Slušalice za glazbu - tema za izbor izdvojena tema

poruka: 4.284
|
čitano: 1.118.983
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
protjeran
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ja bi ti preporucio svoje ali nisu NC, a mikrofon

je banana. ( iako meni osobno nebitna stavka )

 

ako imas prilike gdje isprobati sennheiserice bilo bi

super. Ja bi ti ponudio da isprobaš moje ako si u zg-u.

Ali otpale su u startu.

13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
mAa+_ kaže...

Ja bi ti preporucio svoje ali nisu NC, a mikrofon

je banana. ( iako meni osobno nebitna stavka )

 

ako imas prilike gdje isprobati sennheiserice bilo bi

super. Ja bi ti ponudio da isprobaš moje ako si u zg-u.

Ali otpale su u startu.

 Cek koje su tvoje?

 

Mikrofon je jako nebitan, samo za pozive. A NC nije presudan, samo je lijepi plus, nista sto ce me odbiti od slusalica.

Burek s mesom
2 godine
protjeran
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
KKristijan kaže...
mAa+_ kaže...

Ja bi ti preporucio svoje ali nisu NC, a mikrofon

je banana. ( iako meni osobno nebitna stavka )

 

ako imas prilike gdje isprobati sennheiserice bilo bi

super. Ja bi ti ponudio da isprobaš moje ako si u zg-u.

Ali otpale su u startu.

 Cek koje su tvoje?

 

Mikrofon je jako nebitan, samo za pozive. A NC nije presudan, samo je lijepi plus, nista sto ce me odbiti od slusalica.

 evo slika i link. cak im je i cijena pala ja sam ih platio

 oko 700kn.

9 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Upravo stigle. Tin HiFi T4.

My redemption lies in your demise
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Da nemaš slučajno T2 s kojima bi ih mogao usporediti? 

9 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
steve90 kaže...

Da nemaš slučajno T2 s kojima bi ih mogao usporediti? 

Imao T2 pa T2 Pro  Ovako na prvu nakon doslovno pola h slušanja rekao bi da su ugodniji visoki i možda malo neutralniji zvuk, posebice naspram T2 Pro koji ima naglašeniji bas. Što se tiče vanjštine puno su robusnije, posebice kabel. Iskreno da mi nisu krepale T2 Pro ne bi ni razmišljao o kupnji plus naletio sam na neku akciju pa reko idem riskirati.

My redemption lies in your demise
15 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Moje T2 su stare skoro dvije godine i dok me služe ne planiram ih mijenjati. Jedini minus mi je taj što nekada ako ih "pogrešno" stavim u uho znaju me nažuljati nakon već 1h budući da su metalne i rubovi su poprilično oštri. Zanima me kakve su te T4 po tom pitanju.. I još nešto, možeš mi reći koliko su te onda ispale budući da si uzeo na akciji?

9 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
steve90 kaže...

Moje T2 su stare skoro dvije godine i dok me služe ne planiram ih mijenjati. Jedini minus mi je taj što nekada ako ih "pogrešno" stavim u uho znaju me nažuljati nakon već 1h budući da su metalne i rubovi su poprilično oštri. Zanima me kakve su te T4 po tom pitanju.. I još nešto, možeš mi reći koliko su te onda ispale budući da si uzeo na akciji?

Evo slušao sam nekih 2h u komadu danas i nisu me nimalo smetale. Jedini minus je taj što je kabel zaobljen na krajevima (trebao bi ići oko uha a nisam navikao tako nositi). Mislim da sam negdje pročitao da su 40% lakše u odnosu na T3 pa su možda stoga komfornije. Izašle su me ravno 450kn preko Aliexpressa, dostavljene kroz 2 tjedna iz Kine bez dodatnih davanja. 

My redemption lies in your demise
3 godine
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
tommmyyy kaže...

Upravo stigle. Tin HiFi T4.

 Gdje si uzeo? Ajd baš javi dojmove kako rade.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.9.2021 23:25 (Just Outlaw).
9 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Just Outlaw kaže...
 Gdje si uzeo? Ajd baš javi dojmove kako rade.

Uzeo preko Aliexpress-a, ovaj LINK. Na akciji sa kuponima bile su nešto preko $70 (uključuje PDV i shipping). Dostava unutar dva tjedna, ide do Budimpešte i onda dalje dostavlja Overseas, bez dodatnih davanja.

My redemption lies in your demise
2 godine
protjeran
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
tommmyyy kaže...

Upravo stigle. Tin HiFi T4.

 Bome i sami case izgleda fino. Daj mi reci kolega gdje

 si uzeo taj dragonfly dac ? I kak si zadovoljan njime ?

 Ja ga promatram već neko vrijeme međutim jedino sam

 ga našao u sonus art-u, a tam je 1500kn.

9 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
mAa+_ kaže...

 Bome i sami case izgleda fino. Daj mi reci kolega gdje

 si uzeo taj dragonfly dac ? I kak si zadovoljan njime ?

 Ja ga promatram već neko vrijeme međutim jedino sam

 ga našao u sonus art-u, a tam je 1500kn.

Istina, case i pakiranje su lijepo složeni, onako fancy. DAC sam uzeo polovan preko ebay-a prije skoro dvije godine (bio je ravno €50). Radi perfektno i najbitnije mobilan je, nosim i koristim doma/ured svaki dan, samo se upikne i to je to. Također, sa dodatnim adapterom radi i na mobitelu. Jedina možebitna "zamjeka" je (prevelika) snaga, recimo ako slušaš Tidal u exclusive modu (MQA dekodiranje) preko kompa nema šanse da pojačaš više od 3-4 crtice koliko je snažan. Naravno to ovisi o slušalicama (osim ovih malih koje su 32 ohma slušam i na ATH-M50x koje su 38 ohma). P.S. koliko vidim AQ Black u Sonusu je 770 kn, vjerojatno si gledao AQ Red, on je dvaput a AQ Cobalt triput skuplji.

My redemption lies in your demise
2 godine
protjeran
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

E da bacio sam oko na Red izignorirao Black, čitam malo opis

vidim da je po speckama Black sasvim dovoljan za slušalice do 200tinjak eura.

700kn mi je već prihvatljiva cifra.

14 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ima netko za preporučiti neke in-ear slušalice? 

 

Koristio bi ih samo za slušanje dok radim, tako da mi je najvažnija karakteristika da dobro izoliraju vanjske zvukove (da se mogu isključiti u uredu :) )

 

Imam jako dobre slušalice, ali one idu preko glave; a imam takav problem da me počnu živcirati na glavi nakon sat vremena, isto kao i kapa, tako da mi takav oblik slušalica ne odgovara za cijelodnevni rad :D

 

Raspon cijene bi idealno bilo do 500 kn.

TCP/IP - tri crna piva / i pelinkovac
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
razvan_rat kaže...

Ima netko za preporučiti neke in-ear slušalice? 

 

Koristio bi ih samo za slušanje dok radim, tako da mi je najvažnija karakteristika da dobro izoliraju vanjske zvukove (da se mogu isključiti u uredu :) )

 

Imam jako dobre slušalice, ali one idu preko glave; a imam takav problem da me počnu živcirati na glavi nakon sat vremena, isto kao i kapa, tako da mi takav oblik slušalica ne odgovara za cijelodnevni rad :D

 

Raspon cijene bi idealno bilo do 500 kn.

 Ja također tražim istu stvar.

Ove su mi za sad zapele za oko.

https://www.alzashop.com/niceboy-hive-pods-3-pro-d6525120.htm

14 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

https://www.elipso.hr/audio__video/slusalice/JVC-HAEB75SE/

 

https://www.elipso.hr/audio__video/slusalice/PHILIPS-TAA1105WT-00/

 

https://www.centar-tehnike.hr/panasonic-slusalice-rp-hs35me-k-crne-01-02391061-proizvod-4672/

 

koje od ovih slušalica bi bile najbolje za whatsapp video pozive

to im je jedina namjena 

 

mora biti baš ovaj tip slšalica jer mi on jedino odgovara

 

ova tri modela su mi jedino dostupna pa moram birati između njih

 

hvala

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Imaju li ove prve JVC uopće mikrofon? Mislim da s obzirom na namjenu neće biti razlike. Na tvom mjestu bi uzeo one koje mi se više sviđaju i koje su mi dostupnije. 

14 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

hvala na upozorenju za mikrofon  

ovaj model sigurno ima

 

https://pevex.hr/slusalice-jvc-haebr25we-313772.html

13 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ima li kaj kvalitetnije od XIAOMI MI TRUE WIRELESS EARBUDS BASIC 2 za te novce? Nisam HC, ni zahtjevan korisnik...

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

 

Što odabrati između ovog , bitno mi je da imaju kvalitetan bas i svu funkcionalnost tipki , ovo su trenutne cijene na popustu.

 

Tronsmart Apollo Bold ANC TWS  = 75$ /480,00 kn vani GB

 

JBL Tune 125 TWS = 487,00kn

 

Haylou T16 TWS = 429,00kn

 

Tronsmart Apollo Air Plus ANC TWS = 499,00kn

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Pozdrav ekipi. U fazi sam kupovine slušalica, prvenstveno za slušanje muzike, ponešto i za miksanje u kućnim uslovima. Izbor se konačno suzio na Beyerdynamic DT 770 Pro (32 Ohm) i AKG 712 Pro.
Preferiram Beyerdynamic zbog cijene, mada me i AKG vuče.

U BiH je cijena dosta veća nego na online shopovima u EU, uključujući i Hrvatsku.

Gdje se u ZG mogu najpovoljnije kupiti navedene (770 Pro), s obzirom da imam prijatelja koji je često na relaciji ZG- BiH?

Hvala.

PS. Svi savjeti su dobrodošli.
PPS. Je li pametnije sačekati ove "crne petkove", božićna sniženja...?
morrisoN
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Tanelorn kaže...

 Probao sam buds live, ali sam se na kraju odlučio na Sony WF1000XM3, nijansu bolji zvuk i svidjelo mi se kako radi taj njihov noise canceling (ono malo koliko moze cancelirat, ali taman ugusi neke frekvencije koje se bez toga probijaju). Probaj ako budeš imao prilike. 

 Kakva im je udobnost i jel stoje dobro kod nekih "naglih" pokreta ? Kakva je glasnoća, meni su npr moje shure se215 oke ali volio bi da su glasnije (nemam problema sa sluhom).

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.11.2021 16:16 (loky4i4).
16 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Moze netko usporediti kvalitetu zvuka slusalica JBL Tune 510BT i zvucnika Logitech Z625? Zanima me da li ce netko imati zamjerki na kvalitetu zvuka tih slusalica u usporedbi s navedenim zvucnicima.

 

Da li skuplje JBL slusalice u rangu cijena od 600 - 700 kn opravdavaju vecu cijenu u odnosu na 510BT s obzirom na kvalitetu zvuka ili je cijena veca samo zbog active noise cancelling-a, kvalitetnije izrade, over-ear kod nekih modela u odnosu na on-ear kod 510BT, dodatnih ulaza/izlaza, jace baterije i slicnih stvari?

 

Kakva je recimo kvaliteta zvuka JBL Tune 600BTNC u odnosu na JBL Tune 510BT?

 

Noise Cancelling mi inace nije niti najmanje vazan jer cu slusalice koristiti samo po noci kada u prostoriji nema buke.

Chupo
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.11.2021 18:40 (Chupo).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ima li netko Samsung galaxy buds 2 ili buds 2 pro sluške , kvaliteta zvuka i trajanje baterije u sluškama i kutijici za punjenje , sad su na akciji za 1000 ,00 kn cca .

Vrijede li tih novaca .

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
morrisoN kaže...
Pozdrav ekipi. U fazi sam kupovine slušalica, prvenstveno za slušanje muzike, ponešto i za miksanje u kućnim uslovima. Izbor se konačno suzio na Beyerdynamic DT 770 Pro (32 Ohm) i AKG 712 Pro.
Preferiram Beyerdynamic zbog cijene, mada me i AKG vuče.

U BiH je cijena dosta veća nego na online shopovima u EU, uključujući i Hrvatsku.

Gdje se u ZG mogu najpovoljnije kupiti navedene (770 Pro), s obzirom da imam prijatelja koji je često na relaciji ZG- BiH?

Hvala.

PS. Svi savjeti su dobrodošli.
PPS. Je li pametnije sačekati ove "crne petkove", božićna sniženja...?

Evo Sennheiser HD599 za 100€, ne znam što misliš o tome? Inače, šta nisu AKG 712 Pro otvorene a DT 770 Pro zatvorene slušalice? Nadam se da si svjestan toga budući da ti je izbor bio između njih. 

15 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
steve90 kaže...
morrisoN kaže...
Pozdrav ekipi. U fazi sam kupovine slušalica, prvenstveno za slušanje muzike, ponešto i za miksanje u kućnim uslovima. Izbor se konačno suzio na Beyerdynamic DT 770 Pro (32 Ohm) i AKG 712 Pro.
Preferiram Beyerdynamic zbog cijene, mada me i AKG vuče.

U BiH je cijena dosta veća nego na online shopovima u EU, uključujući i Hrvatsku.

Gdje se u ZG mogu najpovoljnije kupiti navedene (770 Pro), s obzirom da imam prijatelja koji je često na relaciji ZG- BiH?

Hvala.

PS. Svi savjeti su dobrodošli.
PPS. Je li pametnije sačekati ove "crne petkove", božićna sniženja...?

Evo Sennheiser HD599 za 100€, ne znam što misliš o tome? Inače, šta nisu AKG 712 Pro otvorene a DT 770 Pro zatvorene slušalice? Nadam se da si svjestan toga budući da ti je izbor bio između njih. 

 Hvala na sugestiji.

 

Senn mi nije u izboru.

 

Znam da su AKG otvorene, i njihov zvuk bi mi više odgovarao nego DT 770, no to me ujedno i odvraća od njih (uz cijenu) jer bi moglo smetati ostalim ukućanima, naročito u kasne sate.

morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.11.2021 9:56 (morrisoN).
14 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
MUĆAK kaže...

Ima li netko Samsung galaxy buds 2 ili buds 2 pro sluške , kvaliteta zvuka i trajanje baterije u sluškama i kutijici za punjenje , sad su na akciji za 1000 ,00 kn cca .

Vrijede li tih novaca .

 Eto ja imam galaxy buds 2 neka 3 mj i zadovoljan sam.

ANC radi super, transparency mode je dobra stvar ako šećeš psa kao ja i slušaš podcaste.


To što su jako mali im je dvostruka oštrica, s jedne strane super stanu u uho, lagani su i neprimjetni, s druge strane takav formfactor smanjuje kvalitetu poziva jer za razliku od TWS-a koji imaju stem mikrofon nije usmjeren prema ustima.

Ljudi me čuju ali dobiješ osjećaj da bi za te novce moglo biti bolje, no tu nije problem kvaliteta mikrofona nego jednostavno usmjerenost.

 

Što se tiče općenitog zvuka tu stvarno nemam zamjerke, sve zvuči kako bi trebalo. Nije flat, više je "fun" ali ne pretjerano a glasnoća je i više nego dovoljna. 

 

 

 

12 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Pozdrav, imam pitanje dakle neke slušalice za spajanje na tv ne bluetooth nego klasicne a da imaju na sebi mogučnost pojačavanja zvuka, naime kad dida i baba fledaju tv on je nagluh pa onda on stavi slušalice i pojača do daske a baba sluša zon s tv-a kako njoj paše.

 

uvjet zatvorene slušalice sa mogučnošču pojačavanja zvuka na njima

kabel 5m dužine spaja je na klasični TV

budget cca 50 eura 

ima li šta da bi preporučili

 

hvala

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Šta kupiti od in ear slušalica za slušanje glazbe za cca 200 300 kn?

Za usporedbu ima sam Akg od s9 i Sony MDRXB50AP i bija sam generalno zadovoljan, možda da su malo glasnije te imaju više basa bilo bi super.

Bacija sam oko na SENNHEISER CX 300S za 289kn i Logitech G333 za 200kn.

Pa me zanima je to to šta si tiče ovog cijenovnog ranga ili se da nać šta bolje.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
bbeco kaže...

Šta kupiti od in ear slušalica za slušanje glazbe za cca 200 300 kn?

Za usporedbu ima sam Akg od s9 i Sony MDRXB50AP i bija sam generalno zadovoljan, možda da su malo glasnije te imaju više basa bilo bi super.

Bacija sam oko na SENNHEISER CX 300S za 289kn i Logitech G333 za 200kn.

Pa me zanima je to to šta si tiče ovog cijenovnog ranga ili se da nać šta bolje.

 

Ak hoces narucivat iz vana nesto, ja preporucam Tin T2.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice