Battlefield 2042 izdvojena tema

poruka: 7.644
|
čitano: 1.276.988
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
23 mjeseca
neaktivan
offline
Re: Battlefield 2042
Brki1994 kaže...

 

Glede performansi, na 5900x se vrti vrlo dobro. Očito više jezgri nadomješta lošu optimizaciju enginea.

 Ma nista to. Pokreni BFV ili BF1 pa ces vidjet sto je optimizacija, a mape su jedno 7 puta ljepse i funkcionalnije. Isto imam 5900X pa mi je sve poznato.

BFV kao "previous gen" igra cak koristi vise threadova, ali opet bi tu bio dovoljan i 8C/16T procesor tako da nije do toga.

 

Takoder razne price o puno igraca i vecim mapama ne piju vodu. Lijepo podes na Portal, udes u neku legacy mapu (znaci standardna velicina ili recimo minijaturni Noshahr canals) sa 2 igraca i opet manje fpsa nego na punom BFV serveru sa 64 igraca. Pa tko tu koga?

Podes na prazno mjesto na mapi i pogledas u daljinu, zakljucas fps na niskih 120 i upalis perfoverlay.drawgraph 1 i gledas sto se dogada; u BFV ravna crta, a u 2042 mikrooscilacije.

 

Iako vise ne igram, bas me zanima kako bi Zen4 vrtio ovo pa cu pokusat kasnije ove godine testirat malo.

BFV BFV
2042 2042
BFV pun server 120fps lock BFV pun server 120fps lock
2042 Portal prazan server 120fps lock 2042 Portal prazan server 120fps lock
6 godina
neaktivan
offline
Re: Battlefield 2042
pdrx kaže...
Brki1994 kaže...

 

Glede performansi, na 5900x se vrti vrlo dobro. Očito više jezgri nadomješta lošu optimizaciju enginea.

 Ma nista to. Pokreni BFV ili BF1 pa ces vidjet sto je optimizacija, a mape su jedno 7 puta ljepse i funkcionalnije. Isto imam 5900X pa mi je sve poznato.

BFV kao "previous gen" igra cak koristi vise threadova, ali opet bi tu bio dovoljan i 8C/16T procesor tako da nije do toga.

 

Takoder razne price o puno igraca i vecim mapama ne piju vodu. Lijepo podes na Portal, udes u neku legacy mapu (znaci standardna velicina ili recimo minijaturni Noshahr canals) sa 2 igraca i opet manje fpsa nego na punom BFV serveru sa 64 igraca. Pa tko tu koga?

Podes na prazno mjesto na mapi i pogledas u daljinu, zakljucas fps na niskih 120 i upalis perfoverlay.drawgraph 1 i gledas sto se dogada; u BFV ravna crta, a u 2042 mikrooscilacije.

 

Iako vise ne igram, bas me zanima kako bi Zen4 vrtio ovo pa cu pokusat kasnije ove godine testirat malo.

 Kvrapcu, taman sam mislio novi procesor ici kupit radi bf-a pa da dobijem vise slicica u sekundi, no tvoj post me spasio da ne potrosim novce. Veliko hvala.

15 godina
offline
Re: Battlefield 2042
pdrx kaže...
Brki1994 kaže...

 

Glede performansi, na 5900x se vrti vrlo dobro. Očito više jezgri nadomješta lošu optimizaciju enginea.

 Ma nista to. Pokreni BFV ili BF1 pa ces vidjet sto je optimizacija, a mape su jedno 7 puta ljepse i funkcionalnije. Isto imam 5900X pa mi je sve poznato.

BFV kao "previous gen" igra cak koristi vise threadova, ali opet bi tu bio dovoljan i 8C/16T procesor tako da nije do toga.

 

Takoder razne price o puno igraca i vecim mapama ne piju vodu. Lijepo podes na Portal, udes u neku legacy mapu (znaci standardna velicina ili recimo minijaturni Noshahr canals) sa 2 igraca i opet manje fpsa nego na punom BFV serveru sa 64 igraca. Pa tko tu koga?

Podes na prazno mjesto na mapi i pogledas u daljinu, zakljucas fps na niskih 120 i upalis perfoverlay.drawgraph 1 i gledas sto se dogada; u BFV ravna crta, a u 2042 mikrooscilacije.

 

Iako vise ne igram, bas me zanima kako bi Zen4 vrtio ovo pa cu pokusat kasnije ove godine testirat malo.

 Pa problem je u tome sto su senior devovi iz DICE-a otisli. Oni koji su napravili, odrzavali i nadogradjivali Frostbite. Frostbite jako jako kompleksan engine, pokazao je kroz godine sto sve moze, ali je isto tako sigurno vrlo tesko raditi promjene na njemu, pogotovo kad je ekipa koja ima svo znanje o njemu otisla. Covjeka koji je na nekom projektu radio 10-15 godina je vrlo vrlo tesko zamijeniti, cak i da nadjes nekog tko je na tehnicki istoj razini, trebat ce mu godine dok ne stekne potrebno znanje o proizvodu i snalazenje u projektu koje je imao covjek koji je otisao. A i morat ces ga vjerojatno platiti podosta vise. Ali management koji nije iz IT industrije, misli da su svi zamjenjivi. Sto je projekt kompleksniji to je teze naci zamjenu za nekog. Necu niti zamislili kako je friskim devovima radit u tak necem, tko god je radio na nekim legacy projektima zna kako je to uci u neciji kod bez dokumentacije, a kamoli jos da nemas kog pitati. S tim da se jako malo projekata moze mjeriti s kompleksnoscu Frostbitea. DICE je jos 2011 rekao da BF moze tehnicki raditi s cak 256 igraca, dakle OG DICE devovi su mogli to postici na PS3, a danas tvrde da se ne moze to postici na PS5? Prema slici koju sam nasao online, PS5 je brzi u prosjeku od 11x do 160x, ovisno o komponenti koja se gleda. Dakle mislim da je ocito da je danasnje stanje rezultat loseg vodjenja tvrtke jer su dopustili da im najbolji ljudi odu, i iskreno to ne ulijeva nadu za sljedeci nastavak. Makar, mislim da je dosad vecina ljudi uopce i izgubila zelju za BF-om. Nakon 5-ice su se jos nadali da ce izaci neki dobar moderan BF, ali nakon ovakve pljuske ne znam tko moze opet kupiti sljedeci nastavak.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.8.2022 11:21 (emerik).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Battlefield 2042
emerik kaže...
 DICE je jos 2011 rekao da BF moze tehnicki raditi s cak 256 igraca, dakle OG DICE devovi su mogli to postici na PS3, a danas tvrde da se ne moze to postici na PS5?

 

 

To je kao kad NASA kaze da nemaju tehnologiju za poslati ljude na mjesec

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: Battlefield 2042
emerik kaže...

 Pa problem je u tome sto su senior devovi iz DICE-a otisli. Oni koji su napravili, odrzavali i nadogradjivali Frostbite. Frostbite jako jako kompleksan engine, pokazao je kroz godine sto sve moze, ali je isto tako sigurno vrlo tesko raditi promjene na njemu, pogotovo kad je ekipa koja ima svo znanje o njemu otisla. Covjeka koji je na nekom projektu radio 10-15 godina je vrlo vrlo tesko zamijeniti, cak i da nadjes nekog tko je na tehnicki istoj razini, trebat ce mu godine dok ne stekne potrebno znanje o proizvodu i snalazenje u projektu koje je imao covjek koji je otisao. A i morat ces ga vjerojatno platiti podosta vise. Ali management koji nije iz IT industrije, misli da su svi zamjenjivi. Sto je projekt kompleksniji to je teze naci zamjenu za nekog. Necu niti zamislili kako je friskim devovima radit u tak necem, tko god je radio na nekim legacy projektima zna kako je to uci u neciji kod bez dokumentacije, a kamoli jos da nemas kog pitati. S tim da se jako malo projekata moze mjeriti s kompleksnoscu Frostbitea. DICE je jos 2011 rekao da BF moze tehnicki raditi s cak 256 igraca, dakle OG DICE devovi su mogli to postici na PS3, a danas tvrde da se ne moze to postici na PS5? Prema slici koju sam nasao online, PS5 je brzi u prosjeku od 11x do 160x, ovisno o komponenti koja se gleda. Dakle mislim da je ocito da je danasnje stanje rezultat loseg vodjenja tvrtke jer su dopustili da im najbolji ljudi odu, i iskreno to ne ulijeva nadu za sljedeci nastavak. Makar, mislim da je dosad vecina ljudi uopce i izgubila zelju za BF-om. Nakon 5-ice su se jos nadali da ce izaci neki dobar moderan BF, ali nakon ovakve pljuske ne znam tko moze opet kupiti sljedeci nastavak.

 

 Uopće nije bitno koliko igrača može...64p je perfektno balansirano za komplet uživanje u onom što bf činim takvim kakvim je.

 

sve ostalo je nebitno, samo su na bf5 trebali nabaciti modern day skin.

 

No ne znaju nit ima tko.

 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
10 godina
offline
Battlefield 2042

Razina detalja MW2019 vs BF2042. Ne bi čovjek vjerovao koji ih ima više.  

مرګ ژوبله
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Battlefield 2042

Trebalo je puno truda i znanja da izbace sve ono što su imali prijašnji pravi batlefildi. Svaka čas.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Battlefield 2042

Jedva čekam da nas opet zajebu

 

Koristite blage riječi i jake argumente
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Battlefield 2042
Dodinho kaže...

Jedva čekam da nas opet zajebu

 Ne brini, neće

مرګ ژوبله
12 godina
offline
Re: Battlefield 2042
Dodinho kaže...

Jedva čekam da nas opet zajebu

 

 

Mene sigurno više neće, a pogotovo ne kad mi to tvrdi majstor clickbaita Jackfrags. 

 

BF2042 mi je čak zgadio i PC gaming i shootere, pa sam se nakon njega posve prebacio na PS5 i single play uživancije.

 

Najgore od svega je što čak razmišljam igrati COD kad izađe iako ga nikad nisam igrao osim jedne bete i par puta ovog besplatnog battle royalea.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
13 godina
offline
Battlefield 2042

Zašto bi bilo najgore..ono sjedneš za pc i igraš. Igraš pc igre uživaš u njima. To je kao da si navijač hajduka, ali ne smiješ pogledati utakmicu dinama iako voliš nogomet...

glupost.

 

Sjedneš i igraš ako ti se igra. Igram cod i bf paralelno godinama, cod je quick fix za upucat ruku, bf je uvijek bio više za druženje i ts spiku zajebanciju i malo si ipak trebao razmišljati.

Svaka igra nudi nešto svoje, a obzurom da 2042 nudi jako malo, mw2 kakav god da bude bit će zasigurno puno bolji i igriviji tako da zašto bi bilo nezz sramota igrati neku igru...ako ti se igra igraj i fornite, ako ti je ok.

 

Koga briga, bitno da provodiš vrijeme s igrom koja ti se sviđa, a ne nešto na silu nezz..

 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Battlefield 2042
fila2208 kaže...

Zašto bi bilo najgore..ono sjedneš za pc i igraš. Igraš pc igre uživaš u njima. To je kao da si navijač hajduka, ali ne smiješ pogledati utakmicu dinama iako voliš nogomet...

glupost.

 

Sjedneš i igraš ako ti se igra. Igram cod i bf paralelno godinama, cod je quick fix za upucat ruku, bf je uvijek bio više za druženje i ts spiku zajebanciju i malo si ipak trebao razmišljati.

Svaka igra nudi nešto svoje, a obzurom da 2042 nudi jako malo, mw2 kakav god da bude bit će zasigurno puno bolji i igriviji tako da zašto bi bilo nezz sramota igrati neku igru...ako ti se igra igraj i fornite, ako ti je ok.

 

Koga briga, bitno da provodiš vrijeme s igrom koja ti se sviđa, a ne nešto na silu nezz..

 

 Nije da ijedan COD, BF, Apex ili drugo utječe na kvalitetu mog života na toj razini, da bi to kategorički odbacio. Djetinjaste spike wanna be online warriora. Treba sve probat, zašto ne, osobito ako je bespla. Dobro koji puta daš pare pa se zajebeš i to je dio života. Ko se srami možda je propustio više nego je toga svjestan. Sate i sate zabave, a zašto?

مرګ ژوبله
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Battlefield 2042
Zapeo si u nekom prošlom vremenu. Ts se odavno ne koristi 😜
Dobro da xFire nisi spomenuo 😅
13 godina
offline
Re: Battlefield 2042
silvio3105 kaže...
Zapeo si u nekom prošlom vremenu. Ts se odavno ne koristi 😜
Dobro da xFire nisi spomenuo 😅

 Da, ali se koristio, i to su zlatna vremena. Barem je imao opciju da zapišti kad pričaš mjutan, a ne na discordu ne znam jesam mjutan ili ne.

Valjda teško to sprogramirati.

 

U svakom slučaju vremena xfirea i ts-a su bila vrh. Discord mi nikad iksreno nije sjeo.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Battlefield 2042

Slažem se 😁

13 godina
offline
Battlefield 2042

Ima kakih najava, kada bi mogao izaći sljedeći nastavak?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Battlefield 2042

Od 24. do 26. rujna open beta za sve platforme. 

مرګ ژوبله
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Battlefield 2042

Nije točno rekli su 30. veljače 

kradem mine iz minskog polja
12 godina
offline
Re: Battlefield 2042
fila2208 kaže...

Zašto bi bilo najgore..ono sjedneš za pc i igraš. Igraš pc igre uživaš u njima. To je kao da si navijač hajduka, ali ne smiješ pogledati utakmicu dinama iako voliš nogomet...

glupost.

 

Sjedneš i igraš ako ti se igra. Igram cod i bf paralelno godinama, cod je quick fix za upucat ruku, bf je uvijek bio više za druženje i ts spiku zajebanciju i malo si ipak trebao razmišljati.

Svaka igra nudi nešto svoje, a obzurom da 2042 nudi jako malo, mw2 kakav god da bude bit će zasigurno puno bolji i igriviji tako da zašto bi bilo nezz sramota igrati neku igru...ako ti se igra igraj i fornite, ako ti je ok.

 

Koga briga, bitno da provodiš vrijeme s igrom koja ti se sviđa, a ne nešto na silu nezz..

 

 

Najgore ne u smislu dječjih prepirki što je bolje, nego u smislu da razmišljam igrati nešto što mi se nikad nije sviđalo zbog niza razloga (manji scale, bezvezne mape koje se uvijek svode na hodnike, ono pozivanje zračnih napada i idiotarija i sl.)...

 

Sad kad sam to napisao, opet mislim da neću igrati ni COD. 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
15 godina
offline
Battlefield 2042

Kad naprave COD MW2 u frostbyte enginu i bez dječjih pizdarija iz warzone-a, eeee onda bi to vrijedilo. 

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Battlefield 2042

Ah, kao što rekoh wanna be... kad im ne paše onda je dječje, jer oni su etalon i trendseteri. Pih. Prepun ih je reddit zato i je 2042 tu gdje je, u kurcu.

 

EDIT: dječje WZ 2.0 pizdarije vs 2042 muškarčine (Frostbyte )

مرګ ژوبله
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.8.2022 11:09 (Super64).
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Battlefield 2042

Te kosturko glave na čarapama za lice su baš za pubertetlije 

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Battlefield 2042

Moj PC  
0 0 hvala 2
12 godina
offline
Battlefield 2042

Debilni kret......DICE vraća sistem klasa i dodali su par bora na licu specijalista...Wooow ovo će biti najbolji Bf ikad

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.8.2022 17:29 (MRSKI).
Moj PC  
6 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Battlefield 2042
MRSKI kaže...

Debilni kret......DICE vraća sistem klasa i dodali su par bora na licu specijalista...Wooow ovo će biti najbolji Bf ikad

 Hej pa ovo je napredak za EA, trebalo im je samo 10 mjeseci da skuže koliko ljudi mrze specijaliste

Battlelog: [G] pijana_carapa
15 godina
offline
Battlefield 2042

Da im je skužit kako ubacit server browser na nove mape, ipak je to nešto nikad viđeno oprošteno im. Nekih par komada novih mapica će naprave kažu čim covid nestane sa planeta.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Battlefield 2042
Super64 kaže...

Ah, kao što rekoh wanna be... kad im ne paše onda je dječje, jer oni su etalon i trendseteri. Pih. Prepun ih je reddit zato i je 2042 tu gdje je, u kurcu.

 

EDIT: dječje WZ 2.0 pizdarije vs 2042 muškarčine (Frostbyte )

 

Cijeli WZ je glorificirani front za skinove. Koliko sam vidio, trenutno postoji 1091 skin za operatere. Smijat se BF-u kad u CoD-u postoji doslovno ovo:

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  

 

Ima još debilana, nije mi se dalo više gledat.

uteče Medžedža!
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.8.2022 18:33 (animosity_frenzy).
14 godina
offline
Battlefield 2042

Maškare se igraju skrivača.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Battlefield 2042

za početak su malo pristojniji odma me povuko igra

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.8.2022 18:37 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Battlefield 2042

Igra djeluje čist okej sada. Kad završim spidermana budem malo zaigrao.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice