Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx) izdvojena tema

poruka: 5.816
|
čitano: 822.381
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)
mad_arch kaže...

Ovo je za smijeh a možda i bolje za suze...

Zamisli, mogu dobiti phenoma "X4" i to sa otključanim L3 cashom od 6MB al samo kad stavim jednu jezgru!:)

Imam Phenoma X4, 6MB Casha i jedan CPU! Mrak!:(

wtf ti govoris

14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)
Mitsuoka kaže...
mad_arch kaže...

Ovo je za smijeh a možda i bolje za suze...

Zamisli, mogu dobiti phenoma "X4" i to sa otključanim L3 cashom od 6MB al samo kad stavim jednu jezgru!:)

Imam Phenoma X4, 6MB Casha i jedan CPU! Mrak!:(

wtf ti govoris

Pogledaj ovo:

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=919529

 

 

Na kolko se diže napon cpu-a pa da i to probam?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)
mad_arch kaže...
Mitsuoka kaže...
mad_arch kaže...

Ovo je za smijeh a možda i bolje za suze...

Zamisli, mogu dobiti phenoma "X4" i to sa otključanim L3 cashom od 6MB al samo kad stavim jednu jezgru!:)

Imam Phenoma X4, 6MB Casha i jedan CPU! Mrak!:(

wtf ti govoris

Pogledaj ovo:

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=919529

 

 

Na kolko se diže napon cpu-a pa da i to probam?

pa sta ce ti jednojezgreni proc, pa dizi pomalo da ga ne sprzis, baci test u occt ili prime95

14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)
Mitsuoka kaže...

pa sta ce ti jednojezgreni proc, pa dizi pomalo da ga ne sprzis, baci test u occt ili prime95

 

Haha, mah, mislim da je i ovaj tro-jezgreni sasvim dovoljan...nego, u amd over-drive-u, jel dovoljno namjestit na auto-clock pa da on sam odabere najviši clock ili već nešto ili moram to u biosu radit?

Sorry, al' potpuni sam njub u tome...

14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)
mad_arch kaže...
Mitsuoka kaže...

pa sta ce ti jednojezgreni proc, pa dizi pomalo da ga ne sprzis, baci test u occt ili prime95

 

Haha, mah, mislim da je i ovaj tro-jezgreni sasvim dovoljan...nego, u amd over-drive-u, jel dovoljno namjestit na auto-clock pa da on sam odabere najviši clock ili već nešto ili moram to u biosu radit?

Sorry, al' potpuni sam njub u tome...

ma ako si noob prvo procitaj tutorial, a ne nista radit samo mos nesto shebat

15 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)

Šta mislite koliko daleko bih mogao ići sa Phenomom II x2 545 (možda unlockanim) s Sonic Towerom 2 + 2 120mm venta? Bih li mogao na 4 Ghz?

Prodajem: Matičnu ploču Matsonic + Intel Pentium IV 1.7 Ghz za 100 kn. Floppy Disk Drive + odgovarajući kabel za 50 kn. Modeme (PCI) za 30 kn/kom.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)
RoyalBlood kaže...

Šta mislite koliko daleko bih mogao ići sa Phenomom II x2 545 (možda unlockanim) s Sonic Towerom 2 + 2 120mm venta? Bih li mogao na 4 Ghz?

Zavisi koliko matična/procesor mogu podnesti HTT-a.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
15 godina
offline
RE: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)
mad_arch kaže...
Mitsuoka kaže...
mad_arch kaže...

Ovo je za smijeh a možda i bolje za suze...

Zamisli, mogu dobiti phenoma "X4" i to sa otključanim L3 cashom od 6MB al samo kad stavim jednu jezgru!:)

Imam Phenoma X4, 6MB Casha i jedan CPU! Mrak!:(

wtf ti govoris

Pogledaj ovo:

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=919529

 

 

Na kolko se diže napon cpu-a pa da i to probam?

Odi u task manager vidi koliko ti pokazuje threadova.

 

Jesi ti možda prčkao po CACC, a ne ACC?

 

 

Možda bi mogao uključit acc na auto i tako otključaš L3 i 4.-u jezgru i to naravno nije stabilno. Onda bi možda bio stabilan ako isključiš 4.-u jezgru pomoću CACC-a,ali možda ti ostane L3 cache pa tako dobivaš x3 710/720.

 

 

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)
Hyperion kaže...

Odi u task manager vidi koliko ti pokazuje threadova.

 

Jesi ti možda prčkao po CACC, a ne ACC?

 

 

Možda bi mogao uključit acc na auto i tako otključaš L3 i 4.-u jezgru i to naravno nije stabilno. Onda bi možda bio stabilan ako isključiš 4.-u jezgru pomoću CACC-a,ali možda ti ostane L3 cache pa tako dobivaš x3 710/720.

 

 

Ma ne znam ni sam...u acc stavim auto, pod cacc mi je all cores i isto...naravno da sam isprobao i sve kombinacije: 0,1,2; 0,1,3; 0,1 i ništa! Radi samo kad stavim jednu jezgru - 0!

I onda dobim to što dobim...A bit će da je jedna jezgra 'kaput' i piši kući - propalo je!:(

15 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)

Ovako ja imam AMD Athlon x2 7850 BE i lock je na 3300 i kao da ga odključam da mogu na 4000 i više ?

od nekog sam čuo da se nemože pa me zanima

I`em HARD PRO GAMER!!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.1.2010 19:50 (the mir).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)
the mir kaže...

Ovako ja imam AMD Athlon x2 7850 BE i lock je na 3300 i kao da ga odključam da mogu na 4000 i više ?

od nekog sam čuo da se nemože pa me zanima

On ni neide više od tog stabilno u većini slučajeva...

 

Pa kada mjenjaš množitelj moralo bi ti pokazivat granicu množitelja do 31.5 ili tu negdje, ako je BE. Ako nemožeš više od tih 16.5x stavit onda update-aj bios.

 

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)

Sorry ak griješim, ali zar ne bi mogao probat resetirat CMOS? Onda se obrišu sve postavke BIOS-a pa nema veze ak si nekaj zbrljo, sam sve vratiš...

Prodajem: Matičnu ploču Matsonic + Intel Pentium IV 1.7 Ghz za 100 kn. Floppy Disk Drive + odgovarajući kabel za 50 kn. Modeme (PCI) za 30 kn/kom.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)

ko ima savjet kako i koliko bi mogao OC AMD Phenom(tm) 9500 quad core. Nije bas moje podrucje al bi htio sta probat. I zasto mi nece da radi Amd Overdrive? Pise da podrzava sve procesore, a kad ga upalim da poruku da je kompatibilan samo sa i7 procesorima???

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2010 21:30 (Daijiro74).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)
Daijiro74 kaže...

ko ima savjet kako i koliko bi mogao OC AMD Phenom(tm) 9500 quad core. Nije bas moje podrucje al bi htio sta probat. I zasto mi nece da radi Amd Overdrive? Pise da podrzava sve procesore, a kad ga upalim da poruku da je kompatibilan samo sa i7 procesorima???

ma nemoj nista iz winsa samo iz biosa...a idi do walla sigurno nije nesto visok, pa ne bi trebalo doc do pretjeranog zagrijavanja, dizi 10 po 10 ili 5 po 5 i odvrtis koji test stabilnosti(OCCT, prime)

15 godina
offline
RE: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)
Daijiro74 kaže...

ko ima savjet kako i koliko bi mogao OC AMD Phenom(tm) 9500 quad core. Nije bas moje podrucje al bi htio sta probat. I zasto mi nece da radi Amd Overdrive? Pise da podrzava sve procesore, a kad ga upalim da poruku da je kompatibilan samo sa i7 procesorima???

hahahaha kak sam se nasmijao

 

Pisalo ti je da nemaš chipset sa sb710 ili sb750,a ne i7.

 

Taj tool radi isključivo sa AMD chipsetima novije generacije i AMD procesorima.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.1.2010 0:27 (Hyperion).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)
Hyperion kaže...
the mir kaže...

Ovako ja imam AMD Athlon x2 7850 BE i lock je na 3300 i kao da ga odključam da mogu na 4000 i više ?

od nekog sam čuo da se nemože pa me zanima

On ni neide više od tog stabilno u većini slučajeva...

 

Pa kada mjenjaš množitelj moralo bi ti pokazivat granicu množitelja do 31.5 ili tu negdje, ako je BE. Ako nemožeš više od tih 16.5x stavit onda update-aj bios.

 

Evo update-to dam bios i opet neče normalno radi na 15.5x al kad stavim na 16x onda ga restarta...

šta da dalje pokušam?

I`em HARD PRO GAMER!!!
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)

Iam pitanje jedno.

Kako da otkljucam jos 2 jezgre na Phenomu II x2 545????

 

Maticna: MCP6P M2+ 6.1

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2010 11:09 (matoSh).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)

E ima li neko savjet oko ovoga ili je radio OC sa ovim chipsetom/ima.

 

AMD 770/SB710

 

Naime X4 620 sam uspio da dignem na 300*13 3900 i prodje mi post ali pukne na windows boot-u. Da li je to do memorije i latencija ili je ovaj chipset ipak preslab za ovoliki OC.

 

I nigdje se ne spominje PCI frekvencija, trebam li i nju podizati. 5770 je u pitanju.

 

Hvala

"It's so deep how can you be so shallow"
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2010 13:27 (dejson).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)
dejson kaže...

E ima li neko savjet oko ovoga ili je radio OC sa ovim chipsetom/ima.

 

AMD 770/SB710

 

Naime X4 620 sam uspio da dignem na 300*13 3900 i prodje mi post ali pukne na windows boot-u. Da li je to do memorije i latencija ili je ovaj chipset ipak preslab za ovoliki OC.

 

I nigdje se ne spominje PCI frekvencija, trebam li i nju podizati. 5770 je u pitanju.

 

Hvala

 

Tu negdje ti je i limit procesora. Budi zadovoljan sto si uopce dosao do windows boota, ja moram bios resetirati nakon sto stavim FSB na 263 =/

 

PCI frekvenciju nemoj dirati!

Every time two people have sex, an angel gets a boner
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)
Nisam, nikad do sada clocka proc.
Imam proc AMD Athlon64 X2 7750+ BE 2,7 GHz, maticna je Gigabyte MA770-UD3, OS Win 7.
Savjeti?!
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. LIVE FOR NOTHING OR DIE FOR SOMETHING!! BURN RUBBER NOT YOUR SOUL!!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)
dejson kaže...

E ima li neko savjet oko ovoga ili je radio OC sa ovim chipsetom/ima.

 

AMD 770/SB710

 

Naime X4 620 sam uspio da dignem na 300*13 3900 i prodje mi post ali pukne na windows boot-u. Da li je to do memorije i latencija ili je ovaj chipset ipak preslab za ovoliki OC.

 

I nigdje se ne spominje PCI frekvencija, trebam li i nju podizati. 5770 je u pitanju.

 

Hvala

Da ruse ti se windowsi zato sta imas 64 bitni win7,mozda bi ti na 32 bitnom isao vise,maximalno na 64-bit mozes dignit do 3.75,,sta ti je sasvim dovoljno Cool Mislim da fsb dignes do 245 tu negdje,meni je na 237=3.562Mhz

 

Paty
14 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)
vice kaže...
dejson kaže...

E ima li neko savjet oko ovoga ili je radio OC sa ovim chipsetom/ima.

 

AMD 770/SB710

 

Naime X4 620 sam uspio da dignem na 300*13 3900 i prodje mi post ali pukne na windows boot-u. Da li je to do memorije i latencija ili je ovaj chipset ipak preslab za ovoliki OC.

 

I nigdje se ne spominje PCI frekvencija, trebam li i nju podizati. 5770 je u pitanju.

 

Hvala

Da ruse ti se windowsi zato sta imas 64 bitni win7,mozda bi ti na 32 bitnom isao vise,maximalno na 64-bit mozes dignit do 3.75,,sta ti je sasvim dovoljno Cool Mislim da fsb dignes do 245 tu negdje,meni je na 237=3.562Mhz

 

  dosta vise...ti imas drugi CPU i time veci mnozitelj... X4 620 je fsb 255-260 na 3.2 i za X4 620 je nadmocan clock na 3.6, i 3.7 je jos relativno stabilno, a recimo ja iman fsb wall na 260, 265

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.1.2010 8:19 (Mitsuoka).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)
Mitsuoka kaže...
vice kaže...
dejson kaže...

  dosta vise...ti imas drugi CPU i time veci mnozitelj... X4 620 je fsb 255-260 na 3.2 i za X4 620 je nadmocan clock na 3.6, i 3.7 je jos relativno stabilno, a recimo ja iman fsb wall na 260, 265

Da da sry,,upravu si uopce nisam razmislja o tome kad sma pisa Cool

Paty
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)

Dali bi mogao overclokat i kako Athlon II X3 425, 2.7GHz na (3.0 ghz) ,sa GA-MA78GM-S2H (rev.1.1)bios F11 ???

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2010 15:42 (55pero).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)

mogao bi bi ga dici na 3.0,digni napon i dizi fsb.ako ti je mnozitelj otkljucan onda probaj sa njim.i provjeri da li imas dobro hlađenje

computering,a waj of life!
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2010 20:02 (nazi commander).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)
55pero kaže...

Dali bi mogao overclokat i kako Athlon II X3 425, 2.7GHz na (3.0 ghz) ,sa GA-MA78GM-S2H (rev.1.1)bios F11 ???

 

nazi commander kaže...

mogao bi bi ga dici na 3.0,digni napon i dizi fsb.ako ti je mnozitelj otkljucan onda probaj sa njim.i provjeri da li imas dobro hlađenje

 

Ma jok! digne do 3GHz bez dizanja napona - moze cak smanjiti napon malo.

Every time two people have sex, an angel gets a boner
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)

U biosu imam samo ovo na slikama pa neznam šta da točno podesim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)
55pero kaže...

U biosu imam samo ovo na slikama pa neznam šta da točno podesim.

 

1. taj HT link ostavi na auto

2. ovo iznad "cpu frequency" postavi na manual

3. sa +/- mijenjas cpu frekvenciju - negdje oko 222-223 ce ti frekvencija procesora biti 3GHz

4. pazi da ti se dizanjem cpu frekvencije ne dize i "PCI-E" - ako da, onda spusti rucno na prvotnu vrijednost.

5. napon NB i CPU zasad ostavi na AUTO

6. spustaj mnozitelj memorije da ti frekvencija memorije ne prelazi 800 previse (nisam siguran kako se DDR2 ponasa iznad preporucenog takta), ako sa nesto sitno preko 800MHz nece bootati, smanji mnozitelj memorije da dodje ispod 800.

7. napon memorije preporucam da isto stavis na  AUTO

 

EDIT: vidim da se PCI-E moze zasebno nastimati - ostavi na AUTO

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2010 21:00 (AA-d00d).
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)

Dali može ovako ostati ili moram memoriju smanjivati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad)

Moze, samo me brine memorija, ne znam kolko ce joj to skratiti zivotni vijek.

 

EDIT: skini program Prime95 i odvrti Blend test na 30min do 1h, ako ce ti se srusiti snizi mnozitelj memorije.

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2010 21:34 (AA-d00d).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice