Motorsport Manager

poruka: 38
|
čitano: 6.878
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Motorsport Manager

Izasao je Motorsport Manager, kao sta i samo ime govori manager ste tema koji se natjece u prvensvima sa formulom..ima ih 3..europski, aziski i world championship, s tim da europsko prvenstvo je sa najslabijim formulama, ond aide aziski sa jacima, i onda svj prvenstvo sa najjacim formulama. Igra nema licenciranu formulu 1 , sta se meni osobno svidja i odgovara. Originalno igrica je radjena bila za mobitele, al ni priblizno kao ova PC verzija, koja odma da napomenem NIJE port od verzije za mob, nego cistokrvna verzija, uz to da napomenem Sega je izdavac i Sega sa timom koji inace radi FM je pripomogla u izradi sta se i vidi u samom UI-u i opcenito.

 

Zasad igra dobiva samo pohvale, i ja igravsi je od jutros isto zasad sve jako jako dobro i jako mi se svidja...nazvao bi ovo kao FM samo sa formulama. Igra je dosta detaljna i sve aspekte vođenja tima imate, od izrade poboljsanja djelov aza formule, sponzora, HQ-ua, staff teama, racing i mechanic engenera, do samih igraca koji imaju svoje "karaktere", s slaganje auta za trke, odnosno slaganje setupa nakon sta testirate u practice sessiama, pa klasifikacije, pa stategije za trku, strategije za pit stop, kako ce koji igrac vozit tokom trke, recimo dal ce bit agresivni, normalno, jako oprezni, kakve gume ce koristit, sve to utjece kako i koliko ce trosit gume, dal ce pretjerat sa stiskanjem formule i unistit motor. Ukratko nabrojao sam neke stvari, al svi koji vole managment igre, ili ajmo rec tycoon igre DEFINITIVNO bi trebali ovo probat, jer ima "ona" verzija koja se moze skinut pa probate, ja osobno uzet cu igru na steamu jer sam prezadovljan. I odma da napomenem, igra nije laka, je rmozes imat najbolju formulu u prvenstvu, najbolje vozace, ako ne postavis setup formule kako treba, ako ne pripremis vozace kako treba, i ako tokom trke lose strategije koristis lako je moguce da zavrsis i u sreidni pa cak i na kraju poretka.

 

Ja sam se evo zadnju trku tako zeznuo...ostavio sam svog najboljeg igraca predugo na gumama za kisu, jer kiša je padala jako, i nakraju zavrsio "tek"5..dok drugi vozac kojem predviđaju da bi trebao bit u prvih 3 zavrsio je 16ti, jer tokom trke, 2 puta je sudjelovao u sudarima a niti jedan nije napravio sam nego drugi vozaci, tako da morao je ic dva puta u box da mu stavljaju novi nos i srede zadnju desnu gumu, i koliko god da sam poslje pritiskao s njim jednostavno nije imao srece, svaki put kad bi se priblizio top 5 nesto bi mu se desilo.

 

Procitajte revieve, odgledajte na YT, al toplo preporucam, i ima dosta dobar tutorial zapocetak daok ne pohvatate di je sta.

 

http://store.steampowered.com/app/415200/

 

 

Origin ID: ReaLazio
Moj PC  
2 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: Motorsport Manager

koja je cijena?

www.sportska-tribina.info
11 godina
neaktivan
offline
Re: Motorsport Manager
sportskatribina kaže...

koja je cijena?

 Na steamu 35 eura, al na g2play je 25 eura. Ja nisam stao od jucer igrat takorec :)

Origin ID: ReaLazio
7 godina
neaktivan
offline
Re: Motorsport Manager

kak si ti kupio? i jesi kupio za 25 e

www.sportska-tribina.info
11 godina
neaktivan
offline
Re: Motorsport Manager
sportskatribina kaže...

kak si ti kupio? i jesi kupio za 25 e

 Nisam jos kupio...u ponedeljak cu kupit preko g2play...trenutno igram "onu" verziju...

Origin ID: ReaLazio
8 godina
offline
Re: Motorsport Manager
Igrao sam ovu igru na mobitelu (jedina koju sam ikad kupio na mobu) i bila mi je super tako da vjerujem da je ova za pc jos bolja. Citao sam negdje da je puno puno detaljnija.
Ali mislim da cu ipak malo sacekati da padne cijena :)
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Motorsport Manager

ajd u inbox daj lin da probam kakva je

www.sportska-tribina.info
16 godina
offline
Motorsport Manager

Ljudi na GamesPlanet vam je 24.67eur. Uzmite tamo, a ne sa stranica tipa g2a gdje vam uvijek mogu bannati key.

A dream, all a dream, that ends in nothing, and leaves the sleeper where he lay down, but I wish you to know that you in
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Motorsport Manager
Prte kaže...
Igrao sam ovu igru na mobitelu (jedina koju sam ikad kupio na mobu) i bila mi je super tako da vjerujem da je ova za pc jos bolja. Citao sam negdje da je puno puno detaljnija.
Ali mislim da cu ipak malo sacekati da padne cijena :)

 Mobilnu verziju nisam igrao, al igram od jucer ujutro "onu" verziju, i prezadovoljan sam, a i igra dobiva samo pohvale, s tim da Sega i team koji radi FM su isto pripomogli tako da sve to izgleda jako jako odlicno.

 

"Onu" verziju imas u piratskoj uvali...cekam ponedeljak pa cu uzet original, jer vrijedi svake lipe, bar meni.

Origin ID: ReaLazio
7 godina
neaktivan
offline
Re: Motorsport Manager

ajd mi pošalji link u inbox s koje si skinuo..meni sve bacaju viruse i nemogu skinut

www.sportska-tribina.info
7 godina
neaktivan
offline
Re: Motorsport Manager

<Jel možeš svog vozača kreirati..Znači da se zove recimo Marko Marković

www.sportska-tribina.info
8 godina
offline
Re: Motorsport Manager
Nisam siguran. Ali u mobilnoj verziji si mogao imati skolu iz koje izlaze mladi vozaci. S random generiranim imenima, naravno
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Motorsport Manager

Da li netko zna gdje se može mjenjati rezolucija u game file pomocu txt editora? U postavka mi je samo ponuđena rezolucija 1280x720 pa mi su mi presitna slova. Jogurt verzija..

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Motorsport Manager

jel jogurt ili vrhnje? hahaha

www.sportska-tribina.info
11 godina
neaktivan
offline
Re: Motorsport Manager

Nazalost create your team ili driver nema u igri, nego biras od postojecih timova u 3 lige...ja igram euro, najslabiju. Za vozace, oni se random generiraju nakon pocetka nove igre i kasnije ih scoutas, ja imam nekog rezervistu koji je kao wonderkid, al nemam pojma dal ce uopce dobit sansu kod mene u timu jer trenutna ova ova dva vozaca voze najbolje sta mogu. Imam najbolju formulu u prvenstvu, sa najboljim djelovima, jedino po top speedu(engine) sam treci u prvenstvu, al zato uspijem u svakom practicu prije trke setup napravit vozacima da bude great ili excelent pa onda i oni odvoze super.

 

Zadnje tri trke 1-2 finish imao od svojih vozaca, ostala mi je jos 10ta i zadnja trka u prvenstvu a meni prvi vozac ima dovoljno ispred drugog da i da ne zavrsi utrku ostat ce prvi, sad u ovoj zadnjoj moram maksimalno pogurat drugog vozaca koji je u ukupnom poretku cetvrti, 6 bodova iza drugog, pa pokusat ga bar u prvih 3 ili idealno da bude drugi sveskupa. Nabavio sam dva nova mehanicara od 4 zvjezdice, jos cu sad nakraju dizajnera novog nabavit, da brze se rade djelovi. Prize Pool za osvajanje prvenstva je 125 milja, al neznam kako je podjeljeno na 10 timova, pa cekam da vidim kakav novac me ceka pa da mogu malo i HQ nadogradit, a dosta su skupe zgrade tamo, da mogu pocet radit recimo EPIC engine i gearbox, i da kasnije mogu eventualno custom rear i front wingove.

 

Planiram sljedecu sezonu ostat i dalje u istom teamu, znaci europe prvenstvo, di sto vise nadogradit auto, pogotovo sa Epic djelovima koje se moze dobit kad se izgradi određene zgrade a svaka je preko 15M.

 

Sve u svemu ja prezadovoljan igrom, isto tako mali hint, kad radite setup formula u practicu, obadva auta isti setup vam moraju imat nakraju, znaci u practice, vozite krug, slucajte sta ce vam vozaci rec, pazljivo, i onda se po tome ravnajte. naprimjer rec ce da formula ima previse oversteera, logicno sta morate. Racing Engineri pokazuju razlicito one zelene djelove di bi kako trebao bit setup, al ustvari setup za obadvije formule je isti tako da ako vam jedan vozac kaze da je aero na excelent, zapamtite mjere i brojeve kako su postavljena krilca za to formulu i prenesite na drugu, tako da i druga ima excelent.

 

 

Origin ID: ReaLazio
10 godina
offline
Motorsport Manager

Hm, dal' netko može ovaj manager usporediti sa onim Football ili pak sa Baseball?

Neki kratki presjek, razlike, iskustvo, težina, zadovoljstvo koje igra pruža...?

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Motorsport Manager

Meni neće da uđe u igricu, vjerojatno jer imam 4 GB RAMA

www.sportska-tribina.info
11 godina
neaktivan
offline
Re: Motorsport Manager
PzKpfw kaže...

Hm, dal' netko može ovaj manager usporediti sa onim Football ili pak sa Baseball?

Neki kratki presjek, razlike, iskustvo, težina, zadovoljstvo koje igra pruža...?

 

 Kao FM, dosta detalja, doduse ne detlajno kao FM, jer opet FM izlazi vec dosta godina i dosta je usavrsen, graficki engine i engine trka je jako lijep i dobar. Kao sta rekoh tim koji je zaduzen za FM je pripomogao sredit igru dokraja, tako da vidi se da je dobra :9 Pogledajte si revieve na steamu i opcenito na youtubeu, svi hvale igru i to s pravom, nakon par godina jos ce to bit kako spada, ako team od FM-a nastavi pomagat. Ima repack "one" verzije od nekih 4 gb-a..skine se pa proba..i kupi ako vam se svidja, bar ja tako cu u ponedeljak.

Origin ID: ReaLazio
7 godina
neaktivan
offline
Re: Motorsport Manager

jel se može sa 4 GB rama igrat?

www.sportska-tribina.info
11 godina
neaktivan
offline
Re: Motorsport Manager
sportskatribina kaže...

jel se može sa 4 GB rama igrat?

 A moglo bi kad sam vidio da mi igra trosi oko 3 GB-a rama kad se vrti trka, tako da trebalo bi...al idealnije bi bilo imat bar 6 do 8 gb-a rama

Origin ID: ReaLazio
7 godina
neaktivan
offline
Re: Motorsport Manager

Sad mi radi. Morao sam na C disk instalirat a ne na D

 

U prvoj utrci moji vozači su završili na 17 i 20 mjestu. Skroz sam promašio taktiku. A u kvalama moj vozač završio na 9 mjestu

www.sportska-tribina.info
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.11.2016 10:14 (sportskatribina).
10 godina
neaktivan
offline
Motorsport Manager

trebale su mi dvije trke da skuzim da ne treba mijenjat svaki dio bolida koji mi je ispod 50 posto. svaki ulazak u box mi je bio oko minutu. sad samo gorivo i gume mijenjam pa sta bude.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Motorsport Manager

ma ja sam uvijek izeđu 17 i 20 pozicije..hehe

www.sportska-tribina.info
11 godina
neaktivan
offline
Re: Motorsport Manager

Djelove ides na Improve parts tamo pod Car, i pokusavas da sto vise djelova poboljsas prije trke, pise zelenim dole koliko dana ili sata prije trke.

 

Recimo nove djelove kad radite, svaki ce imat jako malo, oko 20-40 durability, tako da nemojte ga odma stavljat na formulu, nego mu idite dignut durability, onda ga stavite, jer idelano je da tokom trke u box idete samo po benz i gume mjenjat, a ne da ostajete duze popravljat formulu.

 

Ja zavrsio prvu sezonu, Edda moja najbolja zavrsila prva sveskupa, a Sergio Arbeloa mi zavrsio sveukupno treci u poretku, zadnju trku koja je bila najteza, jer je bila kisa dokraja, uspio sam ga provuc sto vise napred. Timski sam zavrsio prvi logicno, dobio 17M od prize poola. Dobio sam invitation da se prebacim u asia cup, znaci upgrade od europskog, al odlucio sam da ne, i nakon toga ide buđet i planiranje formule za sezonu koja dolazi, tu si pustite ako mozete barem 20-25M, jer pokusavate sto bolju formulu napravit, znaci da malo trosi goriva a ide, da sto manje trosi gume, i da ima sto vecu pouzdanost, znaci sto manje iznenadnih kvarova tokom trke. Djelove bi preporuciuo da radite redosljedom, engine za prvu formulu, pa za drugu i tako za sve. al nemojte zanemarit ostale stvari jer je sve bitno, pogotovo kocnice, iako engine bi izdvojio kao najbitniji, al nemojte ga previse gurat napred, jer ja recimo prosle sezone po engineu sam bio tek treci u prvenstvu, sve ostalo prvo, i opet moji vozaci radili su super posao na trkama. Isto tako nemojt ezaboravit improvat partove, ljubicasta strana, imate recimo broj 250 a u zagradi 280, znaci da jos 30 bodova mozete taj dio upgrejdat, a  to ce vam svakako pomoc. 

 

Slobodno pitajte sta god vas zanima, jer u ovih 3 dana odigrao sam jako puno i dosta toga pohvatao. Samo nemojte mi molim vas slat PM, nego tu pitajte i objasnit cu najbolje sta mogu.

Origin ID: ReaLazio
10 godina
offline
Motorsport Manager

Zahvaljujući našem kolegi forumašu TheDarkSide (hvala, još jednom frende...) i ja sam instalirao MM

Evo ga, i ja sam skinuo ovu verziju "kaj se može" skinuti, te sam malo probao igrati...i tako, nego samo da velim ekipi, na svojoj main config, koja je slabašna za ovakav tip igre, sam uspio pokrenti MM, bez obzira kaj imam samo 4GB u odnosu na 6GM koji su navedni kao službeni minimum, te kaj imam integriranu grafičku na CPU.

 

Nego, samo se moram još polako naučiti igrati, neki možda manual....nisam ga pronašao ili tutorial dobar za preporuku ako netko ima.

 

Ili, jednostavno metoda pokušaja i pogreške, tvikajući one postavke bolida pa, kako mi ispadne...

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Motorsport Manager

Bolid u practicu namjestavas tako sta imas dva vozaca, recimo nednom stavis na lijevu stranu u onom zelenom, drugom stavis na desnu stranu u onom zelenu i vidis, dal jedna od tih strana pase, ako nijedna ne pase onda krenes prema sredini zelenom, jer nakraju obadve formule ti trebaju imat isti setup za najbolji setup znaci ljubicasti smajlic, al ni great nije lose. Pustis ih dva kruga, odvoze, vrats u box namjestis, pustis opet krug i vratis u box, samo zavisi koja divizija si, i kakva su pravila za practice mode, ima recimo normal koji je 11 min i long koji je 21 min, ovisno koja pravila vrijede za tu sezonu. Meni sad u euro cupu su klasifikacije ovu sezonu, dodana mi je stazta Vancuver, i raspodjela bodova je driugacija, da samo prvih 8 mjesta dobiva bodove..ostali nista...

 

Pravila za sezone varairaju jer ce vam dolazit ono da morate votat za određene stvari koje kao se predlazu, pa razmisljajte sta vam odgovara sta ne, ako recimo imate vrhunski tim sa puno novca i znate da ce te bit u prvih 3..onda vam se ne isplati glasat za pravilo da je raspodjela prize poola izjednacena za svih. Ili ako imate slab team, sigurno nece votat za pravilo koje je meni sad trenutno da samo prvih 8 vozaca dobiva bodove.

 

Meni doslo pravilo da imam izbor 12 setova guma po utrci(u to se ubraja practice i klasifikacije), a igram session na long, znaci trke imaju od 39 do 50 krugova. tako da moram uzimat u obzir kakvi me vremenski uvjeti ocekuju odprilike, i koliko krugova i kakav je track tyre wear, da ne uzmem premalo setova određene mekoce guma pa onda u utrci shvatim da sam se zahebao...za jednu trku zeznuo sam se i uzeo sam premalo setova guma Wet, pa mi se desilo da su mi vozaci trosili zadnji set tih guma a kisa nikako da stane, pa sam molio boga da stane prije nego istrose i taj zadnji set, jer bi onda moroa ic na intermediate gume a van kisa ko luda, pa nakraju sreca mi se smilovala i taman kad sam trebao u box mjenjat taj zadnji set guma vidio gore da sljedeci krug kisa prestaje..to me spasilo.

Origin ID: ReaLazio
10 godina
neaktivan
offline
Motorsport Manager

mislim da osnovne stvari u igri nije tesko za pohvatat. posebno ako ides na tutorial. jedino sam prerano kliknuo na objanjenje o gripu. obzirom da se u aute i motosport razumijem ko u matematiku... taj dio mi se izgubio. mislim ipak da je grip bolji sto je vise gume na pisti (znaci druga polovina utrke) pa se moze vise tjerat motor i/ili (?) gume. ovo vrijedi dok ne padne kisa koja opere tu gumu pa se grip resetira.

 

nego zanima me jel postoje modovi u igri da se ubace pravi sponzori, reklame, momcadi, vozaci... itd. i jos nesto. vidi se da je ekipa iz FM-a pomagala na igri, sto je ok. jedino mi nije jasno sto govnari nisu iz MM uzeli grafiku i prebacili je u ono smece od Fm.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Motorsport Manager
jovial kaže...

mislim da osnovne stvari u igri nije tesko za pohvatat. posebno ako ides na tutorial. jedino sam prerano kliknuo na objanjenje o gripu. obzirom da se u aute i motosport razumijem ko u matematiku... taj dio mi se izgubio. mislim ipak da je grip bolji sto je vise gume na pisti (znaci druga polovina utrke) pa se moze vise tjerat motor i/ili (?) gume. ovo vrijedi dok ne padne kisa koja opere tu gumu pa se grip resetira.

 

nego zanima me jel postoje modovi u igri da se ubace pravi sponzori, reklame, momcadi, vozaci... itd. i jos nesto. vidi se da je ekipa iz FM-a pomagala na igri, sto je ok. jedino mi nije jasno sto govnari nisu iz MM uzeli grafiku i prebacili je u ono smece od Fm.

 Nema licenc eza nista, sta je dobro, da ima licence recimo za FOrmulu 1 onda bi bili ograniceni na to sta je trenutno u F1, ovako mogu radit sta zele. Modovi vjerovatno ce doc, al meni iskreno i netrebaju, jer ovako je zanimljivije kad se igraci stvaraju, tj vozaci.

Origin ID: ReaLazio
11 godina
neaktivan
offline
Re: Motorsport Manager

Sta se tice gripa, on ovisi od staze,  uvjetima na stazi dal je staza takva da puno trosi gume, vremenski uvjeti, kakva je formula, dal puno sama po sebi trosi gume, vozaca isto, neki vozaci su agresivniji od drugih, neki su precizniji, kompontente gume isto, sto mekanije brze se trosi, ili recimo, ima dosta stvari koje utjeci na grip, al recimo ja trke koje vozim, 40 krugova po suncu, dize mi se ono naranđasto za track grip, znaci kako utrka odmice ostaci guma se formiraju malo po malo po stazi i time rade bolju podlogu za gume, koje onda manje se trose a daju bolje performanse.

Origin ID: ReaLazio
10 godina
neaktivan
offline
Re: Motorsport Manager
TheDarkSide kaže...

Sta se tice gripa, on ovisi od staze,  uvjetima na stazi dal je staza takva da puno trosi gume, vremenski uvjeti, kakva je formula, dal puno sama po sebi trosi gume, vozaca isto, neki vozaci su agresivniji od drugih, neki su precizniji, kompontente gume isto, sto mekanije brze se trosi, ili recimo, ima dosta stvari koje utjeci na grip, al recimo ja trke koje vozim, 40 krugova po suncu, dize mi se ono naranđasto za track grip, znaci kako utrka odmice ostaci guma se formiraju malo po malo po stazi i time rade bolju podlogu za gume, koje onda manje se trose a daju bolje performanse.

 hvala!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice