Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.395.496
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
14 godina
offline
Vaš audio kutak

S tih 15% su na razini cijena od prije par mjeseci, slazem se... nemamo o cemu pricat :)

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Imaju još tri-četiri dana maax., da (večina) nešto ozbiljnije urade s "Crnim petkom".

 

Neki se ponašaju kao da svaki dan prodaju po 5 pari solidnih zvučnika i amp/dva uz njih.

 

A kao što reče gore kolega, 10-15 % moraš dobiti popusta i prije nego si otvorio vrata

nekog HIFI štacuna.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Nesto se radilo ovih dana.. nije kucni hifi ali je audio u svakom slucaju 

PSN: Chov1ch
Moj PC  
5 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Puno truda .

 

Jedino još solidno životno osiguranje, ako nepažnjom (poglasniš) i odletiš preko prve šajbe van.....

 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...

Black Friday 2020. ponuda u Sigma Audio Konceptu!

 

Na meniju su:
MOON 280D MiND-2, HiRes Streaming DAC 18999 kuna (Redovna cijena 25499 kuna)

MOON 240i, integrirano pojačalo 13999 kuna (Redovna cijena 18999 kuna)

MOON 240i + KEF R3 19999 kuna (Redovna cijena 30998 kuna)

MOON 240i + KEF R5 25999 kuna (Redovna cijena 36998 kuna)

KEF R3, „standmount“ zvučnici 8999 kuna/par (Redovna cijena 11999 kuna/par)

KEF R5, samostojeći zvučnici 12999 kuna/par (Redovna cijena 17999 kuna/par)

KEF LS50 Wireless, aktivni zvučnici 9999 kuna/par (Redovna cijena 17999 kuna/par)

KEF LS50 Wireless Nocturne, special edition 11999 kuna/par (Redovna cijena 19999 kuna/par)

KEF MUO, bežični aktivni dizajnerski zvučnik 1399 kuna (Redovna cijena 1999 kuna)

Mark Levinson No.5802, integrirano pojačalo / HiRes DAC 39999 kuna (Redovna cijena 59999 kuna)

Mark Levinson No.5101, SACD/CD player, HiRes DAC & strimer 29999 kuna (Redovna cijena 44999 kuna)

Revel PerformaBe F228Be, samostojeći zvučnici 45999 kuna/par (Redovna cijena 77999 kuna/par)

Revel Concerta2 F35, samostojeći zvučnici 9999 kuna/par (Redovna cijena 14999 kuna/par) - ovo mi interesantno (Test by Audiosciencereview)

Revel B112, aktivni subwoofer 11999 kuna (Redovna cijena 23999 kuna)

JBL L82 Classic, zvučnici 12999 kuna/par (Redovna cijena 17999 kuna/par)

JBL HDI-3800, samostojeći zvučnici 23999 kuna/par (Redovna cijena 34999 kuna/par)

JBL HDI-3600, samostojeći zvučnici 18999 kuna/par (Redovna cijena 26999 kuna/par)

JBL HDI-1600, „standmount“ zvučnici 8999 kuna/par (Redovna cijena 12999 kuna/par)

NAD T758v3, AV receiver 8499 kuna (Redovna cijena 11499 kuna)

NAD T778, AV receiver 16999 kuna (Redovna cijena 22999 kuna)

NAD C546 BEE, CD player 2999 kuna (Redovna cijena 4399 kuna)

NAD C568, CD player 3999 kuna (Redovna cijena 5899 kuna)

NAD HP70, bežične slušalice 1999 kuna (Redovna cijena 2999 kuna)

PSB M4U-8, bežične slušalice 1999 kuna (Redovna cijena 2999 kuna)

PSB SubSeries 100, aktivni subwoofer 1499 kuna (Redovna cijena 2099 kuna)

PSB SubSeries 150, aktivni subwoofer 2799 kuna (Redovna cijena 3799 kuna)

Micromega MySpeaker BT, aktivni zvučnici 2999 kuna/par (Redovna cijena 6590 kuna/par)

Gradient Helsinki 1.5, open-baffle samostojeći zvučnici 19999 kuna/par (Redovna cijena 49999 kuna/par)

Gradient Revolution Active & XO-AMP, aktivni open-baffle samostojeći zvučnici 19999 kuna/kpl (Redovna cijena 79999 kuna/kpl)

 Popusti su im vrhunski, otprilike kako treba bit, iako bi se dalo jos koju kintu spustiti, samo da zele malo kupcima izaci u susret

 

Dva atrikla me posebno rajcaju ovdje, Kef ls50w, skoro duplo od prodajne cijene, ali buduci da je to mk1 model koji se vise ni ne proizvodi, mogli su zaokruziti na 7500 kn meni su bili u izboru uz moje dynaudie, ali presudilo je to sto imaju dvije aplikacije, jedan kao daljinski i druga za stream, koje su katastrofa, jako nestabilne i ruse se, pa je nekolicina ljudi po forumima ih poprodavala samo zbog toga, jer jbga imas poluproizvod za nemale novce, koji nije bas ni jeftin... s novom mk2 verzijom su taj problem rijesili s novim appom, ali caka je ta sto s tim novim appom ne mozes rukovati sa mk1 verzijom, tako da u konacnici nije rijeseno nista s njima...

 

Drugi artikl koji mi se bas dopada je Micromega MySpeaker BT, malo vise od upola cijene, aktivice se cine super, mnostvo ulaza i mogucnosti spajanja s njima, za te novce se cine top...

 

Jbga nemojte zamjerit, nista vise drugo ne gledam osim aktivnih kad sam skuzio koliko to dobro radi i koju jednostavnost dobijes s tim

4 godine
offline
Vaš audio kutak

https://www.whathifi.com/reviews/kef-ls50-wireless-ii

 

Da, zanimljvi su ti Kef aktivni monitori.

 

Mene su svojedobno oduševili ATC SCM 19A aktivni zvučnici.

Nije za direktnu usporedbu sa pasivnima ATC SCM 19,

ali su isti sa svojom amplifikacijom bolje svirali nego pasivni sa njihovom externom ATC amplifikacijom ,

(a puno bolje još nego pasiva npr sa Atol ampom).

 

Nije stvar u tome da su ove dvije ext. amplifikacije loše, pače,

ali je ona u aktivnim zvučnicima max. pprilagođena baš njima i samo njima.

 

Zadnjih godina su neke firme podosta proradile na aktivnim varijantama svojih zvučnika.

To dossta pojednostavljuje priču kod setupiranja istih.

Tako da se osim nalaženja dobrog položaja istih, ne treba zamarati s odabirom prikladne amplifikacije za njih.

Nije to neka mudrost za kvalitetne Brandove; ako znaš kakav ti je zvučnik,

trudit ćeš se u njega smjestiti max. prilagođenu i najkvalitetniju amplifikaciju (u okviru cijene).

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Imaju još tri-četiri dana maax., da (večina) nešto ozbiljnije urade s "Crnim petkom".

 

Neki se ponašaju kao da svaki dan prodaju po 5 pari solidnih zvučnika i amp/dva uz njih.

 

A kao što reče gore kolega, 10-15 % moraš dobiti popusta i prije nego si otvorio vrata

nekog HIFI štacuna.

 Baš gledam, jedino Sigma audio sad ima ok popuste na neke stvari,  HD Multimedija i audiocinema art već cca 2 tjedna imaju fine popuste na neke stvari i preko 35%, ostali se baš nisu iskazali za sada, boje zvuka 15% je smješno, Audiodream ništa još, Sonus art standardno itd, Ronis je u najmanju ruku isto smješan.

Sjećam se prošle godine u ronisu Focal Aria 948 su bile sa 20 000 na 12 000kn snižene, uzeo bi ih samo da gledam koliko su prekrasni zvučnici :)

No to je bio fini popust od 40%, za sada se nisu baš iskazali.

Pišite ovdje ako naletite na nešto zanimljivo, nekom može pomoći :)

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Slušao kod kolege već par puta Focal Electra BE 1028.

 

Prekrasno urađen zvučnik, isto takvog zvuka.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...

Slušam pase, prajce i ovce Pink Floyda u flacu. Još mi susida nije pokucala na vrata.

Možda sam i zaboravio (ako samu opće i znao); koji su to zvučnici i amp na slici ?

 

Da se ne mučim s pogađanjem.....ne ide mi u zadnje vrijeme.....

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Hvala na odgovoru !

 

Dobri i lijepi zvučnici...meni bi više sjeli tamnocrveni.....to je moja boja....

 

Imao sam davno na probi Krell s300i.

Dobro je to radilo....

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2020 17:12 (analogni).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Evo copy/paste dijela mog tadašnjeg Osvrta s kraja 2013 g.

 

"Na slušanje je došlo integrirano pojačalo Krell S300i. Novija verzija pojačala od min. 150W snage, koje prati moderne trendove, pa ima i konekciju na iPod.
Konstrukcija nije "debela" poput njihovih snagaša, ali ima uvjerljivu težinu.
Lijepog vanjskog izgleda, kvalitetne izrade i dojmljivog predočnika, lako će se uklopiti u večinu sustava. Elegantan dizajn u svakom slučaju.


Daljinski je velik, pregledan i vrlo uvjerljive građe, a bome i težine.
Zvučnički terminali su vrlo kvalitetni, kako i priliči uređaju cijene cca 20.000 kn.


Već u prvim taktovima se naslučivalo da nema ni traga neke prevelike sterilnosti, tvrdoće i analitičnosti, kojom pjedini korisnicci znaju ocijeniti neka Krell pojačala. Ako se može uporabiti izraz "muzikalno", onda to priliči ovom pojačalu, nevezano što je Krell!


Detalnjo, dinamično i rezolutno iznošenje glazbe, bez priziva neke napadnosti, s kontroliranim basom, vrlo dobrim srednjim spektrom i prezentnim visokotonskim dijelom.Nakon što se pojačalo zagrije (ne predugo, a u radu se vrlo malo grije), zaboravi se na osluškivanje "audiofilskog" zvukovlja i može se dalje opušteno uživati u glazbi.


Možda je malo "manjeg zvuka" od moje Primare preamp/amp kombinacije (ali i dosta manje košta). Čak je malo i nježniji u nekim segmentima zvuka"

 

Evo i citata o strujašima: 

 

"Kada smo zamijenili moj strujni kabel sa onim od Shanling pojačala od kolege, Krell je dobio još malo dodatne dinamike i blago "šamaranje" koje nam se dopalo. Bila je to vrlo dojmljiva i čujna promjena, koja je potvrdila tezu da su od svih kabela, strujaši najmanje predvidivi."

 

Evo i "pristranog" komentara kolege:

 

"Po riječima kolege koji je donio Krell, njemu ovaj amp bolje zvuči od integriraca Krell KAV 400xi i 300i. "

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2020 16:56 (analogni).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Da, to je Sonus Faberu takoreči zaštitna boja.

Sonus Faber Classic Red Violin.

 

Kao i Ferrariju njegova crvena.

 

Meni se u oba slučaja te barve jakoo dopadaju.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Možda im se pričinio neki Lamborghini........

 

 

Žute zvučnike ne bih mogao pobrkati....

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Evo sramezljivog ronisa...

ronis.hr/hifi-akcija/3030/

 

 

I believe Wi can Fi...
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Jadna akcija....

 

Bilo bi bolje da nisu ništa stavili....opravdanje je jedino ako iza te "rane" akcije slijedi ona prava....

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Roberto shop ima najveću akciju...rabljene robe, al je akcija.

 

https://www.njuskalo.hr/obrt/robertoshop

 

Btw. ima i rabljenih ampova/zvučnika za "samo" 375.000/470.000 kn......

 

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/nagra-hd-amp-2020-oglas-32346754

 

https://www.njuskalo.hr/zvucnici/marten-coltrane-3-statement-edition-oglas-31575985

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2020 20:36 (analogni).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
Dead kaže...

Mark Levinson No.5802, integrirano pojačalo / HiRes DAC 39999 kuna (Redovna cijena 59999 kuna)

 

Ovaj ponuda u Sigme je jako dobra. Fenomenalan uređaj, 33% doli.

E, zato treba težiti 5805.5 modelu... onih 33% dolje za prethodni model je i meni sumnjivo...  

https://www.marklevinson.com/products/integrated-amplifiers/NO585.5-.html?dwvar_NO585.5-_color=Black-GLOBAL-Current&cgid=integrated-amplifiers

 uffff,nemoj me tirat u 3i kredit...kad tad kad tad jedan ML intregirac ce zavrsit u moju supu!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
tajo1960 kaže...
Dead kaže...

Mark Levinson No.5802, integrirano pojačalo / HiRes DAC 39999 kuna (Redovna cijena 59999 kuna)

 

Ovaj ponuda u Sigme je jako dobra. Fenomenalan uređaj, 33% doli.

E, zato treba težiti 5805.5 modelu... onih 33% dolje za prethodni model je i meni sumnjivo...  

https://www.marklevinson.com/products/integrated-amplifiers/NO585.5-.html?dwvar_NO585.5-_color=Black-GLOBAL-Current&cgid=integrated-amplifiers

 uffff,nemoj me tirat u 3i kredit...kad tad kad tad jedan ML intregirac ce zavrsit u moju supu!!

 

 

A Krell otpada...?

ML je ipak finija stvar za tebe.....ili.....

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2020 8:01 (analogni).
13 godina
offline
Vaš audio kutak

Da mi trebaju tolki zvucnici odmah bi ih uzel.....

To Each His Own.
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Jel već imaš neke oveće samostojeće ili si ograničen prostorom.....!?

 

...a i nisu baš najsretnije "uparili" taj Marantz s tim Dynaudio zvučnicima.

Dočim, da su stavili neki "primjereniji" integrirac ili Kombo varijantu, onda bi i ukupna cijena bila bitno viša....

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2020 14:07 (analogni).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Vaš audio kutak

A ja ću danas, sutra skupit Mission woofer... Da se nađe, neka bassa. Umf, umf, umf, umf...

 

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
Filox kaže...

A ja ću danas, sutra skupit Mission woofer... Da se nađe, neka bassa. Umf, umf, umf, umf...

 

Skupit ćeš woofer? Što si ga, rastep'o, macolom, ha? 

 Aha. Sad ću sve to metlicom potrpat u jednu kutiju i onda kotrljat po ulici.

 

 

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Jel već imaš neke oveće samostojeće ili si ograničen prostorom.....!?

 

...a i nisu baš najsretnije "uparili" taj Marantz s tim Dynaudio zvučnicima.

Dočim, da su stavili neki "primjereniji" integrirac ili Kombo varijantu, onda bi i ukupna cijena bila bitno viša....

 Nema potrebe za pojačalom jer su to aktivni zvučnici. Teoretski, možeš priključiti nešto tipa chromecast i radit će. 

11 godina
offline
Vaš audio kutak

https://www.ronis.hr/black-friday/3016/?&p=1&s=24

 

I Bogu i vragu su već dojadili s tim Arijama... Svake godine jedno te isto...

Ajde, barem je Fyne i Kef Q serija na nekakvom popustiću...

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
lmutak kaže...

Da mi trebaju tolki zvucnici odmah bi ih uzel.....

 Evo bas me veličina dotičnih omela u kupnji..

AUDIOFIL
6 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
bukowski kaže...

https://www.ronis.hr/black-friday/3016/?&p=1&s=24

 

I Bogu i vragu su već dojadili s tim Arijama... Svake godine jedno te isto...

Ajde, barem je Fyne i Kef Q serija na nekakvom popustiću...

 Ocito Arije idu ko lude :D

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Sil kaže...
analogni kaže...

Jel već imaš neke oveće samostojeće ili si ograničen prostorom.....!?

 

...a i nisu baš najsretnije "uparili" taj Marantz s tim Dynaudio zvučnicima.

Dočim, da su stavili neki "primjereniji" integrirac ili Kombo varijantu, onda bi i ukupna cijena bila bitno viša....

 Nema potrebe za pojačalom jer su to aktivni zvučnici. Teoretski, možeš priključiti nešto tipa chromecast i radit će. 

 Moja greška....

....nisam ni poogledao dobro da su to aktivni zvučnici i to onda mijenja priču.....

 

Onda je bitan samo kvalitetan izvor zvuka...i prikladna soba naravno...i Budget....

14 godina
offline
Vaš audio kutak

Cijelu godinu su 20000kn, sad su 25000 da ispadne veći popust za bfriday, jer ljudi kao ne prate inače. Samo neka nastave, znam brdo ljudi koji neće od njih kupovati jer se tako ponašaju, jad i bjeda. Prošle godine na bfriday su bili 12000kn

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
bukowski kaže...

https://www.ronis.hr/black-friday/3016/?&p=1&s=24

 

I Bogu i vragu su već dojadili s tim Arijama... Svake godine jedno te isto...

Ajde, barem je Fyne i Kef Q serija na nekakvom popustiću...

Varaju li to mene oči ili su Focal Aria 948, neovisno o finišu, sada 25.199 kn... bile, pa kao sada na BF malo manje?

Gledam, sve ne vjerujem... a nema inflacje, nema pada vrijednosti novca, a lane za BF se prodavale za 12-13 k kn (NE onaj Pianno lak finiš, nego furnir)... gledam, pa opet ne vjerujem. OK, dobra je kutija, lijep zvuk daje van, ali ovo mi liči na igre bez granica.

 

Dalje se nisam ni usudio preletjeti pogedom po cjenicima... užas!    

 Arije 948, u bilo kojem finišu, se nikad nisu prodavale po 25 keki. Jednostavno su lupili tu cijenu da pojačaju postotak popusta.

Ovo je redovna cijena za walnut finiš (21 tisućicu za par) :

http://www.dacco.hr/shop/item/focal_aria_948_prime_walnut_48699-1808/

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Ovo je nešto što se ne vidiš svaki dan...

 

 

OPERATIVNI SUSTAV BOOTAN S GRAMOFONSKE PLOČE

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice