Slušalice za glazbu - tema za izbor izdvojena tema

poruka: 4.284
|
čitano: 1.117.255
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
191x7 kaže...

Sennheiser HD 560s. Točno upgrade koji sam ja napravio.

Evo stigle su, zadovoljan sam, dobre su I za gaming, samo se bojim ako mi padnu na pod da ne puknu jer su plasticne.

tu se moze uzeti earpads i ostalo, trenuto je out of stock. za headband treba negdje drugdje naci. https://spares.sennheiser.com/catalog/product/509144-hd-560s

z
a mikrofon sam si uzeo  Trust GXT 215 Zabi, malo šumi ko svaki mikrofon ali je dobar https://www.links.hr/hr/mikrofon-trust-gxt-215-zabi-led-100509062

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.12.2021 17:10 (Mr.Natural).
11 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Što je najmanje loše za stotinjak kuna? On-ear. Treba mi dok sam vani da slušam preko moba, 3.5". Do sad sam imao JVC HA-S150, ali tih više nema u prodaji. Bile su iznenađujuće dobre za tu lovu, apsolutni best buy. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Mr.Natural kaže...
191x7 kaže...

Sennheiser HD 560s. Točno upgrade koji sam ja napravio.

Evo stigle su, zadovoljan sam, dobre su I za gaming, samo se bojim ako mi padnu na pod da ne puknu jer su plasticne.

tu se moze uzeti earpads i ostalo, trenuto je out of stock. za headband treba negdje drugdje naci. https://spares.sennheiser.com/catalog/product/509144-hd-560s

z
a mikrofon sam si uzeo  Trust GXT 215 Zabi, malo šumi ko svaki mikrofon ali je dobar https://www.links.hr/hr/mikrofon-trust-gxt-215-zabi-led-100509062

 

 

Nisu samo dobre za gaming, padaju u wallhack kategoriju ako igra ima dobar zvuk i ako imaš dobar izvor zvuka (barem neka mid-range USB zvučna).

 

Za headband si nabavi headband sleeve s patentnim zatvaračem, staviš na headband i čuvaš originalan materijal. Par dolara na eBay.

 

Mikrofon ti šumi ako ti ne valja mic ulaz na Realteku ili ako imaš napona na uzemljenju (loš strujni kabel ili utičnica). Probaj držati boost na 20 i glasnoću na oko 85-90 ovisno o potrebi.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
14 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Zna li netko di bi mogao nabaviti AKG in-ear slušalice, ali da nemaju one izmjenjive uloške, jer mi takve ne pašu?

Imam AKG Y15, godinama ih koristim na mob-u i prezadovoljan sam, problem mi je kaj se kabel počeo raspadati i klizač kontrole jačine zvuka je počeo prekidati, kad ga malo promrdam, onda ostvari kontakt i radi...
Gledam alternativu i ponuda je takva da je opće nema

Ove Y15 sam kupio prije 4/5 godina u Ronisu, sad nemaju ništa slično.

Na ebay-u sam naletio samo na AKG K319 iz rusije po cijeni od preko 3000Kn

Ima netko preporuku alternative kakve?

Jedno vrijeme sam koristio sennheiser mx 270 i nisu mi ni upola bile dobre kao AKG Y15...



Ako ne nađem alternativu, razmišljam napraviti novi kabel za AKG Y15...

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Pogledaj Soundmagic E10 ili E11.

16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
1BIT kaže...

Ima netko preporuku alternative kakve?

 Pogledaj od ovih što ti se sviđa: https://audiobudget.com/leaderboard/earbud

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
6 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Sam imam Senn HD515 (otvorene) več cca blizu 10 godina i za slušanje muzike definitvno zakon, probavao sam i zatvorene ali punooo bolje mii paše zvuk otvorenih. Istina moraš ih slušat u tihom prostoru jer su ipak otvorenog tipa ali večinu muzike ionako slušam navečer kad večina spava tako da mi to nije problem. Za preko dana i vanka ionako imam Sonyeve WH-1000XM3 ali ove Sennice su punoooo udobnije za duže slušanje a i zvuk mi bolje paše.

Ako koga zanima dobra trgovina ( u USA) za zamjenske gume/spužve u slušalicama je https://wickedcushions.com , taman sam prošlu godinu kod njih naručio zamjenske za Sennice i pašu ko salivene za trećinu cijene originalnih. Uz to svaka pohvala trgovini, od narudžbe dok ih ne dobiješ u ruku te skoro svaki dan obaviještavaju o statusu pošiljke plus da ti pošalji u film kako se monotraju na tvoj model slušalica... ma perverzija od customer supporta. P.S. Nisam platio ništa carine i poreza na pošiljku

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Može preporuka dvojih trojih on ear bluetooth slušalica u rasponu od 70-150e.

Pojma nemam koje da pikiram.

Btw

Volim glasno slusat glazbu, ako to ima veze kod kupovine bt slušalica, mslm na amp ako je bitan kakav koji imaju.

 

 

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Pozdrav,

Da li neko ima neke od ovih slusalica i koje bi bile bolji izbor? Ili nesto trece do ~80e?

 

Jlab Epic Air ANC

Jlab JBuds Air ANC True Wireless

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Konačno sam ih dobio...

Edit...
Slika izgleda nije prošla. Radi se o Beyerdynamic DT 770 pro 32 ohma.
morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.1.2022 16:28 (morrisoN).
 
3 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Pozdrav,

 

Trebao bih kupiti nove slušalice, tražim over-ear/on-ear bluetooth slušalice koje su udobne i imaju dobro trajanje baterije. Jasno dobar zvuk je također must have. Zasada imam neke jeftine koje se mogu nositi max sat vremena prije neg kaj mi uši otpadnu i zvuk je osrednji, a baterija loša. Tražim nešto do 1500 kn pa ako ima tko kakvu preporuku bio bih jako zahvalan. Trenutno su mi zapele za oko Sennheiser HD 450BT. Ne znam ima li tko kakva iskustva s tim slušalicama i možda netko ima kakvu bolju preporuku. Uglavnom, molim nekog za pomoć i savjet.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Sony WH-H910N  mozda?

To Each His Own.
15 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ja imam PXC 550 i mislim da one imaju bolji zvuk nego sony i bose i da ih se naći na amazonu za 200 eura (čak PXC 550 II) te su također jako udobne. Sve u svemu za taj iznos imaš o čemu razmišljati.

3 godine
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Hvala na preporukama, svakako dolaze u obzir.

Našao sam još jedne koje mi se čine dobre, a dosta dobre reviewove imaju pa me zanima ima li tko kakvih iskustava s tim slušalicama. 

Radi se o Audio technica ATH-M50xBT2

 

https://www.audio-technica.com/en-ca/ath-m50xbt2

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ja sam imao M40x i nisam ih mogao nositi duže od sat dva vremena na glavi jer su mi bile jako neudobne i uvijek su me uši boljele. To opet ovisi o veličini glave/ušiju pa je dosta subjektivno ali upravo zbog ovoga što sam napisao ja ne bih izdvojio 200 eura za te m50x pogotovo jer se za te novce daju naći super slušalice sa ANC-om. Za 200 eura možeš kupiti sony wh-1000xm3 ali najbolje bi bilo ako bi ih mogao isprobati. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.1.2022 9:36 (steve90).
15 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Nakon nekoliko dana korištenja dt 770 pro mogu već dati i prve utiske. Slušalice koristim uglavnom za slušanje muzike sa telefona/ laptopa/ Pc-a gdje zvuk ide optikom u Denon av receiver koji ima izlaz za slušalice.

Prvo ću reći na čemu sam do sada slušao muziku.
1. Akg/Samsung slušalice koje su došle uz S9+
2. Neke relativno jeftine Philips earphones
3. Samsung Gear Iconx 2018
4. Steelseries Siberia v2 gaming headset.

Najčešće na ovim Akg/Samsung earphones

Utisci o dt 770 pro
-Jako udobne. Bukvalno se mogu koristiti cijelog dana.
-Zvuk nevjerojatno precizan. Ne postoji ništa što se ne čuje. Nema nikakvih izobličenja, nema muljavog basa. Često u pjesmama nađem detalje koje prije nisam čuo.
-Mnogi zamjeraju taj closed back sistem koji kao sužava zvučnu sliku. Naprotiv, meni će trebati još neko vrijeme da se naviknem na širinu i otvorenost koji sam dobio nakon dugogodišnjeg, uglavnom, korištenja in aer slušalica. Prije kupovine sam se dvoumio između 990 i 770. Odlučio s se za 770 zbog bolje izolacije zvuka okoline. Prvenstveno zbog kasnonocnog slušanja muzike, da ne ometaju ukućane.
Sreća da sam tako odlučio jer bi mi vjerovatno zvuk 990-ke bio pretvoren i preširok nakon in ear slušalica. Dakle, nikakva mana 770-ke nije zatvorenost zvuka.
-Sve EQ držim na off na svim zvučnim izvorima, osim Dolby Atmosa na telefonu. Zvukom s zadovoljan ali ima par stvari na koje treba skrenuti pažnju:
-Iako je moja verzija najmanje impedance (32 ohma), zvuk iz telefona nema snagu ni približno onoj iz PC-a kroz av receiver.
-Dobro postavljene in ear AKG/Samsung daju prividno glasniji zvuk, doduše vidljivo neprecizniji.
-Ovo nisu slušalice za one koji žele da im bez korištenja EQ-ova bas trese glavu i mućka želudac. Bas je precizan, ugodan ali nije prejak. Ko sluša muziku samo radi basa, neka traži druge slušalice.
-Na ovim slušalicama, po mom mišljenju, najbolje zvuči Jazz i to pravi jazz, sa udaraljkama raznog tipa, duvačima (truba, sax, trombon... Moderni, tzv smooth jazz isto odlično zvuči ali ne sa toliko wow efekta koji se dobije slušajući classic jazz.
-Fenomenalno zvuči i klasika. Zatim rock muzika od 60-tih do 90-tih. Klasična i akustična gitara su njammmm. Praznik za uši.
-Ovo su slušalice s kojima se odlično čuje razlika između vrhunske muzičke produkcije i fušeraja koji se jako puno hiperproducira danas, uz uglavnom nabrijavanje trackova pretjeranom kompresijom zvuka, koja potpuno ubije dinamiku.
-Ovo su slušalice koje za cijenu daju maksimalno uživanje u svim finesama kvalitetne muzičke produkcije sa odličnom dinamikom, preciznom interpretacijom čitavog čujnog spektra.

Ako moram navesti manu, možda su visoki malo prejaki, no to bi moglo biti i do mene jer sam dugo slušao na slušalicama koje umjetno vuku zvučnu sliku nalijevo zbog toga što je napucan bas danas u trendu.

morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.1.2022 13:27 (morrisoN).
 
3 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
morrisoN kaže...
...
-Sve EQ držim na off na svim zvučnim izvorima, osim Dolby Atmosa na telefonu. Zvukom s zadovoljan ali ima par stvari na koje treba skrenuti pažnju:

 Probaj na PC-u aktivirati Dolby Atmos (dio Dolby Accessa iz Microsoft Storea).

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
15 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Mislim da Dolby Atmos na pc-u ne radi sa optičkim digitalnim izlazom, nego samo sa analognim izlazom za slušalice. Nisam siguran ni da li je free.
No, u svakom slučaju ću pokušati.
morrisoN
16 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Pozdrav,

trebao bi mi savjet oko kupnje novih bezicnih slusalica.

One bi bile prvenstveno za slusanje muzike(kvalitetan mi je zvuk od iznimne vaznosti) ali u danasnje vrijeme, bilo bi zgodno da sluze za razgovore i to vrhunski. Također udobnost i to da one ostaju u uhu prilikom svih oblika pokreta mi je također visoko na listi prioriteta. Slusalice bi trebale biti in ear

Sto se cijene tice - spreman sam vise platiti za vrhunske slusalice, ali ne odbijam modele s razumnijom cijenom.

Inace sam najvise koristio philipsove, sonyeve i sennheiserove modele, pa nekako naginjem tim proizvođacima.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.1.2022 17:57 (Rider on the Storm).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Pozz, tražim preporuku za dobre in-ear sluške koje se spajaju bluetoothom na mob. Imam zasada Roccat Syva koje imaju dobre basove, zanima me nešto slično samo bežično i po mogućnosti u istom cjenovnom rangu (oko 200 kn)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ima kakva preporuka za in ear tws slušalice za mobitel, što jeftinije, a da valjaju ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Može li preporuka za budget usb Amp/Dac....Nešto kao audioquest dragonfly...Hvala.

“You had me at ‘Meat Tornado.’”
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
ID2502 kaže...

Može li preporuka za budget usb Amp/Dac....Nešto kao audioquest dragonfly...Hvala.

 Tražiš nešto prijenosno ? Ako ne , imam viška Ifi Zen Dac. Javi se na PM ako te zanima.

Lp

 

 

8 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Da treba mi za laptop...

“You had me at ‘Meat Tornado.’”
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Kupio danas JBL Tune 210
https://www.jbl.com/earbuds/JBLT210BLKAM.html?tag=usdeals2buy.com

Platio 39 KM ( za Kn pomnožiti sa 3,6 do 3,7)

Prvi utisak - veoma sam pozitivno iznenađen.
morrisoN
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ovdje imate listu earphonova koje je lik testirao i dao svoje komentare na njih
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1FwGmK_Ewxp-hALlBjCqsiFILZRBOJ3MoNLT09fU8KUM/edit#gid=0

 

imam kzn zsn pro a brat qkz vk4 koje koristimo za mobitel, dobre su i slicne su u zvuku.

na ali expressu se nade KZ ZSN PRO za 10 eura.

Moj PC  
2 0 hvala 3
7 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Preporuka za vrhunske slušalice naglavne isključivo za glazbu slušanje doma jer za vani imam

 Samsung buds pro  koje su solidne ali sa jako lošim basom a 

u điru su ove sluške 

Sony WF-1000XM4 ili

Sony WF-1000XM3 , 

Bose QuietComfort 35,

Sennheiser Momentum 2.0  

 

ima li netko ove i preporuke molim .

 

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Šta ja znam, wireless i vrhunski mi ne ide u istu rečenicu. Treba li ti noise cancelling uopće za kod kuće?

16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
MUĆAK kaže...

Preporuka za vrhunske slušalice naglavne isključivo za glazbu slušanje doma jer za vani imam

 

 

 Sennheiser HD 560S.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
8 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Imam sennheiser hd 560s i posebno mikrofon od 120 kn koji malo šumi.

Imate li preporuke za dac ili dac/amp ujednom, bitno da ima ulaz za 3.5mm mikrofon, bili mi to maknulo šum iz mikrofona?

Ne bih htio dat više od 700kn, što manje košta to bolje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice