Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.403.881
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
5 godina
offline
Vaš audio kutak

https://audiophilemusic.io/

 

Evo malo hifi glazbe...

 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

 ... stereophile proizvod godine?... njih ne citam jer nikad bas nisu mazili ovako "dobavljivu" robu... ocito se radi o dobrom pojacalu...

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...

 

 Meni je slušno bez razlike. Zato i prihvaćam dobar flac svim srcem. A koji qrc ti mičeš PP? Šta ako mi opet zatriba savjet?

 sry, spam filter , a i nes nista izgubit ipak je bolje pitat za savjet tu u temi pa dobit puno širu sliku, a i mislim da se ne treba bojat pitat ništa tu, bez obzira na to šta su neki kolege agresivni u odgovorima nisu baš uvik u pravu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Tallahassee kaže...

 ... stereophile proizvod godine?... njih ne citam jer nikad bas nisu mazili ovako "dobavljivu" robu... ocito se radi o dobrom pojacalu...

 • "Point To Point Wiring"

lol proizvod godine 1940-te

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...

 

Problem kod USB-a je što nama u PC dolazi standardni, ne-shielded synchronous USB, što znači da treba kupovat posebni USB kontroler... Koliko ljudi znamo da su to napravili?

 

 

Ja jos nisam vidio PC da ne podrzava async USB. Mislim da je to dio USB standarda, i svaki USB 2 kontroler ce ga podrzavat.

 

Osobno sam presao sa USBa na AES XLR u DAC, i iako su oba digitalni, primjeti se malen napredak u zvuku.

Nisam promjetio razliku u razlicitim USB kablovima (probao ukupno 3, od 5eur do 200eur), al time ne mislim da ne postoji, samo moje ograniceno iskustvo.

 

~~ sound sommelier ~~
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Znam da je informatički forum ali tko god sudjeluje na ovom podforumu trebalo bi mu nadam se biti razumljivo da dobar zvuk prije deset godina i danas je isto dobar zvuk. Ok, neke stvari poput DAC, streamera, softvera napreduju iz godine u godinu ali fundamentalne stvari poput pojačala i zvučnika ne u velikoj mjeri.
 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
hudo kaže...
Filox kaže...

 

Problem kod USB-a je što nama u PC dolazi standardni, ne-shielded synchronous USB, što znači da treba kupovat posebni USB kontroler... Koliko ljudi znamo da su to napravili?

 

 

Ja jos nisam vidio PC da ne podrzava async USB. Mislim da je to dio USB standarda, i svaki USB 2 kontroler ce ga podrzavat.

 

Osobno sam presao sa USBa na AES XLR u DAC, i iako su oba digitalni, primjeti se malen napredak u zvuku.

Nisam promjetio razliku u razlicitim USB kablovima (probao ukupno 3, od 5eur do 200eur), al time ne mislim da ne postoji, samo moje ograniceno iskustvo.

 

 shielded usb vjerovatno misli na galvanski izoliran usb, to zapravo jedino služi razbijanju ground loopa koji se stvara spajanjem pc-a na amp s istim uzemljenjem, puno bolja jeftinija i jednostavnija solucija je balansirani dac ako imate problema s ground hum-om.
a to jeli dac async ili nije nema nikakve veze s usb kontrolerom.

Sil kaže...
Znam da je informatički forum ali tko god sudjeluje na ovom podforumu trebalo bi mu nadam se biti razumljivo da dobar zvuk prije deset godina i danas je isto dobar zvuk. Ok, neke stvari poput DAC, streamera, softvera napreduju iz godine u godinu ali fundamentalne stvari poput pojačala i zvučnika ne u velikoj mjeri.

 sami poluvodici su napredovali jako puno u zadnjih par godina, puno se izmislilo novih nacina spajanja, puno bolje tehnike rješavanja raznih problema opcenito, puno bolji elektroliti, puno bolje same komponente, induktori da ne pricam. zvucnici s novim tehnikama mjerenja i boljim mjernim instrumentima i boljim materijalima, ma sve je napredovalo. moguce da za iste novce dobiješ manje nego prije 30 godina ali sve je išlo naprid.

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...

 shielded usb vjerovatno misli na galvanski izoliran usb, to zapravo jedino služi razbijanju ground loopa koji se stvara spajanjem pc-a na amp s istim uzemljenjem, puno bolja jeftinija i jednostavnija solucija je balansirani dac ako imate problema s ground hum-om.
a to jeli dac async ili nije nema nikakve veze s usb kontrolerom.

 

da, krivo sam protumacio Filoxov posto izgleda. 

 

Ground loop moze biti i kod balansiranih prikljucaka, ali cesto to nije moguce kod PC-a jer imamo samo USB izlaz. Imao sam velikih problema sa ground loopom, potpuno rjeseni dodavanjem iFi iDefender-a. Taj iFi propusti samo data kanale, i prekine napajanje koje ide USBom. Moguce je dodati vanjsko napajanje ako DAC zahtjeva.

~~ sound sommelier ~~
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...
djigibao kaže...
Zoki
Jesi razmisljao da izbacis Pioneer sad kada ces dobiti DAC pa ce vecina zvuka ici preko PC/laptopa?

 Nisam jer Pioneer radi odlično kao transport, sve čita, brz je i jednostavan, iako nemam problem ni s tim da ide sve s kompa.

Nedavno sam složio novi komp, složio da je nečujan i unutra kao storage WD red disk za nas uređaje koji bi trebao trajati.

Koristim ga za filmove i kao storage device, svi uređaji se spajaju na njega i cicaju preko mreže, tako i Pioneer koji ću za sada tako koristiti.

Za sad mi je šteta Pioneera rješavati pogotovo jer ne mogu dobiti neke novce, neka stoji :)

 

Danas sam bio sam doma pa sam testirao pioneer kao network player preko lan kabla i kao čisti dac u dacmodu, preko usb kabla sa kompa, puštao sa winampa na defaultnim postavkama.

Prije sam nabrzaka probao i vidio da ima razlike danas sam baš testirao.

Ukratko, puno bolje radi preko kompa kada je pioneer u dac modu, ima više ukratko svega da ne idem u detalje.

Čujem da dosta u biti propuštam kada ga koristim kao player.

Sada kada razmislim, ne vidim onda svrhu pioneera kad mi stigne Gustard dac, jer će vjerojatno bolje raditi preko usb sa kompa nego preko pioneera kao playera pa npr koaksijalnim u Gustard dac.

Stoga onda ne vidim ipak više svrhu pioneera kao takvog i možda ga prodam, nema smisla da mi stoji i da gomilam, no naravno prvo testirati a onda odlučiti.

 

Sad imam pitanje, ima li neki app za android mobitel da možeš kontrolirati neki player na pc, naravno u istoj su mreži.

Znam da se može kontrolirati windows media player, no ima li neki bolji app za to, nadam se da sam dovoljno objasnio šta mi treba, da ima tako nešto bilo bi super:)

 

14 godina
offline
Vaš audio kutak

Foobar ti ima remote.Razmisli si i o kombinaciji raspberry pi i neke kartice sa spdif izlazom kao player.

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
perkoxcar kaže...

Foobar ti ima remote.Razmisli si i o kombinaciji raspberry pi i neke kartice sa spdif izlazom kao player.

 Thx za foobar, nema mi smisla onda prodati pioneer i uzimati rasberry za player pogotovo kad već imam novi nečujni komp koji radi non stop, radi kao nas i koristim ga za filmove a sad bi mogao i za muziku pošto je razlika više nego očiita kako sam gore pisao.

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...

Ako ti se plaća onda imaš JRiver s doživotnom licencom oko 80$, Audirvana s doživotnom licencom 100EUR. Ako ne onda Foobar. Svi imaju remote controler s moba, iPada...

 Thx, možda bi i platio da mogu nešto konkretno dobiti sa playerom, no mišljenja sam da ne jer jednostavne ne vjerujem u te razlike kao što ne vjerujem u razlike digi kablova, moje mišljenje jel.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...
 Sad imam pitanje, ima li neki app za android mobitel da možeš kontrolirati neki player na pc, naravno u istoj su mreži.

Znam da se može kontrolirati windows media player, no ima li neki bolji app za to, nadam se da sam dovoljno objasnio šta mi treba, da ima tako nešto bilo bi super:)

 

 

Imas, pogledaj si malo po netu kako se to namjesta...evo jedan primjer - KLIK

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
Zoki B kaže...
 Sad imam pitanje, ima li neki app za android mobitel da možeš kontrolirati neki player na pc, naravno u istoj su mreži.

Znam da se može kontrolirati windows media player, no ima li neki bolji app za to, nadam se da sam dovoljno objasnio šta mi treba, da ima tako nešto bilo bi super:)

 

 

Imas, pogledaj si malo po netu kako se to namjesta...evo jedan primjer - KLIK

 Već sam gledao da, odlično :D

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Također ako se ima jos neki PC/laptop viska Daphile je također jako dobra stvar kojem se upravlja preko browsera (bilo PC bilo Mob), isto tako i Volumio

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...

Također ako se ima jos neki PC/laptop viska Daphile je također jako dobra stvar kojem se upravlja preko browsera (bilo PC bilo Mob), isto tako i Volumio

Vidim čeka me dosta edukacije :)

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zašto ne preskočiti cijelu priču offline pohrane i započeti sa streaming servisima? Mislim, to sam ja učinio. Ne vidim da nešto bitno propuštam...
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Sil kaže...
Zašto ne preskočiti cijelu priču offline pohrane i započeti sa streaming servisima? Mislim, to sam ja učinio. Ne vidim da nešto bitno propuštam...

To je isto odlična opcija, ne moraš se boriti s skidanjem itd a kvaliteta zapisa nije upitna kao kada skidamo s neta, jedini nedostatak je kopija na disku ali s obzirom na brzine neta danas itd, mislim da to nije neki nedostatak.

Najvažnije od svega je da je to kvalitetan zvučni zapis sa servisa.

12 godina
offline
Vaš audio kutak

Streaming servisi su odlicni,ja koristi Tidal,ali Tidal HIFI uopoce nije jeftin..19,99$..kad tu zbrojim Netflix,Deezer kojeg mi dijeca koriste,MaxTV..internet,mobitel za dicu...nakupi se poprilicna cifra svaki mjesec!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Sil kaže...
Zašto ne preskočiti cijelu priču offline pohrane i započeti sa streaming servisima? Mislim, to sam ja učinio. Ne vidim da nešto bitno propuštam...

 Ja volim imati svoju kolekciju glazbe koja mi je uvijek dostupna i sortirana onako kako meni odgovara :)

 

 

7 godina
offline
Re: Tung-Sol Vacuum tube
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...

Streaming servisi su odlicni,ja koristi Tidal,ali Tidal HIFI uopoce nije jeftin..19,99$..kad tu zbrojim Netflix,Deezer kojeg mi dijeca koriste,MaxTV..internet,mobitel za dicu...nakupi se poprilicna cifra svaki mjesec!

 ...ako se napravi Rumunjski racun moze se dobiti povoljnije...

 
 

...a mozda bi sa Indijskim bilo i jos jeftinije...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
9 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Možda HiFi opcija ali nije baš jeftina ,ovaj premium je srezan na 320 kbps bar tako navode razlike.Pa tko to plaća kad ima dobrih Flac radio stanica?!

16 godina
offline
Re: Tung-Sol Vacuum tube
dabar_solta_V2 kaže...

 

vivatubes je popularan sajt sa lampe, to nije neka xy stranica.

Thomman ima jako mali izbor lampi, i nema NOS koliko je meni poznato.

~~ sound sommelier ~~
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
ZGamer kaže...

Možda HiFi opcija ali nije baš jeftina ,ovaj premium je srezan na 320 kbps bar tako navode razlike.Pa tko to plaća kad ima dobrih Flac radio stanica?!

 

Prvo, placa bilo tko tko zeli lossless katalog glazbe. Koliko sam dao na komponente, 20eur za Tidal je ok cijena za takvu kolekciju glazbe.

Drugo, radio stanice pustaju sta oni zele, nije uopce ista stvar. Vecina radio stanica i ako streama u Flacu, koriste mp3 kao izvor glazbe, a npr Radio Paradise jos dodatno provuce stream kroz razne kompresore i filtere, znaci nis od ozbiljnog hifi slusanja, iako je lossless.

~~ sound sommelier ~~
9 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
hudo kaže...
ZGamer kaže...

Možda HiFi opcija ali nije baš jeftina ,ovaj premium je srezan na 320 kbps bar tako navode razlike.Pa tko to plaća kad ima dobrih Flac radio stanica?!

 

Prvo, placa bilo tko tko zeli lossless katalog glazbe. Koliko sam dao na komponente, 20eur za Tidal je ok cijena za takvu kolekciju glazbe.

Drugo, radio stanice pustaju sta oni zele, nije uopce ista stvar. Vecina radio stanica i ako streama u Flacu, koriste mp3 kao izvor glazbe, a npr Radio Paradise jos dodatno provuce stream kroz razne kompresore i filtere, znaci nis od ozbiljnog hifi slusanja, iako je lossless.

...omašio si ceo fudball kompa,ne pričam ja za Hifi opciju već za premium koja je 10 eura ili dolara...

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
eBay računi idu za manje od dolara za mjesec HiFi opcija. Možeš birati koji servis hoćeš... Čak imaju i lifetime opcije. :) Ja sam prije par godina uzeo Spotify na taj način da isprobam. Mislim da je bilo tri mjeseca pretplata ili tako nešto. Račun je još uvijek aktivan. Prebacivanje playlisti se odradi s tunemymusic ili nekim sličnim servisom. Ako netko ne želi na taj način, ostaje nam trenutno Deezer Hifi opcija koja je dostupna. Kvaliteta zvuka je odlična ali ima još uvijek posla za developere... Nije podržan HEOS. Chromecast nema zajedničku aplikaciju za mobile i desktop. I zna biti zastoja u HiFi opciji za razliku od Premium opciji. Ali barem se trude na support forumu komunicirati sve probleme, tako da mislim da će s vremenom riješiti probleme.
 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Vaš audio kutak

Mislim bilo provućeno kroz kakv filter ili ne,daleko je to od 320kbps i još je free...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Tu su sve ili imas jos negdje? 

 

http://radiobit.50webs.com/

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
5 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Jutro, kad smo već kod glazbenih servisa...
Instalirao sam jučer tidal na laptop i mobitel. Sve oke radi, osim što mobitelom ne mogu kontrolirati tidal na laptopu. Svaki radi neovisno, tako da ispada da nema daljinskog. Jel ima kakvo rješenje, ili ih ja ne znam konfiguirati, uskladiti? Znam da se može to složiti preko audinirvane i sličnih aplikacija, ali to košta. A sam Tidal i nije baš prepovoljan, da bi još i dodatni softver morao kupovati samo radi daljinskog.

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice