Graviranje HR slova i dijakritika na tipkovnicu

poruka: 13
|
čitano: 6.533
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Graviranje HR layouta na US/UK tipkovnicu

Sin dobio Corsair K57 tipkovnicu s US/UK layoutom i ja bih rado odnio tipkovnicu negdje na graviranje HR Layouta.

 

Malo sam googlao i zvao neke firme i cijene su šarene. Od 60 do 200-tinjak kuna, neki bi tamponirali, neki bi gravirali, neki bi mijenjali položaj tipki "Y" i "Z", neki graviraju samo naše naše dijakritike (Č, Ć, Ž, Š, Đ) i izmišljaju kako ne mogu ugravirati posebne znakove (@"{}&/()=?*_:;<>€\|÷פß~) ili dio njih.

 

Imate li neku dobro preporuku (za Zagreb) gdje mogu otfurati tipkovnicu na graviranje dodatnih znakova iz HR layouta a da nije preskupo i da sam siguran kako će mi ugravirati sve potrebne dijakritike i posebne znakove a da pri tome to ne unakazi tipkovnicu lošom gravurom?

 

Unaprijed hvala!

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Graviranje HR slova i dijakritika na tipkovnicu

A da kupiš keycape koji već imaju? Ili neku jeftiniju tipkovnicu koja ima pa prebaciš?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Graviranje HR layouta na US/UK tipkovnicu
passmaslom kaže...

Sin dobio Corsair K57 tipkovnicu s US/UK layoutom i ja bih rado odnio tipkovnicu negdje na graviranje HR Layouta.

 

Malo sam googlao i zvao neke firme i cijene su šarene. Od 60 do 200-tinjak kuna, neki bi tamponirali, neki bi gravirali, neki bi mijenjali položaj tipki "Y" i "Z", neki graviraju samo naše naše dijakritike (Č, Ć, Ž, Š, Đ) i izmišljaju kako ne mogu ugravirati posebne znakove (@"{}&/()=?*_:;<>€\|÷פß~) ili dio njih.

 

Imate li neku dobro preporuku (za Zagreb) gdje mogu otfurati tipkovnicu na graviranje dodatnih znakova iz HR layouta a da nije preskupo i da sam siguran kako će mi ugravirati sve potrebne dijakritike i posebne znakove a da pri tome to ne unakazi tipkovnicu lošom gravurom?

 

Unaprijed hvala!

 

 

 Zona tampona

15 godina
offline
Re: Graviranje HR layouta na US/UK tipkovnicu

-ne vjerujem da ćeš naći nešto kvalitetno tj graviranje i sl. za razumnu cijenu ili nekvalitetno-ružno.

-većinom to riješavaš letrosetom (za regiju postoje tipkovničke kako koji brand..) tj problem klasičnih letrosetova (nekad davno tehničko crtanje) je oblik-font-dimenzije tj ponuda danas.

-pošto je to tipkovnica na kojoj možeš skinuti tipke (caps, posebna kvačica za čupanje ili prstima..) teoretski to ćeš prije riješti sam nekim snalaženjem.. npr vidiš neku jeftikaner tipkovnicu koja ima capsove istih dimenzija-oblika.. problem, teško je znati koja tipka ide dok ne probaš.. no teoretski bi to u trgovini mogao s izložbenom dok trgovac ne mora baš biti prisutan ili mu taj test kažeš kao uvjet kupnje .. poneseš nekoliko u džepu i probaš.

-tad kupiš takvu tipkpovnicu i preseliš tipke a pretpostavka da bi to ispalo cijena tipkovnice 100-200kn ..

-nije baš neko riješenje, poluideja.. beskorisna, no eto je, jer su male šanse da nešto bolje možeš.

 

edit; .... uh, eto čuda lasera, zgodno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.2.2022 13:39 (ihush).
7 godina
offline
Re: Graviranje HR layouta na US/UK tipkovnicu
SHELBY_09 kaže...
passmaslom kaže...

Sin dobio Corsair K57 tipkovnicu s US/UK layoutom i ja bih rado odnio tipkovnicu negdje na graviranje HR Layouta.

 

Malo sam googlao i zvao neke firme i cijene su šarene. Od 60 do 200-tinjak kuna, neki bi tamponirali, neki bi gravirali, neki bi mijenjali položaj tipki "Y" i "Z", neki graviraju samo naše naše dijakritike (Č, Ć, Ž, Š, Đ) i izmišljaju kako ne mogu ugravirati posebne znakove (@"{}&/()=?*_:;<>€\|÷פß~) ili dio njih.

 

Imate li neku dobro preporuku (za Zagreb) gdje mogu otfurati tipkovnicu na graviranje dodatnih znakova iz HR layouta a da nije preskupo i da sam siguran kako će mi ugravirati sve potrebne dijakritike i posebne znakove a da pri tome to ne unakazi tipkovnicu lošom gravurom?

 

Unaprijed hvala!

 

 

 Zona tampona

 +1 preporuka

 

12 godina
offline
Re: Graviranje HR layouta na US/UK tipkovnicu
passmaslom kaže...

Sin dobio Corsair K57 tipkovnicu s US/UK layoutom i ja bih rado odnio tipkovnicu negdje na graviranje HR Layouta.

Malo sam googlao i zvao neke firme i cijene su šarene. Od 60 do 200-tinjak kuna, neki bi tamponirali, neki bi gravirali, neki bi mijenjali položaj tipki "Y" i "Z", neki graviraju samo naše naše dijakritike (Č, Ć, Ž, Š, Đ) i izmišljaju kako ne mogu ugravirati posebne znakove (@"{}&/()=?*_:;<>€\|÷פß~) ili dio njih.

Imate li neku dobro preporuku (za Zagreb) gdje mogu otfurati tipkovnicu na graviranje dodatnih znakova iz HR layouta a da nije preskupo i da sam siguran kako će mi ugravirati sve potrebne dijakritike i posebne znakove a da pri tome to ne unakazi tipkovnicu lošom gravurom?

Unaprijed hvala!

 Ja sam istu stvar tražio prošle godine i dosta se raspitivao. Saznao sam i firme i cijene. Ali se nikad nisam i odlučio za to, pa nemam osobna iskustva.

Ako pronađem, stavim ovdje poslije posla.

EDIT: Sorry ne znam kako mi je promaknuo dio da si saznao cijene :D

191x7 kaže...

A da kupiš keycape koji već imaju? Ili neku jeftiniju tipkovnicu koja ima pa prebaciš?

 Daj please, ako znaš gdje nabaviti nešto takvo za G910 Orion Spectrum, javi mi! Pleaseee

(Postoji i G910 Orion Spark koja ima naša slova, ali vidim da je dizajn tipki drugačiji, to bi vjerojatno smetalo pri tipkanju :( )

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.2.2022 13:52 (CyberDemonVZ).
16 godina
offline
Re: Graviranje HR layouta na US/UK tipkovnicu
CyberDemonVZ kaže...
191x7 kaže...

A da kupiš keycape koji već imaju? Ili neku jeftiniju tipkovnicu koja ima pa prebaciš?

 Daj please, ako znaš gdje nabaviti nešto takvo za G910 Orion Spectrum, javi mi! Pleaseee

(Postoji i G910 Orion Spark koja ima naša slova, ali vidim da je dizajn tipki drugačiji, to bi vjerojatno smetalo pri tipkanju :( )

 To je ona s omron switchevima i nestandardnim capsima? Nigdje. :p

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
12 godina
offline
Re: Graviranje HR layouta na US/UK tipkovnicu
191x7 kaže...
CyberDemonVZ kaže...
191x7 kaže...

A da kupiš keycape koji već imaju? Ili neku jeftiniju tipkovnicu koja ima pa prebaciš?

 Daj please, ako znaš gdje nabaviti nešto takvo za G910 Orion Spectrum, javi mi! Pleaseee

(Postoji i G910 Orion Spark koja ima naša slova, ali vidim da je dizajn tipki drugačiji, to bi vjerojatno smetalo pri tipkanju :( )

 To je ona s omron switchevima i nestandardnim capsima? Nigdje. :p

 :D

Haha, ostaje mi samo graviranje. Thanks.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Re: Graviranje HR slova i dijakritika na tipkovnic
Ja odradio u MojServis.
150 kn, sve uredno
Bolje 5 do 12 nego ni jedna poslije 1! :)
Moj PC  
1 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Graviranje HR slova i dijakritika na tipkovnic
mali.ivica87 kaže...
Ja odradio u MojServis.
150 kn, sve uredno

 Moze slika kako je to ispalo?

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.9.2022 21:48 (Tean).
16 godina
offline
Re: Graviranje HR slova i dijakritika na tipkovnic
Pošaljem poslije sliku.
Super izgleda. Ko original, nema razlike
Bolje 5 do 12 nego ni jedna poslije 1! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Graviranje HR slova i dijakritika na tipkovnicu

Ja sam dobio iz NE mačku na poklon modecom tipkovnicu, bez ijedne oznake, ili slova, pa sam se navikao, kao da su sva slova tu..

Uopće nije teško onome tko je u srednjoj školi imao daktilografiju kao jedan od predmeta.

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.9.2022 9:16 (Zaporožac).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Graviranje HR slova i dijakritika na tipkovnic
Tean kaže...
mali.ivica87 kaže...
Ja odradio u MojServis.
150 kn, sve uredno

 Moze slika kako je to ispalo?

 Slika.

Bolje 5 do 12 nego ni jedna poslije 1! :)
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.9.2022 22:56 (mali.ivica87).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice