Neverwinter Online

poruka: 368
|
čitano: 60.315
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Neverwinter Online

Dugo pratim forum, prvi put pišem ovdje. Kako do sada nisam vidio da je otvorena tema o ovoj igri, dao bih svoj doprinos predstavljanju ovog vrlo zanimljivog naslova.

Uskoro na tržište dolazi novi fantasy MMO, "Neverwinter Online", F2P MMORPG napravljen od razvojnog studija Cryptic Studios, te izdavača Perfect World Entertainment.
Igra je bila najavljena za kraj 2012, ali je odgođena radi kreiranja PVP sustava. Trenutačno je u zatvorenoj beti, gdje se u u protekla 2 beta vikenda moglo isprobati igru, a za očekivati je da će otvorena beta, te cijela igra doći negdje krajem travnja ili u svibnju 2013.g.

Neverwinter Online je smješten u Dungeons&Dragons, Forgotten Reams svijet, dok je u središtu zbivanja igre grad Neverwinter i okolni krajevi. Igra je rađena po D&D pravilima 4og izdanja.
Za sada je dostupno 8 rasa: Human, Elf, Half-Elf, Tiefling, Halfling, Dwarf, Drow i Half Orc, te 5 klasa: Guardian Fighter, Trickster Rogue, Devoted Cleric, Control Wizard i Great Weapon Fighter. Ubrzo nakon starta igre doći će još 2 klase, a prema neslužbenim informacijama radi se o Archer Rangeru i Scourge Warlocku.Za očekivati je da će Cryptic, sukladno najavama, dodavati nove klasa.

Glavne karakteristike igre:
-Foundry - svakako glavni feature ove igre. Radi se o alatu poznatom iz igre Star Trek Online, koji je znatno nadograđen, te omogućuje samim igračima stvaranje questova, kampanja, mapa i tamnica
-akcijski "combat"  - igra nema tzv.tab-targeting sistem, već ima aktivan kombat sličan akcijskim naslovima, gdje se nišani i ispaljuje spellove
-modificirani holy trinity sustav - podjela klasa na 4 kategorije - defender, leader, striker, controller
-otvoren i instanciran svijet - cijeli svijet je podijeljen u zone, odvojene loading screenovima.  Neke zone su manje instance, za individualnog igrača ili članove njegove grupe (slično GW2 story questovima ili Skyrim špiljama i dungeonima), dok je većina zona poprilično veliko i potpuno otvoreno za sve igrače.
-companioni - pomažu vašem liku u obavljanju questova, slično kao u SWTOR-u. Dobivaju se kroz questove ili kupovinom u cash shopu.
-crafting - iako će biti u igri, za sada nema dovoljno informacija. Neke informacije ukazuju da će biti vrlo sličan onome u SWTOR-u (tj. crafting traje određeno vrijeme, možda ga obavljaju i companioni)
-PVP - najavljen u obliku warzona ili battlegroundsa, te Arena deatmatcha. Također postoje službene informacije o "large scale" PVP-u koji je u izradi, te biranju PVP frakcije u "end-gameu".
-Looking for group i Looking for guild sustav, Auction House, Pošta
-Skirmishi - kratka instanca za grupu igraća, gdje neprijatelji dolaze u valovima
-Mountovi

Uglavnom, igra je zamišljena kao "theme park", "dungeon crawler", sa akcijskom borbom, koji se uvelike oslanja na Foundry sustav kojim će igrači svakodnevno dodavati PVE sadržaje.

FAQ:
P: Je li igra Pay to Win?
O: Prema svim najavama i dosadašnjem stanju u "Cash shopu", igra nije P2W. U igri ne postoje niti bi trebali postojati itemi do kojih se može doći isključivo plaćanjem stvarnim novcem.

P: Što je dostupno F2P igračima?
O: Sve. Jedino ograničenje je broj slotova za stvaranje likova (2), koji se naravno mogu nadoplatiti.

P: Hoće li Foundry imati naplatu?
O: Nekoliko puta je javno spomenuto da se Foundry neće naplaćivati, već će biti besplatno dostupan svima, kako onima koji žele stvarati misije, tako i onima kojih ih samo žele igrati

P: Hoće li se naplaćivati klase?
O: Prema svim službenim informacijama, niti sadašnje, niti buduće klase se neće naplaćivati.

P: Što onda ima u "cash shopu"?
O: Brojni "mountovi", "companioni", boje za armore, itd.

Službena stranica

Video klipovi:













Vidimo se u igri!

Moj PC  
9 0 hvala 2
16 godina
protjeran
offline
Neverwinter Online

Zabavna igra samo bice skupa,ipak to je PW ,F2P igra,... azijski grind za besposlicare...radi cega sam prestao igrati STO koji  je bio izuzetno dobar mmo prije seasson 5.

 

Da je P2P(ili B2P)  sa full accesom sadrzaju sigurno bih zaigrao ,ovako ...pass

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Neverwinter Online

Znaci moze se ocekivati neka kombinacija WoW-a, GW2, SWTOR-a.

Za sada treba malo pogledati po videu za dinamiku igre i sluzbenoj wikia o igri za vise info-a.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.3.2013 17:09 (Killua).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neverwinter Online
Van_Blaster kaže...

Zabavna igra samo bice skupa,ipak to je PW ,F2P igra,... azijski grind za besposlicare...radi cega sam prestao igrati STO koji  je bio izuzetno dobar mmo prije seasson 5.

 

Da je P2P(ili B2P)  sa full accesom sadrzaju sigurno bih zaigrao ,ovako ...pass

Da, ovisi o tome kako postave cijene u Cash shopu.

Glavni prigovori u beti su uglavnom vezani uz cijene mountova i sl. u cash shopu, koje pak nisu konačno definirane.

Međutim, većinsko je mišljenje po raznim specijaliziranim forumima (mmorpg, reddit, massively) da je igra neočekivano dobra, pogotovo combat.

 

Mislim da je najbitnije da Cryptic isporuči dobar proizvod, cijena onda pada u drugi plan. Kad se sjetim koliko je koštao WoW sa pretplatama od vanille pa na dalje, možda cash shop i nije tako loša opcija.

11 godina
offline
Neverwinter Online

Ovo ce biti dobro, D&D mmorpg koji obecava....can't wait 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Neverwinter Online

Novi Trailer:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=WX4qy0ZVEOM

 

I jedan video od Totalbiscuita-a od prije mjesec dana:

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2013 20:40 (DeniZg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Neverwinter Online

LVL 30 Dungeon, Lair of the Mad Dragon, final boss fight:

 

Twitch.tv video

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Neverwinter Online

Čekam petak/subotu pa da iz prve ruke vidim kakva je beta.

Ima li još koga u beti?

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Neverwinter Online

oće li igra imat persistent open world (tipa WoW i dosta drugih MMORPG-a) ili će bit instancirano sve (Guild Wars, Vindictus)

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Neverwinter Online

Imate beta key na nvidia facebook stranici, daju besplatno. 

 
0 0 hvala 1
16 godina
online
Neverwinter Online

Mislim da i logitech isto dijeli neke ključeve...

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neverwinter Online
slimyyy kaže...

oće li igra imat persistent open world (tipa WoW i dosta drugih MMORPG-a) ili će bit instancirano sve (Guild Wars, Vindictus)

Napisao sam gore:

 

Otvoren i instanciran svijet - cijeli svijet je podijeljen u zone, odvojene loading screenovima.  Neke zone su manje instance, za individualnog igrača ili članove njegove grupe (slično GW2 story questovima ili Skyrim špiljama i dungeonima), dok je većina zona poprilično veliko i potpuno otvoreno za sve igrače.

 

Persistent world imaju praktički svi MMO-ovi. U suprotnom radi se o lobby igrama (tipa LoL ili čak GW1). Otvoren svijet bez loading screenova ima samo WoW (ima loading screen između kontinenata) i Asheron's Call, koliko me pamćenje služi. GW2 i SWTOR npr. imaju "zoniran" svijet tj. zone su odvojene loading screenovima, te djelomično "instanciran" svijet (npr. kod GW2 i SWTOR personal story questova).

 

Neverwinter Online je najsličniji SWTOR-u. Grad Neverwinter i brojne zone, veće ili manje, su otvorenog tipa gdje svi igrači igraju zajedno bez obzira jesu li u grupi ili ne. Međutim, svi dungeoni (single player ili 5-man) koji se nalaze po glavnom gradu ili tim istim zonama su instancirani, dakle igra kreira posebnu kopiju tog dungeona za igrača ili grupu koja u njega uđe.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Neverwinter Online
DeniZg kaže...

Napisao sam gore:

 

Otvoren i instanciran svijet - cijeli svijet je podijeljen u zone, odvojene loading screenovima.  Neke zone su manje instance, za individualnog igrača ili članove njegove grupe (slično GW2 story questovima ili Skyrim špiljama i dungeonima), dok je većina zona poprilično veliko i potpuno otvoreno za sve igrače.

 

Persistent world imaju praktički svi MMO-ovi. U suprotnom radi se o lobby igrama (tipa LoL ili čak GW1). Otvoren svijet bez loading screenova ima samo WoW (ima loading screen između kontinenata) i Asheron's Call, koliko me pamćenje služi. GW2 i SWTOR npr. imaju "zoniran" svijet tj. zone su odvojene loading screenovima, te djelomično "instanciran" svijet (npr. kod GW2 i SWTOR personal story questova).

 

Neverwinter Online je najsličniji SWTOR-u. Grad Neverwinter i brojne zone, veće ili manje, su otvorenog tipa gdje svi igrači igraju zajedno bez obzira jesu li u grupi ili ne. Međutim, svi dungeoni (single player ili 5-man) koji se nalaze po glavnom gradu ili tim istim zonama su instancirani, dakle igra kreira posebnu kopiju tog dungeona za igrača ili grupu koja u njega uđe.

Fala na odgovoru, a ovo za bold ja mislin da je ipak više takvih igara, Allods Online, Runes Of Magic, LOTRO.., možda san u krivu pa nisan ni primjetia loading screenove ali ja mislin da više igara ima open world {#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.3.2013 22:03 (slimyyy).
11 godina
offline
Re: Neverwinter Online

Da, mislim da si u pravu.

Nažalost, sve novije MMO igre uglavnom imaju loading screenove između zona.

Ima zgodna rasprava na tu temu ovdje: Link

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Neverwinter Online
DeniZg kaže...

Da, mislim da si u pravu.

Nažalost, sve novije MMO igre uglavnom imaju loading screenove između zona.

Ima zgodna rasprava na tu temu ovdje: Link

 

zanimljiva tema, nadan se da će Neverwinter imat dosta open world sadržaja jer mi zone nikad nisu bile posebno drage, open world nekako unosi više živosti u igru i imaš osjećaj da nisi sam kad vidiš ostale igrače 

11 godina
neaktivan
offline
Neverwinter Online

ma pricekam ja gameplay filmice i posteno ih se nagledam{#}

pa onda sam odlucim {#}rezultat

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Neverwinter Online
 
0 0 hvala 2
11 godina
offline
Neverwinter Online

Igrao sam betu par sati i sve sto cu reci je, igra je odlicna.

Apsolutni hit, nemam rijeci! Extra!

 

Jos jedan hit od ekipe Neverwinter :) 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Neverwinter Online

ja nikako da upadnem,stalno mi pise account error...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Neverwinter Online

Mislim da igra impresivno izgleda, ne znam jesam ja zabrijao ali grafika je odlična i puno mi ju glađe vrti nego npr. GW2.

 

Negativna strana su mi kontrole.

 

Što se same igre tiče meni je onak...meh,još jedan theme-park instancirani mmo kojih danas ima na lopate,a i cash shopovi su mi turn off odmah na startu - moje mišljenje na temelju izrazito kratkog igranja.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2013 8:23 (evang).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neverwinter Online

Evo par mojih dojmova nakon mojeg 3. beta vikenda.

 

Igra ima fantastičnu atmosferu i borbu i stvarno te uvuče.Za role-playere je dušu dala.

Estetika i grafika je pola-pola. Krajolici izgledaju odlično, možda nijansu slabije od GW2,  ali bi character modeli trebali biti bolji, pogotovo lica.

Foundry questovi su sve bolji i bolji, čak možda i bolji od Crypticovih.

PVP je sad prvi puta dostupan i nije ništa manje zanimljiv od GW2 sPVP-a. Borbe traju dosta dugo, što je super, a mapa je "domination" tipa, kao u GW2 sPVP. PVP daje experience i "glory" bodove (kao u WoWu i SWTORu)

 

Po meni jedina mana su možda mape, koje su slične SWTOR mapama i imaju dosta "kanjona" i nevidljivih barijera. To neće odgovarati onima koji vole puno istraživati, ali to se znalo od prve najave igre.

 

11 godina
offline
Neverwinter Online

Sledeci vikend je tako daleko :/

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Neverwinter Online

dajte nesto o skilovima,

 

o da "Pics or not happening"

          (ili kako vec to kazu)

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Neverwinter Online

Ja sam igrao guardian defendera klasu tzv tank a i solidan je dps, jer je to ipak DnD igra.

 

Talenti su odlicni uradjeni, na pocetku dobijas skill poene, koje mozes da rasporedis u tri razlicite grane koje vode u dodatne tzv ako se dobro sjecam Champion talente, koji se dobijaju svakih hm ne znam tacno, valjda preko 40tog levela, ja sam dogurao do 20tog levela i nisam ni1 dobio.


Talenti su ok skroz, nemas spelova na pocetku da dobijes iz talenata, imas(govorim za svoju klasu) da  dizes threat bukvalno da tankas u instancama bolje, bez toga je skoro nemoguce, armor dizes, povecavas dmg koji dobijas od main atributa itd. Vecinom pasivne su sve magije, ako si igrao prije recimo Icewind Dale ili Baldurs gate, znas o cemu pricam iliti Neverwinters night.

Odlicno su uradjeni, imas pvp talente koji ti daju hp regen dok si *under snare or crowd control* i tako. Suma sumarum talenti su skroz dobro odradjeni.

 

 

evo jedan screenshot kad te napadne chest ;) rare stvarcica u igri jednom se desava kazu

 

http://i.imgur.com/b3ZyJQb.jpg

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Neverwinter Online

Evo jedne snimke PVP-a.

 

Za sada postoji samo "Domination" tip mape (npr.GW2 sPVP, WoW Arathi Basin ili SWTOR Aldeeran), ali je već objavljen arena PVP 5v5 deathmatch.

Također je u najavi large scale PVP, kao i open world PVP faction vs. faction.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neverwinter Online
DeniZg kaže...

Evo jedne snimke PVP-a.

 

Za sada postoji samo "Domination" tip mape (npr.GW2 sPVP, WoW Arathi Basin ili SWTOR Aldeeran), ali je već objavljen arena PVP 5v5 deathmatch.

Također je u najavi large scale PVP, kao i open world PVP faction vs. faction.

Previše bljeskavo za moj ukus i ti plavi krugovi oko vlastitog chara su mi jako iritantni. 

I'm very large!
11 godina
offline
Neverwinter Online

Meni je osobno ostao dojam da bi bilo puno prirodnije igru vrtit na nekoj konzoli.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neverwinter Online

Nos, složio bih se s tobom. No, recimo na mojem kompu tog nema i izgleda dosta drugačije, jer sve ovisi kako si složiš grafičke postavke, kojih ima stvarno jako puno.

 

Evo jedan zgodan filmić Clerica, lvl26, čisto da se vidi kako otprilike izgledaju mape.

 

Mape su jako slične SWTOR mapama (puno puteljaka, nije baš pretjerano otvoren svijet), ali su esteski vrlo dopadljive.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2013 13:28 (DeniZg).
12 godina
offline
Neverwinter Online

Ako kome treba beta key neka ga uzme ovdje, imate još 16 sati !

http://www.curse.com/betas/neverwinter-beta-key-giveaway

Majke mi
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Neverwinter Online

eto nasao i ja  malo pocetnog gameplay-a:

  (wizard mora se obavezno pogledat na 17-18min, ako vam se negleda sve)

 

(s guardian-om)

 

super je sto wizard za obicni napad ima spell (umjesto da nosi staff ili wand kao u ostalim mmo za autoattack)

izgleda bolje nego sto mislio a skilova fetsa perksa i kako jos se zvalo, ima stvarno dosta

ma samo da je Ui malo bolje prikazuje sve to, inace igra je  {#}

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice