Overclocking Intel procesora (dual,quad) izdvojena tema

poruka: 4.205
|
čitano: 603.615
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

cek sad gledam na računu piše samo box bez K.wtf.naručio sam baš K.NEAM POJMA VIŠE

Pringgles gaming
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Prvo provjeri na cpu-z da li ti pise da je K verzija, ako je probaj ovaj link klik.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.10.2016 13:06 (war3_tft).
8 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Koji sam ja kreten,da dobio sam obični box,a ne K,sad gledam narudžbu i tamo stoji dea sam tražio K a na računu box

 

 

Pringgles gaming
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

trkom nazad u trgovinu!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
Na zalost nije K.ne znam koliko mi se isplati prodat i kupit novi K,koji se pokazao najbolji K za chipest 1150?znam da je bacanje para to al nisam pametan
Pringgles gaming
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
Pringgles kaže...
Na zalost nije K.ne znam koliko mi se isplati prodat i kupit novi K,koji se pokazao najbolji K za chipest 1150?znam da je bacanje para to al nisam pametan

 to ovisi o tebi dali zelis/mozes, K modele imas samo po jedan iz svake i5 & i7 serije! nema tu biranjalp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Jedino je haso izbacio po dva k i5 4670k i5 4690k i sandy i7 2600k i7 2700k

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.10.2016 15:51 (Patrick_cro).
16 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
Patrick_cro kaže...

Jedino je haso izbacio po dva k i5 4670k i5 4690k i sandy i7 2600k i7 2700k

 +4770K i 4790K. To je zbog "refresh" linije Haswella

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.10.2016 17:21 (Prince-Artas).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
Bas sam glup ispo.Ugl.ovaj proc. cu frendu rijesit a sebi uzet i7 4790K,gledo sam malo recenzije i mislim da je za moj socket best buy.Ako grijesim ispravite me iskusniji.Hvala
Pringgles gaming
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

ma best-buy sigurno! mozda da si razmislio o i9 ili i11?lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
Jel istina da se intelovi procesori K serije više ne mogu overclockati uz windows 10? Novije verzije biosa su maknule tu opciju, a ako downgradeaš bios, win 10 se ne žele podignuti.
16 godina
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
Otkud ti to izvukao? rijec je o non k skylake a ne o k, i dalje se non k skylake moze oc uz sky oc bios, a taj update iz windowsa se mora naknuti prije oc.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
7 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
imam haswell i7 4770k i asrock b85m-hds i sam sam vidio da su maknuli u novom biosu sve opcije clockanja. Isto tako na nekoliko foruma sam slično pročitao, ali ništa službeno.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Uspio sam ga clockati na 4.2 sa starim biosom iz 2014.god. Win 10 se normalno pokrenuo.

14 godina
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Imam jedan čudan problem kod overclock-a

 

komp je dulje vrijeme radio bez problema pod overclock-om i jedan dan, sam od sebe vraća fsb na stock, sad kad probam overclock-irati, u biosu sve super piše, ništa ne mijenja, već u post-u prije windowsa mi opet pokazuje stock fsb, također digne mi windowse bez problema, sve radi, ali je fsb opet stock, vratim se u bios, nije ništa promjenjeno, postavke stoje kako sam ih postavio, ali čim save-am i krene post pa windowsi, fsb je stock, nisam još nikad ovako nešto doživio...

 

Radi se o ovoj konfi:

Proc: q6600 2.4Ghz GO steping

MBO: Gigabyte x48 DS4 (zadnja verzija biosa je na njoj)

RAM: 8Gb DDR2 800Mhz (2Gbx4 ploćice, 2xKingston 1xMushikin i 1xGskill)

GPU: asus 6850 dc

PSU:Corsair CX430

Ostalo nebitno...

 

Znam da ram nije neko veselje ovako mješano za overclock. al dobio sam ih vrlo povoljno, pa služe svrsi...

Uglavnom držao sam proc na množitelju 8x i fsb 400 što je davalo 3.2Ghz na blago povišenom naponu, defotni množitelj je 9x a fsb 266, napon 1.3V, napon sam povisio na 1.3180V i tako je radilo bez problema duže od godinu dana, nije se ništa mijenjalo u međuvremeno od komponenti...

 

Šta bi mogao biti uzrok ovome?, nisam napomenuo da je na ploči jedan pin bio savinut/popigan, mučio sam se cijeli jedan dan kad sam slagao konfu da ga namjestim da sijeda proc na njega, uspio sam ga složit i od onda ne skidam hladnjak sa proca, komp radi bez problema, sad opet sumnjam na njega, ali predpostavljam da mi onda nebi komp radio, dizao windowse...itd da taj jedan pin nema kontakt sa procom?

 

Temperatura nije problem, idle oko 24C°, load ne prelazi peko 55C°...

 

EIST i C1E funkcije su disable-ane...

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.11.2016 12:17 (1BIT).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
Probaj za svaki slucaj dignuti malo napon cpu, pa vidi sta se dogada, isto tako nebi bilo lose testirati sa jednom plocicom memorije, cisto da vidis da nije to uzrok.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Cijeli dan prčkam po tom kompu, ispalo je da rami zahebavaju, kad ih stavim same, rade sve, kad ih međusobno miješam, neće se upalit komp, neda se oc-at, jednom se zamrzne u win... kombiniram slotove i rame, na kraju nekako dobim da tri pločice rade i oc radi stabilno, diže windowse sve 5, vratim sve u biosu na defotno, ubacim zadnju pločicu rama i srećom sve radi, napravim oc  i srećom drži mi 3.2Ghz opet, trebao bi identičan ram nabavit za neki oc, za defotno je i ovak dobro, al dok radi, ne diram...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Ovako imam problem s ovim svojim i7 3770k nisam početnik i iskusan sam što se tiče OC-a no ovo je prvi procesor i ploca s kojim ima velikih problema.

 

dakle za stabilnih 4.2ghz on treba 1.26v očito iako je u biosu ispod 1.2

 

u prilogu kako to izgleda na idleu.

 

s ovim articom temperature su savršene nisam niti u jednom trenutku vidio da u loadu prelazi 56 stupnjeva a ventovi na minimun što dovodi u pitanje jel ovo očitovanje u windowsima točno ili ono u biosu?

proc je delidan ali ne s moje strane...

 

trebam bar 4.5ghz stabilnih  ali obzirom da se prvi puta susrecem s delidanim procom i ocito krivom ocitavanjima nemam ideje kako da to postignem a da ne moram jebeno gasti i izbacivat bios bateriju tisucu puta....

 

zašto to govorim: zbog ovoga : https://forums.anandtech.com/threads/delidded-my-i7-3770k-loaded-temperatures-drop-by-20%C2%B0c-at-4-7ghz.2261855/#post-33781266

 

njima su temperature kud i kamo više.

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.11.2016 9:33 (toxic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Jesi mozda stavio turbo power limit i core current limit na 250, cpu pll mozes komotno spustiti na 1.7 ili cak i na 1.65 daje puno bolju stabilnost na manjem naponu, cpu eist cpu c1 disable. Napon mozes probati prvo i auto da vidis koliko ce postaviti za tu frekvu pa onda ga  postepeno spustas i to je to. Load line calibration stavi na high pa vidi kolika je razlika izmedu biosa napona i ocitanja u windowsu, on bi trebao peglati napon tak da nebi smjele biti tolike razlike.  Napon nebi trebao ici iznad 1.35 za 4.5ghz i to je za stvarno dosta lose cipove.

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.11.2016 16:03 (Patrick_cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
Patrick_cro kaže...

Jesi mozda stavio turbo power limit i core current limit na 250, cpu pll mozes komotno spustiti na 1.7 ili cak i na 1.65 daje puno bolju stabilnost na manjem naponu, cpu eist cpu c1 disable. Napon mozes probati prvo i auto da vidis koliko ce postaviti za tu frekvu pa onda ga  postepeno spustas i to je to. Load line calibration stavi na high pa vidi kolika je razlika izmedu biosa napona i ocitanja u windowsu, on bi trebao peglati napon tak da nebi smjele biti tolike razlike.  Napon nebi trebao ici iznad 1.35 za 4.5ghz i to je za stvarno dosta lose cipove.

 probao sve, upravo se vratih jos zivcaniji ne dize s svim navednim postavkama iz biosa niti kada stavim 1.4v

16 godina
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

A bemti, bas ga hebe, probaj onda ostavit c1e, cpu eist i napon na automatski, loadline calibration stavi na max pa vidi onda, ne vjerujem da ne moze na 4.5ghz. Jer imas najnoviji bios na ploci? mozda i on zeza. Jesu ti ram na default frekvenciji? 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Pozdrav ekipa, na zadnji upit mi nitko nije odgovorio pa ce mozda ovaj put. Prvi put se bavim overklokanjem i za pocetak sam napravio jednostavan overklok na 4.2 Ghz sa postavljenom manualnom voltazom, ali mi se u toj prici nije svidjelo sto je voltaza cijelo vrijeme konstantna. Nakon malo citanja i raspitivanja naisao sam na temu offseta i koliko sam ja shvatio offset je iznos kojim mozemo regulirati automatsku voltazu koju maticna salje procesoru. Problem kod offseta je sto nije bas linearan tj ako ga postavimo na npr -0.035 to ne mora znacit da ce on konkretno za toliko spustit voltazu, koliko sam shvatio on se cak i ponasa drugacije ovisno o frekvenciji koju postavimo. Konkretno u mom slucaju nakon sto bi manualno postavio voltazu i nakon sto je  doslo do vdropa na 4.2 je sve stabilno radilo na 1.186v (ne sjecam se vise tocno decimala, al znam da je bilo ispod 1.2) pa sam pokusao tu vrijednost u loadu dobiti postavljanjem offseta. Maksimalno sto mi je dopustilo postaviti offset je bilo -0.045, ispod toga se PC nije htio bootati i pri tim postavkama u loadu voltaza iznosila 1.211. Znam da su to male voltaze pri kojima su temperature niske pa nije toliko bitno da li je u loadu 1.186 ili 1.211, ali cilj nije 4.2 vec 4.5 Ghz. Nakon jos istrazivanja naisao sam na LLC postavku za koju sam shvatio da sluzi za borbu protiv vdropa tj da pri vecim opterecenjima salje jos malo dodatne voltaze procesoru. Isao sam tom logikom da bi nize LLC postavke mozda davale manje voltaze pri loadu nego sto daje automatska voltaza pa da u kombinaciji s offsetom dobijem nesto priblizno onim 1.186v. Stvar je u tome sto moja maticna ima samo dvje LLC postavke (normal i high) i cak pri normal daje vece automatske voltaze nego kad LLC postavke ostavim na auto. Moje pitanje je da li postoji jos koja postavka sa kojom bi mogao ustimati tu automatsku voltazu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Rokni vecu voltazu u pocetku pa onda trazi manju stabilnu! Ovu su vam sve gluposti sto radite na kraju vise neznas ni sta si probao, sta je stabilno, sta si pogasio/upalio...boze me sacuvaj!😎lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
Kada se krene u OC i ako ste apsolutni početnik dobro je potražiti savjet ili informaciju za OC procesora tipa koliko prosječno procesoru treba voltaže za OC i slično i tako odrediti smjernice pa u konačnici odrediti svoje zahtjeve.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Ajmo od početka. Koje postavke imaš za cpu napon? Auto, manual i offset? Jel imaš adaptive postavku?

12 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
_mark0_69 kaže...

Ajmo od početka. Koje postavke imaš za cpu napon? Auto, manual i offset? Jel imaš adaptive postavku?

Kad postavim manualno voltazu 1.235 i multi na 42 u idle mi vcore varira 1.212-1.224, znaci samo te dvije vrijednosti se mijenjaju, u loadu mi se mijenjaju vrijednosti 1.152 i 1.164 s tim da je vecinu vremena na ovoj prvoj. Dosta je veliki vdrop pa bi ukljucivanjem LLC-a na normal ili high vjerovatno dobio stabilnost, ali to nisam pokusavao.

 

Adaptive postavka na mojoj ploci je zapravo taj offset, kad ga postavim na -0.045v u idle mi se voltaze spustaju nisko (pali se onaj power saving), a u loadu mi se izmjenjuju ponovno dvije vrijednosti 1.212 i 1.224. Ono sto sam ja htio postici su nize load voltaze kao kad postavim manualno 1.235, kao sto sam vec napisao pri ovom "kloku" su te vrijednosti niske pa nema veze da li je 1.15 il 1.2, ali zanimalo bi me kako ustimati to sve kad cu se igrati s visim frekvencijama. Plan je bio staviti nizu LLC postavku i onda namjestiti offset, ali to nije uspjelo.

11 godina
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Kako si testirao load napon? U smislu što si koristio da bi opteretio proc?

12 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Pratio sam na hwmonitor i cpu-z, ocitavali su isto, nisu bili upaljeni u isto vrijeme jer sam citao da zna doci do krivih ocitanja u tom slucaju. Za opterecenje sam stavljao intel burn test na max.

11 godina
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Intel burn test (kao i aida, prime itd) će povuć više napona nego kad je proc pod realnim opterećenjem. Provjeri napon pod recimo cinebenchom pa vidi jel offset ima utjecaja (inače, koliki je napon kad ostaviš offset 0?). Iako ne vidim problem da ti bude proc na manual naponu, ako ćeš ići na više taktove, tako će ti vjerovatno bit najstabilnije. Pa čak po potrebi povećat llc.

12 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Sto se tice offseta kad sam ga bio stavio -0.005 za pocetak napon u loadu je bio visi, ovih ~1.2 sam dobio spustanjem do -0.045, na -0.05 mi se nije htio bootat pa sam stao. Znaci ako ce mi npr 4.5Ghz radit na nekih 1.3v i temp budu ok mogu ga slobodno ostavit da konstantno bude na tom naponu i eventualno se poigrat LLC postavkama radi vdropa?

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.11.2016 9:49 (war3_tft).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice