S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

poruka: 89
|
čitano: 19.318
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
protjeran
offline
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl - problem
pitanje

Ljudi, u čemu je stvar? Instaliram igru preko Steama. Patchira se na 1.0.0.0.5 verziju. Kada namjestim rezoluciju na 1680*1050 svakim novim pokretanjem igre, postavke se resetiraju na 1024*768 i medium detalje. Ali to nije sve. Igra ne prima quick save i save a napiše kao da je spremila poziciju u igri. Neznam kako bi mogao proći igru u jednom komadu bez sejvanja. Koje su to budale ovi tovariši iz GSC-a? Neće me vidjeti Clear Sky. Ne mogu pošteno napraviti igru. Druže Staljine, pošalji ih u Sibir na triježnjenje od vodke.

Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.10.2008 8:18 (the_tux).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Očito bug u igri... ali imam mali newsflash za tebe: Staljin je mrtav. Odavno. :)

Internet forumi, revolucija komunikacije, zajedno s ostalim medijima, opterećeni su hrpom šuma u informaciji koja munjevito gubi na kvaliteti. Dekadentno međusobno oglupljivanje prvi je simptom kronične bolesti cyber-društva punog zombija koji hrle ka izvoru najveće buke.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Ako ti je igra original a patch neki neprovjereni sa torrenta moglo bi bit da ti je on sve zaje...

Gigabyte EP35-DS3,C2D E8500,Sapphire HD4850 dual slot fansink,Corsair XMS2 (2x1gb) 800mhz,Corsair TX650w,Thermaltake Soprano
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
autorov komentar
naxeem kaže...

Očito bug u igri... ali imam mali newsflash za tebe: Staljin je mrtav. Odavno. :)

Izgleda da se onda neću naigrati do sljedećeg patcha i to još trebam pričekati da mi Steam updatea. Šteta da ne mogu napraviti downgrade, pitanje je da li bi i to pomoglo. 1.0.6 patch se povukao sa službenih stranica, on je poboljšao MP ali zeznuo SP. Mislim da je i gusarska verzija imala taj problem, samo kod nje mi je štekala i grafika. Staljin je mrtav, živio Putin.  Osmijeh
Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
16 godina
protjeran
offline
RE: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
autorov komentar
F1-IVO kaže...

Ako ti je igra original a patch neki neprovjereni sa torrenta moglo bi bit da ti je on sve zaje...

Schumacheru, nemam ništa od piratskog softwarea na kompjuteru. Mogao si pročitati da sam igru nabavio preko Steama, tako da je mogućnost da sam skinuo nešto neprovjereno isključena. Steam automatski updatea igru kada izađe novi patch. Catalyst imam najnoviji 8.10. Mislim, u čemu je štos da ne mogu sejvati pozicije? WTF. Pa nisam pokrenuo igru sa DVD-ROM-a pa da je read-only.
Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
15 godina
neaktivan
offline
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Protestiraj kod Steama.Zao mi je kad netko plati nesto a ne dobije nesto sto napola radi.Osobno imam piratsku verziju i patch 1.5.05 i sve odlicno radi mada sam ja taj kojem bi trebalo stekat.Zao mi je tebe jer das pare a jos ne radi kako treba.

EDIT:nisam vidio da je to prvi stalker a ne ovaj novi.zanemari moj odg ali savjetujem ti da posaljes steamu mail ili nekako kontaktiras.

Gigabyte EP35-DS3,C2D E8500,Sapphire HD4850 dual slot fansink,Corsair XMS2 (2x1gb) 800mhz,Corsair TX650w,Thermaltake Soprano
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.10.2008 10:11 (F1-IVO).
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
autorov komentar
F1-IVO kaže...

Protestiraj kod Steama.Zao mi je kad netko plati nesto a ne dobije nesto sto napola radi.Osobno imam piratsku verziju i patch 1.5.05 i sve odlicno radi mada sam ja taj kojem bi trebalo stekat.Zao mi je tebe jer das pare a jos ne radi kako treba.

EDIT:nisam vidio da je to prvi stalker a ne ovaj novi.zanemari moj odg ali savjetujem ti da posaljes steamu mail ili nekako kontaktiras.

Igra nije tako skupa, a odavno sam je želio odigrati. Neznam koliko je Steam servis ovdje kriv. Mislio sam da je netko ovdje iskusio sličan problem sa Stalkerom:SOC pa da mi veli neko rješenje . A sada se moram gnjaviti sa GSC support forumom ili Steam forumom.
Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
16 godina
offline
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Pokusaj nakon save-a pogledat u Stalkerovoj konzoli sta kaze. Ako se dobro sjecam, kod uspjesnog save-a ispise path, filename i poruku o uspjesnom save-u. Nece to rijesiti tvoj problem ali ako ispise neku smislenu poruku o pogresci imat cemo od cega krenuti (googlat cemo ako nista)...

Posto se ni save ni promjena rezolucije (dakle neki .cfg) ne pohranjuju, "smrdi" mi na foru da stalker uopce nemoze pisati po disku (?!?).

 

 

UPDATE: Da pogodim, imas VISTU??? Nisam nasao rijesenje problema, ali sam nasao ovo.

 

Dakle, nisi jedini (osim ako ti nisi TheMistique). Ocito je stvar u Steam verziji, jer na mojoj na Visti navdeno radi kako treba.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.10.2008 11:17 (Beno).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
autorov komentar
Beno kaže...

Pokusaj nakon save-a pogledat u Stalkerovoj konzoli sta kaze. Ako se dobro sjecam, kod uspjesnog save-a ispise path, filename i poruku o uspjesnom save-u. Nece to rijesiti tvoj problem ali ako ispise neku smislenu poruku o pogresci imat cemo od cega krenuti (googlat cemo ako nista)...

Posto se ni save ni promjena rezolucije (dakle neki .cfg) ne pohranjuju, "smrdi" mi na foru da stalker uopce nemoze pisati po disku (?!?).

 

 

UPDATE: Da pogodim, imas VISTU??? Nisam nasao rijesenje problema, ali sam nasao ovo.

 

Dakle, nisi jedini (osim ako ti nisi TheMistique). Ocito je stvar u Steam verziji, jer na mojoj na Visti navdeno radi kako treba.

Hvala na savjetu. Ovaj TheMistique ima isti slučaj kao i ja. Kod save-a igra ispiše poruku o sejvanju ali pogledom na konzolu tamo piše ovo (prije toga sivim slovima o uspješnom sejvanju: "Game xy.sav successfully saved to a file"): "Cant't write file C:\documents and settings\all users\documents\stalker-shoc\savedgames\xy.dds Error:"No such file or directory"

edit:

Inače Vista umjesto c:\documents and settings ima c:\users, ali c:\documents and settings je hardlink na c:\users, pa ne vidim u čemu bi trebao biti problem ili nešto vezano uz korisnička read-write prava folderu. UAC mi je isključen a user account mi je administratorski (znam, ali prevelika mi je gnjavaža koristiti regular account, been there. done that, no thx)
Developers,developers,developers...coming and coming and coming... Dao bi sto Amerika, Sve na svijetu ja bi dao Tek da sjednem na verandu Pa uz karte i bevandu brojim valove.
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.10.2008 18:20 (the_tux).
16 godina
neaktivan
offline
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

naš kaj more biti da su to zjebali z patchom,je sam ti imal na Visti prije par tjedni instalranu tu igrui patch 1.004 sa uključenim UAC-om i igra mi je radila normalno.Probaj reinstal igre i ak je ikak moguće nemoj skidati patcheve za igru,probaj bez njih pokrenuti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
autorov komentar
toma kaže...

naš kaj more biti da su to zjebali z patchom,je sam ti imal na Visti prije par tjedni instalranu tu igrui patch 1.004 sa uključenim UAC-om i igra mi je radila normalno.Probaj reinstal igre i ak je ikak moguće nemoj skidati patcheve za igru,probaj bez njih pokrenuti.

Več sam negdje naišao na komentare kako se neki drže 1.004 patcha. A novije patcheve stavljaju oni koji žele imati bolje perfomanse u multiplayeru. Problem je u tome što se Steam pravi pametan pa prije pokretanja igre radi update.
Developers,developers,developers...coming and coming and coming... Dao bi sto Amerika, Sve na svijetu ja bi dao Tek da sjednem na verandu Pa uz karte i bevandu brojim valove.
16 godina
neaktivan
offline
RE: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
the_tux kaže...
Izgleda da se onda neću naigrati do sljedećeg patcha i to još trebam pričekati da mi Steam updatea. Šteta da ne mogu napraviti downgrade, pitanje je da li bi i to pomoglo. 1.0.6 patch se povukao sa službenih stranica, on je poboljšao MP ali zeznuo SP. Mislim da je i gusarska verzija imala taj problem, samo kod nje mi je štekala i grafika. Staljin je mrtav, živio Putin.  Osmijeh
 Probaj snimiti 1.0.0.6. patch, ne možeš ništa izgubiti. Znam da nisam mogao završiti igru bez tog patcha.
You only got one finger left And its pointing at the door
16 godina
protjeran
offline
RE: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
autorov komentar
Vulgaris kaže...
the_tux kaže...
Izgleda da se onda neću naigrati do sljedećeg patcha i to još trebam pričekati da mi Steam updatea. Šteta da ne mogu napraviti downgrade, pitanje je da li bi i to pomoglo. 1.0.6 patch se povukao sa službenih stranica, on je poboljšao MP ali zeznuo SP. Mislim da je i gusarska verzija imala taj problem, samo kod nje mi je štekala i grafika. Staljin je mrtav, živio Putin.  Osmijeh
  Probaj snimiti 1.0.0.6. patch, ne možeš ništa izgubiti. Znam da nisam mogao završiti igru bez tog patcha.
OK, probat ću ako je moguće. E pa nije moguće. Igra i patch je vezan uz Steam. Tek kada Steam ima novi patch, on updatea igru. Probao sam igru na XP-u (ghostan image), tamo radi kako treba. Neka idu kvragu . A bolje za mene, manje ću se igrati. Imam one igre uz Vistu...šah, mahjong, minesweeper, purple place itd. 
Developers,developers,developers...coming and coming and coming... Dao bi sto Amerika, Sve na svijetu ja bi dao Tek da sjednem na verandu Pa uz karte i bevandu brojim valove.
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.10.2008 22:42 (the_tux).
16 godina
neaktivan
offline
RE: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
ja sam igru zavrsio sa patchem 1.001 jer nisam imao adsl te nisam imao nigdje za naci a taj je bio na dvdu koji sam nabavio :x
16 godina
offline
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Tux, mislim da imas puno pravo obratit se torrentima za pomoc ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
autorov komentar
Pixidar kaže...

Tux, mislim da imas puno pravo obratit se torrentima za pomoc ;)

Smijeh  Dao sam si zadatak da neću imati crackirani software u svojem sistemu. Ili freeware, lGPL ili komercijalni programi (sa cijenom u razumnim granicama) ako nemam dobre alternative. Još ćemo vidjeti. Neće igra propasti. To je Steam. Lako je instaliram na drugi kompjuter sa Windowsima XPro. Sada se ne stignem previše gnjaviti sa tim i njihovom podrškom. Valjda bude izašao kakav patch u međuvremenu.
Developers,developers,developers...coming and coming and coming... Dao bi sto Amerika, Sve na svijetu ja bi dao Tek da sjednem na verandu Pa uz karte i bevandu brojim valove.
16 godina
neaktivan
offline
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Mislim da za to nije odgovoran Steam.

Deal with the facts and live with them.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Kako to mislis? Imas Steam verziju Stalkera na Visti i sve radi ili...?

16 godina
protjeran
offline
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
autorov komentar

Neznam što se dogodilo ali S.T.A.L.K.E.R na Visti je proradio. Pamti postavke i save-a igru. Pretpostavljam da je uzrok popravka Nero 7. Instalacija Nera 7 zahtjeva update DirectX-a 9.0c pa mislim da je tim postupkom ispravljena greška.

Developers,developers,developers...coming and coming and coming... Dao bi sto Amerika, Sve na svijetu ja bi dao Tek da sjednem na verandu Pa uz karte i bevandu brojim valove.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Ovako prešao sam SOC CS i COP ali nikada nisam prešao SOC sa true endingom pa me malo interesira kako riješititi situaciju! Npr dal me netko može uputiti kako doći do questa ''meet the doctor'' i kako se naći sa njim, te koji uvjeti moraju biti ispunjeni za to!! vidio sam na youtube cut sceen kad se strelok nađe sa doctorm ali me zanima kako uopće dobit taj quest... jer bio sam u podzemlju ali tamo doctora nije bilo!! Daj mi malo detaljnije pomozite!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Pozz, ima li itko ikakvih iskustava sa graphics modom za SoC??

Naletio sam na to par puta na netu, pa me zanima, je li itko to isprobao i kakva su iskustva?!

I eventualno neki link za download zadnje verzije tog moda.....

;)

Jeberštaub and Mudalo, they are out there!!!! They only apear to be unreal, to the untrained eye!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Jel ima kakav mod da je obavezan za stavit prije igranja igre?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐ (̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()ڪے
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

guglaj stalker complete mod.... odlican mod, must have

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
15 godina
offline
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

jučer ga ponovo instalira,nakon odigranih par minuta odlučija stavit ovaj complete mod,ponovo pokrenem i zapitam se zar ne netko upalija svitlo u igri, sa complete modom puno bolje izgleda

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.7.2012 13:23 (dery).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Za SoC je najbolji mod Oblivion Lost mod,to morate obavezno probati tko nije. Ja sad igram Call of Pripyat   sa complete modom i zakon je(iako mi je SoC najdraži dio,ali sam ga prešao već previše puta).

Za CoP postoji još jedan odličan mod koji se zove Misery ,ali je stvarno hardcore,samo za mazohiste.{#}

The only thing I feel when I kill is the recoil from my rifle
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

kakav brate complete mod, Oblivion Lost rulez, i po mogucnosti sinkronizaciju ostavit jos na ruskom, pa da vidis perverzije... naravno da se CoD fan populacija netreba uopce ni trudit s instalacijom{#}{#}

Vrlo malo razumiju oni koji razumiju samo ono sto se moze objasniti
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

šta to olivion ima bolje od ovoga,mislim da ne može bolje

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
dery kaže...

šta to olivion ima bolje od ovoga,mislim da ne može bolje

Samo ukratko - complete mod je ponajprije graficki overhaul upakiran s brojnim tweakovima, ispravcima zilijon propusta originalne verzije te minornim promjenama u osnovnom gameplayu dok s druge strane Oblivion Lost ponajprije zestoko mijenja gameplay, mehaniku, atmosferu, scripte, zivine, njihovu inteligenciju, artifakte, frakcije... 

 

Za pocetnike koji se po prvi put susrecu s Stalkerom je cak bolji complete mod - manje bugova, daleko laksi, manje imerzivan svijet dok za Stalker veterane zna se - votku na stol, audio na ruski i peri misko. Doduse idealno bi bilo kad bi radili skupa, al prije koju god. sam zadnji put prelazio SoC nije islo.

Vrlo malo razumiju oni koji razumiju samo ono sto se moze objasniti
12 godina
offline
Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
R4sput1n kaže...
dery kaže...

šta to olivion ima bolje od ovoga,mislim da ne može bolje

Samo ukratko - complete mod je ponajprije graficki overhaul upakiran s brojnim tweakovima, ispravcima zilijon propusta originalne verzije te minornim promjenama u osnovnom gameplayu dok s druge strane Oblivion Lost ponajprije zestoko mijenja gameplay, mehaniku, atmosferu, scripte, zivine, njihovu inteligenciju, artifakte, frakcije... 

 

Za pocetnike koji se po prvi put susrecu s Stalkerom je cak bolji complete mod - manje bugova, daleko laksi, manje imerzivan svijet dok za Stalker veterane zna se - votku na stol, audio na ruski i peri misko. Doduse idealno bi bilo kad bi radili skupa, al prije koju god. sam zadnji put prelazio SoC nije islo.

Upravo ponovo instaliravam SoC, nikad nisam čuo za taj mod. Tri put sam prešao SoC, prvi put bez ijednog patcha (prije nego sam internet imao, jao majko :). Drugi put sa svim patchavim i treci put sa Complete modom. Uvijek na najtezim postavkama, taj mod moram probati! Samo me nesto zanima, audio je na ruski hoce li onda idalje pisati na eng.? Posto mi je to veoma vazno. Good hunting stalkers!

 

Aut vincere, aut mori!
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.7.2012 17:31 (Et_Tu_Brute?).
12 godina
protjeran
offline
Re: S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
Et_Tu_Brute? kaže...

Upravo ponovo instaliravam SoC, nikad nisam čuo za taj mod. Tri put sam prešao SoC, prvi put bez ijednog patcha (prije nego sam internet imao, jao majko :). Drugi put sa svim patchavim i treci put sa Complete modom. Uvijek na najtezim postavkama, taj mod moram probati! Samo me nesto zanima, audio na ruski hocu li idalje pisati na eng.? Posto mi je to veoma vazan element.

da, samo u opcijama (vise se ne sjecam gdje) podnaslove promjenis na eng

Vrlo malo razumiju oni koji razumiju samo ono sto se moze objasniti
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice