Slušalice za glazbu - tema za izbor izdvojena tema

poruka: 4.348
|
čitano: 1.222.136
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Koliko znam FLAC je kompresija .wav-a?

Jesi probao neki drugi player? Moze do codeca biti isto. Stvarno cudan problem.

edit:

Provjeri temperature cpu-a.

everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.9.2017 6:50 (Luka123).
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Almin94 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 Neki pozadinski proces optereti procesor? Provjeri u Task Manageru.

Tako nekako, nakon toliko vremena, se aktiviraju neki od virusa/minera kad je PC nekativan.

Kod FLAC-a ne bi player smio utjecati na kvalitetu zvuka (osim ako radi neka svoja "poboljšanja" zvuka).

 Da, ima smisla ali ne vidim niti jedan proces koji bi mogao izazivati tako nesto i opteretiti procesor. Mislim da bi odma osjetio da se zagrijao ukoliko ga neki proces znatno optereti. U njemu je i7 sa 4 jezgre & 8 threadova. Laptop je hladan kao led, ne pali se ventilator skoro pa nikad. Ne mogu odgonetnuti sta je u pitanju.

 Proces se pojavi tek nakon nekog vremena, tj tek kad počinje "zastajkivanje".

Imao si cijelo vrijeme upaljen Task manager, raspoređen prikaz po zauzeću procesora, i kad su počeli problemi si ga pogledao, bez diranja miša ili tipkovnice?

Ako da, onda nije to, traži dalje.

 

Ako je hladni lem, onda se ne bi pojavljivalo u pravilnim vremenskim razmacima.

 

Može biti codec ili softver u pitanju.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
CyberDemonVZ kaže...

 

Može biti codec ili softver u pitanju.

...ili failing hdd :)

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
14 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Probaj sa foobar2000 pa javi kako prodje.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Father_Dougal kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 

Može biti codec ili softver u pitanju.

...ili failing hdd :)

 Onda bi baš zajebavalo , dok se nešto radi , a ne dok je u idle-u. Jedino kombinacija , superfetch-a (indexing-a) , nekog malware-a , i sporog/ostarjelog diska

16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Daliboris kaže...
Father_Dougal kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 

Može biti codec ili softver u pitanju.

...ili failing hdd :)

 Onda bi baš zajebavalo , dok se nešto radi , a ne dok je u idle-u. Jedino kombinacija , superfetch-a (indexing-a) , nekog malware-a , i sporog/ostarjelog diska

Pa kaže da počne zezati dok sluša glazbu... možda je disk gotov baš na sektorima gdje su FLAC fajlovi spremljeni...

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
16 godina
odjavljen
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Aj stavi nesto FLAC fajlova na usb stick i pokreni s njega da bi vidio je li hdd u pitanju . Probaj skinuti AIMP . 

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
unimatrix001 kaže...

Aj stavi nesto FLAC fajlova na usb stick i pokreni s njega da bi vidio je li hdd u pitanju . Probaj skinuti AIMP . 

 Hvala svima.

U pitanju je samsungov SSD 850 EVO, nije previse star ali ipak sam testirao detaljno i nisu pronadjeni problemi. Pokusat cu sada sa usb sticka pa javim da li se desava isto. Koji jos player preporucujete za Windows 10? Groove i media player mi ne predstavljaju nista posebno...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Luka123 kaže...

Koliko znam FLAC je kompresija .wav-a?

Jesi probao neki drugi player? Moze do codeca biti isto. Stvarno cudan problem.

edit:

Provjeri temperature cpu-a.

 Temperature su ok, laptop je hladan toliko da je ventilator ugasen vecinu vremena.

 

Opet sjecka muzika. Btw PC nije idle, koristim ga dok je muzika u pozadini. Pratio sam procese, sve je ok. Izludi me ovo, koristit cu mobitel pored laptopa onda.

 

Usput, Dolby Audio i slicna s****, ukljuciti ili iskljuciti? Kada sam na laptop speakers, mora biti ukljucen obavezno jer zvuk bude puno bolji, ali na slusalicama je tu i tamo...

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.9.2017 14:54 (Almin94).
14 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Almin94 kaže...

 

Usput, Dolby Audio i slicna s****, ukljuciti ili iskljuciti? Kada sam na laptop speakers, mora biti ukljucen obavezno jer zvuk bude puno bolji, ali na slusalicama je tu i tamo...

 ja bi ugasio, jer to je sve dodavanje nečega na signal zvuka, a taj signal želiš da bude što čišći i dostojniji svojem izvoru, pogotovo ako imaš dobre ili bolje slušalice 

 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.9.2017 16:12 (matija656).
14 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

uzeo bih nesto do 100 KN (150 KN max max!) za mob., imali neki best buy u toj ultra jeftinoj kategoriji? cak bi pozeljna opcija bila da nisu inear, ali znam da je to mozda previse za ovaj buđet?

Respect the Raise...!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Almin94 kaže...
Luka123 kaže...

Koliko znam FLAC je kompresija .wav-a?

Jesi probao neki drugi player? Moze do codeca biti isto. Stvarno cudan problem.

edit:

Provjeri temperature cpu-a.

 Temperature su ok, laptop je hladan toliko da je ventilator ugasen vecinu vremena.

 

Opet sjecka muzika. Btw PC nije idle, koristim ga dok je muzika u pozadini. Pratio sam procese, sve je ok. Izludi me ovo, koristit cu mobitel pored laptopa onda.

 

Usput, Dolby Audio i slicna s****, ukljuciti ili iskljuciti? Kada sam na laptop speakers, mora biti ukljucen obavezno jer zvuk bude puno bolji, ali na slusalicama je tu i tamo...

 Jao, ja imam laptop t42 i neki dan upalio na winamp .wav bez problema svira, neznam u cemu je problem
Ja bih:
1. Reinstall drivere od zvucne, posto neznam koji je laptop u điru. 
2. azurirati codec pack: https://www.codecguide.com/klcp_update.htm , skini winamp ostalo uninstall.. https://en.softonic.com/download/winamp/post-download?sl=1 ili koji software preferiras, ja koristim obican windows media player trenutno, prije winamp.

everyday i'm shuffling...
14 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ma nemam pojma vise. Uradio sam clean instalaciju windowsa upravo, bez obzira sto je radjena nedavno. Vidjet cemo sad sta ce biti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

I opet cujem sjeckanje muzike u pozadini 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
To se desava samo na slusalicama ili i na zvucnicima?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos | Prodajem i5-4440 za 900kn, RAM 8GB za 300kn, Fractal Node 304 za 400kn
11 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Moze preporuka slusalica do nekih 200kuna.Primarno su mi potrebne radi sviranja gitare.Ali isto tako i igranju igara.Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
djigibao kaže...
To se desava samo na slusalicama ili i na zvucnicima?

 Korisim samo slusalice, ali ista stvar bi bila i na zvucnicima 99%. Testirat cu kada uhvatim vremena, danas sam ga svakako izgubio i previse. Na youtube nema problema koliko vidim. Koristit cu mobitel sad za sad.

11 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Moze preporuka slusalica do nekih 200kn?Primarno mi je za sviranje gitara.A i za igranje igra.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Superlux hd681

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Microsoftovi sound playeri prave problem! Skinuo sam softver koji je spomenuo neko od kolega iznad, sada je vrh! Nadam se da ovaj player nece dodati neke svoje lijeve modifikacije na zvuk koji se njime reproducira. Microsoft 👎

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

moze neka preporuka fi 4mm ear tipsa

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Evo me opet! Pozdravljam vas sve,

sada me zanima koji je najbolji moguci nacin za ciscenje koznih (umjetna koza) jastucica slusalica? Koje metode koristite? Sto je najbezbolnije za jastucice, onako za prebrisati nakon koristenja?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Almin94 kaže...

Evo me opet! Pozdravljam vas sve,

sada me zanima koji je najbolji moguci nacin za ciscenje koznih (umjetna koza) jastucica slusalica? Koje metode koristite? Sto je najbezbolnije za jastucice, onako za prebrisati nakon koristenja?

 Vlažne maramice.

Ak su dobre za bebine guze, dobre su za kožu slušalice :D

Nemoj uzeti one s kremama ili mirisima koji ti ne pašu ;)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
CyberDemonVZ kaže...
Almin94 kaže...

Evo me opet! Pozdravljam vas sve,

sada me zanima koji je najbolji moguci nacin za ciscenje koznih (umjetna koza) jastucica slusalica? Koje metode koristite? Sto je najbezbolnije za jastucice, onako za prebrisati nakon koristenja?

 Vlažne maramice.

Ak su dobre za bebine guze, dobre su za kožu slušalice :D

Nemoj uzeti one s kremama ili mirisima koji ti ne pašu ;)

 Odlična ideja. Zelim sve stvari odrzati urednim, pa tako i ovo. Nisam htio koristiti sredstva za cisenje poput sapuna i ostalih kemikalija. Slusalice prije ovih sam cistio svime i svacim (ono sto preporcuju na internetu), a to je naravno vremenom degradiralo kozu i izazvalo prijevremeno pucanje, tako da sam koristio cisto ispranu jelensku kozicu nakon svakog koristenja. Medjutim, i jelenska kozica je dovela do blagog isušivanja kože koliko sam primjetio. Vjerovatno jer i ona vremenom obrise jedan slooj koji kožu cini vlaznom. Sad sam isprobao vlazne maramice i ostao sam zatecen! Jastucici su odmah omekšali i vratili u stanje kao da slusalice tek izvadjene iz kutije. :)

12 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ima li tko ove sluske:

 

https://edigital.hr/hifi-slusalice/sennheiser-hd-558-slusalice-p165239

 

?

 

koliko citam po netu dobar su ulaz u hi-fi svijet (jedino je bas malo slabiji ali zato pomaze foam mod)

 

meni bi sluzile uglavnom za gejming i glazbu (sve od drum'n'bass do klasike)

nemam pojacalo/dac, sluske bi spajao na maticnu od kompa (trenutno je neka low end sa realtek zvucnom, ali uskoro ide novo racunalo i maticna sa realtek alc1220) i AV reciever 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Može preporuka in ear slušalica do 250kuna s izraženim basom za slušanje glazbe ili over the ear ali ne preglomaznog oblika

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Ako nekog interesuju Xiaomi Mi Wireless slusalice imam kupon kod XMWSE829 koji mozete iskoristiti na linku.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
anelko kaže...

Ako nekog interesuju Xiaomi Mi Wireless slusalice imam kupon kod XMWSE829 koji mozete iskoristiti na linku.

 Kakav je to link? Kad kliknem traži me registraciju.

 

Koliko ispadne sa kuponom?

 

E, mene zanima, al sam prije tjedan dana kupio no name kineza jer nisam mogao pronaći Xiaomija jeftino 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Almin94 kaže...
CyberDemonVZ kaže...
Almin94 kaže...

Evo me opet! Pozdravljam vas sve,

sada me zanima koji je najbolji moguci nacin za ciscenje koznih (umjetna koza) jastucica slusalica? Koje metode koristite? Sto je najbezbolnije za jastucice, onako za prebrisati nakon koristenja?

 Vlažne maramice.

Ak su dobre za bebine guze, dobre su za kožu slušalice :D

Nemoj uzeti one s kremama ili mirisima koji ti ne pašu ;)

 Odlična ideja. Zelim sve stvari odrzati urednim, pa tako i ovo. Nisam htio koristiti sredstva za cisenje poput sapuna i ostalih kemikalija. Slusalice prije ovih sam cistio svime i svacim (ono sto preporcuju na internetu), a to je naravno vremenom degradiralo kozu i izazvalo prijevremeno pucanje, tako da sam koristio cisto ispranu jelensku kozicu nakon svakog koristenja. Medjutim, i jelenska kozica je dovela do blagog isušivanja kože koliko sam primjetio. Vjerovatno jer i ona vremenom obrise jedan slooj koji kožu cini vlaznom. Sad sam isprobao vlazne maramice i ostao sam zatecen! Jastucici su odmah omekšali i vratili u stanje kao da slusalice tek izvadjene iz kutije. :)

 Ostale su grube nakon vlaznih maramica. :( Nemaju vise onaj soft feeling na jastucicima. 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Lagano namazi kremom (Nivea ili slicno tome). Iako nije mi jasno kako su jastucici postali grubi; nisi valjda koristio vlazne maramice za ciscenje?!

49% motherfucker, 51% son of a bitch
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice