EDIFIER fan club

poruka: 265
|
čitano: 145.135
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: EDIFIER fan club
Vidio sam na Amazonu ali bih uzeo u Hrvatskoj ako je moguće. U biti tražim zvučnik koji ima mogućnost Spotify Connect. Vidio sam da to MS50A ima. Ako ima nešto slično u tom cjenovnom rangu, razmotrio bih i te opcije.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: EDIFIER fan club

Bez zamjere ali zašto mora bit u HR, voliš platit više ili te strah zbog garancije....? Iskreno ne vidim niti jedan jedini razlog osim ako si ludo patritističan pa ti je draže da te gule domaće trgovine?

14 godina
offline
Re: EDIFIER fan club
@nikonja
Očito ću morati s Amazona naručiti. Lakše je vratiti u Hr trgovinu nego se zezati slanjem natrag Amazonu, ali izgleda da neću imati izbora.
3 godine
offline
EDIFIER fan club

Stigle nove bebice

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.5.2023 0:02 (dovla1977).
Moj PC  
14 0 hvala 2
12 godina
offline
EDIFIER fan club

Taman sam naručio R2000DB na Ozone-u, valjda budu sretno doputovali iz Bugarske ili odakle već.

170€ je baš super cijena, najjeftinije kod nas sam našao u HD-multimediji i kod njih su 269€.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Moj PC  
5 0 hvala 1
12 godina
offline
EDIFIER fan club

Poz svima!

 

Evo i mene u Edifier klubu.

Stigli mi prije par dana R1280DBs sa ozone.hr.

Nisam baš stigao puno testirati, ali na prvu zvučnici za svaku preporuku. Kvaliteta izrade i zvuk za taj cjenovni rang je i više nego ispunio očekivanja.

 

E sad jedno pitanjce...

Povezao sam zvučnike optičkim kabelom sa Samsung Smart TV-om. U postavkama TV-a za sound output odaberem optical, zvuk se normalno reproducira na zvučnicima, ali kada s daljinskim od TV-a pokušam regulirati glasnoću ispisuje mi se poruka "optical" i nemam mogućnost kontrole glasnoće tj. mogu je samo kontrolirati na samim zvučnicima.

 

Ima li nekakvo rješenje za ovo?

 

Hvala!

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: EDIFIER fan club

Meni se kod 1. spajanja nudila neka kalibracija gdje sam trebao potvrditi kada je 1. gumb na TV uspio odraditi radnju na zvučnicima.

 

Pa kada sam uspio pojačat sam potvrdio. Sada mogu sa daljincem od TV pojačat ili staviti MUTE no smanjiti ne mogu. Također nisam uspio ponovno dobiti taj proces kalibracije što god napravio.

 

 

14 godina
offline
Re: EDIFIER fan club
Pic kaže...

Poz svima!

 

Evo i mene u Edifier klubu.

Stigli mi prije par dana R1280DBs sa ozone.hr.

Nisam baš stigao puno testirati, ali na prvu zvučnici za svaku preporuku. Kvaliteta izrade i zvuk za taj cjenovni rang je i više nego ispunio očekivanja.

 

E sad jedno pitanjce...

Povezao sam zvučnike optičkim kabelom sa Samsung Smart TV-om. U postavkama TV-a za sound output odaberem optical, zvuk se normalno reproducira na zvučnicima, ali kada s daljinskim od TV-a pokušam regulirati glasnoću ispisuje mi se poruka "optical" i nemam mogućnost kontrole glasnoće tj. mogu je samo kontrolirati na samim zvučnicima.

 

Ima li nekakvo rješenje za ovo?

 

Hvala!

 Opticki kabel provodi zvuk digitalno svjetlom pa nema kontrole zvuka (signal je istog inteziteta). Samsung soundbar koristi isti daljinski kao i tv pa to ljude često buni jer misle da smanjuju zvuk na tvu, a zapravo kontroliraju zvuk na izlazu (soundbaru).

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
5 godina
offline
Re: EDIFIER fan club
Treba izbrisati zvučnike iz priključenih uređaja i ponoviti spajnje.
Moji Klipsch rade uredno i ne trebam njihov daljinski, sve preko Samsugovog, malog aluminijskog.
Sa tv-om su spojeni optički.
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.5.2023 21:46 (Iggivaggi).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: EDIFIER fan club
Iggivaggi kaže...
Treba izbrisati zvučnike iz priključenih uređaja i ponoviti spajnje.
Moji Klipsch rade uredno i ne trebam njihov daljinski, sve preko Samsugovog, malog aluminijskog.
Sa tv-om su spojeni optički.

 Ne znam kako tvoj tv moze smanjivat ili pojacavat nule i jedinice. 

 

Samsungov daljinski radi sa hrpom uredjaja (samsung universal ili "one") pa vjerojatno i na tvojim zvucnicima.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
15 godina
offline
Re: EDIFIER fan club

Gdje ih izbrisati?

 

Kod 1. konekcije mi se pojavio taj setup za daljinski. No ne vidim ih na niti jednom popisu.

Pokušavao sam svašta da bih dobio taj estup nazad. No sad samo rade kad god ih spojim.

15 godina
offline
Re: EDIFIER fan club

UPDATE

 

Malo sam se poigrao i našao rješenje za svoj slučaj AU 8072.

 

1.) Unutar glavnog izbornika (onaj koji se pojavi kada kliknete tipku home) idete na opciju Source

2.) Idete skroz desno i imate opciju Universal Remote

3.) Otvorite i odaberete opciju New Device pa opciju Home Theatre

4.) Pojavi se izbornik Select brand ( na tome nema Edifier) pa samo upišite gore Edifier pa će se poajviti opcija more brands na koju idete i tamo će te pronaći Edifier te odaberete

5.) Potom birate izlaz koji je u ovom slučaju Optical

6.) Vodi Vas kroz Power on/off test. Usmjerite daljinski od TV prema zvučnicima i odabirte opciju za na ekranu TV-a Power tet. Te pratite kada se upale/ugase. Kod testa na TVu to potvrdite kada se desi te on uzme te postavke. 

 

NAPOMENA: U mom slučaju su se upalili/ugasili već na 3. testu. No tad mi radi samo pojačavanje i mute. Pa sam odabrao da nisu i sljedeći put su reagirali na test 7. Tu sam potvrdio i na opciji 7 mi radI. Pojačavanje/Smanjivanje i mute. Paljenje i gašenje samih zvučnika sa TV-om ne radi no nije bitno. Uglavnom eksperimentirajte koji za Vas radi najbolje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2023 16:40 (plavi08).
5 godina
offline
Re: EDIFIER fan club
Nisam ni rekel za 0 i1.
Da, upravlja direktno zvučnicima, a istovremeno šalje i teveju di to onda na ekranu i piše.
12 godina
offline
Re: EDIFIER fan club
pr0n_addict kaže...

Taman sam naručio R2000DB na Ozone-u, valjda budu sretno doputovali iz Bugarske ili odakle već.

170€ je baš super cijena, najjeftinije kod nas sam našao u HD-multimediji i kod njih su 269€.

Eto nakon 12 dana čekanja su napokon jučer stigli. Zasada je sve ok, nemam prigovora.

Bilo bi bolje da su na standovima (npr. ovi), ali nemam više mjesta za njih.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
15 godina
offline
Re: EDIFIER fan club
pr0n_addict kaže...
pr0n_addict kaže...

Taman sam naručio R2000DB na Ozone-u, valjda budu sretno doputovali iz Bugarske ili odakle već.

170€ je baš super cijena, najjeftinije kod nas sam našao u HD-multimediji i kod njih su 269€.

Eto nakon 12 dana čekanja su napokon jučer stigli. Zasada je sve ok, nemam prigovora.

Bilo bi bolje da su na standovima (npr. ovi), ali nemam više mjesta za njih.

 Lajk i za zvučnike i za izbor mjuze 

Tigar Krezumica
10 godina
offline
EDIFIER fan club

s obzirom na dosta visoku komodu, možda bi ti bolji izbor bili neki zvučnici koji nisu nakošeni prema gore (meni to na 1855 recimo ne smeta jer mi je komoda niska)

 

ali svejedno čestitke na prinovama i uživaj :)

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
EDIFIER fan club

Službeno sam Edifier fanboy.

 

Piknuo S1000 MK II za 250e na Akciji u Ozoneu (Step Up from r1855db) i W820Nb sluške.

 

Sad imam tercet njihovih proizvoda.

 

Stvarno Logitech pokraj njih izgleda smiješno.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
6 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: EDIFIER fan club
DarthMarkus kaže...

Službeno sam Edifier fanboy.

 

Piknuo S1000 MK II za 250e na Akciji u Ozoneu (Step Up from r1855db) i W820Nb sluške.

 

Sad imam tercet njihovih proizvoda.

 

Stvarno Logitech pokraj njih izgleda smiješno.

 imam 1855db i prezadovoljan

kakva razlika naspram ovih s1000

12 godina
offline
Re: EDIFIER fan club
DubravkoB. kaže...
DarthMarkus kaže...

Službeno sam Edifier fanboy.

 

Piknuo S1000 MK II za 250e na Akciji u Ozoneu (Step Up from r1855db) i W820Nb sluške.

 

Sad imam tercet njihovih proizvoda.

 

Stvarno Logitech pokraj njih izgleda smiješno.

 imam 1855db i prezadovoljan

kakva razlika naspram ovih s1000

 Ovisi koliko ti je "uho" jako. Ovi su duplo masivniji, jači i imaju nešto precizniji zvuk.

 

Razlika nije baš WOW kao kad pređeš sa šrota na Edifiere, npr.

 

Sad...ja sam prezadovoljan i sa 1855, uopće mi ove grdosije nisu trebale, ali akcija 40%mi je kopala guzicu. 

 

Po punoj cijeni ih nikad ne bih kupio. Mislim da za nas kežualce svi Edifieri do nekih 300 eura imaju sličan efekt i razlikuju se samo u jačini i boji zvuka. 

 

 EDIT:

 

Sad su 400 eura, pratite akcije jel za 250 eura za koliko sam ih ja dobio mislim da me sam Yoda pogledao.

 

Dakle s1000 MkII vs 1855db

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.6.2023 14:33 (DarthMarkus).
3 godine
neaktivan
offline
Re: EDIFIER fan club
Ima li netko ideju za ove displeje koje ugrađuju u desni zvučnik, znate li možda je li to oni sami proizvode ili ih uzimaju od drugih proizvođača. Gledao sam na YouTubeu kako rastavljaju zvučnike (?) ali nitko ne skine niti pokaže taj mali displej koji pokazuje informacije.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
EDIFIER fan club

Trenutno imam Logitech Z623 2.1, jel ima neki Edifier za preporuku, i jel imao neko ove Logitech da kaže neku usporedbu ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: EDIFIER fan club

Evo prvi korak nakon Logija da imas Bass i sve uz to.

 

Link: edifier-r1700bts

fade to gray
3 godine
neaktivan
offline
Re: EDIFIER fan club
Da, Edifier S351DB, imaš gore slike što sam stavio, ne znam imam li uopće išta negativno za reći. Osim možda displeja koji je malo premarginalan, sve ostalo vrhunski.
3 godine
offline
EDIFIER fan club

Nisam ni skuzio da su prošle već 2+godine s njima
EDIFIER R2000DB

 
 
 
 
 
Fantazija, rade bez greske neznam dali sam ih ikad ugasio
Žao mi ko psu kaj tada nije bilo onih crvenih al ok!

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.7.2023 23:19 (Boris grozni).
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
EDIFIER fan club

Dobre fotke si opalio 

Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
EDIFIER fan club

A ova fotka?! ;)

fade to gray
Moj PC  
3 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: EDIFIER fan club
Fotka i pol kolega :D
13 godina
offline
EDIFIER fan club

Malo sam čitao recenzije ovih dana i gledam uzeti neki od ova 3 modela R1280, R1855, R2000. 

Ako ih je netko imao/testirao da kaže neku usporedbu što se tiče odnosa cijene i onoga što nude ?

Do sad sam imao Logitech Z623.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: EDIFIER fan club

Uf šansa da nađeš nekoga ko ih je sve testira je jako mala!

Osobno imam 1280 u sobi sa kompom i zadovoljan ko mala beba. Za veću dnevnu sobu sa tevejem možda su malo slabašni tako da bi bilo bolje nešto sa malo više snage.

11 godina
offline
Re: EDIFIER fan club
Imao sam R2000, sad imam R1855. Za neko prosječno uho nema velike razlike; R2000 je sigurno glasniji (logično, obzirom na specifikacije i da je malo većih dimenzija).
R2000 ima sjajnu obradu kutije, R1855 mat, uz to R1855 ima dosta bolji daljinski. Ako imaš veći prostor ili voliš nafrljiti na najjače - R2000. Ako je za neko normalno slušanje u prosječnoj prostoriji - R1855 je više nego dovoljan.
 
2 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice