Stare PC igrice

poruka: 69
|
čitano: 12.350
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Stare PC igrice

Otvaram temu o starim igricama... Koje igrate, ste igrali, u kojima ste najvise uzivali???

 

Ja sam ovaj vikend se sjetio Serious Sama First Encounter, i odmah se uvalio u rokaonu :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Stare PC igrice

Ovakve igre su bile pojam davne 2002-2003

Danas i da idu radit drugu na istom enginu bila bi igra godine za mene.

Moj PC  
3 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Stare PC igrice
MGloc kaže...

Ovakve igre su bile pojam davne 2002-2003

Danas i da idu radit drugu na istom enginu bila bi igra godine za mene.

 Kad vidim ovo odmah se sjetim generala :)

 

Koje su to? Prva desperados, nisam ju igrao, ali cu morat oprobat :) druga nemam pojma koja je...

11 godina
offline
Re: Stare PC igrice
MGloc kaže...

Ovakve igre su bile pojam davne 2002-2003

Danas i da idu radit drugu na istom enginu bila bi igra godine za mene.

 

Desperados, odlična igra, ali kad se sjetim Commandosa i oni misija pred kraj evo i sad se naživciram hahah legendarne igre 

12 godina
offline
Stare PC igrice

Robin hood legend of sherwood.

Imas slicnih RTT igara danas kao;Partisans 1941 taj izasla ovaj mjesec, Desperados 3 izasao ove godine , ima Shadow Tactics Blades of Shogun.Najavljen je War Mongerls isto slicna igra Comandosu.

Moj PC  
3 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: Stare PC igrice
ibme74 kaže...
MGloc kaže...

Ovakve igre su bile pojam davne 2002-2003

Danas i da idu radit drugu na istom enginu bila bi igra godine za mene.

 

Desperados, odlična igra, ali kad se sjetim Commandosa i oni misija pred kraj evo i sad se naživciram hahah legendarne igre 

 Aaaaaa sorry sorry, mislio sam na commandose, ali sam napisao generali ali kad smo kod toga da generali, cnc, red alert

11 godina
online
Stare PC igrice

nije pc, ali je stara i guštao sam 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2020 13:12 (picajzla0707).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Stare PC igrice

Kad već pričamo o starim igrama koje nisu na PC-u a guštalo se 

 

 

 

 

14 godina
offline
Stare PC igrice

Marc Eckos Getting Up, jedna od meni najdražih igrica ikada koje sam ikada igrao. Da bar dobije neki remake mislim da bi bila dosta na glasu jer je zanimljiva.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Stare PC igrice

River Raid na Atariju

 

 

 

btw vecina Atari igara se moze igrati online, za one kojima se igra..

 

 

a tek Prehistorik na PC..

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2020 15:19 (nixass).
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Stare PC igrice

Spomenut cu samo pc, a to je igrao sam age of empires, pharaoh, cleopatra, caesar, ali u najljepsem sjecanju mi je ostala dos igra holiday island https://www.freegameempire.com/games/Holiday-Island

Da je uraditi neki content update za ovu igru da izgleda puno bolje igra bi bila vrh vrhova :)  naravno tu su jos i civilization 3, red alert.  Civilization3: play the world  majko milaaaaa, na hebenom modemu igrati sa amerikancima, pa jos se sjecam kako sam igrao s jos jednim amerikancom, ali me upoznao sa njegovim rodakom i jos sam mu zapamtio nick  The Architect  on me naucio kako brze dobiti warriore, brzo se prosiriti itd :)

 

Kasnije dolazi po meni zlatno doba gaminga 2005-6 godina, wow,cs,voyage century online, silkroad online,cod2, bf2, cabal online u ovo vrijeme skupa sa xfire (ako se itko sjeca) nisi imao problema naci klan,guild i igru koja bi ti se svidila. Jos se sjecam kako sam igrao cod2, ali sam saznao za bf2 i igra je bila odlicna, ali imao sam problem, loading je bio jako dug imao sam samo 1gb rama, kupio sam jos 1gb rama da loading ide brze :)  Vecinom sam igrao na ga.ba serverima (tako nekako zaboravio sam). I da, jos smatram da su cod2 i bf2 najbolje igre u tome serijalu !!!

 

Sada, zadnjih 10+ godina su mi najdraze mmorpg igre, medutim nemas sto igrati ili je p2w ili su publisheri u qurcu. Vise vidamo indie studije kako rade EA iliti Early Access koji se placa, mmorpg igre nude preorder pakete koji sadrze beta kljuceve, unaprijed se prodaju kostimi za lika, mounta ili sami mount bez ikakvog izgleda kako ce izgledati u igri nego samo neka slika. Gdje je dobro staro vrijeme kada su davali besplatno beta kljuceve, kada nije bilo ea i kada nitko nije prodavao neke kostime iliti skinove...

 

 

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Stare PC igrice

Kapitalizam je sve unistio danas kad se sjetim rtw orginalnog iz 2004 i onda njegovog nasljednika shvatim koliko se sve unazadilo... 

A da nw govorim izbace ocajnu igru i onda navrh svega toga izbace 3 4 dlc-a koja ces kupit da mozes igrat sa spartom i slicno... 

Jbg ea ubisoft i slicni su služili da moze i da ide pa zasto ne...  Free content danas u nekoj dobroj igri je jako rijedak ili da neka igra nema mikrotransakcije.... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Stare PC igrice

ja bih dio odgovornosti prebacio i na ljude koji kupuju sve i svasta, pa i pre-order iz godine u godinu od najljigavijih izdavaca, bez trunke kritike.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
11 godina
offline
Re: Stare PC igrice
MGloc kaže...

Robin hood legend of sherwood.

Imas slicnih RTT igara danas kao;Partisans 1941 taj izasla ovaj mjesec, Desperados 3 izasao ove godine , ima Shadow Tactics Blades of Shogun.Najavljen je War Mongerls isto slicna igra Comandosu.

 desperados 3 je vrh...i shadow tactics...isti tim ih radio

15 godina
offline
Stare PC igrice

Ja gotovo sam stare igre igram. Samo što volim igrati sa modovima. 

Trenutno igram AVP2, za one koji vole Alien filmove, ova pucačina je prava stvar. U marine kampanju ima baš filmsku atmosferu.  

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
online
Stare PC igrice

Prince of Persia (prvi :) ), Dangerous Rick, Dangerous Dave, Lion King iz 1994 ... pa Diablo 2, Heroes of Might & Magic 3, Worms: Armageddon, Robin Hood: Legend of Sherwood, Age of Empires 2 su mi favoriti od starih igara...

 

EDIT: Sjetio se jos Wacky Wheelsa :D Preteca Mario Carta

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2020 19:15 (Minneyar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Stare PC igrice

Starija garda ce se mozda sjećati Kokotonija  Kokotoni Wilf - ZX Spectrum, moja prva igra ikad! Uf memories...

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Stare PC igrice

Paperboy, ZX Spectrum + , davne 1987.

 

I Rambo, na istoj mašini... Igrao (igrali) na crno-bijelom tv-u...

 

Joystick i piči...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Stare PC igrice

Heroes of Might & Magic 3 najbolja u serijalu

Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Stare PC igrice

Ne znam jeste li spomenuli, prva strategija što sam igrao - Centurion: Defender of the Rome

Al da, crenuo sam sa tetris, popcorn, princ of persian, dangerous rick, dangerous dave, dave 2 (dangerous dave in haunted mansion) , ne znam koliko Commodore igri, commando možda najdraža, pa oni desert strike, jungle strike, dune, dune 2, warcraft kad je došao -revolucija

 

Da, to su bili dani.

 

Prvza "ozbiljna" igra mi je bila Fallout 2 - instant ljubav koja traje do današnjih dana. Zatim Baldur's Gate, Baldur's Gate 2, IWD, IWD2 NVN, NVN2...

 

Prve igre su mi doduše bile wolfenstein i Doom, doom 2 kaj sam doma imao.

 

Mislim igrali smo i Duke Nukem 3d u igraoni, solo doma Redneck Rampage, al to je već isto kasnije kao i ove gore cRGP koje sam naveo.

 

Diablo!!!!

 

Zbrka koju sam gore naveo je redom kako su mi iskakale u glavi, pokušavajući se sjetiti početaka. Nema veze sa kronologijom.

 

EDIT: Homm3 je nešto što i danas igram... ne znam zašto nisam naveo Heroes serijal... negdje tamo zaključno sa HoMM5 , iza toga izuzetno pada, sa vrhuncem na HoMM3

EDIT2 : a gdje su nestale point anc click? Možda pojanbolja Indianna Jones and the fate of Atlantis? Monkey Island serijal? Laisure Suit Larry? Gobliiins? Loom? aaaa... do slijedeće godine mogu nabrajati

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.10.2020 9:20 (Rhodin).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Stare PC igrice

Nitko nije spomenuo Rise of Nations, jedna od meni najdražih igara ovog tipa 

Kad se razviješ brže od protivnika pa ga gađaš nuklearnim bombama a on još trčkara okolo s kopljima 

Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Stare PC igrice

Naravno Contra se prašila.

 

 

I naravno poslije toga nezaboravna Dark Saga

 

 

Svakako vrijedi spomenuti i po meni najbolju igru za ps1..ko zna zna!

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.10.2020 10:15 (funny games).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Stare PC igrice

Contru sam neki dan sa klincima igrao da vide početke

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Stare PC igrice
ibme74 kaže...

Nitko nije spomenuo Rise of Nations, jedna od meni najdražih igara ovog tipa 

Kad se razviješ brže od protivnika pa ga gađaš nuklearnim bombama a on još trčkara okolo s kopljima 

 

Rise of Nations je bio stvarno jebena igra, sjećam se da smo prijatelj i ja nagovorili tipa u lokalnoj igraoni da instalira to na nekoliko kompova, i onda smo on i ja igrali protiv botova, predobro je bilo. 

 

Nuklearke su bile super, postoji ograničenje koliko ih se smije baciti prije nego što se uništi svijet i onda svi izgube. Sjećam se kao da je bilo jučer kad sam igrao protiv nekoliko botova na najteže, svi smo bili maksimalno razvijeni i imali nuklearke, i bilo je bačeno 9 od 10 nuklearki. Ako se baci još jedna svi gubimo. I jedan od botova razvije štit od nukelarnog oružja, a kada se razvije još jedan štit onda se poveća broj maksimalno bačenih nuklearki. I sada je maksimalno nuklearki 11. I u tom trenutku svi botovi ispale nuklearke u isto vrijeme i sve ode u pičku materinu. Ma predobra vremena 

13 godina
neaktivan
offline
Stare PC igrice

A je li tko od vas starih tovara kao i ja igrao Trespasser? igra iz 1998/1999, imala je full 3d i fiziku, davno prije half life i drugih koji su imali objekte koji su se međusobno sudarali i proizvodili interaktivne zvukove.

srušio vam se avion na Isla Sorna - Site B - lokacija drugog i trećeg Jurassic Parka i vi kao jedina preživjela žena koja se sastoji samo od poprsja na kojem je tetovaža sa healthom i jednom(!) rukom morate se provući pored dinosaura po lokacijama iz filma u skoro pa sandbox okruženju, rješavajući fizičke puzzle i otkrivajući pozadinsku priču prisjećajući se memoara Johna Hammonda kroz voiceover prepričavane informacije. Sam Lord Richard Attenborough je dao glas za naraciju memoara a glas od lika s kojim igrate je dala Minnie Driver. Nema nikakvog HUD-a osim te tetovaže i ruka je bila strašno teška za kontrolirati ali tko je uspio odigrati ovaj dragulj i proći lokacije viđene u filmu i opisane u knjizi je jedan nebrušeni dragulj mogao otkriti. Igra je trebala biti revolucija u gamingu ali zbog neadekvatnog vodstva, neiskusnosti voditelja projekta i rokova radi izlaska drugog filma iz igre je izbačena druga ruka, fizičke puzzle su pojednostavljene i intelignetni AI koji je trebao upravljati dinosaurima koji se slobodno kreću kroz prostor i imaju interakciju jedni s drugima i sa vama, ovisno o situaciji je prebačen na maxxx aggro tako da sve što je karnivor čim vas ima u vidokrugu kreće na vas a herbivor vas ne šljivi 2%. Seamus Blackley, voditelj svega vezano za izradu igre je kasnije bio u izradi prvog X-BOXa a još godinama se nije dosegao level fizičke interaktivnosti i "sandboxa" koji su tu pokušali napraviti. 

 

E - to zaslužuje Remake. Ekipa na TresCom.org stranici i forumu već godinama održavaju ovu igru živom i uspjeli su se dočepati source koda i razvojnih materijala te rade modove za nju, a jedan je čak godinama razvijao remake pa je onda projekt zaledio kad je dobio dijete ali još se svi nadamo da će ga napraviti. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Stare PC igrice

Mi smo u igraoni Djuku, kasnije diablo, w2 i starcraft, w3 manje, ali DotA na W3 uvijek i stalno.

Onda kad sam mogao od doma... nikad većeg gušta!

 

Settlers ne znam jel ko spomenuo, arkada bezbroj, onaj 2d Blackthorn... the lost vikings... 

 

micromachines

 

lemmings

 

ma jooooj  Cool onaj

 

baaaa, odmah mi se igra nešto starinsko. Jedva čekam remake Indi Jones fate of Atlantis ak će bit sad

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Stare PC igrice

Početka gaminga je bio mi komodorac, pa PS1, a PC je ušao u moj život po izlasku prvog CoD. Tako da prva igra koju sam igrao na PC (mislim na svoj prvi vlastiti doma) je Call of Duty, i potom United Offensive.

A one koje su ostale u sjećaju su KOTOR, HOMM 4 i 5, Warcraft 3.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Stare PC igrice

vec neko vrijeme me kopka slozit windows XP masinu samo za 15+ godina stare igre.

ima dosta office desktopa na ebayu sa solidnim 2nd gen nok-K i5 procevima (ma cak bi i 1st gen i3 bio ok), 8GB rama i unutra piknem neku grafu tipa gtx650/750 (bez extra napajanja), sve skupa oko 100 eura.

jos da nabavim neko staro bijelo kuciste koje je vec apsisalo i postalo zutkasto, neki 21" CRT monitor i to je to.

ne znam di bi sve to stavio na stol al nekaj cu smislit, zena ce me ubit doduse.

virtualke nazalost ne rade kak spada jer nikak nemrem dobit gpu pass through.

 

igraone su bas bile vrh.

star craft brood war, quake 2, half life 1 multiplayer, diablo 2..

jos i sad sa kumom par puta mjesecno roknem crossfire na half life 1..

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.10.2020 18:38 (nixass).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Stare PC igrice
nixass kaže...

vec neko vrijeme me kopka slozit windows XP masinu samo za 15+ godina stare igre.

ima dosta office desktopa na ebayu sa solidnim 2nd gen nok-K i5 procevima (ma cak bi i 1st gen i3 bio ok), 8GB rama i unutra piknem neku grafu tipa gtx650/750 (bez extra napajanja), sve skupa oko 100 eura.

jos da nabavim neko staro bijelo kuciste koje je vec apsisalo i postalo zutkasto, neki 21" CRT monitor i to je to.

ne znam di bi sve to stavio na stol al nekaj cu smislit, zena ce me ubit doduse.

virtualke nazalost ne rade kak spada jer nikak nemrem dobit gpu pass through.

 

igraone su bas bile vrh.

star craft brood war, quake 2, half life 1 multiplayer, diablo 2..

jos i sad sa kumom par puta mjesecno roknem crossfire na half life 1..

 

 Prvi Withcer 3 playthrough je bio na i5-2400, 8 GB RAM i GTX750, medium postavke, 720p. Malo overkill za xp mašinu, a i neznam kak bi drivere posložio.

 

Compatibility mode desetke radi sasvim u redu za veliku većinu starih igara, a i postoje fixevi i modovi za veće rezolucije i podršku novijeg HW-a.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2020 10:11 (Jarvan).
16 godina
offline
Re: Stare PC igrice

ali sto stariji hardver kupujes to su vece sanse da ces dobiti corak..

GTX7xx je zadnja serija koja ima XP support, a jace od 2nd gen i5 ne treba, cak je i prvi ok (oba su overkill).

al sve je to unutar 10-20 eura tak da je zapravo nebitno

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2020 10:12 (nixass).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice