God Of War Pc izdvojena tema

poruka: 317
|
čitano: 94.386
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: God Of War Pc
Rocinante2112 kaže...

daj molimte, FA je smece.
gameplay jejedina bitna stvar, VA  i story je slag na torti,ne biskvit i cijela torta kao danasnje igre...

A zlatno doba s razlogom,progugaj šta je sve izaslo od 1998 do 2010. Ovo danas je more nezavrsenog mediokriteta.

 Ne vidim problem, igraš onda igre iz zlatnog doba, samo naprijed.

14 godina
protjeran
offline
Re: God Of War Pc
Krunoo7 kaže...

 Koliko god se slažem s tobom, mislim da nije fer reći da GoW nije objektivno dobra igrica.

Grafika je tu, combat je tu, priča je tu.

Ali, igra nije dobra za nas, koji smo slične igre igrali stotinama puta (DmC, soulsborne, HZD itd.), jer je najveca inovacija to što je igra ispoliranija.

Drago mi je da ima takvo nešto za mlade gamere i neka mlađarija uživa, al valja razumit zašto smo mi cinici.

 

Outer Wilds je nešta posebno, ne želim reći zašto jer bih spojlao igricu i molim te editaj zadnju rečenicu posta jer je i to spojler.

Upravo to, za pricat o ovome treba imat malo znanja (i iskustva) iz povijesti gaminga...

 

Evo izbrisao sam onaj blagi spoiler, lakse ce se ljudi navuc da probaju kad im to kazes ;)  Da mi je bar zaboravit da sam igrao OW da mogu ponovo...

 

Jesi igrao ekspanziju? 

14 godina
offline
God Of War Pc

Pretpostavka je majka svih zajeba. Igram se od arkadnih automata koje su ranih osamdesetih stavljali po bitrijama

. I svejedno mi je ovo dobra igra iako sam odigrao more sličnih igara.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: God Of War Pc
Rocinante2112 kaže...

daj molimte, FA je smece.
gameplay jejedina bitna stvar, VA  i story je slag na torti,ne biskvit i cijela torta kao danasnje igre...

A zlatno doba s razlogom,progugaj šta je sve izaslo od 1998 do 2010. Ovo danas je more nezavrsenog mediokriteta.

 Nostalgija, nostalgija niz dušu krenula
I cijeli život mene je za tebe vezala
Kad te nema ona mi je dom I rodbina
Nostalgija...


daj molim te

14 godina
protjeran
offline
Re: God Of War Pc
alscaul kaže...
Rocinante2112 kaže...

daj molimte, FA je smece.
gameplay jejedina bitna stvar, VA  i story je slag na torti,ne biskvit i cijela torta kao danasnje igre...

A zlatno doba s razlogom,progugaj šta je sve izaslo od 1998 do 2010. Ovo danas je more nezavrsenog mediokriteta.

 Nostalgija, nostalgija niz dušu krenula
I cijeli život mene je za tebe vezala
Kad te nema ona mi je dom I rodbina
Nostalgija...


daj molim te

Nope, da je nostalgija u pitanju, onda bi bili sposobni igrat ove nove naslove, al cinjenica je da su dosadni ko ku*ac jer nema niceg novog tu... Prije zasicenost...

8 godina
offline
God Of War Pc

Ova industrija je postala ogromna, previse je novaca u igri i svi igraju na sigurno.

Danas smo sretni kad je igra radi kak spada prvi dan.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: God Of War Pc
Rocinante2112 kaže...

daj molimte, FA je smece.
gameplay jejedina bitna stvar, VA  i story je slag na torti,ne biskvit i cijela torta kao danasnje igre...

A zlatno doba s razlogom,progugaj šta je sve izaslo od 1998 do 2010. Ovo danas je more nezavrsenog mediokriteta.

Nije to zlatno doba nego je doba kad si ti bio mlađi i manje ciničan. Garantiram ti da će sadašnja djeca za 10-15 godina isto tako kukati i nazivati ps4/xbone eru "zlatnim dobom", a pravi razlog će biti isti kao i tvoj sada: nostalgija.

2 godine
protjeran
offline
Re: God Of War Pc

Kratko i jasno objašnjeno. Starci gunđaju i grintaju. Ali ajde probam taj Outer Wilds, eno ga nedavno dodali na Xbox Gamepass. Recenzije ma Metacrtiticu su stvarno jako dobre, neću dalje spoilati igru guglanjem.

 

Ubrzo dolazi Uncharted 4 na PC, očekujem isto savršen port, ta igra mi je isto tako draga, što se priče tiče sve je već negdje viđeno ali ta karakterizacija likova, jednostavno majstorski odrađeno. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.1.2022 19:25 (EXIMO).
12 godina
offline
Re: God Of War Pc
Alex Mercer kaže...
Rocinante2112 kaže...

daj molimte, FA je smece.
gameplay jejedina bitna stvar, VA  i story je slag na torti,ne biskvit i cijela torta kao danasnje igre...

A zlatno doba s razlogom,progugaj šta je sve izaslo od 1998 do 2010. Ovo danas je more nezavrsenog mediokriteta.

Nije to zlatno doba nego je doba kad si ti bio mlađi i manje ciničan. Garantiram ti da će sadašnja djeca za 10-15 godina isto tako kukati i nazivati ps4/xbone eru "zlatnim dobom", a pravi razlog će biti isti kao i tvoj sada: nostalgija.

 garantiram ti da nece. ista stvar s mjuzom. standardi i klasici su s razlogom upravo to.

U moru smeća ljudi ce se sjecat pojedinih hitova. Ali ni u pribliznom broju kao prije.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.1.2022 15:14 (Rocinante2112).
13 godina
offline
Re: God Of War Pc
Znači God of War ili The Last of Us neće ostati upamćeni kao klasici? Tko god to misli je totalno neupućen.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
God Of War Pc

 Sretno sa Sigrun dečki

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: God Of War Pc
antimadridista kaže...
Znači God of War ili The Last of Us neće ostati upamćeni kao klasici? Tko god to misli je totalno neupućen.

Naravno da nece. Pravi klasici su uglavnom igre napravljene prije 2000. godine, igre koje su izmislile zanrove/podzanrove, uvele mehanike koje se danas uzimaju zdravo za gotovo itd... 

Kad bi to dvoje bili klasici, onda bi mogli za 10 godina sastavit listu od pae tisuca klasika, a to bas ne bi imalo smisla.

3 godine
offline
Re: God Of War Pc

igrao sam outer wilds i definitivno ne bih stavio ni blizu te titule, ali svakako se isplati odigrati jednom, ako nista, jedna od unikatnijih igara generacije, odlicna prica

 

nije mi se svidjelo dosta stvari oko glavne mehanike igre koje su po meni mogli puno bolje rjesiti, ali da ne ulazim u spojlere sad, nema smisla

 

nego jel ima tu netko na radeonki da javi kakav je performance? citam da na nevidiji ide puno bolje zbog dx11

13 godina
offline
Re: God Of War Pc
ansha kaže...
antimadridista kaže...
Znači God of War ili The Last of Us neće ostati upamćeni kao klasici? Tko god to misli je totalno neupućen.

Naravno da nece. Pravi klasici su uglavnom igre napravljene prije 2000. godine, igre koje su izmislile zanrove/podzanrove, uvele mehanike koje se danas uzimaju zdravo za gotovo itd... 

Kad bi to dvoje bili klasici, onda bi mogli za 10 godina sastavit listu od pae tisuca klasika, a to bas ne bi imalo smisla.

 A što da kažem nego 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.1.2022 18:21 (antimadridista).
15 godina
offline
Re: God Of War Pc
ansha kaže...
antimadridista kaže...
Znači God of War ili The Last of Us neće ostati upamćeni kao klasici? Tko god to misli je totalno neupućen.

Naravno da nece. Pravi klasici su uglavnom igre napravljene prije 2000. godine, igre koje su izmislile zanrove/podzanrove, uvele mehanike koje se danas uzimaju zdravo za gotovo itd... 

Kad bi to dvoje bili klasici, onda bi mogli za 10 godina sastavit listu od pae tisuca klasika, a to bas ne bi imalo smisla.

 Zašto igra mora biti začetnik žanra da bi bila vrijedna pamćenja? Pa upravo ti začetnici žanrova većinom bili previše grubi i nedorađeni i onda je netko drugi to usavršio i učinio zabavnim. Što se utjecajnih mehanika tiče, ima toga i danas, a da li se one tebi sviđaju ili ne je već druga stvar.

 

Pa samo Dark Souls ima ogroman utjecaj na hrpetinu igara od AAA pa sve do AA i indie kategorije, a izašao je 2011., poprilično nakon famoznog "zlatnog" doba. Npr. Assassin's Creed je imao utjecaj sa eagle visionom (i manjim dijelom tornjevima) na desetke igara uključujući i Witchera 3 a onda je zbog istog tog Witchera ubisoft iz temelja promijenio AC. Far Cry 3 je proširio upotrebu opcionalnih outpostova/banditskih kampova po open worldu, RE4 sa kamerom "s ramena", amnesia kao linearno horor iskustvo s bježanjem i sakrivanjem umjesto borbe, DMC sa devil triggerom i općenitim utjecajem na character action žanr, batman je imao ogroman utjecaj na shadow of mordor/war i mad maxa, doom eternal na ultrakill i shadow warrior 3 (i nadam se na još mnogo toga u budućnosti), klasični god of war je imao hrpu kopija itd. itd.. Mislim da ne trebam ni počinjati priču o regeneriranju healtha i cover sistemu, pokušajima kopiranja megapopularnih naslova tipa overwatch pa sve do mnogima mrskog battle royala.

 

Znači utjecaja, "novih" žanrova i mehanika ima, a sad je na pojedincu da odluči što mu se od toga sviđa, a što ne.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.1.2022 20:23 (Alex Mercer).
14 godina
protjeran
offline
Re: God Of War Pc
Alex Mercer kaže...
ansha kaže...
antimadridista kaže...
Znači God of War ili The Last of Us neće ostati upamćeni kao klasici? Tko god to misli je totalno neupućen.

Naravno da nece. Pravi klasici su uglavnom igre napravljene prije 2000. godine, igre koje su izmislile zanrove/podzanrove, uvele mehanike koje se danas uzimaju zdravo za gotovo itd... 

Kad bi to dvoje bili klasici, onda bi mogli za 10 godina sastavit listu od pae tisuca klasika, a to bas ne bi imalo smisla.

 Zašto igra mora biti začetnik žanra da bi bila vrijedna pamćenja? 

Kako se ono zove logicka pogreska kad ides pobiti ono sta ja nisam ni rekao? Isto tako sam rekao "uglavnom" od prije 2000., ima ih puno i kasnije...

A ocito je stvar i u drukcijem poimanju pojma "klasik"...

9 godina
offline
Re: God Of War Pc

Vezano za AMD kartice, na mojoj konfiguraciji sa zadnjim driverima, sve ultra, 2K rezolucija, vrti na oko 100 FPS-a.  Dropovi ne idu ispod 75 FPS-a.

 

Nisam igrao PS verziju tako da mi je verzija za PC prvi dodir s GoW franšizom. Trebalo mi je 4 dana da prođem cijelu igru, glavnu priču te sve dodatne zadatke.

 

Grafički je igra jako lijepo napravljena, vidi se da su dizajneri posvetili dosta vremena detaljima. Priča je pitka i lijepa, dijalozi su odlični i zanimljivi. Ovo nije „puzzle game“ tako da zagonetke nisu teške, nego se svode na potragu za nekim simbolom ili na dobar tajming.  

 

Što se borbe tiče, igra podržava promjenu težine u „letu“ te možete u svakom trenutku mijenjati težinu igranja.  U slučaju da igrate na lako („tell me a story“) nećete imat nekih većih problema, dok već kod normalne razine (blanced) neke će vam borbe biti izazovne. Razina „give me a challenge“ je jako teška i ako niste vješti ili ne želite posvetiti puno vremena na igranje nemojte je izabrati. Razinu „give me god of war“ bi preporučio samo jako vještim igračima i entuzijastima, jer je bolesno teško (bar meni).

 

Ono što bi moglo biti bolje su završeci borbi koji se svode na iste animacije (svaki tip neprijatelja ima svoju animaciju koja se ponavlja) te su me smetale nagle promjene zvuka kada glavni lik ulazi/izlazi iz zatvorenih u otvorene prostore ili kod okretanja glavnog lika. Pozicioniranje zvuka u prostoru je meni neprirodno i trebali su to bolje napraviti. Što se grafike tiče, ne sviđa mi se kako je prikazana voda u igri, može se to puno bolje (jako mi se sviđa kako je voda napraviljena u Far Cry 6).  

 

Ocjena: 90/100

Emilio Estavez
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.1.2022 8:46 (Emilio Estavez).
15 godina
offline
Re: God Of War Pc
ansha kaže...
Alex Mercer kaže...
ansha kaže...
antimadridista kaže...
Znači God of War ili The Last of Us neće ostati upamćeni kao klasici? Tko god to misli je totalno neupućen.

Naravno da nece. Pravi klasici su uglavnom igre napravljene prije 2000. godine, igre koje su izmislile zanrove/podzanrove, uvele mehanike koje se danas uzimaju zdravo za gotovo itd... 

Kad bi to dvoje bili klasici, onda bi mogli za 10 godina sastavit listu od pae tisuca klasika, a to bas ne bi imalo smisla.

 Zašto igra mora biti začetnik žanra da bi bila vrijedna pamćenja? 

Kako se ono zove logicka pogreska kad ides pobiti ono sta ja nisam ni rekao? Isto tako sam rekao "uglavnom" od prije 2000., ima ih puno i kasnije...

A ocito je stvar i u drukcijem poimanju pojma "klasik"...

 Možda bih i pobio argumente kad bi mi dao konkretne primjere, a ne samo "u moje vrijeme je sve bilo bolje".

14 godina
offline
God Of War Pc

Teško je za igre primejnjivati istu definiciju klasika kao npr. za književnost. Igre su medij koji se vremenom može drastično mijenjati zbog tehnologije. Svevremenski igrači klasik je Tetris npr.

 

Kaj se igara tiče rekao bih da svaka generacija ima svoje klasike, jer te klasike igra jako malo ili ništa novih gamera, rekao bih i starih gamera. Ostali su klasici na papiru, a ne kao roba koja se konzumira.

 

U književnosti se klasici redovno čitaju iz generaciju u generaciju, ili npr. kazališne predstave se redovno glume i gledaju, balet i sl.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: God Of War Pc
Alex Mercer kaže...
ansha kaže...
Alex Mercer kaže...
ansha kaže...
antimadridista kaže...
Znači God of War ili The Last of Us neće ostati upamćeni kao klasici? Tko god to misli je totalno neupućen.

Naravno da nece. Pravi klasici su uglavnom igre napravljene prije 2000. godine, igre koje su izmislile zanrove/podzanrove, uvele mehanike koje se danas uzimaju zdravo za gotovo itd... 

Kad bi to dvoje bili klasici, onda bi mogli za 10 godina sastavit listu od pae tisuca klasika, a to bas ne bi imalo smisla.

 Zašto igra mora biti začetnik žanra da bi bila vrijedna pamćenja? 

Kako se ono zove logicka pogreska kad ides pobiti ono sta ja nisam ni rekao? Isto tako sam rekao "uglavnom" od prije 2000., ima ih puno i kasnije...

A ocito je stvar i u drukcijem poimanju pojma "klasik"...

 Možda bih i pobio argumente kad bi mi dao konkretne primjere, a ne samo "u moje vrijeme je sve bilo bolje".

Cuj "moje vrijeme", jos sam ziv i jos igram igre tako da je i dalje moje vrijeme.

Stvar je sta klasik ne mora biti po danasnjim kriterijima vrhunska igra, kao sto i danasnja vrhunska igra ne mora biti klasik... 

Za, lupam, 20 godina, imat ces GOW sa jos puno boljom grafikom, boljim AI-em, boljim RPG elementima itd... Po vasoj logici je svaka daljnja iteracija s malim pomacima novi klasik? Nope, to nisi klasici.

13 godina
offline
Re: God Of War Pc
Emilio Estavez kaže...

Vezano za AMD kartice, na mojoj konfiguraciji sa zadnjim driverima, sve ultra, 2K rezolucija, vrti na oko 100 FPS-a.  Dropovi ne idu ispod 75 FPS-a.

 

Nisam igrao PS verziju tako da mi je verzija za PC prvi dodir s GoW franšizom. Trebalo mi je 4 dana da prođem cijelu igru, glavnu priču te sve dodatne zadatke.

 

Grafički je igra jako lijepo napravljena, vidi se da su dizajneri posvetili dosta vremena detaljima. Priča je pitka i lijepa, dijalozi su odlični i zanimljivi. Ovo nije „puzzle game“ tako da zagonetke nisu teške, nego se svode na potragu za nekim simbolom ili na dobar tajming.  

 

Što se borbe tiče, igra podržava promjenu težine u „letu“ te možete u svakom trenutku mijenjati težinu igranja.  U slučaju da igrate na lako („tell me a story“) nećete imat nekih većih problema, dok već kod normalne razine (blanced) neke će vam borbe biti izazovne. Razina „give me a challenge“ je jako teška i ako niste vješti ili ne želite posvetiti puno vremena na igranje nemojte je izabrati. Razinu „give me god of war“ bi preporučio samo jako vještim igračima i entuzijastima, jer je bolesno teško (bar meni).

 

Ono što bi moglo biti bolje su završeci borbi koji se svode na iste animacije (svaki tip neprijatelja ima svoju animaciju koja se ponavlja) te su me smetale nagle promjene zvuka kada glavni lik ulazi/izlazi iz zatvorenih u otvorene prostore ili kod okretanja glavnog lika. Pozicioniranje zvuka u prostoru je meni neprirodno i trebali su to bolje napraviti. Što se grafike tiče, ne sviđa mi se kako je prikazana voda u igri, može se to puno bolje (jako mi se sviđa kako je voda napraviljena u Far Cry 6).  

 

Ocjena: 90/100

 Ne na najtežoj razini

9 godina
offline
Re: God Of War Pc
freddie kaže...

 Sretno sa Sigrun dečki

 Sigrun who?

9 godina
offline
God Of War Pc

Vidim da je pokrenuta rasprava o tome da li je neka igra klasik ili nije. Ono što vam mogu reći da mi je prvo računalo bio Commodore 64, pa Amiga 500 i onda PC. Igram igrice od 1987. godine. Po meni su klasici naslovi koji su donijeli nešto novoga u svijet igara, a ostalo su manje-više dobre, loše ili osrednje igre. Po navedenoj klasifikaciji, mogu reći da je GoW dobra igra i mogu je preporučiti svima koji vole taj tip igara (akcijske avanture s povijesnim elementima).

 

Što se klasika tiče o tome bi se dalo raspravljati. Bez obzira na iskustvo, mislim da nisam kompetentan da razlažem cijelu povijest igara u računalnoj industriji i da nepobitno identificiram klasike, ali mogu nabrojati neke od naslova koji su meni bili revolucija i koje sam imao prilike i odigrati:

  1. Defender of the Crown (Commodeore 64)
  2. Street Fighter (Amiga 500)
  3. Another World (Amiga 500)
  4. The Secret of Monkey Island (Amiga 500)
  5. Tetris (PC)
  6. Prince of Persia (PC)
  7. Wolfenstein 3D (PC)
  8. Myst (PC)
  9. Diablo (PC)
  10. World of Warcraft (PC)

 

Navedene igre su izašle i na drugim platformama, ja sam naveo platformu na kojoj sam je ja igrao …

Emilio Estavez
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
God Of War Pc

Al max detalji i 4k igra izgleda prebrutalno. Samo par igri je tu bilzu po grafici, detaljima i sl. 

Moj PC  
5 0 hvala 1
2 godine
protjeran
offline
God Of War Pc

God of War 1 i 2 su klasici, pogotovo GoW 2 iz 2007 godine, onakvu igretinu, onakav level dizajn na ograničenom PS2 hardveru. Neviđeno do tada. Eto ansha nadam se da ispunjava neke tvoje kriterije što klasik treba biti. PS Outer Wilds na Xboxu Series S ide na 30FPSova, krvare mi oči, nemogu to igrati dok se ne dokopam neke grafičke.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.1.2022 22:00 (EXIMO).
 
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: God Of War Pc
EXIMO kaže...

God of War 1 i 2 su klasici, pogotovo GoW 2 iz 2007 godine, onakvu igretinu, onakav level dizajn na ograničenom PS2 hardveru. Neviđeno do tada. Eto ansha nadam se da ispunjava neke tvoje kriterije što klasik treba biti. PS Outer Wilds na Xboxu Series S ide na 30FPSova, krvare mi oči, nemogu to igrati dok se ne dokopam neke grafičke.

 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
14 godina
protjeran
offline
Re: God Of War Pc
EXIMO kaže...

God of War 1 i 2 su klasici, pogotovo GoW 2 iz 2007 godine, onakvu igretinu, onakav level dizajn na ograničenom PS2 hardveru. Neviđeno do tada. Eto ansha nadam se da ispunjava neke tvoje kriterije što klasik treba biti. PS Outer Wilds na Xboxu Series S ide na 30FPSova, krvare mi oči, nemogu to igrati dok se ne dokopam neke grafičke.

Znam, 900p i 30fps... Ja sam ga tako prosao :)

15 godina
offline
God Of War Pc

Nemojte zaboraviti trojku, vrhunski završetak Grčke sage.

Meni su svi nastavci odlični, no prva tri uz ovaj novi su za mene vrh cijelog serijala. Volio bi da Sony prebaci cijeli serijal na PC.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
God Of War Pc

Otključao chisel došao do valkira...dobri Bože.

Uspio je do pred kraj sjebat i ubije me, stvarno su jake jake, različiti napadi...možda još trebam ojačat, 5lvl sam tek :(

ona šta stvara minnione mi je previše, ostane joj jedna trećina.

Ona neka sa kosturskom glavom, podno planine nju skinem do praktički one hit, i izgubim :)

 

u svakom slučaju, zabavno :)

 

btw mogu kraftat neke zlatne djelove armora zasad, i koštaju me dosta nekog rijetkog materijala tak da mogu samo jedan dio, jel se isplati ili čekat da dropne negdje nešti na nekom kvestu?

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2022 14:28 (fila2208).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
God Of War Pc

Ocekivano,Sonyev potez da starije naslove izda i za pc je uzrokovao to da only PC ekipa sad zeli kupit Ps5 i probat ostalo sto Sony nudi 🥂

Ali i zasluzeno,Sony ima najbolju kolekciju IPova u cjelom gamingu i prosirit ih na pc gaming zajednicu je bio dobar potez sa svake zamislive strane.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice