Assassin’s Creed Valhala

poruka: 604
|
čitano: 148.130
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Assassin’s Creed Valhala
Sova kaže...

 

Sova kaže...

 ekipa, jel se itko javio sa uplay+? ima li kakvih novosti?

 Ma kakvi, ne odgovaraju na mailove, ne javljaju se na chat. Katastorfa od supporta...

Vidim da im je pun forum ekipe koja se zali, ali Ubi to ne jebe, samo zakljucaju forum. I tako vec cetvrti dan niti para niti igre

 

Ako ti se bas igra, kupi igru, stedi zivce.

vise mi je napeto sto je ultimate edition 15 eura, a ne 110. 

It is not who you are, it is who you know.
9 godina
offline
Re: Assassin’s Creed Valhala
Obi Wan kaže...
Cansee kaže...
Obi Wan kaže...
Cansee kaže...

 

Sova kaže...

 ekipa, jel se itko javio sa uplay+? ima li kakvih novosti?

 

ma ništa kod mene. katastrofa. s tim da može biti i da banci treba dan ili dva radna dana da to obrade i šta ti ja znam. Kad ti uzimaju lovu zgrabe je u sekundi. Kad ti vraćaju kao da šalju golubom pismonošom. S tim da očito ubisoft nije sposoban ni uzeti lovu

 a cekaj, trazio si povrat sredstava ili je ubisoft odlucio da ti vrati pare nazad?

 

ja sam ti zapravo trenutno u dvije situacije s ubiosoftom, a ovdje sam spomenuo samo najnoviju.

 

dakle prvo, tamo negdje u kolovozu sam prednaručio AC Valhallu. Malo me povukao hype, bio sam uvjeren da ću igru igrati jer su mi se svidjela zadnja dva AC-a i još sam inače fan te nordijske kulture i mitologije. Međutim, izašli su oni neki previewi igre, i iako sam od nekih čuo stvari koje mi zvuče odlično za igru, također sam čuo prečesto govora o nedovršenosti. Tako da se bojim unity scenarija i odlučio sam refundat Valhallu pa ju onda kupiti kad budem siguran da sve štima i također sam shvatio to za uplay+. Napravio sam request za refund 17.10., odobren mi je 19.10., još nisam dobio novce.

 

druga situacija se dogodila u petak. Navečer oko 23h sam kupio uplay+ supskripciju. Sve bilo uredu, skinulo mi 115 kn sa kartice, stavio WD Legion da se downloada tokom noći i otišao spavati. Ujutro se probudim i vidim piše uplay+ suspended. Odem na mobilnu aplikaciju i vidim novci uredno skinuti. Onda sam vidio da sam dobio mail u pola 3 ujutro, dakle oko 3 i pol sata nakon plaćanja, koji kaže kako da nisu mogli proknjižii u uplatu i da su mi suspendirali supskripciju i da će probati tokom idućih 12-24 sata ponovno naplatiti. Lako moguće da su pokušali, no za plaćanja na internetu koristim prepaid karticu koja ne može u minus i ima samo novaca koliko stavim na nju, tako da nisam imao više ništa i nisu mi mogli naplatiti. I da su mi naplatili drugi put, moja prva uplata svejedno stoji u limbu između njih i banke i mene. Normalno da sam u subotu popizdio i pokušavao stupiti u kontakt sa supportom, ali to je bila katastrofa. Pokušao sam im poslati poruku ali nisam mogao odabrati o kojoj se igri radi (neka njihova greška, užas) i nisam mogao ništa. Onda sam nekako uspio doći na chat koji im nije baš uvijek aktivan, čekao u redu oko pola sata dok me nisu "primili".

 

pitao sam za obje situacije, za prvu su mi rekli da treba 7-10 radnih dana da se to napravi i da očekujem početkom ovog tjedna da će mi sve biti vraćeno. A za drugu situaciju su mi rekli da će se novac "bounce back" na moju karticu. Šta god bounce back značilo. Isto početkom tjedna. Zasad se nioje odigralo ni jedno ni drugo

 

Također sam nedavno imao povrat sa Steama, i čekao sam 9 dana da mi vrate novce. Svi su gamad, ali mi se ubisoft čini posebno nesposoban.

16 godina
offline
Re: Assassin’s Creed Valhala

malo sam isao kopat po njihovim forumima i naletio sam na informaciju da ubisoft u principu primi pare, ali ih drze u nekakvom meduracunu ili podracunu sve dok od tvoje banke ne dobiju potvrdu je racun s kojeg je uplaceno valjan. to u sluzbenom formatu izgleda ovako:

 

When you sign up for UPLAY+, we send an authorisation request to your financial institution to ensure the payment method is valid (as in, has a valid number, and has not been reported lost or stolen). This request appears as an authorisation for roughly the same amount as your subscription. It is an important step to protect our customers.
 
While this request is processed, the funds are not transferred to Ubisoft, but put on hold. This temporary hold is cancelled daily by Ubisoft, though it may take more time for your financial institution to release the funds back to you. They will be able to give you more information about authorisation holds policy.
 
In some specific situations (such as if the initial payment fails to complete due to insufficient funds) our system will automatically attempt to take the payment again over the course of a week. As mentioned previously, we cancel each temporary hold on a daily basis, though you may find that the previously unsuccessful payments still appear on your account.

You may see up to multiple charges while your payment is being processed, but any funds held during this period will be returned to you.

 

uglavnom teski shitshow. ja sam nesto slicno kao ti mislio platiti sa kartice, tj ziro racuna koji ne moze u minus. meni je veci problem sto u ovom slucaju necu moc igrat, a za pare me nije briga, ionako mi vise od tih 115 kn ne mogu uzet

It is not who you are, it is who you know.
9 godina
offline
Re: Assassin’s Creed Valhala

 

ma ne znam, već deset godina kupujem preko te kartice, nikad problema, kupovao sam kod njih više puta igre, nikad dosad problema. Ne znam kakve im validacije trebaju, ali da je sranje sranje je

16 godina
offline
Re: Assassin’s Creed Valhala
Cansee kaže...

 

ma ne znam, već deset godina kupujem preko te kartice, nikad problema, kupovao sam kod njih više puta igre, nikad dosad problema. Ne znam kakve im validacije trebaju, ali da je sranje sranje je

long story short, nije do tebe nego do njih. usluga im je proljev.

It is not who you are, it is who you know.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Assassin’s Creed Valhala

long story short, nije do tebe nego do njih. usluga im je proljev.

 Uglavnom, zatrazio sam refound za pretplatu i uzeo AC Standard Edition. Zanimljivo, kad bas kupis igru, nema nikakvih problema i novci ne stoje u nikakvom limbu. Ocito samo zajebava ova pretplata.

6 godina
offline
Assassin’s Creed Valhala

Ja sam uzeo Ultimate za 88€ (Ubi store) i ova cijela stvar oko odgode CP77 je u jednu ruku dobro i došla baš zbog toga što će se kvalitetno vrijeme moći uložiti u Valhalu. Neka bude i približno dobra kao Odyssey i ja zadovoljan :-) 

Senior IT Consultant
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Assassin’s Creed Valhala
Sova kaže...

long story short, nije do tebe nego do njih. usluga im je proljev.

 Uglavnom, zatrazio sam refound za pretplatu i uzeo AC Standard Edition. Zanimljivo, kad bas kupis igru, nema nikakvih problema i novci ne stoje u nikakvom limbu. Ocito samo zajebava ova pretplata.

pa da... i ja bi je uzeo odmah da se stvari rijese ali gubim 8 dana dok igra ne izade. zato se mislim uzet dan-dva prije izlaska

It is not who you are, it is who you know.
9 godina
offline
Re: Assassin’s Creed Valhala

Od ultimate editiona nemas puno smisla na pocetku. Osim ako ti je napet onaj Bererker pack.

6 godina
offline
Assassin’s Creed Valhala

Evo baš mi je mail došao sa sljedećim:

 

A few days left until Assassin's Creed Valhalla release! Our teams are preparing you order!

Thanks to your purchase, here is the pre-order bonus which is offered to you:
The Way of the Berserker

Your bonus will be activated directly in-game.

 

You will be able to pre-download your game on the 06/11/2020 to play immediately at midnight on 10/11/2020!

Senior IT Consultant
Moj PC  
1 0 hvala 2
9 godina
offline
Re: Assassin’s Creed Valhala

Odlično. Znači u ponedeljak u ponoć krećemo :)

9 godina
offline
Assassin’s Creed Valhala

nikakvu još lovu nisam dobio, a očito danas neću ni dobiti, moja banka radi te transakcije do 15 h, tako da od danas ništa. Čisto eto da znate kog zanima, kad dobijem ću reći.

 

Sova jesi ti imao više sreće?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Assassin’s Creed Valhala
Cansee kaže...

nikakvu još lovu nisam dobio, a očito danas neću ni dobiti, moja banka radi te transakcije do 15 h, tako da od danas ništa. Čisto eto da znate kog zanima, kad dobijem ću reći.

 

Sova jesi ti imao više sreće?

 Nisam, nazalost. Niti novaca, niti igre

9 godina
offline
Re: Assassin’s Creed Valhala
Sova kaže...
Cansee kaže...

nikakvu još lovu nisam dobio, a očito danas neću ni dobiti, moja banka radi te transakcije do 15 h, tako da od danas ništa. Čisto eto da znate kog zanima, kad dobijem ću reći.

 

Sova jesi ti imao više sreće?

 Nisam, nazalost. Niti novaca, niti igre

 

da mi bar igru vrae, pa ajd. Najgore u cijeloj priči je to i da nekim slučajem ne vrate lovu, šta se može napraviti? kome se žaliti? piši kući propalo

16 godina
offline
Re: Assassin’s Creed Valhala

jos malo kopanja po forumima i naletio sam na ovo, 4. tocka iz subscription terms

 

4. Price, Billing and Payment Methods. The Subscription fee for Uplay+ Services will be charged on the specific billing date indicated on your Ubisoft Account page.  You must provide a valid payment method to register for a Subscription, and Ubisoft may ask you to update your payment method at any time if it becomes invalid. Recurring renewal payments will be taken from the payment method you selected at sign-up, unless and until you change your payment method and/or it becomes invalid. You authorize Ubisoft to charge any payment method associated with your Account in case your primary payment method is expired or otherwise declined. If a payment is not successfully settled, due to expiration of the payment method, insufficient funds, or otherwise, Ubisoft may suspend your access to Uplay+ until having successfully charged a valid payment method. Ubisoft will notify you before any price changes to your Subscription is effective, in a manner to be determined by Ubisoft in its sole discretion, subject to applicable law. Unless required by applicable law, the Subscription is non-refundable and non-transferable.

 

Drugim rijecima, ubisoft ti moze uzeti nekoliko puta 15 dolara sa racuna da bi provjerili da ti je racun validan. primjerice, uplatis 15 eura, to se gleda kao nekakav entry level. ubisoft dalje uzima jos 15€ da potvrdi da je sve ok. nakon toga, ubisoft bi trebao vratiti 15€ (ili koliko su vec uzeli). prema tome, ako ste izdvojili samo 15€ za platit mjesec dana vjerojatno vam zbog toga blokira pristup jer nemate dovoljno sredstava za verifikaciju da se racun koristi, tj da je validan. 

It is not who you are, it is who you know.
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 18:07 (Obi Wan).
9 godina
offline
Re: Assassin’s Creed Valhala
Eto super, znači trebam platiti jedno četiri supskripcije da bi oni bili sigurni, a lovu nazad dobiti tjedan ili dva poslije.

Ono što mi nije jasno je zašto mi onaj šupak na chatu nije rekao da je moguće da se to dogodi ili mi poslati taj link ili nešto da pročitam to što si ti sad poslao. Katastrofa
9 godina
offline
Assassin’s Creed Valhala

 

Konačno snijeg u Assasins Creedu, baš me zanima kako je Ubisoft to odradio. Snijeg nismo vidjeli od trojke. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Assassin’s Creed Valhala
Cansee kaže...
Eto super, znači trebam platiti jedno četiri supskripcije da bi oni bili sigurni, a lovu nazad dobiti tjedan ili dva poslije.

Ono što mi nije jasno je zašto mi onaj šupak na chatu nije rekao da je moguće da se to dogodi ili mi poslati taj link ili nešto da pročitam to što si ti sad poslao. Katastrofa

 Meni su kad sam se registrovao za Uplay+ radi verifikacije skinuli samo 1€. To je relativno standardna praksa (PayPal voli skinuti i vratiti 1USD svako malo). Ono što dodatno vredi je da moja banka (Intesa) uvek kod ovih uplata rezerviše 6% više (što posle oslobodi). Dakle, verovatno ti je uz tih 15€trebalo još 1€ plus možda neki mali procenat - recimo, meni bi u mojoj banci trebalo (15+1)*1,06=16,96€.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
16 godina
offline
Re: Assassin’s Creed Valhala
BeLLicus kaže...

 

Konačno snijeg u Assasins Creedu, baš me zanima kako je Ubisoft to odradio. Snijeg nismo vidjeli od trojke. 

 U AC Odyssey ima malo snijega na vrhu one planine blizu Sparte

15 godina
offline
Assassin’s Creed Valhala

Često ti servisi uzmu malu količinu novaca koju ili odmah vrate (traje nekad koji dan i dođe nekad sitno manje, ovisno o tečajnoj razlici i servisu) ili ostave na računu.

Ipak, za Uplay+ pišu ljudi svaki chunk je tih 15$/€ i ne priznaje ih Uplay+, suspendira account, pa ti ne aktivira pretplatu, iako je skinuo 15, koje onda dugo vraća i svašta nešto.

 

Meni se čini da je sigurnije igru kupit, i to po mogučnosti preko servisa tipa Steam, ako je to moguće, da se ne bakčite vi sa tim glupostima, već platite i igrate igru.

 

Košta puno skuplje, ali i vrijeme i živci isto imaju svoju cijenu... naučit ćete to sa vremenom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Assassin’s Creed Valhala
macgyver kaže...
BeLLicus kaže...

 

Konačno snijeg u Assasins Creedu, baš me zanima kako je Ubisoft to odradio. Snijeg nismo vidjeli od trojke. 

 U AC Odyssey ima malo snijega na vrhu one planine blizu Sparte

 A AC Rouge. Tu ima snijega koliko hoćeš😁

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
16 godina
offline
Assassin’s Creed Valhala

Ja sam imao pozitivno iskustvo sa Uplay+. Uzeo sam besplatan mesec prošle godine, zatim sam produžio još jedan plaćen, a narednog meseca sam taman prvog stigao da otkažem pre nego što su mi skinuli, pošto sam našao dobru cenu za AC:Odyssey sa season passom.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Assassin’s Creed Valhala
Ivan(4) kaže...

Ja sam imao pozitivno iskustvo sa Uplay+. Uzeo sam besplatan mesec prošle godine, zatim sam produžio još jedan plaćen, a narednog meseca sam taman prvog stigao da otkažem pre nego što su mi skinuli, pošto sam našao dobru cenu za AC:Odyssey sa season passom.

 O tome se i radi,Uplay+ ako radi je super, ako ima ovih problema, vidite i sami. Meni se čini izuzetno skup i neisplativ naspramsličnih servisa tipa GamePass ili PS Now, gdje se za isti novac dobije pristup ogromnoj knjižnici igara, barem naspram Ubisoftove.

 

Sa druge strane razumijem ideju da se za 15+15$ odigra kompletna Valhalla (ili 15 koga ne zanimaju DLC/ekspanzije) , ali tu postoji nekoliko sitnih začkuljica - tipa što ako igra bude prepuna bugova, koji se Ubisoftu znaju desit na releaseu, pa prvih 15$ ode na čekanje patcheva, zatim slijedećih 15 na igru, te kasnije opet 15 ili 15+15 za DCLove, a za 6 mjeseci će bit sigurno popusta na sve, stranice poput Kinguina bi mogle sve skupa imat u ponudi u pola cijene već u Q1 slijedeće godine.

 

Ja... ne znam što je kome pametnije, samo radi se o Ubisoftu i nije da imate ne znam kakvu alternativu igrat ako date 15$ i Valhalla ne radi. Tj. ja nemam, netko koga zanima WD novi i Valhalla definitivno ima alternativu da novac ne propadne, ali ako ne, onda ćete što, igrat Setllers 3 od muke?

 

To je pak na svakom individualno za odlučit. Ukoliko vam se ne dese gore opisani problemi sa plaćanjem same pretplate ili aktivacijom računa.

16 godina
offline
Assassin’s Creed Valhala

Slažem se. Dodatno, mnogo toga zavisi od tempa kojim neko stiže da igra. Ja tad kad je bio besplatan mesec stvarno nisam stizao i prešao sam Odyssey samo do pola. Narednog meseca sam stigao da završim i da odigram Legacy of the First Blade, ali kompletnu DLC "trilogiju" The Fate of Atlantis nisam ni započeo. Na kraju sam uzeo Gold (ili koju već) verziju za malo preko dve mesečne pretplate. Tako da se meni definitivno više isplati sačekati igru na popustu i igrati kad imam vremena, nego uzimati mesečnu pretplatu.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Assassin’s Creed Valhala

To i pokušavam sugerirati.

 

Dakle ovo je super primamljivo nekome tko je siguran da će u 30 dana odigrat igru "as is" i bit zadovoljan sa time.

Meni treutno nije hitno uzet, nije mi toliko napeta i nije da nemam niš drugo za raditi.

 

Gold/goty/whatever će bit, makar ne tako brzu, ali da se igra i drugaije uzet cijela, jeftinije. Problem je samo onima koji žele na ovaj nain ostvariti uštedu, a da na kraju ostanu razočarani, da potroše više nego bi dali za  cijelu igru (ili neznatno manje) , a na kraju im ne ostane igra.

Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Assassin’s Creed Valhala

Potpuno sam zaboravio na tu igru (AC Rogue). Sa razlogom valjda haha. A i to je bilo poprilicno davno. Ovo je prvi pravi duboki snijeg na lijepoj grafici.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2020 12:59 (BeLLicus).
16 godina
offline
Re: Assassin’s Creed Valhala
Ivan(4) kaže...
Cansee kaže...
Eto super, znači trebam platiti jedno četiri supskripcije da bi oni bili sigurni, a lovu nazad dobiti tjedan ili dva poslije.

Ono što mi nije jasno je zašto mi onaj šupak na chatu nije rekao da je moguće da se to dogodi ili mi poslati taj link ili nešto da pročitam to što si ti sad poslao. Katastrofa

 Meni su kad sam se registrovao za Uplay+ radi verifikacije skinuli samo 1€. To je relativno standardna praksa (PayPal voli skinuti i vratiti 1USD svako malo). Ono što dodatno vredi je da moja banka (Intesa) uvek kod ovih uplata rezerviše 6% više (što posle oslobodi). Dakle, verovatno ti je uz tih 15€trebalo još 1€ plus možda neki mali procenat - recimo, meni bi u mojoj banci trebalo (15+1)*1,06=16,96€.

ja sam u PBZ, oni su dio intesa grupe, prema tome opravdano je pretpostaviti da je procedura ista kao i kod tebe. e sad, s obzirom da je uplay+ u takvoj situaciji kakvoj je, moguce je ocekivati razne probleme. doduse opet mi vrag ne da mira, bas bi zelio stavit pare pa da vidim kakvo ce bit iskustvo.

It is not who you are, it is who you know.
9 godina
offline
Re: Assassin’s Creed Valhala

Sutra ti počima preload. Pa možes probati. Ja sam isto u pbzu i sve je uvijek radilo savršeno.

9 godina
offline
Assassin’s Creed Valhala

Kod mene sve po starom. Danas sam prolazio ispred banke i vidio nema guže pa sam uletio da vidim jel se može saznati šta pametno. Rekla mi je žena da bi mi banka momentalno prebacila novce na račun da se povrat dogodio, dakle do Ubisofta je. Također je pogledala situaciju na mom računu i rekla mi je da ne postoji nikakava ni najavljena uplata ni nešto na čekanju ni ništa. Dakle meni je već prošao 12. radni dan nakon odobrenja refunda i nisam još dobio novce, a rečeno mi je u mailu odobrenja refunda da ću dobiti lovu u roku od 5-7 radnih dana i onda mi je tip na chatu u podršci rekao da to ipak bude 7-10 radnih dana. Evo 12. dan i dalje još ništa. A ovo što sam izveo u petak sa uplay+ mi također nije još sjelo, iako je levat rekao da će se novci odmah "bounce back" na moj račun. 

 

znači ono što ću ja fino odvesti je otići na kinguin i tamo uzeti kod i nek se oni jebu

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Assassin’s Creed Valhala
BeLLicus kaže...

Sutra ti počima preload. Pa možes probati. Ja sam isto u pbzu i sve je uvijek radilo savršeno.

stavit cu 20 eura na racun pa da imaju tih 5 kad budu skidalu za provjeru

It is not who you are, it is who you know.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice