Savjetnik za izbor pc zvučnika izdvojena tema

poruka: 4.870
|
čitano: 1.208.478
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
10 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Stavljam ovo iako mi te usporedbe zvucne ne znace bas mnogo 


(osim mozda ovo s basevima da se vidi koji enema basa).

Evo taj iloud micro o kojem pricam, usporedjen s jacim modelom edifiera - + koliko su to manji prakticniji zbvvucnici, kome to treba. Je malo su slabiji u donjem dijelu al jbg nemreju bas i to jos imat u takvoj dmenziji :) Edifier preporuceni gore mi zbilja jesu malo preveliki (čak i vodoravno kad se stave sirina im je 2-3 cm veca od Erisa 4.5

 

Ja se totalno neckam izmedju njih (iloud micro)  Eris 4.5 (ili 3.5)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Po grafovima koji se mogu nac na netu, iLoud ima "bolji" freq crtu, tj ide dublje i mislim da ce bolje/tocnije zvucat od npr. Eris 3.5

 

iLoud Micro

 Tu se vidi da ovi malci idu do cca 55Hz i frekvencijski graf im je ravniji od ovog ispod.

Test iLoud - KLIK

 

Eris 3.5

 Ovi jedva idu do 100Hz (a to nije ni blizu pozeljnog bass-a) i krivulja im ima oblik osmijeha (naglasen srednji bass i visoki, sredina stisana)

 

Ovdje je detaljna recenzija tih Eris 3.5 + video

 

 

Vjerojatno su Eris 4.5 bolji od ovih 3.5 ali koliko i da li su bolji od iLoud ne bih znao.

 

Obzirom da trazis manje a dobre zvucnike mislim da bi ti iLoud mogli biti dobri, a mozda te i ugodno iznenade.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.2.2022 9:12 (djigibao).
14 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Logitech Gaming g560 2.1

Ukratko da li vrijede tih para ili..Mislim sad su kao na relativnoj akciji ali uvijek ima ali.. :)

- - -Space may be the final frontier, but it's made in the Hollywood basement - - -
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Mislim da sam negdje procital review gdje su ih dosta nahvalili kao pc gaming zvucnike.

Ako je to namjena onda mislim da su solidan izbor.

Intel Core 2 Duo E6300 @3500Mhz - 1.4000V, CoolerMaster Hyper-TX, ASUS P5B deluxe, Crucial Ballistix DDR 677 2x1024MB 1000Mhz 4-4-4-8 - 2.45V, Gainward 8800GT 512MB, TV tuner ASUS P7131 Hybrid, HITACH
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Radje za manje para edifiere 1280 ili dodat 200kn pa uzet edifier 1700

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
elvis again kaže...

Mislim da sam negdje procital review gdje su ih dosta nahvalili kao pc gaming zvucnike.

Ako je to namjena onda mislim da su solidan izbor.

 Pa i ja sam sad nedavno pročitao(nedavno pod neki dan) da spadaju pod all around(ak sam dobro shvatio) a rgb osvjetljenje, tj. njihov lightsync im je samo bonus ili stvarno doprinose doživljaju bilo glazbi ili igrama..

Pitanje je u biti dali vrijede u smilsu cjelokupnog doživljaja za te novce(da li ima nekog ko ih ima pa da opiše doživljaj:)

Uglavnom ne znam..vidim da je izašlo negdi oko 2019-2020

- - -Space may be the final frontier, but it's made in the Hollywood basement - - -
15 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Jel valja ovo kaj? Nisam nikakv audofil ni nista, bitno mi je da ima relativno ok zvuk samo s obzirom na sadasnje di moram rikatat potenciometar di ne krci i random crkavanje jednog zvucnika mislim da bi vecina tog bila upgrade. Il ak netko zna nes bolje do cca 100eura, 2.1 pomogucnosti s bluetoothom al nije uvijet. Cifra nije fiksna, al kao sta sam napisal ne patim bas pretjerano na zvuk tak da sumnjam da ce mi bit neke razlike ak dam vise para.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Uzmi r1000t4 radje onda...790kn

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
R4zOR229 kaže...

Jel valja ovo kaj? Nisam nikakv audofil ni nista, bitno mi je da ima relativno ok zvuk samo s obzirom na sadasnje di moram rikatat potenciometar di ne krci i random crkavanje jednog zvucnika mislim da bi vecina tog bila upgrade. Il ak netko zna nes bolje do cca 100eura, 2.1 pomogucnosti s bluetoothom al nije uvijet. Cifra nije fiksna, al kao sta sam napisal ne patim bas pretjerano na zvuk tak da sumnjam da ce mi bit neke razlike ak dam vise para.

 

mariolla79 kaže...

Uzmi r1000t4 radje onda...790kn

Ili ako ima prostora, nek uzme ovu bombu i navuce se na zvuk!! Cca 100€

 

 

Survivor - eye of the tiger
11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Htio sam i to preporucit ali u hd media je oko 1400kn a neznam koliko je ozone.hr pouzdana stranica i jel.netko narucio od njih,zato nisam

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
mariolla79 kaže...

Htio sam i to preporucit ali u hd media je oko 1400kn a neznam koliko je ozone.hr pouzdana stranica i jel.netko narucio od njih,zato nisam

Ma da, jasno, ali ne bi ja ni kacio link da sam ne bi kupio od tamo.

 

Razlika je ogromna, ako mu i ne dodje proizvod, ostane mu za onaj 2.1 i HD multimedije koji je sam nasao i linkao. Zar ne?

Survivor - eye of the tiger
15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ma mislim da cu to preskocit, kolko vidim da firma nije ni registrirana kod nas neg je nekakava bugarska il rumunjska i stvarno shady izgleda. Bude mi onaj gore taman. To je kolko vidim ovo, jel ko kupoval kaj od njih? Provjereno?

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.5.2022 15:40 (R4zOR229).
6 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Rađe uzmi ove...
https://www.wifimedia.eu/en/edifier-r1280t.html
Ja sam kod njih uzeo S2000mk3 , došlo u Hr za par dana.
15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Al ovo je opet 2.0 kolko vidim, ja bi 2.1. Ili je kod tog mozda bass ukomponiran u te zvucnike ili? Nisam bas upucen u zvucnike pa nzn, ja sam mislio da bass ide uvijek odovojeno?

11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Uff, nema tebi pomoci ovako.

Tribao bi skociti do nekog shopa i cuti uzivo obavezno.

 

Iako, ti da kupis prvo smece od Edifiera ces imat bolji zvuk nego na krepanom MS kojeg si koristio.

 

Sori but jebiga!

Survivor - eye of the tiger
15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Pa zato sam i pital tu, jel velim meni je tak svejedno. Vrlo vjerojatno neću ni čuti razliku između dva modela u tom cjenovnom rangu.
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Sumnjam da nebi cuo razliku, izmedju 2.1, i sistema 2.0.

 

Al ako ti je svejedno, kupi ljepsi.

Survivor - eye of the tiger
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
R4zOR229 kaže...
Pa zato sam i pital tu, jel velim meni je tak svejedno. Vrlo vjerojatno neću ni čuti razliku između dva modela u tom cjenovnom rangu.

 Kupi 2.0 sustav

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
mariolla79 kaže...

Htio sam i to preporucit ali u hd media je oko 1400kn a neznam koliko je ozone.hr pouzdana stranica i jel.netko narucio od njih,zato nisam

 

Naručio sam ja R1380DB za 821kn, stiglo za 5 dana, sve 5

 

Ako se i dalje bojite, možete naručiti i pouzećem, pa platiti kad stigne

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.5.2022 19:21 (segregator).
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
segregator kaže...
mariolla79 kaže...

Htio sam i to preporucit ali u hd media je oko 1400kn a neznam koliko je ozone.hr pouzdana stranica i jel.netko narucio od njih,zato nisam

 

Naručio sam ja R1380DB za 821kn, stiglo za 5 dana, sve 5

 

Ako se i dalje bojite, možete naručiti i pouzećem, pa platiti kad stigne

Kakvi su ti zvucnici?

Survivor - eye of the tiger
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
metallic kaže...
segregator kaže...
mariolla79 kaže...

Htio sam i to preporucit ali u hd media je oko 1400kn a neznam koliko je ozone.hr pouzdana stranica i jel.netko narucio od njih,zato nisam

 

Naručio sam ja R1380DB za 821kn, stiglo za 5 dana, sve 5

 

Ako se i dalje bojite, možete naručiti i pouzećem, pa platiti kad stigne

Kakvi su ti zvucnici?

 

Za moj pojam i za te novce, odlični

14 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Mene zanima kak ti jeftini edifier 1280/1700 zvuče u odnosu na turbo jeftini Genius SP-HF1250B koje imam i koji su mi sasvim dobri...ali ak je razlika osjetna mogao bi zamijeniti...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
forumaš kaže...

Mene zanima kak ti jeftini edifier 1280/1700 zvuče u odnosu na turbo jeftini Genius SP-HF1250B koje imam i koji su mi sasvim dobri...ali ak je razlika osjetna mogao bi zamijeniti...

 

To može reći samo neko ko je poslušao oba...evo zanimljiva usporedba, doduše ne ta 2 zvučnika

 

11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Od geniusa su sigurno bolji

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Na Banggoodu imaju zvučnici BlitzWolf® BW-WOO2 80 W za cca. 530 kn (uključena dostava iz CZ skladišta) s kodom/kuponom - BG71c06e (iskoristivo navodno do 30.06.). Ako ste u VIP klubu Banggooda i imate 120 bodova, trebali biste moći iskoristiti još 4 $ "Allowance" popusta pa je onda cijena oko 500 kn.

 

U komentarima na stranici su uglavnom dobre recenzije, a ako je to 80 W RMS (a moglo bi biti s obzirom da iza na naljepnici piše: Max Input Power 120 W), onda ne znam postoji li nešto jače za te novce u HR.

Moj PC  
3 0 hvala 4
13 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Mene je posrala sreća pa sam prije par mjeseci na Njuški kupio Logitec x230 u super stanju za 50kn...

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pozdrav!

Dvoumim se izmedu ova dva zvucnika,KEF LSX vs AirPulse A80,eventualno AirPulse A100 za nearfield slusanje uz kompjuter.Gledao sam video usporedbe na youtube ali nikako se nemogu odluciti.Vidim da neki kolege ih imaju ovdje pa bi zamolio za osobne utiske ili kratki osvrt.

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Hej kolega!

 

Uf teska dvojba je to. Ni sam ne znam koje bih uzeo da ponovo kupujem.

Mozda ovisi koliki stol imas i kakva je sve pozicija slusanja....

Definitivno odi poslusaj u zivo ako mozes, Zagreb, jel.

 

Ono sto ja mogu reci za Airpulse a80 da su cudo ugodni za slusanje, vjerojatno taj posebni visokotonac. Sva muzika mi zvuci dobro i zao mi bude gasiti sistem.

 

Kad bi morao traziti manu, fali dubok SUB zvuk, ali to je ocekivano kod svih malih bookshelfova. moze se dodati Sub jer imaju sub-out.

 

Ako te jos nesto zanima, pitaj slobodno.

 

Survivor - eye of the tiger
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.6.2022 11:56 (metallic).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Znam da po cijeni nisu bas isti,no cini mi se da KEF ima bolju ekstenziju u basu ,a A80 bolji visokotonac,izgleda da cu morat uzivo poslusat jer ovako se tesko odlucit.Udaljenost od zvucnika do pozicije za slusanje oko 1 metar,znaci samo za slusanje uz komp.Hvala na tvom osvrtu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.6.2022 12:19 (iorli).
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

A gledaj, meni se cini da su svi modeli koje si naveo malo overkill za nearfield slusanje.

A80 ima dosta duboku kutiju i dosta zapremine za ozbilnije zadatke, a kamoli a100.

 

 

Ja ih volim jer su opako brzi pa mogu izdrzat metal tempo, uz cudo dobar soundstage.

 

Evo neka se javi i par KEF-asa pa da vidimo sto kazu.

Survivor - eye of the tiger
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice