Pomoć za kupnju printera

poruka: 15
|
čitano: 7.101
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Pomoć oko kupnju laserskog printera!

Pozdrav svima, nedavno mi se pokvario stari inkjet printer, i sad je nazalost dosao red za kupnju novog.... pa me zanima ima li tko kakvu preporuku za neki jeftini laserski printer (izmedju 700-1000 poželjnije neki bliže donjoj granici budžeta) , ne mora imat nikakve posebne karakteristike bitno da printa crno bijelo, i da zamjenski toneri nisu skupi, znači samo printer nikakve all in one solucije jer mi skener ne treba...

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.6.2020 17:30 (Alterego27).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć za kupnju printera

Ja sam nedavno sebi, na preporuku jednog forumasa sa pcekspert foruma, kupio ovaj i super sam zadovoljan. Malo prelazi tvoj budzet nekih 200 kuna ali vjeru mi da vrijedi. Sam podatak da mu je originalni toner cca 20-25 eura bi ti trebao biti dovoljan razlog za kupovinu, pored ostalih mogucnosti tipa dvostrani ispis, zatim wifi print, Airprint sa Apple uredjaja itd..

 

https://www.nabava.net/pisaci/brother-hl-b2080dw-pisac-cijena-a4-wi-fi-1200x1200-dpi-57052951

 
2 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć za kupnju printera

Hvala na savjetu, ali cijena mi je previsoka, jel imas možda neki savjet za daleko daleko jeftiniji printer??

15 godina
offline
Re: Pomoć za kupnju printera

laserski su od 500-600kn naviše, u većini trgovina imaš hp + nešto i upravo zato (toner-zamjenski) većina kupi hp..

toneri su 150kn naviše.. i pitaš trgovca, lokalnog tj tamo gdje ćeš kupovati toner koji će ti trebati recimo jednom godišnje ili ovisi koliko printaš..

-do prošle godine je hp=canon, sad samsung proizvodi za hp

-imaš reklame za 'uštedu' ili 'jeftine tonere-refilove'.. no to je tek blentava anti-ušteda, tj u startu printer platiš +1000kn više tj toner je primarni biznis kod printera već duže i jedino gdje se može uštedjeti je npr kopirka tj što više platiš u startu to je trajniji i povoljniji u radu ali korz neko vrijeme dođeš na isto + sve se kvari-stari pa i ispravan printer ponekad baciš zbog drivera dok nakon isteka jamstva popravak nije isplativ. Logičnije je kupiti printer za 600kn pa trošiti toner za 200kn (osim ako trošiš npr toner mjesečno.. 1-2-5-10k stranica mjesečno i sl. tad traži kopirku, upravo zbog tonera..), tj prosječan vijek trajanja 2-3god jamstva 3-5 možda i više uređaj, pa tako calculiraj što ti je isplativo tj sve ovisi koliko printaš

 

+ važna razlika, do sad si koristio inkjet-tintu.. one se troše daleko brže tj manji broj otisaka po ketriđu npr 200 vs 2000 .. tako da te to može prevariti kad razmišljaš o cijeni tonera.. prosječan korisnik troši cca jedna toner godišnje, mjesečno stotinjak stranica.. na tintnom bi to bilo jednom mjesečno pa to ucalculiraj u izbor.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.6.2020 18:50 (ihush).
13 godina
offline
Pomoć za kupnju printera

Ovaj Brother da mi treba, uzo bi ga bez imalo razmišljanja. Printer je čudo za te pare, jeftini bubanj, jeftini toner, original!

Ispada da je ispis po stranici 9 lipa. 3 godine jamstva sa registracijom na stranici, mislim da nema bolje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć za kupnju printera
ihush kaže...

laserski su od 500-600kn naviše, u većini trgovina imaš hp + nešto i upravo zato (toner-zamjenski) većina kupi hp..

toneri su 150kn naviše.. i pitaš trgovca, lokalnog tj tamo gdje ćeš kupovati toner koji će ti trebati recimo jednom godišnje ili ovisi koliko printaš..

-do prošle godine je hp=canon, sad samsung proizvodi za hp

-imaš reklame za 'uštedu' ili 'jeftine tonere-refilove'.. no to je tek blentava anti-ušteda, tj u startu printer platiš +1000kn više tj toner je primarni biznis kod printera već duže i jedino gdje se može uštedjeti je npr kopirka tj što više platiš u startu to je trajniji i povoljniji u radu ali korz neko vrijeme dođeš na isto + sve se kvari-stari pa i ispravan printer ponekad baciš zbog drivera dok nakon isteka jamstva popravak nije isplativ. Logičnije je kupiti printer za 600kn pa trošiti toner za 200kn (osim ako trošiš npr toner mjesečno.. 1-2-5-10k stranica mjesečno i sl. tad traži kopirku, upravo zbog tonera..), tj prosječan vijek trajanja 2-3god jamstva 3-5 možda i više uređaj, pa tako calculiraj što ti je isplativo tj sve ovisi koliko printaš

 

+ važna razlika, do sad si koristio inkjet-tintu.. one se troše daleko brže tj manji broj otisaka po ketriđu npr 200 vs 2000 .. tako da te to može prevariti kad razmišljaš o cijeni tonera.. prosječan korisnik troši cca jedna toner godišnje, mjesečno stotinjak stranica.. na tintnom bi to bilo jednom mjesečno pa to ucalculiraj u izbor.

 Hvala na savjetu... ma ne printam puno iz tog razloga ne zelim inkjet jer bi opet otisla pisaca glava nakon nekog vremena jer nemam potrebu više printat toliko često vec povremeno, a printer mi treba jer nemam vremena trčat u kopiraone svako malo ako mi zatreba nesto... pa s obzirom da me set od 5 zamjenskih ketriđa za canon kostao min 100kn i nije mi problem dati 150-200 za neki zamjenski toner... 

7 godina
neaktivan
offline
Pomoć za kupnju printera

Da ne otvaram novu temu, a ova nije toliko stara, a imam slično pitanje..

 

Dakle tražim laserski printer za do 1000-1500kn te da toneri ne budu preskupi, do sada sam imao Samsung SCX-4321, ali je lagano na izdisaju pa bi ga valjalo zamjeniti.

Mjesečno se printa 500-1500 stranica, ovisno o mjesecu.

 

Pošto se ne kužim u printere nešto naročito, niti ih pratim, trebao bih savjet što kupiti, vidim da ima dosta HP laserjet-a, ali koliko gledam toneri su im dosta skupi, pa nisam baš pametan što se tiče odabira...

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Pomoć za kupnju printera

Nisi napisao sto te tocno zanima.

Mono laser ili color, multifunkcijski ili samo printer?

 

1000-1500kn nije bas puno, uredjaja ima, al stvar ti je ta da sto je uredjaj povoljniji,

to ti je toner skuplji. A sto je uredjaj noviji, to duze moras cekati zamjenske tonere.

Moj savjet je da gledas starije modele iz 2015-2018., tehnologija printanja ne napreduje,

samo se mijenjaju toneri radi razvijanja zastite od zamjenskih tonera.

 

Ako ti treba u boji printer, bez skenera, onda

Canon LBP621CW -> sadrzi mrezu i wlan, makar wlan nije toliko bitan, mreza je zakon.

Imas i zamjenske tonere od Orinka i drugih proizvodjaca.

 

Samostalni skener si racunaj 500-700kn, a ako zelis da ga imas i na printeru, onda

HP M180n -> isto ima mrezu, bez wlana, i ima zamjenske tonere, s tim da je on blize 2000kn,

al se s obzirom na skener isplati.

 

Ako ti treba mono uredjaj, multifunkcijski imas

HP M130nw -> ima mrezu i zamjenski toner i bubanj, prilicno povoljan uredjaj.

 

A mono klasicni printer imas doslovno od 500kn na dalje, i to sa zamjenskim tonerima, sve ovisi o opremi,

ima li mrezu, wlan, duplex itd.

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć za kupnju printera

Mono laser, ne bi bilo loše da ima skener, zaboravio sam to napisati, povezivanje može bit klasično preko USB-a ili wlan, nije bitno toliko to...

Bitno mi je da ima tonera povoljnih...

7 godina
protjeran
offline
Pomoć za kupnju printera

Bug mi je sjebao i obrisao cijeli post, tako da necu opet izgubit sat vremena na sve.

 

Uglavnom, skuplji i bolje printer:

https://www.nabava.net/pisaci/canon-i-sensys-mf3010-multifunkcijski-pisac-cijena-a4-600x400-dpi-1552021

 

Jeftiniji u startu:

https://www.nabava.net/pisaci/hp-laserjet-pro-mfp-m130a-multifunkcijski-pisac-cijena-laser-c-b-a4-1200x1200-dpi-1200x600-dpi-600x600-dpi-64547691

 

Canon ima jeftine tonere koji su ujedino i bubanj, HP ima jeftine tonere a odvojeni bubanj za 12.000 stranica.

 

Amen

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pomoć za kupnju printera

Canona više nema nigdje zakupiti.

 

Kakav je Xerox 3025 u odnosu na ovaj HP?

https://www.instar-informatika.hr/printer-xerox-mono-workcentre-3025vbi-wifi-povezivanje-a4-best-buy/0299033/product/

 

Njega su mi preporučili na jednom forumu.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć za kupnju printera

Originalni toner 550kn+, zamjenski 200kn - tak da i nije bas povoljan s obzirom da je to toner samo za 1500 stranica.

 

Radije bi onda HP-a, gdje je i toner i bubanj povoljan, ispod 100kn, a visokog kapaciteta za 5000 stranica je 150kn, a za 1600 stranica je 75kn,

tako da HP ima puno bolji omjer cijene po stranici.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
3 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć za kupnju printera
Čitatelj kaže...

Nisi napisao sto te tocno zanima.

Mono laser ili color, multifunkcijski ili samo printer?

 

1000-1500kn nije bas puno, uredjaja ima, al stvar ti je ta da sto je uredjaj povoljniji,

to ti je toner skuplji. A sto je uredjaj noviji, to duze moras cekati zamjenske tonere.

Moj savjet je da gledas starije modele iz 2015-2018., tehnologija printanja ne napreduje,

samo se mijenjaju toneri radi razvijanja zastite od zamjenskih tonera.

 

Ako ti treba u boji printer, bez skenera, onda

Canon LBP621CW -> sadrzi mrezu i wlan, makar wlan nije toliko bitan, mreza je zakon.

Imas i zamjenske tonere od Orinka i drugih proizvodjaca.

 

Samostalni skener si racunaj 500-700kn, a ako zelis da ga imas i na printeru, onda

HP M180n -> isto ima mrezu, bez wlana, i ima zamjenske tonere, s tim da je on blize 2000kn,

al se s obzirom na skener isplati.

 

Ako ti treba mono uredjaj, multifunkcijski imas

HP M130nw -> ima mrezu i zamjenski toner i bubanj, prilicno povoljan uredjaj.

 

A mono klasicni printer imas doslovno od 500kn na dalje, i to sa zamjenskim tonerima, sve ovisi o opremi,

ima li mrezu, wlan, duplex itd.

 

 

 Tražim laserski printer u boji,sviđa mi se gore navedeni Canon LBP 621 CW,ali nema obostrani ispis.Printer bi trebao imati zamjenski toner.Molim savjet, printer treba za srednjoškolca,printanje prezentacija i slično.Unaprijed zahvaljujem!

7 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć za kupnju printera

Osim lasera u boji, duplexa i zamjenskih tonera, nacin spajanja dovoljan USB, ili treba LAN?

Koliko hrvaCkih veverica za printer?

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
3 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć za kupnju printera

Pa mislim da bi ipak trebao LAN,a što se tiče kuna pa ne više od  1700, i onda si postavljam pitanje da li se isplati ulagati,bilo bi otprilike 20 stranica tjedno.Pa si postavljam pitanje da li bi ipak bilo bolje mono pa kvalitetniji.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice