Usb-hub na usb-hub radi ili?

poruka: 13
|
čitano: 1.344
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Usb-hub na usb-hub radi ili?

Zbog toga što želim minimalistički izlged na desktopu odlučio sam stavit usb hub, ali zato što trenutno moj usb hub ima 50cm i nije dovoljan da se sakrije "iza" mislio sam ugradit usb hub 3.2 u komp koji na izlazu ima 4x 3.1, a zatim u taj hub uključiti drugi usb hub 3.1 sa 3.1 izlazima.

Hoće li performanse opasti, tipa kad uključim 3-4 diska na taj gornji usb hub s obzirom da je on opet uključen na drugi koji je pak spojen na komp na usb-c ili usb 3.2 mogu birati.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 10:33 (crocro23).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Usb-hub na usb-hub radi ili?

Uzmi jednostavno drugi, duži USB Hub i gotovo. Glupo je ići putem USB, kroz USB, kroz USB. To ti je kao da uzmeš produžni kabel s tri utičnice i u njega uključiš dva uređaja i onda još jedan produžni i tako dalje. To nema smisla.

5 godina
offline
Re: Usb-hub na usb-hub radi ili?
Marko :D kaže...

Uzmi jednostavno drugi, duži USB Hub i gotovo. Glupo je ići putem USB, kroz USB, kroz USB. To ti je kao da uzmeš produžni kabel s tri utičnice i u njega uključiš dva uređaja i onda još jedan produžni i tako dalje. To nema smisla.

 Za struju i ima jer nema signal koji slabi ;)

 

13 godina
offline
Re: Usb-hub na usb-hub radi ili?

Pa mislim da, ali to je sasvim nepotrebno jer postoje produžni kabeli s više utičnica. Ne vidim zašto bi netko radio lanac, pored produžnih s više utičnica. 😁

13 godina
offline
Re: Usb-hub na usb-hub radi ili?
Marko :D kaže...

Pa mislim da, ali to je sasvim nepotrebno jer postoje produžni kabeli s više utičnica. Ne vidim zašto bi netko radio lanac, pored produžnih s više utičnica. 😁

 Daj mi pronađi koji usb hub ima barem 1.5m toliko mi treba da bi sakrio, da ima 3.0 ili 3.1 / 3.2 barem 4 utora na sebi. Ja nalazim s duzinom od 60 do 120cm

13 godina
offline
Re: Usb-hub na usb-hub radi ili?

Gledam, kod nas ih baš i nema. Ima ih na AliExpressu koliko hoćeš. Imaš ih čak i bez kabela, u koji ukopčaš svoj.

 

https://www.aliexpress.com/item/32976505012.html

https://www.aliexpress.com/item/32835991954.html

13 godina
offline
Re: Usb-hub na usb-hub radi ili?
Marko :D kaže...

Gledam, kod nas ih baš i nema. Ima ih na AliExpressu koliko hoćeš. Imaš ih čak i bez kabela, u koji ukopčaš svoj.

 

https://www.aliexpress.com/item/32976505012.html

https://www.aliexpress.com/item/32835991954.html

 Ma ništa od toga, trebam to ovaj tjedan, a i ali nije za mene, ja platim radije 5x više, a da je kupljeno kod nas gdje imam i r1 račun i gdje imam i garanciju kako treba

Inače saznao sam da i 20 usb hubova možes spojit i nema ni 1% gubitka prijenosa, tako da ono što si rekao iznad ne stoji, mnogi vani tako spajaju i do 20 uređaja i radi kao i zamišljeno.

15 godina
offline
Re: Usb-hub na usb-hub radi ili?
crocro23 kaže...
Marko :D kaže...

Pa mislim da, ali to je sasvim nepotrebno jer postoje produžni kabeli s više utičnica. Ne vidim zašto bi netko radio lanac, pored produžnih s više utičnica. 😁

 Daj mi pronađi koji usb hub ima barem 1.5m toliko mi treba da bi sakrio, da ima 3.0 ili 3.1 / 3.2 barem 4 utora na sebi. Ja nalazim s duzinom od 60 do 120cm

- s razlogom ih nema.. tj pad signala-napona vs dužina žice.

- pogotovo kad se ide na brže iznad 2.0 (3-3.1-3.2..) jer tad je pitanje u kojem modu će se inicijalizirati tranfer, spustiti brzinu (što je tad besmisleno ako smo zbog brzine kupili takav uređaj..).

- svaki način prijenosa ima svoje prednosti .. i mane, pa imaš usb ili lan itd.

- lančano spajanje nema nekog smisla, tj tad je poželno imati usb s napajanjem, tj tad ima smisla jer služi kao stabilizator upravo zbog (gore navedeno..)..

- hub ima klasičan plavi priključak (znate izgled... grbava kockica 2.0 vs 3+ .. ili usb-c itd.

- kad netko stvarno treba brzinu i sl. tad ide na thunderbolt (ili mac-a..) tj u samom standardu slično kao hdmi-dp razlika predviđa više-brže-jače i time može ono što ne može npr usb-c (20 vs 40).

- za ostale 'normalne' potrebe držati se pravila KISS, tj kupiš pravi hub s odgovarajućim mogućnostima ili na primjereni način riješiš, tj ako netko treba više od 4 porta tad je ili pogrešno zamislio ili ima specifične potrebe koje nisu usporedive s ostalim 'normalnim' korisnicima + tad je i rješenje specifično ili skupo..

- kabel je lako zamijeniti, no poželjno da je kvalitetan .. no problem će se u neko dogledno vrijeme pojaviti, jer usb host kontroler na mbo trpi, tj mbo mora dati dovoljno struje za signal, nominalno 5v dok to dužom žicom padne na recimo 4,5v (ili se sjetite edison-tesle..) i tad je poželjan hub s napajanjem. + kontroler će u neko vrijeme crknuti jer mbo kompenzira potrebnu snagu, tj brže će crknuti nego da je žica 50cm vs 150cm pod istim uvjetima dok se jedio ne zna točno vrijeme-godina, tj može korz mjesec može za par godina a može trajati duže od ostatka računala no s kraćim bi trajalo jednako ili duže.

 

- željena dužina 150cm.. je nešto na granici, ni v rit ni mimo tj može usb, radit će (pa sve do 3-5m..) ali što duže to je prednost u drugačijem rješenju, npr gbe-lan oprema pa i wlan.. dok većina ne treba duže od 1m.. i tu je dovoljno kablova 50-70cm pa do 100cm.. ali naravno, nisu jednake kvalitete i cijene + uvjek je duže-lošije i brže će doći do kvara + ako je važna brzina kopiranja ili pouzdanost podataka (ono što kopiramo).. tad veći rizik nije nešto što KISS podržava, naprotiv..

- to krosnik mora za sebe odlučiti-znati, npr može li se zadovoljiti padom s 3.2-na-3.1-3.0 brzinu i niže? ili će naći drugi način, približiti računalo itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Usb-hub na usb-hub radi ili?
ihush kaže...
crocro23 kaže...
Marko :D kaže...

Pa mislim da, ali to je sasvim nepotrebno jer postoje produžni kabeli s više utičnica. Ne vidim zašto bi netko radio lanac, pored produžnih s više utičnica. 😁

 Daj mi pronađi koji usb hub ima barem 1.5m toliko mi treba da bi sakrio, da ima 3.0 ili 3.1 / 3.2 barem 4 utora na sebi. Ja nalazim s duzinom od 60 do 120cm

- s razlogom ih nema.. tj pad signala-napona vs dužina žice.

- pogotovo kad se ide na brže iznad 2.0 (3-3.1-3.2..) jer tad je pitanje u kojem modu će se inicijalizirati tranfer, spustiti brzinu (što je tad besmisleno ako smo zbog brzine kupili takav uređaj..).

- svaki način prijenosa ima svoje prednosti .. i mane, pa imaš usb ili lan itd.

- lančano spajanje nema nekog smisla, tj tad je poželno imati usb s napajanjem, tj tad ima smisla jer služi kao stabilizator upravo zbog (gore navedeno..)..

- hub ima klasičan plavi priključak (znate izgled... grbava kockica 2.0 vs 3+ .. ili usb-c itd.

- kad netko stvarno treba brzinu i sl. tad ide na thunderbolt (ili mac-a..) tj u samom standardu slično kao hdmi-dp razlika predviđa više-brže-jače i time može ono što ne može npr usb-c (20 vs 40).

- za ostale 'normalne' potrebe držati se pravila KISS, tj kupiš pravi hub s odgovarajućim mogućnostima ili na primjereni način riješiš, tj ako netko treba više od 4 porta tad je ili pogrešno zamislio ili ima specifične potrebe koje nisu usporedive s ostalim 'normalnim' korisnicima + tad je i rješenje specifično ili skupo..

- kabel je lako zamijeniti, no poželjno da je kvalitetan .. no problem će se u neko dogledno vrijeme pojaviti, jer usb host kontroler na mbo trpi, tj mbo mora dati dovoljno struje za signal, nominalno 5v dok to dužom žicom padne na recimo 4,5v (ili se sjetite edison-tesle..) i tad je poželjan hub s napajanjem. + kontroler će u neko vrijeme crknuti jer mbo kompenzira potrebnu snagu, tj brže će crknuti nego da je žica 50cm vs 150cm pod istim uvjetima dok se jedio ne zna točno vrijeme-godina, tj može korz mjesec može za par godina a može trajati duže od ostatka računala no s kraćim bi trajalo jednako ili duže.

 

- željena dužina 150cm.. je nešto na granici, ni v rit ni mimo tj može usb, radit će (pa sve do 3-5m..) ali što duže to je prednost u drugačijem rješenju, npr gbe-lan oprema pa i wlan.. dok većina ne treba duže od 1m.. i tu je dovoljno kablova 50-70cm pa do 100cm.. ali naravno, nisu jednake kvalitete i cijene + uvjek je duže-lošije i brže će doći do kvara + ako je važna brzina kopiranja ili pouzdanost podataka (ono što kopiramo).. tad veći rizik nije nešto što KISS podržava, naprotiv..

- to krosnik mora za sebe odlučiti-znati, npr može li se zadovoljiti padom s 3.2-na-3.1-3.0 brzinu i niže? ili će naći drugi način, približiti računalo itd..

 Možda sam krivo napisao, tj. krivo ste me shvatili.

Ja želim da sakrijem kablove, bit će oni svi ispod stola, ali da ne bušim stol sada sa 10-kom borerom pa to radim jer je stol par tisuca kuna i ne vidim u tome rješenje. Znači, ja trebam min 4 usb 3.0 na koje ću zatim uključit jedan dual band mini adapter, zatim podlogu s rgb-om i zatim 2x ssd koji svaki ima externo kućište s  3.1. Nije mi bitno jel ssd prebacuje s 500mbps ili 350 mbps, ali ispod mi ne dolazi u obzir. Da bi to sve imao skriveno ne mogu to napravit s kablom od 70cm jer je stol 90cm širine, a kučište s razlogom želim da bude ispod tog stola ispod.

Osmislio sam tako da ubacim jedan kvalitetan usb hub u kućište i onda drugi usb hub koji će biti u skladu s bojom stola da bude u kutu i tamo da bude mali adapter, spojena podloga za miša (koja idealno paše jer je u tom kutu i usb od podloge) i 2x ssd diskovi koji će dnevno prebacivati 1tb podataka. E sad, mogu u kućište stavit ssd vani da vise, to mi nije brzo za izmjenu diskova jer ću dnevno barem 5x skidat ssd disk iz tog hub-a i uštekat 2 ili 4tb adata disk koji će zatim skladištiti te podatke. Jednostavno ne želim da moram da idem ispod stola isključivati 20x dnevno diskove i promjeniti ih, a i zbog vizualnog izgleda želim što manje kablova na stolu. Tipkovnica i miš su wireless već, a kablovi iz monitora su skriveni, a isto tako monitor nema usb na sebi pa to ne mogu koristiti.

 

Sad kad sam to sve objasnio, ne vidim razlog zašto mi usb hub spojen na usb hub 2 ne bi davao struju i relativno 90% originalne brzine prebacivanja iz unutarnjeg ssd-a od kompa na više vanjskih ssd-ova smještenih u externo kućište.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 12:51 (crocro23).
13 godina
offline
Usb-hub na usb-hub radi ili?

Možda sam našao rješenje, ali nemam takav usb hub doma da probam. Mogli li na usb-c od monitora (to je usb-c alt) povezati na usb-c hub koji izvodi dalje 4-7 usb 3.0 konektora. Znači hoće li raditi taj usb-c na LG monitoru da napajanja usb hub. Koliko vidim na uputama taj usb-c je alt za spajanje s kompom, ne piše da je to usb hub (poput onih koje ima dell ili aoc) na svojim monitorima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Usb-hub na usb-hub radi ili?

USB hub spojen na USB hub uredno radi. Pitanje je samo napona i atenuacije signala. Teoretski možeš spojiti svih 128 uređaja koje USB registrira na jedan jedini port a u lanac možeš povezati hubova koliko god te volja. Svakako uzmi hub s vlastitim napajanjem. S aktivnim kablom možeš ići do 3m sigurno. Napomena: ako signal ne bude dostatan za USB 3.1 standard drop neće biti na 3.0 nego na 2.0, tj na puuuno manje brzine. 500Mbit ne bi smio biti problem niti u dosta lošim uvjetima. 

Moj PC  
1 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Usb-hub na usb-hub radi ili?
Marko :D kaže...

Pa mislim da, ali to je sasvim nepotrebno jer postoje produžni kabeli s više utičnica. Ne vidim zašto bi netko radio lanac, pored produžnih s više utičnica. 😁

 Zato sto ih vec imas?

15 godina
offline
Re: Usb-hub na usb-hub radi ili?
Posmatrač kaže...
Marko :D kaže...

Pa mislim da, ali to je sasvim nepotrebno jer postoje produžni kabeli s više utičnica. Ne vidim zašto bi netko radio lanac, pored produžnih s više utičnica. 😁

 Zato sto ih vec imas?

 + semantička besmislica , tj ako je produžni (1-na-1) tad nije hub, tj produžni s više utičnica je hub i ne nazivamo ga produžni mada je i to, a raditi lanac je kao svaki lanac, stvar duljine ili hub broj priključaka pa ako se mora, mora se.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice