Magpie Fidelity Super Resolution za svaku igru

poruka: 5
|
čitano: 1.901
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Magpie Fidelity Super Resolution za svaku igru

https://github.com/Blinue/Magpie/releases

 

 

AMD-ov Fidelity Super Resolution (FSR) alternativa je NVIDIA DLSS-u koja ima za cilj smanjiti opterećenje GPU prikazivanjem na nižoj rezoluciji, a zatim povećava i izoštrava sliku s više sličica u sekundi. Trenutno je nekoliko igara najavilo podršku za AMD FSR, ali kineski programeri su  sada objavili alat za povećanje rezolucije koji radi s bilo kojom igrom. Sve što je potrebno je skinuti neki od buildova s githuba otpakirati i pokrenuti. Postavit ću primjer za League of Legends. Nativna rezolucija mog monitora je 1920x1080, a igru sam pokrenuo u 1280x720 u windowed modu i Magpie je upscale-ao igru na nativnu rezoluciju. Provjereno radi na AMD, Nvidia i Intel-ovim grafičkim karticama diskretnim i integriranim.

Odemo na https://github.com/Blinue/Magpie i kliknemo releases Odemo na https://github.com/Blinue/Magpie i kliknemo releases
Kliknemo assets i skinemo zadnji build Kliknemo assets i skinemo zadnji build
Otpakiramo i pokrenemo Magpie.exe Otpakiramo i pokrenemo Magpie.exe
Naštelamo slider za oštrinu (slider desno za oštro, slider lijevo za mutno) Naštelamo slider za oštrinu (slider desno za oštro, slider lijevo za mutno)
Pokrenemo igru na nižoj rezoluciji od nativne u windowed modu, kliknemo upscale na Magpie i dok odbrojava kliknemo na igru koja je u windowed modu ili jednostavno pritisnete Alt+F11 Pokrenemo igru na nižoj rezoluciji od nativne u windowed modu, kliknemo upscale na Magpie i dok odbrojava kliknemo na igru koja je u windowed modu ili jednostavno pritisnete Alt+F11
I nakon par sekundi imamo igru koja se izvodi u punoj rezoluciji s više sličica u sekundi I nakon par sekundi imamo igru koja se izvodi u punoj rezoluciji s više sličica u sekundi
Moj PC  
1 0 hvala 2
12 godina
offline
Magpie Fidelity Super Resolution za svaku igru

Ja koristim sličnu aplikaciju koja se zove Lossless Scaling , ima je na Steamu jeftino ili jogurt tamo gdje več sve nađeš.

 

Uživajte.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Magpie Fidelity Super Resolution za svaku igru
Streetpunk kaže...

Ja koristim sličnu aplikaciju koja se zove Lossless Scaling , ima je na Steamu jeftino ili jogurt tamo gdje več sve nađeš.

 

Uživajte.

 Meni se Magpie pokazao boljim a i free je dok se Lossless Scaling plaća 4 eura.

Nema neke razlike osim što Lossless Scaling smanjuje nativnu rezoluciju i dodaje FSR a Magpie povećava na nativnu rezoluciju i dodaje FSR.

Performanse su iste kod jedne i kod druge aplikacije.

12 godina
offline
Magpie Fidelity Super Resolution za svaku igru

Gledao sam na yt da je Lossless Scaling lakši za CPU (barem u RDR2), što bi moglo znaćiti osobama sa slabijim CPUima.

 

EDIT: evo linka :

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.10.2021 10:03 (Streetpunk).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Magpie Fidelity Super Resolution za svaku igru
Streetpunk kaže...

Gledao sam na yt da je Lossless Scaling lakši za CPU (barem u RDR2), što bi moglo znaćiti osobama sa slabijim CPUima.

 

EDIT: evo linka :

 Razlika se mjeri u promilima, manja je od 1%.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice