PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

poruka: 566
|
čitano: 155.964
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )
The Last Express - jedna od najboljih pnc avantura, od priče do settinga, ma 10.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Nakon nekih četiri, pet sati provedenih u Obduction avanturi mogu reći da je igra pravo remek djelo. Zasada logične zagonetke i zanimljiv mističan svijet i likovi koji se pojavljuju u FMV obliku šta uz Unreal Engine 4 čini zanimljivu kombinaciju, (npr - slika). Općenito igra izgleda impresivno, (moja galerija slika; mogući spoileri nekih kasnijih lokacija) no fali patch ili dva da se ispeglaju neki bugovi; poput loading buga kada treba izać i uć u igru, fotografije koje uslikamo te nam mogu posle pomoć nekad ne želi otvorit ili obrisat itd.

 

Igra je financirana preko Kickstartera i ispala je vrhunska... Inače tvorci igre je Cyan studio poznati po MystRiven avanturama.

Uz standardno kretanje kao u svakoj pucačini / walking simulatoru može se aktivirati i klasično Myst "strejfanje" od lokacije do lokacije no ne vidim razloga zašto bi netko to koristio pošto je standardno kretanje mnogo bolje...

 

Radnja je mistična te se kroz mnoge video i audio logove te mnogo knjiga i natuknica otkrivaju tajne vaše sudbine i mjesta na koje vas je čudni artefakt prebacio....

Trenutno sam zapeo i pojma nemam kako i šta dalje... Ni najamnje ideje; trebat će lunjat i ponovno provjeravat mnoge stvari pa se možda žarulja upali... Jer do sada nisam još niti jednom potražio pomoć na netu iako je bilo jako teških situacija, (pogotovo sa registarskim pločicamaa + telefonska govornica + telefon)

___________________

 

The world of Obduction is a pastiche of time and mood. So’s the gameplay. Yet in creating something moored only to the design strengths of the studio, Cyan has succeeded in making an another adventure that feels truly timeless.

 

Forget Everybody’s Gone to Rapture, The Witness or any other game that you think resembles this game cause they don’t.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.8.2016 9:50 (doktor1).
Moj PC  
1 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )
Kako sam u zadnje vrijeme bio na nekim drugim igrama i žanrovima, tako sam malo zanemario point and click pa može preporuka neke nove igre?
Meni je trenutno "novo" 2015. i 2016. (one prije sam vrlo vjerojatno odigrao tj. one vrijedne (a i one malo manje vrijedne) igranja).

Tnx
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.8.2016 13:33 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Silence (The Whispering World 2) od Daedalica je napokon vani!

A vani je i Yesterday Orignis od Pendulo studija...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Odigrao jedan dio Facility 47...Meni odlicna igra sa odlicnom atmosferom.Ali steta sto se kasnije mora placati...Jel znate neku na tu tematiku ali da je f2p?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Igram Sherlock Holmes Cime&Punishment, mogu reći da mi je jako dobro sijela. Nije prezahtjevna, zagonetke nisu preteške ili frustrirajuće, a ovaj format rješavanje više različitih slučajeva mi super odgovara jer mi je ona prethodna avantura s Moriartijevom kćeri bila jednostavno preduga za jedan na kraju banalan slučaj. 8/10.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.4.2017 14:20 (beholder).
 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

da malo ozivimo temu, izasao je nastavak meni odlicne avanture Inner Wolrd - The last wind monk. u zadnje vrijeme sam malo izvan toka, jel' izaslo sta vrijedno igranja ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )
sushii kaže...

da malo ozivimo temu, izasao je nastavak meni odlicne avanture Inner Wolrd - The last wind monk. u zadnje vrijeme sam malo izvan toka, jel' izaslo sta vrijedno igranja ? 

 Syberia 3, jest da je po izlasku popljuvana zbog tehničkih mana, ali sad su izbacili neku enchanted verziju, trebalo bi probati, čisto radi dobre priče i Oscara.

7 godina
protjeran
offline
Re: PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Probao, kontrole su koma. Nakon pol sata trazio od Steama povrat novca, nije se isplatilo.

 

Prve dvije igre su super, ali ih igram na CRT-u 15" jer je rezolucija premala.

Posto su igre portali na Switch, mogli su i za PC bar napraviti upgrade rezolucije za Syberiu 1 i 2.

16 godina
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Nakon pet tisuća godina, da malo oživim ovaj nepopularni žanr koji volim, ali također nisam dugo posjetio.

 

Sada kupio Kentucky Route Zero, koji je nakon sedam godina dobio posljednju epizodu, Goetiu, koju sam zaigro ali nisam prešao te Whispers of a Machine koji je pokupio mnoštvo nagrada na Adventure Gamers stranici...

Još od prije prelazak čeka Observation te isto nedavno uzeo Moons of Maddnes, Lovecraftian horoor avanturu

 

Malo ću se zabaviti uz ovaj žanr koji mi je jako drag, ali malo sam ga zapostavio...

 

Evo cijela lista ovogodišnjih nagrada te par naslova koji mi se čine odlični:

 

Gibbous: A Cthulhu Adventure

 

Irony Curtain: From Matryoshka with Love

 

Jenny LeClue – Detectivú

 

Eastshade

 

Trüberbrook

Moj PC  
2 0 hvala 2
16 godina
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Prešao Whispers of a Machine...

Odlična igra i za one koji su fanovi Wadjet Eye igara ovo je must, (iako ovo nije njihova igra iako je Dave Gilbert radio sa njima na ovoj igri)!

Fora gameplay sa augmentacijama, ovisno o razgvorima dobivamo nove augmentacije itd... Imaju dva kraja...

 

Uze upravo njihovu avanturu Kathy Rain, a mislim da ću uzeti i Unavowed za koji kažu da je još i bolji!

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 22:49 (doktor1).
Moj PC  
4 0 hvala 1
16 godina
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Od tvoraca STASIS avanture neki dan je izašo Beautiful Desolation...

 

Malo sam igro i zasada se čini odlično!

 

SLIKA1

SLIKA2

SLIKA3

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Nakon osam sati u igri, mogu reći da je dosta teška i sa fantastičnim loreom i likovima! Zbilja posebno i drugačije od svega viđenog...

No nema hintova, u razgovorima se puno toga doznaje te je potrebno pozorno slušat razgovore, i razmišljat da znamo kako dalje i šta nam je činiti.

Ja si čak i pišem hintove, kada se vratim u igru da mi je sve jasnije...

 

Nakon nekih sat vremena sam bio krenuo ispočetka jer nisam baš pratio dijaloge i bilo mi je dosta nepoznanica... No nakon osam sati se sve skupa malo posložilo iako je i dalje uvrnuto i čudno. Igra traje od 15-20 sati i nije linearna...

Netipično za avanturu, ima i "side questove", borbe te mogućnost odabira kojim smjerom ići...

 

Velika preporuka za ljubitelje PnC žanra!

 

Evo jedna galerija slika; samo djelić nevjerovatnih lokacija koje u samom gameplayu izgledaju još impresivnije!

 

 

Moj PC  
6 0 hvala 1
16 godina
online
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )
LIFE IS SHORT, WORK HARD, PLAY HARDER, PRAY HARDEST
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Red Martyrov Saint Kotar je live na kickstarteru i demo je dostupan na Steamu

Object reference not set to an instance of an object
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Pozdrav ekipa, nema neke aktivnosti, no da pitam. Igra li tko novu Syberiu? Izgleda da je to konačno - to. Trojku sam preskočio radi recenzija što kritike što igrača, no ovu razmišljam kupiti pa ma zanima neki osobni doživljaj 

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Odlična je igra. Preporuka ko kuća.

 

Uz to, ova avantura mi je fantastična - Warp Frontier

Moj PC  
1 0 hvala 3
16 godina
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Preporuka za odigrati Saint kotar; dobio je novi quality of life update "The Void" te sam već primjetio neke stvari koje su bolje odrađene...

 

 

Još prije je doša isto update koji je promjenio neki jako loš voice acting!

 

_______________________

Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Pokusao sam, inace obozavam takve igre, ali neznam...

 

Nije me primila nesto, tesko je reci sto.... nesto fali...

It's just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Vjerovatno svi znaju, ali dolazi novi Monkey Island; evo i intervju i par screenshotova - Ron Gilbert, Dave Grossman – Return to Monkey Island

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.4.2022 11:58 (doktor1).
Moj PC  
4 0 hvala 2
11 godina
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

1 i 2 su super , pogotovo remastered... cim su poceli srat sa tom 3d grafikom upropastili su igru.. ovo izgleda koma i nema sanse da to igram.

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

The Darkside Detective - tek sam pri početku, no jako, jako topla preporuka (trenutno 3.67e na steamu). Logične puzzle, atmosfera neki retro Stranger Things + sitcom, baš je dobro napisana. Istovremeno uspjeva biti napeta i smiješna, a podijeljena je na više malih caseova tako da nema nikakvog zamora ćemu pridonosi i veoma dobar retro-synth soundtrack. Hint: Prije igranja u opcijama odite na "Police Corruption: ON" te "Graphics" i promijenite opcije.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.4.2022 21:18 (Lovac).
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

GOETIA je samo 1.49 na Steamu!

Ogromna preporuka za ovu avanturu! Mislim da sam je već propoiručavo davno prije...

 

Dosta teška, ali sa super zagonetkama, ima super priču, izgleda predivno i naravno, dosta drugačija nego klasične PnC avanture.

 

A uskro dolazi i nastavak

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.5.2022 11:27 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Goetia 2 dolazi već 19.05!!

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Moj PC  
1 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice