Slušalice za glazbu - tema za izbor izdvojena tema

poruka: 4.296
|
čitano: 1.127.198
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Pozz, moze preporuka naglavnih slusalica za glazbu do nekih cca 1000kn 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Danas ti je zadnji dan akcije u Linksu Sennheiser HD 560S za 1149 Kn. Ako već imaš 1000 Kn, nemoj sada puno razmišljati i trk u Links.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
14 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
191x7 kaže...

Danas ti je zadnji dan akcije u Linksu Sennheiser HD 560S za 1149 Kn. Ako već imaš 1000 Kn, nemoj sada puno razmišljati i trk u Links.

 Upravo narucio, prije toga sam koristio sony mdr 150 od 100kn i sluzile su me solidno dok se nakon nekog vremena ne pocnu ljustit jastucici i krepavat zvuk koji nije bio los

14 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Gdje se tocno najvise moze primjetiti ta razlika u kvaliteti zvuka skupljih sluski u odnosu na jeftinije?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Na dobrom izvoru zvuka (amp/dac, zvučna,...) s glazbom u loseless  formatu. 

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
14 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Sta mislite o servisima za glazbu poput TIDAL, pise da nude hifi zvuk visoke kvalitete? Ja preferiram slusanje preko moba (poco x3) ali i laptopa (hp omen)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Koliko znam, Tidal nudi glazbu u MQA codecu, koji nije lossless. Ne bih davao novce za to. 

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
14 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Father_Dougal kaže...

Koliko znam, Tidal nudi glazbu u MQA codecu, koji nije lossless. Ne bih davao novce za to. 

 Kako da dodem do pjesama koji bi potencijalno najvise mogli iskoristiti iz mojih sluski? 

 

btw ovdi pise da koristi!? 

https://www.gearpatrol.com/tech/audio/a35841419/best-lossless-streaming-services/


Poruka je uređivana zadnji put sub 3.7.2021 0:19 (dec54).
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
dec54 kaže...

 Kako da dodem do pjesama koji bi potencijalno najvise mogli iskoristiti iz mojih sluski? 

 

btw ovdi pise da koristi!? 

https://www.gearpatrol.com/tech/audio/a35841419/best-lossless-streaming-services/


Još se nije rodila osoba koja je u stanju ABX testom dokazati da stvarno razlikuje lossless izvor od lossy kodirane datoteke od 192 kbit pa na više, pogotovo sa modernim codecima. S druge strane, obzirom na cijenu diskovnog prostora, lossless je stvarno optimalan format za spremanje audio datoteka. Stoga... osiguraj kvalitetno pojačalo za slušalice, te odaberi streaming servis koji nudi glazbu u nekom od lossless codeca (FLAC, ALAC) ili nekomprimirano (WAV, AIFF). Od svih na listi, Apple bi možda bio najbolji izbor, obzirom na to koliko dugo su na tržištu, no sve ovisi o glazbi koju slušaš - stoga prvo pogledaj ima li servis dobar izbor glazbe za tebe.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
14 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Father_Dougal kaže...
dec54 kaže...

 Kako da dodem do pjesama koji bi potencijalno najvise mogli iskoristiti iz mojih sluski? 

 

btw ovdi pise da koristi!? 

https://www.gearpatrol.com/tech/audio/a35841419/best-lossless-streaming-services/


Još se nije rodila osoba koja je u stanju ABX testom dokazati da stvarno razlikuje lossless izvor od lossy kodirane datoteke od 192 kbit pa na više, pogotovo sa modernim codecima. S druge strane, obzirom na cijenu diskovnog prostora, lossless je stvarno optimalan format za spremanje audio datoteka. Stoga... osiguraj kvalitetno pojačalo za slušalice, te odaberi streaming servis koji nudi glazbu u nekom od lossless codeca (FLAC, ALAC) ili nekomprimirano (WAV, AIFF). Od svih na listi, Apple bi možda bio najbolji izbor, obzirom na to koliko dugo su na tržištu, no sve ovisi o glazbi koju slušaš - stoga prvo pogledaj ima li servis dobar izbor glazbe za tebe.

 Preko laptopa i moba ne mogu cut razliku? Pojacalo je bas neophodno?

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.7.2021 2:09 (dec54).
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
dec54 kaže...

 Preko laptopa i moba ne mogu cut razliku? Pojacalo je bas neophodno?

Ne razumijem pitanje.


Osobno ne koristim dedicrana pojačala za slušalice, jer ne korisim slušalice visoke impedance, sve moje slušalice su u rasponu od 32 do 80 ohma. Imam USB zvučnu, i njeno pojačalo mi je više nego dovoljno.
Pojačalo je potrebno ukoliko ti trenutni izvor zvuka nema dovoljno snage da goni slušalice, i ukoliko odnos impedance izlaza i slušalica bude prenizak, te dobijaš izobličenja zvuka zbog toga.

Samo pojačalo, prema definiciji, mora biti transparentno, odnosno, osim pojačavanja amplitude signala ne smije imati nikakav drugi upliv u zvuk. Ukoliko "farba" zvuk, neispravno je.

Najveća razlika u zvuku dolazi od modela do modela slušalica, i tu sam moraš pronaći koje ti najbolje odgovaraju prema vlastitim preferencama. Osobno, obzirom da sam u godinama, preferiram slušalice sa izraženijim visokotonskim područjem.

Ukoliko si očekivao neku drugu razliku, bojim se da ćeš se razočarati :) nećeš čuti violinu tamo gdje violine nema.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
14 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Father_Dougal kaže...
dec54 kaže...

 Preko laptopa i moba ne mogu cut razliku? Pojacalo je bas neophodno?

Ne razumijem pitanje.


Osobno ne koristim dedicrana pojačala za slušalice, jer ne korisim slušalice visoke impedance, sve moje slušalice su u rasponu od 32 do 80 ohma. Imam USB zvučnu, i njeno pojačalo mi je više nego dovoljno.
Pojačalo je potrebno ukoliko ti trenutni izvor zvuka nema dovoljno snage da goni slušalice, i ukoliko odnos impedance izlaza i slušalica bude prenizak, te dobijaš izobličenja zvuka zbog toga.

Samo pojačalo, prema definiciji, mora biti transparentno, odnosno, osim pojačavanja amplitude signala ne smije imati nikakav drugi upliv u zvuk. Ukoliko "farba" zvuk, neispravno je.

Najveća razlika u zvuku dolazi od modela do modela slušalica, i tu sam moraš pronaći koje ti najbolje odgovaraju prema vlastitim preferencama. Osobno, obzirom da sam u godinama, preferiram slušalice sa izraženijim visokotonskim područjem.

Ukoliko si očekivao neku drugu razliku, bojim se da ćeš se razočarati :) nećeš čuti violinu tamo gdje violine nema.

 Imao sam prijasnje  sony v150 i ove sad,za sad ni preko moba ni laptopa nema neke razlike u kvaliteti a pustam flac..

15 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ima li kakvih dobri earphones slušalica sa klasičnim dizajnom do cca 500 kn ? Pod klasičnim, mislim ovo (vidi sliku). Hvala !

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Znam da su bile jedne jako popularne, doduše stare ali svejedno su ih ljudi kupovali. Čini mi se da je phillips bio u pitanju ali nemoj me držati za riječ, stvarno se ne mogu sjetiti točnog modela. Možda najbolje da si pogledaš ovdje, jedino što earbudsi nisu baš popularni pa ih niti nema puno.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.7.2021 9:06 (steve90).
2 godine
protjeran
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ja sam si nabavio audeze mobius za gaming, no sluške su jednako dobre i za glazbu, top top  preporuka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ima netko iskustva s ovakvim stvarima?

Naime, imam trenutno neke KZ ZS (nezz napamet koji model) chi-fi 25€ sluške koje me čisto ok služe za moje potrebe. S obzirom na cijenu, imaju odličan zvuk.

 

Sad bih trebao neku bežićnu soluciju za ne previše love. Kak se na tim KZ sluškama kabel može promijeniti, došao sam do zaključka da bi mi najjednostavnije bilo uzeti tak neki "bt kabel" ili bt dac (ovak neke).

Kak ih najviše koristim za rekreaciju (trčanje, hodanje, poslovi oko kuće...), preferiram ipak ovaj oblik kabla koji doše oko glave zbog sigurnosti od ispadanja.

 

Zna netko možda kak ti kablovi zvuče i dali uopće ima smisla to uzimati?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ja ti imam BTR3k i stvarno sam zadovoljan zvukom, mikrofon na njemu nije baš neka sreća ali radi (ja ga čak koristim kao mic za pc), međutim ako ćeš ići na praktičnost onda definitivno ide prednost tom BT kabelu (doduše ne znam kako zvuči). 
Ukoliko uzmeš, molim te javi dojmove 

15 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Koje su najbolje bežične slušalice?
Ima šta bolje od buds live ili plus?
...potpis nije potreban...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ima li netko zamjenske jastučiće za Senn HD 202 ili zna gdje se u EU mogu kupiti?

Hvala.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Trazim slušalice za mobitel do 150 kuna gdje mi je najbitnije da mi lijepo prianja u uho i ne boli me, a kvaliteta je manje važna, trenutno nisam zahtjevan u tome pogledu.

Samo rokaj!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
DaNiTo kaže...
Koje su najbolje bežične slušalice?
Ima šta bolje od buds live ili plus?

 Probao sam buds live, ali sam se na kraju odlučio na Sony WF1000XM3, nijansu bolji zvuk i svidjelo mi se kako radi taj njihov noise canceling (ono malo koliko moze cancelirat, ali taman ugusi neke frekvencije koje se bez toga probijaju). Probaj ako budeš imao prilike. 

Steam: tanelorn666, PSN: tane666, XBLA: tanelornius, Origin: tanelorn666
11 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Tanelorn kaže...
DaNiTo kaže...
Koje su najbolje bežične slušalice?
Ima šta bolje od buds live ili plus?

 Probao sam buds live, ali sam se na kraju odlučio na Sony WF1000XM3, nijansu bolji zvuk i svidjelo mi se kako radi taj njihov noise canceling (ono malo koliko moze cancelirat, ali taman ugusi neke frekvencije koje se bez toga probijaju). Probaj ako budeš imao prilike. 

Ja sam uzeo xm4,odlicne su za muziku,filmove,gaming.

16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Father_Dougal kaže...

Ima li netko zamjenske jastučiće za Senn HD 202 ili zna gdje se u EU mogu kupiti?

Hvala.

Probaj pitati Brainwavz podršku ili pak ModHouseAudio.

Nema na Ebay ili Aliexpress?

 

bloodsucker kaže...

Trazim slušalice za mobitel do 150 kuna gdje mi je najbitnije da mi lijepo prianja u uho i ne boli me, a kvaliteta je manje važna, trenutno nisam zahtjevan u tome pogledu.

 https://audiobudget.com/leaderboard/iem

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
13 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Pozdrav. Koje bi bile best buy slusalice over ear, s obzirom na kvalitetu zvuka ( dodatno veliki plus bi bio noise cancelling) . a da su bezicne? Trebaju mi imati i mikrofon.

 

 

Cijenovni rang bi bio od 200 pa sve do 600-700 ako postoji u tom rangu

Burek s mesom
 
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
KKristijan kaže...

Pozdrav. Koje bi bile best buy slusalice over ear, s obzirom na kvalitetu zvuka ( dodatno veliki plus bi bio noise cancelling) . a da su bezicne? Trebaju mi imati i mikrofon.

 

 

Cijenovni rang bi bio od 200 pa sve do 600-700 ako postoji u tom rangu

 Za te novce teško da češ naći neke noice cancelling slušalice

 uz kvalitetan mikrofon. Mikrofon je često očajan i na skupljim modelima.

12 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
mAa+_ kaže...
KKristijan kaže...

Pozdrav. Koje bi bile best buy slusalice over ear, s obzirom na kvalitetu zvuka ( dodatno veliki plus bi bio noise cancelling) . a da su bezicne? Trebaju mi imati i mikrofon.

 

 

Cijenovni rang bi bio od 200 pa sve do 600-700 ako postoji u tom rangu

 Za te novce teško da češ naći neke noice cancelling slušalice

 uz kvalitetan mikrofon. Mikrofon je često očajan i na skupljim modelima.

 Sennheiser HD 450 BT su na akciji bile malo bliže toj cifri, al i za njih ne znam dal su bile ispod 700kn.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
2 godine
protjeran
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
CyberDemonVZ kaže...
mAa+_ kaže...
KKristijan kaže...

Pozdrav. Koje bi bile best buy slusalice over ear, s obzirom na kvalitetu zvuka ( dodatno veliki plus bi bio noise cancelling) . a da su bezicne? Trebaju mi imati i mikrofon.

 

 

Cijenovni rang bi bio od 200 pa sve do 600-700 ako postoji u tom rangu

 Za te novce teško da češ naći neke noice cancelling slušalice

 uz kvalitetan mikrofon. Mikrofon je često očajan i na skupljim modelima.

 Sennheiser HD 450 BT su na akciji bile malo bliže toj cifri, al i za njih ne znam dal su bile ispod 700kn.

 Nisi u krivu kolega, sad sam tek primjetio da kolegica s posla ima te.

 https://www.nabava.net/naglavne-slusalice/sennheiser-hd450-bt-slusalice-bezicne-bluetooth-cijena-bijela-crna-plava-108db-mw-10db-mw-mikrofon-106458821

13 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Kvaliteta mikrofona nije bitna, samo je bitno da ga ima

Burek s mesom
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ukoliko ti je mikrofon za pozive onda ok, međutim ako želiš koristiti mikrofon za pričanje s nekim dok igraš (gdje je važan zvuk) onda na to možeš zaboraviti. I možda ti ne bi bilo loše probati te slušalice koje su ti kolege preporučile, čisto iz razloga što se meni te slušalice čine više kao on ear nego over ear kako se reklamiraju. Ako se dobro sjećam, probao sam ih na jednom aerodromu i mislim da su mi stiskale uši ali to sve naravno ovisi o veličini glave/ušiju . Za ovo zadnje me nemoj držati za riječ jer nije bilo tako skoro.

12 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
steve90 kaže...

Ukoliko ti je mikrofon za pozive onda ok, međutim ako želiš koristiti mikrofon za pričanje s nekim dok igraš (gdje je važan zvuk) onda na to možeš zaboraviti. I možda ti ne bi bilo loše probati te slušalice koje su ti kolege preporučile, čisto iz razloga što se meni te slušalice čine više kao on ear nego over ear kako se reklamiraju. Ako se dobro sjećam, probao sam ih na jednom aerodromu i mislim da su mi stiskale uši ali to sve naravno ovisi o veličini glave/ušiju . Za ovo zadnje me nemoj držati za riječ jer nije bilo tako skoro.

 100% točno.

Ja ih imam (440, al isti dizajn) i ne mogu ih nositi, dok ženi uopće ne smeta. I nekolko ljudi s foruma je reklo da ih koristi.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice