Wildstar MMO

poruka: 1.317
|
čitano: 110.616
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Wildstar MMO
weco75 kaže...

Jedno pitanje za forumaše ? Jeste li vidjeli igdje bolje koncipirani i pregledniji AH u bilo kojoj igri ? Ja nisam ......

Upisivanje cijene za pojedini item mi nije logično, ostalo je fajn. 

 

Cijelo vrijeme sam bio švorc,dok nisam bacio nos na ah, sad veselo koračam svijetom s 500g u džepu.

I'm very large!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Wildstar MMO
NoniCRO kaže...

Toliko me nervira ova njihova losa optimizacija da je to strasno

Optimizacija je očajna, znači prvi veteran adventure war of the wilds imaš milijun mobova , vasih i hostile..fps padnu na 1 , igra sliči power point prezentaciji...

10 godina
neaktivan
offline
Wildstar MMO

Gadi, ali GADI mi se, kad idem napisati da igrica lose radi i svi krenu: " pa imas amd, sto ocekujes".

 

Nabijem takve kretene na onu stvar. To sto CARBINE nezna napraviti dobar posao nije AMD krivica. da jasno mi je da je intel jaci u single coreu i jasno mi je da ima svoje prednosti, ali nije mi jasno da su toliko jadni ti proizvodaci pa da se tako lose ponasaju prema svemu tome. 

 

NE ZELIM i necu davati pare na intel samo zato jer lose kodiraju igrice, rade necu igrat igrice. 

 

sad mi je puno lakse kad sam ovo izbacio iz sebe. BTW necu nastaviti igrati Wildstar dok ne poprave ova sra*** koja su napravljena!

Steam: http://steamcommunity.com/id/nonidoto Battle.net: Noni#2563
Moj PC  
2 4 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Wildstar MMO

i inace igra je smece na 10tu

i jos sad naljepi bugove na to huuh

 
0 8 hvala 0
15 godina
offline
Wildstar MMO

Nije mi jasno da vam toliko lose radi na AMD procesoru nove generacije kad meni na i7 920 (mali oc na 3.2GHz) radi pristojno. Znaci ni adventure ni dungeon ni battleground ni open world nema strahovitih problema. Da, zna se desit da padne fps na 0 kod prelaska mape ili kad u thyed udjem u drugi kvart na tipa 5 sekundi, ali spominjao se neki memory leak i odkad je igra izasla takvih problema imam sve manje, tj. kad se i dese sve su kraci.

 

Koliko vam lose moze bit?

 

Spomenuo sam da povremeno igru upalim i na Lenovo E520 sa i5 2450m @2.5GHz koji ujedno hendla i grafiku pa je igrivo.

 

Koliko lose moze vama bit na AMD-ima?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Wildstar MMO

konstantnih 20-30 fpsa, ponekad i manje. kako god da stavis grafiku uvijek isto dobivam. sta da ti kazem kad meni dok se igrica vrti, koristi 25% procesora. Ponekad skoci na 35% i to je to.

 

kad mi ljudi krenu, pa igrivo je 30 fpsa. nabijem te ja na 30 fpsa. sta sam ja na konzoli da moram igrati na toliko? 

 

sve je meni jasno sto CARBINE radi, imaju dobar PR sve nesto razgovaraju i sve je nesto smijesno "HAHA" ali u biti nam mazu oci.

 

igrica je super, ako zanemarimo SILNE bugove i optimizaciju.

Steam: http://steamcommunity.com/id/nonidoto Battle.net: Noni#2563
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Wildstar MMO
NoniCRO kaže...

konstantnih 20-30 fpsa, ponekad i manje. kako god da stavis grafiku uvijek isto dobivam. sta da ti kazem kad meni dok se igrica vrti, koristi 25% procesora. Ponekad skoci na 35% i to je to.

 

kad mi ljudi krenu, pa igrivo je 30 fpsa. nabijem te ja na 30 fpsa. sta sam ja na konzoli da moram igrati na toliko? 

 

sve je meni jasno sto CARBINE radi, imaju dobar PR sve nesto razgovaraju i sve je nesto smijesno "HAHA" ali u biti nam mazu oci.

 

igrica je super, ako zanemarimo SILNE bugove i optimizaciju.

Igraš kojim slučajem u Windowed modu? Meni pod konfiguracijom Moj PC (@Home) radi na 30 fps-a u windowed modu ako imam v-sync uključen. Ako ga isključim digne na 50-70 (sa max postavkama) - nisam još uvijek primjetio nikakve probleme s brzinom izvođenja ili optimizacijom same igre. U fullscreen-u mi radi i do 30% brže, no igram windowed zbog 2 monitora, tako da mogu na drugom čitati ili gledati nešto usput.

Moj Portfolio - http://3docean.net/user/tomislavn -III- Battle.net Profil - http://eu.battle.net/d3/en/profile/gaap-2615/hero/153335
15 godina
offline
Wildstar MMO

meni preko 20 ne prelazi nigdje.... (win il full screen, svejedno isto je)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Wildstar MMO

Da, ne znam sto reci, ja sam izmedju 35 i 60fps-a sa svojom kantom, i tek povremenim dropovima, ali to vec znam otprilike kada i gdje ce se desit (nikad open world ili instancirani dijelovi, tj. u combatu mi se nikad nije desilo) pa ni ne smeta toliko. Najgore mi je kaj nemrem ispod 1:10 radit onaj race challenge u thyadu jer mi zastekucka na 3 mjesta i taman me kosta dovoljno da nemrem u tom vremenu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Wildstar MMO
cropunk kaže...

meni preko 20 ne prelazi nigdje.... (win il full screen, svejedno isto je)

A neznam, cudno mi je to s AMD-om malo. Brat igra na Core2Duo intelu starom ko biblija (3.2ghz), 4gb memorije, gtx 560ti 1gb i radi mu na 1080p na mixu izmedju low/medium postavaka stalno preko 30 fps-a.

Moj Portfolio - http://3docean.net/user/tomislavn -III- Battle.net Profil - http://eu.battle.net/d3/en/profile/gaap-2615/hero/153335
11 godina
neaktivan
offline
Re: Wildstar MMO
NoniCRO kaže...

konstantnih 20-30 fpsa, ponekad i manje. kako god da stavis grafiku uvijek isto dobivam. sta da ti kazem kad meni dok se igrica vrti, koristi 25% procesora. Ponekad skoci na 35% i to je to.

 

kad mi ljudi krenu, pa igrivo je 30 fpsa. nabijem te ja na 30 fpsa. sta sam ja na konzoli da moram igrati na toliko? 

 

sve je meni jasno sto CARBINE radi, imaju dobar PR sve nesto razgovaraju i sve je nesto smijesno "HAHA" ali u biti nam mazu oci.

 

igrica je super, ako zanemarimo SILNE bugove i optimizaciju.

 Kao prvo, nema SILNIH bugova.  Kao drugo ja imam AMD- ovu karticu i igra mi radi sasvim normalno . 45 - 60 fps kako gdje ( padne na 1 fps kada se taxijem vozim i Tyada u neku drugu zonu ) . Prema tome šuplje i trollovske priče da nam mažu oči ne stoje.  A sad ako imaš nešto stariju grafu i procesor to ti Carbine nije kriv. Proguglaj malo riješenja za dizanje fps -a , makni shadow detalje, I na medium postavkama igra odlično izgleda... I okani se šupljih priča.....

11 godina
neaktivan
offline
Re: Wildstar MMO
humb kaže...

i inace igra je smece na 10tu

i jos sad naljepi bugove na to huuh

Ti si inače troll na N -tu.  Neznam jesu li ti novi Pokemoni izašli , pa trk u Algoritam....

 

15 godina
offline
Wildstar MMO

Radi se o AMD procesoru, ne grafi i nemojte pricat napamet ako nemate AMD procesor jer ne znate kak je tim ljudima. Nitko ne pise po forumu da mu je lose zato kaj mu je bas super.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Wildstar MMO
Rhodin kaže...

Radi se o AMD procesoru, ne grafi i nemojte pricat napamet ako nemate AMD procesor jer ne znate kak je tim ljudima. Nitko ne pise po forumu da mu je lose zato kaj mu je bas super.

Ispričavam se , nisam vidio da je riječ o procesoru...

10 godina
neaktivan
offline
Wildstar MMO

Kazem, naravno da sam se shebo sto sam ga kupio ali sam radio budgete build ili kako god ga zelite nazvati. 

 

I znam da su inteli bolji radi drugih stvari ali isto tako znam da i AMD ima svoje prednosti. U svakom slucaju probao sam sve i bas sam tuzan, doslovce razocaran. 

 

Ne samo radi same igre, nego u kojem smjeru sve igre idu, svaka nova igra ima slicne ako ne i iste probleme. :(

 

E i da igram na windowed radi iste stvari jer imam dva monitora ( kad se stavi fullscreen ugasi se drugi monitor dont know why xD ), probat cu malo i fullscreen ali kazem ti nije do mene sigurno, jer kad samo otvoris windows taks manager i vidis da jedna takva igra koristi samo 1 jezgru na mom procu i to samo 30ak %. Onda znas da nesto ne valja :(

Steam: http://steamcommunity.com/id/nonidoto Battle.net: Noni#2563
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.6.2014 13:36 (NoniCRO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Wildstar MMO

Evo novi patch notes kazu da su popravili AMD core usage.

 

BUILD 6723: 6/10/2014
Patch Highlights
  • Improved performance on AMD processors which are powering down because the game is not heavily using any single core by having the main thread of the game prefer to be scheduled on a single core.
Moj Portfolio - http://3docean.net/user/tomislavn -III- Battle.net Profil - http://eu.battle.net/d3/en/profile/gaap-2615/hero/153335
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Wildstar MMO

Imam fx 8350 i sve radi manje vise ok. Thayd mi je na 30 fps, dungeoni 35 - 60, open world zna pasti ispod 30 kad je u blizini nekakav veci quest hub. Mmo naslovi su posebna zvijerka i cesto treba imati generaciju jqci hardware za ugodno igranje.

 

S  budget buildom od prosle godine nemas sto traziti.  Smanji vlastite zahtijeve ili kupi novi komp.

I'm very large!
 
0 2 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Wildstar MMO

Dali ti razumijes, da sa takvim procesorom ti bi trebao vrtiti igricu preko 100 fpsa? 

 

I nije od prosle godine. Svi su pametni, stari moj, dali vi shvacate da je LOSE NAPRAVLJENA IGRICA

Steam: http://steamcommunity.com/id/nonidoto Battle.net: Noni#2563
Moj PC  
1 2 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Wildstar MMO

e i da jos nesto, jer vidim da nisi citao sve postove. smanjim li sve na low ili stavim sve na high ISTI JEB*** KUR**

 

 

 

https://pcpartpicker.com/b/xH6hP6 na ovome mi igra guild mate, ima 100 fpsa max. Ponekad mu padne na 40. sa takvim kompom on bi trbeao igrati igricu na max 200 fpsa. jel razumijete sto vam ja pricam? ili treba jos vise crtat

Steam: http://steamcommunity.com/id/nonidoto Battle.net: Noni#2563
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.6.2014 14:03 (NoniCRO).
Moj PC  
0 4 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Wildstar MMO

Iako nemam praktički nikakvih zamjerki na igru optimizacija je očaj nad očajima. Znaći ja sa svojim kompom fx 8320 OC-ano na 4ghz, r9 270x, 16gb ddr 1600 rama i ssd-om u najboljem slučaju uspijem oko 50-55 fps-a , evo sad isprobo dok se šečem po mapi 23-35fps-a a u gradu di ima ljudi je oko 15fps-a . Igram u window mode. Sad sam to testiro i fascinantno je da inaće imam 6 virtualnih mašina koje su pokrenute 24/7 igraju league of legends i dok su one ukljucene fps mi je prakticki isti ko sad dok su sve izgašene. Da ne govorim da mi BF3 na max postavkama leti. 16-25% mi je proc opterecen sa upaljenim wildstarom. Vert sync isključena a probo sam i u full screen modu ista stvar. Nemogu reći da nije igrivo, igram bez problema al ak sam već dao 6k+ prije par mjeseci za takvu mašinu onda bi htio da mogu na miru igrati nove igre s stabilnim high fps-om.

lol [eu]east: cpt z0mbiePL
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.6.2014 16:03 (death_zombi).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Wildstar MMO
Rhodin kaže...

Da, ne znam sto reci, ja sam izmedju 35 i 60fps-a sa svojom kantom, i tek povremenim dropovima, ali to vec znam otprilike kada i gdje ce se desit (nikad open world ili instancirani dijelovi, tj. u combatu mi se nikad nije desilo) pa ni ne smeta toliko. Najgore mi je kaj nemrem ispod 1:10 radit onaj race challenge u thyadu jer mi zastekucka na 3 mjesta i taman me kosta dovoljno da nemrem u tom vremenu.

haha znam kako ti je XD dodem za 1:09 skoro svaki put... al onda se kreten sjeti da koristi skillove da malo doskoci za tu sekundu sto mi fali XD al trenutno neam vremena da isprobavam, tek navecer.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Wildstar MMO

Pad fps-a u wotw je uzrokovan addonom Bijiplates. Iskljuci addon ili nameplates u opcijama samog addona.

Navodno, Bijiplates uzrokuje i memory leak.

 

14 godina
online
Re: Wildstar MMO
death_zombi kaže...

...i fascinantno je da inaće imam 6 virtualnih mašina koje su pokrenute 24/7 igraju league of legends...

 

http://elbrooklyntaco.com/wp-content/uploads/2014/01/wtf-meme.jpg

 

da...fascinantno

http://eu.battle.net/d3/en/profile/AFARON-2891/hero/420352
15 godina
neaktivan
offline
Re: Wildstar MMO
Teknokyo kaže...

Pad fps-a u wotw je uzrokovan addonom Bijiplates. Iskljuci addon ili nameplates u opcijama samog addona.

Navodno, Bijiplates uzrokuje i memory leak.

 

Zanimljivo. Koristim taj addon tak da ću isprobat to dok stignem. Thx

 

@afaron mislio sam da je fascinatno da sa 6 botova koji igraju na mom kompu imam isti fps, a ne da je fascinantno da imam 6 virtualnih mašina,  pročitaj rečenicu do kraja pa onda piši komentare. Možda bi riječ "zanimljivo" bolje pasala u kontekstu rečenice al često ne razmišljam dok pišem :) .

lol [eu]east: cpt z0mbiePL
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.6.2014 16:22 (death_zombi).
14 godina
online
Re: Wildstar MMO
death_zombi kaže...
Teknokyo kaže...

Pad fps-a u wotw je uzrokovan addonom Bijiplates. Iskljuci addon ili nameplates u opcijama samog addona.

Navodno, Bijiplates uzrokuje i memory leak.

 

Zanimljivo. Koristim taj addon tak da ću isprobat to dok stignem. Thx

 

@afaron mislio sam da je fascinatno da sa 6 botova koji igraju na mom kompu imam isti fps, a ne da je fascinantno da imam 6 virtualnih mašina,  pročitaj rečenicu do kraja pa onda piši komentare. Možda bi riječ "zanimljivo" bolje pasala u kontekstu rečenice al često ne razmišljam dok pišem :) .

 

Komentirao sam samo citirani dio, tj. cinjenicu da vrtis 6 masina s lolom, neovisno o ostatku svemira.

http://eu.battle.net/d3/en/profile/AFARON-2891/hero/420352
15 godina
neaktivan
offline
Re: Wildstar MMO
AFARON kaže...
death_zombi kaže...
Teknokyo kaže...

Pad fps-a u wotw je uzrokovan addonom Bijiplates. Iskljuci addon ili nameplates u opcijama samog addona.

Navodno, Bijiplates uzrokuje i memory leak.

 

Zanimljivo. Koristim taj addon tak da ću isprobat to dok stignem. Thx

 

@afaron mislio sam da je fascinatno da sa 6 botova koji igraju na mom kompu imam isti fps, a ne da je fascinantno da imam 6 virtualnih mašina,  pročitaj rečenicu do kraja pa onda piši komentare. Možda bi riječ "zanimljivo" bolje pasala u kontekstu rečenice al često ne razmišljam dok pišem :) .

 

Komentirao sam samo citirani dio, tj. cinjenicu da vrtis 6 masina s lolom, neovisno o ostatku svemira.

Eh, student sam,  wildstar i ostale "osobne potrebe" su skupe, moram nekak zaraditi da se mogu igrati {#} .

lol [eu]east: cpt z0mbiePL
14 godina
neaktivan
offline
Wildstar MMO

Vidim da se priča o optimizaciji, pa da podijelim s vama kako sam si ja digao FPS sa 5 na ~40, možda nekom pomogne.

 

Dakle, igram na Lenovo Ideapadu Y570, tako da inače ne očekujem neke performanse što se igri tiče, ali me malo panika čopila kad sam nakon instalacije prvi put ušao u igru. Bez obzira na postavke imao sam ~5 FPS-a, totalno neigrivo.

 

Sljedeće su stvari koje sam napravio kako bi došao do igrivog FPS-a. Neke su već poznate s Reddita i sličnih izvora. Naravno, nigdje ne piše da će sve ovo raditi na svakoj konfiguraciji, ali u mom slučaju je pomoglo. Mjerio sam i koliko je pojedini korak povećao FPS (srednja vrijednost).

 

  • Forsirao korištenje DX9 u launch parametrima = ~10 FPS
  • Otključao sve parkirane CPU jezgre koristeći Unpark CPU aplikaciju = ~5 FPS
  • Instalirao Process Lasso i trajno postavio process priority na high. Također, u opcijama aplikacije postavio enable gaming/multimedia mode = ~10 FPS
  • Deaktivirao TargetFrame addon (koristim BijiPlates umjesto njega) = ~3 FPS
  • Ingame opcije koje imaju najviše utjecaja u mom slučaju su View Distance i Render Resolution, koji sam ostavio na normal (na low dobijem još 10 FPS-a). View Distance sam smanjio na jednu trećinu = ~8 FPS

 

S obzirom na neugodno prvo iskustvo, trenutno sam zadovoljan sa FPS-om. Jedino u PVP-u FPS u momentima padne na ~30. Naravno, čekam da dečki još optimiziraju to sve, ali barem mogu igrat.

That awkward moment when you get in the van and the old man has no candy.
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Wildstar MMO

Decki, ja sam doslovce probao, sve sto se moze probati. Ne postoji fix dok oni ne poprave. Vjeruj te mi. Mislim svakako probajte napraviit nesto sami ali ne postoji fix..

Steam: http://steamcommunity.com/id/nonidoto Battle.net: Noni#2563
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Wildstar MMO

Oprosti ali za slab procesor ne postoji fix, taj FX je na razini core2 procesora, ako i toliko, i da bi iole davao neke performanse mora se klokati u nebesa, kao i svaki FX. Sori ali to nije za CPU zahtjevne igre, a svaki MMO se najvise oslanja na CPU, graficka tu ne pomaze mnogo. Netko je navodio BF3 na max, ta igra se pak oslanja na GPU, a moja konfa ima 70-fpsa u BF3 na MAX (3770k i HD7970). Budget proc je upravo to, i tu cuda ne treba ocekivati, vec biti sretan da mozes igrati za tu cijenu koju si platio. To je realnost. BTW jako su jeftini sad i7-920, taj proc na 4.0 GHz jede sve, za razliku od aktualne AMD ponude.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Wildstar MMO

mislim ako je moj proc znj,onda stvarno mogu prodat komp. AMD FX 8320 - clock na 4,30

 

 

edit:

Teknokyo kaže...

Pad fps-a u wotw je uzrokovan addonom Bijiplates. Iskljuci addon ili nameplates u opcijama samog addona.

Navodno, Bijiplates uzrokuje i memory leak.

 

- ne pomaze ni ovo nista,sve isto

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.6.2014 19:18 (cropunk).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice