Printer za studenta

poruka: 7
|
čitano: 2.529
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Printer za studenta

Poz

Student sam te stalno ovisim o printanju, a sada uz online nastavu bez printera sam u problemima. Često imam puno toga za printati te mi je samo bitno da mogu printat crno bijelo i da je brzina dobra. 

Nemam previše znanja od printerima te mi treba savjet. 

Planiram potrošiti do 1000 kuna + - ako je moguće.

Znači ne treba mi ni boja ni skener. Dosta je crno-bijelo te mogućnost spajanja preko Wifi-a.

Čuo sam da postoje laserski printeri adekvatni tom opisu, te me zanima ako zna netko kakvu preporuku.

Jer navodno njihovi toneri su puno efikasniji i isplatljiviji za veći broj pritanja te i o cijeni.

Trenutno imam pokvareni Epson xp 225 te takav klasični printer sa takvom tintom ne planiram više uzimati.

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Printer za studenta

Je, moguce je, ima nade za tebe.

 

Ako ti je bas WIFI bitan kriterij, OK, moze se i sa WIFI-jem.

 

HP Laser 107w
106A

Najjeftiniji, ali najskuplji toner (cak i zamjenski), kapacitet je 1000 stranica.

 

HP LaserJet Pro M15w
CF244A

Bolji izbor, toner je puuunoo jeftiniji, kapacitet isto 1000 stranica.

 

HP LaserJet Pro M102w
CF217A + CF219A (toner + bubanj, mjenjas odvojeno)

Najjeftiniji toner od kapaciteta 1600 stranica, bubanj se mjenja odovojena, i ima kapacitet od 12.000 stranica.

Dakle promjenit ces nekih 7-8 tonera po jednom bubnju, sto je super.

 

Ovi drugi imaju bubanj u toneru (107w), pa je zato toner skup, ili ga se ni ne mjenja (uglavon), nego se cijeli printer baci (M15w).

 

Moj savjet - uzmi M102w - najbolja opcija je imati mogucnost da mjenjas bubanj po potrebi, jer nekad s bubnjem mozes isprintati

i dvostruko vise stranica nego predvidjeno, ovisno o popunjenosti teksta.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Printer za studenta
evo ja cu ti predlozit sve sto ti ne triba... i opet jeftiniji od lasera po stranici...

canon g3411
4 tanka, svaki velicine baby JANA boce, 1000+ strana na njih bez problema, ima i skener, kopiranje, wifi... takav tanker crne i/ili boje je 60kn original! on sam je oko 1300. za veliku kolicinu ispisa savrsen.
7 godina
protjeran
offline
Printer za studenta

I da uzme najjeftiniji Canon G2411 sa spremnicima za dopunu tinte,

to je i dalje podlijezno susenje. A i brzina ispisa od 5str/min nije nesto sto bi nazvao brzim.

 

A pogledaj sto je napisao - treba mu mono printer i da je brz - a ink-jet je sve samo ne mono i brz.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Printer za studenta

ma s ovim original tintma, i kad stoji duze vrime, jedno ciscenje sve rijesi... i to govorim iz osobnog iskustva na 3 komada istih na razlicim mistima... a printa li bar nesto jednom tjedno problema uopce nema... 

sto se tice brzine, osim ako ne stanca po 50 ili 100 strana u komadu, ne znam koliko bi mu laser bia brzi... 

i da, procita sam sto mu triba, i ponudia sasvim desetu opciju... po meni vjerojatno bolju od mono lasera... svakako svestraniju opciju... od boje, kopiranja, skeniranja, do trajnosti tinte... 

3 godine
neaktivan
offline
Kućni printer

Molim vas preporuku za kućni printer do 500 kn.

 

Sluzit će za CrnoBijelo printanje i ništa drugo, 10-20 str dnevno. Skener nije bitan. Bilo bi super da ima wifi ako je moguće. Može i rabljeni ako imate neku preporuku ko to prodaje u Splitu. 

 

Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Kućni printer

https://www.nabava.net/pisaci/hp-laserjet-pro-m15a-pisac-cijena-laser-c-b-a4-600x600-dpi-64553691

https://www.nabava.net/toneri?q=cf244a

 

Dakle 540kn za printer HP M15A, koristi toner CF244A - to je najpovoljniji printer,

a da ima povoljni zamjenski toner.

 

Polovni ti ne mogu preporuciti, jer nikad ne znas jel macak u vreci ili ne.

 

S ovim kad napravis 3000 stranica, vec se isplatio, a trajat ce ti od 15-20.000 stranica max,

s obzirom da ce s printati do 20 stranica dnevno, to je prosjecno oko 7.000 godisnje, cak i manje,

dakle 3 godine ce raditi bez frke.

 

Samo gledaj da se bar jednom godisnje prebrisu gumice sa vlaznom krpicom (moze kuhinjska, moze papirnata),

da se skine sloj prasine koji ostane od papira, a i navlazis gumice, da se ne sasuse, jer kad se sasuse, moras mjenjati

pick-up role, a ovako uz odrzavanje ti mogu trajati skoro vjecno.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice