i na akciji...

Pitat ću Audiocinema jel se to može čut ko njih.

Jedino bi sad trebao nekako izmisliti prostor za samostoječe :-/

 A mislim stvarno, kad pogledam ovo da se na 12 rata može uzet i da je mjesečno to ispod 500 kuna, a zvučnici izgledaju impresivno (iako nemam pojma kako zvuče), te imaju sve potrebne moderne điđe već ugrađene. Za ovu cijenu, izgleda ludilo i povoljno. Samo je pitanje kako to zvuči...

 

Ako dobro zvuče, izmisli prostor za njih. Baci stol u smeće, šta će ti to.

 Hehe, ma radi se o dnevnoj tak da ima nešto mjesta za manevriranje. Htio bi sam izbjeć još i sub, jer ak ne mogu tolki zvučnici dat neki full range onda čemu sve to.

Puknuo im upit jel se to može čut, pitao i Sigma audio koncet da bi čul Kef LS50 da vidim jel ima tu nešt il je sam razvikano do nebesa radi dizajna.

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
mali.kresho kaže...

Evo nesto malo na temu dspa, digitalije, aktivnih zvucnika....

 

 To je to, daj mi zvučnike sa DSPom, EQom, korekcijom prostora, Wifijem i BTom, svim mogučim integriranim audio servisima, makni sve osim strujnog kabla i ko bog.

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
MewCore kaže...

Trebao bi preporuku za aktivne stereo bookshelfe koje bi koristio spojene na TV i komp. Trebaju imati podršku za BT aptx, a nije na odmet ni da imaju aplikaciju te spotify connect.

Čuo Edifier 3000pro, no izuzetno su direkcionalni i čim sam se ustao iz optimalne pozicije zvuk se raspao. Želim energičan, živ i prostran zvuk, što bliže full rangeu moguće. Za tvrdi metal i tvrdu elektroniku.

Do 10 000 kn.

Šteta što ne postoji neka jednostavna opcija za spojit Sonos Five gen3 na telku i komp, već baš forsaju isključivo tu smart wireless briju.

 Tnx ljudstvo

Nitko nije pitao - za koliko veliki prostor trebaš zvučnike, pa ja sada pitam:

-Koliko je velika kvadratura prostora u koji planiraš te zvučnike i na kojoj udaljenosti je slušač od njih?

 Soba nekih 6x4m, na jednom dijelu se grana pa tamo još malo dobiva na šrini.

Slušać će bit gdje mu odgovara, bilo na kauču koji je udaljen 2m ili u poluotvorenoj ložii udaljenoj 6m. Nekad u centru prostorije u fotelji, nekad na kauču do zida.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Vaš audio kutak

Da li se u ovoj temi može dobiti savjet o kućnom audio rec studiju (sviranje/snimanje instrumenata)?

 

Ideja je da mogu svirati instrument i da ga pošaljem na kabinet ili da ga pošaljem (play/rec) na računalu. Ili da preko kompa pustim backtrack (BT) pa da sviram uz BT.

 

Sustav sam izveo kao na slici. Jedino sam ovako uspio smanjiti snagu zvuka na prihvatljivu (sobnu) razinu, a da pojačalo radi u nekom normalom području.

Sa zvukom sam recimo zadovoljan, ali me zanima da li sam to uspio logično složiti ili sam nešto konceptualno fulao.

 

Želio bih i savjet koji software (SW) koristiti za multitrack snimanje (čim jednostavniji, može i komercijalni). Npr. Audicity ne uspijevam natjerati da snimi signal sa Audio interface-a (Yamaha Steinberg UR12)...

A SW koji dolazi uz Audio interface, Cubase LE AI Elements 9 mi nije intuitivan i djeluje mi komplicirano i želio bih nešto drugo, nešto jednostavnije, ako postoji..

 

Unaprijed se ispričavam ako sam promašio temu...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Preskoči elipson zvučnike. Već sam pisao o njima
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.1.2021 15:34 (agramTango).
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
agramTango kaže...
Preskoči elipson zvučnike. Već sam pisao o njima

 Nema smisla forsat samostojeći, jednostavno mi ne funkcioniraju u prostoru.

Poslušat ću KEF LS50 meta + Bluesound Powernode + kef sub 8b u Sigmi.

Zaista bi mi bilo drago da sve to zvuči koliko košta jer mi je estetika fantastična. 

3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
  • Nemoj očekivati čuda od Powernode u tj kombinaciji. To je jedva taman dovoljno da pokrene te zvučnike.
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...

Trebao bi preporuku za aktivne stereo bookshelfe koje bi koristio spojene na TV i komp. Trebaju imati podršku za BT aptx, a nije na odmet ni da imaju aplikaciju te spotify connect.

Čuo Edifier 3000pro, no izuzetno su direkcionalni i čim sam se ustao iz optimalne pozicije zvuk se raspao. Želim energičan, živ i prostran zvuk, što bliže full rangeu moguće. Za tvrdi metal i tvrdu elektroniku.

Do 10 000 kn.

Šteta što ne postoji neka jednostavna opcija za spojit Sonos Five gen3 na telku i komp, već baš forsaju isključivo tu smart wireless briju.

 

MewCore kaže...

 Nema smisla forsat samostojeći, jednostavno mi ne funkcioniraju u prostoru.

Poslušat ću KEF LS50 meta (9000kn) + Bluesound Powernode (7000kn) + kef sub 8b (Cijena na upit...preko 30 000kn!) u Sigmi.

Zaista bi mi bilo drago da sve to zvuči koliko košta jer mi je estetika fantastična. 

Prvo trazis aktivne zvucnike cijene do 10 000kn da bi sad napisao kako ides slusat pasivne zvucnike + network streamer/pojacalo +  sub... 

Sve to za 10 000kn...BRAVO!

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.1.2021 17:43 (djigibao).
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Just Outlaw kaže...
  • Nemoj očekivati čuda od Powernode u tj kombinaciji. To je jedva taman dovoljno da pokrene te zvučnike.

Na čemu si ih ti slušao i uspoređivao te koje su ti bile obzervacije?

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...

Prvo trazis aktivne zvucnike cijene do 10 000kn da bi sad napisao kako ides slusat pasivne zvucnike + network streamer/pojacalo +  sub... 

Sve to za 10 000kn...BRAVO!

 Pa da, nitko nije spomenuo baš ništa vrijedno spomena nit sam osobno uspio nać išta u cinemaartu, bojama zvuka, sonus artu i sigmi pod tim kriterijima, pa umjesto da kupujem neko đubre dam više keša.

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...
agramTango kaže...
Preskoči elipson zvučnike. Već sam pisao o njima

 Nema smisla forsat samostojeći, jednostavno mi ne funkcioniraju u prostoru.

Poslušat ću KEF LS50 meta + Bluesound Powernode + kef sub 8b u Sigmi.

Zaista bi mi bilo drago da sve to zvuči koliko košta jer mi je estetika fantastična. 

 Kako nesto moze biti sub ako ide od 34Hz na vise?! Ne znam je li smijesno ili tuzno?

 

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
john142 kaže...
MewCore kaže...
agramTango kaže...
Preskoči elipson zvučnike. Već sam pisao o njima

 Nema smisla forsat samostojeći, jednostavno mi ne funkcioniraju u prostoru.

Poslušat ću KEF LS50 meta + Bluesound Powernode + kef sub 8b u Sigmi.

Zaista bi mi bilo drago da sve to zvuči koliko košta jer mi je estetika fantastična. 

 Kako nesto moze biti sub ako ide od 34Hz na vise?! Ne znam je li smijesno ili tuzno?

 

 U prostoru koje veličine si slušao KEFov Kube 8b da ti nije bio dovoljan?

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...

Nema smisla forsat samostojeći, jednostavno mi ne funkcioniraju u prostoru.

Poslušat ću KEF LS50 meta + Bluesound Powernode + kef sub 8b u Sigmi.

Zaista bi mi bilo drago da sve to zvuči koliko košta jer mi je estetika fantastična. 

  Razmisli i o kombinaciji aktivnih zvučnika Acoustic Energy AE1 streamera Bluesound NODE 2i.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.1.2021 20:16 (Mosha).
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
john142 kaže...  -   Kako nesto moze biti sub ako ide od 34Hz na vise?! Ne znam je li smijesno ili tuzno?
MewCore kaže...
agramTango kaže...
Preskoči elipson zvučnike. Već sam pisao o njima

 Nema smisla forsat samostojeći, jednostavno mi ne funkcioniraju u prostoru.

Poslušat ću KEF LS50 meta + Bluesound Powernode + kef sub 8b u Sigmi.

Zaista bi mi bilo drago da sve to zvuči koliko košta jer mi je estetika fantastična. 

Ukoliko me pamćenje ne vara (davno sam to čitao), pojam subwoofer se proteže nekako vezano za onu magićnu granicu freq. spektra koji je urezan na (barem nekadašnjoj) vinil ploči (40 Hz - ccs 18,5 kHz), a sve ispod toga odsvirano na posebnim bas zvučnicima se uzimalo kao sub frekvencija.

OK, prava sub frekva bi bila ispod praga čujnosti ljudskog sluha (kažu 20 Hz) - dakle frekvencije 18, 17, 15, 12 Hz... ali, nekako je ostalo pravilo da se u industriji glazbenih uređaja pod "sub" misli na sve što radi ispod 40 Hz. Stoga i ovih 34 ima nekog smisla (iako nema, prizajem i sam).

Imam dva seta 15 godina starih Logitechovih Z5500 zvučnika koji dolaze sa subom koji kreće na nekih 33Hz (ispod toga se drastično stiša i ide cutoff).

Neću govorit o prodornosti i intenzitetu količine zraka koji gura, no susjeda koja me prozvala na sastanku stanara je imala što za reći, a prije nje i policija koja me podsjetila kad se pred jutro slušao psytrance u kome eto, prevladavaju isključivo dublji tonovi. Bit će da se čulo kak se veli.

Radi toga i još mnogih životnih okolnosti sam prešao na slušalice i one koje trenutno koristim imaju čujnih 15 Hz tako da mi je tu nekakva referenca usporedbe. 

Ako se uspostavi da 8b nije dovoljan postoji 10b koji ide od 24Hz. Ako nije ni taj ima 12b koji ide od 22Hz. Hm pa ak nije ni taj ima KF92 koji košta negdje dvadeset soma i kreće od 11Hz. Ko voli nek izovili, al isto tako ko zna, možda su ti KEFovi precijenjeni i potpuno imaju drugačiji profil zvuka od onog koji preferiram pa kajgod.

Ali ono što je najbitnije je nešto čuti, imati iskustvo, moći usporediti sa nećim te u konačnici reći uh super je to i onda kupiti pa odvalit ziku na koje nam srce zaigra.

Nekak mi je dojam da večina ljudi koja ovdje piše nije u životu čula to što hvali/kudi već flaksaju na recke i onda izvlače nekakve paralele.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ako se u Hifu želi integrirati neki sub, onda je REL jedan od boljih izbora.

Provjereno u praksi.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

15 Hz ne možeš čuti. Nitko od ljudskog roda ne može. Možeš osjetiti kao vibraciju, ali ne i čuti.

 Bogme, više se osjeti kao nekakvo dihtanje zraka.

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice