Savjetnik za izbor pc zvučnika izdvojena tema

poruka: 4.899
|
čitano: 1.314.435
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
10 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Nakon 10ak godina krepucnuše moji dragi Genius SP-HF 1800A.

Slušavši neki sadržaj, odjednom krenu robotski glas, distorzija, i na kraju neki zvuk kao tesla coil.

 

Molim cijenjenu ekipu za preporuku za nove zvučnike do 100€.

Nažalost nemam mjesta za 2.1, tako da i dalje tražim 2.0.

Obzirom na desk arrangement da su širine oko 15-16cm max.

 

Unazad par stranica vidim da se preporučuju većinom R1280T koji upada u budžet i R1700BT koji ga šiša za 20€.

Postoji li vjerodostojan nasljednik SP-HF 1800A?

Sjećam se da im je nekoć kolega Šuštić iz redakcije naklonio svoje audiofilsko uho, bili su mu šaomi po svemu osim po imenu =)

 

Hvala i pozz.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
iSammy kaže...

Nakon 10ak godina krepucnuše moji dragi Genius SP-HF 1800A.

Slušavši neki sadržaj, odjednom krenu robotski glas, distorzija, i na kraju neki zvuk kao tesla coil.

 

Molim cijenjenu ekipu za preporuku za nove zvučnike do 100€.

Nažalost nemam mjesta za 2.1, tako da i dalje tražim 2.0.

Obzirom na desk arrangement da su širine oko 15-16cm max.

 

Unazad par stranica vidim da se preporučuju većinom R1280T koji upada u budžet i R1700BT koji ga šiša za 20€.

Postoji li vjerodostojan nasljednik SP-HF 1800A?

Sjećam se da im je nekoć kolega Šuštić iz redakcije naklonio svoje audiofilsko uho, bili su mu šaomi po svemu osim po imenu =)

 

Hvala i pozz.

Ti 1800p su meni preplasticni! SP-HF1250B su i dalje ok kupnja i zaista zvuce odlicno. 1280T su 20€ vise, 1700bt jos 40€ gore, biraj po potrebi i mogucnostima, svi zvuce odlicno!

9 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Hvala za ovo, isti problem, isti zvučnici, nisu isti kondezi u klincu ali dva su napuhanca. Mislim da ću zamijeniti sve koje mogu relativno jednostavno i probati ako će raditi, ako ne past će 100€ za neki od predloženih Edifiera, možda sam trebao odmah ići na tu opciju...

9 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
mbaksa kaže...
elvis again kaže...

Za erise sam negdje procitao da vole prdnut nakone nekog veremena.

Edifieri 1280dbs ili Mackie CR4-X bi također bili kandidati...

Dvije godine stara poruka, ali prikladna da se nadovežem za nju. Mislim da sam još negdje na forumu pročitao nešto slično. Ja sam svoj Eris E3.5 kupio pred malo manje od tri godine (a garancija, valjda, dvije godine). Pred koji mjesec počeo mi lijevi zvučnik pucketati nakon prekida struje, a i nakon dolaska struje. To se s vremenom pogoršavalo, i to toliko da je jučer navečer, nakon što sam pustio struju, nakon pucketanja puklo toliko da se baš gadno vidjelo pomicanje membrane srednjetonca i rekao sam sam sebi - idući put kad ga uključim, možda membrana pukne.

 

Sumnjao sam na kondenzatore. Ništa, pogledao par videa na YouTubeu gdje popravljaju te zvučnike da vidim kako ih najlakše otvoriti, uzmem šarafciger u ruke, rašafafim ih i imam što za vidjeti - dva napuhnuta elektrolitska kondenzatora! I to dva najbliža pojačalu.

 

 

 

Prvo je trebalo osloboditi tu zadnju stranu s PCB-om - tu mi je bio problem iščupati konektore, pogotovo najdulji, koji se počeo mrviti! Bojao sam se da će se razmrviti i da ga neću moći iščupati. Srećom, uspio sam ga iščupati. Minus PreSonusu zbog korištenja loših internih konektora.

 

Nakon što sam zamijenio dva kondenzatora nekima koje sam našao doma (neki jeftini kineski koje sam kupio preko AliExpressa), sad se čuje samo slabašni "pop" prilikom uključenja. Mislim da ću naručiti kvalitetnije kondenzatore, i to četiri komada i zamijeniti sva ova četiri veća kondenzatora (i ova koja sam već zamijenio, i ova koji su ostali, koji nisu na oko izgledali napuhnuto).

 

 

 

Jedna stvar me jako zanima vezana uz kondenzatore koje sam ivadio - na jednom piše 2002, a na drugom 2003. Nadam se da to nisu godine proizvodnje, jer bi suludo bilo stavljati 20 godina stare kondenzatore u novi proizvod. Barem ako želiš da proizvod traje dulje od garancije. 

 na ovo sam mislio kod zahvale u replyu iznad, kliknuo odgovor umjesto quote, ako može admin srediti, sorry :)

16 godina
moderator
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
thund3rdom3 kaže...

Hvala za ovo, isti problem, isti zvučnici, nisu isti kondezi u klincu ali dva su napuhanca. Mislim da ću zamijeniti sve koje mogu relativno jednostavno i probati ako će raditi, ako ne past će 100€ za neki od predloženih Edifiera, možda sam trebao odmah ići na tu opciju...

Ipak sam odlučio ne se više zafrkavati s Erisom (svakako bih morao još mijenjati kondenzatore - možda i neke druge osim ovih koje sam promijenio), a kako imam problem s mjestom na stolu, prioritet mi je bio uzeti što je moguće manje zvučnike, a da dobro zvuče. Tako da sam se odlučio za Kali LP-UNF (cijena nije mala - 361 euro - no, ni rang zvučnika nije isti kao Eris, nego puno viši - ovo su propisni studijski ultra-nearfield monitori)LP-UNF su ipak malo veći od Erisa E3.5 (Eris mi je veličinom savršeno odgovarao), ali ne mnogo veći, a zvuk je prokleto dobar, a posebno iznenađuje snaga i čistoća basa za tako male zvučnike. Jedino što me ozbiljnije smeta kod njih je relativno kratki kabel kojim se desni zvučnik spaja na lijevi (u kojem je pojačalo snage, DAC i ostala elektronika).

 

PS Kad smo već kod Erisa E3.5, moj šef ih također ima i njemu isto više ne rade (kod njega vjerojatno nisu kondenzatori u pitanju nego nešto drugo - osigurač ako ih zvučnici imaju, ili možda prekidač za uključenje - vidio sam na netu da ti zvučnici znaju imati problema i s tim).

13 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pozdrav,

nakon 10 godina riknuli mi Genius SP-HF 1800A zvučnici, kupljeni na preporuku forumaša baš ovdje na forumu, za moje potrebe bili su vrhunski.

 

Gledam za ove Genius, više ih nema za kupiti nigdje, pa bi mi trebali usporedivi 2.0 zvučnici do nekih 100eur. 

Halo Bing! Kako bratac?
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
...da si procitao par postova prije vidio bi isto pitanje\odgovor koji si i ti postavio...
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
mbaksa kaže...
thund3rdom3 kaže...

Hvala za ovo, isti problem, isti zvučnici, nisu isti kondezi u klincu ali dva su napuhanca. Mislim da ću zamijeniti sve koje mogu relativno jednostavno i probati ako će raditi, ako ne past će 100€ za neki od predloženih Edifiera, možda sam trebao odmah ići na tu opciju...

Ipak sam odlučio ne se više zafrkavati s Erisom (svakako bih morao još mijenjati kondenzatore - možda i neke druge osim ovih koje sam promijenio), a kako imam problem s mjestom na stolu, prioritet mi je bio uzeti što je moguće manje zvučnike, a da dobro zvuče. Tako da sam se odlučio za Kali LP-UNF (cijena nije mala - 361 euro - no, ni rang zvučnika nije isti kao Eris, nego puno viši - ovo su propisni studijski ultra-nearfield monitori)LP-UNF su ipak malo veći od Erisa E3.5 (Eris mi je veličinom savršeno odgovarao), ali ne mnogo veći, a zvuk je prokleto dobar, a posebno iznenađuje snaga i čistoća basa za tako male zvučnike. Jedino što me ozbiljnije smeta kod njih je relativno kratki kabel kojim se desni zvučnik spaja na lijevi (u kojem je pojačalo snage, DAC i ostala elektronika).

 

PS Kad smo već kod Erisa E3.5, moj šef ih također ima i njemu isto više ne rade (kod njega vjerojatno nisu kondenzatori u pitanju nego nešto drugo - osigurač ako ih zvučnici imaju, ili možda prekidač za uključenje - vidio sam na netu da ti zvučnici znaju imati problema i s tim).

 

...i ovaj lik ih je pohvalio (jedan od rijetkih iskrenih Youtubera)...

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
moderator
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
djigibao kaže...
mbaksa kaže...
thund3rdom3 kaže...

Hvala za ovo, isti problem, isti zvučnici, nisu isti kondezi u klincu ali dva su napuhanca. Mislim da ću zamijeniti sve koje mogu relativno jednostavno i probati ako će raditi, ako ne past će 100€ za neki od predloženih Edifiera, možda sam trebao odmah ići na tu opciju...

Ipak sam odlučio ne se više zafrkavati s Erisom (svakako bih morao još mijenjati kondenzatore - možda i neke druge osim ovih koje sam promijenio), a kako imam problem s mjestom na stolu, prioritet mi je bio uzeti što je moguće manje zvučnike, a da dobro zvuče. Tako da sam se odlučio za Kali LP-UNF (cijena nije mala - 361 euro - no, ni rang zvučnika nije isti kao Eris, nego puno viši - ovo su propisni studijski ultra-nearfield monitori)LP-UNF su ipak malo veći od Erisa E3.5 (Eris mi je veličinom savršeno odgovarao), ali ne mnogo veći, a zvuk je prokleto dobar, a posebno iznenađuje snaga i čistoća basa za tako male zvučnike. Jedino što me ozbiljnije smeta kod njih je relativno kratki kabel kojim se desni zvučnik spaja na lijevi (u kojem je pojačalo snage, DAC i ostala elektronika).

 

PS Kad smo već kod Erisa E3.5, moj šef ih također ima i njemu isto više ne rade (kod njega vjerojatno nisu kondenzatori u pitanju nego nešto drugo - osigurač ako ih zvučnici imaju, ili možda prekidač za uključenje - vidio sam na netu da ti zvučnici znaju imati problema i s tim).

 

...i ovaj lik ih je pohvalio (jedan od rijetkih iskrenih Youtubera)...

 

Provjerio sam više recenzija (ukljujući i tu koju si linkao) prije nego sam se odlučio na kupnju, jer nije baš da su jefitni.  Prije nego sam uopće saznao za te zvučnike razmišljao sam uzeti Kali LP-6 2nd Wave (par košta oko 35 eura više od LP-UNF), koje svi hvale (još od prve generacije, no prva generacija LP-6 imala je šum i kad ništa ne svira, a to su ispravili u 2nd Waveu), snažniji su i mogu ići dublje u frekvencijama, no jako dugo sam se nećkao jer su mi preveliki za radni stol s dva velika monitora. I dobro da sam se dugo nećkao, jer bih imao ozbiljne probleme sa smještajem, a LP-UNF došli su skoro kao po narudžbi. 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice