[Review] Scythe Zipang

poruka: 16
|
čitano: 11.023
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
[Review] Scythe Zipang

Evo kako sam vidio temu od luxa za review mugen 2 hladnjaka,odlucio sam i ja napisat jedan za svog zipanga da vidite kako vrti

 

LINK ka proizviđaču

 

Detalji o hladnjaku:

 

Model :
Zipang CPU Cooler

 

Broj modela:
SCZP-1000

 

Kompatibilnost:
Intel:
Socket 478
Socket T / LGA 775

AMD:
Socket 754
Socket 939
Socket AM2
Socket AM2+
Socket AM3 
Socket 940

 

Dimenzije:
145x148x112 mm (Overall Dimension)
139x139x25 mm (Fan Dimension)

 

brzina ventilatora:
1,000 rpm (±10%)

 

Buka ventilatora:
21.00 dBA

 

Protok zraka:
51.82 CFM = 88 m³/h

 

Težina:
815 g

 

Materijal baze:
Nickel-plated copper

 

Citajuci dosta reviewa o ovom hladnjaku i par forumasa sto su mi ga preporucili sam ga uzeo posto kazu da hladi jako dobro a pritom je necujan.

Ovo je moja konfa:

 

-intel core 2 quad q6600 2,4ghz oc-ed @3,00

-MB Gigabyte P35-S3G

-2XDDR2 2GB PC6400 (800MHz),SuperTalent, CL5

-Gigabyte GF 9800GT, 512MB DDR3,OC-ed 756/1835/972

-Chieftec power supply 550W

-Kuciste CM HAF-932(sa stock fanovima)

 

 

MONTAŽA HLADNJAKA:


Na socket 775 se monitra pomocu push-up pinova sto moze bit dosta kompicirano jer je hladnjak velik te je tesko im pristupiti(za 1 ili 2 pina potrebno je skinuti graficku osim ak imate vrlo malu ruku ili pak malu grafu ili ak je dalkeo od hladnjaka.Ja sam montirao hladnjak nakon sta sam maticnu stavio u haf-a pa sam prvo njega montirao pa onda grafu.također treba pripazit da svi dobro sjednu i da drze(malo ga prodrmati da vidite dal je sjeo)jer meni prvi put nje dobro sjeo i to sam skuzio nakon sto mi je na ne clockano procu pokazivao 45 stupnjeva u idle a 100stupnjeva u prime95 stresu!Otvorio sam kuciste i malo ga jace pritisnuo i sad je sjeo kako treba(valjda xD)Ono sto mi se jako sviđa kod zipanga je njegov ogromni 139mm ventilator koji se vrti na max 1000 okretaja i necujan(stavljo sam uho u ventilator i nisam ga cuo).Takđer mi se sviđa sto svojom povrsinom prelazi preko RAM-a i cipseta od maticne pa i njih hladi sto bi moglo dobro posluziti u clockanju(Na Ramima nije preporucljivo imat visoke pasivne hladnjake,mogli bi zazsmetat zipangu.

 

Konstrukcija je vrlo cvrsta i dosta je i tezak(800 grama)kad sam ga montirao malo se vidi lagano zaobljenje maticne ploce,al ak se sa kuciste ne drma i baca po kuci mislim da ne bi trebalo predstavljat nikakav problem.Zipang ima 3-pinski konektor s kojim automatski regulira brzinu od 600-1000 okretaja.Ja sam pomocu speedfana namjestio da stalno vrti na 1000rpm jer bolje hladi a opet je necujan.

 

 

TESTIRANJE I TEMPERATURE:

 

Za mjerenje koristim speedfan testirano u zatvorenom kucistu (haf932)

Ventilator sam namjestio da vrti stalno na max rpm pa nema regulacije izmedu idle i load-a

 

IDLE-Temperaturu sam mjerio dok sam pisao ovaj post i jezgre nisu presle 35stupnjeva kao i maticna koju zipnag također hladi.

 

LOAD -Za load sam koristio intel burn test kao i LUXX posto on malo jace opterecuje procesor.Program je namjesten da na maximum stres da sve optereti cim vise je

            moguce.Također procesor je OC na 3,0Ghz (333x9).Temperature su varirale ali nije  presao 66 stupnjeva(variralo je od nekih 61-66) .

           -Temperature maticne nisu presle 35 stupnjeva sto pokazuje kako veliki ventilator je dobar za hlađenje chipseta maticne.   

 

 

ZAKLJUCAK:

 

Po meni odlican hladnjak,vrlo dobre preformanse hlađenja pri apsolutnoj tisini.Ako zelite malo clockirati procesor ili jednostavno uživati u radu u tisini,ovaj cooler bi svakako preporucijo.Naravno dobro provjerite da li imate mjesta u kucistu za njega,te da li imate visoke hladnjake od memorije/maticne jer bi mogli napravit probleme pri montaži.Najveci nedostatak bi mu rekao da je nacin montaže jer u nekim slucajevima cete morat skinut grafu da pritisnete push-up pinove da lijepo sjedne na procesor.Ali nakon muke sa montiranjem,u njegovim performansama cete uzivat jos i vise!

 

OCJENA:

 

9/10

 

Stavio sam mu ocjenu  9 zbog montaze koja bi mogla neke korisnike odvuc,ali ostalo je sve odlicno i ako zelite tisinu i performanse zipang ce ucinit posao kako treba.

 

Par slika zipanga(prva slika je kako on izgleda u mom kompu,ove ostale sam nasao na netu)


 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.5.2009 20:29 (Stoja).
Moj PC  
8 0 hvala 8
15 godina
offline
[Review] Scythe Zipang

Pohvala za dobar review najdrazi su mi ovakvi od forumasa!

nemam konja, koza i ovaca samo brdo klokana !
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
[Review] Scythe Zipang

Hvala,jako mi se svidio review od LUXX-a pa sam i ja odlucio jedan napisat tako ljudi mogu konkretno vidjet kako stvari stoje.Danas-sutra ću napravit review kućišta haf932Smijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
[Review] Scythe Zipang

jel bi mi mogao reči dali ti je hladnjak viši od grafičke kartice? ako je onda mi je problem ga montirati.... i dali ti viri van matične ploče ili je na granici? zapeo mi je za oko gadno....

Darth Vader
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: [Review] Scythe Zipang
malo zaigrano dijete kaže...

jel bi mi mogao reči dali ti je hladnjak viši od grafičke kartice? ako je onda mi je problem ga montirati.... i dali ti viri van matične ploče ili je na granici? zapeo mi je za oko gadno....

Imaš reviziju tog coolera, scythe zipang 2.

 

No nije baš nešto, Mugen 2 ga zdere,a košta manje od tog.

 

Ti veliš da ti nestane, onda ništa.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
15 godina
neaktivan
offline
[Review] Scythe Zipang

Ma gle, treba mi tih hladnjak, ne mislim nikaj oveclockirat u bližoj budučnosti, ovaj stock mi se dere za poludit jer je otvoreno kučište, pa mi je taj zipang2 zapeo za oko, ali Stoja nikak da se javi, poslao sam mu i pp pa još nikaj ne javlja.

Jel ima još netko na ovom forumu taj hladnjak?

Darth Vader
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: [Review] Scythe Zipang
malo zaigrano dijete kaže...

Ma gle, treba mi tih hladnjak, ne mislim nikaj oveclockirat u bližoj budučnosti, ovaj stock mi se dere za poludit jer je otvoreno kučište, pa mi je taj zipang2 zapeo za oko, ali Stoja nikak da se javi, poslao sam mu i pp pa još nikaj ne javlja.

Jel ima još netko na ovom forumu taj hladnjak?

A jesi uključio smart fan?

 

Pretpostavljam da ti se sada vrti na "standardnih" 3000rpm-a, ako uključiš smart fan vrtit će ti se na oko 1000 rpm-a što je dosta tiho.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.6.2010 16:04 (Hyperion).
15 godina
offline
RE: [Review] Scythe Zipang
Hyperion kaže...
malo zaigrano dijete kaže...

Ma gle, treba mi tih hladnjak, ne mislim nikaj oveclockirat u bližoj budučnosti, ovaj stock mi se dere za poludit jer je otvoreno kučište, pa mi je taj zipang2 zapeo za oko, ali Stoja nikak da se javi, poslao sam mu i pp pa još nikaj ne javlja.

Jel ima još netko na ovom forumu taj hladnjak?

A jesi uključio smart fan?

 

Pretpostavljam da ti se sada vrti na "standardnih" 3000rpm-a, ako uključiš smart fan vrtit će ti se na oko 1000 rpm-a što je dosta tiho.

Ma ovi stock hladnjaci od AMD-a tj. ventilatori su grozni. Sada sam igrao nekih sat vremena CoD2 i pogledam malo u everestu kad ono 5000 + rpm, prosto zviždi ventilator.

Smart fun sam uključio i stavio na Quiet al neigra nikakvu ulogu.

Inače ovaj ventilator je dosta tih do nekih 2500 rpm, preko toga je nepodnošljiv.

Radio, ne radio, svira radio!
15 godina
offline
[Review] Scythe Zipang
Eh, nikako da uhvatim vremena da otvorim kuciste pa sam zaboravio pogledat. Uglavnom, ovdje ti pisu dimenzije, ukupno je visok 137mm sa ventilatorom, pa si izmjeri visinu svoje grafe i vidjeti ces koliko je visi/nizi od grafe, mada mislim da je visi koliko me pamcenje prati, velik je hladnjak. A sad ti je u diru zipang2 neznam da li prvog uopce i ima za nabaviti. Ali sto se tice hladenje, hladi dosta dobro ali je potpuno necujan i vrti mi stalno na max 1000 okretaja. A sto se tice temperatura drzi moj q6600 @ 3,0 Ghz na nekih 55-60 stupnjeva u loadu jedino u stres testovima dode do 70. Ali uzmi u obzir da je u hafu koji dobro odvodi topli zrak.
Stoja
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: [Review] Scythe Zipang
boxer kaže...

Ma ovi stock hladnjaci od AMD-a tj. ventilatori su grozni. Sada sam igrao nekih sat vremena CoD2 i pogledam malo u everestu kad ono 5000 + rpm, prosto zviždi ventilator.

Smart fun sam uključio i stavio na Quiet al neigra nikakvu ulogu.

Inače ovaj ventilator je dosta tih do nekih 2500 rpm, preko toga je nepodnošljiv.

Neznam nisam nikad vido amd-ov stock cooler preko 3000rpm-a što je u biti max za njega.

 

Gle možda neigra nikakvu ulogu kada se proc pregrijava u idle-u,a pošto on automatski povećava broj okretaja po temperaturi, a tebi je temp. visoka onda se i on vrti brzo.

 

Preporučam da uključiš Cool&Quiet, proc se tada nebi smjeo grijat puno pa bi i stock cooler trebao biti tih.

 

Ali nemoj sada reći ja uključio C&Q, a ono ništa, vidi prvo u cpu-z dali snižava takt na 800MHz tek onda radi.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
15 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] Scythe Zipang
Hyperion kaže...
boxer kaže...

Ma ovi stock hladnjaci od AMD-a tj. ventilatori su grozni. Sada sam igrao nekih sat vremena CoD2 i pogledam malo u everestu kad ono 5000 + rpm, prosto zviždi ventilator.

Smart fun sam uključio i stavio na Quiet al neigra nikakvu ulogu.

Inače ovaj ventilator je dosta tih do nekih 2500 rpm, preko toga je nepodnošljiv.

Neznam nisam nikad vido amd-ov stock cooler preko 3000rpm-a što je u biti max za njega.

 

Gle možda neigra nikakvu ulogu kada se proc pregrijava u idle-u,a pošto on automatski povećava broj okretaja po temperaturi, a tebi je temp. visoka onda se i on vrti brzo.

 

Preporučam da uključiš Cool&Quiet, proc se tada nebi smjeo grijat puno pa bi i stock cooler trebao biti tih.

 

Ali nemoj sada reći ja uključio C&Q, a ono ništa, vidi prvo u cpu-z dali snižava takt na 800MHz tek onda radi.

da, snizi on takt, ali mi iz neznam kojeg razloga komp nakon 10-15 smrzne čim instaliram C&Q, tak da mi ta opcija otpada, probal sam i par puta windowse reinstalirat, ali nikaj, sve po starom. pa bi radije hladnjak neki koji mi paše u kućište, ako se to može nazvat tak...

Darth Vader
15 godina
offline
RE: [Review] Scythe Zipang
malo zaigrano dijete kaže...

da, snizi on takt, ali mi iz neznam kojeg razloga komp nakon 10-15 smrzne čim instaliram C&Q, tak da mi ta opcija otpada, probal sam i par puta windowse reinstalirat, ali nikaj, sve po starom. pa bi radije hladnjak neki koji mi paše u kućište, ako se to može nazvat tak...

Imao sam i ja problema sa C&Q, najnoviji bios mi je to rješio.

 

Pazi koji sam još imao problem, smrzavao se na defaultu znači klik na load optimized defaults u biosu i u windowsima se smrzne. To mi je isto bios P1.80 rješio, neznam kak je kod te asusice pogledaj si na supportu od asusa šta donosi novi bios.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
15 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] Scythe Zipang

Bio mi je original bios prvi izdan, pa sam ja probao flashirat sa zadnjom verzijom, i opet ništa, odtad je izašla nova verzija, ali samo podrška za six-core procesore. Uglavnom zajebava, dosad nisam smio ugasiti komp, jer se više nije htio upaliti ,dođe do windowsa, jedino system restore, al onda ga opet nisam smio ugasiti. sad sam reinstalirao windowsa, i zasad još uvijek sve radi... odosmo mi u offtopic.....

Darth Vader
15 godina
offline
[Review] Scythe Zipang

Moja iskustva sa Zipangom:

- Odlične petformanse (za moj e8400)

- Apsolutna tišina

- Hebeno komplicirana montaža; moram skidat ploču i onda mukom rotirati one push-pinove zgurane ispod masivnog hladnjaka.

- 1. memorijski slot ne mogu koristiti jer mi se diraju hladnjaci od memorije i Zipanga

- Može raditi pasivno (o da, to je fora, a  i temperature su relativno niske)

- Puno mjesta zauzima (stvarno puno)

 

I do what I must because I can
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.6.2010 17:05 (Katana).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: [Review] Scythe Zipang
Hyperion kaže...
boxer kaže...

Ma ovi stock hladnjaci od AMD-a tj. ventilatori su grozni. Sada sam igrao nekih sat vremena CoD2 i pogledam malo u everestu kad ono 5000 + rpm, prosto zviždi ventilator.

Smart fun sam uključio i stavio na Quiet al neigra nikakvu ulogu.

Inače ovaj ventilator je dosta tih do nekih 2500 rpm, preko toga je nepodnošljiv.

Neznam nisam nikad vido amd-ov stock cooler preko 3000rpm-a što je u biti max za njega.

 

Gle možda neigra nikakvu ulogu kada se proc pregrijava u idle-u,a pošto on automatski povećava broj okretaja po temperaturi, a tebi je temp. visoka onda se i on vrti brzo.

 

Preporučam da uključiš Cool&Quiet, proc se tada nebi smjeo grijat puno pa bi i stock cooler trebao biti tih.

 

Ali nemoj sada reći ja uključio C&Q, a ono ništa, vidi prvo u cpu-z dali snižava takt na 800MHz tek onda radi.

Hyperion jel ti misliš da ja na pamet pričam? C&Q je po defaultu uključen u Biosu i radi.

Dok sam u Windowsu brzina vrtnje je  skoro 2900 rpm i prilično je tih na toj brzini.

Čim nešto zahtjevnije počnem raditi tipa igranje e onda kreće "režanje".

 

Vidi sliku nakon 5 minuta igranja AC 2 brzina hladnjaka skače na 5000+ rpm.

Idle Idle
Load Load
Radio, ne radio, svira radio!
16 godina
neaktivan
offline
[Review] Scythe Zipang

Pozdrav!

 

 

Ventilator na ovom hladnjaku mi lagano odlazi pa me zanima koju zamjenu biste mi preporucili?

 

 

Neke stvari koje sam gledao su:

 

http://www.links.hr/?naziv=ventilator-sharkoon-140mm-12-4db-silent-eagle-800&option=artikl&id_kategorija=050908818&id_artikl=050.908.212

 

http://www.links.hr/?naziv=ventilator-scythe-slip-stream-140mm-1700-okr-min-120mm-drzaci&option=artikl&id_kategorija=050908818&id_artikl=050.908.193

 

 

 

Takoder, zanima me jel bi moglo doci do problema sa montazom ovih gore ventilatora na pasivni dio hladnjaka zbog polozaja rupa za sarafe?

 

Hvala! :)

... Samoubojstvo je trajno rjesenje za prolazan problem ...
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice